Een dag alles gratis KUIJPERS' Goedkoop Beddenmagazijn Kennismaking. Uw" Winkelhuis Vergunning Compagnon Aufozaak Huurovername Winkel-Woonhuis Breestraat Dr. BERLAGE 70 JAAR. Breestraat 138, Telef. 1586, Leiden EXTRA VOORDEELIGE AANBIEDING ic linnr, m. Bovenwoning, Haarverf! Kammen ..3,90 42 Gulden PIANOLES o» cm Wed - KIPPENVOER per pond 7 Cent een zakje ochtendvoer gratis. Pathéfoon „Perfect" aangeboden. En meestal is het reizend publiek, door- eengenomen, eenigermale nerveus als het zich gereedmaakt om in den tram te slap pen, vooral als het ook nog bevrachte ba gage met zich voert en men „den trein net op 't nippertje halen moet." Onze chef bleef echter onder alle om standigheden de kalmte in eigen persoon. Zich rustig bewegend overzag hij steeds met takt waar er hier of daar iets haperde en zonder eenig bijzonder vertoon was hij steeds daar waar hij helpend tegenwoordig moest zijn. Bevelend trad hij nooit op of het moest zijn dat b.v. een knip met de middelvinger langs den duim der rechterhand, gevolgd door een „kom jongelui,.'t is tijd!" een be vel moest heelen. Overal was hij bij. En door dal alles bij hem als 't ware stelselmatig geschiedde, ging alles rustig zijn gang. En helpen dat hij het publiek decdl Op allerlei wijze. Immer stond hij gereed om allen en iedereen be hulpzaam te zijn. Hiervan weten vooral onze rcederijen te spreken. Toen er nog geen autobussen als concurrenten op de baan waren, gingen dikwijls honderden visschers des Maandagsmorgens per tram naar Leiden om verder naar IJmuiden te gaan. En als de reeders dan maar even een boodschap gaven dat er veel volk weg zou gaan, dan zorgde de chef dat alles keurig marcheerde Drie, vier extra trams reden soms direct achter elkaar, alles in de puntjes geregeld. In het badseizoen kon het op sommige dagen ook aardig druk zijn, vooral 15 Juli, 1 Augustus en den laatsten dier maand. Geen nood echter. Kon het personeel het niet af, de chef hielp als een kruier. En als dan zoo'n extra bezending weer weg was, dan was niemand meer in zijn schik dan de chef zelf, dat alles zoo goed en op tijd verloopen was. Behoeven wij nog te zeggen dat hij een zeer humaan chef was over het personeel dat onder hem stond? Neen immersI Uit het voorgaande kan de lezer wel af leiden dat we den heer Hagoort noode zul len zien vertrekken en dat zal toch werke lijk gebeuren. De heer Hagoort is door de maatschappij in rang bevorderd en wordt een dezer dagen overgeplaatst naar Leiden. Hoewel wij niet nalaten kunnen Leiden te feüciteeren met den komst van den heer Hagoort daar ter plaatse, spreken wij er ons leedwezen over uit dat wij dezen chef moeten missen, te meer waar Katwijk aan Zee reeds zoo lang en in volle tevredenheid met hem verkeerd heeft. Wij willen natuurlijk niets afdingen op den nieuwen functionaris den heer P. Hofkes die de plaatsver vanger van den heer Hagoort wordt en reeds van lijd lot tijd in dienst is, want als haltechef te Leiden is hij den meesten onzer niet onbekend en weten we reeds dat ook deze heer een humaan en gaarne helpend chef zal zijn, maar we waren zóó aan den heer Hagoort gewoon geraakt De heer P. HOFKES dat we eigenlijk geen ander in zijn plaats kunnen indenken. Maaralles went en we zijn er van overtuigd dat ook dit in den goeden zin van het woord wel zal gebeuren en daarom besluiten we met den wensch dat het den heer Hagoort in zijn nieuwe functie wèl moge gaan en dat hij aldaar de liefde en toegenegenheid moge ondervinden die hij hier zoo ruimschoots genoot en den heer Hofkes wenschen we toe dat hij de plaats van zijn voorganger met evenveel opgewekt heid en aangenaamheid moge vervullen als deze. Dan ook zal hij evenals de heer Hagoort spoedig een plaats in de harten van Aet Katwijksche publiek veroverd hebben. Op het Noordzeestrand spoelde een niet gesprongen projectiel aan. Het voor werp is aan het bureau van politie voor- loopig opgeborgen. Van de trawlvisscherij kwamen Zalei* dag te IJmuiden aan de markt de loggers KW 20 met f 63C, KW 38 met f G27, KW 45 met f578, KW 49 met f624, KW 53 met 1554, KW 6G met f 490, KW 74 met 1530 en KW 79 met f 554 besomming. .Verschenen is het elfde jaarverslag van de „Vereeniging tot Bestrijding der Tu berculose te Katwijk en Omstreken" over 1925. Hieruit stippen we aan, dat in gemeld jaar geen bestuursveranderingen j>laats had den. Het ledental bleef stationair en de lialve-Stuivcrs-Vereeniging bloeide onder lei ding van mej. Boorsma. Te Katwijk werken onoer haar 16 jonge dames, en te Rijns- burg onder leiding van de dames Jonker Schröter en Hogewoning 8 jonge dames. fn Katwijk verzamelden zij f235.71; in Rijnsburg f271.30V2* De Emmabloenicollecte bracht op f79.56. Op 1 Januari 1925 stonden onder toe zicht der Vereeniging 169 gezinnen; aan het einde van dat jaar 164 gezinnen. 1493 huisbezoeken werden door zuster Noteboom afgelegd. Vijf kinderen werden raar het Hospitum uitgezonden. Zes bezoch ten de Leidsche Buitenschool. Een patiënt werd in een sanatorium, drie in een zieken huis opgenomen. Acht kinderen werd versterkend voedsel verschaft in den vorm van 38 liter melk. Ontsmetting had vijfmaal plaats. In 12 gezinnen werden de bedsteden ver vangen door ledikanten. Voor lampbeslraling werden 27 nieuwe patiënten aangewezen en verschillende voor werpen werden den patiënten in bruikleen afgestaan. De vereeniging „Draagt elkanders lasten" werkte geheel vrijwillig mede tot het uitzen den van twee kinderen. De rekening en verantwoording, die door een commissie van 3 heeren n.l. A. v. d. Berg Sr., D. van Egmond en A. Rovers was nagezien en accoord bevonden had een be drag aan ontvangsten a f 8131.30 en uitga ven van gelijk bedrag, waarin een batig saldo van f 1677.69s. Het vorig jaar was dat f 2507.72s. Gistermorgen omstreeks 10 uur. zag Aid. Haasnoot ter hoogte van 3 K.M. ten Zuiden van ons dorp een lijk aan de eerste bank liggen. Hij riep de hulp in van G. van Duyn,- die op het duin langs de zeereep passeerde Nadat beiden zich van de overtollige kleeren hadden ontdaan, gingen ze door een circa 70 c.M. diepe zwin en haalden toen het lijk op het droge strand. Het bleek een man te zijn van middelbaren leeftijd, uit den mid denstand, want hij was goed gekleed. Het aangezicht was nog glad, niet lang geleden geschoren, zoodat het lijk nog zeer versch was. G. van D. ging de politie alhier waar schuwen, doch daar het lijk op Wassenaar- schen grond lag, moest ook de burgemeester van Wassenaar met het geval bekend ge maakt worden. G. van D. was zoo welwillend ook deze reis te maken en zoo gebeurde het, dat pas te halflwee het lijk vervoerd kon worden. De identiteit kon niet vastgesteld worden, doordat zich geen enkel voorwerp of ge schrift op het lijk gevonden werd dan een spoorboekje. De heer A. Haasnoot heeft al dien tijd de wacht bij het lijk gehouden en we mee- nen goed te doen hem en zijn maat v. D. een woord van erkentelijkheid te brengen voor hun flink optreden. Voorschoten. Vrijdag heeft Pangeran Ario Mataram met zijn gemalin, dochter van den Soesoehoenan van Soerakarta en Solo, en hun zoon de Zilverfabriek bezocht, waar zij rondgeleid zijn door den president commissaris, den heer C. J. A. Begeer. Hun zijn aangeboden de penning, welke geslagen is ter herdenking van het 25-jarig huwe lijksfeest van het Koninklijk echtpaar, en de penning, geslagen op de Staatshervor ming in Ned.-Indië, benevens cenige sou venirs in zilver. Door ongesteldheid van Carlo Rombouts, was de leiding van den intiemen cabaretavond, Vrijdagavond in hotel Deurloo plaats had, opgedragen aan „Woutertje", die daarvan, in het begin van den avond aan de aanwezigen mededeeling deed en zijn taak gedurende den geheelen avond op waardige wijze vervulde. He programma was vol afwisseling. Al- lerecrst trad op Iris Paola, die, begeleid op de piano door den heer Jan von Lindern, de aanwezigen boeide door haar goede wijze van dansen, waarbij vooral moet ge noemd worden de „Poppendans", die zij met haar zustor uitvoerde. Ook de heer Florini met zijn magische experimenten oogstte veel bijval. De aan wezigen waren telkens ten zeerste verrast door de resultaten. De conferencier Wou tertje zorgde voor de lachspieren en zijn succes was niet minder groot. De zaal was slechts matig bezet, maar de aanwezigen zullen ongetwijfeld zich best geamuseerd hebben. Zaterdagavond is van de heer K. een nieuw heerenrijwiel ontvreemd, toen dit een oogenblik onbeheerd stond. Gaarne vestigen wij de aandacht van onzo lezers op de Neerbosch-samenkomst, welke Vrijdag in de Ned. Herv. Kerk zal plaats hebben en georganiseerd wordt door ds. J. G. Steenbeek Jr. Het doel van deze samenkomst beoogt de financieele steun van de Weesinrichting te Neerbosch waar plm. 500 (weeskinderen verpleegd, verzorgd en op de Vakscholen tot bruikbare lieden in de Maatschappij opgevoed worden. Men zie de advertentie. Burger 1. stand. Geboren: Dirk, Z. van M. Verboon en E. Zonneveld. Ondertrouwd: A. H. van Leeuwen 26 i, en A. Verduyn 25 j. Overleden: Levenl. aangegeven kind van J. Belt en A. M. v. Tienen. Wassenaar. Vrijdagmorgen werd door B. en W. dezer gemeente in het openbaar aanbesteed de bouw van een school voor openbaar U. L O. in het villapark „De Drie Papegaaien", alhier. Ingeschreven werd als volgt, door J. Herm- scn, 's-Gravenhage, voor f31.020; A. Kas pers, Wassenaar, f34.950; A. Bartelings, Amsterdam, f 34.950; P. Kort en C. v d. Wiel, Noordwijk, f35.279; P. J. Boot, Sche- veningen, f35.942; P. Dubbeld Czn., Alk maar, f 36.343; Ph.. v. d. Most, Schiedam, f 37.420; v. Amstel en Jansen, Rotterdam, f38.495; G. van Veen en Joele, 's-Graven hage, f 38.743; J. W. v. d. Aa, Wassenaar, f 38.949; D. Veldhuizen, Wassenaar, f 39.136; C. Boel, Voorburg, f 39.490; P. C. v. d. Stoel, Wassenaar, f39.874; Joosler- kamp en W. M. Kelderman, Apeldoorn, f 41.420; H. Prins, 's-Gravenhage, f 41.650; G. J. Gosman, Wassenaar, f 42.437. De gunning van het werk werd aange houden. De heer K. alhier heeft bij de politie aangifte gedaan, dat hij bij een opkooper in Den Haag verschillende voorwerpen heeft aamgetroffen, welke hij als zijn eigendom herkende. De antiquair verklaarde desge vraagd deze goederen, waaronder een schil derij, een tinnen bakje, zilveren lepeltjes enz., te hebben gekocht van een juffrouw in Den Haag woonachtig. Gebleken is, dat deze juffrouw eenigen tijd als werkster bij den heer K. in betrekking is geweest. De politie zal dit zaakje hebben te ontwarren"., Bij het correspondentschap der ar beidsbemiddeling staan heden ingeschreven' 3 grondwerkers, 6 losse werklieden, 2 schil ders, 2 tuinlieden, 1 timmerman, 1 tuinder, 1 smid, 1 straatmaker. Burg. Stand. OndertrouwdR., van Geenhuizen en M. G. Snorrewind. Geboren: Cornelus Louis Florus, Z. v. H A. Voorham en A. Brouwer. Overleden: Clementine Nederburgh, 47 j., vr. van C. S. NT. van Gennep. Gisteren is dr. Berlage 70 jaar geworden. Om zich aan alle hulde le onttrekken, is hij op reis gegaan. Toch is zijn bedoeling niet gelukt, want hij is door H. M. de Koningin benoemd tot commandeur in de orde van den Nederl. Leeuw en de Maat schappij tot Bevordering der Bouwkunst, Bond van Nederlandsehe Architecten, heeft hem eerlelid van den B. N. A., ter gelegen heid van zijn 70sten verjaardag de medaille van den B. N. A. uitgereikt. Het is de eerste maal, dat de B. N. A. een medaille uitreikt. Zij is ontworpen door den beeldhouwer Hildo Krop en vervaardigd in brons. B. en W. van Amsterdam zeggen over tuigd te zijn, dat de raad behoefte gevoelt er getuigenis van te geven, hoe trotsch de hoofdstad op den bouwmeester van haar Groote Koopmansbeurs is. Derhalve vragen zij machtiging den beeldhouwer L. Zijl op le dragen aan het beursgebouw op den hoek van het Beursplein en het Damrak een steen aan te brengen, waarop behalve Berlage's beeltenis het volgende inschrift wordt aan gebracht: „Het gemeentebestuur van Am sterdam heeft dezen steen doen plaatsen ter eere van dr. If. P. Berlage, die op 21 Februari 1926 den 70-jarigen leeftijd be reikte en in de jaren 18901903 deze beurs bouwde. Het „Bouwkundig Weekblad" schrijft o.a.; Bezien wij in het kort Berlage's levenswerk, dan imponeert direct de lange reeks van groote en groolsche ontwerpen, als daar zijn: zijn Mausoleum, zijn Beurs, zijn Vredespa leis, zijn Beethovenhuis, zijn Panthéon der Menschheid, zijn Uitbreidingsplannen van Den Haag en Amsterdam, zijn Hofpleinplan, zijn Museumplan. De omvang van dit werk stelt het oeuvre van wie van zijn tijdgenooten ook, in de schaduw. Dr. BERLAGE. lieer, P.G., oud 20 jaar, van zeer gegoeden stand, zoekt kennismaking met dito knappe dame. Lielst portret. Geheimhouding verzekerd. Brieven bureau van dit blad onder No. 8914a. op netten drukken stand, aan groot vaarwater, voor vele doeleinden geschikt. Te bevragen Haven 52. Onze wereld bekende alle nuancestot„Goudblond" speciaal flacon met Gebruiksaan wijzing f 1,25. Haarvcrfkammcn compleet met Haarverf cn Gebruiks- aanw. f 3,2^. Alleen bij: 1089 SCHNEIDER'S SANITAS, Den Haag, Wagenstr. 11S. Leiden, Stecnschiiur 1. Bijpassend matrasje Wit Ledikant met 11 nn Gezondh.-matras lljoU 1 persoons damast i p nn Kapokmatras. lOjüU Harmonika-bedden 9,75 2 persoons houten o nn Ledikanten OjOU Massief Kinderledikant 8.75 Divanbedden 9,75 2 pers. wollen Dekens 5.90 Molton Dekens 0,98 2 persoons tulle n qc Bedsprei COMPLEET Damast Kapok Matrasslel bestaande uit 2 persooDS Matras in3deelen,schuin peluw en 2 kussens, ge heel gevuld met prima Java-knpok,extra pr\js 1097 WIST U DIT U kunt een nienwe Piano in huur bekomen a f 2.50 per week met recht van koop. Adres: Nieuwe Kiju 49. 8943a Bij vonnis van de Arrondis- sements-Rechtbank te 's-Gra- vanhagc d.d. 18 Febrnari 1926, zijn uitgesproken de faillissementen van A. De Handelsvennoot schap onder de Firma Electrische Boek- en Handelsdrukkerij I. P. POELIEJOE Co. !te Leiden, UiterstegracLt No. 125, en B. Individueele leden v. gezegde firma, te weten 1. I. P. POELIEJOE, wonen de te Leiden, Hoefstraat No. 35. 2. J. A. BOEF, wonende te Wassenaar, Rozensteinstraat No. 70. met benoeming van Mr. W. J. BERGER, Rechter in de Recht bank, tot Rcchter-Commissaris en van ondergeteekende tot Curator. Mr. F. K. DE HAAN. Leiden, 20 Februari 1926. Kantoor: Rapenburg 31. Juffrouw heeft nog eenigê uren disponibel voor het geven van piano- en theorieles. Grondig onderricht. Diploma Koninkl. Cons., Den Haag. Billijke conditiën. Brieven bureau van dit blad onder No. 8944a. Gevraagd ben. kapit. 20 mille. Vak kennis geen vereitchte. Uit sluitend voor handel, rep. en stallen. Moet xyn v onberisp. gedrag. Brieven bureau van dit blad onder No 8940a. I MEDEDEELING ZOMER ZORG" Daar 1110 de directie van „Zomerzorg" een jaar in Leiden gevestigd is wil zij den ingezetenen van Leiden cn Omstreken een tiental dagen een groote Attractie brengen Nadere bijzonderheden worden in een volgend nmmt er bekendgemaakt 2 Qveïuloetl O) 3 O) O) CJ 1101 machinaal gereinigd en van alle stof gezuiverd VRAAGT EENS EEN GRATIS MONSTER. Boekweit p. pond 9 ct. Hennepzaad 11 ct. Tarwe 9 ct. Zware Gerst p. pond 7 ct. Maïs 6J ct. Gebroken Maïs p. pond 7J ct. Haver 7Jet. Knikenvoer 10 ct. Zonnebloempltt«n per pond 10 ct. A. H. Ochtendvoer per zakje van 5 pond 75 Cent. Bü inlevering van 15 ledige Oehtendvoer-zakjes het beroemde merk, geen krassen der naald meer, 195.- cn f 225.Huurkoop f 10.- p. maand. Aleenverkoop voor Z.-Holland:,,D© Huisvriend" Nieuwe Riju 49» 8943a ie pacht aangeboden te Leiden, met verplicht boven le wonen. Brieven bureau van dit blad onder No. S936a. Vader U mag Uw schoenen wol laten maken. Zoo Jan, breng ze dan maar gauw bij VAN WIJK, in de Janvossensteeg 77, b\j de Haarlemmerstraat. Daar is het sterk, net, solied en goedkoop. 1103 Heeren Zolen en Hakken f2. Dames Zolen en Hakkenf 1.50 Ook Zoolleer-Stroken zijn d.ar goedkoop gMF" 1.25 en 11.— per pond Rnbber-Zolen vnnnf13 ct. per paar Huur laag. waarvan 13 gedekt is i!oor onderbuur. Aanvaarding 1 of 15 Maart. Desgewenscht inventaris over te nemen. Br. Bur. van dit Blad onder No. 1130. 1102

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 10