VOOR DE KLEINTJES. Op Theebezoek. door C. £3. BE LILLE HOGER WAARD. al je vrijen tijd gebruikt om voor kaar to zorgen en haar gezelschap te houden. Noortje Mulder, wat een aardig postpapier heb jo gekregen. Heb je kindervisite gehad ter cere van je verjaardag? Zeker braaf pret gemaakt, is het niet? Anna en Coba de l'Ecluse, beiden zijn jullie mij welkom en je moogt mi/natuurlijk pok Tante noemen. Nellie, Bertha en Lucas Mulder, dat is niet erg als er door drukte eens een keertje wordt overgeslagen, Hoe is het, Nellie, ba- valt uit nieuwe werk je goed? Annie van Leeuwen, nu hoop ik toch in jo volgenden brief te lezen, dat je je prijs hebt gekregen. Nu al lammetjes, cch, wat zullen die beestjes het koud hebben, als ze overdag in het land loopen. Wat is er met Neeltje? Toch niet ziek, hoop ik? Jozef en Jjfientje Hanno,' zoo, heelt je grootvader mijn grootvader gekend, en vindt hij, dat mijn portret op mijtivader lijkt? Het kan hoor, maar ik lijk ook sprekend cp mijn moeder. Och ja, wat zullen al die raenschen in de overstroomde streken het nu koud hebben! Annie Bavelaar, je kleine broertje is wel heel vlug, vind ik, te oordeelen naar «alles, wat je over hem vertelt, net 9 maanden dan al staan en een woordje na zeggen. Vind je het met heerlijk, zoo'n lief kereltje in huis? Sjaan Döll, ik ben wel heel dikwijls ver kouden, hoest dikwijls, maar hoofdpijn heb ik gelukkig niet al te veel last van. Ccrnelis en Jaantje Lefeber, je mag anders best de beide brieven in één couvert doen. Bram Linschcotem, het is wel gelukkig voor de overstroomde streken, dat het droog weer is, niet meer van die plasregens zooals in de kerstvacantie, maar veel vorst zou rok heel slecht zijn. zoolang het water niet allemaal weg is. Beterschap met je oog; lastig is dat vocrr je. Corrie Geen jaar, ik heb gelukkig geen dagen in bed benoeven te liggen, alleen in da warme kamer blijven, niet uitgaan. Je ziet, de raadsels hebben dus - geen enkelen •keer behoeven over te slaan, .alles ging geregeld zqn gang. Wïetske Osinga, waar ik in Zeeland lo geerde was gelukkig geen dijkdoorbraak, dus geen watersnood. In 1906 is daar in die streek groote watersnood geWéest, doordat er een dijk doorbrak. Emanuel Eljou, gefeliciteerd met den ver jaardag van je moeder. Ik Leb later je kaartjo nog gekregen; je had het zeker zelf zoo vetjes gedrukt op je persje? Carrie Kesnbeek, ik heb al heel veel platen in allerlei couranten gn 'tijdschriften gasten van de overstroomde streken; wat treurig om te zien, vind je niet? Als ik in Zeeland- logeer, is Kloosterzande voldoen de op het adres; se kennen mij, daar al jaren lang. Mi entje Roman en Emmy Sloot, verlang jo al naar den zomer, daar zijn we toch nog heel ver van, af. Doen jullie niet aan schaatsenrijden? Verlang je daar niet naar? Willy Noach, je bent mij welkom, ben jo een jongen ol een.meisje, want die" naam kan voor beiden zijn. Annie Looycsteyn, zouden je duiven van' plan zijn te gaan broeden? Na nieuwjaar, beginnen de kippen ook altijd weer te leggen Drietal Küfcler, je ziet ik ben weer beter en kan weer alles beant.woorden. Marie v. d. Reyden, dat raadseltje, dat je mij stuurde, heelt er al eens in gestaan, maar ik heb Vriendelijk verzocht of iedereen eenige weken wil wachten alvorens mij nieuwe raadsels en anecdotes toe te zenden, wil jij dus ook wachten? Leendcrt en Theo Elderhorst, o ja, dat weet ik, overal zijn zieken, groolen en klei nen. Aardig dat Marimis met zooveel plezier naar de bewaarschool gaat. Ali de Groot en Bep Spierenburg, ik heb nu dezer dagen nog Ali's kaartje ontvangen dus het is niet zoek geraakt. Van.die kleine vergissingen met letters of cijfers, is niéts i-rg, dat ziet men meestal vanzelf dan wel, wat het wezen moet; \indt je ook niet? Bep Broeksema, dus iedereen bij je thuis heeft van je prijs genoten, dat.is gezellig. De titel van het boek vertelt 'mij al; dat het vroolijk was. Lena en .Michela de Vleeshouwer, als er een raadsel in slaat dat je zelf hebt inge- Mevrouw Marie. wat smaakt die thee Mij en m'rjn kleine Door toch fijn; Wij vinden 't beiden eenig. hoor! j Bij u op theebezoek te zijn. j Zoo. Mevrouw Zus, dat hoor "Ik graag) U woont zóó bij ons in de buurt, Nu u verhuisd bent, dat ik vlug Naar u een boodscliap heb gestuurd Mijn kleine Nikker-Prikkerbaas I Deed Jt briefje bij u in de bus. En weet u, wat de jongen vroeg 1 Moes, geef ra' een plaats naast i Metvrouw Zus! zonden, dan. mag je er het antwoord wel van opsturen, maar dan als extra, niet als een van de 4, die je moet inzenden. Jansje Sjardijn, verleden week kon ik im mers niet aan iedereen apart antwoorden, dal schreef ik toen. Wat heerlijk dat je moe dor zoo goed vooruit gpat en al eens eventjes mag opzitten, dan is zij nu toch op den goe den weg. Annie van den Broek, dat was ook geen pretje voor jo broertje zoo'n dikke wang en dat er toen 2 kiezen moesten getrokken wor den; pas G jaar; hij- begint al vroeg met kiespijn. Jacques Segaar, je bent mij wolkóm, je mag mij .Tante noemen. Trijntje Serdijn. ja mijn broer, die toen zoo heel lang ernstig ziek is geweest, is ge lukkig weer geheel.hersteld. Je ziet ik ben ook weer beter, zoodat ik velen apart kan antwoorden. Willem Brinks, ga gerust maar meedoen, en' noem mij Tante. Pieter Smittenaar, ja de vacantie en alle feestdagen zijn nu weer voorbij en iedereen is weer aan het werk gegaan. Je moet mij eens uitleggen wat een stropdas met gele steentjes is, dat wou ik erg graag weten. Mienlje Hennv, ik ben net zooals jij heel" blij, dat hot water veel zakt, maar helaas het is nog lang niet heelemaal verdwenen en als het nil hard gaat vriezen, zal dat vreeselijk zijn voor die menschen. "Martha en Jo Overliet, je ziet liet, ik-ben weer beter. Koos Brouwer, ik had.de vorige week de brieven heusch wel allemaal gelezen en na gezien al kon ik niet op alles nog apart ant woorden. Nelly Lezwijn. is je broertje ziek gewor den'of was 'hij atïeèn maar verkouden? Overal zijn verkouden menschen. in trams, winkels op straat overal hoestende, proes tende menschen en kinderen. De badpop, gladde^ vlugge Tóo& K v Zei daadfltjk: 'k klauter op haar schopt 5 Als ieder thee drinkt eu druk praat, Klim ik fluks in een stoelepoot. V De kleine Ted aegt nog niet veel, Hij is voor vreemden eerst wat bangi* Moor u, die 2?óó van kinderen houdt, Duurt Ted's verlegenheid met lang, r* f pe dames praten nog een poos; 1 De hoeren zwijgen. IPeen voert Ted, V De ander smult in stilt' en heeft Zijn kopje voor den mond gezet Marietje de Jongh, je ziet het, ik beu niet ziek, gelukkig hoor. Jan d. Meeberg, bevalt bet je in Leiden zoo goed, is het op school ook prettig? Gaaa je beide broertjes ook al naar school? Betede Kalkhoven, je ziet het, ik antwoord deze week al weer apart op de brieven. Dat was zeker wel gezellig in Voorburg als daar een nichtje van jouw leeftijd is? Herman Zaalberg, ik hoop. dat je vroolijk en prettig je vaders verjaardag kunt vieren. Foei wat een leelijke haan om je kleine broertje aan te-vliegen, het is maar goed dat die haan nu weg is. Jasper Koevoet, zeker, ik wil met genoe gen'mijn naam in je boek schrijven, als je eens bij mij komt, maar als je in een va cantie in Den Haag komt, zal je mij denke lijk niet vinden, ik ben dan meestal uit lo-. geèfen'. Heel aardig .postpapier, hoor. - Gorrie;en Bastiaan van Leeuwen, hebben; jullie ook wel eens hoofdpijn, dat begrijp ik uit je briefje. Glazina van Venetie, ja dat is een heel hekend boek; dat weet ik dat het bijzonder in den smaak valt bij. allen, die het lézen. Neen, het was verleden week niet zooln korte correspondentie, maar ik kóu alleen niet apart antwoorden: Yictoirke Congulaise, ik hoop dat je moe der nu weer beter is. Ik houd ook veel van lekker gebakken oliebollen, ja zeker, maar het is wel een benauwde lucht als ze gebak ken worden. En ik houd nog meer "van een lief hondje dan van oliebollen, ma'ar dat is heel iels anders, een hondje leeft en olie bollen eet je op. Cor Yalentijn en Adrie de Waal, ik ant woord maar aan Jullie samen, omdat je buurtjes bent op de ziekezaat en dus zeker ook wel samen de raadsels oplost, is he' niet? Noen hoor, ik ben niet ziek, ik lig niet in mijn bed "(alleen 's nachts). Ik heli nog zóóveel raadsels pn nu wil ik die eerst eens allemaal opgebruiken; daarom moeten jullie

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 17