No. 20206. LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 26 Januari Derde Blad. Anno 1926. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. SPORT. Alphen. Tot onderwijzer bij het Chr. .laser onderwijs alhier i9 benoemd de heer jiL A. Dalebout, te Hoogeveen. J Bodegraven. Zaterdagavond trad voor de tweede maal het gezelschap Cor Ruvs op in de schouwburgzaal van hotel Van Ros- 'sum. Het algemeen bewonderde spel van de ,vorige maal lokte nu een groot aantal be langstellenden naar dezen avond. Ditmaal zou echter niet een bepaald stuk worden opgevoerd, doch was een „ouderwelsche lachavond" aangekondigd. Het bleek echter dat het gezelschap daartoe minder geschikt was, want algemeen was men van gevoelen dat deze avond veel minder geslaagd was dan de vorige. Een groot deel van het pu bliek was dan ook eenigermate teleyrgesleld. ■Anderen echter hadden genoten van het vroolijke spel. De heer Van Rossum heelt echter tot nu toe wel succes gehad met zijn tooneeluitvoeringen. De zaal was ook nu ge heel gevuld. Een luxe auto slipte op den Goudschen weg en reed pardoes tegen een boom, waar door de voorruit brak, de lantaarns werden •verbogen en bovendien de motor grooten- deels werd ingedrukt. Wonder boven won der bleef de inzittende eigenaar-chauffeur ongedeerd, doch de wagen moest door een andere naar een garage worden gesleept. - De uilslag van de gehouden aanbeste ding van een kaaspakhuis voor den heer F. Noordhoek is: Katwijk en Overes f 15.316; A. Yoordouw f 17.410; Osnabruggen en v. d. Grift, Koc- ■kengen f 17.351: W. v. Egdom, Alphen a. d. Rijn, f 17.276; D. van Geest, Zwarmnerdam, f 15.250; A. A .C. v. d. Oudenrijn, Bodegr., f16.398; C. van Ingen, Bodegr., f15.718; T. G. Scheer, Bodegr., f 15.264; P. Plomp, Bodegr., f 14.570; D. Middelkoop, Vleuten, 117.561; G. J. Noordmans, Amersfoort, f 18.900; v. d. Meulen en Matthijssen, Utrecht, f18.700; P. Beslebreur. Woerden, f 17.930; J. A. van Dillen, Zegveld, f 15.500. Aangezien in bovengenoemde sommen begrepen was een bedrag voor den bouw van een overdekte binnenplaats en de leve ring van kaasplanken, was niet de laagste inschrijver, maar de lieer Van Dillen, le Zegveld voor den bouw van het pakhuis de laagste inschrijver. De gunning is echter nog aangehouden. Zaterdagmorgen om 10 uur zal de ge meenteraad vergaderen. De agenda voor de vergadering luidt: a. Ingekomen Stukken; b. wijzigingen algomeene Politieverordening; c. benoeming Directeur Ambachlsteeken- school; d. verhaal van pensioensbijdragen; e. belooning doktoren voor armenpractijk. Hazerswoude. De collecte, welke in de R.K. Kerk Zwaantje, parochie St. Michael gehouden is voor de slachtoffers van den Watersnood heeft opgebracht de som van I 600. Leiderdorp. Gisteravond is door de buren dood in hare woning gevonden de 80- i jarige wed. Guldemond, wonende in dc van der Doesslraat. Waddingsveen. De machinale houtbewerker W. T. had het ongeluk met zijn hand in een beweging zijnde machine te geraken. Het gevolg was dat dit lichaamsdeel geheel ontveld en ge- aieusd werd. Hij moest zich direct onder doktersbehandeling stellen. Een zekere v. D. alhier liet Zaterdag even zijn rijwiel onbeheerd slaan. Bij zijn terugkomst was het belastingplaaljc gesto len. Van den dief geen spoor. Dc nieuwe Geref. Kerk is thans geheel voltooid daar het ontbrekende uurwerk in den toren is aangebracht, en nu met het uit stekende uurwerk een schitterend geheel maakt en er toe bijdraagt de nieuwe kerk tot een sieraad voor onze gemeente te maken. Woubmgge. De raad dezer gemeente vergaderd op a.s. Donderdag, voorin, lialf- tfen. Onderwerpen ter behandeling: 1. Opening; 2. notulen; 3. ingekomen stukken; 4. benoeming leden commissie plaatselijk toezicht op het lager, onderwijs; 5. verpachting vischwater Woudwatering aan K. de Jong; 6. vaststelling verordening betreffende de heffing van leges ter secre tarie en voor verrichtingen van den ambte naar van den Burgerlijken Stand; 8. bouw keurlocaal vleeschkeuringswel; 9. vaststel ling verordening lot wijziging der behcers- verordening van het electricrieitsbedrijf; 11. verkoop gedeelte van het gemeente bouwland aan H. van der Weijdc; 12. comptabele regeling. RECLAME. Een flacon Foster's Maagpillen bevat een maand gezondheid voor een familie. Zij zijn een uitstekend laxeermiddel, en beteren maagpijn, galzncht, het zuur, slechte spijs vertering, een beslagen tong, schele hoofd pijn, en verstopping. Foster's Maagpilleu dienen in elk huis aanwezig te zijn. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65in apotheken en drogistzaken 9860 ifa; Haarlemmermeer. Zaterdagavond om streeks 11 uur ontstond brand in de arbei derswoning aan den Hoofdweg bij den Ben- nebroekerweg, bewoond door W. G. T. De bewoners werden door het huilen van een der kinderen wakker, bemerkten dat 't huis in lichtelaaie stond en konden zich ternau wernood in nachtgewaad redden. De woning brandde tot den grond toe af. De brandweer van Hoofddorp was met dc aulomobielspuit spoedig Ier plaatse en slaagde er in de aan grenzende perceelen te behouden. Oorzaak onbekend. Verzekering dekt de schade. Naar wij vernemen, heeft de burge meester van deze gemeente, na gepleegd overleg met wethouders, als Voorzitter van de afdeelin'g Haarlemmermeer van het Nederl. Roode Kruis, het initiatief genomen *ot het houden van een openbare collecte. langs de huizen in de Haarlemmeermeer, ten hate van de slachtoffers in de door den watersnood geteisterde streken, net ligt in de bedoeling deze collecte te doen plaats vin den in het einde van deze en het begin van do volgende weck. Eenige personen hebben zich gedron gen gevoeld pogingen aan te wenden om te komen tot de slichting van een christelijk gereformeerde gemeente te Hoofddorp. Er 9chijnt reeds een in 't dorp staand gebouw le zijn aangekocht voor de te hou den bijeenkomsten, die vermoedelijk geleid zullen worden door ds. Bijl eve ld uit Haar lem. Te Vijfhuizen is nog een ijsclub opge richt, waaraan de naam is gegeven van „IJsclub Nieuwe Brug." Het aantal leden bedraagt reeds meer dan 60. Het bestuur is samengesteld uit do hecrcn M. Buis, voorz. Th. v. d. Vlugt, secr. en P. Buis, penningm. Katwijk aan den Rijn. Mej. J. M. de Wit, onderwijzeres aan de Christel. School (hoofd de heer Raasveld) alhier is als zoo danig benoemd aan een Christelijke School te Delft (hoofd dc heer Kaarsen). Katwijk-aan-Zee. Toen de schelpenvis- scher H. J. zijn paard op stal wilde verzor gen en hij zich in de nabijheid bevond, be gon bet paard opeens le slaan en bracht J. zooveel klappen toe dat deze bewusteloos werd. Gelukkig werd dit opgemerkt, en werd J. voor erger bewaard. Onder veel pijn werd hij naar zijn woning vervoerd. Twee minderjarigen uit Amsterdam, de 18-jarigen J. W. en H. F. K. die zich alhier gevonden, werden door de politie aangehou den. Zij zullen op transport worden gesteld. Van de trawivisscherij kwamen Maan dag te IJmuiden aan de markt de loggers: KW. 79 met f645; KW. 173 met f1020; KW. 103 met f 530; KW. -44 met f 615KW. 2S met f 623 en KW. 54 met f 329 besom ming. Lisse. B. en W. hadden voorgesteld een surnumeraire leerkracht te houden aan de o. 1. s. voor m. u. 1. o. nu door de inwer kingtreding van het versoberingswetje op 1 dezer deze leerkracht niet door het Rijk be taald werd. Dit was geschied na instem mend advies van de hoofden der openbare en bijzondere u. 1. o.-scholen. De raad der gemeente verwierp dit voor stel met 10 tegen 3 stemmen. Door de voorstanders der o. s. wordt nu getracht de gevolgen van een eventueel ont slag te neutraliseeren door geldelijke bijdra gen. Noordwijk. Loop der bevolking Aangekomen personen: L. G. van der Wey- den en vr., timmerman, de Bildt, Oude Zee- 1 weg 38. G. van der Sloot, dienstbode, Rotterdam, Julianaweg 36. Vertrokken personen: M. A. van der Ham en vr.. schipper, Oegstgecst, Dorpstraat 47. J. H. Etman, leerling monteur, R.Dam, Rooseveltslr. 21. P. J. Vink, kanloorbed., Bilthoven, le Branderburgerwcg p.a. J. Appeldoorn. J. G. van 't Wout, schipper, Amsterdam, Mosweg 45. J. F. A. Lcysen en fam., arbeider, Brussel, Onderwaes- slraat 7. D. M. HoHenkamp, zonder, Be verwijk, Corn. v. Amzenslraat 7. J. Ver meulen en fam., predikant, Groningen, Werfstraat 4. J. G. Meiland, dienstbode, Leiden, Nieuwe Rijn 5. C. M. v. Rooyen, kleermaker, Baarn. Laanslraat c 72. W i t-G e 1 e K r u i s. Gisteravond heeft in het R.K. Juvenaatsgebouw een ver gadering plaats gehad onder leiding van den heer C. G. J. Alkemade. Deze vereeniging is pas opgericht en had nog geen definitief be stuur. Deze avond was belegd om tot ccn definitief bestuur te komen. Bekend gemaakt werd dat nu zijn aangesloten 421 gezinnen. De toegezegde contribution bedragen f894. Artikelsgewijze werden de statuten en het huishoudelijk reglement aan de vergadering voorgelegd. Op enkele kleine opmerkingen na, werd het concept aangenomen. Voorge steld werd om bij latere toetreding een wachttijd te stellen van 6 weken. Dit wordt aangenomen. Dan volgt bestuursverkiezing. Gekozen werden: mevr. P. de Groot-Romeijn, mej. MeijerKoelcwijn, Jan van Kan, P. J. de Groot, H. Buy ze, Job Vink en G. Romeijn. Besloten wordt om de Kon. goedkeuring aan te vragen. Gevraagd werd om ook le Noord- wijk aan Zee een magazijn beschikbaar te houden. Dit zal aan het nieuwe bestuur in overweging worden gegeven. Hierna werd de vergadering onder dank voor goede opkomst met den chr. groet ge sloten. Noordwijk-Binnen. De uitslag van het prijsjassen, gehouden in café „De Zwaan", van den heer W. Vink alhier, is: le prijs: W. Vink en P. de Ridder; 2e prijs: P. v. d. Vlugt en B. van Wees; troostprijs: C. de Haas en KI. Duivenvoorden. Er waren 20 deelnemers. C)egstgeest. De afdeeling Oegstgeest en Omstreken van de Alg. Vereen, voor Bloem, bollencultuur, hield Maandagavond haar vergadering. De voorzitter, de heer Hemerik, opent de vergadering met een hartelijk welkom tot de opgekomenen. Op deze eerste vergadering in dit jaar wenseht de voorz. den leden een gelukkig jaar zoowel in zaken als in gezondheid. Hopen wij, zoo zegt spr., dat dit jaar zoo moge zijn als het afgeloopen jaar; dit op verschillend gebied. Spr. memoreert de in 't afgeloopen jaar gehouden groote ten toonstelling die voor zee velen alsook voor deze afdeeling een succes is geweest Wat het bestuur dezer afdeeling aan gaat, brengt spr. in herinnering de j.l. ge houden verkiezing. Twee nieuwe bestuurs leden zijn benoemd, waarmede spr. hoopt dat de afdeeling een goede keuze heeft ge daan; ook wat aangaat de vele ingewikkel de vragen, welke herhaaldelijk aan de orde komen. In 't afgeloopen jaar hebben de heeren dr. K. Simon Thomas en A. Schou ten getoond een goede aanwinst voor deze afdeeling te zijn. Spr. hoopt ook dit jaar op hun medewerking. De afgetreden be stuursleden wordt een woord van dank ge bracht voor hetgeen zij voor de afdeeling deden tijdens hun zitting in het bestuur. De heer De Graaf, nieuw benoemd be stuurslid, brengt hartelijk dank voor het vertrouwen in hem gesteld, en hoopt zijn beste krachten aan de afdeeling te geven tot medewerking van den bloei. De heer A. van Varik wenseht den voor zitter, namens de leden een gelukkig jaar toe in gezin en in zaken. Spr. hoopt dat do heer Hemerik nog vele jaren deze aï« deeling moge presideereo. Twee nieuwe leden zijn bij den secretaris opgegeven. De penningmeester, de heer W. v. Eg- mond, brengt het financieel verslag uit waaruit bleek: Ontvangsten incl. het vorig batig saldo f 434.44uitgaven f 349.61. Batig saldo f 134.83. Tot kasnazieners werden benoemd de heo- Ten Hoogewoning en Nijssen, die adviseer den dat alles in zeer goede orde was be vonden. De Voorzitter brengt hierna den lieer Egmond hartelijk dank voor zijn beheer. Het volgend punt der agenda was: Be spreking over een in 't voorjaar 1926 te houden tentoonstelling van afgesneden bloemen van narcissen en andere bloeien de gewassen. Na een korte bespreking over de financiën, wordt het bestuur gemachtigd een commissie vaü uitvoering te benoemen, waarvan in een volgende vergadering na dere mededeelingen gedaan zal worden. Hierna verkreeg de heer G .Lubbe het woord. Spr. gaf een inleiding over: Welke grond en welke bemesting is het best ge schikt voor de cultuur van lelies. In enkele korte trekken deelt spr. mede, dat dc lcliesoortcn, in 3 groepen te rang schikken zijn, n.l. de hoofdsoorten. Enkele dezer soorten groeien wel ongeveer in eiken grond, doch welke grond bepaald de beste is, zal moeilijk uit te maken zijn. Beproe ving en resultaat moeten toch met uitste kend gezonde lelie3 geschieden. In Katwijk, de duingrond, en in Rijnsburg in den Iele? - grond, zijn zeer goede resultaten verkre gen. Deze grondsoorten blijken zeer ge schikt te zijn. Alleen in Overveen blijkt de grond te laag gelegen en te lang water houdend te zijn. Wat aangaat de bemesting, is bladmest het meest aan te bevelen. Koemest is in geen geval geschikt voor bemesting. Alle mestsoorten die, even als de grondsoort, te lang waterhoudend zijn, worden niet ge wenseht. geacht. Vereischte is dus althans een goed gedraineerde grond. Verschillende besprekingen over ziekten, bemesting en grondsoorten volgen na dezo inleiding, waarvoor den beer Lubbe dank worde gebracht. Vervolgens gaf de heer A. Schouten een inleiding over: Wat is te doen tegen bol- of zomerrot in Narcissen. Het is zoo zeide spr. een niet gemakke lijke zaak tegen deze ziekte te strijden. De oorzaken zijn toch allen nog niet volt ledig bekend. Bij de inspectie aezen zomer zijn vele soorten Ziek bevonden en is geble ken dat deze eer is toe- dan afgenomen. Na een uiteenzetting van de soorten bolrot, zegt spr. dat den laatsten tijd ook is ge bleken dat verschillende soorten narcissen aangetast kunnen worden. Door het broeien en spoedig na het rooien, komen- veelal bolrotziekten voor. Naar prof. Van Slochteren komt het bol rot meestal voor door de verhoogde tem peratuur. De onderzoekingen zijn niet gemakkelijk daar er wel 120 soorten zwammen bestaan, van de fusariumsoort. Spr. wijst vervolgens op het voorkomen van ziekten in 't voor jaar, doch dit is niet altijd bolrot. Spr. zet ook uiteen, op welke wijze bolrotziekte tijdens de inspectie wordt gevonden. Ook in den grond kan besmetting zitten, waardoor sterke gezonde bollen worden angetasat. Het gevaarlijke is dat het bolrot in zeer geringe mate zichtbaar is. Een zeer kleine schimmelkring aan den onderkant is meestal merkbaar, niettegenstaande de bol inwendig reeds geheel ziek is. Zoo vindt men dan bij het opensnijden, dat de ziekte al in een vergevorderd sta dium is. De temperatuur speelt bij de Narcissen een groote vol. Veelal wordt gezegd dat het koken van narcissen nadeelig is, doch dit mag zeer zeker niet gedacht worden, daar hiei^vqp nog yooit eenig bewijs gele verd is kunnen worden. Zijn enkele partijeD in zeer geriDge mate ziek, dan zal het koken niet altijd voordeel zijn. Door het koken wordt de ziekte niet genezen. Wat bestrijding aangaat, zegt spr. ten le. De kweeker moet zijn partijen zeer goed kennen. 2e. Een goed ontwaterende grond. 3e. De groei der bollen niet „jagen". De 6tikstof zal de plant uit elkander doen groeien, waardoor zwakte intreedt. Vooral bij zwakte kan ziekte zeer gemakkelijk de overhand krijgen. 4e. Alle ziekte moet uit de partijen ge weerd worden. Ook zijn voorzorgmaatrege len aan te bevelen, doch deze oefenen den grootsten invloed uit. Vooral ook de pas gerooide bollen mogen niet direct in zak ken gestort worden, doch ook niet aan te felle zon worden blootgesteld. Den heer Schouten wordt dank gebracht voor deze zeer belangrijke inleiding, waar over nog eenige besprekingen volgen. De voorzitter geeft hierna een uitlegging inzake een gestelde vraag over kruising van dahlia's. Naar aanleiding van de eerstvolgende te houden algemeene vergadering te Haar lem, vraagt de voorzitter namens het hoofd bestuur of er nog voorstellen zijn. De heer W. de Ruiter bespreekt den ongehoorden en ongezonden toestand bij het bezoek op „de Beurs" te Haarlem. De tongen kwa men hierover algemeen los, waarna het bestuur gemachtigd werd hierover namens deze afdeeling bezwaren mede te deeten aan het hoofdbestuur. De voorzitter zal in de volgende verga dering inleiden de vraag: Wat kan men het beste .toevoegen aan de zware klei, om te komen tot een beter wortelgestel van Con- velaria's op kleigrond. Bij het punt: Belangen der afdeeling, deelt de voorzitter mede dat hem ter hand zijn gesteld een tweetal vlugschriften be treffende: Emeltenbestrijding en deugde lijke middelen tegen plantenziekten, en wijst den leden er op dat deze werkjes tegen zeer geringe prijs zijn te verkrijgen. Het bestuur besloot voor de leden een aantal dezer geschriften aan te koopen. Een verloting van een collectie bloeiende planten werd aan het einde gehouden, waarna de voorzitter de vergadering sloot. Kerkelijk bericht. Ned. Herv. Gcm., Woensdagavond, ie halfacht, in de bewaarschool Hooge Morschweg, bijbel lezing. Rijusbuig. Uit een paar schuren, slaan de achter huizen in de Baron v. Wasse- naerstraat alhier is een aantal rijwielbelas- iingplaatjes van rijwielen gestolen. Tevens worden in de nabijhied eenige ko nijnen vermist, Sassenheim. De collecte voor den wa tersnood heeft in deze gemeente tot nu toe opgebracht f8972.66. Behalve op dit mooie bedrag kan er nog gerekend worden op eenige flinke giften, welke nog zullen nako men, zoodat onze gemeente niet ver van de f 10.000 ;al afblijven. Het walersnoodcomilé alhier kan dan ook niet nalaten aan de inwoners van Sassen heim zijn hartelijken dank te brengen voor hetgeen zij voor het sclioone doel hebben bijeengebracht. Valkenburg. Kerbcl. bericht. Ncd. Horv*. Gem., Woensdagavond, te 7 uur, ds. Herroanides, bijbellezing. Voorscholen. De afdeeling Voorscholen van den Ned. R.K. Volksbond bood gister avond haar donateurs en leden een feest avond aan in het R.K. Verecnigingsgebouw, alhier, met welwillende medewerking van de tooneelverecniging „St. Genesius" en de St. Laurens" harmonie. De voorzitter de lieer Th. Bergman opende dezen feestavond met den christelijken groet en riep allen een hartelijk welkom toe en wel in 't bijzonder den geestelijken adviseur van de afdeeling, waarna „St. Genesius" optrad met een blij spel in drie bedrijven getiteld „Dc arme mil- lionair", wat goed van stapel liep en deD lachlust opwekte. De harmonie „St. Lau rens" gaf vele mooie nummers ten beste en voor de eerste maal werd het bondslied met koper begeleid onder leiding van den direc teur, den heer Kroon uit Leiden. De collecte voor Herwonnen Levenskracht bracht f 5.83 op. Aan het einde van den feestavond bracht de pastoor P. Meijer, geestelijk adviseur van den bond, dank aan allen voor dezen aan- genainen avond, aan de tooneelverecniging voor het spel en aan de harmonie en haar directeur Kroon voor de muziek. Conti Grange pnt. brt. li.s. gem. 600 15 88 83.33 291 "15 190 19.4Q VOETBAL. Leidsche Voetbalbond. Zondag werden nog de volgende, nlel ver melde, uilslagen verkregen: le klasse: U. V. S. II—L. F. C. III 7—2. de klasse: Quick B. IllLugd. VI 61. ATHLETIEK. Spelleidercursns. Aan den door de afdeeling Leiden van den Ned. Bond voor Lichamenlijke Opvoeding georganiscerden spelleidercursus, welke Za terdag j.l. is aangevangen, wordt door 37 personen deelgenomen. SCHERMEN. Het wapenieest van den K.O.O.S. De wedstrijden begonnen, In den Dierentuin hebben gistermiddag de wedstrijden van den Kon. Onderotticieren- Seliermbond een aanvang genomen. De uilslag van den personeelen kamp op sabel was: Eereprijs: E. Annevelink, 3 gew. part. 6 onlv. tr.; 1. F. de Kort, 2, R. H., I gew. partij, 6 onlv. tr.; 2. A .Boet, 2. R. O., 1 gew. partij, 8 ontv. tr.; 3. J. R. Kooien, genie, 1 gew. partij, 8 ontv. Ir.; 4. H. F., v. d. Broek, grenadiers; 5. W. v. Ilunnink, 1. R. V. A.; C. J. G. Niepoort, 2. R. H.; 7. A. P. Zwarte- veen, 6. R. I.; 8. W. G. Franssen, rijschool; 9. J. de Vries, 9. R. I.; 10. K. Melz, 6. R. I.; 11. P. Borgdortf; 12. R. v. Putten. 1. R. I. 13 Th. B. W. Wessclingh, 18 R. I.li. J. H. Dunk; 15. J. Brouwer; 16. J. Mink, i. R. I.; 17. G. M. Schippers, 13. R. I.; 18. J. A. Rij ken, 2 R. H.; 19. P. Ringnalda, 13. R. I.; 20. J. F. Bosman, marine; 21. H. Schaap, genie; 22. C. IJ. de Ruyter, 12 R. I.; 23. J. Schen kel, 12 R. I.; 21. H. A. v. Oyen, 1 R. I. De korpswedslrijd op sabel had het vol gende resultaat: 1. Genie (P. van der Horst, A. Maljas en M. Voets) 13 gew. pari., 39 ontv. tretf.; 2. 20e regiment infanterie (E. Annevelink, U. Scholte, Speyers) 12 gew. pari., 41 onlv. Ir.; 3. 2e R. V. A. (Ch. Sluyler, P. Rosdorf en E Liesveld) 12 gew. part., 42 ontv. tr.; 4. School voor Verlolsofficieren (J. C. Ver- meeren, J. Vos, W. J. Veldkamp) 11 gew. pari. 48 onlv. tr.; 52e regiment huzaren (W. Besling, M. Leek en L. Kuikhoven) 11 gew. parL, 39 onlv. Ir.; 6. regiment vesling-arlil- lerie (D. J. Wit, E. Spronk, Van Spanje) 9. gew. parL; 7. grenadiers (H. vïd. Broek, P. Waning en A. Faher) 8 gew. part. 44 onlv. Ir.; 8. Jagers (Ch. Montfoort, M. C. v/d. Lin den, A. de Heus) 8 gew. part., 49 onlv. tr, ZWEMMEN. Leidsche Zwemclob. De Leidsche Zwemclub houdt hedenavond in café „Neut" een buitengewone algemeene vergadering ter bespreking van de plannen voor de viering van het 40-jarig beslaan, en tot wijziging van art. 3 van het Huishoude lijk Reglement. BILJARTEN. Om bet prol-kampioenschap van Europa, Grange wint. De laatste partij om het prof-kampioen schap is door Conti van Grange gewonnen en wel als volgt: De eindsland was nu: gsp. gw. pnt. brt. li.s. gom. Grange G 4 2291 89 190 25.74 Conti 4 2411 92 18G 20.19 Derbier 5 3 2219 SC 127 26.10 Cure 6 8 2385 90 153 24.64 Schweinböck 5 1 1956 132 132 14 81 RansoA 6 0 959 86 84 11.13 Bijgevolg moest een beslissingsmatch worden gespeeld lusschen Grange en Conti, die evenveel partijen hadden gewonnen. Deze match was buitengewoon spannend. Grange won de partij en dus den litet met 600 car. in 16 brt, tegen 496 car. in 15 brt. Hoogste serie: Grange 140. Conti 130. RobijnsWiemen. Voor den te Amsterdam te houden drie kamp DommeringRobijnsWiemers speel den Robijns en Wiemers gisteravond tegen elkaar. De uitslag was: Robijns 500 car., k.s. 99; Wiemers 390 car., li s. 43. KEGELEN. Nederlandsche Kegelbond. De algemeene vergadering. Zondag heeft de Ned. Kegelbond te Utrecht een buitengewone algemeene vergadering gehouden ter behandeling van d? nieuwo statuten en hot nieuwe huishoudelijk regle ment. Niet minder dan 24 van de 2S aan gesloten bonden waren vertegenwoordigd. De voorzitter, do heer B. Groenewegen, uit Haarlem, heeft in zijn openingswoord dank gebracht aan da commissie voor de reglc-mentsherziening, in het bijzonder aan den rapporteur, den heer Mozes, uit Arnhem. Vervolgens werd een aanvang gemaakt met behandeling van het ontwerp statutan, huishoudelijk reglement en de wedstrijd reglementen. Daar was allereerst de sedert jaren bran- dandb kwestie van het stemrecht. Alle leden j van de commissie waren 't er over eens, dat het thans tijd is om een verandering van het stemrecht in le voeren cn wel het aantal stemmen to regelen naar verhouding van hert aantal bij eon Kond aangesloten clubs. Het gaat niet aan, dat bijv. een bond van 5 tot 10 clubs evenveel invloed neelt ais een bond van 50 of meer clubs. -Waar echter op een der vorige vergaderingen een voorstel om het stemrecht te wijzigen, id verworpen, waren eentge leden der com missie van meening, dat daarom de com missie niet het recht heeft, om zelf een voorstal in te dienen, maar te ad vise eren dat van uit de vergadering zelf een der gelijk voorstel wordt gedaan. De beraadslagingen over deze aangelegen heid, veel pro cn ook veel contra bevattend, namen geruimen tijd in beslag. Ten slotte werd het voorstel tot uitbreiding met 14 tegen 10 stemmen verworpen. Vervolgens werd langen tijd gediscussi eerd over de kwestie van het deelnemen van niet-Ieden van aangesloten bonden aan vrijs baanwedstrjjden. SCHAATSENRIJDEN. Om het kampioenschap van Enropa. Skutnabb wint den titel. De uitslag van den wedstrijd over 10 000 M luidt: 10.000 M.: 1. Potacek, 18 min. 48,6 sec.;" 2. Skutnabb, 18 min. 60,8 sec.; 3. Jung-. blutt, 19 min. 8,6 sec.; 4. Kelila, 19 min, 24,8 sec.; 5. Roumba, 19 min. 57,4 sec.; 6, Lex Haag, 21 min. 48,2 sec.; 7. Bureau, 21 min. 49,4 sec.; 8. Hazebrouck, 22 min. 4,2 sec.; 9. Jegout, 23 min. 4,4 sec. Hassler er. Mylbeck hadden zicli voor dezen wedstrijd teruggetrokken. Het lolaal-klassement luidt: 1. Skutnabb (Finland) kampioen van Europa 1926; 2, Polacek (Oostenrijk); 3. Piclila (Finland).' 4. Jungblut (Oostenrijk); 6. Roumba (Let land); 6. Lex Haag Holland); 7. Bureau (België); 8. Hazebrouck (België); 9. Jegout (Frankrijk). Het landenklasscmcnt luidt: 1 Finland; 2. Oostenrijk; 3. Letland; 4. Holland; 5, België; 6. Frankrijk; 7. Tsjecho-Slówakije.. SCHAKEN. Jaarvergadering L. Sch. „Philidor". Gisteravond hield bovengenoemde schaak club haar jaarvergadering in café Neuf, Breestraat. Na opening door den voorzit ter, den heer P. J. v. d. Zeeuw, las de secretaris, de heer H. 1. de Kie, de notn- len, welke onveranderd werden goedge keurd. Hierna bracht de secretaris het jaarverslag uit, waarin uitvoerig de lotge vallen der vereeniging in het afgeloopen jaar werden gereleveerd. Uit bet vorelag van den penningmeester bleek, dat de kas sloot met een batig saldo. De boeken en bescheiden werden door een commissie van twee leden gecontroleerd en in de beste orde bevonden. Hierna volgde bestuursve-r. kiezing. De aftredende bestuursleden, de secretaris en de 2e commissaris, de hecren H. L de Nie en W .F Smeder, werden bij acclamatie herkozen. In de plaats van den heer J. J. Abspoet, die zich niet herkies baar stelde, koos men als penningmeester de heer E .W. v. d. Burgh. Enkele voorstellen van het bestuur wer den aangenomen. Bij de rondvraag deden de heeren J. v. Wcercn en H. I. de Nie nog enkele vragen, die door den voorzitter af doende werdeD beantwoord. Na de sluiting hield men een bliksem- wedstrijd, waaraan 20 leden, verdeeld in 5 groepen van 4 deelnamen. .Winnaars waren in groep I: O. J. v. Gooi met 8% p H. I. de Nie 2 p.; in groep U: P. J. v. d. Zeeuw 3 p., E. W. v. d. Burgh 2 p.; in groep III: J. J. Swgan Jr. 3 p., de overige drie deel nemers elk 1 p.in groep IVA. Immink m p. en J. C. Verhaar 2 p.; in groep V: G. Verhoeven 3 p.. en J. H. fl. Boterjnans 2 punten.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9