vni. ANEKDOTES. rnij voorloopig geen nieuwe sluren Zoolang jullie daar samen bent raag je samen aan mij schrijven. Ik wensch jullie beterschap, het broertje van Adrie ook. Viertal Kouprie verleden week ontving ik dien briel over de post veel te laat Mario, avcc grand plaisir ie lais ce que tu me de- mandes J'étais trè9 contente d avoir de tes nouvelles. La semaine passée i'ai regu ta letfre et ta carlo trop tard pour te répondre dans Ie journal du 0 janvier mais cette semaine ta lettrc_est déjèi venue le mercredi soir. Merci de ton joli dessin. Ici en Hollandë il 'fait trés froid. As-tu lu de cette grande misère des inondations? Wim en Jannetje Teljeur. nu deze keer behoeven jullie niet tevergeefs te zoeken i naar je naam. want nu staan jullie ook weer in de correspondentie. Je stond verleden weck wel allebei bij de goede oplossingen. 1 Rika Bliek, dank voor je gezellig praatje vreeselijk jammer voor je broertje, dat hij toen juist de mazelen had, dat trof al heel slecht. Zit jouw poes ook zoo graag met zijn neus vlak bij de kachel? die hier in huis wel, het is net of hij de warmte wil op snuiven. Ali van Rijn, jouw brief was bij de 2e be zending en die van Antje bij de le, daardoor dacht ik toen, dat je eens een weekje wou overslaan. Jo Waldkölter, je wensch is vervuld, ik ben weer beter. Manetje en Annie Kwaadgras, terwijl jul- j lie schreef, vond je dat het wel zomer leek, zoo lekker scheen de zon, maar nu vandaag (Donderdag) lijkt dat niet zoo al schijnt de zon, want ik zie sneeuw op daken en stralen en de koude scherpe wind blaast door alle kieren, dus ook al steek ik mijn neus- niet buiten de voordeur, schrik ik van de koude. Drie zusjes Uittenbogaard. ik feliciteer Cor- rie nog wel met haar verjaardag en nu lees ik uit jullie brieven, dat Rika ook jarig is geweest, daar vertelde ze mij zelf niets van, feliciteer haar ook eens van mij. Jullie zult dus allen wel weer een paar vroolijke dagen hebben en smakelijk lachen, daar hoor ik zeker later wel meer over. En jullie weet het, wie geèn tijd heeft voor uitvoerig schrijven, een regeltje is ook goed. Louis Hartkamp, dank aan je ouders voor de goede wenschen nog voor 1926, heel vriendelijk van je vader om mij te schrijven. Je nieuwe soort kippen ken ik wel, in Kloosterzande hebben ze erg veel verschil lende soorten, en daar was nu net electriscb licht in de kippenhokken gemaakt, dat brandde tot ongeveer 7 uur 's avonds, dan leggen de kippen beier, heb je daar wel van gehoord? Jan Stark, vindt je het zoo ongezellig als de- correspondentie geen apart woordje voor heeft? Nu, zooal9 het verleden week moest gebeuren, dat was maar een uitzondering. Annie Uittenbogaard en Jo de Jongh dat mogen jullie doen zooals je zelf wilt. samen of ieder apart. Je ziet wel. dat het hcelemaal niet moeilijk is, je zoekt maar de raadsels uil. die je het gemakkelijkste vindt en een briefje er bij schrijven, dat gaat immers best, dat zie ik al telkens en niemand leest het behalve ik. en als ik ergens niet op antwoor den mag, welnu dan zet je het er maar bij. Dat nieuwe nichtje Truus zal mij ook wel kom zijn. Nelly van Leeuwen, natuurlijk herinner ik niij nog best je naam; ik reed verleden jaar meermaleh voorbij je huis en dan dacht ik wel- hé, ik hoor nooit meer iets van Nellv. vroeger schreef ze zoo dikwijls Je ziel dus, je b.ent een oude bekende van mij. Louise filbert, je mag ook gerust gaan meedoen. Ik vind. dat je in die maanden dat je in Holland woont, al heel aardig ónze taal hebt geleerd. Ga je nu in Leiden op school? en kan je daar al goed mee met de anderen? Jij behoort voor mij nog tot de klei neren. Is het nu niet weer een ellenlange cor respondentie geworden? Is iedereen nu weer tevreden Hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER 1. Leliestraat, Arie, taart, ei, Lili. 2. Hyena, koe. 3. lisbloemen. 4 Een luiwagen. 5 Een gat in je kous. 6 Oude koeien uit de. sloot halen. 7 Huiskamer, ram kam, muis, rem 8. A e 1 k baker Alkmaar Maart Jan r 9. De zon en de maan. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN Annie van Leeuwen (Nieuwveen), Antje Glasbergen, Jan de Meeberg. Betsie Kalk- hoven, Corrie van Leeuwen. Bastiaan van 'Leeuwen, Jantje van de Velden Gor ten Heken Piet Nieboer, Jasper Koevoet. Martha O vervliet, Jo Overyliet Koos Brouwer, Herman Zaalberg, Marietje de Jor-gh Se- mien Voorbrood. Johanna Voorbrood. Mienlje Henny, Nellie Broers. Corrie Broers, Jacques Segaar Nelly Lezwijn, Leendert Elderhorst, Theo Elderhorst, Annie Coster. Cornelis Galjaard. Annie Galjaard, Willem Brinks, Pieter Smittenaar, Mini Metselaar. 'Annie van den Broek, Trijntje Serdijn, Lena de Vleeshouwer. Michela de Vleeshouwer, Bep Broeksema, Hendrik Jan Broeksema Jansje Sjardijn, Hendrik Klinkhamer, Marie van der Rc.yden. Ali de Groot. Bep Spierenburg, Annie Looyesleyn, Willy Noach, Marie Kükler, Piet Kükler, Lena Kükler. Victoirke Congulaise, Barrie Kenbeek, Wietske Osinga, Corrie Geenjaar, Mientje Roman, Emmy Stoof, Bram Linschot.cn, Jaantje Lefeber, Oor Valentijn, Adrie de Waal, Arie Rijns- burger, Sjaan Düll, Nellie Mulder, Bertha Mulder, Lucas Muler, Marie Kouprie. Ma rianne Kouprie, Nelly Kouprie, Paul Kou prie, Jaantje Lek. Aart van de Nadort. An nie Bavelaar, Frederika Bourgeois, Jozef Ilanno. Mientje Hanno. Clazina van Venetie Hilda König, Noortje Mulder. Dé Wicrsma, Frans Bruyns, Cor ten Haken. - Calrientjc Smit, Greta Smit. Marie Affourtit, Johanna van der Ham. Lien de Graaf. Marie Wijn beek, Louise Gilbert, Louis Hartkamp, Ma- rietje Kwaadgras, Annie Kwaadgras, Ma- rijtjé Uittenbogaard, Corrie Uittenbogaard Annie Uittenbogaard. Jo de Jong. Nelly van Leeuwen, Diewertje Uittenbogaard. Jan Stark, Jo Waldkötter, Ali van Rijn. Wim Têljeur. Jannetje Teljeur, Gerarda van der Ileyden, Marie van der Reyden: Maart je Coljee, Ariena Coljce, Gerbrand Breedijk. Leen Oudshoorn, Greetje Breedijk, Cornelis de Vink. RAADSELS. Voor allen, om uit t6 kiezen, de grootezen 4, de kleineren 3. L Ingezonden door Piet Esderls. In welk plaatsje zou men eigenlijk nooit oude turf moeten kuqnen vinden? IL Ingezonden door Cor Blaauw. Waarom dragen Overijselsche boerinnen meestal bloedkoralen? III. Ingezonden door Annie van den Broek. Ge weet dat ph wordt uitgesproken rils i. Noem eens een woord waarin ph niet als i wordt uitgesproken? rv Ingezonden door Louis de Hertogh. Verborgen riviernamen. Die lange rij neemt niet veel plaats in. Hij roept Aagje om hem te helpen De Engelsche wol gaat naar de markt. V. Ingezonden door Mini Metselaar. Een woord van 12 letters, een zeer groot mcoi gebouw in Den Haag, met een goed, edel doel gebouwd. 12, 8. 9,8, 4, 10 een groente, in den zomei lekker frisch 1, 11. 3. 2 éen getal. 4, 5 een lidwoord 6. 7, j 10, 2 een wapen om mee te sitken VI Ingezonden door Nellie en Corrie Broers. Mijn geheel van 11 letters is een beroem^ geleerde uit ae vaderlandsche geschiedend. 1, 2, 3, 4 is een jongensnaam. 3, 9, 10, 11 loopt langs de dakeiz. 6, 7, 7, 6 is een landbouwwerktuig. 8, 9, 10, 5 is een kleur. VIL •Ingez. door Bep Spierenburg en Ali de Groot. Wie helpt gij-alle dagen aan zijn voedsel? Ingsz. door Anijs Glasbergen 6n ilS r. Rijn. Met m hen ik wel in kaas Met n lijk 8c ep- een haas. Nogmaals verzoek ik allen vriendelijk om mi) voorloopig geen nieuwe raadsels en anecdotes tbc te zenden, zoodat ik eerst eens kan opgebruiken, wat ik heb liggen. Ingezonden door Hendrik Klinkhamer. Vriendelijk bezoek. Kind (tot inbreker, die allerlei heeft in gepakt en nu wil vertrekken): „Och mijn heer, zou u nu als 't u blieft ook nog die flesch levertraan willen inpakken en mee nomen? Ingezonden door Henk Verlind, Een verstrooid boertje, die naar de markt wilde gaan, heesch met veel moeite zijn paard in de kar, ging toen zelf voor de kar ioopen en bemerkte zijn dwaling pa3 toen hij wilde gaan hinneken. Ingezonden door Clasina van .Venetie Dienstbode: „HO melkboer, wat ziet je melk er vandaag blauw uit." Melkboer: „Ja, daar is niks aan te doen, dat komt, omdat er van het jaar vergeet-mij- nietjes in de wei bloeien," Ingez. door Michela en Lena de Vleeshouwer Cr ingeloopen. Moeder: „Will? houd je van lekkere prui- mengelei?" Willy: „HO ja, Moeder." Moeder: „Ik zou je wel wat willen geven, maar ik kan de sleutel van de provisiekast niet vinden." Willy: „Dat is niet noodig, Moeder, als ik mijn arm door het luikje steek, kan ik er wel bij." Moeder: „Juist, dat wilde ik maar weten. Nu weet ik wie de snoeper is." Ingezonden door Hendrik Klinkhamer. Onze jeugd. „Jongetje," sprak Papa streng, „weet je wel, dat je een flink! pak slaag verdient!" „Och, Papa, sla me nu maar niet, wat hebt u aan al dat gehuil!" Ingez. door Annie v. iL Broek on Jansje Sjardijn. Mevrouw: „Mijn hemel, Jansje, heb je nu alweer een schotel gebroken?" D-.enstmeisje: „Ik heb hem alleen maar i laten vallen, gebroken is hg uit ago eigen" I

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 18