No. 20215. VRIJDAG 5 FEBRUARI Anno 1926. DR nummer bestaat uit VIER Bladen EËRSTE BLAD. Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. PRIJS DER ADVERTENTIE!*: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën. uilsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cis. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummers voor Olrectie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week 70.13. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week ,>0,18. Franco per post 2.35 portokosten. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Lei den, brengen ter algemcene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan H. J. yan Hensbergen en rechtverkrijgenden, tot -het oprichten van een verplaatsbare be waarplaats voor 200 Liter benzine in, resp. ,Vóór het perceel Morschweg No. 9 b.c., ka dastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie L No. 710. N. C. DE GITSELA AR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 5 Februari 1926. 334 W atersnood-Comité. Bij het Watersnood-Comité zijn de vol gende giften ingekomen: Verpleegden Israël. .Weeshuis f 2.Whislpot f 0.86. Giften worden nog gaarne ingewacht bij Gen Penningmeester den heer F. Muys van Ge Moer, Plantsoen 49. Leiden, Postgiro- ïiummer 67471. Leidsche Christelijke Oranje-Veieeniging. Het zilveren huwelijksjubileum van ons Koninklijk Echtpaar beeft, zooals te ver wachten was, de Leidsche Christelijke Oranje-Vereeniging aanleiding gegeven tot het organiseeren van een openbare feest- vergadering. Deze vond gisteravond in de met oranje en groen versierde groote Stads- zaal plaats, en heeft zich in zeer veel be langstelling mogen verheugen. Zoowel be neden als boven waren vrijwel alle plaatsen bezet, en waar het verloop verder geheel naar wensch is geweest, daar kan de Oranje- Vereeniging op een welgeslaagde feeslverga- dering terugzien.. Reeds vóór het tijdstip der opening kwam ;er stemming in de zaal door de goede muziek van het Christelijk muziekgezel schap „Polyhymnia'', dat zich onder leiding van den lieer Coupric een plaatsje had ge kozen op het frontbalcon. Ds. IL Thomas betrad daarna het podium en liet zingen Psalm 77 7, waarop hij voorging in gebed, cn vervolgens een woord van welkom sprak. Een speciale groet richtte hij daarbij tot Zijne Exc, minister Schokking en diens echtgenootc, wier aanwezigheid op hoogen prijs werd gesteld. „Als het in uw harten is als in het mijne", aldus zeide spreker tot de vergadering, „dan hopen wij dat deze minister nog lang den zetel zal mogen in nemen, welke hij thans bezet". Alsnu wendde ds. Thomas zich tot de vertegenwoordigers van het Dagelijksch Be stuur dézer gemeente ("wethouder Reimcrin- ger cn secretaris van Strijen),. den comman dant van de Marine-Kustwacht en afgevaar digden van de 3 October-Vereeniging, het Clir. Militair Tehuis, de Chr. Onderofficiers- Vereen i ging,. en. „Pro Rege" (militair en burgerlijk), terwijl hij de Christelijke ver- cenigingen „Ex Animo" en „Polyhymnia" dankte voor haar bereidwilligheid oin dezen avond haar medewerking le verleenen. even als den heer Feiten, voordrachtkunstenaar te Utrecht. Spreker zeide, dat in deze bij eenkomst ook de weczen van het Geref.- Ncd. Hcrv. Weeshuis aanwezig waren en constateerde ten slotte met voldoening, dat de uniform van Hare Majesteits leger op dezen avond al evenmin ontbrak. - Nadat het muziekgezelschap nu het „Wil helmus" had ingezet cn dit staande was aangehoord, zong „Ex Animo", onder lei ding van den lieer W. F. Kools, uit Rot terdam, op verdienstelijke wijze een drietal liederen, waarna hel woord was aan ds. Thomas tot het uitspreken van zijn feest rede, na daartoe ingeleid te zijn door den lieer Breebaart. die z'n groote voldoening uitsprak, dat de voorzitter van z'n ernstige ziekte was hersteld en z'n oude voorzitters- plaats weer kon innemen. Ds. Thomas, nu hel woord verkrijgende, zeide con rede te zullen houden van een uitgesproken Christelijk karakter, zooals dat l'.aste op een avond als deze, en geen bij zonderheden te zullen vertellen van het huwelijksleven van ons gezegend Koninklijk Echtpaar. Wie daarop dezen avond gerekend hebben, komen bedrogen ui». De intimiteit- sfeer van ieders liüis moet door ons. Chris tenen. als een heiligdom worden ontzien, terwijl wij daarenboven den afstand der slandcn dienen te bewaren. Het huwelijk moge bier daarom alleen worden bezien uit óen oogpunt van nationaal belang. En wij hebben dan-den plicht te danken voor een .gezegend" huwelijk, omdat het heeft ge leid tot het bestendigen, over ons, van de dynastie van het Huis van Oranjc-Nassau, zooals die onder Vader Willem is begonnen. Uit ons hart moet de bede opstijgen tot God, dat Hij het gezegend echtpaar voor ons land .behoede cn wij mogen Prinses Juliana daar bij niet vergeten. Zij is de telg van het Huis van O ra nje - Nassau en dat Huis hoort ons toe. Wij zijn door God aan elkander gegeven ,ên hebben goede hoop, dat in de toekomst .deze Oranjetelg op onzen troon zal komen, heigeen wij danken aan God. Voortgaande zeide spreker, dat wij ons verheugen in den onwaardeerbaren zegen van het 25-jarig huwelijksjubileum van het Koninklijk Echtpaar. God spare en zegene het nog lang. En als de ure komt. aldus spr., -dat H.M. den troon moet verlaten, dan zullen wij al onze liefde doen overgaan op onze. prinses, waarin wij zien den rijken zegen van dit vorstelijk huwelijk. Spreker schetste nu in het kort den levens loop van Koningin Willielmina en bracht in herinnnering haar trouwdag, op 7 Februari 1901, welke gepaard ging met een zielont roerende plechtigheid in de St. Jacobskerk in Den Haag. De hofprediker, dr. Van der Flier, heeft Hare Majesteit met prins Hendrik in den echt vereenigd, daarbij tot tekst kiezende Psalm 4, vs. 7: „Verheft Gij over ons het licht uws aanschijns, o Heer'\ Gezongen werd daarna Gezang 224, vers 1, terwijl het echtpaar aan het slot werd toe gezongen: „Waar liefde woont, gebiedt de Heer Zijn zegen". Ziedaar de inzet van dit gezegend huwelijk. En wanneer wij nu ver der gaan dan dringen zich twee jaartallen op den voorgrond: 1902 en 1909. Het eerste was, dat der bittere nationale teleurstelling, toen Mare Majesteit zwaar ziek werd, doch ten slotte gelukkig herstelde; het tweede dat der liefelijke nationale verblijding, te weten de geboorte van prinses Juliana, welke een bron was van nationale vreugde. Spreker wees ook op de buitengewone staat kundige beleekenis dezer gebeurtenis en sprak den wensch uit, dat de verbintenis: Nederland en Oranje voor altijd moge worden behouden. Wij hebben, zeide hij, heilige rechten op elkaar (15G7—1672—1813—1918» Wij vonden elkaar op het veld van eer en bidden ten slotte Juliana toe, dat in haar moge zijn de geest van haar voorvaderen. Wij zweren haar houw en trouw, (applaus). Na beëindiging van z'n rqfle werd onder instemming der vergadering besloten het volgende telegram te verzenden: „De Leidsche Christelijke Oranjevereeni- ging, met haar gasten in vergadering bijeen, om God te danken voor den rijken zegen j van het huwelijk van Uwe Majesteit en Uwe Koninklijke Hoogheid, biedt eerbiedigst met groote liefde U en H. K. H. Prinses Juliana en II. M. de Koningin-Moeder haar vurige gelukwenschcn aan. U zeeg'ne God. Hij steil' U tot een zegen. Gezegend zij Uw hoofd, Uw hart, Uw leven, Uw aardsch, Uw liemelsch lot." Van liet verdere verloop van dezen avond valt weinig meer te vertellen. „Ex Animo" zong nog eenige liederen, „Polyhymnia" gaf enkele nummers ten beste en de heer J. L. Feyten, uit Utrecht, deed zich als voordracht kunstenaar van een uitstekende zijde kennen. Vooral na de pauze oogstte hij zeer veel succes. De bijeenkomst werd te ruim elf uur door ds Thomas gesloten, die bezoekers en mede werkers een woord van dank bracht en daarna voorging in gebed. Herdenkingsavond vijftigj'arig bestaan Chr. Zangver. „Zingt den Heer". Zooals wij reeds in ons Blad van Maan dag j.l. aankondigden, herdacht gisteravond de Chr. Zangvereeniging „Zingt den Heer", onderafdeeling van de Chr. Wijkvereeni- ging „Levendaal" in het Wijkgebcxuw dier vereeniging haar vijftigjarig bestaan met een feestavond, welke als uitstekend ge slaagd kan worden beschouwd. Der groote zaal was te dien einde door fleurige bloemen een feestelijk aanzien ver leend, terwijl in'het midden op de groote tafel een prachtige bloemenmand prijkte der jubileerende vereeniging door het be stuur van den Ring Leiden en Omstreken van Chr. Zangvereenigingen geschonken. Te ruim kwart over aclit opende de voor zitter, de heer Flaman, de bijeenkomst, waarna gezamenlijk Psalm 146 1 en 4 ge zongen werd om vervolgens voor te gaan in het gebed. Nadat nog Psalm 103 gelezen was, heette de voorzitter allen hartelijk welkom, in het bijzonder het Wijkbesluur en het Riiigbesluur van Chr. Zangvereeni gingen, alsmede de afgevaardigden der zus- tervereenigingen, leden, donateurs, enz. Hierna kreeg de heer Flaman hevige Sint- Nicolaas-aspiraties door aan een aantal per sonen, die zich bijzonder verdienstelijk je gens de vereeniging hhdden gemaakt, stof felijke blijken van waardeering uit te reiken. De secretaris, de heer B. G. van Bemmel. bracht hierna het verslag over het afgeloo- pon jaar uit, welk verslag de heer Van Bemmel liet volgen door een historisch overzicht van het bestaan der vereeniging. De hoofdinhoud van dit oven uitvoerige als keurige overzicht publiceerden wij reeds in ons Blad van Maandag j.l., zoodat wij than9 gevoegelijk kunnen volstaan met de mede- deeling, dat beide doorwrochte verslagen met veel instemming werden ontvangen. Ook de penningmeester, de heer B. Keizer bracht hierna verslag uit over den stand der financiën in het afgeloopen jaar. De voorzitter dankte de beide „verslaggevers" voor hun arbeid in het belang der vereeni ging verricht. Nadat vriendelijke dame3 thee en gebak hadden rondgediend, onder wijl een strijkje op hetwelk het spreek woord „Klein maar dapper" van toepassing was zich op verdienstelijke wijze had laten hooien, werden de diverse afgevaar digden in de gelegenheid gesteld der jubi- laresse hun gelukwenschcn aan le bieden. Ds. Punselie in zijn hoedanigheid als voorzitter van het Wijkbesluur, opende de rij der sprekers met een terechtwijzing aan ons adres, waarin hij ons verweet in ons verslag van Maandag j.l. niet voldoende tot uiting te hebben laten komen, dat „Zingt den Heer" een onderafdecling uitmaakt van de Wijkvereeniging „Levendaal". Inderdaad zou een buitenstaander er wel eens uit op kunnen maken, dat zulks 'niet het geval is; wij gelooven echter, dat -met dit verslag aan alle te dier zake bestaande twijfel een einde zal zijn gemaakt. Als bewijs hoezeer het Wijkbesluur het voortbestaan der zang vereeniging op prijs stelt, bood ds. runsehe haar de partituur aan van een door de ver eeniging zelve te kiezen muziekstuk. Spr. besloot zijn met overtuiging uitgesproken woord met den wensch, dat de vereeniging nog jaren lang met eere don naam zal blij ven dragen van „Zingt den lieer". Namens den ring Leiden en Omstreken van Chr. Zangvereenigingen werd de ver eeniging nog gelukgewenscht door dén lieer v. d. Zeeuw, namens de Chr. Jong.-Vereen. „Dient den Heer" door den lieer Kwestroo en namens de Chr Zangver. „Hallelujah" door den heer Gijsman. Tenslotte werd nog het woord gevoerd door den oud-directeur, den heer de Lange, aan wien de vereeniging zooveel te danken heeft, die met nadruk de woorden van ds. Punselie onderstreepte, dat de vereeni ging er sleéds naar moet blijven streven getrouw te blijven aan hetgeen in haar de vies is uitgedrukt „Zingt den Heer". Onder den zegen des Heeren, zoo besloot dc heer de Lange, heeft de vereeniging vijftig jaar bestaan, onder den zegen des Heeren besta zij nog vele jaren zichzelve en anderen tot zegen. Het verdere gedeelte van den avond werd geheel in beslag genomen door solo-, dub- belkwartet- of koorzang, muziek, voordrach ten, tableaux, enz. Wij meenen met het thans medegedeelde le kunnen volstaan en eindigen met le zeggen, dat „Zingt den Heer" op waardige wijze haar gouden feest heeft herdacht. Twintigjarig bestaan van dc Zondagsschool „De Graankorrel". In hel feestelijk gelooide gebouw der af deel ing Leiden van den Christel ijk-Naliona- len Werkmansbond in de Moriaansteeg, herdacht de Zondagsschool „De Graankor- rel" gisteravond haar 20-jarig bestaan. Deze Zondagsschool, in breede kringen in I onze gemeente wel bekend, is een onder afdeling van dien werkmansbond, een sprekend bewijs dus, dat deze organisatie riiel alleen dc stoffelijke belangen harer loden behartigd, maar ook voor de idiëele, de geestelijke dingen gevoelt, in liet bijzon der voor de jeugd, immers de toekomst van ons volk. En nu heeft deze Zondagsschool, bestuurd en geleid door eenvoudige mannen en vrouwen, goedp leden van de oude Ncd. Hervormde Kerk, haar vierde lustrum her dacht. Het groote gebouw was geheel met belangstellenden, ouders en verdere familie leden der leerlingen, gevuld. Aan de wan den prijkten een tweetal schilderijen door _de ouders der leerlingen en oud-leerlingen, als blijk van waardeering (er gelegenheid van dit vierde lustrum aan het bestuur ge schonken met een mooien voorzittershamer, speciaal voor den ambitieusen voorzitter bestemd. Medewerking verleenden een aan tal jongedames-helpsters van de school, die eenige zangnummers uitvoerden, benevens een paar jongelui, die de aanwezigen bij afwisseling vergastten op muziek voor piano en viool en het ook geheel belang loos doden. In de zaal, ter zijde van de bestuurstafel lagen uitgestald een groot aantal artikelen voor huishoudelijk gebruik en voor luxe doeleinden, benevens kinderspeelgoed, be stemd voor een tombola. Ruim. halfachl verklaarde de voorzitter, de heer L. Zitman, de bijeenkomst met een enkel woord geopend en zongen de aanwe zigen Ps. Ill 1 en 2, waarna de voorzitter voorging in gebed en vervolgens Psalm 134 voorlas. Nadat daarop de meisjeshelpslers een toe passelijk lied hadden gezongen, gaf de se cretaris, de lieer P. v. d. Reyden een uitge werkt verslag van den staat en de werk zaamheden der Zondagsschool van de op richting af tot nu toe, zijn rede aanvangend met een „Soli deo Gloria" (God alleen de eer) De naam „Graankorrel" bleek ont leend aan. het woord uit hel Johannes- Evangel ie, hoofdstuk 6 48. Aan dit Eben Ilaëzer gekomen, zeide spr., vermenigvul digen zich onzo gedachten en gedenken wij de gunst Gods, die het bestuur geleid heeft. In dit vertrouwen ging het bestuur steeds voorwaarts om kinderen te onderwijzen om hun steun en kracht te geven voor den strijd en de moeilijkheden, waaraan zij straks in deze zware tijden zeker niet zullen ont komen. Hierna gaf spr. eenige data: De eerste inschrijving van leerlingen had plaats op 21 Januari 1906 in de bovenzaal „Pniël". Er werden toen 36 leerlingen ingeschreven, een mooi begin. Op Zondag 28 Januari d.a.v. werden de lessen begonnen en waren er nog vele leerlingen bijgekomen. Van den Werkmansbond werd bij het begin en bij voortduring moreelen en soms ook finan- cieelen steun ontvangen. Spr. gedacht ook den steun der leden en herinnerde er o.a. aan dat na een predikatie van wijlen ds. Hoogenraad er eens een collecte voor de school werd gehouden. Ook de burgerij van alle gezindten liet zich jaar op jaar niet onbetuigd als een beroep op haar werd ge daan voor een kleine bijdrage, waarover hij zijn erkentelijkheid uitsprak. De bedoeling van dc oprichters was den kinderen Gods Woord te brengen op voor 'hen bevattelijke wijze en daaraan heelt het zich altijd gehouden. Wie als onderwijzer of als assistent optreedt moet zijn lid van den Werkmansbond en leden der Ned. Ilerv. Kerk en verklaren in le stemmen met dc zuivere leer des Bijbels. Sinds vele jaren is de school lid van het Ned. Bijbelgenootschap cn van de Jeugd commissie voor Bijbelverspreiding, terwijl ook de Zendingsbelangen steeds werden behartigd. De school nam voortdurend in leerlingen aantal toe en moest daardoor van het wijk- gebouw „Phebe" verhuizen naar „Pniël" en toen daar geen ruimte genoeg meer was, verhuisde men naar de openbare school aan de Van der Werf straat. Met de naaikrans „Zusterliefde" was de school bij voortduring in nauw contact, evenals met het kinderkoor yan „Zingt den Heer", waarmede men wel uitstapjes maakt Zoo heeft de school in de voorbijgesnelde twintig jaren aan meer dan 1300 knapen en i meisjes het Evangelie mogen brengen. Spr. herdacht met groote waardeering I den lsten voorzitter, F. de Bruin Sr., die in 1916 de vereeniging door den dood ontviel. Thans bestaat het bestuur uit de heeren L. Zitman, voorz., P. v. d. Reyden, secr., J. Brouwer, penn. en L. de Boor. Na dit verslag, dat met aandacht w03 ge volgd, werd door vriendelijke jongedames thee geschonken en versnaperingen rond gediend en voor de tombola lootjes verkocht, waarmede heel wat geld binnenkwam. Dc tombola, waarvoor de artikelen door wel gezinde stadgenooten waren geschonken, werd door den voorzitter warm aanbevolen, en gaf later allen groot genoegen en vele der aanwezigen aardige prijsjes. Na zang en muziek werd de welgeslaagde bijeenkomst eindelijk met dankzegging dooi den voorzitter gestoten. Het was voor „De Graankorrel" een goede avond, waarvan zeker ook veel propaganda zal uilgaan. De nieuwe lokalen der Goede Tempelieren. De Loge. „Leiden Vooruit" der Intern Orde ,,van Goede Tempelieren" waaraan verbon den dc Jeugdclub ,.dc Morgensier" voor meisjes en jongens van 1011 en van 14 18 jaar heeft, up initiatief van liaar secre taris den heer Fred. A. Wempe Sr. en dank zij de welwillende medewerking van bet I Bestuur van 't Nut van 't Algemeen, de achterlokalen van het' gebouw gelegen aan de Langcbrug, in huur kunnen bekomen. Tot nog toe vergaderden de Tempelieren Maan dagsavonds in Patrimonium" en de Jeugd club Vrijdags in het Volkshuis. Thans echter is het nieuwe gebouw ten alle tijde geheel tor beschikking. Wel was er veel voor noodig om het inferieur een gezellig cn passend aanzien te geven, doch nu het gereed is, is 't een lust dóar bijeen te komen. De lokalen groot GO M2. bevattende be halve vele kasten, fietsenbergplaats, keu kens enz., zijn voor het doel als geknipt. Het meubilair werd aangeschaft door het plaatsen van rentelooze aandeeltjes ad f 2.50 die mecrcndeels door do Tempelieren zelf, doch ook een groot deel door buitenstaanders betrokken werden. Behalve voor de verga deringen der Tempelieren en van „de Mor genster", wordt het gebouw ook opengesteld voor diegenen, die hier in een alcoholvrije omgeving willen verpozen, eh wel Zater dags .van 5 tot 10 uur n.m. en Zondags yan 10 tot 2 uur v.-m. en van 510 u. 's avonds. Er zal worden gezorgd voor passende lec tuur; de piano is aanwezig en z.m.g. zul len er geregeld korte voordrachten worden gehouden op het gebied der geli. onthouding. Ook zal er gewezen worden op dc gevaren waaraan speciaal het kind later bloot slaat, zoo het niet wordt geleerd, liet eerste glas steeds te weigeren waar dan ook. Tegen laag tarief zullen er alcoholvrije dranken beschikbaar zijn, zoodat het, als straks de natuur wat mede gaat werken, daar in- die gezellige lokalen waaraan verbonden is een boomrijke tuin van 280 M2. oppervlakte, een genot moet zijn te vertoeven voor lien, die er geen behoefte aan bobben de gezelligheid te vinden bij 't gebruik van alcohol. Hoogst waarschijnlijk zullen de Tempelieren het me disch Consultatiebureau voor drankzuchtigen dat tijdelijk gesloten is geweest, hier weder om vestigen, wat van groot nut kan zijn. Rc- sumeerende, verrichten de Tempelieren met hun bescheiden middelen hier een mooi en groot werk, dat nooit anders l;«n strekken dan tót heil der menschheid. Diegenen onzer stadgenooten, die het schoonc doel finanlieel of door liet schenken van gelezen boeken en plaatwerken willen steunen, doen hier een goed werk aan en behoeven slechts even kennis te geven aan den secretaris den heer Fred. A. Wempe Sr., N. Rijn 26 a. die zich dan wel met de belangstellenden in contact zal stellen. Ten slotte zij nog meegedeeld, dal hel' werk der Goede Tempelieren zich uitsluitend be weegt op neutraal terrein, en er dus? voor niemand eenig gemoedsbezwaar kan be slaan hieraan mede te arbeiden. Tot eeretid van hel Historisch Genoot schap te Utrecht is benoemd dr. C. J. Wijnaendls Franckon, alhier. BINNENLAND. H. M. de Koningin schenkt weer f 10.000 voor de slachtoffers van den watersnood. De Znid-Afrikaansche student is te Den Haag overleden. Vragen van Kamerleden. Henri ter Hall heden 60 jaar, BUITENLAND. Een motie van vertrouwen in de Belgische regeering. Rechtstrceksche onderhandelingen in Syri^ door de Drcezen gevraagd. Dc eerstvolgende vergadering van den Gemeenteraad zal plaats hebben op Maandag 22 Febr. 192G. In de j.l. gehouden bestuursvergade ring van de Kamerkringver. Leiden der Chr. H. U., werd lot voorzitter in de plaats van mr. J. Schokking benoemd ds. N. G. Veldhoen, te Alphen a. d. Rijn en tot Se cretaris in de plaats van wijlen den heer W. P. Ten Kale, de lieer W. v. d. Akker, la Katwijk aan Zee. De vergadering van den Kamerkring Leiden hoopt men le houden begin Maart a.s. Tor .voorbereiding van de in de a s. zomer ic hóuden tuin wedstrijd hield do „Vereeniging voor Maatschappelijk Werk onder de leden van den Woningbouwver- eeniging de Eendracht" gisteravond een lezing met lichtbeelden in de concertzaal van het Volksgebouw. Door den heer Galjaard Jr., die zich daar voor op verzoek belangeloos beschikbaar had gesteld, wérd op duidelijke en be vattelijke wijze aangegeven, hoe dc leden hun tuintjes zullen kunnen aanloggen en onderhouden om daarvan het meest moge* lij'kc genot te smaken. De verschillende planten, welke ziett daarvoor hel best leenen, werden besproken, wenken gegeven voor het gedurende den winter overhouden daarvan, hot bemesten van den tuin enz. Door den. heer Smit werden daarop oen aantal lantaarnplaatjes vertoond welke wM r.iet direct betrekking hadden op het aanleg gen der woningluintjes, doch toch mooi© bloemen en planten en aangelegde tuiiicn le zien gaven. Nadat verschillende aanwe zigen den spreker een aantal vragen hadden gesteld'en deze naar genoegen waren beant-' woord, kon de voorzitter zeer zeker namens alle aanwezigen zoowel den inleider den heer Galjaard Jr. als den heer Smit van harte dank zeggen voor hunne medewerking dezen lsten. avond op dit terrein le doen slagen. Vanwege dc Sled. Lichtfabrieken al-J bier, zal men, voorloopig le Noordwijker* bout. Voorhout cn Warmond, klachtenbus sen laten plaatsen, waarin alles, betrekkin?» hebbend op gebied van gas en clcetiicitoit. geworpen kan worden en schriftelijk mcdc-r gedeeld. Van Leiden uit worden deze bussen dage lijks geledigd cn dc zaken behandeld, waar door het ter plaatse wonen van een door da fabriek aangewezen fitter overbodig wordt. De opbrengst van de uil v oering van-? wege het Militair Watersnood Comité voor het Garnizoen Leiden j.l. Maandag 1 Febr. in Zomerzorg gehouden, bedroeg f 108.47?, welk bedrag aan liet Nedcrlandsch ltoodc Kruis is ter hand gesteld. Hedenmorgen in alle vroegte is hel op den Haagweg nabij de Ilaagsche Schouw lot een botsing gekomen tusschen een aulo gaande in de richting Amsterdam en een groentewagen. De auto kwam in de sloot lerechl; de groentewagen werd geheel ver nield. terwijl de lading over de straat ver spreid lag. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Hedenavond opent de heer M. C. L. de Geus' in het perceel Hoefstraat 127, waarin' tot voor korten lijd een groentenwinkel van den heer Lucht gevestigd was, een nieuwe zaak in melk, boter, kaas, eieren, verpak lp vleeschwaren, jams, limonades, e. d Wie eenigszins met den voorbeen be-» slaanden toestand op de hoogte is, zal in den geheel gereslaureerden en gemoderni- secrden winkel ternauwernood het oud© pand van voor de verbouwing herkennen. De nette granieten vloer, de frissche tegel wanden, het marmeren toonbankblad en het keurige schilderwerk van de firma Bey, dragen het hunne hiertoe zeker bij. Een woord van lof aan den heer Stigter voor da wijze, waarop hij <het timmerwerk ver zorgde, mag dezen dan ook niet onthouden worden. Waarlijk een mooie winkel, die door zijr groote netheid, zoowel van binnen als vat* builen, zeer de aandacht trekt.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1