No. 20230. LEfDSCH DAGBLAD, Dinsdag 23 Februari Derde Blad. Anno 1926, UIT DE OMSTREKEN. Hoofdpijn? Neem Togal t Haarlemmermeer. De echtgenoole van p. v. S. had Zaterdag op den Slolerweg bij dén Vennepperweg in Haarlemmermeer, tengevolge van den slechten Toestand van den weg het ongeluk de macht over 't stuur kwijt te raken, waardoor ze kwam te vallen. Met een gebroken pols werd de juffrouw op-, genomen en direct onder geneeskundige be ta adding gesteld. Vrijdag kon de chauffeur van een auto tij het afrijden van een oprit van den Ring- <bjU alhier, bij het passeeren van een wagen liet stuur Tiiet meer meester blijven, met het gevolg, dat 't motorrijtuig in den kant van den weg geraakt, over den kop sloeg ca in de wegsloot terecht kwam. De be stuurder wist er intijds uit te springen en kwam er vrijwel ongedeerd ai. De bescha digde auto werd met veel moeite weer op 't droge gebracht en op sleeptouw genomen naar een garage. De vrachtrijder T. uit Haarlemmer, moer, wilde Maandagmorgen met z'n auto in het Oosieinde der onbewaakten spoorover weg van de Haarlemmermoerlijnen over steken, bemerkte te laat dak er een perso- iteiitrein in aantocht was en zag geen kans meer de auto tot stilstand to brengen. De man had nog de tegenwoordigheid van geest orn er uit le springen, zoodat hij met den sol «ik vrij kwam, doch het motorrijtuig wend door de locomotief gegrepen en groo- iendeels vernield. De stukken en brokken werden naar een garage te Hoofddorp over gebracht Hillegom. Er is begonnen met het dem pen. van de sloot langs de Weeresteinstraat Het zal een flinke verbetering zijn als de stinkende sloot weg, en de straat verbreed js. Weldra zal blijken of alle eigenaren meewerken; wij vernemen althans dat twee tot nu toe nog niet een regeling heb ben getroffen. Ds. A. Zwiep alhier slaat, op een tweetal voor de Chr. Geref. Kerk te Zaan dam. Burgerlijke Stand. Bevallen A. J. de RoverSmit <L CL W. Willeraan Meskers d. C. Ruigrokv. <L Hulst z. A. WalravenSchreuder d. J. M. Zuiderduinvan Eeuwijk z. Overleden: E. M. BalversStaats 58 j. Katwijk aan den Rijn. Op enkel spoor kwam uit de richting Leiden een person en- tram en uit de richting Katwijk-Zee een goederentram. Deze beide trams ontmoette elkaar bij de v. Egmondstraat en door tijdig remmen door beide bestuurders wist men een botsing te voorkomen. Katwijk aan Zee. Van de trawlvissche- rij kwamen Maandag te IJmuiden aan de maikt de loggers: KW 67 met f1068; KW 89 met f556; KW 101 met f975 en KW 137 met f821 besomming. Hebben onze schel penvisschers ge- rolmen tijd schrale vangsten moeten boeken, gisteren mochten ze zich weer eens in een ruime vangst verheugen. Onze kustvisschers beleven ook weer een slechten tijd, aangezien, naar men ons mede deelt, Rijnlands Uitwaterings-kauaal aan de zeezijde weer totaal met een zandbank is toegesloten. Gistermiddag, circa 3 uur, had een auto-ongeluk plaats bij de brug van Rijn lands Stoomgemaal, dat betrekkelijk goed afgeloopen is. Vóór de vischauto van O. Hoek reden op de brug een paar jongens op de fiets. De chauffeur vilde, op den Sluisweg, de jon gens voorbij en gaf daartoe herhaaldelijk ceiiige s too ten op den hoorn. Alles ging goed, toen plotseling de jonge de Vreugd buks voor den auto over den weg wilde gaan, waardoor hij over dwars werd aan gereden en met dé fiets tegen den grond werd gesmakt. De fiets was in deerniswaardiger toestand en alhoewel het achterdeel van den auto een flinke lap van dec rug van den fiets- rpder scheurde, scheen deze er nog goed afgekomen te zijn, wat wel als een wonder mag worden beschouwd. Dat kan goed worden. Geen belasting meer betalen te Katwijk aan Zeel Al wou je nog zoo graag, je zult er over eenigen tijd, als de voorteekeueo ons niet bedriegen, geen csot belasting meer kwijt kunnen. Wat toch is het geval? De tegenwoordige Rijksontvanger gaat eindt- April onze gemeente verlaten en er zal hier een ander moeten kemeu, wil men hier zjjn belastingpenningen kunnen "starten. Maar - een nieuwe ontvaoger heeft 200 msar geen geschikt huis, dat als woning ea kantoor tegelijk dienst kap doen. Het tegenwoordige kantoor is aan de particuliere woning van deo heer Slote nmaker verbonden, dcch het is de vraag of de eventueele opvolger zoo?n groot, modern huis zou kunuen bewenen, afgezien nog of de heer Slotemaker het zou willen verknopen of verhuren. Naar hetgeen we van ingewijden vernamen, zal het zeer te bezien stam, dat de eventueele opvolger van den heer S. zich hier zal kunnen vestigen. En als hij dan een woning vindt, bijv. te Katwijk a. d- Rijn, dan hooren wjj in gedachten nu reeds vele stemmen opgaan van ontevreden be lastingbetalers. Niet, dat doorgaans die menschen zoo bljj gestemd zijn als ze hun vaak zuur verdiende penningen moetra c.fie- reii, maar wanneer mocht gebeuren, dat het belastingkantoor van hier naar elder3 ver plaatst werd, gewia dan zouden ze dubbel ontevreden zijn. Zeiden we aan het begin van dit artikeltje: »dat kan goed komen", als het laatste moest gebeuren, dan waren we hier slecht af. Worde een en ander echter zoo geschikt, dat we, al maken we er niet gaarne visite toch ons belastingkantoor maar hier be nouden. Als bijzonderheid kunne?) we melden, dat Woensdagavond een propaganda biljart- Wedstrijd zal worden gespeeld tusschen de biljaitvereeniging „Hollandia5, welke hier kort geleden is opgericht en D.O.S. te Lei den. De partijen zullen elkaar ontmoeten in het cat£ v. d. Laan, Badstraat. Woor „HollaaRa" komen uit de heeren J. v. d. Berg, Speijer, J. v. d. Laan en P, .M. v. d- Berg. Voor D.O.S. de heeren Pardon (kampioen van Leiden), Burggraaf, Roest en Xos. 'Gespeeld wordt kader 5.5 cM« Li ace. Rede van ds. Lingbeek. Voor de Herv. Ger. Staatspartij trad al hier op ds. C. A. Lingbeek, lid der Tweede Kamer. Als onderwerp had spr. gekozen: Christ, politiek, leidende tot het optreden der H. (G.) S.". Er was vrij veel belangstelt ling. Bij den aanvang werd gezongen Psalm 67 3. De heer Bloot, uit Leiden, las daar op Jesaja 30, de verzen 118, waarna hij in gebed voorging. Ka een korte inleiding werd het woord gegeven aan ds. Lingbeek. Spr. ging terug naar de Fransche revo lutie, want in dien tijd was het volk van Nederland een Christelijke natie. Na dien is dat veel veranderd, want in dien tijd heeft men God uit den Staat gebannen, eb de volkssouvereiniteit kwam naar voren. In de revolutie werd de menschelijke rede als hoogste goed gepropageerd. In 1813 kwam koning Willem I weer in Holland terug, nadat hij er was uitgebannen, en werd door zijn tusschenkomBt dc Ned.- Herv. Kerk weer op de been geholpen. Maar het was niet de Kerk. Neen, alle kerkelijke groepen werden erkend, evenals het onderwijs, wat spr. nader schetst. Het Christelijk karakter van de natie is geheel op den achtergrond geschoven. Er wordt niet meer Christelijk geregeerd. Toch regeeren de Christenen in den Staat en geven zij de baantjes uit. Vele specifiek Hervormde Gemeenten kregen een A.-R, burgemeester. De vooraanstaande baantjes bij de posterijen worden gegeven aan do K-K. „Wanneer wc willen regeeren in Neder land naar het Woord des Heeren", dan krijgen we revolutie, heeft minister Heems kerk aan spr. in de Tweede Kamer toege voegd. Grondwetsherziening is noodig, om te buigen voor het Woord Gods. Wat nu dien burgeroorlog betreft, waarop minister Heemskerk doelt, vraagt spr. of die wel zal ontstaan. Zulks is ook niet gebeurd, toen min. van Kapeyne heeft gezegd, dat de minderheid maar moest worden doodge drukt- in de dagen van den schoolstrijd. Van overheidswege worde onderwijs ge geven naar het Woord des Heeren. Voor hen die dat onderwijs niet willen, kan een uitzondering worden gemaakt, maar dat moet uitzondering blijven. Met de scheuring der kerk. kreeg men ook de scheuring van politiek, daar de leden van de Ned.-Herv. Kerk niet met die van andere kerken konden samengaan. Hierdoor ontstonden verschillende Cliriste- lïjk-Historische partijen. De Fries Christ.- Hist. stond vrijwel op dezelfde basis aïs de Herv. (Ger.) Staatspartij. Deze par tijen braebten ds. J. Schokking in de Tweede Kamer. Haar verschillende pro grams, heeft men weten samen te voegen, maar het blijkt duidelijk dat de Fries (Jhr.- Hist, partij veel invloed heeft uitgeoefend. De coalitie bracht hen echter op een heel ander terrein, dan het program aangaf. Vooral de schoolstrijd kwam door dc coali tie niet tot zijn recht, in den zïd als het program het aangeeft. Dit is mede oorzaak dat *ij ons uok Leb ben afgescheiden van de Christ .-Hist. Unie, zegt spreker. De Chr.-HiKt. politiek, is een a f sch e i dingspo li t i ck. Wij EL (G.) S. vragen niet wat we kun nen bereiken, neen, wij vragen, wat wil God in Zijn Woord. Het beginselprogram van de Christi-Hist. Unie is nog zoo kwaad niet, inaur het is net als een trein, waaraan een bordje bevestigd (Groningen) Er wordt echter een locomotief gezet voor den trein en deze rijdt naar Middelburg ondanks het feit dat het bordje Groningen aan den trein bevestigd blijft. De locomotief is de 1 R.-K. Staatspartij, en de eerste wagen de A.-R. partij. De Chr.-HisL rijdt mede in den derden of vierden wagen, maar komt ten slotte waar de R.-K beengaan. Spr. wekte ten slotte liet kleine groepje tor plaatse alhier op, om rustig voort t-e gaan, onder biddend opzien naar boven. Na het zingen van Ps. 72 6 sloot de spr. met dankzegging deze bijeenkomst. I>e jachtopz. W. alhier, hield een zeke ren Z. alhier, die een oogje had op de on der zijn hoede gestelde konijntjes aan. Z. was in heb bezit van een geladen buks welke in beslag werd genomen/Tegen hem is pioces-veibaal opgemaakt. Noordwijk. Loop der bevolking W. J. Tombrink, vonder beroep, van Utrecht, Voorstraat 105 W. de Carpentier. zonder beroep, van Zaandam, mr. dr. W. v. (1. Berglistichting H. G. Preeker, zonder be roep. van Zaandam, mr. dr. W. v. d. Bergh- stichling M Th. Verslratcn. geh. met A. H. Schouten, van Rotterdam. De Ruyler- slraat 2b J. Oudshoorn. gem. met G. Vo gelaar, van Sassenheim, Voorstraat 141. Vertrokken personen: M. C. de Hoog, huishoudster, naar Amsterdam. Amsteldijk 87 B. J. M. de Waal. religie use, naar 's-Heerenberg, klooster ,,St Jozef" J. J. Lrljee en familie, timmerman, naar Voor hout, Boerhaavestraat 4 G. F. Kniyfhooft, slager, naar Leiden, Lange Diefsteeg 11a. Noordwijk-Bimnen. In de zaal voor Chr. Belangen wordt heden een bazaar ge houden ten bate van voornoemd gebouw en de Geertruida Bewaarschool. Gisteravond was de officieelc opening. Ds. van Haaf ten sprak een openings woord, waarin hij dank bracht aan allen, die iels hadden gegeven en in het bijzonder aan de leden der meisjes vereeniging, die ree! tijd hadden opgeofferd, alsmede aan den heer Boon, welke had zorg gedragen, dat alles zoo goed mogelijk een plaats had. Hierna ging ds. v. H. voor in gebed, waar mede de bazaar geopend werd verklaard en de gelegenheid werd geschonken tot koo- pen en verkoopen. Over het geheel waren er zeer mooie dingen, waarvan wo mogen noemen In het bijzonder handwerken en kusse.ns. Natuurlijk waren er ook veel huis-» houdelijke artikelen. Verschillende voorwer pen werden verloot, waarvoor ook veel be langstelling was. De vermakelijkheden wa ren niet vergelen. Zoo kon men zijn geluk beproeven met visschen, het rad van avon tuur, sjoelen enz. En beneden was gelegen heid om thee en limonade te drinken onder het genot van.... radiomuziek. Er zullen o.i. vele bezoekers komen; moge dit blijken uit de groote opbrengst, Noordwijkerhout. Gemeenteraad. Voorzitter: de burgemeester. Aanwezig: alle leden. De voorzitter opent met gebed en doet daarna ^dcdceling van enkele ingekomen stukken. Adre3 van J. G de Kan, alhier, houdende verzoek om gelden beschikbaar le stellen ter verkrijging van een „plaatsje". Op dit ver zoek wordt goedkeurend beschikt Adres inzake werkverschaffing en lot het vorleenen van steun aan de velen, die in de afgeloopen, maanden werkloos waren. De voorzitter is van meening, dat deze zaak thuis hoort bij de Armbesturen. De heer J. Passehier vindt het een on doenlijke zaak om allen, die werkloos waren llians nog steun te verleenen. De slechte tijd voor den we riem an is gelukkig al weer voor bij. Wie wil, kan nu werk vinden. Een vol genden winter kan men hierop terugkomen. Adres van de Tuindersvereeniging „De Eensgezindheid" alhier, houdende' verzoek cm le waarborgen eene door haar te sluiten leening van ten hoogste f 9000. Reeds meerdere malen was de gemeente borg voor deze vereeniging, welke hare ver plichtingen steeds nakwam. De voorzitter stelt dan ook voor op het verzoek goedgun stig te beschikken. De heer J. Geerling stelt voor een commis sie te benoemen, welke een oogje in 't peil zal houden om toe le zien, dat de gelden op de juiste wijze verstrekt zullen worden aan die tuinders welke een voorschot noodig heb ben voor den aankoop van zaad, gereed schappen, enz. De voorzitter vindt die commissie minder noodig, o. r. ze het vorige jaar niet het min ste levensteeken gaf; ze vergaderde zelfs geen enkelen keer op 't Raadhuis, j De heer R. v. Dijk zegt, dat dit een mis- verstand is. De commissie heeft wèl verga derd op verschillende plaatsen. En daarom worden nu dezelfde heeren als verleden jaar niigenoodigd om toezicht le houden óp de te verleenen voorschotten- De heer Th. Langeveld vindt een waar- borgsom van f 7000 voldoende, hierop wordt niet ingegaan; de som van f9000 blijft ge- Imndhaafd. De legger van wegen en voetpaden wordt gewijzigd, zoo komt binnenkort het „Groene Laantje" te vervallen, hetwelk een „Eldo rado" was voor verloofde paartjes.- De heer Geerlmg vraagt nog, wanneer eindelijk de straat gelegd zal worden in den ,Ruygenlioek", waarvoor de slecnen reeds zoo lang liggen opgestapeld. Op voorstel van B. en W. zal men met hfct werk wachten tot het najaar 1926''met 't oog op werkverschaffing. De heer R. v. Dijk wensclit als deskun dige de aandacht te vestigen op de nieuwe riolen, die gebruikt worden voor den Goo- weg, welke volgens zijn meening te nauw zijn. De voorzitter zegt dat rekening is gehou den met 't advies van' den gemeente-opzich ter, welke de riolen goedkeurde. In geheime zitting wordt hierna behan deld het voorstel van B. en W. lot het slui ten van een overeenkomst met Noordwijk in zake de drinkwatervoorziening door de gemeente Noordwiik OegstgeesL - Heden is een aanvang ge maakt met het rooien van de boo men bij het Raadhuis, welke plaats moeten maken voor de nieuwe beplanting en aanleg. Hiermede zal het middelpunt van het Wilh« imihapark een groote verandering ondergaan. Als nu fyet nieuwe uurwerk in den toren niet te fang op zich zal laten wachten, zal met een en ander een schil- j terend aanzien verkregen worden. Ten dienste van een in aanbouw zijnde villa aan den Rhijngceslerslraatweg stond een partij sieenen van circa 5000 stuks ge deeltelijk op de witte streep op het voetbal veld van U. V. S. Dit was schijnbaar eenige leden niet naar den zin, waarom zij Za terdagnamiddag de steen en -zoodanig ver plaatsten. dat de sieenen voor het gebruik ongeschikt zijn geworden. Een andere partij sieenen, welke in de nabijheid stonden, on derging hetzelfde lot. Van deze vernieling heeft de eigenaar aangifte gedaan bij de politie. Maandagmiddag had nabij „Postbrug" een aanrijding plaats tusschen een auto van het ,^(j}£oene Krpis", komende uit Ara- sterdam en een Ford-vrachtauto uit Den Haag. Beide auto's, bekwamen zoodanige schade, dat zij niet meer op eigen kracht bun reis konden voortzetten en door hulp uil Amsterdam en Deo Haag zijn opgehaald Beide bestuurders, J. J. B. en A. M. S., zijn er zonder ernstig letsel afgekomen. tn de Dorpstraat had een aanrijding plaats tusschen twee wagens van J. en Z. uit Rijnsburg. Hierdoor ontstond een woor denwisseling. waarbij Zandbergen zóó in woede ontstak, dat hij A. J. te lijf ging en mishandelde. Hiervan heeft J. aangifte ge daan bij de politie, die proces-verbaal op maakte. Naar aanleiding van dé Zaterdag plaats gehad hebbende mishandeling in de werkplaats van Gebrs. ïC, alhier, kan nader gemeld worden, dat na onderzoek in het Ziekenhuis te Leiden is gebleken, dat de arm van den mishandelde F. J. B. ernstig is beschadigd, doch niet gebroken, zooals Zaterdag was vermeld. Zeer waarschijnlijk zal de pink van dc hand verlamd blijven, Rijnsbwg. Twee bloemenhandel aars waren Zondagavond in Den Haag „uit" ge gaan, wat wel een beetje laat geworden was waardoor men (met een leege beurs) geen kans meer zag om thuis te komen. Men sprak af een auto te huren om zich naar Rijnsburg te laten brengen, en aldaar op een zeker punt zonder medewelen van den chauffeur de auto te verlaten, natuurlijk rijdende. Zoo gezegd, zoo gedaan. Op den hoek van de Kerkstraat-Hcerenweg ging de een fluks onder het rijden de auto uit. Min der gelukkig was no. 2, omdat de chaffeur de truc inlusschen had bemerkt. Een kolos saal pak slaag was het gevolg van de daad. Bovendien vond de chauffeur het heelemaal niet onbillijk ook den jas van den een, die het pak slaag had gekregen, als pand mee te nemen naar Den Haag. De Christ, zangver. „Excelsior" alhier, dir. de heer J, Hovy, te Leiden, gaf gister avond een zanguitvoering in de Nei-Herv. Kerk, met medewerking van den heer Henny Schouten, organist alhier. De bijeenkomst stond onder leiding van ds. A. Altena, die verzocht te zingen Psalm 146 1 en daarna met gebed opende. Vervolgens heette spr. de aanwezigen namens de zangvereeniging hartelijk wel kom. Omgekeerd uitte spr. namens de aan wezigen aller blijdschap dat zij weder een uitvoering van „Excelsior" mochten bij wonen. Spr. hoopte, dat de hooggespannen ver wachtingen vervuld mochten worden, wat spr. wel aannam, mede ook met het oog op het orgelspel van den begaafden organist, en hij hoopte, dat allen straks dankbaar zouden zijn gestemd jegens God, Die zon daars zooveel goeds doet genieten. Hierna was het woord aan de zangver eeniging. Het programma, in afwijking van wat gewoonlijk bij dergelijke gelegenheden wordt geboden, gaf naast oud-Nederland- sche liederen, op onze historie betrekking hebbende. oud-Duitsche Kerstzangen en drie oud-Hollandsche geestelijke liederen en liederen van J. S. Bach, welke liederen, evenals onlangs op een uitvoering van den heer Hovy te Leiden, op de oorspronkelijke wijze gezongen werden. Werd toen reeds gewezen op de groote verdiensten van den heer Hovy, die met zeer veel inspanning en moeite, die mooie nummers onder onze aandacht bracht. Te meer zal dit gewaardeerd worden door hen, die de uitvoeringen bijwoonden. Het koor heeft uitstekend gezongen en alle liederen zonder onderscheid kenmerk ten zich door een schoone melodie, een groote welluidendheid. Het succes was dan ook van dien aard, dat èn directeur èn zangvereeniging met deze uitvoering groo- ten lof verdienen. De onverdeelde aandacht en de groote stilte tijdens de uitvoering toonden dit vol doende aan. De beer Schouten droeg met zijn orgel spel niet weinig tot het succes bij. Zijn „Toccata en Fuga in D" van J. S. Bach, maar meer nog liet Concert in D, Allegio, Andante con moto en Fuga van G. F. Handel waren staaltjes te meer van zijn meesterschap op het klavier, waarvan met stille aandacht werd genoten. Ds. Altena gaf aan het dot der uilvoe ring als tolk der aanwezigen, uiting aan zijn groote tevredenheid. Spr. dankte „Excelsior" dat zulke mooie liederen ten beste gaf. den heer Schouten, die van zijn meesterlijk orgelspel had doen genieten, en verder alle medewerkenden voor wat zij tot het welslagen van den avond hadden verricht Maar bovenal wenschte spr. de zangver eeniging geluk met zulk een directeur, die naar hij hoopte, nog menigmaal hier ge hoord mocht worden. Nadat was gezongen Gezang 180 1. sloot ds Altena de bijeenkomst met gebed. De omzet ran de Groen!enveiling al hier bedroeg over 1925 f 280.060,06. d. i. on geveer f 50.000 hooger dan een jaar tevoren. Ds. J. L. de Vries alhier slaat op een tweetal voor de Chr. Geref. Kerk le Zaan dam. In de zaal "achter het Weeshuis ver gaderde gisteravond de vereeniging vuur Ziekenhuis verpleging „Draagt Elkanders Lasten". Wegens verhindering van den voorzitter werd de vergadering geleid door den heer De Vletter, die, nadat gezongen was Psalm 150 vers 1, voorging in gebed. Vervolgens heet de waarnemend voorzitter aüe aan wezigen hartelijk welkom. Evenals in het persoonlijk leven, meende sp., heeft men als vereeniging veel stof tot dank. Het dragen van elkanders lasten is mooi; Gods liefde hand te zien in alles wat ons overkomt, ook in tegenslag, ook bij ziekte. De voorz. hoopt dat het „Draagt Elkanders Lasten" zich niet alleen zal be perken tot het lid zijn der vereenïging, doch dat er ook liefde onder de leden is in gebed voor eikaa.. Hiermede verklaart €pr. de vergadcr.ng voor geopend en verzocht den secretaris, dr. H. G. Jonker de notulen der vorige ver gadering voor te lezen. Nadat hieraan is voldaan, worden zij onveranderd goedge keurd. Daarna werd den secretaris weder bet woord verleend om het jaarverslag uit U brengen. Na een overzicht te hebben gegeven van de gehouden bestuurs- en ledenvergaderin gen, wees spr. op den aangenamen toon cd de prettige onderlinge rerhouding op dc vergaderingen. Het ledental was op 31 Dec. j.L gestegen van 624 tot 645 gezinnen. In diverse ziekenhuizen werden ledcD der vereeniging verpleegd en niettegen staande de hooge verpleegkosten, was toch nog een batig saldo aanwezig. RECLAME. Bij Apoth. en Drog. ft 10.80 en 12.—. 1136 Spr. uit den wensch, dat „Draagt Ei« kanders Lasten" nog velen tot nut zal zijn* De waarn. voorz. dankte spr. voor ziju uitgebreid verslag. Thans was aan de orde liet jaarverslag van den penningmeester, den heer D. v., Biezen dat zich bepaalde tot het geven van enkele cijfers. De ontvangsten bedroegen f3810.58, d« uitgaven f 2296.35, batig saldo hlzoo f 1514.23, terwijl thans een reserve aanwe zig is van f 106.41, bijeengezracht door do» nateurs en op een spaarbankboekje go. plaatst. De voorz. dankte den penningmeester voor de omvangrijke werkzaamheden, door hem in het belang der vereeniging verrichte Bij monde van den heer P. Kort Jr. bracht hierop dc commissie van onderzoek der boeken verslag uit. Uit dit verslag blijkt, dat boeken en bescheiden zijn on- 1 derzocht en in de beste orde werden be vonden. Ook deze commissie oogst den dank van den voorz. voor haar werk. Wegens periodieke aftreding van de hec* ren C. Brussee Pzn. P. v. d. Mcij en Jac. Kromhout werd hierna overgegaan tot bc* stuursverkiezing. De afl.edenden werden met bijna alge* meene stemmen herkozen en verklaarden allen de herbenoeming te aanvaarden. Vervolgens werd overgegaan tot verkie* zing van een commissie tot het nazien der boeken, over 1926. Nadat, op voorstel van den voorz. één vrye stemming was ge houden werden benoemd de heeren P. Kort Jr. en A. Driebergen en bij een vol gende stemming over de leden die do meeste stemmen hadden behaald, dc heer Jac. Samson. Allen namen de benoeming aan. Dc voorz. stelde daarna, namens liet be stuur voor de uitkeering op f 2.50 por dag to stellen in verband met de nieuwe ta rieven van het Acad. Ziekenhuis te Leiden Tevens stelt de voorz. voor, waar thans de kas dit toelaat, ook het vervoer der zieken voor rekening der vereeniging to doen plaats hebben. Niemand verklaarde zich tegen deze voorstellen. De penningmeester heeft besprekingen gevoerd met de Ziekenhuis-directie, waar. van spr. verslag doet, evenals van zijn be spreking inzake auto-vervoer, welk laatste vooral veel bijval vond. De secretaris vulde het voorstel in dier voege aan, dat hoogstens 2 maal per jaar door denzelfden persoon een auto mag worden gebruikt, te rekenen vanaf 1 Ja nuari 1926. De heer H. v. d. Pol vraagt, of dit ver voer alleen voor on- of minvermogenden is. De voorz. antwoordt, dat alle leden ge lijke rechten hebben. Op een desbetreffende vraag van den heer H. van Egmond Gzn, antwoordt de voorz. nog, dat alleen zickenvervoer per auto geschiedt, indien de behandelende ge neesheer dit noodig acht. Rondvraag. De heer J. Brussee Pzn. vraagt, of er mogelijkheid bestaat tot toteunverleening bij verpleging in een Sa natorium. De voorz. antwoordt, dat daarin blijkens het reglement niet kan worden voorzien. Het bestuur kan echter met het gevraag de rekening houden, en zoodra de kas hel toelaat, de ondersteuning langzamerhand uitbreiden, ook in dien gee3t. De heer A. Driebergen vraagt vergemak kelijking der contributieheffing, door 10 cent per gezin te heffen, wat echter geen bijval vindt. Daarna komt nog een voorstel van het bestuur, n.L om de gratificatie voor den penningmeester te brengen op f 90. De heer v. d. Pol stelt voor deze grati ficatie voor vijf jaar vast te stellen, ora jaarlijksclie bespreking te voorkomen. De heer A. in 't Yeïd steunt dit voorstel. Het voorstel van het bestuur wordt aan- gonemen. Nadat dc voorz. de vergadering had daok gebracht voor dc trouwe opkomst, werd gezongen Psalm 6B 10, waarna (lc voorz. dc vergadering met. dankgebed sloot. Valkenburg. BurgerL Stand Ge. huwd: D. Donders en Joha. Imlhorn van Valkenburg. Geboren: Balie, D. van Gijsb. de Wit en G. Imlhorn. Voorhout. Burgert. Stand. Gehn. ren: Aüda en Johanna. Dochters van F v. d Ploeg en P. van Keslercn Lconardu» Petrus, Z. van 11 v. Went en M. C van Wicringen. Gerardus Jacobus, Z van G A. Bel en J. M. van Schooien Maria Anna Jncoba, D. van C. v. Steyn en J. J. Nulkei Loop der bevolking. Gevestigd: Tr. Ouwcrkerk van Barneveld H J. W. Pon- ger van Amsterdam J. G. H. Mallhöe van Zevenbergen A. T. A. Gordijn van Delft A. v. i Poll en gezin van Zwammerdam H. W. Pon e mans van Haarlem II. J. L Bak van Rijzenburg P. C. Slingerland van Alphen a. d. Rijn M. v. d. Plas en gezin van Katwijk. Vertrokken: P. G. Kaag naar Venhuizen en L. J. Klerks naar Naaldwijk. Wanenaar Zaterdagavond overleed al hier, 81 jaren oud, de heer Hermanus van Wissen. Ruim 50 uren was de lieer van Wissen lid van het R.-K. Kerkbestuur en 18 jaren lid van den gemeenteraad. Bij do verkiezing in 19*23 werd hij niet herkozen. Voorla was de beer van Wissen lid van het Bestuur de Coöperatieve Boerenleen bank en van de Koningin Wilhelminaver. eeniging.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9