het mat M.V.V. zullen moeten uitvechten. Nummer laatst, De Valk, won thans met 4—0 van Bredania, maar aangezien B.V.V. met 62 over Roermond triomfeerde, en iWillem II aan Eindhoven een puntje ont futselde, is haar kans er weinig beter op gewerden. In het Noorden had Frisia geen kans tegen Be Quick, dat zeven groote gaten in het Leeuwarder-doel trapte. Ook hier dus weinig verandering, mede doordat iVeloeitas hoewel na veel moeite, met 3—2 in Hoqge- zand won. Intusschen was het een slechte dag voor IH.S.C., aangezien Achilles en Friesland beide wonnen, respectievelijk met 32 en 21 va nLeeuwarden en .Veendam. A. S. C.—H. B. S. 2—4. vEen oab e vredige nd resultaat Met invallers spelend voor Denis en Küchlill, die beiden verleden Zondag ge il. lesseerd zijn. heelt H. B. S. gisteren een 4—2-ovcrwinning behaald op A. S. C, welke ongetwijfeld niet door ieder verdiend jZal worden genoemd. Uitgaande van het '.standpunt dat het enkel en alleen gaat om de doelpunten, valt er op deze zege zeer .weinig af te dingen, maar wanneer men ook de krachtsverhouding in het veld in aan- .merking wenscht te nemen en een vergeli jking maakt tusschen het spel der beide par tijen, dan kan hel. dunkt ons, niet anders jol in dit geval moet deze uitslag een gevoel (wekken van geringe bevrediging, ja zelfs van ontevredenheid. Want het valt niet uit jte vlakken dat A. S. C., vooral vóór de rust. (herhaaldelijk een beduidend overwicht heeft igehad, en over het algemeen een spel de monstreerde, dat minstens even goed was ,dan dat van II. B. S. Aan den anderen kant -willen wij ook weer niet zeggen dat niet \H. B. S. doch A. S. C. de overwinning had .verdiend. Onze ontevredenheid en geringe bevrediging, in verband met de krachtsver houding tusschen de beide teams concen treert zich in hoofdzaak en in de allereer ste plaats op het feit dat de voorhoede der .roodzwarten geen beter en nuttiger gebruik .Jieeft weten le maken Van 3e"dikwerf fraaie kansen, welke hun bij hel herhaalde offen- jsief meerdere malen weiden geboden. Pas .daarna komt voor ons de kwestie dat de Kraaien, dank zij eenige minder gelukkige oogenblikken van keeper Van der Meel', aan 'een tweetal doelpunten kwamen, waarop [zij zelf nooit zouden hebben durven reke- ,nen. Eerlijk meenen wij dat A. S. C. deze nederlaag aan zichzelf te wijten heeft door haar geringe schotvaardigheid, die oorzaak was dat tallooze kansen onbenutbleven. 'Het is waar dat keeper Zijlstra verdienste lijk werk deed, maar moeilijk heeft hij het eigenlijk niet gehad. De A. S. C.-voorhoede, hoe goed nok haar aanvallen opzettende, zorgde zelf wel dat er te lang getreuzeld werd met schieten of dat anders de richting .van den ingeschoten bal een zoodanige werd dat eerder de qornervlag dan de goal gevaar liep getroffen te worden. Wij heb ben Slephanus meerdere malen ongehinderd het doel zien bestormen, wij hebben Schol ten in de richting der onverdedigde Haag- 'sche veste zien schietendoch altijd .weer was het mis. Werkelijk, het stemde spijtig, speciaal waar A. S. C. overigens voor tl. B. S. weinig of niets onderdeed. De com binatie vlotte gewoonlijk heel aardig, ter wijl Roem het verband tusschen voor- en achterhoede uitstekend onderhield. Hij was stellig 9tukken beter dan z'n collega Scha- ler, die geen buitengewonen indruk heeft kunnen maken. Trouwens, de geheele Kraaienploeg bleef beneden onze verwach tingen. Het spel droeg nimmer een verras send karakter en ook uitblinkers waren er weinig. In de achterhoede speelde Vermet ten een stevige partij, terwijl v. Tiel uit de halflinie, en Smeels en Lash uit de voor hoede moeten worden genoemd. Laatstge noemde wa3 echter na rust veel minder goed dan daarvóór, doordat Wamsteker hem toen uitstekend bewaakte en geen kans gaf om te ontsnappen. De leiding was bij den 'heer Yuylsteke in goede handen. Onder zeer groote belangstelling stelden de ploegen zich als vtdm 0p: A. S. C. v. d. Meer Wamsleker Josson Valk Roem Blom Schollen De Ruvler Goslings - Janssen Stephanus O Lash v. d. Wal Smeels Olivé De Vries Van Tiel Schater Graafland Vermetten Richards Zijlstra H. B. S. Het begin is weinig belangwekkend, mei slecht spel van beide kanlen. Na drie mi nuten reeds neemt H. B. S. de leiding als Van der Meer faalt bij een poging om een ver naar voren geplaatsten bal te onder scheppen en Smeets gemakkelijk scoort 01. Daarna wegen de partijen goed tegen elkaar op. A. S. C. krijgt een mooie kans om gelijk te maken als Stephanus langs de lijn rent en dan een lage voorzet geeft, welke door De Ruyler en Janssen echter royaal wordt gemist. Het spel is van weerskanten open doch niet van bijzondere kwaliteit. De 11. B. S.-voorhoede is daarbij gevaarlij ker dan die van roodzwart. Smeets stelt zich telkens uitstekend op en slicht zoodoende meer dan eens verwarring in de roodzwarte verdediging. Intusschen komt II.- B. S. op zeer fortuinlijke wijze óók aan haar tweede doelpunt. Weer loopt Van der Meer uil, weer faalt de pogingen de bal rolt in de touwen. Twaalf minuten na den aanvang is do stand 02. Direct daarop komt Stephanus vrij voor het Haagsche doel, doch in plaats van zelf te schieten, zet hij oor. Een scrimmage, volgt, doch als De Ruyter daarbij goed in-kopt, blijkt ZijlsLra op z'n plaats te zijn. En gedurende een tiental minuien is H. B. S. daarna het meest aan het woord zonder nochtans het duo Wamsleker—Josson te kunnen passee- rcn. De attaques zijn vrij doorzichtig opge zet en worden gemakkelijk gestuit. Bijge volg komt er spoedig weer verandering in de situatie. A. S. C. werkt zich meer en meer los en dringt de Kraaien zelfs geheel terug. Talloos zijn de aanvallen van rood zwart. maar het schot is ver te zoeken. Scholten ziet zelfs kans langs open doel te schieten als de keeper is uitgeloopen,_e.Q zoo komt de rust met onveranderden stand. Kort na de hervatting krijgt Janssen ge legenheid om tegen te scoren, maar hij cen tert naar De Ruyter, die uit moeilijker po sitie in handen van den keeper schiet. Eventjes is A. S. C. nu sterk in den aanval, maar na fl minuten komt er desondanks aan de andere zijde een doelpunt als Wam sleker een voorgezetten bal van De Vries niet weg kan werken en Smeets mooi in den bovenhoek kopt. 03. Daarna vermin dert echter ook weer de animo en tegelij kertijd de kwaliteit, van het spel. II. B. S. presteert niet zoo heel veel meer en laat zich, mede doordat Graafland geblesseerd raakt, terugdringen. Geruimen tijd nog blijft de Haagsche veste buiten gevaar, doch ein- delijk een kwartier voor het einde be nut Goslings een voorzet van Janssen en wordt de stand 13. Luid aangemoedigd door het publiek komt roodzwart nu opzet ten maar een prachtkans om den achter stand te verkleinen, wordt door Stephanus verknoeid. En als H. B. S. even in den aan val komt en Schuier van ver wat te hard naar z'n voorhoede plaatst, laat Van der Meer zich verrassen en rolt het leer in dg touwen. 14. De strijd is voor A. S. C. nu verloren, maar toch weet De Ruyter kort voor het einde het verschil nog iets te ver kleinen en op 24 te brengen. De uitslag had even goed andersom kuni nen zijnl U.V.S. ILngdunnm I 02. Op een uitstekend bespeelbaar terrein stellen beide ploegen zich op. Bij U.V.S. is v. Oosten uitgevallen. Lugdunum is vol ledig. Het begin is direct voor Lugdunum maar de U.V.S. achterhoede weert zich kra nig. Het spel golft op en neer en speciaal van den U.V.S.-linkervleugel komen eenige keurige voorzetten, maar v. d. Berg is safe. Als Lugdunum wederom aanvalt schiet Se- gaar hard in maar Roest werkt het schot keurig uit den hoek. Hoe Lugdunum ook werkt het' baat haar niet. Wel denken we Godddjn te zien doelpunten maar de bal ketst van den paal af terug in het veld. Ook Keereweer heeft even later geen geluk want ook zijn schot wordt den paal gestopt. Een vrije schop voor Lugdunum .even buiten het strafschopgebied "wordt bard overge- schoten. Een heiligen U V.S.-aanval kan v. d. Berg nauwelijks keeren en met blan ken stand komt de rust. De 2e helft begint met U.V.S. in den aanval en bijna scoort Brusche. Lugdunum gaat er dan een schepje opgooien en U.V.S. begaat de fout te veel verdedigend te gaan spelen, hoewel zij toch nog wel eens v. d. Berg aan den tand voelt. Speciaal in deze periode valt' het goede spel van Wondergem en Platleel op. Wederom valt Lugdunum een vrije schop ten deel. De Bruin neemt deze en houdbaar voor Roest vliegt de bal in het net (10). U.V.S. geeft het echter nog niet op en wanneer A. Goddijn een fout begaat moet v. d. Berg uit- loopen. Selier schiet en we denken dat de eland gelijk is maar de bal suist net over den bovenhoek. Dat geeft Lugdunum moed maar de U.V.S.-achterhoede is onverbidde lijk. Uit een kluwen van spelers weet Roest toch nog den bal te pakken en weg te wer ken. 7 min. voor tijd wordt Segaar even vrij gelalen en hij benut de kans (20). B. God dijn krijgt dan nog een mooie kans maar Roest slopt het schot en zoo komt het einde. U.V.S. heelt haar best gedaan maar heeft geen puntje kunnen bemachtigen. De scheidsrechter, de heer v. Moorsel leidde correct. Vlaardingen IL. F. C. I 13. L. F. S.'s kampioenskansen gestegen? L. F. C. heeft gisteren volkomen verdiend gewonnen, alhoewel direct dient gezegd te worden, dat van al de ploegen die nog een kansje maken voor de laatste plaats, Vlaar- dui gen daar zeer zeker te sterk voor is. Het elftal van L. F. C. was als volgt: Doel: Raaphorst', achter: v. d. Plas, Dei Vos-, midden: S. Kruit, de Jong, Labordus; voor: Pikaar. Bavelaar. P. Mooten. Segaat en II. Neuteboom alzoo ,met 4 invallers. Het beste werk leverde de verdediging. De doelman heeft L. F. C. zeker voor een gelijk spel behoed en hem komt in de aller eerste plaats een woord van waardeering toe. Uitstekend speelden zoowel v. d. Plas als.D_e Vos. terwijl de halflinie hel den ge- heeten "wedstrijd zwaar te verantwoorden had, mede doordat de midhalfinvaller nogal eens gepasseerd werd en daardoor de kant- halfs wel eens wat te veel moesten komen helpen en zoodoende de vleugelspelers der tegenpartij te veel vrij spel kregen, een fout waarop al eens meer gewezen werd. De voorhoede heeft als geheel hard gewerkt en voornamehik in de eerste helft voor een nuttigen voorsprong gezorgd. De VI.-ploeg heeft zich geheel gegeven en speelde een goed open spel, doch kon toch tegen de Leidenaars niet op. Hiermede is L. F. C. du3 weer een slap dichter gekomen en waar Forluna verloren heeft, is het nog een reden te meer voor L. F. Z. en zijn grooten aanhang om te juichen. Het spelverloop was van meet of aan spannend. Spoedig kreeg Segaar een fraaie kans, die hij even fraai gebruikte om L.F.C. binnen 5 minuten de leiding te bezorgen. De partijen wogen daarna even tegen el kaar op en enkele corners op beide doelen leverden even zooveel malen niets op, tot dat na 20 min. uit een voorzet van links Segaar opnieuw doelpunt 02. L. F. C. be hield tot de rust een gering overwicht, al hoewel Raaphorst nog enkele malen zijn capaciteiten moest toonen om enkele ge vaarlijke schoten te keeren. Na rust genoot Vlaardingen 't voordeel van den wind. Even was L.F.C. nog in den aanval, maar toen nam het spel een andere wending. VI. kwam overdonderend opzet ten en in deze periode was het dat de links buiten van VI. met een gelukkig, maar ver diend doelpunt den achterstand verkleinde. L. F. G. verdedigde met den moed der ^an- hoop eq ware Raaphorst niet zoo in vorm geweest, de gelijkmaker was niet uitgeble ven. Totdat 10 min. voor tijd Pikaar met een goed gericht schot aan alle onzekerheid een einde maakte. Zij nog vermeld dat 't publiek evenals tegen Fortuna van een bijzondere levendig heid blijk gaf. dat 't spel van beide kanten zeer fair was en de verstandhouding een aangename en dat de heer y. d. Moer uiterst correct leidde.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 14