KELDER'S ZWARTE KOFFIE DAMES-, KINDERHOEDEN EN NOUVEAUTÉS Fa. D. v. AMERONGEN Oude Couranten BOVENWONING Nette Jongen Wij openen daarom liet Zomerseizoen Belangrijk vergrootte Magazijnen onze prijzen beneden iedere concurrentie zijn Haarlemmerstraat 145-147. VOOR DEN FILTER 'T FIJNSTE OP HET GEBIED VAN KOFFIE In pakjes van 70 en 80 cents ïes Bestelt U eens 'n pakje bij Uwen Leverancier 5e DANSAVOND Aan H.H. Rookers! TIENTJES (Miskleur) SUMATRA (Miskleur) RECHTZAKEN. KUNST EN LETTEREN. Door ons steeds toenemend debiet bleek onze Verkoopruimte te klein met onze 258 jYojj meer dnu anders zijn wij nn in staat U een Collectie voor tc leggen, zoo u i t g e l> r e i d al6 U nergens zult aantreffen, terwijl wij er zorg voor znllen dragen dat U BELEEFD TOT EEN BEZOEK UITNOODIGEND, Pakktn Oude Couranten verkrijgbaar i f 0.30 par 6 K.G. Bureau Leldseh Dagblad, Noordefndspleln. ZONDAG 7 FEBRUARI A.S. IN DEN FOTER. Toegangsbewijzen af te balen Zondagmiddag van 13—2 nnr in de Vestibule. 237 H. J. VAN LEEUWEN Jr. te Huur voor 3 personen Centrum stad, tan d« tram gelegen. Eanrprijt f500.—. Brieven bureau van dit blad onder No. 271. gevraagd, goed kunnende flatsan, niet onder dan 16 jaar. KORENHOFF, Breestraat 15. 257 M. H. Om een sigaar juist te kunnen beoordee- len, moet men haar rooken. NIETS IS MEER WAAR! Toch zijn er velen, die al reeds op het eerste gezicht een sigaar om de kleur alkcu- ren. Juist om die rookers te doen inzien hoe misplaatst-hun vooroordeel is, brengen wij de volgende misklenr-aigaien tegen een zeer billijken prijs-onder ieders bereik; doet er Uw voordeel mede. van 10 voor 7 cent van 12 voor 8 cent Hoogachtend, Firma A. H. J. WIJTENBURG, Nienwe Hijn 89—90, 238 Haarl.straat 2, hoek Turfmarkt. evenals dit met dc Bewaarschool geschiedt. Zij stellen voor hoogstens f 8.per leerling per jaar te geven en geen geval meer dan het bedrag gelijk aan het nadeclig saldo, waarbij bij liet verzoek om subsidie moet worden overgelegd een rekening en een be- groo.ling. Aan de R.-K. Naaischool zou dan worden verleend 35 X 8 1 280 cn aan de Naai- en Handwerk9chool 25 X 6 f 160. Dc lieer D. Limburg is het hiermede niet eens. Waarom verschil Waarom aan de Naai- en Handwerkschool ook geen f8 per leerling subsidie? De voorzitter antwoordt den lieer D. Lim burg dat liet tekort maar 1150 is en daarom geen hoogero subsidie wordt voorgesteld. Nu krijgt de B. K. school wal meer, maar enkele jaren geleden was het anders. Toen heelt de proteslantsclic school een belangrijke subsi die gekregen en hel is hicls geen bezwaar indien zij met minder kunnen volstaan. D.e heer D. Limburg deelt mede dat de protcstantsclio naaischool alles in het werk heelt gesteld om het lekort zoo klein moge lijk le doen zijn. Er is door lijsten cn organi- seeren van feestavonden f 386.60 opgehaald, lerwijl bij de ft. K. Naaischool niet blijkt welke middelen cr zijn toegepast om de ex ploitatierekening minder le doen zijn, alleen één gift van f 100. Spr. trekt hieruit de con clusie dat men -een volgend jaar zich niet druk zal niaken om het tekort lager le doen; zijn daar de gemccfllp hel lekort wel zal' aanvullen. Hij wil daarom voorstellen aan beide scholen con gelijke subsidie le verlec- nen van b.v. f 7 per leerling. De voorzilter wenscht echter eerst het voorstel van B. en W._af te handelen en zegl zoo maar niet le kunnen nagaan of zij niels gedaan om het lekort tc verkleinen. Do heer J. A. Mens wil ook geen basis leggen die schcele oo^en geeft en wjl aan ieder hetzelfde verschaffen. Indien de scho len gaan rendeeren worden de kosten toch hooger.en zal cén subsidie van f 8 per leer ling hard noodig zijn. De heer 3. Braggaar sluit gieh bij deze woorden aan. Echter zou hij er aan willen toevoegen dal dc subsidie alleen wordt ver leend indien het noodig is. Dergelijke instel lingen werpen hun nut af, en de gelden zijn hieraan zeer goed besleed. Nadat B. en W. onderling hebben geconfereerd wordt het voorstel door B. en W. overgenomen en aan beide scholen een subsidie verleend van 8 per leerling. Aan de Coöperatieve Boerenleenbank wordt toegestaan een 2c zitting per week te doen houden in hol raadhuis tegen een ver goeding van f 52 per jaar voor 1 wekelijk- sche zitdag'in lotagl. dus ,1104. Aan len. raad wprat overgelegd een [te kening van hel le bouwen, transformator- huisje en verzocht B. en W. te machtigen tol aanbesteding hiervan over te gaan. De lieer J. F. De Kleermaeker blijft het jammer vinden dat geen andere plaats hier voor is aangewezen. De prijs voor het bouw terrein dat straks vrij komt zal hierdoor worden gedrukt. De heer A. Verboom vraagt Inlichtingen naar de onderhandelingen met de diaconie der Ned. Herv. Gemeente, voor grond achter het gebouw v. Chr. Belangen. Nadat verschillende inlichtingen zijn ver schaft, mede.op grond van het advies van den ingenieur, worden B. en W. gemachtigd tot aanbesteding over tc gaan. Door den raad is destijds een rekening- courant-overeenkomst aangegaan met de Bank voor Nodcrlandsche Gemeenten tot een bedrag van f160.000. Z. h. st. wordt deze overeenkomst op voorstel van B. en W. gewijzigd tot een bedrag van f 200.000. Aan de Vrijw. Burgerwacht wordt een subsidie verleend van f 150, waarbij de heer J. Braggaar verzoekt geacht te worden te hebben tegengestemd. Ten slotte wordt nog bij onderhandsche aanbesteding aan de lirma Bakker en Zo- nen alhier, opgedragen het aanleggen vaü de telefonische geleidingen in het nieuwe raadhuis tot een bedrag van f 558, waar voor telefoontoestellen zullen worden ge plaatst in de burgemeesterskamer, secreta rie en bodekamer en voor een bedrag van f 2-1 het aanbrengen van cên extra schei- leiding van dè raadzaal naar de bodekamer heigeen niét was inbegrepen bij de Vorige opgave. Het bestek voor het verfwerk is eveneens gereed cn hoopt de voorzitter in een vol gende raadszitting met de inschrijvingen le komen. Bij de rondvraag informeert de heer A. Verboom naar de aanbesteding van den aanleg van den eleolrischcn kabel, daar deze in enkele couranten was aangekon digd. Deze aapkondiging heelt alleen in vak bladen en het Alg. Handelsblad gestaan. Dc aanbesteding zal 10 Fcbr. a s. plaats hebben. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de openbare vergadering. Wassenaar. Onder het vee van den landbouwer B. aan, den Oostdorpcrwcg is een geval van millvuur geconstateerd. Het beest is afgemaakt cn liet cadaver ver nietigd. Zoeterwonde. Bij de op Woensdag door liet gemeentebestuur gehouden aanbeste ding voor liet leggen van buisleidingen en zinkers, het stellen van afsluiters en brand- kranen en eenige verdere werkzaamheden voor de uitbreiding der drinkwaterleiding werd ingeschreven door de navolgende firma's: N. J. Masseus te Werkendam voor f 14360; C. Hoogendoorn le Oegstgeest voor f 12558; Tcclin. Bureau J. Scheepers te Heerlen voor f 14899.64; M. A. B. E. G. te Utrecht voor 120085; N. V. G. Wilson te Den Haag voor f 14090; Visser en Smidt Papendrecht voor f 15940; A. van Duren, Giessendam voor f 11540; A. in 't Veldt te Den Haag voor f 14230 cn L. van der Valk te Heemstede voor f 11980. Het werjc is aan den laagsten inschrijver, A. van Duren te Giesendam gegund voor f11540. In den nacht van Dinsdag op Woens dag heelt een hond weer een paar schapen verscheurd. Ditmaal is het beest geweest aan den Vliet. Vermoedelijk is het een gele, langharige herdershond. Do paardenlijst bevat de namen van 105 eigenaars of houders van paarden met een totaal van 120 vorderingsplichtige paarden. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Er werden, gistermiddag voor het Kan tongerecht 49 zaken behapdeld: 47 in open bare zitting en 2 kinderzaken. O. van Z., motorschipper te Leiden, was gedagvaard terzake het met zijn vaartuig piot sloppen bij het paaseeren van een roei boot in de Zijl. In de vorige zitting had be klaagde betoogd, dat de schuld van dc aan varing bij 'do inzittenden van hel roei bootje lag. Thans werd een dier inzittenden Arie de Vogel als getuige gehoord, die zelf to water was geraakt, evenals zijn kameraad H. van Tongeren. Hij verklaarde nu dat beklaagde den verkeerden wal had gehouden en geen signaal gaf. Hij is veertig jaar op liet water werkzaam, dus weet hij wel hoe het noort. En hij zou haast nog verdronken zijn ook, want hij kan niet zwommen. Getuige wilde ook schadevergoeding voor de averij aan de boot. De Ambt. werd door d« verklaring van getuige niet overtuigd van de schuld van beklaagde en vroeg vrijspraak, wat getuige blijkbaar zeer bevreemdde. A. G., 'een-48-jarig koopman te Leiden, was op dén Rijnsburgerweg met een motor rijtuig tegen een vluchtheuvel opgereden, waardoor één der lichten sluk gegaan was en ook nog een andere schade veroorzaakt. Beklaagde zeide heel langzaam te hebben gereden, niet meer dan 15 K.Mmaar van wege den regen kon hij niet door hel glas zien. Hem was voor beschadiging van den lantaren enz. f 36 in rekening gebracht. Nadat de controleur der straatverlichting Jan Lek was gehoord, eischte de Ambt. f 5 subs. 2 dagen. C. v. d. P., 38 jaar, voerman te Noord- wijkerhout. zou volgens het verbaal te Lei den met een motor onvoorzichtig hebben gereden door achteruit rijdende een lan taren te hebben stuk gereden, waarvoor hij trouwens f 6.50 vergoeding betaalde. Nadat als getuige H. en J. W. Woliers waren gehooid, eischte do Ambt. f5 subs. 3 dagen hechtenis. De 23-jarige M. v. Pr., chauffeur in Den Haag, was, rijdende met een auto op den Haagweg, volgens de dagvaarding, niet be- roorlijk uitgeweken naar rechts en had daardoor een ander motorvoertuig, van den tegenovergestelden kant komende, aange reden. Verschillende getuigen werden in deze zaak gehoord, n.l. A. Hijzelendoorn, chauffeur, en Corn. Joh. Kiebert, aannemer te Lisse, die de schuld van bekl. betoogden, en als getuige a décharge J. J Herendorf, uit Den Haag, die echter bekl. niet kon vrij pleiten. Eiscli f 10 subs. 5 dagen. II. St., le Leiden, zou, volgens het verbaal, aan den Rijnsburgerweg met een VTachtauto rijdende, ook den verkeerden kant hebben gehouden. Bekl. bekende, maar pleitte nood weer. Er kwam juist een tram aan, terwijl daar tevens een dikke laag zand op den weg lag. Nadat als getuigen E. Binvbergen en Post waxen gehoord, cj9chtc de Ambtenaar f 5' subs. 2 dagen. B. P., te Leiden, niet verschenen, was een zelfde overtreding ten lasto gelegd. Rij dende door de Vrouwensteeg, zou hij bij het pastoeren de linkerzijde van den weg" hebben gehouden. Eisc.'i f 5 subs. 5 dagen. Tegen B. P., te Lisse, T. V., te Leiden en A. Fr., te Sassenheim, werd eveneens we gens soortgelijke overtreding, na uitvoerig getuigenverhoor, boeten geüischt van resp. f 15, f 10 en f 10, te vervangen door 5 dg. hechtenis. T. H., te Rijnsburg, stond terecht inzake dat hij een militaire )as van zijn zoon, die dienstplichtig was, had gedragen, wat de bevelvoerende officier toevallig had gecon stateerd. De jas lifng er jaar en dag, zeide bekl. en nu wilde hij deze eens luchten, De zoon van bekl. zeide ook, dat hij de jas al 8 jaar had. Voor luchten was het anders een slecht gekozen oogenblik, meende de Kantonrechter, omdat het op dien dag erg regende. Eiich I 4 subs. 4 dagen. Jac. de H...beurtschipper le Hillegom, had met een auto' gereden, die niet een behoor lijk licht gaf. Eisch f 4 sub9. 4 dagen. C. H., schipper, eveneens te Hillegom, had met te groote snelheid gevaren. Ei'xh f 4 of 4 dagen. Uitspraak over twee weken. Na dagen van angst. De echtgenoote van kapt. Tose (de gezagvoerder van de „Anlinoe") was de eerste, die in Plymouth aan boord van „Pres. Roosevelt" stormde, om dc geredden te verwelkomen. Haailemsche Orkestvereenlgmg. Symphonic Concert. Dinsdag 0 Februari a.s. geeft de II.O.V,. onder leiding van Nico Gerharz een sym phonic Concert. Solist is ditmaal: Sam Tromp eerste violist der H.O.V. die zal voor dragen het Concerto A gr. L van Mozart voor viool met orkest. Het orkest zal uitvoereni Symphonio No. 1 van Beethoven, Karelia Suite van Sibelius, Letzter FrQhling en lied van Grieg en Slaviseher Tanz No, 8 van Dvorik. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: W. Th. A. Kreike, koopman in sigaren en tabak en kinderspeelgoed te Haarlemmer meer. Nieuwe Mecrdijk 88. R.c. als voren. Cur. Mr. J. W. van Rees te Haarlem. Opgeheven wegens gebrek aan actief: W. F. Onkenhoul' te Haarlemmermeer. De Burgemeester van Plymouth uinksi renetteen kapt. Tose van de „Antinoe" met zijn redding. Dc schipbreuk van de „Anlinoe" Tijdens de hevig stormen, welke de vorige week boven den Atlantischen Oceaan woedden, leed het Engelsche s.s. „Anlinoe" schipbreuk. De „Pres. Roosevelt" slaagde erin de 25 koppen sterke bemanning te redden. Een foto van het wrak.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 10