BRUMS ANKERMAN JAPONNEN tn MANTELS naar Maat UIT DE OMSTREKEN. UIT PF tU.INSTPFFtf. Op sommige stadsgrachten en op de sloo- ten in dc omgeving van Weesp werd heden schaatsen gereden. De Vecht en ook het Smal Weesp worden in verband met den drukken scheepvaart, regelmatig opengehou den. De banen der ijsclub waren heden avond eleclrisch verlicht, het ijs was in goede conditie. Ook morgen zoowel overdag als des avonds, zullen de banen op de Nes geopend zijn. In den IJsel was gisteren over de gehecle breedte veel drijfijs. In zee is ook veel ijs. De postdienst KampenUrk wordt nog on derhouden, evenals de nachtdienst Zwolle KampenAmsterdam. De meeste sloombooten van Holland ne men den weg over de rivieren. De veerdienst van Delfzijl op Emden is gestaakt. De scheepvaart in Friesland is geheel ge stremd Vele booten, die gisternacht nog met alle moeite getracht hebben met het oog op den Vrijdag, vroegtijdig op de markt te Leeuwarden aanwezig te zijn, zijn door de strenge vorst overvallen en liggen, over de gansche provincie verspreid, in hot ijs vast gevroren. De Stanfriesbooten liggen op ver schillende plaatsen in Friesland vastgevro ren. De scheepvaart op Engeland is niet mogelijk, daar door het Vliet groote massa's ijs komen opkruien. Aan de westkust van Friesland strekt het ijs zich in onafzienbare vlakten over de zeo uit. De scheepvaart op de rivier dc Eem is tengevolge van het ijs opnieuw gestremd. Bij dc monding onder Spakenburg vriest de Zuiderzee dicht. Ook het scheepvaartverkeer in het Win- schoterdiep ligt geheel stil. Uit Langendijk wordt gemeld: Met ijs- boeiers worden do vaarten naar de groen teveilingen opengehouden, ten einde den aanvoer van stapel groenten geregeld te kun nen doen plaats hebben. Te Lemmer zit voel ijs in zee. In ver band hiermede zijn de havenvuren gister avond niet ontstoken. De stoomvaart van Amsterdam naar de Zuiderzee is gestremd. Op het Buiten IJ zijn do visschers bezig met het vangen van ijsspiering. De Zuid-Hollandsche IJsbond deelt mede. dat het ijs voor tochten nog absoluut onbetrouwbaar is. De ijsbond „Hollands Noorderkwartier" voegt hieraan toe, dat ook het district Haar lem onbetrouwbaar en liet ijs vol gevaar lijke wakken is. Nabij Aalsmeer zijn de groote plassen, Groote- en Kleine Poel, alweer geheel dicht gevroren. Het ijs is echter absoluut onbe trouwbaar. In Groenlo gaat de vorst gepaard met he- vigen sneeuwval. Sedert gistermorgen 8 uur valt de sneeuw onafgebroken door. Er lag gisteravond reeds een sneeuwlaag van een voet hoog. Wederom heeft het ijs eenigc slachtoffers geëi9cht. Bij het schaatsenrijden op de z.g, leemputten achter de steenfabriek St. Joseph te Udenhout zijn Donderdagmiddag drié jongens door het ijs gezakt. Eén hunner, de ongeveer 18-jarige A. H., wist zich nog te redden. De 19-jarige H. v. I. en de 17-jarige P. v. Q. zijn jammerlijk verdronken. Hun lijken zijn eenigen tijd daarna opgehaald. In Den Bosch bij den Petlelaarsclieweg reden een jongen en een meisje per schaats in een gat in het ijs, terwijl een groep meis jes, die hen trachtten te redden, door het ijs heenzakten en eveneens to water ge raakten. Twee juist passeerendc schaatsen rijders en twee rijwielagenten slaagden erin 7 drenkelingen op het drogo te brengen. Bij twee hunner, de zeventienjarige Marie Ver- donk. wonende Vughterdijk. en den 20-jari- gen jongen G. A. Koningsslein. wonende Noordwal, konden de levensgeesten niet worden opgewekt en viel slechts de dood te constateeren. Geruchten dat het aantal slachtoffers nog grooler zou zijn, werclen door de gemeentepolitie tegengesproken. Er werd niemand meer vermist. Het zoontje van den schipper V. die te Coevorden met zijn schip in de haven ligt, is op de stadsgracht door liet ijs gezakt én verdronken Vooral in hel Noorden van het land wor den overal hardrijderijen georganiseerd. He den zijn er wedstrijden gehouden to Vecn- voudcn, Bergum (voor voetballers), Buiten post. Oudeschouw. Irnsum. Hijlaard, Akker- woude.Britswerd, Groningen. Oppenhuizen, Oudebildlzijl; voor morgen staan hardrijde rijen op het programma 1e Winschoten, Dcersum, Grouw. Roordahuizen en Stien9. Maandag wordt te Heerenveen het kam pioenschap van Friesland voor amateurs over 500. 1500 en 5000 Meier verreden. echtgen. van J. de Jong, Otweg 4 Driel, W. v. Boksel, Grijpensteinslr. 29 Wou- brugge, Ca. L. de Bruin, echtg. van C. G. v. Oostende, Woubrugscheweg 27 Bodegra ven, T. v. d. Aa en gezin, Kortsteekterweg 1 Apeldoorn, Aa. J. Middelinck, Torenslr. 8 Zwollerkerspel, M. A. G. Hooijman, Rid- derbuurt 57 Voorscholen, M. C. Kadée en gezin, Raadwijkstr. 32 Den Haag, 1e Velle- koop v. Boetselaerstr. 9. Vertrokken: K. G. J. Bouthoorn naar Voor schoten M. M. den Bleker, naar Ter Aar R. Seinen naar Hoogeveen C. P. v. Vliet cn gezin naar Den Haag G. Knopper naar Maartensdijk A. Kranenburg naar Rotterdam N. ten Brummeler naar Rot terdam G. v. Dam naar Amsterdam J. W. Keij naar Batavia. De Christelijke H. B. S. alhier is aangewezen ais bevoegd in 1926 aan haar leerlingen, die het onderwijs in de hoogste klasse tot het einde van den cursus hebben govolgd, gelegenheid te geven ora op de zelfde wijze als de leerlingen der openbare H. B. S. met 5-jarigen cursus, na afgelegd eindexamen, het getuigschrift, bedoeld in artikel 55 dei* Middelbaar Onderwijswet, te verkrijgen. Bodegraven. Donderdagavond herdacht de Jongelingsvereeniging „Eliezer" haar 34- jarig beslaan in een openbare jaarvergade ring. Een vrij talrijk aan tal belangstellenden woonden deze bij. Een arlikel der Nod. Ge loofsbelijdenis werd door een der leden inge leid en verdedigd, waarna door andere leden de figuur van Guido Gezelle werd besproken en een opstelover Oranjekoningen werd ge leverd. Andere leden gaven Ier afwisseling ge dicliten of stukjes proza. 't Jaarverslag van de secretaris sprak van een rustig, opgewekt vereenigingsleven. Door een tweetal dames, met begeleiding van or gel en viool, werden op verdienstelijke wijze een paar stukjes ten gchoore gebracht. Een der der leden sprak, tenslotte een goed-gesteld slotwoord. Ons vroeger raadslid de lieer L. Engels man maakt tegenwoordig een reis om de wereld met een woonauto, waarbij hij in het onderhoud van zich en zijn echtgenoote moet voorzien door het maken van reclame. Vol gens een bericht in een der bladen bevindt hij zich thans te Rome. Het schijnt dus voor- loopig nogal te slagen. We herinneren ons dat deze heer intertijd ook met den wagen in Bodegraven is geweest en toen o.a. een reclame voor de fa. Turkenburg voerde. Boskoop. Kerkelijkbericht. Ncd. Ilerv. Kerk: voorm. 10 uur ds. Glas. „Salvatori": voorm. halftien en nam. 6 uur de heer Brusse, te 's-Gravenhage Ned.-Herv. (Geref.): Evangelisatie- v.m. halftien en nam. 6 uur, ds. Ottevanger van Sluipwijk. Ger. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 6 uur ds. Fern hout'. Gevonden voorwerpen: 1 ceintuur da mesmantel, 1' pottemónnaie met eenig geld, 1 zakdoekje, 1 tabakspijp, 1 want, 1 ijs- muls, 4 ijzeren beugels, 1 rozenkrans. In lichtingen bij de politie. Geref. Kerk: voorm. halftien en 's avonds halfzeven de weleerw. heer Willemse, cand. tc Amsterdam. Burger 1. Stand Geboren: Arie, Z. van A. Peters en M. E. Roest Nicolaas, Z. van G. T. van der Ploeg en A. M. Tempel Thomas, Z. van B. J. Kool en C. van der Sluis Gerardus Wilhelmus, Z. van W. van der Laan en J. C. Pijnacker. Overleden: Willem do Jong jm. 28 j. Zwammerdam. Nog steeds trekt de overstroomde polder de Broekvelden en Vet- tenbroek veel belangstellenden en nieuws gierigen. De bussen, waarmede onder de be zoekers wordt gecollecteerd voor steun aan de getroffenen varen er wel bij, daar reeds nu daarin een bedrag van plm. f2000 is binnengekomen. Van verschillende zijden wordt levendige belangstelling getoond in deze droeve gebeurtenis. Zoo ontving de heer C. van Muiswinkel Mzn., wethouder alhier, dezer dagen nog enkele mooie giften Ier leniging van den nood, n.l. van de hee- ren S. en Co. te Rotterdam f 100, van de firma v. K. en L., eveneens le Rotterdam, f 100, van de hceren P. v. D. en Zn. te Nieuwenburg f 25 en van do firma C. v. M. en Zn. le Bodegraven 150, te samen alzoo f 275. Moge deze goede voorbeelden navol ging vinden, want er is zeer veel noodig. Enkele huisgezinnen toch, die niets hebben kunnen redden, moeten aan alles geholpen worden. In den loop der volgende week zullen de raadsleden alhier langs de huizen coliec- leeren. Door het comité is aan verschillende bur gemeesters in den omtrek verzocht om ook in hun gemeenten een inzameling te doen Jiiouden. Gcd. Staten hebben bericht, dat zij hun besluit omtrent de goedkeuring der Ge in een tebegrooting voor het dienstjaar 1926, hebben verdaagd. VAN WATER TOT IJS. Door de zware vorst is al het overstroomde land tot een groote ijsvlakte geworden. Een foto gemaakt in de omgeving van Beek, een door dc vorst geheel geïsoleerde en vernielde schuur. RECLAME. 9497 VISCHMARKT 5. Alphen. Burgerlijke Stand. Bevallen: L. Vcrduijn geb. v. d. Berg, z. N. den Mijl geb. Vermeulen, z. M. de Kwaasteniet geb. Oppelaar, z. J. v. de Pijl geb. Aarlman, z J. Boesveld geb. de Pater z. J. Vellman geb. Zijerveld, d. C. Quick geb. v. d. Bogert, d. Gehuwd: G. Th de Jong jm. 27 jr. en C. Koops, jd. 28 jr. Overleden: E. F. Gerlag jd 9 dg. S. Ter- tidon wed. van J. Uitman 87 jr. II. Schijf jd. 73 jr, M. C. Coomans jd. 76 jr. D. Le- fiveld, echtgen. van M. v. d. Blanken 56 jr. A. P. Vervoerd jd. 13 jr. Kerkelijkberich t voor morgen. Ned.-IIerv. Kerk, Julianaslraat v.m. halftwce ds. Veldhoen cn nam. half 7 ds. de Bruin. Hulpgebouw Gouwsluis nam. half 7 ds. Veld hoen. Ned.-IIerv. Kerk, O.-II.-weg v.m. 10 uur ds. van Linschoten. Evangelisatiegebouw, Ilooftstraat v.m. half 10 en nam. half zeven, ds. Mulder van Enter. Geref. Kerk, Raadhuisstraat v.m. 10 uur en nam. 6 uur de heer Nauta. Geref. Kerk, Ilooftstraat, v.m. 10 uur en nam. 6 uur ds. Wienljes. Ingekomen en vertrokken personen. In gekomen van Boskoop, J. de Jong, Otweg 4 Willige Langerak Ja. M. de Jong, Hazrswoude. In de vergadering van do Vorocniging voor Gereformeerd schoolondcf- wijs zijn tot bestuursleden gekozen de heerert S. Qualm en W. v. d. Spek, die deze benoe ming hebben aanvaard. In de Gereformeerde kerk alhier is een ouderavond gehouden, die niettegenstaande- het ongunstige weer door vele ouders en be langstellenden werd bijgewoond. Van 6 tot 7 uur was de gelegenheid open gesteld om het werk Van de leerlingen, ook van die van de avondschool, in oogenschouw te nemen, waarvan een veelvoudig gebruik is gemaakt. Om 7 uur opende dc voorzitter, de heer D. do Bruijn Jzn. de vergadering met gebed en sprak een kort welkomstwoord. Daarna verkreeg ds. J. Luuring gelegen heid lot het' behandelen van zijn onderwerp: „liet gebed in de opvoeding" Door den lieer II. van Hi 1 ten, onderwijzer der school, werd een gedeelte van het leven en den dood van Sim9on verteld, terwijl do heer Jac. Bol het onderwerp: „Huis en School" behandelde. Eindelijk sprak ds. Gis pen een slotwoord en eidigde met gebed. In de pauze werden de aanwezigen op koffie onl' haald. Kei-kei ijkberic h t, voor morgen Ncd.-Hcrv. Kerk, voorm. half tien, ds. Enke- daar van Ter Aar nam. half zeven ds. Fott van Bodegraven. Geref. Kerk voorm. half tien en nam. 2 uur ds. Gispen. Koudekerk. De raelkslijter Van Z., ge raakte in den vroegen morgen in den Lage- waard met een melkbrik, hespannen met twee paarden, bijna le water. Het geluk diende, dat er juist een schuit in de vaart lag, waarop het gerij terecht kwam. Door hulpvaardige handen wist men de paarden los te snijden, zoodat dit ongeval met een kleine schade afliep. Woubrngge In het laatste kwartaal 1925 werden de volgende slachtdieren ter keuring aangeboden: lo. gewone slachtin gen: 20 runderen, 55 varkens en 2 geilen; 2o. noodslachtingen: 7 runderen, 1 varken, 9 schapen, 3 paarden en 1 geit; 3o. gestor ven dieren: 5 runderen, 6 kalveren, 4 var kens, 1G schapen en 2 geiten. Van dc 77 gewone slachtdieren werden geheel afgekeurd: 1 wegens t.b.c. en 10 wegens long-Lb.c. Goedgekeurd voor ver koop in het klein: 8 runderen, 1 kalf, 12 schapen, 2 paarden, 1 varken en 1 geit. Herkeuringen werden niet aangevraagd. De Keuringsdienst van Waren te Lei den bezocht in do laatste drie maanden van het vorig jaar in deze gemeente 89 keer ver schillende winkels. Ter plaatse werden ge keurd 2958 artikelen en aan het labroato- rium 149 artikelen; in het geheel werden afgekeurd 29 handelswaren. Kerkelijk bericht voor morgen: Ned.-Herv. Kerk: voorm. halftien en des •vonds halfzeven ds. Joh. Kijne. Haarlemmermeer. Woensdagavond gaf lieer J. P. van Eyk (van de Haarlemsche Damclub) een simullaan-seance voor de le den en genoodigden der Iloofddorpsche Dam club. Door 16 spelers werd aan deze seanc-j deelgenomen, waarvan de simultaanspeler 12 partijen won, 2 partijen verloor tegen de heeren L. Barendrecht On W. Versluys en 2 partijen reinig.speelde legen de'heeren S. Groot cn S. Zijp. r/onderdagmiddag waagde een uit de •school tc Nieüw-Vènnep komende jongen, de 8-jarige Z., zich op het ijs in de Hoold- vaart, alwaar kort te voren nog een mo torvaartuig doorheen was gebroken. De knaap zakte er door, trachte zich met in- spanning, van alle krachten boven water te houden door zich aan het geregeld af brokkelende ijs vast te grijpen en zou stel lig verdronken zijn, als z'n kameraden zich niet kranig hadden gehouden door op het ijs le gaan liggen en hem ccn jas toe tc werpen. Het ijs in den Haarlcmmcrmcerpoldcr verkeert in een slechte conditie, zoodat voorzichtighpid wordt aanbevolen. Dc heer W. Slob is benoemd tot surnu merair bij de politie te Amsterdam. In verband hiermede werd hem bij Ko ninklijk besluit op z'n daartoe gedaan ver zoek eervol ontslag verleend als tweede luitenant van het le regiment huzaren en is hij benoemd tot reserve-tweede-luitcnar.t bij genoemd wapen. Hillegom. Het verbreede gedeelte van de Weercsteinslraat vóór de. Oosleindcrbrug is opgeknapt. De -rommel is verwijderd en de grond is gelijk gemaakt. Langs de afrastering van de westzijde is een greppel gegraven,, wat voor de afwate ring zeer nuttig is, maar hel' is le betwijfe len; of de grppppl in nellen toestand zal blij ven. Onder Bennebroek is een prachtig te gelpad voor voelgangers=.gemaakt. Bestaat hier ook kans? Naar wij vernemen dringen eenige eigena ren aan op een tegel iTottoir-. zij zouden het als voorwaarde stellen bij het afstaan van hun grond voor de wegverbrecding. Zij hebben daarin gelijk, maar zij hebben ongelijk ate zij, met andere onaanneembare voorwaarden komen. De sloot langs Treslong verkeert in een staat van vervuiling; nabij de Molenlaan dempt ze zichzelf. Het is te hopen, dot de wegverbreeding zoodanig snel vordert', dat die sloot dezen winter nog gedempt kon wor den. Naar wij vernemen is de regeling al ge troffen voor demping tot bij dc Remise De vijver bij de bruine bank blijft gelukkig be staan. Door den Raad van Beheer der N.V. Elcctriciteitebedrijf Hillegom-Li9se-Sass*-n- hoim is een een stroomverbruiker b-buct, wegens het door een onbevoegde laten ver breken van de zegels van aansluitkost en meter. M^t het: doel de baten af te dragen ter leniging tan den watersnood zal hier op 4 Februari een concert worden gegeven. Medewerking is toegezegd door de musici: mej. Ilogervorst,. mej. de Wreedc, mevr. WarmenhovenElfring, mej. Wentholt, dr. ten Hoopcn en de heer Haye van Ha-arlem. Dc namen van deze dames en heeren zijn waarborg voor een prachtig concert. Naar wij vernemen is reeds van verschillende zij den hulp toegezegd; er bestaat een gegron de verwachting dat een flink bedrag voor het goede doel bijeen gebracht zal worden. middélen en kleeding. Kerk. bericht. Ned.-Herv. Kerk, voorm. 10 uur en nam. 1.30 uur, ds. Grolle. Geref. Kerk, voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. Van Herkson (coll.) Hulpbeb. Stu denten). Chr. Gereformeerde Kerk voorm. 10 u. en nam. 5 u. ds. Zwiep. Woensdagavond 7 uur ds. Zwiep. Ncderl. Prot.-Bond Hillegom, voorm. 10.30 uur ds. W. Klaassen, van Hoorn. Katwiik. Burgerlijke Stand. Geboorten: Jacob, z. van W. Zwanenburg en D. Guijt Cornelis, z. van L. van der Plas en L. Plokker Dirk, z. van J. van d<?r Plas cn W. van Duijn; Gijsje, d. van M. van Duijn en L. den Hollander Wilhelmina Pelronella, d. van P. II. van Paridon en \V. Boogaards Wilhelmina, d. va.n J. Guijt en J. van Duijn Cornelis Willem, z. van C. van den Burg en J. Aandewicl Andries, z van A. van Duijn en J. Guijt Gerritje, d. van J. Haasnoot en I. van den Oever Piet'er, z. v. J. van der Plas en H. van den Oever Geertje, d. van D. van der Plas en A de Vreugd Anna, d. van J. van.Dijk en A. Barnhoorn. Overlijden: Hendereinlje van Rijn, oud 75 jr. echtgenoote van J. van Rijn Knier tje de Best, oud 38 jr. echtgenoote van Nic. van Beelen Aric Lens, oud 40 jr., echtgenoot van J M. van Vliet Pieter Schaap, oud S3 jr., Weduwnaar van M. van Duijn. Huwelijken: Geene. Huwelijks-aangiften: B. van Duijn en N. de Jong A. B. Maagdclijn en D. van Vel- Katwijk aan den Rijn. Woensdag hoopt de Gëref. Jongedochtersver. haar 30- jarig bestaan te herdenken. Kerk. bericht. Ned.-Herv. Kerk v.m. 10 uur en n.m. 6 uur ds. Bollee. Geref. Kerk v.m. 10 u. cn n.m. 6 n. ds. Meijering. Dank zij de activiteit van hel be6luu: onzer afdccling ,,Het Groene Kruis" van de Z.-Holl. ver. van dien naam, zal Kat wijk een der eerste gemeenten zijn in deze omgeving waar de prachtvolle Groene Kruisfilm" die vervaardigd werd in ver band met het pas gevierde 25-jarig jubi leum der genoemde vereeniging wordt ver toond. Deze film geeft een schitterend beeld van den nuttigen arbeid van deze vereeni ging. Naar wij vernemen zal de vertooning plaats hebben op a.s. Donderdag in dc zaal voor Protst. Christ. Belangen. Naar we vernemen is dc deelname om een abonnement telefoonnet Lissc te heb ben van dien aard dat er zeer groote kans bestaat dat dit tot uitvoering komt. Het gevraagde aantal deelnemers is er cn er blijft evengoed nog gelegenheid bestaan een aanvrage te doen. De R.-Kath. H. B. S. alhier is aange wezen als bevoegd in 1926 aan haar leer lingen, die het onderwijs in de hoogste klasse tot het einde van den cursus hebben gevolgd,, gelegenheid te geven om op de zelfde voorwaarden en op dezelfde wijze als do leerlingen der openbare H B.Scho len met 5-jarigen cursus, na afgelegd eind examen, het getuigschrift, bedoeld in arti kel 55 der Middelbaar-onderwijs te ver krijgen. Katwijk-aan-Zee. Volgens opgave aan het gemeentelijk arbcidsbuj-eau was de stand d&r werkloosheid als volgt: arbeiders 81, visschers 18, grondwerkers 25, kuipers i3, opperlieden 6, werkvrouw 1, straatma ker 1, metselaars 4 en scheepmakers 1, tezamen 153 personen. Van de treilvisscherij kwam Vrijdag te IJmuiden binnen de logger KW- 38, met f 1223 besomming. Lisse. K crkcl ij k bericht voor morgen. Ned.-Herv. Keik, ]0 en 5 uur ds. G van Dijk Azti Geref. Kerk, 9.30 cn 1 uur, lccsdienst. Christ. Geref. Kerk. 9.30 en 5 uur, ds. C. S. v. d. Ven. Geref. Gem 9.30 en 4 uur, Us. II. A. Minderman. Burg. Stand. Geboren: Anna Hc'nriëtlc, D. v. W. v. Ruiten en A. A. der Kinderen. Ondertrouwd: L. L. Koonicn en M. P. Jelierse. Gehuwd: C. W. Barnhoorn en W. J. Cas- pers. Overleden: Engelina Leonardo Sloot-beek 7 jaar. Christina van Ginhoven, 33 j. In de afgeloopen week heeft het Ncd. R.-K. Huisvestingscomité afd. Lisse een in zameling gehouden voor de slachtoffers van den watersnood. Gecollecteerd werd ruim f 1600 benevens 2000 K.G. aan levens- Noordwijk. Gemeenteraad, Op de agenda voor den gemeenteraads vergadering slond gisteravond als oerste punt: Voorstel lot uitbreiding der Waterlek- dings werken. Voordat dit punt echter tn openbare vergadering in behandeling kwaan werd liet in be9lolen zitting door ir. Van Roycn, directeur der Waterleiding te An> sterdam, toegelicht. Deze huishoudelijke vergadering duurd tot circa halfnogen. Daarop werd de openbare vergadering ge houden, waarvoor vrij groote belangstelling op -de publieke Iribune was. Ir. Van Royen nam op de publieke Inbune aan de pers tafel plaats. De voorzitter stelde onmiddel lijk het voorstel aan de orde om te besluiten lol uitbreiding der waterleidingswerken, met 65 Meter persleiding en dan B. en W. daar voor ter beschikking te stellen een bedrag van f90.000. De lieer Van der Wiel wilde ccn enkele vraag doen. Hij leest in het praeadvies dat er sprake van is dat ook Noordwijkerhout zich bij de Noordwij'ksche leiding zal aan sluiten. Ilij wilde dan allereerst vragen: wan neer B. en W .een antwoord van Noord wijkerhout verwachten. Zal dit lang of kort duren? De tweede vraag is óf, wanneer de leiding door de duinen gaat, ook Noordwijkerhout dan zal kunnen worden aangesltoen? De voorzitter antwoordt dat het nooit* lang zal -kunnen duren dal Noordw.hout zal beslissen. Hel laatste onderhoud dat de .voorzitter mcl B. cn W. van Noordwijker hout had heeft hen de overtuiging geschon ken, dat de bcslising in haar laatste stadium is. En hij meent-to mogen verwachten dat die •Besli'ssi'ng- gunstig zaJ .-zijnvoör ting. - In ieder geval is 0500 Meter transport leiding noodig. Komt Noordwijkerhout er bij dan zal er nog 1500 M leiding moeten wor den aangeschaft. Maar dat is gc-cn bezwaar De fabrieken zijn er wel op ingericht om e* spoedig 1500 M. bij te maken. De heer Van der Wiel meent dat, als men toch niet in den zomer van 1926 klaar komt, de aanleg dan geen haast heeft. De voorzitter ontkent dit en wordt daarin blijkbaar versterkt door een briefje dat hem verstrekt wordt door den heer Van Royen. De heer Van Nes vindt iets angstigs in de zaak. Men moet, wil men met Noordwijker hout in zee gaan, zekerheid hebben dat dan ook dc 1500 M. transportleiding spoedig kan klaar komen. Anders zit men niet de kosten van de G500 Meter. Overigens voelt hij er r.iet voer over Noordwijkerhout tc gaan. Wij moeten uit den aanleg over Noordwij kerhout winst maken. Anders doen wij ver standiger niet deze gemeente er in le betrek ken. De voorzitter meent dal ook de. redenee ring van den lieer Van Nes niet aangaat wat hij dan nader aan de hand. van hetgeen de heer Van Royen meedeelde illustreert. De heer Van der Wiet vraagt nog of de Raad nog zal gehoord worden als Noord wijkerhout verklaart mee te willen doen, welke vraag de voorzitter toestemmend be antwoordt. De heer Alkemade herinnert er a^in dat indertijd werd gerekend dal de capaciteit ge durende 8 jaar voldoende zou zijn. En nu heeft de waterleiding 6 jaar gewerkt en be zit reeds te weinig capaciteit. Volgens den ingenieur komt dal door waterverspilling. Is daar niels tegen 1e doen? Zou men nu niet beier doen meerdere meiers te nemen? De voorzitter gelooft dit niet. Men zou de meters ook moeten betalen. Na cenig verder debat zegt de heer Van Nes dat de ingenieur het woord verspilling niet heefl gebezigd maar wel een der raads leden. De heer Van Eden gelooft ook niet da' men met het plaatsen van meters waterbe sparing van beteekenis zal krijgen. Do voorzitter zegt dal het stolsel dat thans loegepasl wordl, namelijk, dat groote inrichtingen als Huis ter Duin, enz. meiers hebben en anderen vrij. zijn in het gebruik, het voordeeligst is. De heer Van Nes meent dal men hel wa tergebruik. ook zondêr meiers le plaatsen, kan beperken waarvoor hij enkele voorbeel den aanhaall. Na nog eenig debat over onderdeden werd het voorstel zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De heer Van Royen verliet daarna de pu blieke Iribune. Hierna stelde de voorzitter voor de notu len van de vorige twee vergaderingen vast te stellen. De heer Van der Niet maakte ccnige op merkingen. De voorzitter zegt toe dat de concept-nolü- len vóór ze gedrukt worden, ter inzage zub len liggen, zooals indertijd besloten is. D* Raad kan zich daarmede vereenigen,

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6