S. G J. DE GROOT Porieffiuüles en Portemonnaies No. 20242. LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 9 Maart Derde Blad. Anne 1926. UIT DE RIJNSTREEK. Koordeinde 11 - Leiden - Telef. 706. UIT DE OMSTREKEN. KUNST EN LETTEREN. RADIO-PROGRAMMA. Boskoop. Zaterdag geraakte mej. R. alhier, die lijdende is aan .zenuwen, te wa ter. Gelukkig werd dit div^r een van haar fa milieleden, die haar per rijwiel was achterop gereden bemerkt aan wie hel gekikte liaar bijtijds te redden. Zondag kwam M. R. alhier, die per rijwiel langs de Achterkade reed, met een aüder wielrijder in botsing, met het gevolg dat eerstgenoemde nog al ernstige beenwon den opliep. Door eenige jongens is Zaterdag een broodkar loebehoorende aan de centrale bak kerij alhier, die voor de bakkerij geladen stond omver gegooid, met het gevolg dat het brood in den modder terecht kwam. Onde-Wetering. Na lange jaren van strijd had Maandagmorgen de ingebruikne ming plaats van de door de gemeente ver bouwde O.L. school. Hoewel het kerkbestuur aan de opening dezer verbouwde school geen officieel karakter heeft willen geven, geloo- ven we toch zeer zeker in den geest van het kerkbestuur te handelen door met een enkel woord over deze verbouwde school te reppen. De school had voor de verbouwing een zoo'n treürigen aanblik dat bij velen in Oude-Wetering de vraag naar voren kwam. Kan deze school nog wel verbouwd worden? De gemeente die deze vraag steeds beves tigend heeft beantwoord, heeft met de daad dan ook bewezen, dat zulks mogelijk was. Thans prijkt op dezelfde plaats een school, die aan alle eischen welke men aan een nieuwe school kan stellen voldoet. De school onder de architectuur van de firma Robbers uit Haarlem verbouwd ,ziet er dan ook in een woord keurig en verzorgd uit en dege nen, die deze school voor hare verbouwing hebben gekend kunnen bijna niet gelogven dat dit een verbouwde school is. Het was voor den aannemer S. Strijk uit Rijpwete- ring een zeer lastig werk doch ook hij heeft het werk lot volle tevredenheid van de di rectie uitgevoerd. Door een net degelijk hek bereikt men de speelplaats en komen we vervolgens in de gang, welke toegang geeft tot de beide leslokalen. De gang is voorzien van een tegelvloer en de wanden zijn bezet met keurige tegels. De privaten voldoen aan de meest moderne eischen der hygiëne De lokalen zien er kleurig en frisck uit. Vooral liet verfwerk uitgevoerd door den lieer G. Koet van Rijpwelering trekt bijzonder onze aandacht De kleur der ramen en plinten is oranje. De ramen zijn met zwart biesje af gezet, lerwiji de deuren donker blauw zijn geschilderd. Volgens verklaring van den ar chitect is deze klcurennuanceering geheel nieuw en nog maar weinigv in toepassing gebracht. Om kort te gaan het is een school, die volgens verklaring van een der leden van het kerkbestuur, boven aller verwachting grondig cn deugdelijk is verbouwd en een sieraad is voor de plaats. Een woord van dank aan liet gemeentebestuur voor de wijze waarop het de verbouwing heeft tot stand gebracht is zeer zeker Lier wel op zijn plaats. Waddinxveen. Burger 1. Stand. Geboren: Johanna, D. van L. de Jong en A. B. Ramp Gijsbertus Jacobus, Z. van P Groot endorst en A. van Sprang Jo hanna, D. van G. de Ruiter en A. Oudijk Geert, Z. van .T. Berghoef en II. Wilhelmus De lieeren Rooijmans en Ten Brink hebben hun benoeming lot leden der com missie van toezicht op het lagir onderwijs alhier aangenomen. Hetzelfde is het geval met do lieeren A. Breedijk, G. L. van t Hof en G. E. Streng voor wat betreft hun be noeming tot leden der commissie tot we ring van schoolverzuim. Van verschillende ingezetenen zijn nog giften, zoowel in geld als in natura, bin nengekomen ten behoeve van de slachtof fers van den watersnood. Door het Comité voor huisvesting en voeding te 's-Hertogen- bosch is aan den burgemeester dezer ge meente'hartelijk dank gebracht voor de door de ingezetenen verstrekte zakken graan, kleedingstukken enz. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand Februari 1.1. ingelegd f 3580,78 en terugbetaald f 2535,42. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3350. Aan het postkantoor alhier zijn terug Ontvangen de navolgende brieven, van welke de afzenders onbekend zijn; Burgemeester, Alphen Rijn Van de Werve—den Boer, 'deurwaarder, Gouda Raad van Arbeid, .Utrecht Mej. Micna van Duuren, Ben schop. Zwammerdam. Onder leiding van Presidente mevr. WissinkCalissendorff, Jrield de Geref. Meisjesvereeniging „Debora Alhier haar jaarvergadering. Er waren v« le genoodigden, onder wie de afgevaardigden van Kerkeraad, Mannen-, Jongcling3- en Knapenvereeniging, alsmede van eenige zus- iervereenigingen uit naburige plaatsen. Na opening door ds. Wissink sprak de presideale een welkomstwoord, waarna het rijk voorziene en afwisselende programma jnet zang cn muziek maar al te spoedig den Avond deed voorbij snellen. De heer C van Muiswinkel Mzn sprak 'een slotwoord en ging voor in dankgebed. Kerkelijk bericht. Ned.-IIerv. Kerk, A s Woensdag 10 Maart, 's avonds om 7 uur, as. P. G. de Vey Mestdagh, van BjU lerdam. RECLAME. Vervaardigt naar opgegeven Maat 1852 Haarlemmermeer. Zaterdag sloegen op den Sloterweg alhier twee voor een wagen hespannen paarden op hol. De echtgenoote van den arbeider K., die op 't leven kwam toesnellen en hard den weg opliep om den afloop van 't ongeluk te kunnen gadeslaan, had het ongeluk, doordat een harer klompen uitschoot, te struikelen, waardoor ze'uitgleed en in de wegsloot terecht kwamen. Vier mannen slaagden er met moeite in de vrouw, die geheel met modder bedekt was, uil haar benarde positie te bevrijden. Op den Aalsmeerderweg reed een met Iwee paarden bespannen boerenwagen,, die door een 14-jarigen knaap bestuurd werd cn waarop nog was gezeten het 5-jarig zoontje van den arbeider R. Doordat de zwing los raakte en op de hielen der paarden terecht kwam, sloegen de dieren op hol. De bestuur der kon de teugels niet meer houden en de wagen slingerde zoodanig van den ecnen Jcant naar den anderen kant van den weg, dal deze in botsing kwam met een telefoon paal. Tegelijkertijd geraakte het jongetje, dat raast den jeifgdigen bestuurder op den bok zat, met z'n been tusschen den wagen en Gen telefoonpaal bekneld. Ernstig gekneusd i werd 't kind opgenomen en onder bchandc- j ling gesteld van een dokter, die overbren- I ging naar een ziekenhuis noodzakelijk achtte. Zaterdag is 't jongetje in 't ziekenhuis te Lei den aan de gevolgen overleden. Hdlegom. Op de Weeresteinstraat nabij i de Noorderlaan is een auto tegen een andere auto opgereden, omdat de voorste gestopt had De achterste was zoo zwaar beschadigd dat zij de reis niet vervolgen kon. Nabij het Postkantoor verloor een tweede een wiel. terwijl de motorkast beschadigd werd. Deze moest naar een reparateur ge bracht worden. Het autoverkeer wordt weer drukker en in gelijken Ired neemt het aantal ongevallen toe. Katwijk aan Zee. Begrafenis Rein van der Plas. Onder enorme belangstelling uit alle krin gen van Katwijk, had gistermiddag de ter aarde bestelling plaats van het stoffelijk overblijfsel van Rein van der Plas. De kist werd gedragen door meerendeels DE SENAAT VAN DEN BOND VAN LEIDSCHE STUDENTEN. Foto H. Jonker Zoom. Van links naar rechts: C. van Islerdael. assessor II; C. D. Sax, ab-aclis. F. Thorbecke. praeses; M. Waisfisz, quaeslor. H. Guyt, assessor I. de naaste buren van den overledene. De kist werd van af het sterfhuis in de Prinsenstraat, door de Zeesleeg naar den Boulevard gedragen, alwaar de reeders zich in het reedcrij lokaal verzameld hadden, om vandaar de lijkbaar naar het kerkhof te vol gen. De groote lijkstoet bestond allereerst uit de familie, daarna volgden de reeders, dan vele andere genoodigden, om vervolgens, door eenige vrouwen te worden gesloten. Op het kerkhof dat „zwart van inèn- schen" was, hield ds. Voorsteeg een lijkrede. Spr. herdacht den overledene als iemand, die juist door zijn bijzonderen eenvoud en de groote mate van plichtsgevoel een inter nationale bekendheid had gekregen. Ieder onzer kende hem en nog zien we liem in gedachten door onze straten gaan met het metalen instrument, dat bij zijn be roep behoorde. Dat instrument liet, als hij er met den korten stok op sloeg, 'n metalep klank hooren. Paulus zegt in een zijner brieven: Al ware het dat ik de taal der menschen en der engelen sprak en ik had de liefde niet, zoo ware ik een klinkend metaal geworden". Het was die liefde die hem sterkte in zijn aardsche loopbaan en waarop hij vertrouwd heeft tot aan zijn doodsuur. Zij dit de troost voor de nabestaanden en moge dit graf ons uitdrijven tot de bede: dat de liefde van Christus ook ons deel moge zijn. Dan zal er van dit graf voor ons een zegen uitgaan, die blijft tot in het eeuwige leven. Vervolgens trad naar voren de Voorzitter van de Reedersvereeniging, de heer P. Meer burg. Deze sprak namens zijn collega's een woord van hulde over den overledene. Hij sprak er zijn dank over uit, dat de overledene zoovele diensten heeft verricht en voor alles wat hij in 't belang van de reeóerijéti heeft gedaan. Een reeks van jaren moch ten wij met hem samenwerken en in de beste harmonie. By was iemand, die achting afdwong om zijn rechtschapen, eenvoudig karakter, zrjo onkreukbare trouw, zijn groot plichtsgevoel, zoomede zijn groote welwillendheid. Beste vriend Rein van der Plas, aldus besloot spr., wij zullen uw naam in eere houden en daarbij gedenken, wat gij voor ons, Reeders, in al die jaren als medewerker zijt geweest. Rust in vrede. Ten slotte voerde nog het woord een neef van den overledene. Deze schetste den overledene als een pendant van den „on bekenden soldaat". Dit graf is bestemd v\x>r een alom bekend soldaat. En waarom alom bekend? Hoofdzakelijk door zyn nederig en zich zelf verloochenend karakter. Hy was een voorbeeld voor ons allen eo alles wat spr. voor het maatschappelijk welayo van zich zelf geleerd had, had hy van zijn ge liefden oom Rein geleerd. Gij zonen van uw vader, moogt trol3ch zyn zulk een vader gehad te hebben en ik ben er van verzekerd, dat hy ook nooit door u en ons vergeten zal worden. Zij dit u ten troost, dat deze soldaat thans zijn soldy ontvangt, en dat die soldy zeker niet gering zal wezen, want hy heeft zijn Koning tronw en eertijk gediend. Na nog den reeders vriendelijk dank betuigd te hebben voor allee wat ze voor Oom Rein hadden gedaan, bedankte hjj hen en alle aanwezigen voor de laatste eer den overledene bewezen. Om 2 uur gistermiddag was het Red dingsboot „probeeren", niet „oefenen" zooals dat anders vaak het geval was. Bij de gebrs. Taat was voor de Noord- Zuid-hLoliandsche-Keddingmaatschappij een nieuwe reddingboot gemaakt en deze zou geprobeerd worden. Van Amsterdam waren overgekomen de heeren De Booij en Van der Poll reap* secr. en magazijnmeester van b.g.n. Red ding-Mij., om de. eerste demonstratie met deze nieuwe boot te aanschouwen. Nadat men de boot op het strand geie- den had, gleed zij na het commando „los" van den schipper H. v. d. Plas, vlug als een vogel en licht als een veer, van het onderstel af en te water. Dit was al een goed' teeken. Maar hoe zal de zeewaardigheid wezen 1 Deze vraag hield nog een poosje de ge dachten van velen bezig, doch na eenige fórsche riemslagen van de 12-koppige be manning, bleek ook deze vraag naar wensch opgelost. Hoewel de golven alle moeite deden om de boot den doortocht te versperren, ging zij toch kaarsrecht onder de stevige hand vari den schipper, op ha<Ar doel af en schoof als een zwaluw in de lucht, door de golven Bij het aan land komen, hoorde men dan ook niets dan lof over de boot. Wij j vernamen dat de Amsterdamsche heeren, die verschillende fotografische op namen deden, hun goedkeuring over den bouw en de zeewaardigheid der boot te kennen gaven. Ze heeft meer het „jol"-model dan de andere, die platter bodem en scherper ste ven hebben. De proef heeft bewezen, dat de gebroe ders Taat alhier met de vervaardiging van deze boot, een succesje meer kunnen boe ken. bij de velo die op dit terrein reeds genoteerd staan Van de trawïvisscherij kwamen Maan dag te IJrauiden aan de markt de loggers; KW. 19 met (557. KW 38 met 1300, KW. 103 met f 632 en KW. 153 met f 861 besom ming. Lisse. Dr. E. van Slogtcren, zal in ver band met de aanvaarding van het ambt van buitengewoon hoogleeraar aan de Land- bouwhoogeschool te. Wageningen, op Maan dag 15 Maart des nam. 3 uur oen openbare rede uitspreken in de hulpaula dier Hooge- school. Noordwijk a. Zee. Gistermiddag kwam een verhuiswagen van Beuk het dorp binnen rijden. Door den schok over de rails viel een der twee opzittenden van den bok en kwam bewusteloos op den grond terecht. In een .woning aldaar werd hij binnengedragen, waarna hij spoedig bij kennis kwam, cn ook direct dr. Nedervecn ter plaatse was. Geluk kig kon niets ernstigs worden geconstateerd. Later is hij naar zijn woning te Noordwijk - Binnen vervoerd. Met ingang van Maandag is de prijs der melk met een cent per liter afgeslagen, zoo dat deze thans 15 ets. per liter bedraagt. Oegstgeest. In de Geversstraat, ter hoogte van „De Pen", had een aanrijding plaats tusschen een sleepers wagen, met twee paarden bespannen, bestuurd door B. alhier, en een handwagen, beladen met groenten,'van den handelaar v. D. Door den schok kwam al de groenten op de straat terecht en werd de handwagen zoodanig tegen een electrischen lantaarnpaal ge duwd, dat deze bij den grond afknapte Beide wagens bekwamen echter weinig schade, hoewel van de groenten niet veel overbleef. In hotel „Het Witte Huis", vergader de de Neutrale Coöperatieve Boerenleen bank. De voorzitter, de heer J. Uifctenbo- gaard, heet, namens het voorloopig bestuur, de opgekomenen hartelijk welkom. Na de voorloopige oprichting dezer bank is een kleine crisis ingetreden, die, naar spr. hoopt, thans voorbij is. Althans de opkomst dezen avond geeft hiervan een be wijs. Den heer Hendrikse van de centrale bank té Utrecht, roep spr. welkom toe.Deze zal een en ander zoo noodig nader uit eenzetten. Het is niet het doel om zoo di rect in 't groot te beginnen, doch spr. hoopt toch dat dezen avond zoo noodig in 't klein een stevig begin zal worden gemaakt, al thans met de samenstelling van bestuur, raad van toezicht en plaatsvervangende bestuursleden. Hierna opent spr. deze ver gadering en geeft het woord aan den heer Hendrikse. Na een korte uiteenzetting van het ontstaan en weTking van de Boeren leenbank, bespreekt de heer H. enkele ar tikelen uit de statuten. Na een uiteenzetting van het doel, komt spr. tot art. 11, dat by zeer vele oprichters van een Boerenleenbank de z.g. boeman is. Spr. geeft hiervan een zeer duidelijke uit. eenzefcting waaruit blijkt, dat eenig nadeel of tekortkoming, die op de leden verhaald zou kunnen worden, zoo goed als geheel is uitgesloten. Een uiteenzetting wordt gege ven over het samen te stellen bestuur, beheer, raad van toezicht en kassier. Hier na worden verschillende besprekingen ge voerd, o.a. over een mogelijk rente-percen tage der gelden, samenstelling van bestuur rand van toezicht, eni. Hierop volgde punt 2 der agenda: Onder- teekening van het ledenregister, waaraan door 27 der aanwezigen voldaan werd. Het huishoudelijk reglement werd arti- kelsgewijze voorgelezen en na een enkeie vraag vastgesteld. Vervolgens had een verkiezing plaats van het bestuur. Door het voorloopig be stuur werden hiervoor voorgedragen de heerenmr. Cappefyne v. d. Copello, A. Zwanenburg, W. J. Oudshoorn en H. A. van Mik Uit de vergadering werd hieraan toegevoegd de heer Joh. Uittenbogaard. Met groote meerderheid van stemmen werden gekozen de heeren mi Cappeyue v d. Oopello. Job. Uittenbogaard en H. A. van Mil, die allen deze benoeming aanna men. Voor drie leden "voor den raad van toe zicht werden door het voorloopig bestuur een vijftal heeren voorgesteld. Gekozen werden de heerenB. J. v. d. Meene, A. Zwanenburg en Abr. Uittenbo gaard. De laatste twee heeren namen hun benoe ming aande heer v. d. Meene zal hiervan verwittigd worden. Als plaatsvervangende bestuursleden werden gekozen de hèeren: M. C. v. d. Burg en P. Oudshoorn, die beide hun benoeming aanvaarden. Inzake oprichling van een Spaarbank der Coöp. Boerenleenbank geeft de heer Hen- drikse in het kort een uiteenzetting. De Spaarbank blijft geheel onder leiding van de Boerenleenbank en bestpur. Alleen moet de administratie gescheiden blijven, Zegelkos- ten inzake de fiscus vervallen. Zij die hun spaargelden deponeeren bij deze bank zijn niet verplicht lid te zijn van de Boerenleenbank. Tol oprichting van een Spaarbank wordt besloten. Den heer Hendrikse wordt hartelijk dank gebracht voor zijn medewerking bij deze goedgeslaagde oprichting. De heer Hendrikse wenscht het bestuur en leden geluk met de verschillende genomen besluiten en hoopt op een voorspoeaigen groei en bloei. Van de rondvraag wordt gebriiik gemaakt en Ier sprake gebracht een voorloopig te slui ten geldleening. Hierover zal op een eerst volgende bestuursvergadering gesproken worden. Eveneens wordt voorgesteld op rui mer en doelmatiger schaal de convocaties en uitnoodigingen voor vergaderingen le ver spreiden. De Voorzitter zegt dat na de vorige verga dering reeds een verbetering is aangebracht, doch hij zal hiervan aanleekening houden. Na enkele besprekingen van ondergeschikt belang brengt de heer Cappeijne v. d. Co- pello namens de leden hartelijk dank aan het voorloopig bestuur voor de vele be moeiingen bij de oprichling. De Voorzitter dankt den heer C. voor deze woorden en sluit de vergadering. Sassenheim. De melkprij's is met één cent verlaagd cn gebracht op 14 cent per liter. Door het bestuur van de pluimveever- eeniging alhier is aan het Watersnoodcomité overgemaakt f20.29 als batig saldo van de gehouden tentoonstelling. Warmend. Gisteravond vergaderde in ,,Dc Zon" de Raiffeisenbank. Bij ontstentenis van den voorzitter van den raad van toe zicht, den heer J. C. v. d. Voet, werd de ver gadering geleid door den voorz. van het be stuur, den heer J. Kroon. Na opening der vergadering werden de no luien gelezen, en goedgekeurd, waarna door den heer Kruseman, als kassier, het jaarverslag werd gegeven van den financiee- len toestand van de bank. Uit dit jaarverslag over 1925 bleek, dat het aantal leden bedroeg 99. Geboekt waren 2852 posten. De totaal ontvangsten waren f1889775, de uitgaven f 1171503. In omloop waren 365 spaarboekjes. Bij de reeds gestorte f 263.249 was bijgestort f 237.337, samen f 500.586, waarvan terug betaald f259.226, zoodal nog bleef f 241.361, aan bijgeschreven of uitbetaalde rente 18929. Het totaal bedrag van 55 uitstaande voor schotten bedroeg f 158585 terwijl aan nieuwe werd verstrekt f70.335. Terugbetaald was f 87170, zoodat nog uitstaand bleef f 141750. Het reservefonds groot f 8536, aangevuld met de winst over 1925 zijnde f622 steeg tot f 9157. De stand der „Loopende rekeningen" was voor opgenomen f 67955, voor gedeponeerd f 30050. Gedurende het jaar werd opgenomen f228068; gedeponeerd f242879, zoodat de stand aan het einde van het jaar was resp. f 60720 en f 37644; van de Centr. Bank werd ontvangen f283621, naar de bank werd ge zonden f 314735. De kosten van beheer hadden bedragen f1866. Daze enkele uitgetrokken cijfers geven een voldoende overzicht van het omvaogryke wark van deze instelling, die thans haar 25ste boekjaar is ingegaan. Namens de commissie tot het nazien der rekeningen en balans, bestaande uit de lie ren C. J. Stynman, C. Zwetsloot ec J. Oudshoorn, werd by monde van oerstgui j ra de de accoordbev;nding gerapporteerd. Voor het nazien der rekening.n voor 1.26 werden aangewezen de heeren C. Zweis oot» J. Oudshoorn en G. Onderwater. De verkiezing van een lid van hel bi si ur had tot uitslag, dat herkozen werd het aftredend lid de heer H. v. Schie. met 52 van de 55 stemmen. Voor lid van den raad van toezichi wi.rd eveneens herkozen het aftredend lid de h er Ch. M. C. Machen. By de rondvraag deed de kassei nog eenige mededeelingen over do spaarbank enz., waarna de vergadering werd gesloten. Een van Ons. Woensdag 17 Maart geelt Hat Verten gd Tooneel. directie Verkade en Verbet in den Leidschen Schouwbu.g eec voo st 1- ling van „Ben van Ons" (Loyaltieu). touneel- spel in 3 bedrijven (7 Uier celen) vun Juiin Galsworthy, de bekende "tooneel st. Het stuk had een zeer goede pers evenals de ver tolking. Medespelers: Paul Hul. Lou.se Kooiman, Cees Laseur, Frits van Dijk, Albert van liaa- snm, Minny ten Hove, Dirk Verbeek, Vera Bondam, Henri Eerens, Ferd. Stemebecg, J. Carpentier Alting, Herman Kloppers, Henri Eerens (d.), Hans van Moerten, 77. Pilger, Phil, la Chapelle, Eduard Verkade, Dio Huysmans. VOOR WOENSDAG 10 MAART. Hilversum (1050 M.). 12 Uur en 7.30; Polilieber. 5 uur6.30' Vooravondcon cert door het II. D. O.-orkest, o. 1. v Fr. Lupgens. 6.307.30: Duitsche les door i den heer Edgar Grün, uit Berlin Wilmers- dorf. 7.45 en 10 uur: Persberichten. 8.10: Christel. Radio-omroep Concert met medew. van den heer H H Tobé, uit Rot terdam. zang. Mevr. M. OvermanZöllner, uit Hillcgersberg, begeleiding. De heer II. Knol, uit Weesp, declamator 1. a. Bitten, Beethoven, zang; b. Wachlèrslag, Beetho ven, zang; c. Auf dem See. Brahms, zang. 2. a. Aus alten Marchen winkt es; b All- nachtlich im-Traume; c. Ein Jöngling liebt ein Madchen;-d. Ich grolle nicht, alles uit Dichterliebe, Schuman, zang. 3. a. De Drie Sterren, Louwerse; b. De speelpop Hollrop. Declamaties. 4. a. Komm. wir wandeln zu- sammen. Cornelius; b. Spirilo sanlo. Loc-we c. Spielmannslied, Nicoïai. 5. a. Het lichtje voor het raam, Louwerse; b. De lange broek, door T. Declamaties. G. a Oud £4n nieuw, Brandts Buys; b. De eerste kus, Brandts Buys; c. O. Jubel mijn hart Kuik-r. Königswusterhausen (1300 M.). 750: Orkestconcert. M. Roslal, vioolsolo's. Daarna orkestmuziek. Nieuws. 9.5011.20: Dans muziek. Daventry (1600 M.). 10.50: Tijdsein, weerbeV. 11.2(51.20: Concert door het radiokwartet en solisten (sopraan, bariton, piano). 1.20- 1.50: Tijdsein Sir ijk ex let in B-flat, Brahms. 3.35: Lezing: Heroes of fiction. Reade's Gerard. 4.20: Tijdsein. Causerie: Out of doors. 4.35: Muziek van liet Capitol-theater. 5.35; Kinderuurtje. 6.20; Dansmuziek. 6.50: Muziek. 7.13: Tuinpraalje. 7.20: Tiidsein Big Ben. weerber. nieuws. Lezing: Life in the old monasteries. Monastic hospitality. 7 45: Pianocomposities van Debussy. 8 uur: Humoristisch praatje. 8.20; Variété J. Charman en A. Gray, duetten W. Hastings en J. Mars. humoristen 9.05 Kamer muziek. Het Enric Casals kwartet. S. Logan bariton. 10.20: Tijdsein, weerber.. nieuws Lezing: The romance of words, Ameri canisms. 10.5011.20: De Beanos con cert parly. J. Hordern. sopraan. K. Grace, accompagnalrice en inslrumentalisle W. Morford, tenor. E. Scoll, humorist. R. Gar diner, instrumentalist. E. Grossmilh. humo rist. 11.2012.20: Dansmuziek van de Ciro-club. Parijs ..Radio-Paris" (1750 M.). 12.50: Concert Lucien Paris (piano, viool, cello). 2.05: Nieuws. 5.05: Orkestconcert - 8.5010.20: Zangwedstrijd van L'Echo de Paris, Opéra-comique (dames). Auto-, lucht vaart- en sportkroniek. Münster (410 M.). 12.35—1.50: Orkest- concert. 3.20: Liederen van Wolf, Sc hu-, mann en Weismann, door Ch. Schneider, sopraan. 450: Lezing; Künigin Luise in der Dichlung ihrer Zcit. 5.50: Lezing: Der Ursprung der Lohengrinsage. G.40: Lezing; Levin Schücking. 7.20: „Die deutschen Kleinstadler", klucht in 3 act^n van A. v. Kolzebue. 9.20: Uilslagen va» de 6-daagsche wielerwedstrijden

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9