Kinderwagens Aktn's Abdijsiroop „PATRIA" 6EBRS. BRÜNING ïoonkamer „De Ploeg" A. HUISMAN AGENDA. Weel Holland hoest of is verkouden! de goedkoope prijzen NIEUWE RIJN 8*10. BUITENLAND. Rapenburg 3 Binnetihuisarcltilect - Leeiaar H.O. DOET UW SCHOENEN GOED" TELEGRAFEN. Leidsche Begrafenis-Qnderneminy LAATSTE BERICHTEN. UIT DE OMSTREKEN. In de lage landen aan de Zee Zaterdag. Sladszaal (groote zaal): Herdenkingsavond Orauje-Comilé Leiden. 8 uur. Zondag. Jeruël (Middelstegrachfc 3)Spr. de heer J. Brinkman uil Vlaai-dingen. Jeruël (Groenesteeg 16)Samenkomsten te 10 uur voorm. en halfzeven nam., spr. de heer De Jong, uit Schiedam. Jeruël (Middelstcgracht 3): Samenkom sten te 10 uur voorm., spr. de lieer J. Brink man, uit Vlaardingen en te 7 uur nam., spr. de heer v. d. Horst. L'Union (Sleenslraal): Uitvoering van de jirbeiders-muzickver. „Nieuw Leven". Morschweg 59: Samenkomst te 8 uur nam. Maandag. Leidschc Schouwburg: N.V. Het Schouw- tooneol, „Rijkcn geen geld". 8 uur. „L'Union" (Steenstraat): Ver. JR.-K. Tooneelisten:#„'t Hoogsto Goed", ten bate van de watersnood-slachtoffers. 8 uur. Do apotheek van de „Hulp der Mensch- heid" Hooigracht 48. is altijd geopend, dóch van n.m 8 uur tot v.m 8 uur alleen voor spoed-receptcn. Alleen voor leden van dat fonds. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 1 lot esi met Zondag 7 Febr. as. waarg nomen door de apotheek van den heer W. Belle, Kort-Rapen,- burg 12, telefoon 594. De geneeskundige Zondagsdienst te L e i- d c n wordt van Zaterdagavond 8 uur, tot Maandagmorgen 8 uur, waargenomen door de doctoren: Boonaeker, tela 266; Timmer mans, tel. 303; Van Voorthuysen, tel. 7 en AVecbers, tel. 369. To Oegstgecst wordt deze dienst waargenomen door dr. Varckamp. tel. 1916. zijn niouw programma als volgt aan: Me» begint met het Nieuws van de Wereld, waarin men eemge interessante gebeurtenissen van don laatstcn trjd te zien krijgt. Dan vervolgt men met „Overmoedige jeugd", in 5 acten, met Richard Talmadge in de hoofdrol. Deze filmacteur weet het publiek aan 't lachen te maken en in spanning to doen zitten tegelijkertijd bij de gevaarlijke toer on, die hij verricht. De film scheen er gisteravond wel in te gaan, daar de meeste jongelui met luide kreten uiting gaven aan hun gcedr kouring. Ook dezo week is er weer een tooneel- hummer, en wel „The Academy Girls", die ce-Dige Engclsche liedjes zingen en verder een paar mooie dansnummers uitvoeren. Voor al liet dansnummertje van de vier paardje® met jockey's was heel interessant. Na de p3uzo krijgt men de hoofdfilm in 7 acten ,,De Pastorie van Kapelaan Cos- groic", een bewerking van het boekwerk „Het geheim van de biecht". Ongetwijfeld boeit deze film van begin tot einde. Vooral hot spel van den Kapelaan, nis hij onschuldig terecht zal worden ge steld ter wille van 't geheim van dè biecht, is zoer mooi. De muziekillustratie bij deze film maakt baar tot een goed geheel. In verband niet de Donderdagavond gehouden lecstvergadering van de Leidsche Christelijke Oranje-Verceniging doelen wij gaarne nog even mede dat aan elk der wee zen van het Ned. Herv. Weeshuis een zakje bruidsuikers werd geschonken, terwijl ook üe gasten op deze lekkernij werden gelrac- ■teerd. Dc gcheeïe voorraad was daarvoor -beschikbaar gesteld door den heer Van Tongeren (firma Apello). Gaarne verwijzen wij naar een in dit Blad voorkomende advertentie, waarin een 'liefdadigiieidsuilvoering wordt aangekon digd van de Ver. R. K. Tooneelisten en wel op Maandag a. s. te 8 uur in „l'Union". O.ro. zal worden opgevoerd het tooneelspel in drie bedrijven ,,'t Hoogste Goed". Do opbrengst komt ten Late van de watersnood-slacht offers. liet aantal werkzoekenden ingeschre ven bij de Arbeidsbeurs alhier bedroeg op 4 Febr. j.l. in totaal 895 tegen 1043 op 4 Febr. i925. KERKELIJKE BERICHTEN. Vrije Kath. Kerk (Stille Rijn la\: Zondag morgen dienst te halt elf. F/vang. Luth. Gem.: Zondagmorgen, te balfelf, ds. J. Ph. Makkink. Remon. Geref. Gem.: Zondagmorgen, te halfclf, dr. Lente. Eglisc Wallone: Dimanclic matin a lOVa Iieures, '.nr. A! Bresson. Ver. van Vrijz. Hcrv*. (zaal Volkshuis): Zondagmorgen, te halfclf, dr. K. H. Boer- scma. Doopsgez. Gem.: Zondagmorgen, te 10uur ds M. J. Kosters Gzuit St. Anna-Parocliic. RECI.AME. Heeft U ook s! pijn in de keef? Gevoelt ge U rillerig en on prettig? Biijf daarmee niet loopen, totdat een bronchitis of influenza het gevolg ij. Stuit dat voortschrijdend ge vaar! Verzacht Uw ontstoken slijmvliezen, zuiver Uw Keel va e de slijm, die ziektekiemen bevat, neemt het onverge lijkelijke middel. Jat U ver rassend snel zal helpen, de bekende hoeststillcnde «00 RECLAME. Nieuwe zendingen. Ook «Ie moderne kleuren iu - ALLEEN Al Lit K «laar «lit de BESTE cn LICHTST LOOPENDE WAGEN is. 381 DE ALGEMEENE TOESTAND. Duitschland en den Volkenbond. Nu Duitschland's toetreden tot den Vol kenbond zeker schijnt, is men aan het vechten over den datum waarop Duilsch- land toelating zal vragen: Havas meent le weten, dat het verzoek van Duitschland Maandag te Genève zal aankomen, en dat de speciale bijeenkomst van den Volkenbondsraad, die over de bij eenroeping van een buitengewone verga dering zal hebben le beslissen, Vrijdag d.a.v. zal plaats hebben. Verder meent Havas le weten, dat de Fransche regcering de voorbereidende be spreking voor de ontwapeningsconferentie op 12 April zou wcnschcn gesteld te zien. Dus geen uitstel tot 15 Mei? DUITSCHLAND. Vechtpartij in den Beierschen Landdag. De Beiereche Landdag heeft een zeer rumoerige vergadering gehouden. De volk- sche afgevaardigde Streieher uit Neuren berg, verklaarde in een rede, dat hij zich in elk opzicht kon vereenigen met de woor den, die zijn partijgenoot Wagner onlang* in den Landdag had gesproken. Wagner had, naar men weet, verklaard zich best? te kunnen voorstellen, dat een Elzas Lo- tharinger Stresemann zou neerschieten. De woorden van Streieher ontlokten geweldige protesten bij de linkerzijde. De communis tische afgevaardigden bestormden het spreekgestoelte en een hunner ging Strei eher te lijf. Een andere volksche afgevaar digde sloeg daarop met een stoel op den communist in. Andere, afgevaardigden kwa men tusschenbeide en daaraan is te dan ken, dat een groote vechtpartij werd ver meden. Viceijpresident Auer, sociaal-demo craat, slaagde er niet in de rust te her stellen en schorste daarop de zittitig. In de pauze werd Streieher opnieuw door ao- ciaal-democraten cn communisten bedreigd. Voordat het incident zich afspeelde had minister-president Held twee uur lang het woord gevoerd. In zijn rede kondigde hij o.a. aan, dat hij in de bijeenkomst van de Duitsclie minister-presidenten tegen het toetreden van Duitschland tot den Volken bond zal stemmen. Dr. Held verklaarde weliswaar iets te voelen voor den Volken bond, maar do Bond, die te Genève zetelt, vertegenwoordigt geen vrede en verzoening, maar schennis van wet en recht. Spr. weet wel dat Duitschland toch tot den Volken bond zal toetreden. Het zou hem daarom verheugen ala later mocht blijken dat hij ongelijk heeft gehad. De heele rede van dr. Held was overigens in menig opzicht een pleidooi ten gunste van dé federalistische gedachte en van dc monarchie. FRANKRIJK. Een nederlaag voor Boiimer. De Kamer heeft met 323 tegen 221 stem men, ondanks het verzet van Doumcr en La- mourcux het amendement van Vincent Auviol aangenomen, dat dc belastingplichti gen dwingt het eerste derde der belasting op het inkomen voor 30 April te bethlen, zelfs indien de aanslagen nog niet gepubliceerd zijn. De Kamer heeft verder het amende ment Balaflant (rcc.hterzijde)-Vaillant-Cou- iurier (communist) aangenomen, volgens hetwelk in het staatsblad zullen worden ge publiceerd de aangiften van het inkomen der afgevaardigden en de specificatie van hun vermogen in 1014 en 1918. De Senaat heelt een motie aangenomen waarin het vertrouwen wordt uitgesproken, dat de regeering zoo spoedig mogelijk zal bewerken, dat de douanerechten op de basis van den goudfrank worden betaald en te- vf«ojr gevraagd wordt dat er onmiddellijk een v«^*w«<:ng zal worden ingevoerd om het on toereikende der tegenwoordige rechten le verhelpen. i ENGELAND. De Lakeur-molie verworpen. j j Snowden en Lloyd George. Een werkloosheid-commissie. Hel Lagerhuis verwierp het amendement van de Labourpartij op het adres van ant woord op de rede des koninge met 299 tegen 112 stemmen. Het debat werd voornamelijk gekenmerkt door een rede van Snowden, waar in de voormalige Labour Kanselier der Schatkist de beginselen der landpolitiek uit eenzette, welke veel geleken op die, welke onlangs door Lloyd George, den leider der liberalen zijn medegedeeld. Men merkte op, dat Snowden zijn blik op Lloyd George ge vestigd hield, als om diens steun in te roe pen. en dat Lloyd George uitdrukkelijk me^ het hoofd knikte als teeken van instemming. Later verliet Lloyd George zijn zetel en had een onderhoud met Snowden. In de wandel gangen werd druk gesproken over dit „ge baar" van Snowden naar de liberalen en het gesprek, hetwelk daarop volgde. Lloyd George verklaarde echter in den loop van het verdere debat, dat er niets anders was geschied, dan dat twee intelligente en goed op de hoogte zijnde geesten hetzelfde pro bleem hadden behandeld, met het ernstig en eerlijk verlangen, het op de juiste wijze op te lossen. Bij het debat over de werkloosheid in het Lagerhuis heeft Johnston (arb. partij) het denkbeeld geopperd problemen als dit in handen te stellen van een vaste commissie uit het Lagerhuis, waarin alle partijen ver tegenwoordigd zullen zijn en die voorstel len kan doen, afgescheiden van partij politiek. De minister van aibcid antwoordde dat hij dit voorstel gunstig opnam en dat de eersle-minister en hij de medewerking van alle partijen zouden toejuichen. SPANJE. Weer een vredesvoorstel? Gordon Canning, Abdel Krim'9 vredesge- zant, is naar Madrid vertrokken. LETLAND. Sovjet-koeriers aangevallen. Twee diplomatieke koeriers der Sovjelre- geering zijn in den trein van Moskou naar Riga bij Ust Kul aangevallen.^ Een hunner werd gedood, de andere gewond. De aanran ders, ten getale van 2, werden gedood in een schietpartij toen de trein Stilstond. Het on derzoek wees uit, dat de aanranding enkel door misdadige overwegingen ingegeven was. De Lellandsche regeering heeft haar leedwe zen betuigd aan den sovjelgezant. BUITENLANDSCH GEMENGD. Amundsen ziek. Naar Beutor uit Los Angelos meldt, deelen de geneesheeren mede, dat Amundsen ernstig ongesteld ie. Men vreest voor longontsteking. Een slachtoffer. Het experimenteeren met gassen heeft wederom een slachtoffer gekost André Ri- baud, een medewerker van Georges Claude, maakte onder zijn leiding een studie van de gassen argon, neon en crypton, die slechts in gering© hoeveelheden in de dampkrings lucht voorkomen. Deze gassen worden in de werkplaats van Gecvgea Claudes die in den geest van het systeem-Haber een methode vond voor het verkrijgen van stik stof uit de lucht onder een druk van eairige honderden atthósffeercu oei baar ge maakt. Een der toestellen heeft aan dien druk geen weerstand kunnen bieden, en bij de ontploffing is Ribaud zoo zwaar verminkt, dat hy eikel e uren later bezweek. De macht van de uniform. In verschillende Belgische steden heeft een oplichter, in de uniform van officier gekleed, zinn slag weten te slaan door allerlei bestellingen te doen, terwijl hyl aan „echte" officieren geld wist af to zetten. Hij is dezer dager, te Brussel aangehouden. Vergiftigd door haarwater. Zes Amerikaan sche soldaten zijn to Honolulu aan vergiftiging gestorven en zes anderen verkeeren in levensgevaar, tenge volge van het drinken van bay rum, een bekend haarwater, dat zij ook als zoodanig in een winkel gekocht hadden. Be ontruiming van Bonn. Aan een brief van 4 dezer eener le Bonn sludeerende sladgenoolc ontleenen we: En dan het Ereignis van den dag hier: de Franzosen zijn weg! Onverwacht en onge looflijk, maar waar. Als op slag verdwenen zijn ze, de blauw-jassen en rood-mulsen. Het gekke is, dat niemand het verwacht had. Op 25 Januari schreef de Kölnische Zeitung nog een bitter gesleld hoofdartikel over de wijze waarop de Franschen hel verdrag van I.ocarno en de belofte van de ontruiming nakwamen: louter schijnbewegingen, 't Zag er ook echt naar uit. Den heelen d«4g door maakten ze met hun reusachtige vracht auto's de stad onveilig, maar altijd half leeg en waar op de eene plaats kisten en koffers wérden uilgeladen, werden ze ergens anders weer naar binnen gesjouwd. Officieel werd verwacht dat ze misschien einde Maart met de ontruiming klaar zouden zijn. En toen werd plotseling op 30 Januari bekend gemaakt, dat de Keulsche zone op 31 Januari 's nachts om 12 uur als ontruimd beschouwd mocht worden. Plotseling ver schenen door de heele stad vlaggen en van Zondag op Maandagnacht op slag van 12 begon do Belreiungsfeier. Heel Bonn op de been natuurlijk. De Münsterplalz stamp vol, alle menschen wachtten in een doode- lijke stilte met hel horloge in de hand tot het 12 uur zou zijn. Op dat moment begonnen alle klokken van de heele stad Iegelijk te RECLAME. 370 Meubelen, T*ptften en moderne Behangsel papieren. Kunstnijverheid Adviezen aangaande Woninginrichting. luiden. Werkelijk indrukwekkend. Onderlus- schen werd van af het dak van het waren huis Tielz het Minister met een schijnwer per belicht. En daarbij een prachtige maan- en-wolken lucht. Toen om kwart over 12 de klokken ophielden en ineens van uit een restaurant een piano en een viool „Deulsch land, Deulschland über alles" aanhieven, waarop de heele mc-nschenmassa mee in viel. hoeden af. Daarna veranderde hel too- neel cn gingen allen naar de Kaiserplalz, waar onderlusschen een blazerskorps op den omgang van de Evangelische Kirche had plaats genomen, fantastisch door fakkels be licht. Toen werd er gezongen, midden in den nacht, door duizenden menschen, het eene lied voor, het andere na: Deulschland, die Wacht om Rhein, Ich halte einen Kamera den, Niederlandisches Dankgcbet (Wilt heden nu treden) een paar psalmen enz. En dat onder de meest volslagen rust en kalmte. Van cenige vijandige Kundgebung tegen de Franschen geen sprake. De Rijn lander is van nature geneigd alle dingen met humor te bekijken: „jclzt dreimal hurrah ..für die Franzosen! Denen verdanken wir doch diese groszartige Feierl" hoorde ik naast me iemand voorstellen. De mensehen wisten van geen ophouden. Eindelijk, om halftwee, gingen boven de fakkels uit, de blazers verdwenen en langzamerhand ver spreidde zich de menigte, innig tevreden en voldaan. Maandag werd de viering voortgezet, nu bij daglicht maar helaas ook met regenweer, waar zich echter niemand wat van aantrok, 's Morgens van 1011 oen dankdienst in alle kerken voor de „Bcfreiung aus der Frerndherrschafl". Om 11 uur verzamelde de burgerij zich op de markt, waarvan U misschien door de radio meer verstaan hebt .dan ik in-nalura. 's Avonds kwam in letter lijken zin het glanspunt van den dag: de feierliche Fackelzug van de studenten. 2800 studenten allen met fakkels, 4 muziekkorp sen, ingedeeld naar Bursehensehaften cn Korporationen, telkens de 3 „chargicrten" in „vollem Wichs" voorop: één met het vaan del, de twee anderen als vaandel bewakers met gelrokken degen aan weerszijden. Prachtig mooi zijn die uniformen in hun bonte verscheidenheid. Van dichtbij maakte het een middeleeuwschen indruk. Uit de veTte gezien leek het een reusachtige vurige slang. Ze besloegen dc gcheele lengte van de Poppelsdorfer Allee: van het slot waar de opstelling had plaats gehad tot aan den Kaiserplalz. Ik heb er een oogenblik over gedacht mee le loopen, maar van 8 tot half 12 door de slad te trekken was me toch wat machtig en ten slotte heb je er meer aan als je er naar kijkt. .Samen met een andere Ger- manislin hebben we er den halven avond achteraan geloopen en het mooi gezien. Ten slotte hadden we het geluk, onverwachts door den pedel in 'de universiteit binnen ge laten le worden, waar we van af de 2e ver dieping hel prachtigste gezicht er op hadden cn de reuevoeringen van den lteklor Magni ficus en van den voorzitter der Studenten schaft woord voor woord verstaan Iconden. Die weiden n.l. gehouden vanaf het baleon der esrsle verdieping terwijl de Fackelzug zich verzameld had iu don tuin beneden en in den Hofgarten. Als Nachklang hangt nu nog de heele slad vol vlaggen. Schwarz-weisz-rot voorna melijk; hier en daar een enkele nieuw lichter schwarz-rot-gold. RECLAME. 9775 De veemmoorden. BERLIJN, 5 Febr. (V. D.). In den Pruï- sischen Landdag heeft zich hedenavond een commissie van onderzoek gevormd ter op heldering van de beirekkingen, welke zou den hebben bestaan lusschen de veem- moordenaars. Duitsch-Nalionale afgevaar digden en enkele werkgeversorganisaties.. Voorzitter dier commissie is de president van de arrondissementsrechtbank Goebal van. het Centrum. Als officieel rapporteur werd de sociaal-democratische afgevaardig de Kuttner aangewezen; zoo noodig zullen later nog twee rapporteurs worden toege voegd. De drie groote partijen: de Duitsch- Nalionale, de sociaal-democratische en het Centrum hebben elk een secretaris. Be sloten is allereerst in besloten zitting een inleiding van den afgevaardigde Kuttner aan le hooren. Be Italiaansche schuld. ROME, 6 Febr. (.V.D.) De Kamer heeft met 224 van de 225 uitgebrachte stemmen de te Londen gesloten overeenkomst inzake de Italiaansche schüld aan Groot-Brittanië goedgekeurd. Boschbrand. MELBOURNE, G Februari (Reuter). Tn het district Waga Waga (Nieuw-Zuid-Wales) woedt een enorme boachbrand, die zich uit strekt over een front van 50 mijl en het grootste gedeelte der dominiale bossehen van Nieuw-Zuid. Wales, die «en oppervlakte van pl.m. -40 000 Flcctara» beslaan, met vernie tiging bedreigt Spoorwegramp ie Mosken. MOSKOU, C Febr (V.D.) Tengevolge van het weigeren der remmen reed een trein met groote snelheid het station bin nen en botste op een stootblok. Vijf per sonen werden gedocd, 21 reizigers gewond. RECLAME. AUTO-TRANSPORTEN, CREMATIE K. P. H, KEEREWEER TKLIÏFOOrc KfiJ LHinEN 4C30 STADSNIEUWS. Op Zondag 21 Febr. zal dc afd. Leiden, van het Lutliersche Zendingsgenootschap in een godsdienstige samenkomst in de Luther- sche kerk het *5-jarig beslaan der afdeeling herdenken, waarbij het woord zal worden gevoerd door ds. C .de Meyere, Luthersch predikant", alhier, en ds. J. W. Brass, oud- voorzitter en predikant bij de Ev.-Luthersche gemeente le Rotterdam. De feestelijke herdenking zal plaats heb ben in het Nutsgebouw cp den avond van den 4den Maart. Naar wij vernemen, is door de directie der N. V. Scheepsbouw- en reparatiewerf „pe Hoop" v. h. Gebrs. Boot, naar aanlei ding van door do organisaties gestelde vra gen, reeds door ons vermeld, een antwoord gezonden. Met het oog op een door partijen te houden conferentie naar aanleiding van dit antwoord, kon men ons geen nadere in- lichtigen verstrekken. Het telegram van de Synode te Assen. Het telegram, dat lieden aan II.M. de Ko ningin door de Generale Synode te Assen is verzonden, luidt als volgt: Aan II. M. do Konmgin. De Gereformeerde Kerken in Nederland, te Assen in buitengewone Synode verga derd. bieden Uwe Majesteit en lloogsldezel- ver Doorluchligen Gemaal bij gelegenheid van hun zilveren huwelijksfeest hare eer biedige hulde, onder ootmoedigen dank aan den God Uwer vhdercn voor liet voorrecht, aan het Koninklijk Huis daarin geschon ken. en met do hartelijke bede, dat de Al machtige Zijnen onmisbaren zegen lot in. lengte van jaren bestendige en vermeerder© over het Koninklijk Huis. (w. g.) FERNIIOUT, praeses. Het schilderij, door de officieren der Kon. Marine ter gelegenheid van het zil veren huwelijksfeest van H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins aan le bieden, is vervaardigd door den kunstschilder E. M, Eden, to Amsterdam, cn stelt voor Ilr. Ma „Java" en „Sumatra" met enkele jagers en ondevzoebooten onder sloom in formatie en eenige vliegtuigen. Het zal vermoedelijk op 18 Februari door eeen deputatie van Marine-ofiicieren, onder leiding van den Commandant van de Marine te Willemsoord, vice-adiniraal Fock, worden aangeboden. Naar het Haagsche Anela-kanloor ver r.eemt, zal de deputatie, die omstreeks J. Februari a.s het hulde-adres van den Volks-» raad aan H. Af. de Koningin zal aanbieden, bestaan uit: dr. J. C. Koningsbergen, oud-, voorzitter van den Volksraad: mr. A. A. Galestin, oud-lid van den Volksraad cn af-: gevaardigdc van dit college bij de Interpar lementaire Unie, en mr. R. A. A. Fruin, lid van den Volksraad met verlof. Hedenmorgen is op de Schic een'spoe lingschuit gezonken. De schipper wiena naam nog onbekend is, is verdronken. Het lijk is nog niet opgehaald. UIT NED. OOST-INDIE. De biand te Menado. MENADO, 6 Febr. (Aneta). De schade, ontstaan door den brand te Menado, be draagt drie ton. De oorzaak schuilt vermoe delijk in kwaadwilligheid. Eatwijk-aan-Zee. Gisteravond had in de Oude Kerk een "Wijdingssamenkomst plaats ter herinnering aan hel 25-jarig lui-» welijksfeest van liet Vorstelijk Echtpaar. Deze samenkomst was belegd door do Christelijke Oranjevereniging alhier en de heer A. den Dikken, 2e voorzitter dier ver- ccniging, opende deze samenkomst met le laten zingen Ps. 75: 1 en 6. Daarna sprak hij een openingswoord waarin hij allereerst aan de meur dan dui- zendiioofdige schare die het kerkgebouw in alle hoeken vulde, een hartelijk welkom toe riep en een woord van d.ink bracht voor öe trouwe opkomst. Daarna las spr. Psalm 103 en ging hij de schare voor in het gebed. Daarna betrad ds. Vclthocn van Alphen. den preekstoel, om te spreken naar aanlei ding van het schriftwoord uit Ps. 77: 12 en 13 deze woorden: „lk zal de dader, des llee- xen gedenken en van Uwe deden spreken." Spr. laat uit do historie zien dat liet Zil-i veren Huwelijksfeest van II. M. dc Koningin cn den Prins een daad Gods is. Door hen hebben wij uit Gods hand weldaden ontvan gen, een band door 's'IIcercn hand saam- gelegd. Wel is Nederland eens bang geweest da«. die band op ruwe wijze zou verbreken wor-i den doch geen noodl God zcif alleen kan dien band verbreken want Hij heeft dien zelf gelegd, en God, Nederland en Oranje bleven één! Die band is eene eigenaardige, bijzondere band. Het is „Een kruidje roer me niet", zoodra er maar eventjes aan geraakt wordt, RECLAME. kan men ook zonder rijkdom secr welt gclitkkiy leven, mits men tegen Rheuma- tick en de gevo gen van koude vatten, steeds TOG.VL gebruikt. 390

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2