spel er maar een luttel aantal keeren in slaagde, den bal in den Rollerdamschen aanval te brengen. Bovendien lijkt Bryers on3 niet ae aange wezen man om tegen van Nieuwenhuizen te spelen .De Rotterdammer besteedt in de ver- j dediging naar onzen smaak te veel aandacht aan den bal, en de weelde van een dergelijke tactiek kan men zich tegenover een aanvaller als van Nieuwenhuizen toch niet veroorloven. Nu we liet toch over Bryers hebben mogen we nog even terug komen op een opmerking, die. wij vorige week maakten naar aanlei ding van de gebeurtenissen bij den wedstrijd O. S. G. R.Velox.Van Rotterdamsche zijde meende men hierin een verwijt te moeten zien aan het adres van een der O. S. C. R- heeren. We stellen er prijs op te verklaren dat bij het schrijven der bewuste zinsnede geen oogenblik de bedoeling heeft voorgeze ten een der Rotterdamsche heeren een lak op te leggen en we kunnen het slechts be treuren dat men in Rotterdam een andere gedachte in on9 schrijven heeft gezocht, dan wij er in meenden te uiten. Fluks moest zich in Delft met een kleine overwinning tevreden stellen. D. K. G. heeft bovendien geprotesteerd, omdat naar haar meening er 10 minuten te lang gespeeld zou zijn, in welk tijdsverloop het 4e doelpunt van Fluks werd gemaakt. De protest-com missie zal zeer veel b'ewijs-materiaal tot haar beschikking dienen te krijgen, wil zij een dergelijk protest kunnen toewijzen. Deetos won op liet kantje af van Dor drecht, terwijl H. K. V. in de hoogere regio nen blijft door een overwinning op Velox. In het Noorden zag Nausikaa kans van Ready te verliezen, terwijl ook Hercules de zaken te kalm aanpakte om het tot een be hoorlijk resultaat te kunnen Brengen. D. E. V. speelde weinig fortuinlijk tegen D. T. V. en wist tegenover de 7 doelpunten der roodkragen er slechts 2 te stellen. Van de resultaten uit de Overgangs-klassp verdienen de groote overwinning van bet Zuiden en de onverwachte zege van A. L. O. vermelding. In de 2e klasse G maar liefst 3 gelijke spe len, ieder 22. De beste praestatie leverde ongetwijfeld Fluks 2 dat het tegen die Haghe tot een puntenverdeëling wisi te" brengen. S. D. O. wist het door een onbenullig spe lenden begin-aanval tegen de Vitesse- reserve's ook al niet verder te brengen, ter wijl Het 3e gelijk spel door H. K. V. 2 en Emma tot stand werd gebracht. De eenige overwinning in deze afdeeling werd behaald door Fluks 3, Vitesse—O. S. C. R.: 53. Vitesse heeft haar eersten wedstrijd, dien zij dit seizoen aan den Zoeterw.-Singel speelde, tot een etervolle overwinning weten te maken. Het Rotterdamsche O.S.C.R. was tot gis teren ongeslagen, en dit was voor Vitesse een aansporing te meer om er alles op te zetten om de Rotterdammers een nederlaag toe te brengen. Na een gelijk-opgaand begin kwam Vi tesse er steeds beter in. In het midden kon den de Rotterdammers minder goed met elkaar overweg. Vitesse profiteerde daar van dankbaar, en wist herhaaldelijk te on derscheppen. In den Vitesse-aanval werd vrij behoor lijk gecombineerd, zonder dat men het tot die verrassende doorbraken wist te bren gen, die in den regel een doelpunt ten ge volge hebben. Eenige goede schoten van Nauta en Uittenbroek hadden echter een beter lot verdiend dan weer uit den mond terug te komen. In den Rotterdainschen aanval bleek het meeste gevaar van den kant van den snellen Dekker te komen. Ook hier werden weinig gevaarlijke schoten ge lost omdat de Rotterdammers het van een te groot en afstand probeerden. De Leidsche verdediging wist stand te houden ook al doordat Kaiser vaak op even ge waagde als handige wijze den bal wist te onderscheppen. Terwijl alles er op wees dat Vitesse de leiding zou gaan nemen verdween een schot van Dekker in den korf (01). Ook toen zag het er voor Vitesse nog niet slecht uit, totdat een tweede schot van Dekker het er voor Vitesse bedenkelijker ait deed gaan iien £0—2) .i De volgende 6 minuten hadden al een zeer sensationeel verloop. Eerst bracht Bryers den stand op (0—3). Van den uit werp wist Kaiser na zich handig te heb ben vrijgemaakt Vitesse's eerste tegen- punt te scoren (13). Dit tegenpunt voor kwam een inzinking in de Vitesse-gelederen en daardoor behield de blauw-witte ploeg voldoende zelfvertrouwen om de kans in de laatste helft ten haren gunste te doen keeren. Na de rust wa9 de opstelling in Vitesse's voordeel. In den Leidschen aanval weet ia Rivière verschillende malen keurig vrij te komen, maar zijn schieten is van dien aard dat het geen doelpunten ten gevolge kan hebben. Het is door Van Nieuwenhuizen dat Vitesse den achterstand weet in te halen door een tweetal doelpunten, waate- van het eerste een bijzondere vermelding verdient. (33). Ook nu weer is Vitesse in de beginop stelling sterker, maar haar aanval heeft voorloopig geen succes. Dc Rotterdamsche aanval wordt slechts zelden gevaarlijk, en krijgt weinig te doen omdat la Rivière en Nieuwenhuizen in het midden-vak nagenoeg alles retourneeren. Eindelijk heeft Nauta succes (-13.) Er zijn dan nog 10 minuten te spelen en we gelooven al dat dit de eindstand zal zijn. Vlak voor het einde draait Uittenbroek op handige wijze om zijn verdediger heen en scoort voor den paal (53). Direct daarop is het einde. D. K. C.Fluks: 3—4. Aanvankelijk neemt D.K.C. het spel te handen, maar wanneer Fluks op het uiterst zware veld is ingespeeld komen de Leide- naars meer in actie. Al spoedig krijgt v. Bernmel een gemak kelijke kans en het is (1—0). Fluks houdt het beste van het spel en door een vliegend schot van v. Bemmel komt Fluks met (2e) voor- te staan. De wisseling brengt Bczuyen voor den Leidschen korf. Vanaf den uitworp heeft deze gevaarlijke Delftsche schutter met een ver schot succes (21). De Fluks-aanval schiet veel maar met weinig geluk en brengt het niet tot doelpunten. De Delftsche aanval heeft weinig gelegen heid van haar kunnen blijk te geven. Toch komt het volgende doelpunt weer aan D. K. O.-zijde wanneer Bezuyen andermaal met een ver schot succes heeft (2—2). On middellijk hierop is het rusten. Na de hervatting zet D.K.C. er alles op om de leiding te veroveren; voorloopig zon der succes. RagutSchneider lalen zich evenmin onbetuigd, maar schieten onzuiver. Na tal rijke vergeefsche aanvallen geeft Fels met een weinig fraai schot D K. G. de leiding. (3—2). De Fluks-aanval zwoegt nu nog harder en Ragut brengt de partijen op ge lijken voet. (3—3). De begin-opslelling ziet Fluks in de meerderheid. Al vrij spoedig moet de Delftsche verdediging zich opnieuw geslagen bekennen: door v. Bemmel 4r3. De wedstrijd verloopt verder zonder noe menswaardige gebeurtenissen, zoodat het einde een kleine overwinning voor de gas ten brengL Na afloop teekende D. K. C. protest aan, daar de reglementaire speeltijd overschre den zou zijn. Stand West I Znid. gsp. gw. gel. vrl. pnt. v.t. gem. OSC.R. J2 7 4 1 IS 39-23 1.50 Doe tos 10 G 2 O u 32-30 1.40 Fluks 9 5 2 2 12 2G-20 1.33 II.K.V. 11 G 1 4 13 32-19 1.18 Vitesse 11 4 3 4 11 35-38 1 Velox 13 4 3 G 11 3G-38 0.87 D K.C. 10 1 1 8 3 27-37 0 30 Dordrecht 8 2 6 13-35 SCHERMEN. Kon. Ned. Amateur-Schermbond. De jaarverg te Amsterdam. Zaterdag vergaderde de IC N.A.S B, te Amsterdam. Elf vereenigingen waren ver tegenwoordigd. De heer mr. F. H. van Heukelom bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat een druk jaar op schermgebied achter den rug is. Het financieel verslag uitgebracht door den penningmeester den heer W. Brouwer, sloot met een voordeelig saldo over 192ö van f 216.73 en werd eveneens goedgekeurd, waaj-na de begrooting voor 1926 ongewij zigd werd aangenomen. De aftredende bestuursleden, de heeren mr. L. H. Feschofcte en mr. F. H. van Heu kelom werden met algemeene stemmen her kozen, terwijl in de vacature ontstaan we gens tusschentijds bedanken, door vertrek naar Indië, van den hee,r overste M. H. v. Duim, de heer kapiteiD H. de Iongh (Haag- sche Officieren Schermbond) met algemee ne stemmen werd gekozen. De voorzitter reikte hierna de kampioens medailles en overige prijzen uit, behaald in de competitie 1923. Bij de besprekingen van de competitie 1920 werden door verschillende afgevaarcug- den vragen gesteld en wenken gegeven. De voorzitter achtte het raadzaam om over een en ander geen beslissingen op deze ver gadering te nemen, doch den competitie leider te verzoeken met het naar voren ge. brachte rekening te houden en dit dan zoo mogelijk bij de competitie 1926 in toepas sing te brengen. De heer Vigeveno (Burgerwacht A'dam) bepleitte een tweetal beslissingswedstrij den voor de eindwedstrijden van de compe titie. Zulks werd 'ondersteund door de Haarlemsche, Utrechtsche en Bussumscne Schermvereenigingen. De heer Landa (T.H.O.Ii.) zou gaarne «en klasse-afdeeling ingevoerd zien. Ook het bestuur, aldu6 de voorzitter voelt hier voor, maar hoewel dit plan theoretisch zeer goed is, komt de practijk absoluut daar mede in botsing. Verder werd een klasse- indeeling in de bestaande afdeelingen door den heer Aries (Hilversum) naar voren ge bracht. Ten slotte bleek de vergadering meer te gevoelen voor amateurs dan voot beroeps-hoofdsecondanten. De bijzondere bepalingen voor de kam pioenswedstrijden 1926 maakten vervolgens een punt van bespreking uit. De heer Schrurs (Haagsche Schermbond) keurde het voorgestelde afvalsysteern af. Meer gevoel, de hij voor het poule-systeem. De heer Vi geveno achtte het houden van uitgebreide voorwedstrijden nuttig. Namens de technische commissie stelde de heer L. H. Feschotte in het licht wat de aanleiding was geweest tot de thans voorgestelde regeling om door voorwed strijden tot een keuze van toelaatbaren tot do kampioenswedstrijden te komen. De voorzitter noemde den toestand zoo- als door de technische commissie voorge steld, nog wel niet ideaal, maar de propa ganda, die de schermsport nog zoozeer van noode heeft, wordt er mede gediend, daar een afvalsysteern meer door het publiek wordt begrepen en gewaardeerd. Even tueel© voorstellen zullen echter na schrif telijke indiening, door de technische com missie naar uitvoerbaarheid worden onder- eccht. Ten slotte deed de heer mr. L. H. Fe schotte, als voorzitter der technische com missie eenige mededeelingen in zake de voor-oefeningen en de daaraan verbonden kosten voor de vertegenwoordiging bij de Olympische Spelen in 1923. Het plan werd reeds door het bestuur van den K. N. A. S. B. overgenomen en binnenkort zal dit met het Nederl. Olympisch Comité besproken worden. Het trainingplan gewaagde van drie pe riodes. lo. opmaking van een lijst van deel nemers en maandelijke oefeningen; 2o. verplichte deelneming aan wedstrijden en zoo mogelijk competitie; 3o. in September 1927 keuze van een 12-tal schermers op elk wapen, waaruit dan nader een aanwijzing voor vertegenwoordiging zal geschieden. De schermers die alleen op floret uitkomen zullen alleen de twee laatste tijdvakken meemaken.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 16