gespeeld, zij het dan ook dat Stephanus de minste was door gebrek aan snelheid en z'n steeds te ver naar binnen opstellen, en dat Blom af en toe de malste capriolen maakte, en nu eens ver achter Josson dan weer in de voorhoede ronddwaalde. Overi gens zij erkend, dat ook hij ontzettend hard heelt gewerkt en tallooze goede dingen heeft gedaan. Zoowel bij A. S. C. als bij Spartaan was het backstel in uitstekenden vorm. Terwijl er daarentegen bij Spartaan geen verdere uitblinkers waren, moeten van A. S. C. nog worden genoemd: Roem, Goslings en Schol ten. Vooral eerstgenoemde speelde weer een uitstekenden wedstrijd en is hard op weg om zich nummer één in plaats van twee te plaatsen als spil op de voorkeurlijst van de Westelijke elftalcommissie. De invaller Valk was voor rust zwakjes, maar deed daarna jveinig voor Vreeken onder. Over de leiding van den heer Eymers tenslotte niets dan lof. Iedere poging tot ruw spel werd onmiddellijk den kop inge drukt, zoodat geen enkele wanklank werd vernomen. K N Ten aanscliouwe van een talrijk publiek en onder begunstiging van ideaal voetbal- weer stelden de elftallen zich als volgt op: Spartaan. Oerlemans. Ohm Walst v. Geisel Smit Jongbloed Bussink Wijnkoop Kuikens Schoen Sombeek Kuiper O Stephanus Janssen Goslings De Ruyier Schollen Blom Roem Valk Josson, Wamsleker r v. d. Meer A. 6. C. Als gewoonlijk zijn de eerste aanvallen voor onze stadgenooten, die het Amster- damsche doel fel belagen. Uit mooie voor zetten van Janssen schiet Roem rakelings over en trapt De Ruyier in handen van den doelman. Spartaan doet dan een uitval, -Wamstcker slechts kan redden door corner to trappen, maar wanneer deze niets op levert en A. S. C. weer ten aanval gaat krijgt zij een corner toegewezen, welke door Stephanus v?ordf gèiiómen ën waaruit, tot groote verbazing van het publiek, de ba! ineens „op doel" komt, lusschcn de Lee- uen van den keeper door rolt en ip de tou wen verdwijnt. 10. (Na 7 minuten), Eenigen tijd blijft roodzwart nog in het of fensief, maar als er ongeveer een kwartier gespeeld is valt er weinig krachtsverschil meer ta bespeuren. Bij een aanval van Spartaan stompt Van der Steer den inge schoten bal slecht weg, waarna Valk met moeite weet to redden. Of er daarbij door liem bands werd gemaakt viel door ons niet to constaleeren. Een drietal Amster dammers appelleerden tegelijk, doch de beer Eymers liet doorspcleci. Ën in de nu volgende periode beheerschen de verdedi gingen liet veld. Spartaan krijgt nog enkele kansen maar zij worden niet benut. De linksbinnen Sombeek schiet zells tweemaal achtereen in vrije positie op zeer korten af stand naast. Toch slagen de Amsterdam mers er tcnslolle in 10 minuien voor de rust om do partijen op gelijken voet te brengen als Van der Sfeer zijn doel heelt verlaten en Kuikens over den uitloopenden keeper hard inschiet. 11. Na de pauze is A. S. C. onmiddellijk weer aan het woord. Een harde kei van Janssen 'gaat rakelings naast, terwijl een schot van JJc Ruyter door Oerlemans wordt gestopt. 'Dan irekt de linkervleugel van Spartaan naar voren en doordat Van der Sleer pre cies in den verkeerdeft hoek slaat heeft Kuikens, die den voorzet onderschept een oogenblik een geheel vrij doel voor zich. 'Hij talmt echter to lang en ziet zich dan iaën bal ontlutseld. Overigens heelt Spar taan echter ook heel weinig meer te ver- tellen. Roodzwart is nu bijkans voortdu rend aan het woord, waardoor Oerlemans de handen vol krijgt. Eens heeft hij zijn doel verlaten, maar als Roem daar handig van tracht le proliteeren kopt Ohm den bal uit het doel. Opnieuw krijst de Leidsche midhall evenwel den bal. liij plaatst naar Goslings, die naar den ver opgedrongen De Ruyier center!, en de sland is 20 min. na rust: 21. A. S. C. blijft nu in het offen sief. Een scherpe schuiver van Goslings wordt gestopt, doch het baat den Amster dammers niet veel. Want Josson drijtt ver op. plaatst dan naar Goslings en een ge juich verkondigt dat roodzwart den voor sprong heeft vergroot. 31. Dan gaat Scholten het Spartaansche heiligdom oilder vuur nemen, en al heeft hij er geen direc! succes mee, het stemt toch tot voldoening eindelijk eens dergelijke schoten door een A. S. C.-speler te zien lossen. Van groolen afstand kanjert hij nu eens rakelings over, dan weer net naast, terwijl ook Oerlemans een enkele maal gelegenheid krijgt de kracht van zijn schoten te beproeven. Toch komt er nog een doelpunt. Negen minuten voor het einde centert Scholten naar Jans sen, en uit den hoogen voorzet kopt De Ruyter fraai in. i1. Met de overwinning in den zak en met de groote kans voor oogen dat het Isle klasse-schap is behou den speelt A. S. C. dan rustig verder, waar door zich geen bijzondere feiten meer voordoen. AlphenLngdunum 00. Voor dezen wedstrijd was buitengewoon veel belangstelling van de zijde van dea Lugd. aanhang. Honderden zijn meegegaan oei hun favorieten aan te moedigen en het geloei en gebrul is den gebeelen wedstrijd niet van de lucht geweest. De wedstrijd was zooals het meestal met zulko wedstrijden gaat meer spannend dan mooi'. Te ruim 2 uur fluit scheidsrechter Boas beide elftal len iD het veld. Alphen heeft wederom Jon- geneel in baar voorhoede opgenomen. Lug- dimum was compleet. Groen-wit trapt af cn stormt direct op het Alphcn-doel af. Dc bal loopt echter achter. Dan onderneemt Alphen een aanval en Plantfeber lost het eerste schot op... de corncrvlag. Van d. Berg trapt uit, Goddijn vangt den bal op, een hooge voorzet volgt, Polancn haalt den ba! even voor do outlijn om en zet voor en De Bruin schiet in. De scheidsrechter meende echter dat dc bal out was geweest. Weer komt Lugd. terug. Bij een algemccne aanval maakt een der Alphen-spelcrs free- kick. Polanen plaatst zich achter het leer maar zijn kogel vliegt langs den verkeerden kant van den paal. Even daarna geeft de zelfde speler een keurige omhaal in dea bovenhoek maar do keeper houdt bot schot fraai. Dan werkt Alphen zich los. En de Lugd.-achterhoede krijgt het dan bard te verantwoorden. Benekamp lost een hard schot waar v. d. Berg niet de minste moeite mee heeft. Een voorzet van rechts vangt Plantfeber ineens op maar zijn schot gaat huizenhoog over. Nu aan weerszijden nog cenige aanvallen cn dan is het rusten. Na de thee pakken beide elftallen enthou siast aan en beide doelen verkeeren beur telings in gevaar. De Bruin wordt door drie man gedekt en kan niet veel uitrichten. Toch ziet hij kans een keurig schot te los sen wat den paal millimeterd. Aan den anderen kant probeert Benekamp het met een ver schot cn Plantfeber probeert v. d. Berg knock-out te werken wat hem op een waarschuwing kwam tc staan. Alphen werkt ontzettend cn geeft zich geheel. Segaar wordt in do Lugdunum-verdediging terug getrokken, wat eigenlijk niet noodig was geweest. Langzamerhand verstrijkt de tijd cn wanneer nog een minuut to spelen is slaat Goddijn den bal met do hand out; waarop de scheidsrechter hem naar het kleedlokaal verwees. Direct hierna is het einde en zijn de punten eerlijk gedeeld. Bij Alphen speelden rechts- cn links-half een goede partij, terwijl in de voorhoede Benekamp de' beste was. De oud-Spartaan Plantfeber presteerde bitter weinig. Bij Lugd. noemen wij Polanen, De Bruin, Bek kering cn v. d. Beig. Na afloop hadden wij een onderhoud met scheidsrechter Boas, die als zijn meening to kennen gaf, dat Lugdunum een kleine overwinning had verdiend. De leiding van den heer Boas was to roemen, en wij zien hem gaarne terug. Schiedam IL. P. C. I 1—4. Een onaangename wedstrijd met een ver heugend einde. Meende men in 't begin een herhaling te krijgen van den wedstrijd L, F. C.Forluna, gelukkig kwam het elftal na een half uur er weer volkomen "in", Direkt moei toegegeven worden dat voor beide elftallen veel van dezen wedstrijd al- hing nJ. voor L. F. C. om in de running tc blijven voor het kampioenschap en voor Schiedam om van de laatste plaats te komen. Tevens was hel veld tamelijk glad en zeer effectvol. Al deze factoren hebben er (oe mede gewerkt dat het spel niet altijd even af was, maar toch was het een keurige preslalie van 10 achterstand om te zetten in een 41 overwinning. L. F. C. speelde slukken heler, maar dal Schiedam het gemis aan snelheid en uithou dingsvermogen trachtte goed te maken door forsch spel, dat blijft toch altijd af te keu ren. Hardnekkig werd er gestreden maar ge lukkig bleef L. F. C. kalm doorspelen cn wist de scheidsrechter door Hink optreden nog ruwer spel te onderdrukken. Het was dan ook niet te verwonderen, dal na herhaalde vermaningen na een half uur L. F. C. een penalty werd toegewezen, door dat èn keeper èn back de gelegenheid tracht te waar te nemen den linksbuiten te „torpc- dceren". L. F, C. wint den opgooi en be^de ver- eenigingen met twee invallers spelende ont wikkelen direkt een enthousiaste maar hoogst gewichtige strijd. L. F. C. is aanval lend en alleen door missen van een paar op gelegde kansen wordt er niet gedoelpunt. Ook Schiedam probeert liet eens en lieelt al na 10 min. succes als den midvoor goed doorzet en een flink schot lost dat doel treil 1—0. Wanneer L. F. C. de opstelling wijzigt komt er wat meer teekening in 't spel en, na 10 min. weet Mooten van een misver stand te profiteeren cd gelijk te maken (1-1). Weer wat later doet zich bovengenoemd omschreven geval voor waaruit L. F. C. cr 12 van maakt. Daarna kreeg men als liet ware een bekogeling van het Schiedamsche doet, waar keeper en backs met kunst en vliegwerk verder doelpunten wisten te voor komen. ■Met dc rust deed zich een nog onaange naam incident voor. Wanneer de linksbui ten van L. F. C. naar binnen denkt te gaan wordt hij ineens onthaalt op een flinke vuistslag wat eenige conslernatie le weeg brengt, maar gelukkig goed afloopt. Alleen zal dit muisje nog wel een staartje hebben voor den Schiedam speler. De scheidsrechter trad dan ook onmiddel lijk krachtig op en ontzegde dezen speler verder medespelen, terwijl hét bestuur van L. F. C. besloot den aangevallene ook maar niet verder te laten spelen gezien de zenuw achtigheid over dezen laffen aanval. Na rust wit Schiedam nog ophalen, maar L. F. C. speelt nu om wat het waard is en ontwikkelt een flink open spel. Na 20 min. passeert Bavelaar dan ook keurig enkele spelers en geeft met een kalm schol de goed spelenden keeper het nakijk 13. Even later weet Mooten op zijn bekende wijze den bal vrij le maken en heeft H. Neu- tcboom geen moeite er 1l van te maken. Schiedam is nu geheel op en spoedig kon digt de scheidsrechter, die goed voldeed, het einde aan. Celeritas I— U. V. S. I: 3—1. Met goeden moed loog U. V. S. naar Den Haag, maar ondanks dien moed. zijn de punten in Den Haag gebleven. U. V. S. ver schijnt met II. Klein voor Brusche op de linksbuitenplaats. Celeritas is volledig. Van af den aftrap gaat U. V. S. op het Haagsche doel af en het schot van Platteel milimetert den paal aan den verkeerden kant. U. V. S. houdt het spel in handen en als er 10 min gespeelt is plaatst Selier naar Klein. Deze geeft door naar Flatteel, welke laatste den hal speelt naar den vrijslaanden Laman. Deze maakt geen lout en U. V. S. heeft met 10 de leiding. Celeritas geeft echter geen kamp cn steeds belaagt de uiterst snelle rechtsbuiten der Hagenaars het U. V. S.- doel, maar P Haneveld is geweldig op dreef en in laatste instantie is Roest zeker in zijn spel. Maar toch maken de Hagenaars gelijk, als wederom de rechtsbuiten voorzet en do midvoor ineens onhoudbaar inschiet (11). De eerste helft verstrijkt al aardig en thans

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 14