WOENSDAG 10 MAART Anno 1026. Officieeie Kennisgeving. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. Burgerlijke Stand v. Leiden. fgo. 20243c LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIE!! 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lagercn prija. Kleine Adverteatiën, uilsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts.. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor evenlueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. cJBrrrw!.mi,'.Afc awMBBM—■gggs—wil a—se—a Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 2590 Redactie 1507. Postchèqus- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 9S PR1JS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week...777. Ï0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week„0.18. Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE SLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Lei den, brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan "W. Kremer-en rechtverkrijgenden, tot het op richten van een inrichting tot voorziening en zuivering van lucht, ten behoeve van de kliniek voor allergische ziekten in het perceel Zocfcerwoudsche-Siagel No. 83, ka dastraal bekend Gemeente Leiden, Sectio M. No 823, en in dc bovenverdieping van het porceel Zoelcvwoudsche-Singel No. 82, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sec tie M. No. 816. N. C. DE G1JSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden. 10 Maart 1926. Dr. R. Willstalter in Holland. Prof. dr. R. Willstalter, een der voor naamste scheikundigen van onzen tijd, ver blijft thans in ons land om in verschillende plaatsen (Maastricht, Wageningen Am sterdam, Delft, Leiden) voordrachten le hou den. Prof. W., wiens karaktervol bedanken als hoogleeraar le München men zich mis schien nog zal herinneren, is voorzitter der Deutsche Chemische Gesellschaft. Zijn on derzoekingen hebben zich vooral bewogen op het gebied der organische chemie. O.a. kunnen worden vermeld onderzoekingen over alkaöiden over blad- en bloemkleur- stoffen en in dc laatste jaren over enzymen. Ilier zal, zooals wij reeds mededeelden, x>rof. W. spreken over de natuur der en zymen op Dinsdag 16 Maart, des avonds 8 u. in hel Universiteitsgebouw. Evolutie en revolutie in den klassenstrijd. Op uitnoodiging van de Soc.-Dem. Slu- dentenvereeniging hield de heer R. Sten huis, voorzitter van het N. V. V. te Amster dam, in het Leidsche Volkshuis gisteravond een voordracht over: „Evolutie en revolutie In den klassenstrijd". De voorzitter, de heer Wiarde Beekman, opende met een kort inleidend woord, waar in hij zijn voldoening er over uitsprak, dal de. opkomst zoo goed was. De vereeniging is nog jong jen treedt voor het eerst in het openbaar op en voor het vervolg hangt er ,van het eerst openbaar optreden veel af. Hierom heette hij de talrijke aanwezigen yan harte welkom. Daarna gaf hij 't woord 'aan den heer Stenhuis, die aanving met aan te geven, wat hij vanavond zich voor stelde te bespreken. Hij wil zijn opvalling weergeven, op welke wijze de arbeiders het kapitalisme moeten bestrijden en zoo moge lijk overwinnen en welke rol in dezen klas senstrijd evolutie en revolutie zullen hebben le vervullen. Beter ware het daarom mis schien geweest zijn voordracht le betitelen: liet parlementarisme en buiten parlemen tarisme in den klassenstrijd". Vóór spr. daartoe overging zette hij uit een wal onder klassenstrijd naar zijn op vatting moet worden verstaan. Klassenstrijd is niet iels van den modernen lijd alleen, maar bestond reeds in de oudheid en ver toont zich in anderen vorm ook in de mid deleeuwen. In de Engelsche philosophic der 18de eeuw spreekt zich weer een anderen klassenstrijd uit. die toegespitst wordt in de Fransche revolutie. Al deze vormen van klassenstrijd verschillen echter in vorm en in wezen zeer van den door Marx en Engels geprediklon klassenstrijd, zooals spr. uit voerig aantoonde. De klassenstrijd is in zijn wezen een .economische strijd, die zich in vorm en meliiode aanpast aan de doelmatigheid. Een gevecht in de straat kan even zoo goed een vorm van klassenstrijd zijn als een ver kiezing. In werkelijkheid is de socialistische klassenstrijd een venmig van de Fransche revolutie, die enkel een burgerlijke revo lutie was. waarvan het doel nader door spr. werd uiteengezet en waarvan hij met groote .waardeering sprak. De socialistische revolutie heeft echter een veel groolerc taak. De toekomstmaat schappij wordt niet door een decreet ver kregen, zooals de burgerlijke revolution airen zich voorstelden. Daarvoor is geeste lijke rijpheid van uc revolutionnairen noo dt^. Wanneer de arbeiders, zonder er gees telijk rijp voor te zijn de economische en politieke macht zouden verkrijgen, moet deze uitloopen op een dictatuur over het Proletariaat. De socialisatie kan niet eerder bestaan, oordal de arbeiders in staat zijn het economisch leven zelf te leiden, anders *al. deze uitloopen op een dictatuur van de Ambtenaren, zooals de arbeiders .nu zuchten onder de heerschappij van het kapitalisme. Hierna bestreed dc spreker de opvatting *an zijn partijgenoot Vliegen, die in prin cipe tegen toepassing van buitenparlemen taire middelen is. Wanneer zonder deze een maatschappelijke evolutie niet meer te be reiken valt en dal is volgens spr. thans liet steeg 1 te wiens huize het vermiste kan- geval, dan acht hij buitenparlementaire^! netje werd teruggevonden, in deze geheel middelen gerechtvaardigd. Wij leven thans j vrij uitgaat. een maatschappelijk knooppunt, dat ontward moet worden. Het kapitalisme is niet meer in staat het maatschappelijk productie-apparaat tc ver- groolcn. - En daardoor moet na langeren of korleren tijd er eon uitbarsting volgen en moet de ar beidersklasse een greep doen naar de econo mische en politieke macht. Nu is de taak van de sociaal-democratie om bij deze on vermijdelijke actie de leiding te nemen. Het is slechts de vraag of de maatschap pelijke voorwaarden van dien aard zijn dat liet spoedig zoo ver zal moeten komen? Spr. beantwoordt die vraag bevestigend. ITet beslaande regiem is niet meer in slaat sociale vooruitgang le bevorderen. Het eenige wat zij nog vermag is den achteruit gang cenigszïns te tempeTcn. Daarbij komt nog dat Europa riet meer de industricolo overmacht heeft over de wereld. Integendeel zij is van schuldeischer schuldenaar gewor den. Zoo is hel gekomen dat, hoewel het pro ductievermogen is toegenomen, de economi sche toestand van een groot deel der bevol king is verminderd en de arbeider hel slech ter heeft dan.vroeger. Als de heerschende klasse, niet inziet, dat zij de macht behoort over le geven aan de arbeidersklasse, dan zal deze die macht moeten nemen, zij het ook door een revolutionaire beweging. De parlementaire crisissen van den laal- sten tijd bewijzen, meende spr., de onmacht van het heerschend stelsel mede overtui gend. Ook ons land heeft daarvan een tref fend voorbeeld gegeven. In plaats van dit le erkennen groeit bij de heerschende klasse hot verlangen om de opkomende arbeiders beweging le onderdrukken door een militair Hij kocht hel nl. op de publieke veiling van 4 Maart j.l. op het Notarishuis, nadat het reeds herhaaldelijk van eigenaar was verwisseld. Gisteravond le omstreeks 8 uur is te Katwijk en ook hier ter stede gedurende een vijftal minuten Noorderlicht waargenomen Hot verschijnsel gaf een dergelijk rood licht aan den noord-noord westelijken hori zont, dat menigeen veronderstelde, dat er brand was. De tint was helrood, dal later overging in vaalgroen; hel geheel leverde een schitterend schouwspel op Toen gistermiddag te ongeveer half- iwee na aankomst van den trein uit Utrecht dc- 52-jarige mej Van N. geb. W. uit den coupé op het Statiofisemplacement wilde slappen, kwam zij daarbij le vallen, waarna zij over hevige pijnen klaagde. De Ecrslc-IIulpdienst kon evenwel geen letsel conslatceren, waarna zij per autobus de reis naar haar woonplaats, Gouwsluis, kon vervolgen. Ongewcnschle bezoekers hebben in den afgeloopen nacht een bezoek gebracht aan een onbewoond perceel in het Koord einde. vroeger bewoond door prof. Nolen, met hot doel lood te ontvreemden. De politie is de daders op hel spoor; een hunner is reeds gearresteerd Gistermorgen te ruim twaalf uur had op den hoek van Steenslraat en lsle Bin nenvestgracht een aanrijding plaats tus schen een vrachtauto, bestuurd door J. N. facisme. Dal zal juist het proces, dal leiden en ccn wagün van do Haagsrh(, N.Z.H.-lijn XX* O - V/"l r\T*nn - J I - moet tot het overnemen van de sociale lei ding van maatschappij en Slaat door de arbeidersbeweging verhaasten. Breekt dit oogenblik aan dan is liet de taak van de so ciaal-democratie zich aan hol hoofd der be weging te stellen en moei zij weten wat zij. wil. Spr. besloot met een krachtige opwekking tol allen, doch in hel bijzonder lot de intcl- lcclueclen om zich met hun hoofd en mc-t hun hart le wijden aan de taak ter bevrij ding van de maatschappij uit het kapitalis tisch keurslijf, dat haar niet meer past. Er volgde op het gesprokene cenig debat, waarbij een der aanwezigen het verlangen uitsprak, dat deze rede in brochure-vorm zou worden uitgegeven. De spr. achtte dit niet noodig, te minder, omdat het vraagstuk door hem behandeld nog in zijn eerste stadium verkeert en in be handeling zal worden genomen op het eerst volgende partijcongres. Ducanola-avond. Aangemoedigd door het succes, dat de eerste Ducanola-avond hier ter stede tc beurt viel, had de firma C. F. van der Does, gevestigd te Leiden, Den Haag en Utrecht, gisteravond in den Foyer van de Stadszaal wederom een dergelijken avond georgani seerd, waarbij als solisten optraden mej. Joh. van den Berg, zangeres, de heer E. Waisvisz. solo-ccllisl aan de Ilaliaansche Opera, beiden te 's-Gravcnhage en de Feu- rich-Ducanola-vleugel. Evenals de vorige keer konden wij ook thans weer de Ducanola-vleugel het meest apprecieeren als solo-instrument; ofschoon in mindere mate dan do vorige maal schoot hij toch nu en dan, waar hij een begelei dende taak had te vervullen, in deze taak te kort als gevolg van het feit, dat het indi vidu zich nu eenmaal uiterst moeilijk on dergeschikt kan maken aan een instrument, dat langs mechanischen weg bespeeld wordt, ook al is dat instrument technisch volmaakt en al is dc bespeler een nog zoo bekwaam muziekkenner. De beide ..menschelijke" solisten waren van een uitstekend gehalte cn verwierven veel bijval van de zeer goed bezette zaal. Het was al met al een in alle opzichten welgeslaagde demonstratie van de Ducanola die stellig bij velen een goeden indruk zal hebben achtergelaten. Stormschade. Door den hevigen storm is gistermid dag van eenige in aanbouw zijnde perceelen, gelegen achter de Johan de Wiltslraat, de balklaag afgewaaid. Het mag als een ge lukkige omstandigheid beschouwd worden, dat de werkzaamheden aan genoemde per ceelen tijdelijk stil liggen, daar anders wel licht persoonlijke ongelukken niet zouden zijn uitgebleven. Het bezoek aan den Bazaar in het Nulsgebouw is gistermiddag en gisteravond, spijt het slechte weder, zeer bevredigend geweest en ook hedenvoormiddag was er al weer veel belangstelling. Er wordt veel ver kocht, wat in het bijzonder te merken is aan de stands met fraaie handwerken, die gisteren haast werden leeggekocht. Gelukkig hebben de dames goederen in reserve om de gapingen weder aan te vullen. Vanavond verwacht men veel publiek, waarvoor extra attracties worden bereid. In aansluiting op hel gisteren door ons gepubliceerde bericht inzake de vondst van het tinnen kannetje, deelen wij thans nog mede, dat de antiquair II. B. van Dijk, Burg waardoor van eerstgenoemd voertuig een spatbord en een voorlamp werden bescha digd. De oorzaak was een defect aan de voetrem der auto, waardoor de chauffeur don wagen niet tijdig tot stilstand kon bren gen. Deswege is tegen hem door de politie proces-verbaal opgemaakt. Dc gisteren door ons gepubliceerde uitslag der aanbesteding van de verbrecding van den Rijnsburgerwcg bevat een foutje, waarvan wij de verbetering hier laten vol gen. Er staat: W. P. Marcel is en II. J. Steen- kist; dit moet zijn: W. P. Marcelis cn H. C. Heemskerk. Met „Stscrl." No. 47 ziju verzonden afdrukken van de gewijzigde statuten be treffende de 3 October-Vereeniging alhier. LEIDSCHE SCHOUWBURG. Leidsche Stndententooneelvereenigiiig „D. E. D. I. L." .Experiment", tragische schets in 9 scènes, door Jan den Hollander. Ter gelegenheid van het 3e lustrum van den Bond van Leidsche Studenten bood D.E.D.I.L. een toonoelavond aan, die in dank werd geaccepteerd, dat spreekt. Een experiment was het ongetwijfeld, tijdens zoo'n lustrum, dus tijdens vroolijk- bcid en jolijt, te komen met een tragisch spel. Geheel gehikt is dit experiment ook niet, gelet op het gcgichel nu en dan van enkele bezoekers en bezoeksters waar er heelcinaal geen aanleiding voor bestond. Of moest dit worden toegeschreven aan het experiment, om met dit stuk over het voet licht tc komen Het wil ons bijkans voor komen, dat dit laatste wel de hoofdoor zaak is. Het oeuvre is toch gemaakt door een student en evenals een student nog is een nuttig lid der maatschappij in wor ding, zoo was ook dit geesteskind een too- neelstuk in wording. Een stuk kunnen wjj het nog niet noemen. De auteur heeft toch bedoeld te schilde ren in woord en uitbeelding een beginsel strijd tusschen twee doktoren over de vraag, of het al dan niet wenschelijk is met een door een van hen uitgevonden serum het leven van een ten doode opge- schrevene, een korte spanne tijds te rek ken, uiterlijk ongeveer een jaar. De uitvin der verdedigt zijn serum, de ander heeft godsdienstige bezwaren en wint z.g. Doch alleen door één geval, meer niet. Alsof zoo'n geval iets zegt. Was het geval anders uit gewerkt, dan had de uitvinder gewonnen... O, heerlijke eenvoud van opvatting! Het geval in kwestie betreft een zoon. Hij wordt gered met genoemd serum. Zes weken later sterft zijn moederweer korten tijd later verliest hij zijn verloofde. Dan wordt hij verrader in een staking van de arbeiders. Schiet in een bar zijn verloofde dood, die de maitresse is van den dokter die hem redde" en voor de rechtbank sterft hij, den dokter beschuldigend dit van hem te hebben gemaakt: een wrak. Was hij des tijds heengegaan, men zou hem herdacht hebben als een veelbelovend mensch In het, zacht gezegd, wel wat toevallige geval zelf heeft de auteur eenige goede tooneelfnomcnten gevlochten maar daarmee is dan ook alles gezegd. Doch laten we er niet verder over uitweiden. Laten we ho pen dat aan het studie-rijp-worden van den auteur gepaard zal gaan een rijp-worden voor het schrijven van tooneelwerk. Aan leg is aanwezig. D.E.D.I.L. heeft overigens een vertolking gegeven aan het stuk van een medelid, die or mocht zijn. Zeker, er waren zwakke mo menten, doch daar stonden talrijke beslist goede, tegenover. Noemen willen we spe ciaal den vader, den zoon, de moeder, de vrouw (o6k in doublure). Geslaagd willen we noemen het spelen in een decor ii la Verkade, noodzakelijk omdat het .ondoen lijk is, alle decor-veranderingen aan te brengen. Zoo iets vereischt sfeer, en het is voor dilettanten zeer moeilijk die sfeer voel baar te scheppen. Toch heeft D.E.D.I.L. in dit opzicht heel wat bereikt. Jammer was, dat de tooneelcn elkaar nog niet snel ler opvolgden. Er was nog een te groote pauze tusschen, tengevolge waarvan de mu ziek van G. Tierié grootendools geheel ver loren is gegaan. Uit het begin leek ons wel iets goeds daarin, maar later vermoch ten ook wij de muziek niet meer te volgen. Apart willen wc den regisseur huldigen, die daarop wel recht heeft. Op enkele klei nigheden was nog tc letten geweest b.v. danste in de bar een der boeren met. het lid van commissaris van orde aan! maar dat telt niet mee bij het vele goede, dat bereikt werd in sfeer, spel en toonee!. Na afloop werd D.E.D.I.L. gehuldigd Briand door den heer F. Thorbocke, praeses van kabinet, den Bond in feestviering welke woorden vergezeld gingen van ccn fraaie krans. Daarop volgden kransen en huldebetuigin gen an bevriende studentencorporatics, talrijk in getal en tenslotte nog een krans van de Vereen, tot ondersteuning van behoeftige Kraamvrouwen en Zieken te Leiden", voor welke vorceniging het batig saldo was bestemd en voor wie het te be treuren was, dat de schouwburg niet beter was bezet, al trachtten jonge dames door verkoop van loten cn bloempjes het saldo nog te vergroot en. De praeses v%an D.E.D.I.L. bracht dank voor de hulde. BINNENLAND. Een verdrag met Siam. Plannen om 29 April te herdenken den dood van Michiel Adriaanszoon de Rnyter. Te Rotterdam zijn een vrouw en drie kin^ dei en verdronken. Op 42-jarigen leeftijd is te Apeldoorn over» leden Willem Broekhuys, bekend door zijn loterij-oudernemingen. BUITENLAND. De berichten uit Genève worden ongun stiger, nu nog geen compromis kon worden bereikt. vormt in Frankrijk een nieuw In Polen wordt Grabski te vervolgen. voorgesteld minister GEBOREN: Nicolaas Jozef, Z. v. P. P. Peters en G .T. Doeswijk. Geertje Eli sabeth, D. v. F. v. d. Berg en H. Moraal. Franciscus, Z. v. F. Rem er en A. B. Hus- son. Christiaan Wilhelmus. Z. v. J. M. H. Horikx en G. Warraenhoven Paulus Leopold, Z. v. P. H. Jung en E. H. Boom. Johannes Frederik, Z. v. L. Waterloo en F. Kippersluis. Hendrik Johannes, Z. v. J. Derogce en S. Dongelmans. Alida Joha. Maria, D. v. J. G. Waasdorp en M. J. Vergeer. Joannes Jo3ephus Maria, D. v. Al. C. Lagerberg en S. M. Sicking. Cornelia Hendrikus, Z. v. J. de Wil en A. C. Dekker. Sophia Willemina, D. v. S. Fakkel en J. M. Schoemaker. Jakob, Z. v. J. v. d. Heijden cn E. Eikerbout. Jan, Z. v. J. Hoppenbrouwcr en M. O. Mcrts. Maarten, Z. v. M. J. Heiligers en H. P. Mentzy. Ewouda Jacomijntjc, D, v. J. P. Schuitemaker en J. M. de Graaf. Jo hannes Adrianus, Z. v. J. A. van Wezel en B. v. d. Brink. Frederikus Jozef, Z. v. A. J. v. Tienen en A. P. W. Suijker. Johanna D. van H. Jansen en E. Nieuwcn- burg. Marie, D.v. J. Singcling en G.v.d.Nat Hendrikus Johannes. Z. v. G. Voorcn en G. de Jong. Anna, D. v. G. Seis en A. van 't Wout. Catharina Francina, D. v. D. dc Vos en C. van As. Johanna Lam- bertha, D. v. W. H v. d. Meyden en K. P. dc Vogel. Nicolaas, Z. v. W. C. Mooye- kind en M. J. Rombouts. Leendert Jan, Z. v. G. F. Huner en J. Eichhorn. GEHUWD: I. L. G. Righart van Gelder jm. en F. C. Kooien jd. A. Bronkhuyzen jm. en F. C. Zandvoort jd. E. Pol jm. en C. M. Hardebol jd. R. Cl e vering jm. en A. L. Einlhoven jd. P. Verver jm. en G. Kec- rewcer jd. A. de Kruiff jin. en M. v. d. Klaauw jd. J. v. Galen jm. en J. M. Kret jd. W. F. Gcuke jm. en M. Sleglenhorsl jd. A. Ruis jm. en C. v. d. Water jd. J. de Vogel jm. en A. Ravcnsbergen jd. G. Kuypers jm. en J. F. M. Evers jd. L. Moene wedr .en E. W. Achterberg jd. OVERLEDEN: ,W. v. Ossélen—v. Wijk wede. 47 j. A. ZeemanZettelmann, vr. 43 j. C. v. d. VIugt, d. 45 j. A. v. MastrigtGroen, wede. 86 j. K. W. Geul. m. 44 j. A. Qualm, m. 63 j II. Duister, z. 5 j. T. Tegelaar—v. Leijden. wede. 88 j. C. Verhoeven, m. 36 j. C. Christiaanse, wedT. 68 j. H. J. Erades, m. 73 j. N. H. v. Duijn, z. 2 m. F. R. Seiler, m. 57 j. H. J. Th. Witteman, m. 24 j. N. W. v. Geldermalsen, z. 38 j. H .B. C. Verstraten, z. 18 j. Opgave van personen, die zich te Leiden hebben gevestigd. J. Teijn, Dienstbode, Lombokstraat 13. E. Schrijver, Mag. bediende, Haarl.sfcr. 145. P. J. Buyze, Beestenmarkt 48. B. C. E. I. G. E. A. 0. M. Koster, Huislir. Stationsweg 11. J. v. d. HorsL Oegstg.- ban 16. A. J. Kruithof en gezin, Koper gieter, Formosaslr. 5a. H. Bakker, Be hanger, Leuvenstr. 14. A. Kooreman Brussee, Hugo de Grootstr. 1. J. A. M. Pommee, Kantoorbediende, Witte Singel Cl. E. M. v. d. Iloordt, Kinder juüfr., Groen- bovenstraat 3. L. .T. J. Dooftenburgh, •Sigarenmaker, Haverzaklaan 2a. J. P. Willems en gezin, Kantoorbediende» Buit: i- ruststraat 7. II. O. Brerukemeyer, Po .Wetstraat 28. J. Harms, Kaisers tra at 7. M. Bjjleveld, Dienstbode, Haarhetr. 251. J. M. Hauer en gezin, Koopman, Room- burgerweg 5. Onjj Sian Gwan, Witte Singel 7b. C. Bql. Hulp in de huish., Haarl.str. 172. N. Romeijn, Vliet 35. A. J. Nagtegeller en gezin, Los werk man, Spilsteeg 5. R. P. Sehooteraeijer, Handelsbediénde, Breestr. 10. J. Hef- mig, Verpleegster, Acad. Ziekenhuis. C. A. Fegen, Teekenaar, Zoeterw. weg 1. Th. M. Knoopsv. d. Krogt, L. Mare 25 A. II. A. M. Smit, Winkelbediende, Rem brand tstraat 22a. O. J. G. Berg, Schrijf ster P. C. en G. dienst. Aloëlaan 51. J. J. de Witt en gezin, Timmerman, Kanaal straat 29. O. Deegenaars en gezin, Tram beambte, H. Rijndgk 140. J. E. van Wielink, Schrijfster P. C. en G. dienst. Aloëlaan 51. A. J. v. Kempen, Dienst bode, Breestraat 36. L. H. C. Fesfcerling, Dienstbode, Warmonderweg 87. A. H. v. Polanen, Bakker, Oranjegraclit 75. E. B. Ludwig, Hooigracht 86. J. A. Blanken, Hoogewoerd 71. G. Th. v. Zutphen, Korpl. Helm., Marine Kustwacht. P. G. Klumpers en gezin, Slager, Serin- genstraat 34. Wed. A. HerjnsKr«u\ Witte Singel 7. A. A. P. Heyman en gezin, Chef Teekenaar, R. en Schiekade (L J. Krasenburg en gezin, Boekbinder, Seringenstraat 19a. Opgave van personen, die uit Leiden zijn vertrokken. Fengkoe Dzul Karmin, Den Haag, Lange Voorhout 25. II. M. v. Haarlem (vr.), Ben Haag, Gortmolen 12-13. J. de Bruin, Den Haag, Helmerstraat 72. A. E. Weiland, (vr.), Noord wijk, Langeveld 18. G. W. Th. Geradts, Den Haag, Winburg- straat 13. N. Offerhaus (vr.) Eerno woude (Fr.), btj do ouders. Wed. Paling- Bos, Amsterdam, Czaar Peterstr. 2071. L. Nieuwenburg, Den Haag. Winburgstraat 13. Wed. Beulink—v. d. Steen, Warmond, Dorpstraat 189. J. Stouten. Nijmegen, Berg en Dalscheweg 275. J. Nek (vr.), Warmond, Warmunda, b. d. ouders. W. C. Geradts, Lisse. O. Beldslr. 35a. H. E. Christiaanse, 'Voorschoten, Leid *c be weg 191. Johs. KlooSj Den Haag, Be goniastraat 230. A. Kuperus (vr.), Den Haag, Malakkastraat 19G. C. S. Ran selaar (vr.), Den Haag, Pr. Hendrikstraat 157. M. W. Holterman ten Ilove (vr.) Zutphen, Rozenhoflaan 9. O. N. van Leeuwen, Wassenaar, Schoolstraat 23a. A. G. Schintz (vr.). Bodegraven, Kerk straat 133. M. Scalaty (vr.), Den Haag, Badhuiskade 6. L. Serdijn, Debroii (N.- Ainerika). W. Plaujer, Eindhoven, Was senaarstraat 2. B. Tieseler (vr.), Alphen a. d. Rijn, Oudsh. wog 112. A. M. Irikk. - Terpstra, Warmond, Dorpstraat. A. S. Scheler, Maastricht, Jekerstraat 32. J. J. de Haas, Middelburg, Nicuwstruat 46. L. Bruins (vt.), Haarlem, K. Spaarne 25. L. J. Tissing, Den Haag, Wetering!, ide 92. Ph. J. M. J. Deelen, Den Haag, R. Kruis, Segbroeklaan. Th. M. Elzakkera, Amsterdam, Vrolikstraat 473. A. Bontj Oegstgeest, De Kempenaerstraat 87. H. J. S. Hogeveen (vr.), Voorhout, 1! - renlaan 31. B. J. M. Sp*onk. Vocr-ck I Instituut Wullinga. J. v. Lier, Hen ;elo (0.), Madoerastraat 25. W. E. Titman, Den Haag, Drebbelstrcoat 217. A. B:o k» huyzen, Amsterdam, Marnixstraat 39 ia S. A. Brocre (\t.), Ncderh. den B?rg. De Voorz.heid. M. J. Pont (vr.), \ïotl.-rd.irUf Pr. Hendrikkade 101.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1