UIT CHINA. SPORT. Noordwijk aan Zee. Kerkelijk bericht voor Zondag. Ned.-Herv. Kerk, voorm. 10 uur, ds. G. van Dijk, uit Lisse; nam. 5 uur de eerw. heer f). L. de Witt. Ger. Kerk, voorm. 10 uur en nam. 5 uur, 3s. Steyling, em.-pr., uit Naarden. Oegstgeest. In ons verslagje over de echerpschuttersvereeniging L. S. V. is een lout geslopen. De vereeniging zal niet haar lien- doch haar zestigjarig bestaan her denken. Gemeenteraad. iVoorzittar: de heer J. G. M. van firietr jhuyseo. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering worden de jiotulea voorgelezen en onveranderd vast gesteld. Ingekomen stukken: «xa. eenige missives van Ged. Staten inzakeo verschillende ge- juomen raadsbesluiten. Medegedeeld wordt: dat in de vorige ver gadering genomen raadsbesluiten in2nke de vergoedingen 1922'23'24 van het Bijz. lager Onderwijs, zijn voorgedragen door Staten ter vernietiging bqj de Kroon. De heer Uittenbogaard vraagt naap de oorzaak, dat de genomen besluiten inzake deze vergoedingen zoo laat aan de betrokken Schoolbesturen zijn toegezonden De voorzitter zegt, dat dit thans niet aan de orde is, doch antwoordt hierop, dat zulks door verschillende oorzaken ongemerkt ia geschied, doch dat geheel volgens do wet is gehandeld. Du heer Van Egmond zal niet direct oen verwijt maken, doch acht het tegenover de betrokken schoolbesturen iets onaangenaams dat dezo besluiten hen zoo laat bereikt hebben. Vervolgens een schreven van de vereeni- ,B"'g „Gemeentebelang'' Oegstgeest, inzake !het hinderlijk uitoefenen van spelen op de jOpenbare wegen; een adres dezer zeilde vweeniging inzake het versterken van on derwijspersoneel aan de O. L. School Leid- scho buurt met een leerkracht; ten dorde een adres inzake de veiligheid van het verkeer in de Schoolstraat; ten vierde in zake aanleg e'lectrischo kabels in verschil lende buitenwijken der gemeente, j Do voorzitter zegt, dat dezo Vereeniging biet wettelijk is erkend, en daarmee aciiUm (B. en W. de wenschelijkheid uitgesloten, deze baken In behandeling te nemen, doch zij N: iilcn de stukken wol ter jnzago leggcu ivoor de leden van den raad. Da heer Bakker is het met deze ziens wijze niet geheel eens. Met dezo stukken toch worden verschillende algemeene belan gen behartigd. 0£ nu de aanvrage of ver zoeken gedaan worden door één of meer personen of in vereeniging, doet aan de zaak niets a£ of toe. B. on W. stellen voor dezo zaken niet in behandeling te nemen, wat, in stemming gebracht, wordt aangenomen met 9 tegen 2 stemmen (de van de heerion Bakker eiv Sclioonderwoerd). Ken sohrjjven van den directeur van het Openbaar Slachthuis te Leiden wordt voor gelezen, waaruit bljjkt, dat de koston over 1925 voor dezo gemeente bedragen f718.38. Vervolgens wordt het jaarverslag over 1925, van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim voorgelezen. Eveneens wordt voorgelezen het jaarverslag 1925 van de K.-K. Wijkverpleging. Een verantwoording met verzoek om subsidie van de Gevers Deutz Bewaarschool wordt voorgelezen, waarna besloten wordt evenals het vorig jaar de subsidie te ver- Jeenen. Een request, inzake aanleg electrischo kabel naar het Oude Dorp, van de R.-K. büddenstands-Veveeniging „de Hanze" wordt voorgelezen. De voorzitter stelt voor dit adres in han den te stellen van B. en 'W. en te voegen bij het andere azlres to dezer zake, hetwelk |B. en W. thans nog in handen hebben. (Alzoo wordt besloten. i Voorgelezen wordt het rapport van de Commissie van Toezicht op het Lager On dervijs. Mededeeling wordt gedaan, dat de reke ning 1925 en de begrooting 1926 van de Burgerwacht is ingezonden. Voorgelezen wordt een aanvraag om sub sidie van 1500 door do zwemvereeniging „Poelmeer", toegelicht door het jaarverslag 1925. B. en W. adviseeren op dit verzoek gunstig te beschikken, waartoe met alge meene stemmen wordt besloten. Adres N.V. Maatschappij van Onroerende goederen inzake aan te leggen straten. Het vorig jaar is een dergelq'k verzoek ingekomen, waarop afwijzend is beschikt. [Vastgelegd was, dat, zoo ter plaatse van den verbindingsweg KempenaerstraatTer- weeweg een straatweg zou worden aan gelegd, deze bestraat en niet verhard zou mogen worden. Van uitvoering van een straatweg is tot heden niets gekomen, en thans hebben B. en W. hun standpunt niet kunnen wijzigen. Waarom zjj adviseeren hierop niet gunstig te beschikken. I De heer Bakker pleit voor goedkeuring. Het is toch thans niet te voorziem hoe de bebouwing dezer terreinen zal worden uit gevoerd. De voorzitter zegt, dat B. en W. van meening zijn, dat daar ter plaatse, evenals in de Assendelltstraat en den Duinzichtweg, massa-bouw zal plaats hebben, waarom B. en W. het ongewenscht achten hier een verharden weg te zien aanleggen. Eenige discussies worden gevoerd ever de soort van bebouwing. Hoe, zegt de heer Sclioonderwoerd, wordt de bebouwing vau de Kempenaerstraat beschouwd? De heer Rubenkamp zegt, dat, zoo de exploitanten zich verklaarden voor villabouw, de plannen van B. en W. wel gewijzigd zou den kunnen worden. B. en W. achten het ongewenscht, om bepalingen voor bebouwing vast te stellen. Dit zou zeker te drukkend werken. Na lange en eenigszins scherpe discussies wordt het voorstel van B. en W. om af wijzend te beschikken, in stemming gebracht en aangenomen met 8 tegen 3 stemmen. Eenige comptabiliteitsvoorstellen worden goedgekeurd. De voorschotten volgens art. 101 der L.O.-wot worden vastgesteld op f24.76 per leerling. Se voorschotten bedragen 8 pet. B. en W. stellen voor het percentage der gemeentebelasting vast te 6tellen op 2Vi pet. Het vorig jaar bedroeg dit 2$ pet. Hiertoe wordt besloten. Rondvraag. De heer Zandbergen Whdl da entrée in onze gemeente ter hoogte van den Bazar niet bepaald schitterend. Vooral de driehoek daar ter plaatse vraagt drin gend verbetering. Spr. zag gaarne onder handeling met de N.Z.H. t&amweg-Maatsch. Een beantwoording, zegt de voorzitter, is thans niet mogelfk; vele bezwaren zijn aan verbreeding e.d. verbondea Da heer Van Egmond informeert naar de instelling: Schoolarts. De voorzitter zegt, dat deze zaak r.og niet geheel is afgehandeld kunnen worden. Niels meer aan de orde zijnde, wordt da openbare vergadering omgezet in ge sloten zitting, ter behandeling reclames Schoolgeld. Rijnsbnrg. Woensdagavond werd in de Herv. Kerk alhier bidstond gehouden voor het gewas. Do voorganger, ds. A. Altena, behandelde als tekst 1 Koningen 18 42, zijn gehoor opwekkende in voortdurend smeekgebed het .aangezicht Gods te zoeken, cn don groeten Schepper aller dingen steeds om een verbeurden zegen te vragen, bij het bewerken en bebouwen van het aardrijk. De melk is alhier weder met een cent per liter in prijs verlaagd. Sassenheim. Kei kei ij k bericht voor Zondag. Ned. Prot. Bond, voorm. halt elijn de zaal van den heer B. Hoogstra ten ds. J. W. K. Iloevers, uit 's-Gravenhage Valkenburg. Kerk el. bericht voor Zondag. Ned.-Herv. Gem., voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. Hermanides Voorhout. Het dekriet van een partij te veld slaande bloembollen, in eigendom toebehoorende aan den heer Roozen, alhier, geraakte gistermorgen in brand. De oorzaak is toe te schrijven aan het leit dat eenige vonken uit een locomotiel daarop vielen en de hevige wind het vuur aanwakkerde. De schade aan de bollen toegebracht, moet vol gens deskundigen zeer belangrijk zijn. Wassenaar. Gemeenteraad. Donderdagmorgen hoeft de raad dezer gemeente vergaderd onder voorzitterschap ran den burgemeester. De vaststelling van de notuleo van de vciigo vergadering wordt aangehouden. Ingekomen is bericht van verhindering om deze vergadering bij te wonen van de heeron J. Mansvelt, L. A. F. Prins en j. G. Vogels. Do heer Bolton, te 's-Gravenhage, en de heer Van Nes, alhier, hebben keunis ge geven, dat zij hun benoeming uk technisch ambtenaar on opzichter over de werklieden aannemen. De lieer Kriens heeft gerapporteerd, dal lijj heeft opgenomen de las en boeken van den kassier-boekhouder van het Gasbedrijf. In kas was £1416.43.' Worden allo voor kennisgeving aange nomen. Van do boldo Middomstandsvcrepnigingen tor' plaatse is een adres ingekomen waarin wordt gevraagd den bouw van de op inbare U.L.O. School to gunnen aan op een na den laagsten inschrijver, een ingezetene dezer gemeente, wanneer het werk niet aan den laagsten inschrijver zou worden opgedragen. Do voorzitter zegt, dat de beslissing aan den raad zou worden overgelaten, wanneer do laagste insclirijver het werk niet zou krijgen. Het is gebleken, dat do inlichtingen omtrent dezen ïuschrijver goed zijn, echter heeft hij bij zijn inschrijving er op ge rekend zand te kunnen betrekken uit de Kieviet. Daartegen hebben B. en W. bezwaar gemaakt, zoodat hél gevolg is geweest, dat hij liever ran liet werk afziet, tenzij hem 11000 meer wordt gegeven. Lip voorzitter zegt, dat dit niet onbillijk kan worden geacht en stelt voor den laagsten iikchrqver het werk te gunnen en hem bij goede op levering van het werk f1000 extra ie geven. Do heer Th. H. Vogels kan zich met dit voorstel wel vereenigen. Hij is van meemng, dat bjj een algemeene inschrijving een werk aan den laagsten inschrijver moet worden opgedragen. Wil men de ingezetenen doen probteeren, dan zal men uitsluitend een inschrijving onder de ingezetenen moe ten houden. De heer Drop heelt den indruk gekregen, dat de laagste inschrijver graag van hei werk af wi] zien. De voorzitter zegt, dat hjj aan zijn in schrijvingssom gebonden is en twijfelt er niet aan, dat hij het werk zal uitvoeren, vooral wanneer hij flOOO meer krijgt. Met algemeene stemmen wordt daarip bet voorstel van den voorzitter aangenomen. Van den heer W. al Joche-ms is een verzoek ingekomen, om een tweetal woningen aan de Waalsdorperlaan, die niet aan do bouwstraat zijn gelegen, te mogen verbon- wen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt hierop gunstig beschikt. Vastgesteld wordt een suppletoir kohier hondenbelasting over 1925 tot een bedrag van 1199.50. Naar aanleiding van het in de vorige vergadering genomen besluit tot vaststelling van de huren van twee woningen in het stalgebouw, behoorende bij „De Paauw", wordt besloten een der woningen te verhuren aan H. van Kooij, tegen easi huurprijs van f250 per jaar. De voorzitetr deelt vervolgens mede, dat verschillende personen, die grondrente aan de gemeente verschuldigd zijn, den wensch te kennen hebben gegeven, deze grond renten te willen afkoopen. Om nu te voor komen, dat voor elk geval een raadsbesluit moet worden genomen, stellen B. en W. voor een ljpsluit te nemen, waarbij aan hen, die nu of later wenschen de door hen verschuldigde grondrenten of bijdragen af te koopen, daartoe de gelegenheid wordt gegeven tegen betaling van het twintigvoud van het jaarljjksch bedrag der rente of bijdrage. Wordt goedgevonden. Hierna deelt de voorzitter mede, dat hij een minder aangename mededeeling heeft te doen. Door den Directeur der Directe Belastingen is n.l. medegedeeld, dat het aandeel deizer gemeente in de kwade posten over de dienstjaren 1923 en 1922/23 be draagt: voor de grondbelasting 1923 f22.98; voer de inkomstenbelasting 1922/23 f67064.05. Op de begrooting werd slechts een be drag van 'f 50.000 geraamd. Besloten werd den post onvoorziene uit gaven te verminderen met f 17087.03. Op de begroeting voor het dienstjaar 1925 wordt af- en overgeschreven tot een bedrag van f 418.71 Hierna deelt de-'voorzitter mede, dat de plannen tot stichting van een drinkwater leiding thans zoover gevorderd zijn, dat tot stichting en exploitatie van een water- leadingbedrijf kan worden besloten. B. en W. stellen derhalve voor hen te machtigen tot het vragen van de noodige vergunning aan Gedep. Staten. Met algemeene stemmen wordt het besluit tot stichting genomen en de gevraagde machtiging verleend. Hierna wordt de vergadering gesloten. Zondagavond, 14 Mrl, 's avonds 8 uur zal in bet gebouw van den Ned, Prot. Bond alhier een openbare Radio-samenkomst ge houden worden. Door middel van een keu rige radio-installatie, welke in het gebouw aan den Kerkdam is opgesteld, zal men dien avond kunnen luisteren naar de radio- omroep uil Hilversum, waar zullen spreken: mej. dr. N. Bruining uil Scheveningen, prol. dr. J. G. Heering van Leiden, ds. Mackenzie van Amsterdam en ds. E. Spelberg uit Eg mond aan den Hoef, terwijl jkv. Repelaer van Driel een 8-tal liederen zal zingen, op den vleugel begeleid dooT mevr. L. Spelberg- Stokmans. Op verzoek vermelden wij zulks omdat dit te Wassenaar een eerste proel is om ïn een kerkgebouw een dergelijke samenkomst te houden. (Nadruk verboden). 1 Shanghai, 16 Jan. 1926. „En je gaat zoo naar China," zeggen de menschen in Holland, en dan knik je toestemmend, want ja> 't is waar: Shanghai ligt in China. Maar voor wie hier aankomt is Shanghai één groote verrassing, juist omdat het zoo heelemaal niet Chineesch is, en niemand dat verwacht. Hoe langer hoe vaker komen hier üeu laats ten tijd van alle kanten de wereld doortrekkende reizigers aan, nu de reis "per tiein via Siberë naar Europa weer open is; nu telkens, weer booten, die een plezier reis om do wereld maken vanuit Amerika of Europa, Shanghai aandoen, en nu hoe langer hoe meer menschen van of naar Indië, den omw'eg via Japan én Amerika vei kiezen boven (le reis over Suez. Al deze categorieën stjappen op hun doortocht voor langer of korter tijd in Shanghai af, heoi dikwijls- ,4X>k om van hieruit Peking te gaan zien, en altijd hooren wo dan weer den verwonderden uitroep: „maar Shanghai is heelemlaal niet Oostorsen; het is heel anders dan ik me had voorgesteld!" Do Amerikaansche globetrotter-grocpen ver klaren dan altijd eenparig, dat zij nog eens hopen terug te komen, en dat Shanghai on gelooflijk veel op „home" lijkt En inderdaad heeft onze cosmopolitische stad nog meer een Amerikaansch dan een Kuropeesch karakter. He hooge gebouwen, die maar overal in de bu si ness-wijken binnen een minimum van tjjd uit den grond schieten, de drukte op straat, het overstelpend aantal auto's, die, niet in toom gehouden door eenige b^-aling van maximumsnelheid in eindelocze files voortschieten, om dan weer plots te stoppen voor het verkeers- sein bij een kruispunt, dit alles is door en door Amerikaansch. En eiken avond gchit- tart het centrum van de stad in oen ^traieade verlichting der getouwen, die inderdaad kan ccncurreeren met de Broadway in New-York, en die Shanghai met recht den naam van „La Ville Lumière" van het Oosten heelt gegeven. Maar al heeft de stad op het eerste gezicht een overwegend Amerikaansch ka rakter, toch is juist het merkwaardige van Shanghai, dat het door en door internationaal is. Alle landen zijn er vertegenwoordigd en allr nationaliteiten voelen «zich hier gelijke lijk thuis. Speciaal ons, Hollanders, doet al direct de. aankomst hier, wanneer wij de rivier opstoomen, merkwaardig vader- landsch aan: dezelfde kleurschakee ringen zien wij hier in de lucht als in Holland; een grauwe rivier, en aan beide oevers vlak, groen land; achter de dijken grazende koeien, en boeren in blauwe boezeroenen, werkend op het veld. Hadden wij niet juist voordat wij hier kwamen een reis langs Oostersche plaatsen, onder een blakenden zonneschijn uit strakblauwe lucht, achler den rug, Port-Said, Colombo, Singapore, we zouden nooit kunnen gelooven, dat wij nu inderdaad in „the far East" verzeild waren. En dan komt de stad zelf in 't zicht. Op de rivier is het één druk gewemel van toeterende sleepbootjes, junken, rivierboo ten en statige zeeschepen en daarachter staren wij naar de witte Tij hooge gebouwen langs the Bund. Dat moet Shanghai zijn, maar hoe grootsch en modern! Het i9 als de aankomst in een geïdealiseerd Rotter dam!! De onderlinge goede verstandhouding blijft hier het best bewaard omdat elk volk gelijke rechten heeft en niemand zich aan een ander behoeft aan te passen. Het is als een Volkenbond in het klein. Elk volk brengt geheel zijn eigen manier van leven mee en doet in alles alsof het nog in het eigen vaderland was. Zoo heeft ook ieder zijn eigen leverancier. Een Japanner laat zijn jas maken hij 'n Japansch kleerma ker, een Engelschman bij den tailor. Men kan kiezen of men zijn brood wil bestellen bij den Schotschen, den Italiaanschen, den Franschen bakker, of bij den Duitschen bakker op den hoek. Men heeft Fransche confiseries, Duitsche worstwinkels, Itali- aansche wijnhandelaars, een Griokschen i kruidenier, een Hollandscfr^n groentewin kel, enz. terwijl in sommige stadsge deelten heele rijen winkeltjes met onlees bare opschriften ervan getuigen, dat ook de uitgeweken Russen hier geen ballingen zijn maar zic-h geheel thuis voelen. Zoo leeft elk volk hier in zijn eigen sfeer en hand haaft die, zonder de algemeene harmonie le kwetsen. Juist dat internationale van de samenleving brengt een gezonde rivaliteit mee, die op alle gebied vooruitgang ten ge volge heeft; stilstand is in Shanghai ten eenejunale uitgesloten. Toch was die eenheid in vroeger jaren groot er. Toen moet er één internationale club geweest zijn en men had een Alge meene Kamer van Koophandel. Tegenwoor dig staat elk land daarin w'eer afzonderlijk. Maar zulk een verbrokkeling schijnt niet te vermijden te zijn bij het uitbreiden van de stad. Al is de stad dan zuiver internationaal, toch bestaat het grootste deel der bevolking uit Chineezen, hetgeen natuurlijk i9, al •heeft Shanghai dan ook eigenlijk niets van het eigenlijke China. Het wemelt er letter lijk van. Chineezen zie je trouwens altijd en massa; enkelingen komen niet voor. Maar toch vallen zij liier niet zoo op, als men bij zulk een aantal wel zou verwach ten. Vooreerst is de helft der Chineezen op ■straat rickshaw-koelies en die vallen van zelf al uit het kader van de overige voet gangers. Je verwondert je hier telkens weer over het contrast der vervoermijldelen; de meest primitieve, de rickshaw, en de meest geavanceerde, de auto, nemen in dubbele rijen broederlijk naast elkaar de 'heele breedte van de straat in beslag. Bepaald merkwaardig is? het, dat er tusschen die heterogene vehikels toch betrekkelijk zoo weinig ongelukken voorkomen. Fietsen zijn een zeldzaamheid en voetgangers worden geacht niet te bestaan. Als je je hoofd maar builen -<de voordeur steekt geef je daarmee als het ware het sein aan tien rickshaw- koelies om aan te komen hollen; en wie zoo exentriek is, om een wandeling te gaan maken, kan den hcelen weg langs wel het' hoofd blijven schudden, ten teeken, dat hij geen rickshaw wenschL Een andere belangrijke categorie Clidnee- zen hier, die ook al niet erg opvalt, omdat zij zich sterk assimileert aan de Westersche beschaving, dat zijn de gegoede Ghineesche families. Zij komen hier profitecren van de bescherming, die de Settlements hun geven want in China zelf .kun je je nooit veilig achten, ondanks een persoonlijke lijfwacht cn een huis als een middeleeuwsch kasteel; verder genieten zij hier van orde en regel maat en de voordeelen van een goed- bestuurde stad, om een kleinigheid te noe men: de uitstekende asphallwegen. Ik hoorde van iemand, die in Peking kwam, dat hem daar allereerst opvielhoe op de koninklijke breede wegen voetgangers en voertuigen als insecten langs elkaar heen en weer zigzagden; tot hij zelf zich op weg- begaf en merkte, dat de oorzaak daarvan was: het telkens ontbreken van steenen uit het plaveisel. Zoo'n steen is een Meter in 't vierkant, en waar er een ontbrak stond nicn dan telkens voor kuilen of modder poelen, al naar gelang het seizoen. Bekend is het verhaal van den mandarijn die in Peking voor het opknappen van de wegen te zorgen had.- Deze voorbeeldige ambtenaar liet met opzet alle kuilen en gaten in een der hoofdstraten weer uit graven, nadat een phil an tropisch gezind burger die op eigen kosten had laten repa reren. Hel' zou dan toch ook meer dan erg zijn geweest, als hij dcor toedoen van iemand, die er niets mee te maken had, kans liep die rijke bron van inkomsten uit de staatskas in het vervolg te missenl En zoo rijden de Chineezen dan hier in Shanghai prinsheerlijk in hun auto's rond, en hoe harder zij zich geroepen voelen om zich anti de vreemdelingen te verklaren, des te enthousiaster imileeren zij de Wes terlingen in hun kleeding en manier van leven. Toch behoudt al dat Westersch ver toon een niet te miskennen Chineesch tin tje; die auto's bijv. zijn bij voorkeur knal rood geverfd, en versierd met gele of he melsblauwe gordijntjes. En het is geen zeldzaamheid, wanneer men daarachter een paar Ghineesche dames ziet zitten met' kostbare Ghineesche zijden avondmantels om, en op het hoofdeen Europeesche jengenspet, zoo een met ruiten en een enormen klep. Vermoedelijk echter zal in het oog der Chineezen zelf onze chinoiserie wel even goed zijn belachelijke kanten hebben. En zoolang zij meewerken aan den geroei en bloei van onfe internationale stad zijn de Chineezen ons welkom in Shanghai, ook al vertooncn zij ons dan vaak een parodie op onszelf.! VOETBAL. Tram- en Spoorweg-competitie. Op de gemeentelijké sportterreinen aan den Nieuwen Zuidelijken Wandelweg te Am sterdam werden voor bovengenoemde com petitie door de elflallen der N. Z. II. T. M. Leiden de wedstrijden tegen het le en 2e elftal dor A'damsche Gemeentetram ge speeld. A. G. T. I—N. Z. II. I 0—0 (11—1 uur): Tegenover een volledig N. Z. II. elftal steil de A. G. T. zich op met 2 invallers. A. G. T. heeft het voordeel van den schuin over het veld staanden slorm waardoor een reeks aanvallen op het N. Z. H. doel worden on dernomen, welke, dank zij het goede verde digen der backs en in laatste instantie van den doelverdediger, geen resultaat opleve ren. Aan den anderen kant schiet de miil- half der Leidsche Trammenschen keihard tegen de deklat. Vijf minuten voor rust krijgt de A'damschen mid-voor, alleen voor den keeper staande, de tradioneele kans van den dag, doch schiet ver naast. Na rust bele geren de Leidenaars het A. G. T. doel, doch hoewel aardig door de voorhoede wordt ge combineerd. blijkt het beslissende schot te Leiden achtergebleven te zijn. Eenige ge makkelijke kansen om te scoren blijv, benut, terwijl ook de A. G. T. doeina, weinige gooi gerichte scholen weet te ren Met een puntloos gelijk spel kwam einde. A. G. T. II—N. Z. H. I 3—2 (2—1 Het N. Z. IL-elftal, voor dezen weo- hoofdzakelijk samengesteld uit resc bond daarna den strijd aan met het 2e l der A. G. T. hetwelk met het wind voor] na goed samenspel den Leidschen doe.; dediger voor de rust, driemaal onhouii'e liet visschen. Bij een der weinige uilvaj der Leidenaars, zag de rechtsbinnen tegen te scoren welk doelpunt ten onre wegens buitenspel werd geannuleerd, rust werden de zaken direct door de L sche reserves flink aangepakt met het r. laat dat na een kwartier spelens de re. binnen den achterstand met goed geplai schoten tot één doelpunt hadden sen ceerd. A. Cr. T. wist daarna door goed vei digen van het geheele elftal den stand 32 in haar voordeel le houden, met i ken uitslag dan ook het einde kwam. ons nog te vermelden dat beide wedsli: in zeer aangename verstandhouding speeld werden en de scheidsrechter, beide wedstrijden leidde, behoudens he! melde buitenspeldoelpunt, geen fout maj De extra beschikbaar gestelde medaille i den wedstrijd A. G. T. I—N. Z. H. I. w, thans niet uitgereikt kon worden, blijf! stemd voor den relurnwedstrijd op Dori dag 18 Maart a.s. op het terrein der II. 1 nabij remise Wassenaar. Leidsche Voetbalbond. (Stand op 7 Maart), le klasse. doelp. Quick B. I gesp. gew. gel. verl v.—t. 14 12 2 41—14 L. M. C. I 13 i 1 1 1 47—20 U. V. S. 11 15 9 6 49—30 L. Boys I 16 7 1 8 29—28 D. V. S. I 16 7 1 8 49—50 Lugd. III 12 5 2 5 39—31 A. S. C. III 13 4 1 8 38—46 Raccêl I 15 5 1 9 35—53 Norvicus II 13 3l 2 8 29—65 L. F. G. III 11 1 1 9 20—39 U. V. S. 11, Raceêl I en L. F. C 2 winstpunten in mindering 2e klasse. D. L. V. I 12 12 85—26 U. V. S. III 11 7 1 3 48—28 Lugd. IV 10 6 1 3 38—31 A. S. C. IV 13 5 2 6 36—48 D. V. S. II 11 3 3 5 39—18 Quick B. II 12 3 2 7 33—33 L. Boys II 11 1 4 6 20—37 L F. C. IV 9 3 1 5 27—38 Raceêl II 9 2 7 15—52 L. F. C. IV 4 winstpunten in minden Raceel II 2 winslp. in mindering 3e klasse. Lugd. V 8 6—2 33-9 L, F. G. V 5 5 26—10 D. V. S. III 7 5—2 24—19 L. M. C II 9 4 5 28—28 Raceêl III 8 1—7 10—33 U. V. S. IV 7 1—6 10—32 L. M. C. II en U. V. S. IV 2 wi punten in mindering. 4e klasse. Qnick B. Ill 8 8 38—11 U. V. S. V 7 4 3 28—20 D. V. S. IV 7 3 4 28—30 Lugd. VI 6 2 4 16—20 L. F. C. VI 6 6 8—37 5e klasse. L. Boys III 4 3—1 15—10 A. S. C. V 3 2—1 11—6 Norv. III 4 2—2 9—9 Lugd. VII 3 3 1—11 Competitie-standen. Nu Lugdunum misschien kampioen der 3e klasse A, en anders in ieder Alphen met den eeretitel zal gaan strij) terwijl daarenboven L.F.C. theoretisch een kansje maakt in de 3e klasse B, vn men ons tegen wie deze clubs eventueelJ len moeten spelen voor een plaats in de klasse. Wij herinneren er daarvoor aan de kampioen der 3e klasse A en B een be competitie spelen met nummer laatst klasse A om één plaats in de 2e klasse die 2e klasse-afdeeling is de beslissing e ter nog niet gevallen en vermoedelijk dat ook nog wel een poosje duren, omdi nog meerdere wedstrijden moeten wor gespeeld en er thans nog vier Candida zijn. Ziehier de stand: doelp. gesp. gew gel. verl. v.—t. V U. C. 17 12 3 2 65—27 II D. V. S. 16 10 4 2 39—26 D H. C. 13 7 2 4 37—24 O. D. S. 16 6 4 6 37—37 Quick 17 6 4 7 40—38 S. V. V. 16 7 1 8 34—38 Neptunus 14 5 1 8 31—39 L. S; V. 15 4 2 9 2551 St. Hooger 14 4 1 9 32—50 Transvalia 14 3 2 9 30-41 Sigaren-Psychologie. Aan 't rooken van een sigaar kan i iemands karakter kennen. Wie zijn sigaar diep in den mond st# is een vastberaden natuur. Wie zijn sigaar met de tanden aft is gelijkmoedig en onbezorgd. Wie zich van een barnsteentje bedi' is een delicate, verwende persoon. Wie lichte sigaren rookt, is een bc: naar van de vreugde, muziek, dans en Wie zware sigaren rookt, houdt ook sterke dranken. Wie een sigaar geheel rookt, is een bezadigd en verstandig f genoot. Wie zijn sigaar half oprookt en weggooit, is een geblaseerde, verkwik de natuur. f Wie zijn sigaar laat uitgaan, heeft slecht geheugen.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 10