i maar toen men na de pauze inzag dat er op die manier geen doelpunten zouden ko men werd de opzet gewijzigd en het leder meer dan te voren, op de vleugels gespeeld Het ging wel is waar over 't algemeen niet al te zuiver, maar de poging had toch tot resultaat dat er eenig overwicht werd ver kregen en Janssen den bal langs Meenhorst joeg, met welk doelpunt tevens de over winning werd behaald. Veel verschil is er overigens tusschen de ploegen niet te bespeuren geweest, terwijl de wedstrijd een onbevredigenden indruk verwekte door het falen der beide voorhoe des om de hiervóór genoemde reden. De A. S. C.-atfaque had bovendien meer last van het zware veld dan de kwieke Haar lemmers, doch dit verschil werd weer ge neutraliseerd door de superioriteit van het Leidsche backstel over dat der Haarlem mers, waaidoor de voorhoede onzer stadge- nooten telkens weer tot den aanval werd aangezet. Deze Leidsche verdedigers {ffara- steker en Josson), benevens het meerdere gebrek aan tactisch inzicht der tegenpariij, zijn o.i. de hoofdoorzaken, welke lot de overwinning van A. S. C. hebben geleid. Bij onze stadgenooten speelden- ook Koem en Vreeken een goede partij, hoewel eerstge noemde veel te weinig naar de vleugels plaatste. Blom daarentegen, hoewel indivi dueel niet onverdienstelijk', was als onder deel der combinatie absoluut onvoldoende. Z'n opstellen leek gewoonweg naar niets, terwijl het plaatsen ook veel le wenschen overliet. Wél hebben wij z'n ijver en durf bewonderd, maar daarmede alléén komt men er nu eenmaal niet. Keeper Croes, als invaller voor Van der Meer, maakte een iet wat zonderlingen indruk door z'n vreemde wijze van trappen, en z'n gevaarlijk weg werken en uitloopen. Safe was hij stellig niet, maar hij heelt in ieder geval z'n doel schoon gehouden, hetgeen een verdienste op zichzelf is. De voorhoede was eveneens zwakjes. Goslings en Scholten konden op het zware veld moeilijk weg, terwijl Slepha- nus en Janssen te veel op non-actief wer den gelaten. Midvoor De Ruyter poogde wel herhaaldelijk hierin verandering te brengen .maar z'n aangeven was steeds veel te scherp, waardoor de bal out rolde of door de tegenpartij werd bemachtigd. Edo, dat een invaller tolde voor den rechtsback, was als combinatie een ietsje heter, maar bleek in schotvsardigheid al niets sterker te zijn dan A. S. C. Uitbliu-" kers lelde de ploeg eigenlijk niet. Het beste Vonden wij Meenhorst en Perucal Jr. De wedstrijd stond onder leiding van den heer Breethof, een onbekende voor ons. die niot slecht v/as maar toch dikwijls te aarze lend was in z'n beslissingen. Moeilijk heeft hij het trouwens niet gehajl in dezen weinig fraaien kamp. i De samenstelling der ploegen was ais volgt: A. S. C. Croes Wamsleker Josson Vreeken Roem Blom Scholten De Ruyter Goslings Janssen Stephanus O V. d. Hurk Perucal Jr. Sieffens Tams' Zwart C. v. d. Laan Dinkla Perucal Sr. Boerrée J. v. d. Laan Meenhorst Edo. Edo, dal de zon in het gezicht heeft, trapt af, maar wordt direct tot verdedigen ge dwongen. Deze eerste oogenblikken vlot het uitstekend in den A. S. C.-aanval en vooral Stephanus zet eonige malon goed voor, waardoor het Edo-doel ernstig in gevaar komt Ka een minuut of tien werken de gasten zich echter los en daarna zijn de ploegen volkomen tegen elkaar opgewassen. K'u eens is A. S. C., dan weer Edo iets ster ker, maar het spel blijft veel te kort en is niet af, terwijl er weinig en slecht wordl geschoten. Als Van der Hurk eens Wam- steker is gepasseerd en hard inschiet laat Croes den bal vallen, doch de Leidsche cap tain kan nog net wegtrappen. Aan de over zijde heeft Meenhorst veel moeite met een ■schuiver van. Dg Ruyter, terwijl Scholten over de lat schiet Voor de rust blijft het hierbij echter ook zoo ongeveer. Vermelding verdient alleen nog dat Croes kort voor het einde der eerste helft op goede wijze een hoog schot van Steffens. die het backstel was gepasseerd, wist te keeren. Na de draaiing weer hetzelfde beeld: wei nig krachtsverschil, lerwijl beide vobrlioe des voor het doel steeds falen. Een vrije schop op het Edo-doel wordt door den .kee per gekeerd. Langzamerhand begint er ech ter wat meer actie te komen in het spel onzer Leidsche roodzwarten (die intusschen in het wit speelden), doordat getracht wordt het leer met verre trappen naar de vleugels te plaatsen. Vooral Janssen krijgt nu meer te doen. waardoor de druk op het Edo-doel grooler wordt. De Ruyter krijgt een kans om te scoren, doch z'n schot is te zacht en wordt gekeerd. Dan schiet direct daarop Goslings' in.weer komt het leer rctourl Een A. S. C.'er bemachtigt het," zet van links voor de goalen 11a een korte schermutseling slaagt Janssen er in. 20 mi nuten na de rust, aan A. S. C. de leiding te geven. Even later verlaat Scholten het veld wegens kramp. Hij wordt vervangen door Van der Mark. die weinig van zich heeft bla ten merken. Edo zwoegt voor den gelijkma ker, maar strandt steeds op de Leidsche backs. In de laatste minuut een vrije schop op het A. S. C.-doelI De spanning is groot, doch de bal suist rechtstreeks op den doelman af, die er gelukkig wel weg mee weet. En direct daarop komt het einde. A. S. C. is weer twee kostbare puntjes rijker geworden! Fortnna II. F. G. I 11. Ondanks het meer dan slechte veld, on danks de moe.te die Fortuna wellicht gedaan heeft om het veld in orde te maken, ondanks, ten slotte, den scheidsrechter, die meende, dat deze modderpoel neg wel bespeelbaar was, hauden toch enkele honderden, (waaronder vele Leidenaars), den tocht naar het Fortuna- véld ondernomen om de voo-post.ngevechtén voor het' kampioenschap te aanschouwen, en ze hebben er zonder twijfel allen spijt van gehad. Niet, dat er niet "espeeld werd^jngar er was niet te voetballen. Toch hebben beide ploegen, maar vooral L.F.C., door hun enthousiasme veel vergoed. De geheele L.F.C.-plceg hoeft gewerkt als paarden, met als uitblinker de achter hoede. Jammer was het daarom, 'dat even na de rust Arnoldus voor een ongeval (buiten schuld van Fortuna) moest uitvallen, maar gelukkig goed vervangen werd door De Vos. Ook do halflinie was beter dan in Leiden tegen deze vereeniging. Tot slot de voorhoede. We weten niet, wat Fortuna bezielde, maar het was nu werkelijk te doen om dat gedeelte van het L.F.C.-elital te „kraken". Het was meer dan erg zooals bijv. Mooten werd genomen. Daaraan dan ook hoeft het hoofdzakelijk ge legen, dat L.F.C geen meerdere goals ge maakt hoeft. Alleen nog één opmerking, L.F.C. Ver geet in eon wedstrijd den linkervleugel niet, vooral niet, waar Bavelaar juist heel goed op droef was. De scheidsrechter was slecht, wel niet partijdig, maar floot als het niet noodig was, en als het noodig was, dan hoorde man ni6ts, want dan had L.F.C. zeker 5 puntjes gehad. Als soheidsrechter Seegers beginnen fluit, speelt Fortuna met zon en wiud mee. Direct valt L.F.G vinnig aan, doch de aanval wordt onderschept. Het spel is pas een minuut of tien aan den gang als de linkervleugel van Fortuna een oogenblik wordt losgelaten. Do linksbuiten loopt snel door, maar schiet tegen den paal, echter sluit de .b3l het veld in en de toestormende rechtsbinneu heeft geen moeite in te schieten. 10. Niet ontmoedigd valt L.F.C verwoed aan, maar de spelers loopen tot over de enkels in den bagger. Fortuna echter bepaalt ach alleen tot het doen van snello doorbraken, die steeds stuiten op het goede baokstel. Géén minuut wordt vrij spel gelaten, maar steeds is er een Fortuna-been, die redding bracht. WS lost Bavelaar nog een prachtschol, maar deze wordt keurig door den keeper gehouden. Meer en meer zien wij de spelers ver- anderen in moddermacnetjes, maar tot doel punten weten geen van beide partijen het te brengen en beh.eld L.F.C. tot de rust een gering overwicht. Na rust genoot L.F.C. 't voordeel van den wind. Tot tweemaal toe is Mooten de achterhoede gepasseerd, tot tweemaal toe wordt, hij „gekraakt". Even later moet Arnoldus door 'boven genoemd ongeval het veld verlaten. L.F.C. ziet, dat er nu nog beter moet aangepakt worden, maar niets helpt en menigeen denkt reeds aan een nederlaag. De spelers .echter niet en wanneer er nog 10 min. te spelen zijn, wordt de bal weer keurig opgebracht en ziet Segaar zoowaar kans met een goed sohot gelijk te maken. Fortuna v.il wannen, wat echtsr door* vlug verdedigen niet lukt, en als de scheids rechter einde fluit, heeft Fortuna iets meer gekregen dan zij verdiende. D. I. O.Norvicns 13. In een eenzijdigen wedstrijd beeft Norvi- cus- met 31 gewonnen van D. I. O. Door dat de scheidsrechter den trein mistte wordt eerst over halfdrie begonnen. D. I. O. wint den toss en Norvicus trapt af. Onmiddellijk gaat het op dé Haarlemsche veste af en jaagt Wassenaar het leer in de touwen. Het alziende oog van den heer Wagtendonk heeft echter buitenspel geconstateerd. Het is ech ter uitstel van executie want even later loopt P. Bebelnian het leder uit keepers handen en de stand is 01. Norvicus is verre in de meerderheid. Geregeld zwerven de No'ordwijkers voor hot Haarlemsche doel. Ontelbare malen wordt het doel echter te hoog gezocht. Eindelijk na een halfuur spe len heeft Norvicus wederom succes. Als Rietmeyer dwars over het veld trapt vangt Hoogendam het leder op en plaatst naar den vrijstaanden P. Bebelnian, die schitterend combineerend met v. d. Bergh er van door gaat. De keeper wordt uit zijn heiligdom gelokt door V. d. Bergh. welke op lijd over geeft aan Bebelnian, die maar .in hét leege doel heeft te trappen. Onmiddellijk hierop een aanval van D. I. O. Exter mist. waar door de Haarlemsche rechtsbuiten ongehin derd voor kan zetten en de midvoor ineens keihant inschiet) Dit" doelpunt was eenig in zijn Soort. Voor; de rust weet Nor-Kous nog eenmaal te scoren, zoódat met 13 ge draaid wordt. Na de thee zakte het spelpeil aanmerke lijk. Ontelbare malen werd over en naast geschoten en wat op doel was kwam in vei lige handen van den D. I. O.-keeper, die op eminente wijze zijn doel verdedigde. Aan .den anderen kant kreeg Polm nog enkele schoten te verwerken, doch doelpunten ble ven verder uit. Norvicus heeft hierdoor weer 2 kostbare puntjes veroverd. Over het algemeen is er niet slecht gespeeld. Volgende week in Noordwijk tegen T.H.B. de voorhoede wat lager en meer schieten, Hoogendam wat meer verdedigen en Riet meyer wat meer steunen, dan bestaat er grcole kans dat de leiders in deze afdeeling met een nederlaag naar Haarlem fcrug- keeren. L. F. C. U—H. B. S. III: 4—1. L.F.C. verschijnt met 3 invallers. H.B.S. is geheel volledig. Waar een ander mede werker van dit blad de vorige week nog schreef dat menige tweede klusser nog heel veel kan loeren van H.B.S., moeten wij nu toch tot onze spijt constateeren dat deze ploeg ons als geheel bar is tegenge vallen en wij niet kunnen begrijpen, dat zoo'n club 6oms zulke sprekends overwin ningen kan behalen. H.B.S. trapt af en zit direct voor het L.F.C.-doei. Er wordt tamelijk ruw gespeeld door H.B.S. maar de scheidsrechter trad hier streng f-egen op. Na 15 iniu. doelpunt echter H.B.S. door den linksbinnen. Het spel gaat geruimen tijd op en neer met L.F.C. iets in dc meer derheid. Plots breekt dc midvoor van L.F.C. door maar wordt op 't juiste moment „genomen" Door de toegestane strafschop maakt P. Azier met een, fraai sohot gelijk. Na rust zet H.B.S' er alles op om het 1 ongeslagen record te behouden, maar L. F.C. wil ook winnen en ziet het zwoegen na 20 min. beloond door een fraai doel punt 2—L

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 14