IJS-LEID Op de Le'dsche Pluimvee Tentoonstelling INGWNRFN. ELECT!?. PLUIMVEEVOEDER-FABRIEK Voor mijn vaste Verbruikers stel ik practisch ingerichte Eierlijsten beschi baar Fabriek Leeuwenhoekstraat Magazijn Korte Mare 20 - Kantoor Korte Mare 26 J. DE LA BIJE Gistermorgen reien op den lioek van Manderslooslraal-Bruggestraat twee autobus- «en tegen elkaar. Beide auto's beliepen eenige malerieele schade, doch het ongeval liep vorder zonder persoonlijke ongeluk ken af. Kerkelijk bericht. Ned.-Herv. Kerk Julianastraat, voorm. halftien en nam. halfzeven ds. Veldhoen. Hulpgebouw Gouwsluis nam. halfzeven ds De Bruin. Ned.-Herv. Kerk, Oudshoornscheweg, voorm. 10 uur ds. van Linschooten. Evangelisatiegebouw Hooftstraat, voorm. halftien en narn. halfzeven ds. Ewold van Raamsdonkveer. Geref. Kerk Raadhuisstraat voorm'. 10 uur en nam. 6 uur ds. Schouten. Geref. Kerk Hooftstraat voorm. 10 uur en nam. 6 uur prof. Noordzij van Driebergen. Ds. J. D. Barth alhier, heeft bedankt voor het beroep naar de Ohr. Geref. Kerk te Werkendam. Boskoop. Donderdagavond was er een bijeenkomst van verscheidene boomkweekers hier ter plaatse in hotel Klaassen. Het doel van dezen avond was een bespreking tot bevordering van het gebruik van kunstmest hc-lwelk dozen avond had georganiseerd be hoorden o.a. de heeren C. Ph. Moerlands, dir. Rijkstuinbouwwinterschool, J. H. van Straalen van Nes, D. Mesman e. a. Als spreker voor dezen avond had men ver zocht den heer C. A. G. Spaan, landbouw ingenieur te Utrecht, die met lichtbeelden de resultaten van het gebruik van kunstmest aantoonde. Als man van de praktijk gaf de Jan Smits uit Naardcn verschillende wen ken op het gebied van bemesting. Er was voor dezen avond zeer groote belangstelling en velen bleven nog tot laat bijeen. De Voorzitter, de heer Moerlands, die den avond met een toepasselijk woord had ge opend, sloot de vergadering met een woord van hartelijken dank aan de beide heeren, die in theorie en praktijk het gebruik van kunstmest zoo prettig en animeerend hadden weten aan te bevelen. Donderdagavond gaf voor de Vereeni- ging van Vrijz. Hervormden, afd. Boskoop- „Bijbelschoolfonds" mcj. dr. N. A. Bruining een lezing in de Ned.-Herv. Kerk. Het on derwerp was: ,,'sMenschen Levensdoel". Mej. Bruining wist door haar prettige wel sprekendheid haar toehoorders te boeien; jammer, dat dit groote kerkgebouw slechts matig was bezet. Gevonden voorwerpen: 2 paar lange dameshandschoenen; 1 lederen beenkap; 1 nikkelen lucifersdoosje; 2 kinderwantjes; 1 gebreide handschoen, 1 rozenkrans, 1 gouden medailjon; 1 bijbeltje. Inlichtingen aan het politiebureau. Kerkelijk bericht. Ned.-Herv. Kerk, voorm. 10 uur ds. Glas. Ned.-Herv. (Geref.) Evangelisatie, voorm» halftien en nam. 6 uur ds. Enkelaar van Ter-Aar. „Salvatori" voorm. halltien ds. Tichelaar van Leiderdorp, nam. 6 uur do heer De Jonge. Geref. Kerk voorm. 10 uur cn nam. zes uur ds. Fernhout. Hazerswoude. Door de politie alhier «orden in bet afgeloopen jaar ld3 processeo- verbaal opgemaakt, waaronder 13 weger.a fisscherijovertredingen, 23 wegens overtre iling van het reglement op do stoomvaart in do boezemwateren, 38 wegens het fiets* lijden zonder licht, S wegens andere over tredingen van de motor- en rijwielwet, 8 wegens openbare dronkenschap, 4 wegens overtreding van de wet op de openbare middelen van vervoer, 4 wegens overtreding JJkwet, 3 wegens vleeschkeuringswet, 2 wegens Veiligheidswet, 4 w.gens overtreding Arbeidswet, 11 wegens overtreding Alg. Politicverordening, 2 wegens mishandeling van dieren, enz. De heer A. A. van Geest, alhier, die eên cursus volgde in melkonderzock voor fok- en controlevereenigingen to Gouda, wtlkc door den heer Huisman, rijkszuifelconsulent gegeven wordt, is bij het gehouden examen daarvoor geslaagd als nnmmer één. Kerkeljjk bericht voor Zondag: Nod.-Herv. Kerk, halttien en halfzeven, ds. Luuring. Geref. Kerk, liaïïtien en 2 uur, ds. Gispen Koudekerk. Donderdagavond vergader de in de bovenzaal van het café De Bruin de verceniging „Helpt Elkander". De voorn, de lieer N. P. Slegtenhorst, opende de ver gadering en heette zoowel de gewone als de buitengewone leden welkom, to gaf een kort overzicht van de lotgevallen der ver- eeniging over het afgeloopen jaar. Het leden tal was gestegen met 28, zoodat de ver- eeniging nu 148 gewone en 45 buiten gewone leden telt. Na lezing der notulen door den secretaris, den heer P. de Jongh KI.21)., werd het financieel verslag uitge bracht door den penningmeester, den heel P. Hl Boers, waaruit bleek, dat de ont vangsten hadden bedragen f 1378.48, de uitgavan f586.98, batig saldo f 791.50, bet saldo van het vorige jaar was f689.28. De commissie tot nazien der rekening rapporteerde tot goedkeuring, waarna de voorz. den penningmeester dank bracht voor het accurate beheer en de commissie voor de gedane moeite. Tot bestuursleden werden met algemeena stemmen herkozen de heeren P. H. Boers en P. de Jongh KLzn., terwijl als lid der commissie tot nazien der rekening werd ge- kezen de heer A. van der Ent. Het punt „Varia" gaf nog een gezellige bespreking over enkele zaken, de vereeniging betreffende. Ook werd nog bijzonder dank gebracht aan den plaatselijken geneesheer dr. Vlaanderen (hoewel afwezig) voor de belanglooze moeite en zorgen aan da Yer- eeniging bewezen. Hierna werd de vergadering, welke vrij goed bezocht was, gesloten. Leimuiden. Tot secretaris van de wonmgbouwvereeniging „Gemeentebelang" is benoemd de heer J. A. Bakhuizen, bur gemeester dezer gemeente. Deze betrekking was vacant gekomen door het a.s. vertrek van den heer L. J. Linthorst. Rijnzaterwonde. De raad dezer ge meente is bijeengeroepen op Maandag 1 Februari a.s. des vooraiiddags elf uur. Punten van behandeling: Notulen. Ingeko men stukken. Wijziging begrooting 1926. Comptabele besluiten. Donderdagavond trad voor het Depar tement Rijnzaterwoude van do Maat schappij tot Nut van 't Algemeen op de heer Boezer uit 's-Gravenhage. Voor de pauze droeg spreker op eminente wijze eenige dramatische stukken voor, na efe pauze kwamen eenige meer vroolijke stuk ken aan de beurt. Voor do pauze werd het gedeelte van ,,dc Koopman van Venetië", waarin het gaat om den losprijs op keurige wijze vertolkt. De beer B. werd dan ook door het zeer talrijke publiok van het be gin tot het einde met ingespannen aandacht gevolgd. Waddinsveen. Ten bale van don watersnood werd in de R.-K. kerk alhier ruim f 300 gecollecteerd. In de meubelfabriek van de firma K. alhier had de werkman d. J. Donderdag het ongeluk een pot kokende lijm over zijn beenen te krijgen. Met ernstige brandwon den werd hij naar zijn woning gebracht. Door het overlijden van den heer L. Roggeveen alhier, is een vacature ontstaan in het Burgerlijk Armbestuur. Naar wij vernemen wordt de functie van wijlen den heer Roggeveen tijdelijk waargenomen door den heer C. P. Broer, Kerkweg. Alhier is men begonnen met het slaan van de proefpnlen voor de te bouwen brug ten' behoeve van den spoorweg Gouda Alphen over de Kerkwegvaart. Palen van een lengte van 1012 meter verdwenea zonder dat.de minste moeite daarvoor ge daan moest worden, een bewijs, dat de on dergrond wel wat to wenschen overlaat Kerk. bericht, voor Zondag. Ned.-Herv. Kerk, v.m. halftien en nam. ze3 uur, ds. H. A. de Geus. Geref. Kerk, v.m. halftien en nam. half- zes, ds. W. Veder. Gemeenteraad. Aanwezig alle leden behalve de heer Galama. Voorzitter burgemeester P. A. Troost. Mededeelimg wordt o.m. gedaan van een schrijven van het centraal verrekenkan- toor voor brandstoffen te 's-Gravenhage, dat do nog door dit kantoor verschuldigde bijdragen binnenkort zullen worden betaald, waartoe dit kantoor machtiging heeft ont vangen. Door de maatschappij tot detailverkoop van petroleum te 's-Gravenhage is inge diend een verzoek om in gebruik te mogen hebben een klein stukje gemeentegrond ten einde een benzinemeetpomp te kunnen plaatsen voor do woning van den heer Vis. Waar geen der leden eenig bezwaar heeft aan dit verzoek tè voldoen wordt overeen komstig het voorstel van B. en Wt besloten dit toe te staan. Door eenige landbouwers wonende in den polder Achterof is een verzoek ingediend om voor haar m dien polder te stichten gemaaltje electrische stroom te mogen ont vangen tegen verminderd tarief aangezien het in de bedoeling ligt hoofdzakelijk bui ten den spertijd te malen» B. en kW. advi- seeren aan dit verzoek te voldoen en den prijs voor de nachturen te bepalen op f 0.10 per K.W.U. Dit voorstel van B. en W. ondervindt geen tegenkanting en wordt daarom met al- gemeene stemmen aangenomen. Aan de orde is thans hét voorstel van B. en W. tot verkoop van eenige perceeltjes grond laDgs de Oranjelaan. Het voorstel tot verkoop van grond aan den heer Verzijden alhier werd met alge- meenc stemmen aangenomen. Eenzelfde voorstel tot verkoop aan de firma Van der Starre en Jajimaat alhier, werd verworpen met 9 tegen 3 stemmen, terwijl het voor stel om aan den heer K. Endc, een gedeel te van de Alpherwatering te verkoopcD, op voorstel van den voorzitter werd aan gehouden tot een volgende vergadering, in verband met het afwijzen van het ver zoek van de voornoemde firma. Aan de orde is thans het voorstel van B. en W. tot het aankoopen van een stuk grond toebehoorende aan den heer P. Koet sier, alhier, teneinde dit te reserveeren voor die landarbeiders die van do in oe Landarbeiderswet gegeven bevoegdheid tot het bekomen van een .plaatsje wen-' schen gebruik te maken. Met algemeen© stemmen wordt ook dit voorstel aangeno men. Volgt het voorstel tot het vcrleenen van een "gratificatie aan het personeel der ge meentebedrijven over het jaar 1925. In hun desbetreffend voorstel merken B. en W. op, dat de gewone werktijd aan de bureaux dér bedrijven loopt van 's morgens 8 tot 's avonds 7 uur, cn gedurende <len balans- tijd, van ongeveer half December tot begin Maart zelfs tot 's avonds 10 uur. In ver band hiermede stellen B. en W. voor om ds volgende gratificatiën toe te kciiecn: De boekhouder-kassier f 400, en aan eiic der beide klerken lf 100. De heer Van der Hee vraagt wat de be doeling is van de woorden in het voorstel van B. en W. „buitengewone werkzaam heden." De Voorzitter; spreker beantwoordende, zegt dat waar op de bureaux der bedrijven zulke lange dagen gemaakt worden, reeds alleen daarom veel van de daar verrichte werkzaamheden zijn in te deelen bij de buitengewone. De heer Jonkheid is van oordeel dat het wel te voorzien is dat de gemeente het vol gend jaar weer-voor hetzelfde feit geplaatst wordt, immers de bedrijven breiden zich nog steeds uit cn uit den aard der zaak zal dit invloed hebben op de administratieve werkzaamheden, waarom spreker gaarne zag dat de ambtenaren der bedrijven een gratificatie ontvingen in den vorm van salarisvcrhooging. De Voorzitter antwoordt dat dit inder daad in de bedoeling ligt van het college van B. en W; Zij {ïopen bij de behandeling der begrootiDg voor 1927 met een desbe treffend voorstel te komen. De heer Tol zou met het oog op de vele uren die er overgewerkt moeten worden, over wiflen gaan tot het aanstellen van een vierde werkkracht. Het voorstel wordt vervolgens met al- gemeene stemmen aangenomen. Volgt punt 8a der agenda. Het voorstel van B. en W. tot uitbreiding van het per soneel der gasfabriek met een flinken jon gen. Sommige ledén meenden dat het beter zou zijn, wanneer overgegaan werd tot het aanstellen van een flinke, volledige werk kracht, doch B. en W. mecnen, dat toch ook deze jongen na eenige jaren een volledige werkkracht kan zijn, waarom overeenkom stig het voorstel van het dagelijks bestuur wordt besloten. Aan de orde is thans de benoeming van een voorzitter van het burgerlijk armbe stuur, wegens periodieke aftreding van den heer T. A. van der Hee, alsook de benoe ming van een lid in dat college, wegens overlijden van den heer Roggeveen. #Als voorzitter wordt herbenoemd de heer Van der Hee en in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer Roggeveen den heer A. J, Brouwer. Thans volgt dc benoeming van leden voor de commissie tot wering van schoolverzuim wegens periodieke aftreding van de heeren A. Breedijk, G. E. Streng en G. L. van 't Hoff. De door B. en W. opgemaakte aan beveling bevat als nummer 1 in deze drie plaatsen de voornoemde heeren, en verder de lieeren A. van der Breggcn, L. W. Ver bakei en J. A. Rijnberg. De uitslag der stemming is dat eergenoemden allen wor den herkozen. Hierop wordt de vergadering gesloten. Woubrufloe. Donderdagavond gaf de Chr. Zangvereeniging „De Lofstem" ender leiding van haar directeur, cien heer J. Wj. Snel, te Ledden, haar gewone jaarlijksciio uitvoering in de Ned.-Herv. Kerk, Reeds vroeg waren er vele belangstellen? den, zoodat bij den aanvang bijna geen plaats onbezet bleef. De eere-voorzitter, ds. Kijne, opende met het laten zingen van Psalm 33 vs. 2 en gebed, en sprak een kort inleidend woord, waarna het zangkoor in de gelegen heid werd jgesteld de verschillende nummers van het rijk voorziene prograifcma ten ge- hoore te brengen, van welke taak het zich op loffelijk? wijze heeft gekweten. Te ver z»u het voeren over alle liederen, wat betreft haar vertolking, een beschouwing te geven, doch op slechte enkele moge hiei toch den nadruk worden gelegd. Heel goed deed het byv. Psalm 84, evenals Psalm 27, met name wat betrof het slotgedeelte „Wacht op den Heer, wees getroost cn on versaagd". „Het Geuzenvendel", hoewel bekend, klonk kiachtig, tarwyl met -„Solidair" op heel ko mische wijze de pauze ingeluid werd. Zeer goed geslaagd jnogen ook heeten do nummers „Ja en Neen" ca „Jagerslust", welke met elan werden opgevoerd en met Psalm 118 toonde hot koor zich in zrjn vollo stérkte. Het ,,Zy zullen het niet heb ben" werd op temperamentvolle wijze weer gegeven. Welluidend klonken vooral ook het duet van den heer en mevr. Snel, „In des winters sombre tijd" en de sopraansolo vaa. laatstgenoemde „Bij Moeders £raf'; de heel geboden bloemenhulde waren dan ook zeker wel verdiend. Mochten ook al de sopraanstemmen in de hoogste passages somwijlen wat al te sterk opklinken en was de tenorpartij èen enkele meel wel eens niét volkomen zuiver te noe men, het geheel vormde een harmonisch geheel. Jammer, dat enkelen zulk een avond niet weten la waardeeren en vergeten, dat zy in een bedehuis zijn. Door den directeur was een pïanomuziek- nummesr gegeven. Het bleek, welk een uit nemend instrument de vereniging thans bezit Het was een goeden avond, waarop zoo wel liet kunstlievend publiek als da „Lof- stem" zelf met genoegen mag terug zien. Met voldoening kan zij dan ook haar nieuwe studieperiode intreden; wij wenschen haar daarbij een goeden voortgang. Na een woord van dank aan. den) directeul on de vereeniging werd de bijeenkomst door ds Kijne na het laten zingen van Gezang 96 en gebed gesleten. Kerkelijk bericht voor Zondag: Ned.-Herv. Kerk, voorm. halftien en 's ar. halfzeven, ds. Joh. Kijne. Geref. Kerk, voorm. halftien en 's av. halfzeven, de eërw. heer Kouwenhoven, cancL te Leiden. Burgerlijke Stand: Geboren: Jan, 7}. v. G. de Wit en AL Meeuwis. Bernardus, z. v. J. J. u Wieringen en C. Disseldorp. Pieter, z. v. F. den Hertog en L. Blom. Lambertus, z. v. J. Buitenhuis en M. A. Leeuwenhoek. Overleden: Wed. Jacob van Zwieten, geb. Hcvestad. Zwsmuicrdam. Kerke! j i: b rif j voor morgen. Ned.-Herv. Kerk. voorm. j. uur bediening II. Avondmaal cn 's nvonj halfzeven Dankzegging, ds. Kloot4* Geref. Kerk, voorm. lialfth bizan predikatie cn 's avonds halfzeven ds Uoj zagers van Reeuwijk. Burger 1. Stand Geboren DirJ Cornelia Pelronella, D. van Marinus Krad en Maagje van der Vis Jacol Z. v3 Cornells Doornekamp en Mabjc Zuidsin. Overleden: Aanlje Iloogcndoorn 6i jaar eclilg. van Abraham Nicolaas Jansen. De uitslag van de gehouden ouders handsche aanbesteding van liet hersteller van de dijkbreuk, waardoor op 31 Dcc. ij de overstrooming van den polder Broek vel den cn Vettenbroek onder deze gemcenli heeft plaats gehad, is, dat het laagst weri ingeschreven door den heer W. Bakker l; Ammerslol, voor de som van f 95.650 zonde! cn voor f 99.900 niet bi jle vering van den benoodigden grond. Het werk is terstond ge gund en a.s. Maandag wordt daarmede reeds aangevangen. In bet* bestek is bepaald, dat vcor dil werk zooveel mogelijk werkloozen zullen moeten worden te werk gesteld, inzonder heid diegenen uit deze gemeente, die tea gevolge van de ramp werkloos zijn gewed den. Voor ieder werklooze uit deze gij meente moet uit de gemeentekas 25 pCt. dcf arbcidsloonen worden betaald. (Builen verantwoordelijkheid der Redactie Copie van al of niet geplaalsle stukken, wordt niet teruggegeven. Opioep voor de slachtoffers van den Watersnood. Met groote vreugde brengt het Bestuur van liet R.-K. Huisvestingscomité, kring Leiden, den ingezetenen van deze stad en omliggende dorpen dank voor dc* daadveri kelijke hulp, welke men reeds aan de slachtoffers van den Watersnood heeft ge bracht. De geldinzameling is reeds ver ovejj de tienduizend gulden gestegen en nog komen iederen dag nieuwe giften in. Ge lukkig 1 want naar schatting zal er ccd dertien millioen gulden noodig zijn, om dq' berokkende schade te herstellen. Het grootste gedeelte van deze gelden is reeds afgedragen aan het Hoofdbestuur in Den Bosch, dat van zijn kant reeds drie- honderd duizend gulden aan de Algemeen^ Watersnood-Commissie heeft afgedragen. Hieruit blijkt wederom de onbaatzuchtige bedoeling van het R.-K. Huisvestingscomité bij de hulpverleening ten opzichte van gods-; dienstige en politieke richting, en dat de in sommige kringen geuite vrees, als zou het R.-K. Huisvestingscomité de gelden alleen besteden voor eigen gcloofsgenooterv ongegrond en denkbeeldig is geweest. Tevens brengt het Bestuur zijn bartel ijk ca dank voor dc vele ontvangen en nog sleed), binnenkomende goederen, als leveusmiM delen, kleedingstukken, dekens, enz. J Het Comité richt nu een nieuwe oproei lot allen, n.l. voor de inzameling van mcttl bilair voor de slachtoffers. Als straks del vluchtelingen naar hun haardsteden leru?< keeren, vinden zij van hun huisraad weinig of niets meer terug, dat bruikbaar is. Ilct R.-K. Huisvestingscomité wil nu trachten deze ongelukkigen dan aan nieuwe mem beien te heipen. In sommige plaateen i» men reeds druk met deze inzamel'ng bezig. Hee Bestuur hoopt, dat men ook in lau den en Omstreken zijn huisraad eens na zuil zien. Fabrikanten, handelaren en winket liers in meubelen noodigt het uit eonigo' meubelen voor dit doel te zenden. Hef spreek' vanzelf, dat de meubelen nog goed bruifo baar moeten zijn. Het Bestuur van het R.-K. Iluisveslingsf comité, kring Leiden, zal gaarne alle gifletf in nalura in ontvangst nemen. Het Bestuur, Kapelaan TI1. BLOM, Voorzitter. G. v. DEENE, Secr., Breestr. 12, tel. 123 Mevr. W1LMER, Penn., Breestraat 32a. J. v. d. HEYDEN, Ilaarl.str. 220, Telefoon 1G91. Mej. A. v. cl HORST. O.-Singel 230, Mej. G. v. DEENE, Breestraat 12. worden de Kippen en Duiven gevoederd met het zoo alom bekend staande gemengde Graan van de Om U te laten zien wat wij kunnen wordt de pry's van de Supra kwaliteit Kippcnvoeder op f 7.20 per 50 kilo gesteld en die van kwaliteit éen op f 6.80 per 50 kilo. Ik lever U ook voor 15.50 per 50 kilegemengd graan, dat voor dien prys niet te overtreffen is. Een proef met myn niet in kwaliteit te overtreffen lloendcrmcel zal U tot verbruiker maken, per 50 kilo f9.00. Baaltjes Scliarrcl- voer van 65 cent per 15 kilo kan ik weer wat af geven. 77

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6