fio. 20236. DINSDAG 2 MAART Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. Anno 1926. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIE!! SO Cte per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens poslrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cis. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst tjo. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTi Voor Leiden per 3 maanden 1 2 35, per week Buiten Leiden, Waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post f 2.35 portokosten. /O 18. v 0.18. Dit nummer bestast uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Eurgemoester en Wethouders van Leiden brengen tor algemeene kennis, dat do be slissing op het verzoek van W. Kremer, om vergunning tot het oprichten van eon inrichting tot voorziening en zuivering van lucht, ten behoeve van de kliniek voor aller gische ziekten in het perceel Zoeterwoud- telle Singel No. 83, kadastraal bekend Ge meente Leiden, Sectie M. No. 823, en in de bovenverdieping van het perceel Zoeter- woudscue Singel No. 82, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie M. No. 816, is verdaagd. N. C DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 1 Maart 1926. "1 Teraardebestelling van prof. dr. F, Pijper. Hedenmiddag, juist een weck, nadat wij ten prof. Kamerlingh Onnes werd ten grave gebracht, had op liet rustig gelegen buiten goed Hhijnhol onder Oegstgeest, begraaf plaats der Nederlandsch Herv. gemeente al hier, de teraardebestelling plaats van hel stoffelijk overschot van prof. dr. F. Pijper, oud hoogleeraar in de geschiedenis van het Christendom cn de leerstellingen van den Christelij'ken godsdienst, die zooals wij mee deelden verleden Vrijdag, na een langdurig, geduldig gedragen lijden in Eudokia, te Rot terdam, waar hij werd verpleegd is overle den. Een zóó groole schare van deelnemenden als zich om de groeve van prof. Kamerlingh Onnes hadden verzameld, was bij de begra fenis van dezen noesten werker niet aan wezig Maar toch waren vele amblgenoolen oud-leerlingen en vriendo.i en vereerders om de groeve vereenigd. Officieel vertegen woordigd waren het college van Curatoren door den president-curator Jh. inr. dr. de Gijselaar en den secretaris mr. J. E. Bod- daert, de Academische Senaat door den reclor-magnificus prof. dr. W. de Sitter en den secretaris prof. mr. E. M. Meyers, terwijl Vrijwel de geheele Theologische Faculteit aanwezig was. Ook merkten wij op mr. II. J. Smidt, hoofdcommies aan het departe ment voor Onderwijs, K. en W., den heer Rijhof, uilgever te 's-Gravenhage, en dr. Fokkema, rector aan de Zendingsschool. Van de sludentenvereenigingen waren vertegenwoordigd: liet L.S.G. door het Colle gium de Bond van Leidsche Studenten, de Vereenvging van vrouwelijke Studenten, en de R.-K Vereen. „Sanctus Auguslinus". Voorts waren nog enkele vcreenigingen in genootschappen vertegenwoordigd, waarvan de bestuurslid of gewoon lid was, waaron der ook het rilgrimfathers-Genootschap. De irjfcaulo kwam te halftwaalf uit Rotterdam aan het station aan waar de familie met de genoodigden, waaronder prof. Eekhof, prof. Lindeboom, prof. Kluyver en mr. Rijk in de eerste klasse wachtkamer zich verzamelden terwijl vervolgens de stoet naar de begraaf plaats vertrok Prof. Eekhof een der beste leerlingen en opvolger van den overledene herdacht aan het graf prof. rijper op sympathieke wijze. Rede prof. dr. A. Eekhof. Het zij mij vergund aldus spreker om namens den Senaat en de Theologische Faculteit een enkel woord van nagedach tenis te wijden aan hem, die 27 jaren lid van den Senaat en van de Faculteit is ge weest. In 1896 was prof. Acquoy, als hoog leeraar in de kerkgeschiedenis, diep be treurd, aan de wetenschap en de universi teit ontvallen. In zijn plaats werd dr. Fre- derik Pijper, predikant te Berkhout, be noemd, die hel volgende jaar zijn intrede deed. Bij de begroeting in de faculteit, wenschte prol. Van Manen hem toe, dat Lij zegen in zijn betrekking mocht hebben en in goede vorstandhouding met zijn ambt genoten mocht samenwerken. Die zegen heeft li ij gehad en die samenwerking is er geweest, zoowel in den Senaat als in de 'Faculteit* Ook gedurende zijn rectoraal heeft Pijper aan den bloei onzer universiteit medege werkt en haar o a. vertegenwoordigd in En geland bij gelegenheid van het 250-jarig be staan der Royal Society., In de faculteit heeft hij gedurende twee perioden het secre tariaat en het voorzit terschap waargeno men. Zal ik nu gewageu van de krachtige Tiand, waarmede hij de vergaderingen der faculteit wist te leiden, van zijn zakelijke en bondige adviezen, of van zijn groote zorg voor het onderwijs en de belangen van de studenten Ik doe dit zeker, maar dan ook w0zen op den oprechten omgang Dic- zijn ambtgenooten. wier hoogachting Jn vriendschap hij wist te winnen" en te gehouden. In 1924 moest hij zijn ambt om .ifczondheidsredcnen neerleggen; zijn rust- i tijd is niet lang geweest. Ik spreek namens den senaat en de theologische faculteit wanneer ik aan de familie en daarbij denk ik aan zijn kinderen in Zuid-Afrika en In- die, onze hartelijke deelneming betuig en hun zeg, dat wij de nagedachtenis van onzen ambtgenoot en medelid in eere zullen houden. Hieraan wil ik nog gaarne een persoon lijk woord toevoegen. Ik zou echter niet in den geest van den overledene handelen wanneer ik hier aan deze groeve een lof rede hield op zijn persoon of zijn werk. Zijn zin voor eenvoud en oprechtheid, zou mij in een andere richting wijzen. Laat ik in alle soberheid dan alleen nog dit mogen opmerken: Door zijn nauwkeurige studiën op het gebied van liet Oudste Christendom, van Middeleeuwen en Gereformeerd Protes tantisme, die alle getuigenis afleggen van zijn streven naar historische objectiviteit, heeft hij zich een blijvende plaats op kerk historisch gebied verworven. Zijn boeken waren niet polemisch, zelfs niet apologetisch, maar hadden een zuiver historisch doel. Oude wonden wilde hij niet openscheuren, maar hij vertrouwde door het zoo getrouw mogelijk weergeven van het gebeurde, de waarheid, de wetenschap en de menschheid het best te dienen. Dat is de diepere strekking zijner studie geweest. Zijn leerlingen heeft hij weten te bezielen met liefde voor de wetenschap, hen voor lichtend, aanvurend cn leiding gevend, en dankbaar wil ik hier gedenken, wat hij ook voor mij is geweest. En nu ten slotte: Toen prof. Pijper van het kerkje te Garderen op de Veluwe, de plaats waar hij zoo gaarne vertoefde, het monument voor Anaslasius Veluanus, den hervormer van de Veluwe onthulde, heeft hij gezegd: „Wij zijn ervan doordrongen, dat alle menschelijke krachten en vermo gens zijn uit God, uit Wien en door Wien en tot Wien alle dingen zijn." Laat ons daarom alle lofspraak op Anaslasius, alle roem en alle eer, die wij licm hebben toegebracht, samenvatten in dit eene „Soli Deo gloria!" Eenzelfde toon, die toen uit prof. Pijpers woorden sprak, willen wij ook thans be luisteren: „Benedicamus Domino", en sta melend antwoorden wij dan: „Deo gratias". Prof. J. Lindeboom, hoogleeraar aan de Universiteit te Groningen, sprak hierna na mens het Nederlandsch Archief voor Kerk geschiedenis en namens de uitgevers van dit tijdschrift de firma Martinus Nijhoff, te 's-Gravenhage. Hij merkte o.a. op dat prof. Pijper 30 jaar mede-redacteur van dit tijd schrift is geweest en het is aan spreker om mede voor collega Eekhof met wien hij de redactie zal voortzetten, te getuigen van de groole verdiensten van prof. Pijper als voor naamste redactielid en van groote dank baarheid voor wat zij ook persoonlijk als zoodanig van hem hebben geleerd. Als op volger van Moll en Acquoi heeft prof. Fijper het peil van het tijdschrift weten hoog te houden. Geregeld schreef hij er zijn ge roemde monografiën in en hij was er zoo aan gehecht, dat het moeite kostte in andere tijdschriften bijdragen van hem geplaatst te krijgen. Prof. Pijper wordt noode in dezen kring gemist cn ook in dit tijdschrift zal de herinnering aan zijn groote persoonlijkheid j bewaard blijven. Prof.„ Eekhof en spreker zullen trachten, cn nu zonder hem, zijn taak voort le zetten, gesteund door zijn eerbiedwaardig voorbeeld. Uit naam van de theologische faculteit en namens het Historisch gezelschap S.S.S. waarvan prof. Pijper de oprichter en jaren lang de leider was, bracht de heer De Wit, theologisch student arm de Leidsche Uni versiteit een weemoedige hulde aan dezen Meester, dien spreker en zijn vrienden diepe vereering toedragen. Ilij dacht daarbij aan de zeer leerzame colleges op de bovenka mer aan de Hoerenslraat, waar de hoog leeraar gebroken naar liet lichaam met zoo groole opgewektheid en ongeschokte geest kracht hun den weg wees op het breede veld der geschiedenis van den Christelijken gods dienst. Ook de vergaderingen van het His torisch gezelschap S. S. S. roept spr. zich nog voor den geesl op zoo schitterende wijze door den overledene zelfs nog in de laatste jaren geleid. Ten slotte gedacht liij den overledene als vriendelijkcn gastheer en trouwen raadsman van de theologische stu denten van alle richtingen, om met een eerbiedig ..Ilij ruste in vrede!" le besluiten. Hierna trad ds. J. Rauws, director aan de Leidsche Zendingsschool naar voren om den overledene te herdenken als bestuurs lid van hel Nederlandsch Zendelingsgenoot schap. Ilij herinnert er aan hoe hij hem leerde kennen toen hij nog met prof. Chan- tepie de la Saussaye a!s zoodanig samen werkte; twee mannen zeer verschillend van aanleg en karaklex- maar één in liefde voor hel Genootschap. Zoo lief had prof. Pijper de Zending dat hij tol aan het laal9t van zijn leven toen hij reeds van zoovele functies afscheid had genomen, lid van het Hoofd bestuur van het Ncderl. Zendingsgenoot schap is gebleven. Spr. dankt God voor alles wat Ilij in de zen man aan de Zending heeft gegeven. Le vendig herinnert spr. zich de eenvoudige, uit hel hart gewelde gebeden, welke door prof. Pijper op de vergadering werden uit gesproken en hoe hij eens de vergadering verrastle met een lezing over de menschen- eters van Oost-Europa om daarmede aan te toonen, dat ook de landen der tegenwoor dige menschencters kunnen worden gecivi liseerd. Spr. dankte aan het eind nogmaals Gode voor een man als Pijper en sprak het ver trouwen uit, dat hij beloond zal worden voor zijn arbeid als het geloof verwisseld is in aanschouwen. De oudste broeder van den overledene, de heer D. Pijper uit Hoogwoud dankte ten slotte namens de familie voor de laatste eer den overledene bewezen. De aanwezigen strooiden hierna bloemen in het graf, waarmede deze droeve plech tigheid eindigde. Prof. dr. Tadensz Zielinski in Holland. De bekende geleerde dr. Tadensz Zielinski zal van 2 tot 6 Maart eenige voordrachten in Nederland geven: 2 Maart le Amsterdam over Die Wiedergewinnung der verlorenen Gricckenchen Tragoedie; 4 Maart te Utrecht cn 6 Maart te Groningen over Kaiser Clau dius und die Judische Weltherschaft", en 5 Maart te Leiden over „Sappho und ihr Mor- kadischer Sprung". De heer Zielinski is thans hoogleeraar in het Grieksch te Warschau en lid van de Poolsche Academie van Wetenschappen te Krakau. Hij is eere-doctor der Groningsche Universiteit. Vroeger sedert 1881 was hij hoogleeraar te Petersburg. In Nederland is hij als geleerde vooral bekend door zijn wer ken over de Grieksche komedie uit zijn ouderen tijd. In Rusland kreeg hij groolen invloed als bezielend docent op de studen ten en als apostel van de classische bescha ving. Daarbij had hij eerst eenigen tegenzin te overwinnen, daar in Rusland de antieken als ouderwetsck golden en als instrument der reactie. Zielinski toonde zich op die wijze reeds in Petersburg als een Pool, want in Polen was de invloed der classicken op de moderne cultuur altijd zeer groot en ver toont ook de letterkunde duidelijke samen hang met de Oudheid. In een reeks van voordrachten en ge schriften trachtte hij den geest der classie- ken voor de moderne Russen te laten zien. Deze geschriften verschenen in meer popu- lairen, als in Duitsche en meer wetenschap pelijker vorm. Onlangs zijn zij. ook in Pool sche bewerking verschenen. Het meest bekend is zijn werk „Cicero lm Wandel der Jahrhunderte" ontstaan uit een voordracht door hem gehouden ter herden king van den 2000-sten geboortedag van Cicero. Daarnaast kan men noemen het werk: ,,Dic antiken und Mir" een studie over de antieke godsdienstgeschiedenis en cultuurgeschiedenis. Behalve over de clas- sieken schreef de heer Zielinski ook over Poolsche Letterkunde. In het Nederlandsch verscheen kort geleden in het Haagsche Maandblad een artikel van zijn hand over de Hellenistische grondslagen van het Chris tendom. Vijftig jaar bij één firma werkzaam. Zooals wij reeds korbelijk hebben mede gedeeld, heeft de heer J. H. Langezaal heden den dag mogen herdenken, waarop hij voor 50 jaren in dienst kwam zij de firma Modderman, Hartevelt Co., wijnhande laren, alhier. Reeds 's morgens ontving hij vele geluk- wenschen, doch des middags had de offi cieele huldiging plaats. De leden van de directie van het hoofd kantoor, dat thans te Amsterdam gevestigd is, kwamen met het personeel, dat te dezer stede woont, om 2 uur den jubilaris in zijn woning, de Ruyterstraat 24, hun opwachting maken, alwaar hij door den oudsten chef hartelijk werd toegesproken, die hem daar bij een couvert overhandigde mot verzoek den inhoud daarvan ,als een hulde aan zijn ijver, toewijding en trouwe plichtsbetrach ting te willen aanvaarden en naar welge vallen te besteden. Verder werd nog door verschillende per sonen het woord gevoerd o.a. door den heer Van Haarlem, die hem, namens kantoor personeel en collega's een geschenk aan bood. Het is wel aardig tevens nog te kunnen melden, dat de krasse jubilaris niet alleen door patroons en medewerkers werd gehul digd, doch dat hij in den loop van den dag ook vele bezoeken en gelukwenschen mocht ontvangen van klanten der firma Modder man, Hartevelt Co. en eerstaanwezendeii in onze stad, die hem allen hulde brach ten voor de uiterst correcte wijze, waarop hij zoo vele jaren zijn taak vervult. Langezaal, die, naast zijn maatschappe lijke werkkring, ook vele jaren op onbaat zuchtige wijze zijn krachten heeft gegeven in verschillende kerkelijke functiën, o.a. de laatste 23 jaren als ouderling der Chrré. telijk-Gereformeerde Gemeente, zal zeker met voldoening op zijn gouden jubileum mogen terugzien. De toestand van het zouters- en tninders- bedrijf in Znid-Holland. In een op Zaterdag gehouden vergadering van tuinders en zouters le Roelofarendsveen onder leiding van den heer R. Verschuur, lector aan de Landbouwlioogeschool te Wa- geningen is duidelijk gebleken dal er een toestand ontstaan is in hel zoutersbedrijf, die onmiddellijke voorziening vereischt zoo wel in het-belang der zouters als der tuin ders. Om mogelijke rampen te voorkomen moet er spoedig ingegrepen worden. Om daartoe te komen zal er Zaterdag 6 Maart een vergadering worden gehouden in het caféreslaurant „ZomerzorgOm tot een goed resultaat te komen zal le Wageningen vooraf uitgewerkte proeven worden geno men. Het is nu noodig dat uit elke streek waar bovengenoemde bedrijven worden uit geoefend afgevaardigden van luinbouwver- eenigingen en loonzouters en eigenzouiers op deze vergadering komen. Met deze ver tegenwoordigers zullen dan de aard en de vorm der proeven worden vastgesteld zoo mede de verder te treffen maatregelen. De heer Verschuur zal de vergadering leiden. Volkszangavond. Vanwege de afdeeling Leiden van de Ned. Vereeniging voor deD Volkszang was gisteravond in de kleine StadszaaJ weder om eens een volkszangavond georganiseerd, waarvoor de belangstelling weliswaar groot, maar toch nog niet voldoende was. Bij een dergelijke gelegenheid moest toch werkelijk de kleine zaal te klein blijken te zijn! Komt jongens en meisjes, zorgt een vol gende maal er voor ook tegenwoordig to zijn. Zij, die er gisteravond waren kunnen vertellen, hoe prettig het op deze avon den toegaat. Dc leider, de heer Joh. Oostveen, wist weer door zijn bezielend voorbeeld de be zoekers los te maken van hun schroom om mede te zingen. Schuchter in den beginne, werd het allengs beter en het duurde niet lang of alle aanwezigen zongen ui£ volle borst de liedjes, die de heer Oostveen hen voorzong. Na de pauze mochten de bezoekers zelfs de te zingen liederen uitzoeken, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. 't Was ook ditmaal weer een uiterst ge noeglijke avond; de reprise zien wij en velen met ons nu reeds verlangend tege moet. Kapitein J. L. Hamel van het 4de reg infanterie, alhier gedetacheerd, ver toeft momenteel te 's-Gravenhage tot het volgen van een mitrailleurcursus aan de normaalschietschool aldaar. Beroepen is bij de Geref. Kerk ie Hoogvliet de heer Kouwenhoven, candida-at alhier. Zaterdag a.s. hoopt de heer A. Schip per den dag te herdenken, waarop hij •40 jaar geleden als behanger in dienst trad bij de firma J. P. G. Meerburg, Nieuwe Rijn alhier. Naar Havas meldt, is in de academie van wetenschappen to Parijs gisteren ccn lijkrede op Kamerlingh Onnes uitgesproken, die correspondeerend lid van de academie BINNENLAND. Begrafenis van wijlen prof. dr. F. Pijper. Mr. Limbnrg bedankt als lid der Vrijz.- Dem. Partij en als lid van Prov. Staten van Znid-Holland en dus als Gedeputeerde. De Tweede Kamer heden bijeengekomen. BUITENLAND Vragen in het Engelsche Lagerhuis cn den Proisischen Landdag over het Saar- gebied. Briand over Locarno. Toenemende criminaliteit in de Vereen, i Staten van Amerika. Naar ,,De Morgen" verneemt, zal het centraal bureau van de Kath. Sociale 'Actie alhier binnen afzienbaren tijd wor den geliquideerd. Er is reeds een commis sie tot dit doel samengesteld. De vorige week werd door de Leidsche afdeeling der Kon. Ned. Maaschappij voor Tuinb. en Plantk. een circulaire gericht tot haar leden met verzoek plantmateriaal be schikbaar te stellen ter ondersteuning der door den watersnood getroffen vakgenooten. Deze circulaire heeft tot resultaat gehad, dat tot op den lslen Maart aangeboden werden: 1000 Dahliaknollen, 300 moer- planten van Chrysanthen; 20 Calla's, 15 Begonia „Gloire de Lorraine", 250 Aspara gus Sprengen, 350 Delphiniums; 500 Cy clamen zaailingen, 1000 Varen zaailingen; 800 Varen-potplantjes, 3500 Vaste-planten in soorten, 1500 Vaste-planten voor snij bloemen; 5000 Gladiolus-knollen, 50 zwarte bessen struiken en 2500 aardbeiplanlen. Verder hebben enkelen, die geen planten konden beschikbaarstellen nog een bedrag van f 25 gegeven ter bestrijding der kosten en worden nog enkele toezeggingen ver wacht. Dit is voorwaar een mooi voorbeeld van praclische hulp, dat zeer zeker navolging verdient. In de tweede week van Juli zullen er aan de universiteit alhier voor Ameri- kaansche studenten cursussen worden ge houden in physica. Onder meer zullen de deelnemers, zoo lezen wij in het Maand schrift van de Neierlandsch-Amerikaansche Fundatie, het voorrecht hebben prof. dr. Keesom, den opvolger van wijlen prof. dr. Kamerlingh Onnes, en dr. Crommelin te hooren. Eerstgenoemd© zal over het vloei baar maken van helium, de groote prestatie van Kamerlingh Omes' cryogeen laborato rium, spreken, en Crommelin over de kunst van instrumentmaken 200 jaar geleden. Voorts zullen prof. dr. P. Ehrenfest, hoog leeraar in de theoretische physica, prof. dr. \Y. Einthoven ea prof. dr. H. A. Loreotz lezingen houden. Bij deze gelegenheid zA ook de Leeuwen hoek-! hm vertoond worden. Voor eon goed bezetten Schouwburg heeft gisteravond de N.V. Vereenigd Rotter* damsch-Hofetad-Toor.oei een repris, gegeven van Niccodemi's „Vijandin". Het stuk zoowi-2 als do opvoerig hadden een groot succes. Alida Tartaud—Klein, die voor liet eerst na haar ziekte weer optrad, ontving twee bloemstukken, een van het Schouwburg-be stuur, oen van het L.S.C. De feestelijkheden ter gelegenheid van het 3c lustrum van den Boud van Leidsche Studenten Jugantur Gaudia Musis, zijn wegens liet overlijden van prof. Pijper een week uitgesteld. Op de gisteravond gehouden vergade ring van dc afdeeling Leiden en O. van de Unie v. C. O. e. O. in Ned., werd na de afdoening van verschillende zaken, o.a. de wenschelijkheid uitgesproken van de wederinstelling van informatiebureaux, waar solliciteerende collega's inlichtingen kunnen vragen omtrent* scholeu mot vaca tures, waardoor in enkele gevallen teleur stellingen konden worden voorkomen Ver schillende leden waren van mccning, dat er over 't algemeen veel le weinig contact is lusschen besturen en onderwijzers, die soms elkaar niet eens kunnen, wat met het oog op de hartelijke samenwerking tot het zelfde doel een zeer ongewenschle toestand is; een of twee samenkomsten per jaar zouden daarin verl^etering kunnen brengen. Andere bepleilten^meerderc publicatie van doel cn streven van de Unie, waaromtrent nog veel onkunde blijkt le beslaan. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de Eerste-Hulpdienst alleen genees kundigen bijstand verleent ingeval van ernstige ziektetoestanden op den openbaren weg of in openbare ge bouwen en bij ongevallen, waarbij hulp dringend noodig is; z>u!k na r aanleiding van het feit, dal in den laats! .n tijd het meermalen voorkomt, dat voor alle mogelijke en vooral onmogelijke ongo-va.Il t> in particuliere woningen de hulp van dem E. II. D. wordt ingeroepen. Door de Maatschappij ,,I3ata" geves tigd te Zlin (Tsj. Slowakije) wordt momen teel een landelijke actie gevoerd, welke ten doel heeft het verstrekken van degelijk schoenwerk aan de slachtoffers van de door den watersnood geteisterde streken. Te dien einde verleent iedere Bata-win- kelier bij aankoop van een paar kindcT-, dames- of hcerensehoenen een reductie van resp. f 1, f2 en f3, mits een paar oude schoenen worden ingeleverd. Deze wordeJ? gratis door speciaal daarvoor uit Tsjecho- Slowakije overgekomen schoenmakers ge repareerd en afgedragen aan de plaatse lijke coruitc's voor Steunverlecning Voorwaar een mooie reclame met ccn nog mooier doel! De politie alhier heeft proc s-ver ba tl opgemaakt tegen den loopknecht J. B., die ten naaeele van zijn patroon W. e nig g ld tot een totaal bedrag van f 16 had ont vreemd. Gistermiddag is een heeranrij i 1 ont- ontvreemd, dat de eigenaar een oc"genb!ik onbeheerd in de Hooglaudsche Kerkkoorat-. eg achterliet. Gistermiddag, t? ruim vier uur, had op den hoek TurfmarktOude .Vest een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto, bestuurd door J. P. en den wielrijder M. v. d. B., beiden alhier. De oorzaak was, dat de chauffeur achteruit reed zonder zulks van te voren door signalen kenbaar te mak n waardoor het rijwiel werd aangeraden en ernstig werd btschadigd. Baldadige jongens hebben e n yzerep hok van een perceel aan dm Rijnsburgerweg vernield, dat reeds eenigen tijd wankel stond en waarvan de aannemer bereids vernieuwing toezegde.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1