uit onze staatsmachine. radiq-prorramma Mijn Indrukken uit Amerika met zijn luguber werk bezig was. Een magere zwarte hond bleek, toen men de zaak eens kalm kon overzien, ruim 80 kippen van het leven beroofd te hebben. De politie heeft den eigenaar van dezen bJoeddorsligcn hond al opgespoord. Weer een mijnongeluk. Zaterdagmiddag is op de mijn „Laura" te Eygelshoven de houwer B. onder afvallend gesteente geraakt cn gedood. Een prettig familielïcr: Men ineldt uit Goes aan de „Msbde": Terwijl zekere De M., koopman te Bieze- linge in den loop der vorige week zich voor zaken naar Rotterdam had begeven, onc- mdekte hij 's avonds bij zijn thuiskomst, dat zijn paard en wagen was verdwenen, uic een op zijn erf staande schuur, welke hij mot een slot had afgesloten. Den anderen dag zich naar Goes begevende, bleek bij informaties, dat een bij hem inwonend fa milielid den vorigen dag aldaar paard en wagen te koop had aangeboden voor f 300, welke koop evenwel niet was door gegaan. Tevens bleek dat de bestuurder met paard en wagen in de richting Middelburg wae vertrokken. Nadat de commissaris van po litic aldaar net een en ander in kennis was gesteld, bleek al spoedig, dat het familie lid, den wagen en het paard te Middelburg had gestald, en eveneens te lcoop had aan geboden. Dys avonds werd hij aangehouden en overgebracht naar Kapelle. Hij is ter beschikking van dc Justitie* gesteld. Ernstige vechtpartij overdc grens. In den afgeloopen nacht ontstond in het Belgische dorp Molenbeersel even over de Nederlandsche grene een ernstige vechtpartij tusschen twee personen uit het in Nedcrlandsch Limburg gelegen gTens- plaatsje Nccrintter. De 17-jarige landbou wer v. d. V. werd niet een mes in de hart streek getroffen. Hij stierf korten tijd later. De dader zekere H., vluchtte naar Nederland. Hij werd door de marechaussee ie Grathem gearresteerd. De man heeft be kend. Dc drank schijnt bij dit misdrijf weer ccn rol gespeeld te hebben. Naar verluidt, is nog een derde persoon bij deze vecht partij ernstig gewond. Jongetje overreden en ge dood. Het tweejarig jongetje J. Agema, wonende aan den Verlengde Heerweg 169, te Groningen, is in een onbewaakt oogen- blik onder de electrische tram naar Haren geraakt. De tram ging over het kind heen, waardoor de beide beehtjes werden afgere den. Nadat de wagen was opgevijzeld, kon het kind worden bevrijd. Het is spoedig daarna overleden. Uitgesproken zijn in de maand Februari het volgend aanlal faillis sementen: Noord-Holland 32 (excl Amster dam), Amsterdam G8, Z.-Holland 38 (excl. Den Haag en Rotterdam). Den Haag 3G, Rotterdam 30, Utrecht 17, Gelderland 22, Noord-Brabant 23, Limburg 15, Zeeland 2, friesland 18, Groningen 15, Drente 5, Ovor- ijsel 9, totaal 330. In Januari 192G uitge sproken 324 faillissementen, lot heden dus totaal uitgesproken 654 faillissementen. Vrouw: „Je moet nooit Sets nemen wat je niet verdragen kunt" Man: „Als ik dien regel gevolgd had, waar zou jij dan gebleven zijn?" 0 buitenlandsch gemfngd. Een boot van de Rijnilottielje gezonken. De vijf Engcl9ohe motorbarkassen, die de Rijn flottielje uitgemaakt hebben en via Frankrijk huiswaarts keerden, zijn in het Kanaal door een Zuid-Westerstorm over vallen, waarin een der booten, de M. L. 287. gebleven is, doch nadat de bemanning reeds van boord was genomen. De 287 en haar zusterschepen waven 37 ton groot.. Dc vier andere zijn Zondagochtend (een dag te laat) ic Portsmouth binncngcloopen. Zij hadden ook schade beloopcn en een van de vier verkeerde vrijwel in zinkenden toestand. Inbraak. Berlijnsche inbrekers hebben Zondag nacht weer een inbraak gepleegd in een postkantoor ten plattclande, ditmaal te Let- Bcbin bij Frankfort aan de Oder. Zij stalen 7000 mark aan baar geld en 13000 mark effecten en spaarkasbons. Ballon gevallen. Vliegende over Rarabervillers in de Vo- jjezen is een ballon in aanraking gekomen met de electrische draden. De ballon stortte neer en dc piloot, een Franschman, werd ge dood. Verduisteringen. Op verzoek der Weensche politie is do TVccnsche advocaat dr. A. Taub te Nizza gearresteerd: in Aug. 1921 is hij gevlucht a verduisteringen gepleegd te hebben tot «cn bedrag van 1 milliard kronen. Taub, die aan de Ooslenrijksche regeering uitge leverd zou worden, is in Passau echter aan liet politiegclcide ontsnapt. Een bekentenis van gravin Bothmer. Naar de avond-editie van de „Tag" be licht, heeft gravin Bothmer een bekentenis afgelegd, dat zij dc brieven van zU9tcr Hieronyma, die in het proces een groötö rol gespeeld hebben, zelf heeft geschreven. De toenemende criminaliteit in de Vereenigde Staten. Uit Ncw-York wordt gemeld, dat ver- tiiltende gebeurtenissen, die den laatsten tijd te New-York, Chicago en Philadelphia hebben plaats gegrepen, een schril licht werpen op de toenemende criminaliteit in de groolc steden van de Vereenigde Stalen. Te New-York heeft de politie Zondag nacht hij haar wekelijksche razzia niet minder dan duizend misdadigers en prosti- tué's in verschillende drankhuizen aange houden. Gisteren heeft Smith, de gouver neur van New-York, een commissie be noemd, die rapport moet uitbrengen over do toenemende criminaliteit en over de wijze van bestrijding. Te WasWngton heeft generaal Dawes een petitie van de burgerij van Chicago aan den Senaat overhandigd, welke aandringt op bescherming van de federale autoriteiten tegen de benden van valsclie spelers, mis dadigers, verkoopers van narcotica en proslilué's, die, volgens het verzoekschrift, onder bescherming van de politie een schrikbewind uitoefenen. In Chicago is gisteren het 41sle slacht offer begraven van degenen, die de laatste 10 dagen zijn vermoord. In het verzoek schrift van Dawes c.s. wordt gezegd, dat Chicago in handen is van een bewind van zwendelaars, die de burgerij schatplichtig gemaakt hebben. Menschen worden op last van deze ter roristen vermoord of ontvoerd en de ben den van misdadigers worden gesteund door schatrijke handelaars, die daardoor hun zaken kunnen blijven drijven. Geheime brouwerijen en distilleerderijen worden on der bescherming van politici geëxploiteerd en de politie wordt betaald voor de be scherming, die zij verleent. Bij een banket ter eere van den districts-attorney, aldus Dawes c.s., op kosten van de misdadigers- hc-nde, werden diamanten en auto's onder de politie cn de politici verdeeld. Een piinses-waarzegster veroordeeld. Te Sjilomir is een zekere prinses Anasta— sia Wolkouskaja tot drie jaren gevangenis straf veroordeeld, wegens het verstrekken van „looverdranken" aan soldalen van het roode leger, die zouden bewerken, dat zij voor verderen militairen dienst werden af gekeurd. Gebleken is, 'dat deze dranken vergif bevatten, waardoor ernstige schade aan de gezondheid der gebruikers kon wor den toegebracht. Prinses Wolkouskaja behoort zooals uit de naam reeds valt op te maken tot den ouden Russischen adel, die na de revo lutie grootendeels lot diepe armoede ver viel. Ilaar echtgenoot is drie jaar geleden door de bolsjewiki gefusileerd. Sedert dien oefende zij het beroep van waarzegster uit. RECLAME. 796 Het Pokbesluit. Dc tragische dood van den Zuid-Afrikaan- sclicn student, die in Den Haag aan de pok ken gestorven is, ligt den lezer zeker nog verceh in 't geheugen. Met een gezelschap manlijke en vrouwelijke collega's was hij naai- Nederland gekomen voor 'n studiereis hier achterhaalde hem de dood, ver van eigen land cn huis. Wanneer wij dus in deze bijdrage van deze serie een beschrijving ge ven van dc buitengewone maatregelen tot afwending van d e pokken en tot wering barer uitbreiding en gevolgen, dan blijven we in twee opzichten in hetc heden. Aller eerst, omdat hot bovegenoemde voorval de aandacht vestigde op de zoo gevreesde pokziekte en dan, omdat dezer dagen in het Staatsblad No. 17 gepubliceerd werd een Koninklijk Besluit van den 2en Februari, waarin onder den boven breeder omschre ven titel dc vanaf 1 Maart te nemen maat regelen dc pokziekte betreffende, werden ge regeld. Dit besluit dat den eersten Maart a.s. in werking treedt, bevat niet minder dan 35 artikelen, en lieft de bepalingen, vroeger ge troffen, niet op. Het draagt dus een aanvul lend karakter. Ieder, die waarneemt, dat een persoon aan pokken lijdt, of die dit vermoedt, is verplicht dit onverwijld mede le deelen aan den meest nabijzijnden ambtenaar van Rijks- of ge meentepolitie. Deze bepaling rust inzonder heid op dc houders van vervoermiddelen of daarbij geëmployeerden. Is die aangifte ge daan. dan is de burgemeester aanstonds be voegd handelend op te treden. Hij kan dc lijders of de verdachten door hem noodig geachte maatregelen van ïsoleering, onder zoek of ontsmetting doen ondergaan en hen, indien dc lichamelijke toestand zulks ge doogt, doen overbrengen naar een voor de opneming van dergelijke personen geschikte inrichting of verblijfplaats Tegenstrib belen van bedoelde personen laat de wet niet toe, evenmin ccn zonder toestem ming zich begeven naar een andere plaats. Lijden die menschen geldelijke schade door de op hen toegepaste maatregelen, dan be taalt de Staat daarvan 50 procent aan de gemeente terug. Ook kan de burgemeester verbieden liet uitvoeren van verdachte of voor het overbrengen van besmetting vat bare voorwerpen uit het liüis, erf, voer- of vaartuig, waarin het geconstateerd of een verdacht geval van pokken voorkomt. Het materieel, noodig voor de behandeling, ver pleging, afzondering, ontsmetting of vervoer moet door de bestuurders van Rijksinrich tingen, die daarover de beschikking hebben, aanstonds Ier beschikking worden gesteld. Verder moet de burgemeester een streng toe zicht houden op het nauwkeurig bijhouden der registers in slaapsteden en logementen en moet, wanneer hem dit noodig voorkomt, toezicht houden op alle tijdelijk in de ge meente verblijvende personen en hun ver blijfplaatsen. Als gevolg daarvan kan hij die personen, wanneer niet blijkt, dat zij met goed gevolg de koepok-inenting hebben on dergaan of aan dc natuurlijke kinderpokken hebben geleden cilo in do gelegenheid stel len zich te laten inenten. In dc lijn van deze 1 ^paling ligt ook het voorschrift aan de bur gemeesters om te zorgen voor zoo mim mo gelijk opengestelde gelegenheid tot vaccina tie of revaccinalie. Nu is, dank zij de verplichte vaccinatie en de andere in de laatste jaren genomen maatregelen in het belang der hygiëne, ten onzent het getal lijders aan pokken sterk gedaald Epidemieën komen niet meer voor Het gevaar ligt grootendeels in de menschen uit andere landen, waar het minder nauw roet de hygiëne genomen wordt en die in ons land zich komen vestigen of door ons land trekken. Vandaar, dat het Tweede Hoofdstuk gewijd is aan het toezicht op landverhuizers en dergelijken. Hoezeer men in dezen het gevaar hier heeft te zoeken, moge blijken uit het feit, dat het Koninkl. Besluit, 't welk het onderwerp onzer bespre king is, niet minder dan 24 artikelen aan de landverhuizers enz. wijdt, verdeeld in vijf paragrafen. De eerste handelt over de land verhuizers en dergelijken in het algemeen, de tweede over het grensverkeer, de derde over het goederenvervoer, de vierde over het scheepvaartverkeer, terwijl het vijfde nog verdere bepalingen geeft. Hier volge succes sievelijk hét bepaalde: Over de grenzen mo gen landloopers en zigeuners, landverhui zers en personen, die bij troepen reizen of de grens overtrekken, niet worden toegela ten dan na geneeskundig onderzoek en, zoo noodig na ontsmetting der kleederen en reiniging der personen. Voor het doortrekken der landverhuizers kunnen van overheidswege bepaalde ge meenten, treinen en wegen worden aan gewezen. Aan het grensstation of den eer sten Nederlandschen grenspost moet' liet geneeskundig onderzoek plaats vinden. Maakt dit onderzoek nu uit, dat iemand niet aan pokken lijdt en ook daarvan niet verdacht hoeft te worden, dan mag liij de reis voortzetten, nadat hij een bewijs van den uitslag van dat onderzoek ontvangen heeft. Hoe gaat het echter met iemand, die lijdende aan pokken bevonden wordt of van wien de medicus vermoedt, dat hij de ziekte onder de leden heeft of gevaar voor besmetting oplevert? Zij mogen niet door reizen, maar worden geïsofleerd. Daartoe moet volgens Art. 20 van dit K. B. de Bur gemeester van elke grensgemeente inrich ten een gelegenheid tot afzondering cn ver pleging, een ontsmettingsgolegenheid (ook voor het onschadelijk maken van besmet of van besmetting verdacht gedierte). Dan moet hij personeel, noodig voor een en an der, aanwijzen en zorgen voor de noodige genees- en ontsmettingsmiddelen. Uit deze maatregelen kan de lezer zelf afleiden, wat met genoemde personen gebeuren moet. De kosten van vervoer en verpleging moe ten dc geïsoleerden zelf betalen, behalve wanneer zij behoéftig zijn, dan vallen de kosten op den staat. Wat het grensverkeer betreft, worden in van overheidswege aan te wijzen gemeen ten geen personen toegelaten, komende uit met pokken besmette landen, landstreken of plaatsen, dan na geneeskundig onder zoek en na, zoo noodig, ontsmetting. Ook goederen kunnen de besmetting overbrengen, daarom is bepaald, dat' onver minderd de beslaande bepalingen omtrent den in-, door- en vervoer van lompen, ge bruikte kleedingstukken en ongewassen lijf- en beddegoed uit landen en plaatsen van overheidswege aan te wijzen, mede verboden is de in, door- cn vervoer van onbewerkt wol en haar, huiden, bontwerk en andere voor de overbrenging van be smetting vatbare voorwerpen uit besmet verklaarde landen. Mocht op dc één of an dere wijze toch in-, ver- en doorvoer daar van plaat9 vinden, dan moet ieder, die dit bemerkt, daar aanstonds aangifte van doen. Uitgezonderd postpakketten, zijn brieven en correspondentie, drukwerken, boeken en dagbladen en dienststukken vrij van iedere belemmering of ontsmetting. Niet aldus de bagage en het lijfgoed van poklijders of verdachte personen. Koop- mans- of andere goederen, waarvan het vervoer niet verboden is, worden niet aan gehouden, tenzij naar het oordcel van den met het onderzoek belasten deskundige zij gevaar voor besmetting opleveren. Even eens worden de spoor- of tramwagens, wanneer zij gevaar voor besmetting ople veren, van den trein gehaakt, ontsmet en, zoo noodig, van ongedierte gezuiverd. In Art. 21 worden tal van ambtenaren van rijk en gemeenten, van spoor- en tramwe gen enz. genoemd, die verplicht zijn een wakend oog in het zeil te houden en aan gifte te doen van ieder geval, dat hun ver dacht voorkomt. Evenals het spoorwegverkeer is ook dat /per Schip aan allerlei bepalingen onder worpen; de bepalingen zijn eveneens die van vasthouding, isolatie en ontsmetting, geregeld naar de eischen, die dat verkeer daaraan stelt Ook op de personen, opva renden van een schip, aan boord waar van één of-meer lijders aan pokken zijn, 't zij dat ze zelf al- dan niet verdacht wor den ook aan die ziekte te lijden, en op de goederen aan boord daarvan, zijn de bepa lingen, die we boven reeds noemden, toe passelijk gemaakt. Ziellier het voornaamste uit dit inder daad belangrijk Koninklijk Besluit. door Dr. NEIL VAN .AKEN. IV. New-York, S Febr. 192G. Eenigo dagen geleden kwamen te New-York afgevaardigden bijeen van ongeveer zestig vereenigingen, die zich ten doel stellen de stadsbelangen te bevorderen, o.a. handels- instiluten, geschiedkundige genootschappen, vrouwenclubs, kerkgenootschappen, weten schappelijke instellingen, enz. Hun doel was een plan op te maken voor het vieren van New-York's driehonderdsten verjaar dag. Waarschijnlijk zal deze herdenking bestaan in het houden van een tentoonstel ling van alles wat den opkomst en bloei der stad op een graphische manier kan ilïustreeren, te beginnen met prenten en be schrijvingen van den verkoop van Manhat tan aan Poter Minnewit in 162G, en eindi gende met een panorama van het huidige Ncw-York- Hadden wij eens de macht gekregen om de dooden op te wekken uit hun graf! Kon den wij nu eens Peter Minnewit terug brengen op het puntje van Manhattan, waar hij 300 jaar geleden voor de som van 60 gulden het eiland kocht van de Indianen cn, in naam der West-Indische Compagnie, bezit nam van een streepje land, dat, in dc'n bclrekkelijk korten tijd van drie eeuwen de grootste, meest vooruitstrevende stad werd van- heel de wereld I Wat wij niet doen kunnen in de werkos- li jkheid (de arme Peter Minnewit zou waar schijnlijk van verbazing terugvallen in zijn graf) kunnen wij doen in fantasie. Minnewit stapte aan land op het plekje, dat nu bekend slaat als Battery Park. Toen was het een wildernis, dicht begroeid met boomen en struikgewas. Thans zou Minne wit een open. terrein zien met wandelpaden en banken, waar 's middags, bij gunstig weer. duizenden kantoorbedienden hun lunch-uurtje doorbrengen. Op de plek waar, volgens de traditie, Minnewit de Indianen onder den invloed van Hollandschen Rhum overtuigde van de wenschelijkheid om het eiland aan liem af te staan voor enkele guldens, zal hij nu de New-Yorkschc bak- vischjes met korte rokjes en lage schoentjes hun dorst zien lesschen aan fleschjes limo nade in alle kleuren van den regenboog. Aan den eenen kant wordt Battery Park begrensd door het wereldbekende Aquarium en een aantal kantoorgebouwen van Stoom vaartmaatschappijen, die een pleziervaart- dienst onderhouden op de Hudson en na burige rivieren. Recht voor zich ziet Minne wit het groote Whiteliall-gebouw, 25 ver diepingen hoog, met kantoren van groole Stoomvaart- en Exportmaatschappijen, bui- tenlandsche consulaten, waaronder het ITollandsche, enz. Aan den rechterkant ziet hij de kantoren der HollandAmerika- lijn, met hun prachtboolen van 30.000 ton, reuzen vergeleken met het bootje van 180 ton, waarin Minnewit den Oceaan over stak. Een weinig verder naar rechts staat het Regeeringsgebouw, waar de havenpoli tie. do defectieven van den kusldienst en de jagers op den smokkelhandel thuis hooren. Doch we verlaten het park, slaan links af, en gaan Broadway op. In Minnewit's tijd was dit een eng pad door liet bosch, dat niet alleen gebruikt werd door de In dianen, die van uit het binnenland naar het einde van Manhattan kwamen om visch te vangen en schelpen te verzamelen, doch ook door wilde dieren, beren, wolven, pu ma's en herten, die in de baai hun dorst kwamen lesschen. Broadway is nog steeds een eng pad, thans geplaveid en in een bijna rechte lijn doorgetrokken tot het andere einde van het eiland, over een lengte van ongeveer 40 ki lometer Hoewel Broadway thans 100 voet breed is, zou het op Minnewit toch den indruk maken nog nauwer te zijn dan het oorspronkelijke boschpaadje van 300 jaren terug, daar het thans geflankeerd wordt door een steile reeks reifsachtige kantoor gebouwen. waardoor de anders breede straat, „Broad way", den indruk maakt van een eng bergpad temidden van de Alpen. Minnewit wrijft zich de oogen als hij het schouwspel ziet, en noemt ons moderne Münichhausen's als wo hem vertellen, dat daar, in het Equitable gebouw, 10.000 kan toorbedienden zwoegen en tobben van 9 uur 's morgens tot 5 uur 's avonds; dat aan den anderen kant, een beetje verder het „pad" op, het Woolworlh gebouw 5G verdiepingen of 700 voet hoog de lucht in gaat; dat hier en in de naaste omgeving, binnen de op pervlakte van een vierkanten mijl. een millioen menschen^ of een zevende van Holland's bevolking van 's morgens lot 's avonds aan de schrijfmachine hun brood verdienen; dat binnen dezelfde kleine op pervlakte' een groepje geldkoningen de po litiek van de heele wereld beïnvloeden. Dit alles is ontzaglijk; maar we hebben Minne wit nog niet verteld, dat hij voor de 60 gul den, die hij 300 jaar geleden voor het ge ilede stukje betaald heeft, nu een stuk grond kan koopen in de buurt van Battery Park niet grooler dan hij met een lucifer zou kunnen bedekken. De waarde van den vasten eigendom van Manhattan-eiland. of ongeveer de helft van de waarde der geheele stad, wordt nu geschat op 30 milliard gul den, of vijf honderd millioen maal meer dan het bedrag waarvoor Minnewit het eiland kocht. En als Minnewit nog niet geschrokken is van de enorme cijfers, zoo juist gegeven, willen we hem nog even vertellen-, dat op iederen weekdag van liet jaar gemiddeld meer dan twee milliard gulden door de Banken van Manhattan wordt omgezet, dat verleden jaar de waarde van alle inko mende en uitgaande goederen in de haven van New-York meer dan twee milliard gul den bedroeg, dat thans meer dan 200 stoom vaartmaatschappijen dienst doen op Man hattan; dat van de 640 lagere scholen vaii de stad New-York (met een millioen school kinderen) er 200 (met 280.000 kinderen) gevestigd zijn op Manhattan-eiland, zonder de 40.000 kinderen in inrichtingen van Mid delbaar Onderwijs, of de 100.000 kinderen in bijzondere scholen mee te tellen. We vertelden hem verder, dat Manhattan alleen 84000 gebouwen heeft, waaronder 2525 hotels and „apartment" gebouwen, 919 kantoorgebouwen, 1264 fabrieken, 3264 garages en 189 theaters; dat Manhattan el- ken dag 1.700.000.000 liter water gebruikt; dat er slechts 130.000 boomen groeien op het eiland, dat een en al boscli was toen Minnewit hier kwam; dat in 1924 op Man hattan-eiland alleen 162 moorden werden bedreven, doch dat er slechts één werd ver oordeeld wegens meineed; dat er 615 men schen overreden en gedood werden door automobielen; dat er in de stad New-York verleden jaar 20.000 branden waren mot een verlies van 50 millioen gulden (legen slechts 4820 branden en een schade van 8 millioen in Londen); dat in New-York meer Italianen wonen dan in Rome, meer Joden (bijna een millioen) dan in welke stad ter wereld ook. meer Russen dan in Riga, doch slechts 13.000 Hollanders. Arme Peter Minnewitl Zijn oogen zien verwilderd rond, zijn ooren suizen van het lawaai, zijn mond gaat van verbazing bij het aanschouwen van al die groolschheid, na het besef van de ongelooflijke meta morphose van zijn petekind, het oudel Nieuw-Amsterdam, vc-rwart hem. NogmacJiB ziet hij rond of cr nog herinneringsteekcncj beslaan van zijn durf en handelsgeest, all was het maar een naamplaatje te zijiu-rB gedachtenis in den muur van het Aquariu^ I de plaats waar hij landde, doch niets! I Doch wacht! Straks zal Holland, bijl 't driehonderdjarig feest van Manhattan,I eiland, een geweldig monument oprichtenB voor haar zoon, als het blijk van haar be-B wondering voor het groote werk der sticlj ting van New-York. Een reuzen-monument zei ik? Ja. een vlaggcsiokl VOOR WOENSDAG 3 MAART. Hilversum, 1050 Af. 12.00 en 7.301 Politieber. 5.006.30: Concert door heil If. D. O.-orkest o. I. v. Fr. Lupgens 6.301 —7.30: Duitsche les door den heer Edgar I Griinn, uit Berlijn, Wilmersdorff 7 45 en I 10 uur: Persberichten 8.10: ChristelijkeI radio-omroep. Sprekers: Ds. Knoop uit Twij. I zelerheid over: „Jezus Christus en ons Le-| ven", de heer J. Ileidsma uit Amsterdam in I het Friesch over: a. Tsjcskmoaras so-eangsto I van Gysbert Japiks; b. Earnst en koarts-l wyl. Het muzikale ged. wordt verzorgd door mevr. Knoop uit Twijzclerheide, voor zang I en pianospel. Daventry, 1000 Af. 10.50: Tijdsein vreerher. -11.201.20: Concert door hetl radiokwarlet en solisten (sopraan, bariton en cello) 1.202.20: Tijdsein, orkest-1 concert 3.35: Lezing: Heroes of fiction- Kingsley'c Amyas Leigh 4.20: Tijdsein, concert v. d. Ideal home exhibition 4.50: Causerie: Out of doors 5.35: Kindor- uurtje 6.20: Dansmuziek 7.13 Tuin- bouwpraaljc 7.20: Tijdsein Big Ben, weerber., nieuws. Lezing: The Irimph of use 7.45- Pianopreludes van Bach 8 00- Lezing: Spring gardening 8.20: Concert door het versterkte orkest Voor- jaarsmuziek, Th. Peterson, mezzo-sopraan. Stainless Stephen, humorist, J. Goss-bariton 10.20- Tijdsc-in, weerber., nieuw3 Le zing: Men's heroines in modern fiction. ..Which?" radiomyslerie van F. II. Shaw, 2de acte - 11.2012.20: Dansmuziek vaD hotel Cecil. Parijs „Badio-Paris", 1750 M. 12 50; Concert Lucicn Paris (piano-viool.-cello) 2 05- Nieuws 5.05: Orkestconcert 8 5010.20: Celloconcert door „Concur rents". Königswusterhauscn, 1300 M. 7.50— 9.20: Orkestconcert, L. van Granfelt. so praan. E. Ilahich, bariton. Orkest. Daarna nieuws 9.5011.20: Dansmuziek door de militaire kapel. Brussel. 262 M. -8.50: Concert door het orkest van den Anlwerpschen dierentuin, met medewerking van Afme M. Caballe, viool 10.20: Nieuws. Munster. 410 M. 12 35—1.50: Orkest concert 3.20: Voorlezing uit Hermans und Dorothea - 4 20: Kindervcrtellïneen 4.50—6 20: Joodsche muziek en zang (sopraan, alt. tenor, bas) 6.40: Lezing: TJeher Wissen und Glauben 7.00- Lezing Landliche Frauenberufe 7.20- Lezing: Lewins SchOckings Leben und Wcrke 7.50: Coneerl door den kamerzangcr Bieb. Tauber 8 50- Lezing: Das Leben in dei Sahara 9.20: Militaire muziek door or kest. reclame. Als gij (ast krijgt van hoofdpijn, ge druktheid en een onaangenamen smaak in den moDd. is uw lever van streek. En kele dosissen Foster's Maagpillen hpbben een verrassende uitwerking Zij beteren leversloornissen en genezen galzucht, ver stopping pn slechte spiisvprtering. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f0 65; in apotheken en drogistzaken. 1493 scheepstijdingen. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". JAN Pz. COEN, thuisr., 1 Maart v. Sabana*. BALI, thuisr., 1 Maart v. Padang. KARIMATL 28 Febr. v. Macassar naar de Madraskust. ROTTERDAMSCHE LLOYD. PALEMBANG, uitr., 28 Febr. te Londen. SAMAR.1NDA, thuisr., pass. 1 Maart Sagres. TAPANOKLI, 1 Maart v. Eremen te Rott. K OLLAND AMERIKA-LIJN. EP AM, Rott. n. New Orleans, 27 Febr. te Havana. DINTKLDIJK, Pacilic Kust n. Rott., pass. 28 Febr. Lizard. KINDERDIJK, 27 Febr. van Rott. te Kingston (J.) SPAARNDAM, New Orleans n. Rott., 2—3 Maart te Vigo verw. KON. HOLL. LLOYD. HSSELDIJK, uitr., 1 Maart te Antw. EEMLAND, 1 -Maart v. Hamburg te Antw. STOOMV.-MAATSCH. „OCEAAN". TELEMACRUS, 26 Febr. v. Rett, te Kobe. MACHAON, Rott. n. Japan, 27 Febr. van Fenang. DOLTUS, 28 Febr. v. Batavia n. Amst. AUTOMEDON, Japan n. Rott., 28 Febr. v. Singapore. ELMAEUS, Japan n. Rott., pass. 28 Febr. Perim. TEIRESIAS, Liverpool n. Batavia, pAss. 1' Maart Perim. j. FOTTERP ZUID-AMERIKA-LIJN. ZIJLDIJK, uitr., 23 Febr. v. Bahia. ALGORAB, thuisr., 26 Febr. v. Montevideo AI.L DRA, thuisr., 27 Febr. v. Las ïahnas. HALCYON-LIJN. STAD HAARLEM, 1 Maart v. Rott. te Ham burg verwacht. I JAVA—CHINA—JAPAN-LIJN. TJ1K1NI. 2S Febr. v. Shnnghae te Batavia. TJ1BESAR, 27 Febr. v. Japan te Batavu». TJISALAK, 27 Febr. v. Batavia n. Hong kong. u- - w -f

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6