fto. 20236. LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 2 Maart Derde Blad. Anno 1926 SPORT. UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. LAND- EN TUINBOUW. VARIA. rn hel Stadion te Amsterdam werd Zondag de intern hockeywedstrijd i IoUandDnitschland gespeeld en door de Duitse here met 21 gewonnen. Een kiek Tan de Hollandschc ploeg. GYMNASTIEK. Rede van dr. J. Berlage. (De-schoonheidscultuur der Grieken. Voor de aid. Leiden van den Ned. Bond voor Lich. Opv. en den Turnkring Leiden en O., hield dr. J. Berlage, rector van het gt, mnasium te Deventer, gisteravond'in hèt Nulsgebouw een voordracht over de „Lichaamsoefeningen der Grieken in ver band met hun schoonheidscultuur." Er was zeer veel belangstelling, zoodat de zaal bijna te klein was om allen een plaatsje te bieden. Dr. van Iterson, als voor zitter der N. B. L. O. afd. Leiden, sprak een openingswoord, waarin hij z'n voldoening ie kennen gaf over de groote opkomst. Hij zcide dat van den burgemeester een brief ,van verhindering was ingekomen en heette in het bijzonder welkom: dr. Berlage, den lieer Baak (inspecteurvan het L. O.), dr. Beversen* (rector van het gymnasium), ds. Schalkwijk (directeur der H. B. S.), den heer Van. Spall (lid van verdienste van het K- N. G. V.), afgevaardigden van het Chr. In stituut voor Lich. Opv. te Den Haag en ver tegenwoordigers- van zustervereenigingen, waarna hij het woord gaf aan den spreker van dezen avond, dr. Berlage. Deze begon met te wijzen op het merk waardige feit, dat hetzelfde- volk van de oudheid, dat geestelijk het hoogst stond, juist ook het eenige is geweest, dat syste matisch en wetenschappelijk het lichaam heeft gecultiveerd. Dit is stellig een gevolg geweest van de ingeschapen behoefte aait harmonische schoonheid van den geheelen mensch, die vooral bij de Atheners gevon den wordt. Ook de man had de plicht te zorgen, dat hij schoon werd, terwijl die in den tegenwoordigen lijd, helaas, de per missie heeft leelijk te zijn. Tal van bewijzen pleiten voor die bewondering voor lichame lijk schoon: de samenstelling van de op tochten, offers etc. plaatsen bij Henophon en Plato enz. Vandaar de lichaamsoefeningen en wel under de bescherming en in dienst van de 'goden. Hermes en Apollo. De Grieksche gymnastiek werd geheel zonder werktuigen beoefend, terwijl balspel en dans een zeer vooraanstaande plaats in namen. Deze laatste was niet, zooals tegen woordig. een samenstel van een aantal on gemotiveerde bewegingen en draaiingen, doch beoogde steeds een stemming weer te geven en werd altijd uitgevoerd door per sonen van hetzelfde gesjachL Bij het land- ,volk in Griekenland worden deze dansen ïiog altijd in eerè gehouden. Al die takken van lichaamsoefeningen werden uitgevoerd bij de om de 4 jaar te houden Olympische Spelen, waaraan echter vrijwel alleen mannen deelnamen. Die spe len. welke ongeveer 1100 jaar in. eere zijn (gehouden, duurden op z'n langst 5 dagen. De vijfkamp en de wedrennen vormden er de hoofdnummers, maar de inrichting der Spelen was toch-een zoodanige, dat er te vens ruimschoots gelegenheid was tot het kennismaken met historiewerken, redevoe ringen en poëzie. Zoo ook bij de Pythische (vooral muziek) en de Panathaeisclie spelen 'Al die sportfeeslen werden gecombineerd met intellectueel- en kunstgenot. De oefe ningen gingen daarbij gepaard met abso lute naaktheid van het lichaam, wat ook van overwegend gewicht is geweest voor do ontwikkeling der beeldhouwkunst, die er schitterende modellen vond. Na dit gedeelte der lezing werd een serie lichtbeelden vertoond, voorstellende platte gronden. teekeningen op Grieksche vazen en beeldhouwwerken, alle betrekking heb bende op de Grieksche sport; daaronder een pas ongeveer 4 jaar geleden gevonden relief, dal duidelijk pen soort van hockeyspel .Voorstelt. Daarna behandelde de spreker den totalen achteruitgang der lichaamsoefeningen ten gevolge van de door liet Christendom gepre dikte liehaarasverachling en de latere herle ving in Duitschland lij-lens de door Napo leon geleden vernedering, door de geesldrifl en vrijheidszin van Jahn en anderen. Jalin, de Vader van het Duitsche turnen, *?as de uitvinder van rekstok en brug. Zijn actie vond veler instemming, doch de regee- Dng had weinig sympathie voor de demo cratische neigingen der turners. In 1820 werden in Pruisen zelfs alle openbare turn- plaatsen en gymnaatiekinrichtingen geslo ten. Deze „Turnsperre" duurde tot 1842. Men begon toen de waarde der lichaams oefeningen meer te erkennen, doch er volgde thans een strijd tusscheu twee richtingen, namelijk tusschen de Duitsche en de Zweed- sche gymnastiek, eindigende tenslotte met een overwinning der Duitsche. In ons land werd intusschen nog zeer weinig aan gym nastiek gedaan. In 1840 werd voor het eerst op een school in Groningen van gemeente wege de gymnastiek als onderwijsvak inge voerd, doch pas in 1899 werd zulk3 door j het Rijk algemeen bij de wet verplichtend gesteld. Daarna volgde verovering op ver overing voor gymnastiek en openluchtspel, waarbij opvalt hoe veel de opvolgende Christelijke regeeringen der laatste jaren voor de Kchaamsontwikkeling hier te lande hebben gedaan, zulks zeer in afwijking van de oudste Christentijden en de Hervorming. Spreker vergeleek vervolgens de moderne Olympische Spelen met de Grieksche en kwam ten laatste weer terug op de kwestie van: kracht en schoonheid. De geheele moderne sportheweging mist nog te .zeer het streven naar schoonheid, en ook is de vereeniging van lichamelijke en geestelijke oefening allerminst bereikt. In plaats van samen te gaan zijn ze in voort-, durenden strijd. De vordering van de schoonheid moet echter weer het doel der lichamelijke oefeningen zijn en hoewel de Engelsche opvoeding voor Nederland ongeschikt is de harmonie van lichaam en geest het doel der geheele opvoeding, j indien dat althans nog mogelijk is. Het laatste gedeelte der voordracht werd nog verduidelijkt met eenige lichtbeelden van de moderne Olympische spelen, i Sprekers .interessante en warm toege- I juichte causerie was .-ongeveer te^ hatfelf beëindigd, waarna de lieer Stevns, bij ver- hindering van dr. Van Iterson. 'den rspreker een woord van dank bracht voor zijn gees- I lelijke snelwandeling van de oudheid tot het heden.* Gewest Znid-Holland K. N. G. V. Het reorganisatie-rapport. Onder voorzitterschap van dr. J. H. O. Reys uit Den Haag heeft het Gewest Zuid- Holland van het K. N. G. V. een buitenge wone algemeene vergadering gehouden ter bespreking van het reorganisatierapport van den Rotterdamschen Turnbond. Aanwezig waren de secretaris J. Bakker en vertegenwoordigers van Aspasia, Hercu les, Hollandia, Internos, M. A. A. S., Maas- nymph, Rotterdam en Arnold!, allen van den Turnkring Rotterdam, YV. I. K., Donar en Olympia, van den Turnkring 's-Graven- hage, K. D. O. K. K., Sparla, de Turn kring Crescendo en S. en O., allen van den Turnkring Dordrecht, Thor en Hercules, van den Turnkring Gouda; Brunhïlde, van den Turnkring Leiden. Dr. Reys bracht in zijn openingswoord hulde aan het werk van den R. T. B De heer C. J. van Tongeren dankte het gewestelijk bestuur voor de voortvarend heid. waarmede de zaak van den R. T. B in behandeling werd gebracht, en bracht verder hulde aan de heeren F. van Seters en G. J. Phaff. vóór hun werk ten bate van bet rcorganisatierapport. Daarna werd een aanvang gemaakt met de behandeling van het rapport Naar aan leiding van enkele alinea's ontsponnen zich uitvoerige discussies. Hel resultaat van deze besprekingen was. dat enkele redactiewij zigingen en kleine aanvullingen werden aangebracht. .Met algemeene stemmen werd ten slotte besloten het rapport door het Gewest Zuid- Holland te doen overnemen. Besloten werd verder, dat op de algemeene vergadering van het K. N G. V. door de afgevaardigden van Zuid-Holland aan het bondsbesfuur ge vraagd zal worden in Oclober van dit jaar een buitengewone algemeene vergadering uit te schrijven, waar als eenig punt op de agenda voorkomt: Het reorganisatieplan van het Gewest Zuid-Holland. VOETBAL. Bestuursvergadering N. V. B. De toegangsprijzen voor N e d e r 1 a n dB e I g i Hel bestuur van den N. V. B. heeft Zater dag jl. vergaderd. Als vertegenwoordigers van deri N. V. B. bij gelegenheid van de op 12. 18 en zoo noo- dig op 14 Maart-te Brussel le houden confe rentie van de Europeesche Voetbalbonden werden aangewezen de heeren ir. J. W. Kips en L. F. Verwoerd. De heer L. F. Verwoerd wordt levens aan gewezen als gedelegeerde van den N. V. B. in de Sport technische afdeeling voor de or ganisatie der Olynipische spelen. Tot leden van de Olympische subcom missie voor voetbal worden benoemd .de heeren L. F. Verwoerd, P. Timmermans en J. Gosschalk. De .hoofdconsul wordt als secretaris aan deze commissie toegevoegd. De heer A. J. Bronkhorst (R.) wordt be noemd gedelegeerde van den N. V. B. bij Als vertegenwoordigers van den N. V. B. in het N. O. C. worden aangewezen de hee ren ir. J. W. Kips en L. F. Verwoerd. Als plaatsvervanger wordt benoemd de heer F. Timmermans. De begrooting over het hondsjaar 1925 26 weid vastgesteld in ontvangsten en uit gaven in totaal op* f 106.249.51. De Nederlandsehe Elftal-Commissie wordt gemachtigd met een oefenmeesler een over eenkomst aan te gaan, waarvoor haar een erediet a<J f 6000 per jaar wordt geopend. Besloten wordt aan den A. V. B. wederom een subsidie te verleenen tot een maximum van f 500 voor de in dit seizoen te houden schoolvoelbalwedstrijden. De toegansprijzen voor den wedstrijd Ne derlandBelgië, op 2 Mei 1926 te houden, worden als volgt vastgesteld: A. overdekte tribune (middenvak) f 7.80; B. overdekte tri bune (zijvak) f 4.10; C. onoverdekte zitplaat sen (middengedeelte) f3.10; D. onoverdekte zitplaatsen (zijgedeelle) f2.10; E. staan plaatsen amphitheaters fl.05; F. staan plaatsen amphitheaters (jongensplaatsen f 0.50. In de prijzen van de zitplaatsen is weder om een bedrag van 10 cent en in die van de staanplaatsen (met uitzondering van de jon gensplaatsen) een bedrag van 5 cent per toe gangsbewijs voor het N. O. C. Besloten wordt de districtselftal-commis- sie in de gelegenheid te stellen zich bij de in Nederland te spelen interlandwedstrijden te laten vertegenwoordigen. (Sportkroniek). De A. S. C.-elftallen voor Zondag. Voor den Zondag a.s. te spelen wedstrijd FeyenoordA. S. C. is het A. S. C.-elftal als volgt samengesteld (v. 1. n. r.): doel: Van der Meer; achter; Josson en Wamsteker; midden: Blom, Roem en Vree ken; voor: Stephanus, Goslings, de Ruyter, Schol ten en Jan ssen. Het tweede elftal, dat op eigen terrein tegen U. V. V. II speelt, ziet er als volgt uit (in dezelfde volgorde) doel: Croes; achter: Wamsteker en C. Hulst; midden: de Ruyter, Wassenaar en v. d. Valk; voor: Aarsse, v. d. Mark. Brou wer. Hegenbarth en Bliek. Paaschvoetbal van A.S.C. Een Engelsche.club op bezoek. Naar vrij veraemeaj zal' A.S.C: alhier op één der Paaschdagen een wedstrijd spelsn tegen Bromley'F. C., een der sterkste ama teur-elftallen uil de Kent-league, en winnaar van den Engelse hen Amateur-Cup. t Het Nederlandsch Elftal. Speelt Buitenweg wel mee? De geruchten over Buitenweg" blijken overdreven te zijn. Wel heeft de Utrechte naar een lichfe ongesteldheid gehad, maar vermoedelijk zal hij toch morgen nog te Haarlem deelnerrjen. aan. den oefenwedstrijd. Raêeël I—L. F. C. ffl 5—2. L. F. C. wint den toss en verkiest met den sterken wind in den rug te spelen, waardoor ze iets sterker is. De Racing- achterhoede is echter goed op dreef en alleen een fraaie kópbal van den geel zwarten linksbinnen' bezorgt Bolstier een moeilijk oogenblik. Bij een Racing-aanval lost Thonies een mooi boogschot en de bal verdwijnt in de L. F. C.-touwen. Even voor de rust maakt de Racing-rechtback bij een corner hands. Aanvoerder Beekman brengt da partijen uit den strafschop op gelijken voet. Rust 11. Na halftime, met wind mee, is Raceël veel sterker en Burggraaf scoort drie maal achter elkaar uit voorzetten van rechts, al- zoo de hattrick verrichtende. Dan weet hij nog een fraai doelpunt te maken als hij zich handig dóór de geel-zwarte achterhoede werkt. Even voor het einde heeft L. F. C. nog succes als bij een doorbraak de links binnen met een keurig schot den achter stand verkleint tot 5—2. waarmee het einde komt. Scheidsrechter Doornik leidde uit stekend. DAMMEN. Om het cinbkampioenschap van district „Rijnstreek". Gisteravond speelde de „Leidsche Dam- verceniging" legen ..Excelsior" uit Wad- dinxveen voor bovengenoemd kampioen schap „De Leidsche Damvereeniging" won met 12De gedetailleerde uitslagen zijn: „Leidsche Damver." „Excelsior" L. K. v. d. VlistA. v. Eeuwen 20 B SleglenhorstG. J. Barbier 20 O. G. v. Veen—C. J. Jaspers ...1.. 1—1 P. v. d. StelW. Ringclenstein11 J Be ijJoh. Zwijgers 20 C. TeunissenA- Tol 02 M. PluymerSW. Schouten 02 M. SwerisII. Troost 11 L. v. EgmondN. P. de Zwart20 C. AJtorfM. Zwijgers 11 Totaal uitslag 128 Valkenbmrg. Herdenking van het 10-jarig bestaan van „Helpt Elkander". Tegen acht uur opent de voorzitter, de heer B. Imthorn, deze feestver- gadering. Hij heet de vele aanwezige leden en ook enkele buitengewone leden hartelijk- welkom. Hij herinnerde er aan, hoe 10 jaar geleden de eerste oproep verscheen, om tot het slichten van de vereeniging te komen en 1 zooals dat gewoonlijk gaat, velen verleenden Een interessante wedstrijd-foto Van der Veen breekt door de Duitsche verdediging en scoort het Hollandse he tegenpunt. medewerking, anderen keken eerst de kat eens uit de boom. Dankbaar herdacht hij vooral de vele steun, die de oprichters mochten ondervin den van de toenmalige predikant ds. J. Koek, thans le Weerseloo. Onder algemeene bijval van de vergade ring deelde hij mede, dat het bestuur een telegram van hulde aan zijn eerwaarde had gezonden en alleraardigst, tijdens de verga dering kwam er een felicitatietelegram te rug ook. Ook de doktoren Heuting en toen nog van Walsum, de eerste was ter ver gadering aanwezig dankte hij in het bij zonder voor de bijzonder groote medewer king, die de heeren altijd getoond hebben. Hoewel een neutrale vereeniging, wenschte hij toch Gode de eer ie geven, voor alle zege ningen gedurende deze 10 jaar ondervonden. Nu geeft hij het woord aan den secretaris, •die de notulen der vorige algemeene verga dering voorleest, welke onveranderd worden vastgesteld. Tevens geeft deze functionaris een keurig overzicht over de 10-jarige be- I staansperiode. Ruim 10 jaar geleden, nam de voorzitter, die deze functie al dien tijd be kleed heeft, het initiatief om deze vereeni ging op te richten. Hij ondervond veel mede werking en steun van ds. J. Koek en zoo wa ren er spoedig eenige personen, die een voor- loopig bestuur vormden. Na eenige voorloopige besprekingen, kwa men 1 MaarC 1916 een 45-tal personen bij een, die er toe overgingen de vereeniging „Helpt Elkander, op te richten. 33 Traden als gewoon lid en 8 als,donateur toe; 7 Maart werd het bestuur gekozen n.l. B. Imt horn, voorzitter, J. P. v. d. Zwart, secretaris, Gijsb. de Wit, penningmeester -T Chr. v. Dijk Sr., A. de Roode Jr. en W. Jansen tot com missarissen. De laatste heeft in 1921 be dankt, maar de andere heeren zijn steeds met zeer groote meerderheid in -hun fmictie's gehandhaafd, en kunnen met groote voldoe ning op hun arbeid terugzien. Aan zieke leden is in dien tijd f 38G4 on dersteuning uitgekeerd, zoodal de vereeni ging haar bestaansrecht' wel bewezen heeft. De voorzitter dankt den secretaris voor zijn omvangrijk werk, wat de vergadering met applaus onderstreep!. Ilij herinnert er aan, hoe liet meermalen voorgekomen is, dat op ec*n algem. verg. een voorstel kwam, om aan den penningmeester een jaarlijksche gratificatie te geven voor zijn vele werk. Dat heeft hij altijd van de hand gewezen, omdat bij Helpt Elkander de liefde in het helpen altijd óp den Voorgrond stond. Zoo zijn de functies altijd uit liefde I volbracht. Maar nu, na tien jaar hebben de overige bestuursleden en de leden gemeend, dit feit voor Secretaris en Penningmeester niet zoo maar te moeten laten voorbijgaan.. Uit waardeering voor hun vele werk. gedu rende deze 10 jaar uit liefde voor de leden gedaan, heeft hij het groole voorrecht aan den secretaris aan te bieden een sierlijke kachel met loebehooren en aan deD penning meester een keurig stel lampen. Onder dank bare instemming der leden overhandigt hij hun de werkelijk fijne, maar tevens prac- tische cadeaux. Zichtbaar geroerd dankten de beide jubilarissen voor deze hulde. Zij hopen dal God de vereeniging moge zegenen, en dat de vriendschap en trouw, die allen bijeenhield, moge versterkt worden. De voorzitter geeft nu het woord aan ds. Herman ides, die namens de aanwezige donateurs de vereeniging feliciteerde. Hij vertelde hoe eigenaardig hij met Helpt El kander kennismaakte. Ik was hier pas, toen ik leden van de vereeniging met hun witte cokarde, waarop B. E., zag. Ik vroeg aan zoo'n drager, wat beleekent dal Hé'. Hèr zei de man. En, mijnheer de voorzitter ziodaar mijn eerste kennismaking met uw vereeijigiug. Maar al spoedig, -vernam ik, welke nuttige vereeniging dit was en daar om doet het mij veel genoegen. U te kun nen gelukwenschen. Hei is zoo'n mooie naam „Helpt Elkander". God heeft twee voorname geboden aan den mensch gegeven. Hebt God lief bovenal en uw naaste als u zeiven. Toch kan het tweede niet toegepast worden, zonder hel eerste. En. al is uw vereeniging nog jong. door het ijverig besluuur en vooral door het heldere woord van uw voorzitter, bloeit zij. Ik wensch ze dan ook van haj-te toe. dal zij moge blijve groeien en bloeien onder Gods zegen. Met een krachtig applaus danken de leden voor dezen gelukwensch. De voorzitter dankt alle leden voor hun trouwe opkomst, maar vooral voor de hartelijke samenwer king. Het stemt hem zoo dankbaar, dal hij zich niet herinneren kan, op een vergade ring ooit een wanklank gehoord te hebben. Hij dankt ds. Hermanides en ook de dok toren voor hun hartelijke felicitatie en me dewerking en 9luit de vergadering. Bij den heer Knyber ontstond Zaterdag middag een begin van brand, dat gelukkig spoedig opgemerkt werd. Een stroomatras kwam op een slaapkamertje te dicht bij een warmte leiding en geraakte aan 't smeulen. Door toegeschoten hulp kon T vuur nog met enkele emmers water gebhischt worden en erger voorkomen Woubrugge. In de vergadering van, den kerkeraad met de mansleden der Ger^- form. Kerk alhier is met algemeene stem men beroepen de eerwaarde heer N. Wil- lemsc, candidaat te Amsterdam. PLUIMVEE. Waar een wil is, daax is een weg. Er zijn nog heel wat menschen die den ken, dat het houden van pluimvee, gelijk staat met een loterij -een enkele keer eens gelukkig, maar meer ongelukkig. Ik weet het goed, dat er vele teleurstel lingen zijn, maar dat schrijf ik toe aan o n- kunde; men wil het niet eerst 1 e e r e n zonder eenige kennis wil men dadelijk vei lig van stapel loopeu. Dit gaat niet. Het vereischt studie, gij moet leeren uit de te leurstellingen van anderen... om niet de zelfde fouten te begaan. De pluimveebladen moet gij lezen en bestudeeren, handboe ken moet gij raadplegen, en met andere liefhebbers moet gij samenwerken, daarom moet gij een lid worden van de pluim vee- vereeniging in uw buurt, terwijl gij een be zoeker van de tentoonstellingen moet wor den, waar de keurmeesters en pluimvocdcs- kucdigen aan u steeds den beste raad wil len geven. Al deze dingen zullen dan mede- werken, dat gij óók al de geheimen 1) leert kennen, zoodat het houden van pluim vee geen loterijspel meer voor u zal zijn. Dit was mijn raad aan een jongmensch, die toch óók zooveel' lust had om pluimvee aan te houden, en een en ander dan zóó uit te breiden, dat hij later ook een eigen hoen derpark zou hebben. Begin met het beste; betzij met ecn-tlag- kuikens of jonge hennen. Begin nooit met 5 of 10 soorten gelijk, één soort; en blijf daar voorloopig bij, want elk auder soort moet weer anders verzorgd worden. Het hok moet naar de eischen des lijds ingericht zijn, tochtvrij, goed dak, licht en waar de zon in de donkere hoekjes kan komen... om alle onriiig te beletten om daar hun boerderij te beginnen en voort.le zetten, ten koste van nw prachtig pluimvee en uw zak. Begin met vroegbroed dieren, want gij moet u nu gaan toeleggen, dat uw hennen in den winter leggen. Hier is het, waar het voordeel van het houden van pluimvee begint. Voorloopig zult gij toch nog niet beginnen om pluimvee „alleen voor de mooie veeren'' aan te houden. De verzorging moet tip-top zijD, voeder van het beste, gij kunt maar uitzoeken on der de vele adverteerders in de pluimvee bladen.» Het beste is steeds oók het goed koopste; beter om iets meer .oor iets veel beters te betalen, dan rommel te voeren, dat niet deugt. En voor dan op de rechte manier. En gij weet... groen voeder is niet alleen wenschelijk, maar beslist noodzakelijk, Hiervan kant gij nooit te vee! voeren het houdt de dieren niet alleen in een goede conditie, maar verhoogt de ejerproductie. Verder bestaan er geen geheimen om uwe vroegbroed kuikens tot vvinter-legsters. te maken. Beter pluimvee cd meer eieren blijve de leuze. Kunstmatige mist als beschermmiddel tegen vorst. Een uitvinding van A. V*. Jernberg over de productie van kunstmatigen mist voor militaire doeleinden wordt door sommige i landbouwkundigen ook van belang geacht, om bouwlanden tegen vorst te beschennen. In Noorwegen toonen ook de metselbedrij ven belangstelling voor het patent van Jern berg; men maakt zelfs7 plannen, om toepas sing van zijn apparaat le maken bij het drogen van nieuwe huizen. Het is bekend, dal- pas gemetselde steenen erg gevoelig voor vorst zijn; een temperatuur van slechts enkele graden beneden het nulpunt kan in enkele uren veel kwaad doen. Verder is het ook bekend, dat mist en dikke rook be schermend werken tegen de koude. Vele metselwerken in het Noorden van Zweden maken hiervan met voordeel een toepas sing, door in de le drogen huizen turf te stoken bij onvoldoende toetreding der lucht. Hierdoor wordt een dikke walm ontwikkeld, waardoor in koude nachten in het voor- en najaar de schadelijke invloed van de vorst wordt tegengewerkt. Door toepassinf van het apparaat van Jernberg denkt men, dat het mogelijk i9, met mindere kosten meer te bereiken.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9