lo. 20234. ZATERDAG 27 FEBRUARI Anno 1926. Officieele Kennisgeving, STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. AMSTERDAMSCHE ANTHRAGIET Mu PRIJS DER ADVERTENTIE!*: 30 Cts. per regel. Bij regelabonneraent belangrijk lageren prijs. Kleine Adverlentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. incasso volgens postrecht Voor evcnlueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noerdeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 15Q7. Postcftèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT. Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week ,'i Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. r.T K 0.18. .0.18, Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van: a. de firma P. Fontein en zonen, om ver winning tot bel oprichten van een bcwaar- Jsrlnals voor onccblusehle kalk in oen vaar- Ituig, liggende in de gracht, bij de Zijlpoort, fkade?lraal bekend Scclic A No. 57. vóór hel icrc r cl Haven No. 25, kadastraal bekend jferlio A No. 509; b. de firma P. Fontein en zonen, om ver- nnïng lot bet oprichten van een bewaar- plortls voor ong'ebiuschle kalk in drie vaar den, liggen in de Binnenvestgracht, bij de Zijlpoort, kadastraal bekend Sectie C. ■No 1857 en nabij het perceel Zijlstraat ■Nis 3/5, kadastraal bekend Sectie C. |No. 1582; A A. Rodenburg, om vergunning tot Ihct oprichten van een zuivelinrichting in Ibct perceel De Ruijtcrstrnat No. 2G. ka- Idnslraal bekend Gemeente Leidon, Sectie K. INo 3148; d. de N. V. Scheepsbouw- en Reparatie- Lfrcif ..De Hoop", voorheen Gebroeders Boot, I iim vergunning tol het uitbreiden van de Ischeepswerf op bel perceel lage Rijndijk I No 103. kadastraal bekend Gemeente Lei- Sectie N No. 220 en 288. Gelet op de artt. H en 7 der Hinderwet; Geven bij dezen kennis aan het publiek, l'dat genoemde verzoeken met de bijlagen op l'de Secretarie dezer gemeente ter visie ge- lcgd zijn; alsmede dat op Zaterdag 13 Maart e.k. I des voormiddags te halfelf op het Raadhuis gel-'geilheid zal worden gegeven om bezwa- I jvo logen deze verzoeken in te brengen, tor- I Wijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet j'tot beroep gerechtigd zijn zij. die niet over- l;eenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het 1'gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschonen, teneinde hun bezwaren mon deling toe te lichten. N. C DF. GIJSELAAR, Rurgemeesler. VAN STRbTEN, Secretaris. Leiden. 27 Februari 192G. 1411 Prof. F. Pijper, f Te Rotterdam, waar hij werd verpleegd, is na een langdurig lijden, dat liem reeds vele jaren verhinderde hel professoraat waar te nemen, c»p 67-jarigen leeftijd over leden prof. dr. Frederik Pijper, hoogleeraar in de geschiedenis van het Christendom en van dc leerstellingen van den Cbristelijken 'godsdienst, welk ambt hij aanvaardde op 5 M i 1897. Prof. dr Frederik Pijper werd in 1859 ie Hoogwoud (N-II.) goboren. studeerde te Leiden, waar prof Acquoy, die destijds on derwijs in de Kerkgeschiedenis gaf, een groeien, en onverge lel ijken indruk op hem Jtilocfonde. Behalve deze geleerde, wakker den de hooglepraren Cobet, De Vries, Dozy en Scholten de liefde voor dc historische wetenschap bij hem aan. In 1883 promoveerde hij onder leiding van prof Asquoy, r»p een dissertatie over Jan U ten hove, do bekende figuur uit de ge schiedenis van hel gere for moord protestan tisme in Engeland in de IGde eeuw. Gedurende een veorli -t '.al jaren is dr. Pij;., r predikaat in de Ned. Herv. Kerk ge weest; eerst te Eenigerbrug. daarna te Kimswerd CFr.). Veendam en Berkhout, uit welke laatste gemeente hij in 1897 naar Leiden vertrok om den leerstoel over te nemen van zijn leermeester Acquoy, dio hem als zijn opvolger had begeerd. Prof. Pijper hield 5 Mei 1897 zijn inaugureele rede over: ..De geschiedenis van het gods- öienslig-zedelijk leven" en zette ziin arbeid als geleerde voort. Op het gebied van het uoomsch-Kalho- licisme zagen belangrijke publicaties liet Jicht. Hij schreef boeken over de vereering der „Heilige Hostie", over de „Godsoordee- Ifcn", over de ..Heiligcnvereering", over de „Kloosters", en voltooide zijn reeds in de pastorie aangevangen groote werk over „Boete en Biecht". In zijn laatste in 1920 verschenen boek bespreekt prof. Pijper „Het modernisme en andere stroomingen in de Katholieke Kerk". Ook op het terrein van het gereformeerd protestantisme heeft deze hoogleeraar onze historische kennis aanmerkelijk verrijkt. Hij heeft gewezen op een nationale reforma torische strooming in dc Nederlanden, wel ke stond onder invloed van de werken van 'Erasmus, en heeft in de „Bibliolheca Re- formatoria Neerlandica" in 1903 samen met 'den doopsgezinden hoogleeraar prof. dr. S. Crarner begonnen en in 1913 in tien lij vige deelen voltooid, een historisch monu ment van groote beteekenis opgericht. Men vindt hier geschriften uit den tijd der Her- Vorming in de Nederlanden uitgegeven, loe- feelicht en van aanteekeningen voorzien. Met groote liefde is o. a. ook het vierde deel bewerkt, waarin prof. Pijper de ge schriften van Joannes Anastasius Oelua- fius. de hervormer van de Vel uwe, heeft uit gegeven cn hem als vertegenwoordiger van dc nationale Nederlandsche reformatorische richting heeft aangewezen. Ook de geschie denis der Christelijke Kunst had de war me belangstelling van prof. Pijper. Een .„Handboek tol de geschiedenis der Chris telijke lvunsl deed hij eenige jaren gele den het licht zien. Als een der beste ken ners van de geschiedenis en de beteekenis de catacomben te Itome, heeft hij ook in de catacombenslichling te Valkenburg (L.) een groot aandeel gehad. Als redacteur van het „Nederlandsch Archief voor Kerkge schiedenis" beeft hij op de beoefening der geschiedenis in Nederland invloed uitge oefend en de internationale banden ver sterkt. Doch niet alleen als geleerde van de stu deerkamer heeft prof. Pijper zich doen ken nen. Zijn voordrachten in -de Maatschappij der Ned. Letterkunde en het Hist. Genoot schap te Utrecht waren steeds zeer bezocht. Als lid van de Historische Commissie der Nederl. Letterkunde leverde hij belangrijke bijdragen en op de jaarvergadering van het Provinciaal Genootschap van Kunsten en Wetenschappen, waar hij gaarne toefde, werd zijn slem meermalen gehoord. Als lid van het Hoofdbestuur van het Nederl. Zen- dings-Genootschap heeft hij der Zending vele diensten bewezen en van de Commissie die in 1920 de Pilgrim-falhers-herdenkiDg heeft geleid is prof. Pijper de eere-voor- ziller geweest. Maar ook als docent heeft prof. Pijper zijn stempel op zijn werk gezet. Velen hebben van zijn onderwijs in de kerkelijke geschie denis en dogmcngeschiedenis, ook later in de praktijk, de vruchten geplukt en niet wei nigen hebben hun kerkhistorisch proefschrift onder zijn leiding bewerkt, nadat zij in S. S. S., het gezelschap waar de kerkgeschiedenis meer in het bijzonder werd beoefend, had den geleerd en ingezien, hoe de ware ge- schiedvorsching en geschiedschrijving al leen op bronnenstudie berust. In den cursus 19111912 is prof. Pijper reclor-magnificus geweest en heeft toen dc I.eidsche universiteit vertegenwoordigd bij gelegenheid van het 250-jarig bestaan van dc Royal Society te Londen. Kort daarop is hij begiftigd met liet eerekruis van ridder in dc orde van den Ned. Leeuw. Onder alle richtingen cn Kerken heeft prof. Pijper zijn leerlingen cm vrieridgn. Dat is duidelijk gebleken, toen de commissie, be staande uit dc hceren prof. dr. Eekhof al hier, prof. dr. J. Lindeboon te Groningen en Wouter Nijhoff le 's Gravenhage een oproep deden om dezen hoogleeraar ter gelegenheid van zijn 25-jarig ambtsjubileum een hulde blijk aan le bieden. De commissie werd in slaat gesteld een in olieverf geschilderd portret van prof. Pijper te doen vervaardigen door den bekenden kunstschilder Flores Arnlzenius dat met een album door den kunstenaar II. Veldheer vervaardigd, bij gelegenheid van de receptie in Maison Bruyns, den jubilaris werd aan geboden. Na dit jubileum greep hem weldra de kwaal aan, waaraan hij sedert jaren heeft geleden cn die na veel lichamelijk lijden ten slotte den dood tengevolge heeft gehad. Voor velen is prof. Pijper de geleerde ge weest. lot wiens werk zij in levendige be wondering en met eerbied opzagen; dc do- rent. die hun wankele schreden heeft ge richt op het pad der wetenschap, maar ook de vaderlijke en zorgzame vriend, die naar hun klachten heeft willen luisteren, die in hun vreugde heeft willen deelen, die om zijn wijs en welberaden woord en om zijn hartelijk medeleven, bij leerling en oud- leerling in dankbare berinnering zal blijven. De begrafenis zal plaats vinden a.s. Dins dag 12 uur op „Rhijnhof". Paclvindersilemonstratie van hel Leger des Heils. M aar hel Leger des Iieils zich in de laatste jaren niet meer alleen bepaalde tot dei. arbeid onder de volwassenen, maar ook en zeer terecht het jeugdwerk tot zijn taak rekent, Jag het voor de hand dat het daarvoor de padvindersorganisatie zou kie zen De inrichting der padvinderij past zoo geheel in het kader van het Leger dat het daar moeilijk buiten kon blijven. En het heeft daarmede een bijzonder succes. In Leiden bestaan reeds geruimen tijd troepen jongens en meisjes, thans ieder van ruim J 30 deelnemers(sters) tellend. In grootere plaatsen, zooals 's-Gravenhage, Rotterdam cn Amsterdam waar de propaganda onder de jongeren nog veel verder is dan hier, zijn de jeugdafdeelingen ook nog veel ster ker. Dit bleek gisteravond duidelijk in de Graanbeurs waar een padvindersdemonstra tie werd gehouden en waaraan ook do af- deelingen Den Haag en Scheveningen deel namen, terwijl mede enkele bevriende pad vindersorganisaties buiten het Leger staan de, vertegenwoordigd waren, waaronder ook die der afdeeling Leiden van de Ned. Chr. Padvindersvereeniging. De groote zaal was geheel gevuld. Men schatte het aantal op 500. De nieuwe jeugdleider voor Nederland, brigadier Wijkhuizen, leidde ook deze bij eenkomst en 'zette het doel der padvinders beweging zooals het Leger des Heils deze in Nederland heeft geïntroduceerd, uiteen. Gebed, zang en muziek wisselden elkan der af, terwijl ook het kampleven op het podium werd gedemonstreerd De padvin- ders(sters)-troepen van Den Haag en Sche veningen, waren onder leiding van stafka pitein Huyg hier aangekomen. De ontmoe ting met de Leidsche troep had te zeven uur plaats aan het station, waarna naar d»-1 Graanbeurs werd gemarcheerd. Aan eenige Leidsche jongens, n.l. aan Jacob Kolderman, Jac. Ouwelcen en Hen drik van der Tuin werd het insigne van assistent-troepleidei uitgereikt; ook an dere jongens en meisjes werden in rang bevorderd. Die bevordering staat niet alleen in verband met hun vordering als padvinder maar ook met hun gcheele optie, den. Zóó mogen meisjes niet eer in de or ganisatie komen of zij moeten bewijzen van bekwaamheid geven in tafeldekken, klec- ren verstellen enz., zoodat er ook in alge- meenen zin een opvoedkundige strekking van deze Heilslegerbeweging uitgaat. Er heerschte den geheelen avond een voorbeeldige orde. Te ongeveer tien uur was de demonstratie afgeloopen en ver trokken de Haagsche en Scheveningscrie troepen weder naar huis. Hun werd uitge leide gedaan door hun Leidsche kameraden. Volkszangavond. Maandag a.s zal er 's avonds 8 uur in de kleine Stadsgehoorzaal weder een zang avond zijn van de afd. Leiden der N. Ver. v. d Volkszang. Sinds 1923 zijn er nu weder jaarlijks drie avonden gegeven, onder lei ding van Joh. Oostveen, die steeds goed bezet, soms uitverkocht waren. Kostte niet iedere avond de Vereeniging een niet on belangrijk bedrag (het entree is sleehts 10 cts.), cn was het aantal leden niet zoo ge ring, dan zouden er meer zangavonden zijn, als 't kon ééns per maand. Maar men wordt niet licht lid, want wie gaan wil betaalt z'n dubbeltje, cn daarmede uit. En van de leden moet het komen, zij houden de zaak in stand, en maken voortgaan mogelijk. Er zijn er echter zoo weinig, voor 1923 was het aantal langzamerhand gedaald, en er ko men er wel steeds enkele, maar toch zeer weinige bij. liet is jammer, dat niet meer personen het belang van de zaak inzien, 't Is toch werkelijk een cultureel belang. Men denkt meestal: och, 't is wel aardig «lis menschen zoo eens wat versjes zingen, maar wat be- teekent het eigenlijk En tóch klaagt men er altijd over, dat er zoo slecht gezongen, zoo geschreeuwd of geblèrd wordt, dat er zulke akelige dingen gezongen worden. Moet dat dan van zelf beter worden Moet er dan niets voor gedaan worden En is het niet werkelijk iets van groote waarde, het volk (in den uitgebreidsten zin genomen), meer, beter en beter liederen te leeren zingen En is het niet de volks kracht verhoogen, wanneer men een volk leert zijn eigen liederen te leeren kennen en liefhebben? Verhoogt het niet het na tionaal bewustzijn 1 Laat elk, die iets hiervan inziet, eens Maandagavond zoo'n zangavond komen bij wonen, cn met eigen oogen zien, met eigen ooren liooren. Laat elk, die zijn verwach ting niet bedrogen vindt, zich als lid aan geven, en zoo de Vereeniging in staat stel len krachtiger te werken, meer te doen, dus meer resultaten te verkrijgen. De kleine Stadsgehoorzaal gaat Maandag halfaeht open, de prijs is 10 cts. Ieder is hartelijk welkom, terwijl dc secretaresse, mej. E. v. d. Hoeven ten alle tijde bereid is, nieuwe leden in te schrijven. Bij beschikking van den Min. van Onderwijs is dr. J. van Alphen te Voorscho ten tot wederopzeggens toegelaten als pri vaat-docent in de faculteit der wis- en na tuurkunde aan de universiteit alhier om onderwijs le geven in de organische schei kunde. Voor liet examen meester-schilder van den Bond van Nederlandsche Schilders patroons slaagde gisteren aan de Nationale Schildersschool te Utrecht onze stadgenoot, de heer A. Vis. Tevens verwierf deze don eersten prijs, een schitterend boekwerk in diie deelen, voor zijn inzending in den omstreeks Kerstmis onder de leerlingen der hoogste klasse dier school uitgeschreven prijskamp. De lieer M. van Wijk, candidaat al hier, heeft het beroep naar de Geref. Kerk te Oostburg aangenomen. De jaarcursus 1925'26 der Chr. Scholen aan de Middelstegracht, aan het Plantsoen, aan de Pasteurslraat A en aan de Oosterstraat alhier eindigde gisteren. De leerlingen, die deze scholen verlieten, kwamen, vele met hun ouders, te half drie naar het wijkgebouw „Pniël" aan de Mid- delslcgracht, waar zij door het bestuur der „Vereeniging voor Christelijk Onderwijs" alhier, van welke vereeniging deze scholen uitgaan en door de hoofden en enkele on derwijzers dier scholen werden ontvangen. De voorzitter van het bestuur, ds. M. J. Punselie, sprak de vertrekkende leerlingen, hun ouders en de onderwijzers op harte lijke wijze toe; ook de heer P. C. Zandêe, hoofd der school aan de Middelstegracht, richtte nog een^vrie-ndelijk woord tot de, kinderen en hun ouders. Vervolgens ont vingen de leerlingen een getuigschrift en dankten zij bij het heengaan hun onder wijzers voor hetgeen zij op de school ge noten hadden, waarbij de ouders zich van harte aansloten. Het programma in het- Casino- theater biedt den bezoekers van dit theater deze week weer ,,elck wat wils", maar speciaal zij, die er van houden een-» recht hartelijk te lachen en wie zou dit eigenlijk niet willen? kunnen er ditmaal naar hartelust genieten. f 't Geheel staat weer in het tceken van de prettige, onschuldige vroolijkheid, waar van de directie van 't Casino ons steeds zoo ruimschoots voorziet. Het geïllustreerde wereldnieuws brengt o.m, in beeld dc 60ste verjaardagviering van het oud-Kamerlid Henri Ter Hall temidden van zijn Dorus lvijkers-vrienden, de rijjool van de Leidsche studenten op den Dies Natalis der Univer siteit, de collecte te Amsterdam voor de watersnoodslachtoffers, enz. Na een vei- filmde biogvaphie van den grooten compo nist C'hopin krijgen we als eerste hoofd nummer nog voor de pauze dé bekende. Deensche komieken Watt en Half Watt ala de twee lustige vagebondén. Commentaar overbodig, 't is een aaneenschakeling vau dolle gebeurtenissen, waarin natuurlijk steeds de beide hoofdpersonen als triumpha- tor.» uit het strijdperk treden. Na de pauze Buster Keaton, de man die nooit lacht, in ,,De Waterrat". Een dolzin niger, onwaarschijnlijker maar ook komi scher verhaal hebben wij zelden gezien. Waar haalt men den onzin in vredesnaam vandaan, vragen wij ons af. 't Succes was overigens groot! Als bijzonderheid vermelden wij tenslotte, dat in de pauze niemand anders dan Caruso zong, op de gramofoon dan altijd, waarbij het orkest op verdienstelijke wijze de begeleiding verzorgde Een alleraardigst idee, dat blijkens het hartelijk applaus ten zeerste op prijs werd gesteld. Het Luxor-theater heeft deze week een keurig verzorgd programma sa mengesteld. Naast een klucht en liet be kende Journal gaat de film „Verworpelin gen van de White Chapel". Deze film, die hoofdzakelijk in een der grootste achter buurten van Londen speelt, toont hoe een zeer rijk man Sir Oliver, wien door de dok toren voorspeld is, dat hij nog maar een maand leven kan, van den zelfmoord terug gehouden wordt door een meisje van de straat, Glad geheeten. Zij neemt hem mee naar haar verblijfplaats, die zij deelt met Dandy, een dief. Sir Oliver stelt belang in hen cn geeft al het geld dat hij bij zich heeft, terwijl hij tevens, daar hij meer geld noodig heeft, Dandy den sleutel van zijn huis en safe geeft. Deze breekt dan ook in in het groote heerenhuis cn vindt juist den neef van den rijken man bezig de safe te forceeren. Hij weet dezen even wel op een stoel vast te binden en zelf do safe te plunderen. Twee kameraden van Dandy begaan ovenwol dienzelfden avond een moord en weten de schuld op Dandy te schuiven. De oenige, dio nu zijn alibi bewijzen kan is de betrapte neef, waarheen Glad zich be geeft al6 de politie Dandy op het spoor is. Dandy zoekt haar op en als de neef uit wraakzucht weigert het alibi te bewijzen ontstaat een vechtpartij. Maar never mind, op het juiste oogenblik komt oom binnen en stelt zich partij voor de twee verworpelingen. Na de pauze de groots Tom Mix als Dick Turpin de galante bandiet; de bandiet die rijke equipages etc. aanhoudt en berooft om met dat geld arme menschen gelukkig te maken. Wie kent die films niet? Keurig die dressuur van zijn paard Black Bess cn keurig was ook de muzikale illustratie Het City-theater geeft de derde serie van dc Groote Onbekende. Reeds ge- ruimen tijd zat men in spanning wat voor sensationeele gebeurtenissen de Groote On bekende nu weer zou laten zien. Nu dc aanwezigen hebben kunnen genieten; van de eene waaghalzerij kwam hij in de an dere, van 't vuur in 't water, 't Zou te veel ruimte kosten alles te beschrijven; men overtuige zich zelf eens. iWij hebben den Grooten Onbekende vaar wel gezegd tot de volgende week, al zn% hij dan ook nu onder de schroef van een occ aa nstoomer. Voor de pauze het gebruikelijke wereld nieuws, afgewisseld door een artistendrama in 5 aoten ,,de Ziel van de Broadway". De film wordt goed gespeeld en voert ons mee in 't leven der theater-menschen met al hun lief en leed. Deze film is wel de moeite waard. Op 't tooneel deze week een tweetal ar- tisten. Allereerst treedt op een jongleuse genaamd Greti Gargani. Deze dame liet ons alle mogelijke behendigheidstoeren zien en werd met luid applaus beloond. En dan is er Bart Elfrink. Deze humorist zingt eerst eenige serieuse liedjes doch weet zich door zijn leuke moppen en komische liedjes spoedig met het publiek eigen te maken. Vooral de liedjes waarvan het refrein meegezongen mag worden gaan er goed in. Ook hij werd met hartelijk ap plaus beloond. Met ingang van Maandag a.S. is Het informatie-bureau van de Ver. tot Bevorde ring van het Vreemdelingenverkeer aan het Stationsplein wederom geopend. In de bijeenkomst morgenavond van de Rel. Soc. Ver. zal spreken ds. Spelberg, die een voorstander is van nieuwe vormen BINNENLAND. Overleden is de oud-hoogleeraar aan de Leidsche Universiteit prof. dr. F. Pijper. Mr. Limburg heelt verzocht ontslagen te worden van de opdracht tot het formeeren van een kabinet. De brand aan boord der „Boeton". BUITENLAND. Een nederlaag der Fransche regeering in de Kamer. Lithauen doet een beroep op den Volken* bond inzake het grensconflict met Polen. RECLAME. IIccrcnsloRCl 34/35. Tel. No. 1523. PRIMA KWALITEIT. VERZEGELDE ZAKKEN. 40:-6 bij de godsdienstoefeningen. Zoo zal li ij zelf eenige verzen declameeren terwijl hij spreekt over „Vernieuwing". Het geheel zal door muziek worden opgeluisterd. Woensdag a.s. houdt de Jeugdbond voor Onthouding een prop.-fecstavond in de groote zaal van „Zomcrzorg". De bonds voorzitter, de heer B. J. J. Weykamp, oud-lid van de Tweede Kamer, lid van de Gedepu teerde Staten van Utrecht zal als sprek r optreden. De afd. voert een tooneelstukje in 5 bedrijven „Prins Agur" op. De avond wordt opgeluisterd door viool-, cello- en piano-muziek, terwijl de heer Voss- hard uit Haarlem levensliedjes ten gehooro zal brengen. Hel geheel belooft een uitste kende avond te worden. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar dc advertentie in dit Blad. Door het bestuur van de Leidsche Studenten-Roeivereeniging „Njord" werd beden in het café-restaurant „Zomer&org" aanbesteed: het uitbreiden van haar veree- nigingsgebouw, gelegen aan den Morschweg te Leiden. Ingeschreven werd door 17 aannemers!, n.l. door N. J. Smit, Voorschoten, f23116; M. Kool, Warmond, f20890; J. Kooy en J. Zuiderdam f20650; W. M. v. Dijk f19950; G. MG Proper, Oegstgeest, f19334; J. v. d. Wal, Oegstgeest, f18646; J. Kort, Rijnsburg, f18399; Jac. van Riet f18145; A. J. de Later en P. H. Meyers 17985; Van da* Velde en De Jong, Oegstgeest, f17449; W. Oudshoorn Zn. f17443; C. v. d. VI.et. Den Haag, f 17200; G. Koene, Schiedam, X16950; D. Kloots en'P. Dusoswa £16820; A. Hartevelt f 15560; on P. J. Root, Sche- veningeiT, 15200. lieden heropent de heer P. C W. Kuysten in hel perceel Lange Mare G2 zijn bekende banketbakkerij, eertijds gevestigd Nieuwe Mare 6. Het behoeft geen beloog, dat deze verplaatsing naar het centrum der stad voor den heer K. een verbetering be- leekent. Uit den aard der zaak behoefde aan dit pand slechts weinig verbouwd te wor den, daar tot voor korten lijd hierin een soortgelijke zaak een filiaal van do firma Timp werd gedreven. Doch ook in een ander opzicht is deze winkelverplaatsing als een groote verbete ring le beschouwen, daar dc lieer K. thans de beschikking heeft gekregen over een veri Tuimere bakkerij en hiervan gebruik heeft gemaakt door den aan aankoop van een Amerikaansche machine volgens geheel nieuw systeem, speciaal, voor de productie van fijn gebak. Wij kunen dan ook niet anders zeggen dan dal de resultaten van dezen aankoop er buitengewoon smakelijk uitzien cn in staat zijn den minst snoep lustige lot proeven te verlokken. En dat ,s per saldo voor den lieer Kuysten hel voor naamste! Tenslotle zij nog vermeld, dat de heer IC. naast hel bankelbakkersvak ook het koks- werk uitoefent en zich gaarne belast met de levering en uitzending van diners, welk» zonder prijsverhooging aan huis worden be zorgd. Gistermorgen omstreeks 12 uur had op liet Kort-Rapenburg een aanrijding plaats tusschcn een met 'n paard bespannen wa gen, besturrrd door H .de B. uil Zoelormeer cn een bakkerswagen, bestuurd door J. van R., alhier, tengevolge waarvan het laatste voertuig werd beschadigd. De B. verklaarde zich niet bereid de schade te betalen. Doordat de bestuurster van een met 'n paard bespannen voertuig, Janneke van d r B. uit Voorscholen gistermiddag oms.treekr lcwarl over vier verzuimde signalen te geven werd de wielrijder R. II., alhier woonachtig, op het Korl'-Rapenburg aangereden, waarhij hij kwam te vallen en met zijn linkerbeen onder den wagen terecht kwam. Wonder bo- evn wonder bekwam de man geen letsel, bet rijwiel werd echter danig beschadigd

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1