Van 1. n. r.slaande Krom (res.), Glendenning (oefonm.), de Haas, Groen, Sigmond, Denis, van Haeren, Bui, v. d. Meulen, Gielens, Boeljon (bondsbesluurslid). Geknield: Tap, Oldenburg en Van Heel. Haeren. Deze laalste brengt den onzen zelfs een paar maal allerbachelijksle momenten door mistrappen, waarbij eenmaal Thijs hard tegen den paal schiet, nadat deze even tevoren onder geweldig enthousiasme zijner landgenooten het leder in het Hollandsehe doel heeft welen te deponeeren. Doch de scheidsrechter heeft reeds gefloten voor „hands" tot groote teleurstelling van het pu bliek. De aanvallen der Belgen volgen elkaar srjel op, zoo nu en dan afgewisseld door uit vallen van Sigmond, Tap en Gielens. Een maal denken wij Tap zelfs te zullen "zien scoren doch door talmen gaat deze kans le- lcor, terwijl ook de Haas een goede kans onbenut weet te laten door van dichtbij met een zacht schot de bal in de handen van Caudron te spelen. Het laatste kwartier voor de rust worden de Belgen sterker en sterker en onder luide aanmoedigingen van het Belgische publiek stormen zij telkenmale op het Hollandsehe doel af, doch door bepaald zeer slecht schic- ten blijft succes uit en als Lucas om tien I minuten voor drie rust fluit heeft Nederland I nog steeds de leiding. De tweede hellt. Een minuut of 5 na vieren fluit de scheids- rochtcr de ploegen weder in het veld en krij gen wij de eerste oogenbhkken een van beide zijden slecht spel te zien. Bij een aanval der Oranjchemden lost Sigmond een hoog schot, waarbij Caudron de bal uit zijn handen laat vallen, die via paal en doellijn uitrolt. Als Oldenburg even hierna een goede voorzet van Sigmond naast gekopt heeft, gaan de Belgen weer tot den aanval over en wan neer Diddeps Denis te vlug af is, komt de bal bij Adams, die onhoudbaar inschiet. Stand 1—1. Dit geeft den Belgen moed en door luide aanmoedigingen van het publiek pakken zij enthousiast aan! Doch ziet ook de Oranje hemden verloonen plotseling een geheel an der spel en -nu krijgen wij gedurende een kwartier een mooi partijtje voetbal te aan schouwen. Er wordt met vuur en élan ge speeld. alleen maken Tap en Bul zich nogal eens schuldig aan ongeoorloofde trucs, die echter niet ontgaan aan Lucas. Een goed opgezette aanval der onzen wordt weer door treuzelen van Tap ver knoeid, terwijl aan de andere zijde Thijs en Braine een paar malen langs of over schie ten. Langzamerhand komen de Belgen echter weer in de meerderheid en wordt het spel der onzen minder en minder. Wel zien wij nog enkele goede aanvallen van op ze zijde, waarbij Oldenburg eenmaal eén prachtkans weet te missen, maar de aanvallen der Belgen worden gevaarlijker en gevaarlijker en net laatste kwartier ver wachten wij elk oogenblik, het winnende doelpunt van de gastheeren. Doch eensdeels dcor slecht 6chieten. anderdeels door schit terend verdedigen van v. d. Meulen, Denis en ook van Haeren. die nu veel beter speelt dap voor de rust. waarbij van Heel en Bul ziob goed aansluiten, blijft een doelpunt uit. Vermèlding verdient nog een hard schot van Braine tegen de paal, waarna Diddens naast schiet. Als het eindsignaal klinkt, verademt alles wat Holland is, dat in den stand geen ver andering' gebracht is. Nabeschouwing. Spel spelers en scheidsrechter Over het spel in het algemeen in het kort het volgende: de thuisblijvers hebben niet veel gemist, het was een van beide partijen slecht gespeelden wedstrijd. Wat de spelers aangaat wijlen wij bij de Belgen in de eerste plaats de middenlinie noemen, die verband wist te houden lus-, schen achterhoede en voorhoede en waarbij het geheele drietal stuk voor stuk op een goed gespeelden wedstrijd kan terug zien. Van de beide backs was Demol verreweg de beste .terwijl ook de nieuweling Van Coillie wel voldeed al trapte hij te veel lukraak, waardoor van plaatsen geen sprake was. De doelverdediger Caudron heeft goede momen ten met slechte afgewisseld en maakte over het geheel een weinig betrouwbaren indruk. De voorhoede, let wel. speciaal samen gesteld door de Belgische elftalcommissie uit spelers, die konden schieten.... had juist de fout dat ze dit niet konden; eigen lijk alleen hierdoor en nergens anders door bleef de stand 11. Van het Nederlandsch elftal was Van der Meulen de beste speler, al maakte hij een maal een fout door den bal te laten vallen, hetwelk gelukkig geen verdere gevolgen had. Steeds stond hij op de goede plaats en wist op de juiste momenten in te grijpen. Den aanvoerder Denis hebben wij wel eens beter gezien, vooral voor de rust, maar over het geheel was zijn spel weer af. terwijl zijn collega Van Haeren voor de rust bepaald onvoldoende speelde. Na de rust gelukkig herstelde hij zich en wist hij aanval op aanval der Belgen te breken. Hij moet ech ter oppassen niet al te veel van zijn liehaafnskracht gebruik te maken, al deed hij het steeds op faire wijze. Een andere be- oordeeling. van een scheidsrechter en een strafschop is het resultaat. Onze middenlinie faalde eigenlijk geheel, al was Van Heel hier vooral na de rust goed, evenals Bul in zijn verdedigende taak, doch van sieunen van de voorhoede was niets maar dan ook niets te bespeuren, ter wijl Groen geheel en al faalde. Het slechte spel der onzen moet o. i. dan ook groolen- deels geweten worden aan het falen der middenspelers als linie en zouden wij voor ons gaarne eens Roem op Bul's plaats zien spelen, terwijl ook Groen door een anderen speler zal moeten worden vervangen. v. d. Meulen in actie. I In de voorhoede misten wij een midden voor, die leiding geeft aan zijn medespelers en die het spel verdeelt. Tap deed handige dingen, combineerde telkens keurig met Sigmond, maar gooide door zijn wijze van spelen de geheele voorhoede door elkaar, waardoor het voor De Haas en Oldenburg niet gemakkelijker werd Laten wij hopen, dat tegen Zwitserland Buitenweg weer van de partij kan zijn en als dan Tap zich voor neemt minder te talmen en vooral ook minder zelfzuchtig te zijn, dan kunnen wij v. onzen linkervleugel plezier hebben. Sigmond n I. was uitstekend op dreef en kunnen wij ge rust den beste noemen van onze voorhoede, terwijl Gielens geen groote dingen deed, maar toch goed spel zonder meer vertoonde. Oldenburg en De Haas waren zeer zwakjes, vooral de laatste, die bovendien vele maten blijken van bang zijn gaf. Maar wij willen het spel dezer beide spelers niet verder be spreken, daar, zooals wij reeds zeiden, Tap hun niet den minsten steun gaf. Bezien wij nog even den uitslag, dan v^len wij openlijk verklaren, dat wij blij mogen zijn, dat wij er met een gelijk spel zijn afgekomen. 4—1 voor de Belgen had de verhouding beter weergegeven, hoewel, en dit moet vooral niet uit het oog verloren worden, de Belgen, al was hun spel over het geheel genomen beter en veel vlugger dan dat der onzen, niet over voldoende schietcapaciteiten beschikten. En om een wedstrijd te winnen, moet niet alleen goed gespeeld worden, doch dient ook geschoten te worden, dienen kansen benut te worden en daarin faalden onze tegenstanders gis teren volkomen. Tot slot diene nog medegedeeld, dat de Engelschman Lucas den wedstrijd goed leid de, al vielen zijn beslissingen niet altijd in den smaak van het Belgische publiek, die dit dan bij wijze van „lichte kritiek" uitte door een zwak fluitconcert. Uitslagen. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Interlandwedstrijd. Antwerpen: BelgiëNederland 1—1. Competitie. Afdeeling I, 1ste klasse: Blauw WitUni- tas 3—1. 2e klasse A: HollandiaWest Frisia 2-1; K.F.C.Bloemendaal 21. 2e klasse B: V.V.A.—H.V.C. 2—4, Afdeeling II, 1ste klasse: SpartaanEx celsior 23. 2e klasse A: V.U.C.—L.S.V. 5—2; Nep- tunusH.D.V.S. 23; D.H.C.Tranvalia 3—1. 2e klasse B: XerxesConcordia 22. 3e klasse A: LugdunumD.V.C. 20; U.V.S.Hillinen 22; Celeritas—Bodegra ven 01. 3e klasse B: L.F.C.—R.V.C. 2—0; Delft— Fortuna 11; SchiedamVlaardingen 22. Res. 2e klasse A: A.S.C. II—S V V. II 3-2. Res. 3e klasse A: Concordia IIF B S III 1—7. Afdeeling III, 1ste klasse: VitesseDoto 41. Z A CHeracles 31. Wageningen- Ensch Boys 21. Afdeeling IV. 1ste klasse- NoadWillem II 3—0 BW M V V. 1—I Afdeeling V, 1st» klasse- HS.C—Frisia 1—2; G.V.V.—W.V.V. 0—4; Leeuwarden— Veendam 21.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 14