lo. 20205. MAANDAG 25 JANUARI Anno 1920. Onze Wateisnood-lBScluijving. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRUS OCR ADVERTENTIE»: 30 CU. per regel. Bi) regelabonncment belangrijk lageren prijs. Kleine Advertenliën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdag» 60 Cts., bij een maximum aanial woorden van 30. Incasso volgens postrecbl. Voor evenlueele opzending van brieven 10 Cts. porto U betalen. Bewijsnummer 6 CU. Bureau Noordelndsplein Taltfoonnummarc voor Directie on Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus Ne. 54 PRIIS DEZER COURANTi Voor Leiden per 3 maanden ƒ2 35, per week .777777777 ZO 18. Builen Leiden, waar agenten gevestigd lijn, per week ,T.T „0.18. Franco per post 2.36 portokosten. Oit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Wij ontvingen nog van-. Gecollecteerd op de l'ilv. van Warmonder Vanfare f47.20: A. B. 12.50; een inedelij- Sonde f5.—; Oijtw.- cn Onlsp.-Verg. de S. V F. De Leydespelcrs f30.32; verdiend door po Simalezband I 0.40mej. S f 2.50. Wij ontvingen in totaal 18443.98. DE DIRECTIE. Watersnood-Comité. Bij het Watcrsnood-Coniilé zijn nog de yolgonde gillen ingekomen- Jbr. mr. W. J. M. v. E. f30.—; N. C. F. V. G. f25.familie K. f G.netlo-op- brengst dansavond op 20 Januari 1926 ge houden in hel café-restaurant „Zomerzorg" fllG.Ol; personeel en leerlingen Avondtee- kensehool Ned. R.K. Volksbond afd. Leiden f52.50; Leidscbe Groenlenveihng „Ons Be lang" f50; mevr. de wed. A. v. R.B. f 2.50; voor dc Watersnood f 10.van een klein clubje van een wolfabriek f 7.50; N N. f 1.75. Giften worden nog gaarne ingewacht bij den penningmeester, den heer F. Muys van de Moer, Plantsoen -19, Leiden, postgironum- mor 57171. Het winterfeest van de Handelsreizigers- vereenioing. In groolcn getale waren de toeschouwers en gecoslumeerden Zaterdagavond naar de Breestraat gelrokken om getuige te zijn van of deel le nemen aan het groote winterfeest, dat de afdceling Leiden van de Ned. Han- deLsreizigersvereeniging in samenwerking mat den dansleeraar H. J. v. Leeuwen Jr. in de Stadszaal georganiseerd had en waarvan de voordeelige balen ten goede zouden ko men aan het Vrijwillig Ondersteuningsfonds dier vereeniging. Reeds geruimen lijd van te voren waren wij door de advertenties, proclamaties en £elfs carnavalskrantjes eenigszins voorbe reid op dc dingen, die komen zouden, doch wat wij zagen, toen we Zaterdagavond de Stadszaal binnentraden, overtrof onze stout ste verwachtingen. De gcheele Stadszaal was plotseling omgetooverd in één groot winter paleis; overal lag sneeuw: op de balcons, op het podium in het midden der zaal, 't was alles wit, wat ons oog aanschouwde, waar tegen liet frissche groen der dennentakjes met kwistige hand tusschen het sneeuw kleed gestoken, helder afstaken. En alsof er nog niet genoeg sneeuw lag, scheen het als of uit het luchtruim duizenden sneeuwvlok ken naar beneden dwarrelden. 't Was net of de soms wat ongezellig groote zaal tot veel kleinere dimensies was teruggebracht, hetgeen er in niet geringe male loe medewerkte om een sfeer van echt knusse intimiteit le scheppen. Wanneer wij dan ook iels moeten schrij ven over Tïit luisterrijk winterfeest, willen wij in de eerste plaats een woord van bij zonderen lof brengen aan degenen, die de plannen voor deze passende zaal versiering ontwierpen en ten uitvoer brachten, le we ten mevr. van Haarlem &h de hecren Kcren- boff en Burggraaf; het geheel belanglooze werk van dit drietal is boven onzen lof verheven. In dit verband mogen uok zeker niet de leden van de •damesgymnasliek-ver- ecniging „Nieuw-Brunbilde" vergelen wor den, die met bewonderenswaardigen ijver en onuitputtelijk geduld de duizenden sneeuw vlokken aan draden regen, tezamen een sneeuwval imiteerende, die ons, ware de temperatuur niet zoo bitter weinig in over eenstemming geweest met de entourage, in de poolstreken zou hebben doen wanen. Ternauwernood waren wij van onze be en verwondering bekomen of de oppeihof- coremoniemeesler Alphonse Marquis de Sado kondigde met helderktinkende slem de komst van H. M. de Sneeuwkoningin Ar- manaa de la Neige. princesse royale van Rijp en Hagel, gravin van IJs en Vorst aan. En daar verscheen Hare Majesteit, gezeten in een arreslede, gelrokken door acht sneeuwvlokken in beeldige cosluumpjes om na eenige ommegangen door de zaal plaats te nemen op den voor Ilaar opgerichlen troon, terwijl aan Haar voelen zich de 8 sneeuwvlokken groepeerden. Ongetwijfeld éfcn van de mooisle lafreelljes van dit feesll Te tien uur kondigde klaroengeschal an dermaal Hoog Bezoek aan, thans van Z. K. H. Prins Carnaval. Vorst van Mom en Mas ker, Heer van Jok en Sc her Is. De Frins was gezeten op een reusachtige dolfijn, omstuwd door 8 lieflallfge visschen onder commando van de Zeekoningin. Een uitgebreid gevolg sloot zich hierbij aan. Z. fl. werd door de Sneeuwkoningin ontvangen met een wel- komslrede in dichtmaat, waarop Z. II. zich gracieuselijk, eveneens in dichtmaat, ver waardigde le antwoorden. De voorzitter der feestcommissie, de lieer v. Haarlem, bood H. M een bouquet seringen aan. Achtereen volgens werden hieran uitgevoerd „De dans der Sneeuwvlokken" en de allernieuwste negerdans „Charleston" door den negerko ning van Cadzambi en zijn lievelingsvrouw, terwijl tenslotte Prins Carnaval en de Sneeuwkoningin door het dansen van een Tango Milonga „Bella Sierra" den volke kond deden, dat met het gala-bal een aan vang kon worden gemaakt. Dat deze dansen en scèna gezet en ingestudeerd waren door den ballet-organisator II. T. v. Leeuwen Jr. behoeft o.i. geen betoog. Eveneens lijkt het ons overbodig, wanneer men dit weet, nog le zeggen, dat de heer v. Leeuwen er veel eer rrrec inlegde; 't is even logisch als wanneer wij zouden beweren, dat het in den zomer doorgaans niet vriest. Zooals wij reeds zeiden was hiermede liet officieele gedeelte afgeloopen en ving het eigenlijke bal-masqué aan. Al spoedig licersclile er een prettige, ongedwongen stemming, die. naarmate de uren verstre ken. alsmaar toenam, zonder zich nochtans in ook maar één enkelen wanklank te uilen. Kortom, 't was een bal-masqué. dat den door ons meergenoemden naam van de Leidscbe handelsreizigers om waarlijk goed te kun nen feestvieren, in alle opzichten bevestigde Orkest, pierement on hoempa's zorgden er voor, dat den dansminnenden geen moment rust werd gegund. Wie zich de dorstige keel wilde laven of wel den inwendigen menseh wilde versterken loog naar de champagne- bar, foyer of koffiekamer, waar de heer v. Ingen Schcnau, daarin terzijde gestaan door een lieirleger van kellners, er voor zorg droeg, dat het den drink- en eellusli- gen aan niets ontbrak. Na een algemeen défilé voor de jury ofte wel bloedraad, beslaande uit mej. J. Rijniks uit Den Haag en de heeren J. Schiks vit Rotterdam en J. van Eeden uit Haarlem, kondigde te circa kwart over twaalf het „Oud-Wilhelmus" het démasqué aan. De uitspraak van de jury was als volgt: Fraaiste groep: Prins Carnaval met gevolg (buiten mededinging)1ste prijs 8 sneeuwvlokken (leden van N.-Brunhilde) een fruitmand. Idem paar: twee Perzische astro nomen. kleedje en pijpenrek. Idem dame: Russin, drijfschaal. Idem heer: Fransch edelman van omstreeks 1760, luxe kist 9igaren. Geestigste groep: vier Pierrettes, fruitmand. Idem paar: negerkoning met gade, inktkoker met rozenbowl. Idem dame: kropsla, mandje cy clamen. Idem li e e r: imitatie Buziau, aschbak. Origineelste groep: 5 domi no's, mand met wijn. Idem paar: radiotoestel met loud speaker, lakdoosje en kussen. Idem dame: Ned. Ilandelsreizigers- verecn., moderne waarei (beschikbaar ge steld door den heer den Haan, N. Rijn. Idem heer: Tijl Uylenspiegel, rookétui Troostprijs: jockey, fruitmand; lol, sierspeld. Het is allerminst onze bedoeling eenige critiek te leveren op de uitspraak van dc jury, overtuigd als wij zijn van haar strikte onpartijdigheid. Maar dit neemt toch niet weg. dat wij het met meerdere harer beslis singen absoluut niet eens waren en meer deren- met ons. Hoe bijv. in de klasse „origi- neele groepen" vijf zwarte, dood-eenvoudige domino's met den eersten prijs gingen strij ken, was ons ten eenenmale een raadsel. Kweslic van appreciatie, waarover niet ge twist kan en mag worden. De heeren toon den zich overigens hun prijs (eenige fles- sclicn wijn) volkomen waardigi !l Door al dit feestvieren zouden wij bijna •len opzet van dezen avond vergeten. Al zal naar alle waarschijnlijkheid het batig saldo wel niet zoo groot zijn als het bestuur het gaarne zou wenschen, daartegenover slaat, dat het eerste bal-masqué als „feest" een „succés fou" is geweest. Uit dit oogpunt be schouwd geeft ook het financieel resultaat wel reden tot tevredenheid, want de organi satoren kunnen ervan overtuigd zijn. dat bij een volgend bal-masqué niet alleen het bal- con. zooals thans, maar ook de groote zaal le klein zal blijken te zijn met als logisch gevolg, dat ook de schatkist van het V/Ó. F. vergrooting zal behoeven. De nieuwe voorganger der Vereen, van Vrijz. Hervormden. Zondagvoormiddag heeft de nieuwe voor ganger van de Vereen, van Vrijz. Hervorm den alhier, dr. K. H. Boersema, van Ooster- hesselen (Dr.) waar hij predikant der Ned. Hervormde gemeente was, zijn intrede ge daan, na eerst ingeleid le zijn door prof. dr. L. Knappert, kerkelijk hoogleeraar aan de Leidsche Universiteit. Ds. K. H. Boersema. De groote zaal van het Leidsche Volks huis, waarin deze vereeniging hare gods- lienstoefeningen houdt, was, zoowel boven als in de zaal zelve geheel bezet. Eenige rijen stoelen moesten nog achter de gewone zitplaatsen worden bijgeplaatst om allen een plaats te geven. Prof. Knappert ving aan met voorlezing van eenige verzen uit Efezé 4, gevolgd door een gedeelte van.I ICorinlhen 14, waarna de gemeente Lied 5: 7 uit den Liederenbundel van den Prot. Bond zong (Psalm 103) Hierna hcctle prof. K. dr. Boersema har- lelijk welkom in de /.en kring en sprak er zijn vreugde over uit, dal de belangstelling zoo groot was. Waar de ieermeester en vriend van den hieuwen voorganger prof. dr. J. Lindeboom, uit Groningen daartoe dcor ongesteldheid verhinderd was, wilde spr. gaarne dr. B., bij de vereeniging inlei den. Hij deed dit maar aanleiding 1 Kor. 14: 3, „Wie profeteert, die sticht de ge meente", waarbij hij in treffende woorden de laak van den voorganger eener gemeente schelste, welke, naar den eisch, zooals ook Paulus deze stelde, moeilijk is, maar ook heerlijk. Als hij er op wees, dal de voor ganger zijn gemeente moet zoeken, troosten en opbouwen, mag de gemeente daar niet lijdelijk tegenover slaan, en niet alleen ont vangen, moet zij, maar ook geven. De leden der gemeente moeten het voor hem opne men hem in zijn moeilijken strijd steunen zicli als zijn medearbeiders beschouwen in Gods Koninkrijk. Zich richtende lol den nieuwen voorgan ger herinnerde hij er aan dat deze in zijn oude gemeente veel heeft moeten opgeven, wat hem lief was, ook doordal hij daar ver bonden was aan de Ned. ITerv. Kerk. Toch ook in deze vereen, zijn velen de ITerv. Kerk, waaruit zij verdreven zijn, trouw ge bleven en beschouwen zich nu nog als een gemeenle onder hel Kruis, hopende eenmaal in de Kerk terug le komen. Aan het einde van deze toespraak zong de gemeente Lied 37: 4 en 8. (Evang. Gez. 19). Dr. Boersema, inmiddels op het podium verschenen, ving aan met de voorlezing uit Markus 4: 2G29, om daarna als zijn tekst te kiezen Joh. 14: 2: „In het huis mijns Vaders zijn vele woningen". Eén van de vele beswaren, welke spr. het moeilijk maakten van zijne gemeente naar hier over le komen was dat hij den kansel moest verwisselen voor den katheder. Er gaat van den kansel, mede daarin door de traditie gesteund, een wijding uit, die de katheder mist. Verder was er nog zooveel dat hem aan zijn eenvoudige landelijke ge meente bond, waarin hij vele vrienden had, eenvoudige oprechte menschen met een kin derlijk vroom geloof. Wat zal hij hier terug vinden? Zal hier zooals elders in de groote j wereld niet een soort fatalisme als van een Gamaliel heerschen? Hoe het zij, ook hier zal hij de groole waarde van den Heiligen geest Gods prediken en dien geest naar zijn beste vermogen helpen uitdragen. Prof. Knappert had hem eens geschreven: „ah u moeilijkheden mocht krijgen, u hebt mij steeds achter de hand'" Voor deze toezeg ging dankte hij hem. Ook hoopt hij op de samenwerking met het bestuur. Zooals hij in Ooslerhesselen in goede harmonie met de eenvoudige menschen van den lverkeraad samenwerkte zal hij het ook hier trachten ie doen. Nadat hel Vrijzinnig Zangkoor, een. toe passelijk lied had gezongen, zong de ge meenle Lied 288: 5 (Evang. Gezang 274), waarna dr. B. zich ook nog richtte lot de ge meenle en lot zijn catechisanten die hij uit- noodigde vooral zijne lessen te volgen, de waarde van. het godsdienstonderwijs schet sen d. Na het dankgebed sprak nog, namens het bestuur, de lieer M. Jouslra den predikant ioe. Was de dominee de gemeente met ver trouwen tegemoet getreden, het bestuur doet hetzelfde. Wij "hebben met ons uittreden uit de Vaderlandsche Kerk veel opgeofferd, en het is voor ons van groote beleekems dat u lot ons is overgekomen en ons wild helpen in onzen strijd voor on3 goed recht in de Ned. Herv. Kerk. zeide spr. en hij ver trouwde dat de Vrijz. Hervormden eenmaai in deze Kerk zuilen terugkomen. Hierna zong de gansche gemeente den predikant het: „Dat 'eHeeren zegen op u daal", loe. In een der bijlokalen was daarna gelegen heid met dr. Boersema kennif te maken. Harmonie-Orkest T. A D. Minstens eenmaal in het jaar geeft boven genoemde muziekvereeniging een groote uitvoering, waarvoor 9teeds groote belang stelling is. Zaterdagavond was het reeds de 29ste uilvoering. De groole concertzaal van „Zomerzon" die voor dit doel met groen en bloemen was getooid, was geheel bezet met leden, dona teurs en donatrices en genoodigden, waar onder ook eenigen van het kantoorpersoneel met hun dames. Nadat 'het orkest op voortreffelijke wij se een marsch van Herzer „Aux bords du Rhin" had gespeeld en met dit voorproefje had getf ond, dat het korps doorgaat met vorderingen te maken, trad de voorzitter, de heer Daan Cornet, naar voren en heette de talrijke aanwezigen welkom, in het bijzonder het aanwezige kantoorpersoneel en bracht tegelijk dank aan de heeren patroons van de firma Tieleman Dros, die door hun donaties het voortbestaan van het korpt mogelijk maken. Hij huldigde zijn voorgas ger, den heer A. van der Vos, die jarenlang het voorzitterschap waarnam, doch nu had bedankt. De vergadering had hem als plaatsvervan ger aangewezen en, vertrouwende op den steun van de overige leden van het bestuur, hoopte hij den? weg le vervolgen, waarop zijn vriend Van der Vos hem is voorgegaan en liet vertrouwen der leden te kunnen verwerven en behouden. Daarna richtte hij zich lot den directeur, den heer J. Noordanus, die de T. C.'s Har monie zoo uitnemend heeft geleid en tot bloei gebracht. liet orkest en zijn dirigent voelen zich één. Hij hoopte, dat de heer Noordanus nog vele jaren liet korps zal mogen leiden. Aan het slot zijner openingstoespraak deelde de voorzitter nog mede, dat de aan wezigen vóór één uur niet in de koffiekamer mochten komen, welke mededeeling blijk baar bij velen ontstemming verwekte. In de pauze werd ons medegedeeld, dat hel bestuur hierin aanleiding zou vinden, niet weder in „Zomerzorg" een uitvoering U geven. Vóór de pauze was nu verder de muziek aan het woord. We zullen de acht nummers, die. achter eenvolgens werden gespeeld, hier niet alle opsommen. Van elk der gespeelde nummers zou te zeggen zijn: uitnemend gespeeld en het samenspel, dank zij de uitstekende lei ding van den heer Noordanus, correct. Er bestaat blijkbaar veel animo bij de leden, want aan zulk een uitvoering moet veel oefening zijn voorafgegaan. De solo voor piston in „Die Post im Walde", gespeeld door den lieer II. Fögel, beviel ons ook bij zonder goed. Wanneer wij deze alléén noe men is dit omdat liet ons le ver zou voeren de verdiensten van de muzikanten en den leider bij de verschillende andere nummers afzonderlijk te memoreeren. Daarom mcenru wij te mogen volstaan met le constateren, dat deze uitvoering voor een liefhebberij- corps een zeer goede was. Na de pauze volgden voordrachten en looncel. „De Leidsche Kluchtspelers", welke club zich bijzonder verdienstelijk maakt door bij uilvoeringen als deze hun rït^dewas king te verleenen, voerde „Karellje's eerste liefde op", waarmede ze dc talrijke aanwe zigen zeer vermaakte. Verder werden nog een Iweelal voordrachten gegeven. Een bal onder leiding van den lieer H. van Wel, besloot dezen welgeslaagden avond. Lcidsch Harmonie-Gezelschap „De Post". liet zoo goed bekende Leidsch Harmonie- gezelschap „De Post" heeft Zondagavond in de concertzaal „Den Burcht" weer eens ge toond, wat, ook op liet gebied der instrumen tale muziek, ijverige studie en goede leiding vermag. liet heelt met een uitgezocht pro- gramma de overvolle Graanbeurs een door- locpend kunstgenot doen smaken. De zaal zag er dank zij de goede zorg van den heer Backer keurig uiL Voor het podium was de banier geplaatst, omhangen met de medailles op muziekconcoursen ver worven. En op het podium stonden deftig de dertig muzikanten, allen voor het eerst ge sloken in een spiksplinler nieuw uniform. Wa3 het wonder dat zij nu er alles op gezet hadden ook *le muziek goed te doen uitko men Onder de aanwezigen bevond zich ook de directeur van het Postkantoor en nog eenige commiezen der Post en andere ambtenaren. Verder waren zusterverenigingen vertegen woordigd, waaronder het Haagsch gezelschap „De Post" en de gezelschappen uit Noord- wijk, Voorhout en Warmond. Nadat het ge zelschap zijn entree had gemaakt met „On to Victory", marsch van Bidgood, opende de voorzitter, de lieer H. W. Metselaar den avond met een woord van welkom aan de leden, donateurs cn begunstigers, alsmede aan de afgevaardigden van zustervereni gingen, hun dankend voor hunne tegenwoor digheid. Hij vestigde ten overvloede de aan dacht op de nieuwe uniformen, die het be stuur heeft kunnen aanschaffen dank zij de milde bijdragen van leden, donateurs en donatrices. Verder wees hij er op dat het vooral de ijverige secretaris, de heer P. van Wijk is geweest, die door zijn onvermoeid werken een deel der benoodigde gelden heeft weten bijeen te krijgen. (De voorzitter zweeg van zich zelf, doch wij vernamen van andere zijde, dat ook hij zich daarvoor al bijzonder verdienstelijk maakte door belangeloos de uniformen in vrijen tijd te vervaardigen, waartoe zijn oospronkelijk vak hem in staat stelde. De voorzitter was zeer tevreden over de muzikanten, die zelden een repetitie over slaan en huldigde den directeur, den heer M. Bolderdijk aan wiens uitnemende leiding het korps het heeft te danken de hoogste sport op den ladder der liefhebberijkorpsen te hebben bereikt. Was het korps op het concours te Dordrecht niet gepromoveerd. In de afdeeling „Uitmuntendheid" betaalde het twee eerste prijzen, terwijl het „De Post" was, die op één dag het hoogst aantal pun ten bereikte van alle mededingende vereeni- gingen. De muziek zal dezen avond pre-dp- mineeren, doch na de pauze zal men kun nen genieten van het humoristen-gezelschap Maup Biemans, terwijl eindelijk het bal door verschillende attracties nog meer geani meerd zal zijn, dan anders het geval is, al dus de voorzitter. Ten slotte deelde hij mede dat het gezel schap met toesUpmming yan den Burge- BINNENLAND. De Pers over de opdracht aan mr. Limbo* Actie tol hervorming der huwelijkswet geving. BUITENLAND. Kardinaal Hercier is overleden. - De Volkenbondsconferentie. Een Russisch ultimatum aan China meester in de groole Stadszaal op 18 Febti een uilvoering zal geven waarvan de op. brengst zal strekken ten voordeele der slachtoffers van den Watersnood. Uij hoopla dal dan de Stadsgehoorzaal eren vol mocht zijn als thans dc Graanbeurs. Na deze hartelijk toegejuichte toespraak zetle de muziek weder in met „Le Dimancha aux Champs", ouverture van L. E. Rugers, die kranig werd gespeeld en luide toege juicht werd. Daarop volgden nog een zestal nummers, waarvan ons hijzonder troffen „La fée des Alpcs" van Guib Rodeur, en „An der schonen blauen Donau" van Johan Slraus. Na elk sluk volgde een warm applaus dat ook den door het korps zoo zeer gewaardeer- den directeur den heer Bolderdijk gold. Na de pauze kwam de cabaret-afdeeling aan de heurl. Mevrouw Ifenrielte Biemans had veel succes mei haar levensliedjes, Maup Biemans wist zijn gehoor kostelijk te verma ken met humoristische voordrachten, mop- pen en liedjes, terwijl de klucht; „Wat een kaffert" ook hijzonder in den smaak viel. En toen volgde liet bal onder leiding van den voorzitter zelf. Daarvan zeggen we al leen, dat het lang geduufd heelt. De overstroomde polder Broekvetden en Tettenbroek. In de op 23 Januari jl. spoedshalve hij. eengeroepen buitengewone Vereenigde Ver. gadering van het hoogheemraadschap van Rijnland is op voorstel van Dijkgraaf en Hoogheemraden besloten om mede lo wer ken aan de door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland voorgestelde steunverleening aan den overstroomden polder BroekveTden en Vettenbroek. Die steun bestaat hierin, dat liet Rijk, de provincie Zuid-Holland en Rijnland gezamenlijk, elk voor een derde gedeelte, aan den polder een renteloos voor- schot verleenen van ten hoogste 1180.000 (op welk bedrag de kosten van dijkherstel en droogmaling zijn geraamd). Voor de alios, sing is in het algemeen een termijn van 40 jaren gesteld, terwijl de aflossing in 1927 zal beginnen. De ondershandsche aanbe steding en de gunning van het werk zijn onderworpen aan de goedkeuring van O»? deputeerde Staten. De Minister van Binnen» landsche Zaken en Gedeputeerde Staten heb ben hun medewerking aan dit plan reodf toegezegd aan het polderbestuur. Het ligt in de bedoeling, dat het geheel* werk reeds .u April wordt opgeleverd, Een gratificatie. In de op 23 Januari j.l. gehouden buiten gewone bijeenkomst der Vereenigde Verga dering van bet hoogheemraadschap van Rijnland is goedkeuring gehecht aan het reeds uitgevoerd besluit van het dagelijksch bestuur om aan bet vaste personeel der vier stoomgemalen gratificaties te verleenen we gens de plichtsbetrachting, door dat perse, neel beloond tijdens de buitengewone om. slandigheden in de jongste hoogwater, periode, toen deze gemalen onafgebroken dag en nacht gedurende meer dan 23 etma. len achtereen (dat te Spaarndam zelfs 32 etmalen achtereen) in werking zijn geweest, in welke periode eenige Zondagen, de Kerst dagen en Oud- en Nieuwjaar vielen. Van de zijde der hoofdingelanden werd lof gebracht voor de wijze, waarop Rijnland in deze moeilijke dagen den boezem3tand heeft kunnen beheerschen in tegenstel ling tot sommige aangrenzende waterschap pen waardoor rampen tengevolge van doorbraak van boezomwalerkoerende kaden vrijwel zijn voorkomen. In het Nulsgebouw heeft Zaterdag avond Sadhoe John Nelson, uit Mcdan, voor een volle zaal zijn aangekondigde predikatie gehoudeD. Nadat ds. Rauws, de directeur van de Ned. Zendingsschool te Oegstgeest, in het gebed was voorgegaan, leidde prof. Van Nes den «preker in. Deze ving zijn in het Engelsch uiige»; ro. ken rede, die door prof. an Nes werd ver- tolkt, aan met de aanhaling van hoofdstuk 1 vors 2: „Hij is gekomen tot de zijnen, doch de zijnen hebben hem niet aangenomen". Toen Jezus Ghristui kwam, hebben de Joden hem niet aangenomen, doch hebben he,u gekruisigd. Spr. wees op de noodzakelijkheid voor ieder Jezus Christus ten allen tijde te dragen in zijn hart Prof. Van Ned dankte den Sadhoe, 6e M naax Zweden gaat en eindigde met gebod,

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1