DE JOCKEY „Ik wed drie tegen één, dat Johnson het No. 20192. LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 9 Januari Tweede Blad. Anno 1926. binwpn' and. GEMENGD NIEUWS. FEUILLETON. De Kabinetscrisis. Naar wij vernemen, zegt de „Msbde vordt de oplossing van de crisis eerst tegen bet midden der volgende week tegemoet gezien. De -vergadering van de R.-K. Kamerfrac tie heeft gistermiddag van 2 uur tot halfvijf ^eduurd. Afwezig waren de heeren Hermans Rutten. Moller en van Voorst tot Voorst. Hoogstwaarschijnlijk zal de Katholieke sectie a.s. Dinsdag opnieuw bijeenkomen. De vergadering der A. R. Kamerfractie, /elke ook om 2 uur was uitgeschreven was •vcneens tegen halfvijf geëindigd. Officieele berichten. Rij kon. besluit is benoemd tot voorzitter Tan de centrale commissie voor de Sta- Jsti-ek Mr. P. J. M. AaHberse, lid dier com missie is benoemd lot burgemeester van Moer gestel E. J. M. J. Maeijer; is benoemd tol burgemeester van Obbicht ♦n Papenhoven M. J. A. B. M, Koten, burge meester van G-revenbicht. Salarissen P. T. T.- personeel. Naar wij vernemen, zegt de „Tel." heeft de directeur-generaal der Posterijen en Te legrafie naar aanleiding van het desbetref fend schrijven der Commissie van Overleg voor het staatsbedrijf der P.T.T., d d. 25 Nov. j.l., een uitvoerig antwoord gezon den, waaraan het volgende is ontleend: Uw voorstel om de eerste periodieke ver hooging van ambtenaren, wier aanvangs- wedde f 1100 of minder bedraagt, steeds na een jaar en ten bedrage van f 200 toe kennen, is niet voor inwilliging vatbaar, fdat dan verder zou worden gegaan, dan de kern-salarisscm is geschied. Wèl zul- de eerste periodieke verhoogingen van door u bedoelde ambtenaren telken» fia een jaar worden toegekend, doch de derate verhooging zal niet op f 200 kunnen Worden gesteld. In de bezoldiging van de kantoorknechts dn zaalwachters zal geen wijziging worden gebracht. Wat het technisch personeel van lageren ^Ang betreft, uw voorstel om dit personeel bezoldigen in overeenstemming met Overeenkomstige rangen bij de NedL Spoor wegen kan niet worden gevolgd. Echter zal 4e loonschaal voor de monteurs 2e klasse en instrumentmakers 2e klasse, die in 't Algemeen ook met eenige leiding zijn be last, en op grond daarvan kunnen uitgaan t>oven loongroep 5 der Rijkswerklieden, biet f 0.96 per week woTden verhoogd. Voor de monteurs le klasse en instru mentmakers le klasse zal gelden de reeds ierdcr aangegeven loonschaal (f 35f 43) p. ïr. in 7 jaar). De persoonlijke verhooging jhm f 2 per week boven het tegenwoordige fiaaximum voor degenen, die een zelfstan digen werkkring hebben, komt te vervallen. Uw voorstel om het maximum van de te- fifonisten 2e klasse bij den lokalen dienst et f 100 te verhoogen, zal worden ge bigd. De schaal zal worden f 1000f 1700; et 2 jaarlijksche verhoogingen van f 100; tweejaarlijksche verb, van f 100 en 2 tweej. verh. van f 50. In overeenstemming met uwe zienswijze ip besloten om bij den P. T. T.-dienst voore- Hands niet over te gaan tot invoering van 'de rangen van machineschrijver en schrij ver le klasse. Er blijft dus een rang van Schrijver, waarvoor de volgende Behaal zal rslden6 jaarlijksche verhoogingen van 100; 1 twee-jaarlijksche verh. van f 100 en tweej. verh. van f 50. In verband met de bezoldiging van andere groepen van P.T.T.- personeel bestaat bezwaar tegen invoering van de door u voorgestelde schaal voor de ifchrijveve f 1100f 1900). De kantoorhouders 3de klasse zullen de ■Ohaal (f 110O—f 1800) doorloopend met 2 Jaarlijksche verhoogingen van f 100 en 5 bweejaarlijkflche verhoogingen van f 100. In y«Tband met het kernsalaris van de kler ken bij de departementen van Algemeen ifcestuur, bestaat er bezwaar tegen het maximum voor de bureelambtenaren 2e klasse, teekenaars 2e klasse en boekhou ders 2e klasse op f2100 te stellen. Wat uwe opmerking betreffende de hoofdbestcl- lers aangaat, diene, dat het verschil tus- schen het salaris van deze categorie eener zij ds en dat van de assistenten en conduc teurs anderzijds niet wordt vergroot. Zoodra omtrent een herziening van de grondslagen der classificatie van de hulp kantoren een beslissing is genomen, zullen de salarissen der kantoorhouders aan een nadere beschouwing worden onderworpen. Voor het tegenwoordige moeten de minima en maxima ongewijzigd blijven. Uw voorstel om de schaal voor de kan toorhouders 2e klasse met f 100 te verhoo gen, kan in verband met het vorenstaande niet worden gevolgd. 0\ ereenkomstig uw advies zal voor de assistenten le klaBse en conducteurs le klasse, evenals voor de kan toorbedienden le klasse, telegrafisten le klasse en telefonisten le klasse, de volgen de schaal gelden f 1400f 2600, met 5 twee- jaarlijksche verhoogingen van f 200 en 9 tweej. verb, van f 100. Naar aanleiding vaD uw verzoek, om het mogelijk te maken, vrm aan kantoorbedienden le klasse en telegra fisten le klasse, die voldaan hebben aan de eischeu voor adjunct-commies, of vu ui commies titulair, een verhooging boven 't maximum van f 2600 toe te kennen, van resp. f 100 en f 200, deel ik u mede, dat dit een nieuw clement zou brengen in de be zoldiging van het P.T.T.-personeel, en reeds op grond daarvan thans, nu het er slechts om gaat, plooien glad te strijken, niet aan de^ orde kan worden gesteld. Verhooging van het salaris van een be paalde groep van ambtenaren behoeft niet steeds verhooging voor een naast hooger liggende groep ten gevolge te hebben. De directeur-generaal kan dan ook geen aanleiding vinden om 't salaris van de ad junct-commiezen, nu het maximum der kan toorbedienden le klasse op f 2600 wordt ge bracht, telegrafisten eveneens met f 100 te verhoogen. Wel zal het voorstel t.a.v. de periodieke verhoogingen worden gevolgd. De schaal der adjunct-commiezen blijft dus f 1700 f2800, doch de opklimming wordt: 4 twee jaarlijksche verhoogingen van f 200 en 3 tweejaarlijksche verhoogingen van f 100. Het i« niet noodig om een regeling te treffen nopens de vaststelling van het sa laris bij benoeming tot adjunct-inspecteur. In voorkomende gevallen kan op grond van art. 16 van het Bezold. Besluit een jaarwed de worden toegekend, welke voor den te benoemen titularis passend wordt geacht In de gisteren gehouden vergadering van de postale commissie van overleg werd be sloten zich zoo spoedig mogelijk door mid del van een deputatie uit haar midden tot den minister van waterstaat te wenden, teneinde te verkrijgen, dat alsnog verbete ring worde aangebracht in de salarissen der bestellers, kantoorknechts, zaalwaeh ters en verschillende groepen van lager technisch personeel. De deputatie bestaat uit de hecren Dhont, Te Kolsté, Kuiler, Memies, Boos en Waterborg. De Synode der Ger. Kerken. Nu alle Particuliere Synoden der Geref. Kerken vergaderd hebben ter verkiezing van afgevaardigden naar de komende Ge nerale Synode te Assen, is de samenstel ling dezer Generale Synode volledig. Wat Zuid-Holland betreft is de samen stelling: Zuid-Holland ten Noorden: Primi de pre dikanten dr. K. Dijk te 's-Gravenhagc-West en W. H. Gispen te Scheveningen en de ouderlingen W. van der Brink te Voorburg en D. de Bruyn te Hazerswoude. Secundi do predikanten E. H. Broekstra le Rijnsburg en A. H. v. Minnen te 's-Gravenzande en do ouderlingen N. J. Buurman te Hillegom en C. van Muiswinkel te Zwammerdam Zuid-Holland ten Zuiden: Primi de pre dikanten C. W. J. van Lummel te Zuidland en J. H. Heida le Vlaardingen en de ouder lingen A. Muys te Delfshaven en J. Punt te Zwijndrecht. Secundi de predikanten C. B. Bavinck le Rotterdam en Joh. II. Riet berg te Maassluis en de ouderlingen ds. J. N. Lindeboom te Asperen en J. C. Diepen horst te Strijen. Aanvragen om Rijksubsidie. De minister van arbeid, handel en nij verheid vestigt er de aandacht op van be sturen van vereenigingen en sanatoria, die zich de bestrijding der tuberculose en de verpleging van lijders aan tuberculose heb ben ten doel gesteld, dat aanvragen-om rijkssubsidie vóór 1 Maart bij H. M. de Ko ningin moeten zijn ingediend. Later ingekomen verzoeken moeten bui ten beschouwing blijven. Rijksbeurzen. De Minister van Onderwas, Kunsten en wetenschappen brengt ter ksirnis van be langhebbenden, dat degecan, die gedurende den cursus 19261927 voor een Rqksbeura (renteloos voorschot), ter tegemoetkoming in de kosten van hunne studie, in aanmerking wenschen te komen (met uitzondering: lo. van de studenten aan de Rijksuni versiteiten en de Technische Hoogeschool, voor zoover zij reeds één of meer examens aan die inrichtingen hebben afgelegd, welke gegadigden hunne aanvragen moeten richten tot curatoren der inrichting, waaraan zij studeeren; 2o. van hen, die aan een normaalschool ter opleiding van onderwijaer(es) of aao een een cursus ter opleiding van hoofdonder- I wijzerfes) studeeren, en 3o. van hen, (lie aan een inrichting voor kunst studeeren), zich brj gezegeld adres j tot zijn departement moeten wenden vóór 1 April 1926. Leerlingen van ambachtsscholen en andere inrichtingen voor lager nijver heidsonderwijs, moeten hun aires vóór 15 Februari 1926 indienen. Voor zoover niet vóór 1 September 1924 een beurs werd genoten, moet uit dit request bljjken, dat de belanghebbenden bereid zijn de hun te verstrekken gelden te zijner trjd terug te betalen. De adressen, welke vóór genoemde data niet aan het departement zijn ingekomen, kunnen niet in behandeling worden genomen. (St.ct.). Het portret van pzof. v..d. Kloes. In de Prinsekamer der Technische Hooge school te Delft is gisteren namens het hul- digings-comité, dat zich had gevormd ter gelegenheid van den 80slen verjaardag van prof. van der Kloes, het door den schilder C. van Oven geschilderde portret van ge noemden oud-hoogleeraar, door den heer P. F. van der Wallen overgedragen aan het col lego van curatoren der T. II. De president-curator prof. dr. ir. J. Ivraus, heeft het geschenk namens curatoren onder dankbetuiging aanvaard en toegezegd dal de beeltenis van prof. van der Kloes een waar dige plaal§ zal krijgen in de Prinsenkamer. Het plan-Deterding. De Vereeniging Jan Pielersz. Goen> op gericht naar aanleiding van een voorstel van Sir Henry W. A. Dclerding. om de be langstelling voor Nederlandsch-Indiö le vermeerderen, stelt in 192G voor enkele leeraren van Middelbaar en Hooger On derwijs de gelegenheid open een studiereis door Nederlandscii-Inclië volgens ltet z.g. Delerding-Plan Le maken. De reis geschiedt voor rekening van de vereeniging en zal vermoedelijk onderno men worden in de maanden Juli tot No vember. Een gemeente in geldnood. Te Petten heerscht thans een noodtoe stand in de gemeentehuishouding, daar de noodzakelijke betalingen niet meer kunnen geschieden. Den gemeenteambtenaren kan ook het salaris niet worden uitgekeerd. Het gemeentebestuur heeft zich nu met een spocdadres tot Gedep. Staten en rijksregee ring gewend, met het verzoek onmiddellijk de noodige maatregelen te nemen tot beëin diging van dezen toestand. Deze zal moe ten worden verkregen, óf door samenvoeging met de gemeente Zijpe. De omstandigheden en vooruitzichten zijn zoodanig, dat Petten zich ook in de naaste toekomst niet zal kunnen bedruipen. De gezondheidstoestand van mr. Troelstra. Gedurende de jongste weken heeft mr. Troelstra, naar „Het Volk" meldt, te Am sterdam in de Ziekenverpleging aan de Prinsengracht met veel baat een behande ling ondergaan van een oude kwaal, waar uit vermoedelijk verscheidene zijner onge steldheden van den laatslen tijd voortkwa men. Gisteren is hij weer naar zijn Haag se he woonplaats vertrokken. Het verblijf in de hoofdstad heeft hij be nut om herhaaldelijk te poseeren voor den beeldhouwer Mendes da Costa, die van het Partijbestuur in opdracht heeft zijn borst beeld te maken voor het Troclstra-oord. De militaire hospitalen te Venlo en Harderwijk alsmede de garnizoensapotheek in laatstgenoemde plaats zullen worden op geheven. Nadat bij de plechtige viering van den dies natalis der Universiteit van Amsterdam in de aula der Universiteit de rector-magni- ficus. prof. dr. P. Ruitinga, een rede had uitgesproken, heeft de promotie van den heer C. W. Lunsingh Scheurleer tot eere doctor in de letteren en de wijsbegeerte plaats gehad. Promotor was prof. dr. jhr. Jan Six. RECLAME. MIJNHAROT's Staal-Tabletten 90«« ^Maag-Tabletten.75 Zenuw-Tabletten .75". Laxeer-Tabletten .ooc Hoofd pijn-Tabletten 60 *3i] ApoNu en"Drogisteiu 0133 De mitti9ter van onderwijs kunsten en wetenschappen brengt ter alge- meene kennis, dat voor het Rijksmuseum te Amsterdam, liet Mauritshuis, het Rijksmu seum H. W. Mesdag en de Gevangenpoort te 's-Gravenhago, het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden, het Rijksmuseum Huls Lambert van Meerlen te Delft en het Rijks museum G. M. Kam le Nijmegen voorlaan de volgende uren van openstelling gelden: 1 Februari1 April: van 10 tot 4 uur; 1 April1 October: 10 tot b uur; 1 October 16 November: van 10 lot 4 uur; ^6 No vember1 Februari: van 10 tot 3 uur. Op Zon- en feestdagen worden de musea geopend le 1 uur; het sluitingsuur is dan hetzelfde als op gewone dagen. Het in de Maashaven te Rotter- dam opgovischte lijk is gebleken te zijn van den achttienjarigen Zweedscheo hutbediende J. G. H., die in December vermist werd van het Zweedsche stoomschip Cecilia Sanne, dat toen In die haven lag. Toen de Concordia VI gis teravond 6 uur van haar ligplaats aan de Oosterkade te Rotterdam naar Arnhem wil de vertrekken, bemerkte de machinist onder de stookplaats blauwe vlammen die een ster- wke zwavellucht verspreidden. In het voor onder bevonden zich 32 vaten met zwavel koolstof bestemd voor de Kunstzijdefabriek in Ede. Bovendeks waren een aantal vaten benzine opgeladen. Melhet oog op deze ge vaarlijke lading werd de brandweer ont boden, die onder leiding van hoofdman C. Hooykaas allereerst lossing van de valen benzine en zwavelkoolstof gelastte. Toen de ze lossing geschied was bleken de vlammen in de machinekamer meteen gedoofd; ver moed wordt dat door de warmte zwavelgas- sen ontsnapt zijn langs de sluitingen der vaten, want een bepaald lek vat is niet' aan getroffen. Kranige zeelieden. Verleden week heeft zich bij OsseiKlrecht een stokje reddingswerk afgespeeld, waarvan de bjzen- derlieden thans eerst bekend worden. Het 120 ton groote zeilschip Johanna Elizabeth van schipper J. Schouten, was door den storm op de schorren bij Oseendreoht aan den grond geloopen en dreigde met de lading suikerbieten verloren te gaan. Aan v. d. Tak's Bergingsraaatsciiappij werd opgedragen het schip zoo mogelijk af te brengen en deze maatschappij droeg dit werk op aan haar agent, dem heer F. Blok te Bath. Deze ging met 7 man uit Bath op het schip De Avontuur van G. Maas uit RECLAME. 9157 Walsoorden naar het in gevaar verkteitcda schip en kon aanvankelijk slechts tot op 100 M. aktand naderen. Later kwam nun dichterbij eai werd begonnen met overladen dm- bieten. In don aacht staken storm on regen steeds heviger op en kwam Da Avon tuur op het voorschip van de Johanna Eli- aabelu terecht. Het heeft heel wat schippers- kunst gekoet de beider vaartuigen weer io het vaarwater te krijgen, vooral waar de Avontuur reeds ©enigszins beschadigd was ook. Toch gelukte" het de beid. schepen tegen den morgén voor Osseodrechl te krij gen na een nacht van liard werken on angstige uren, ook voor de wachtende ge zinnen van de redders der ter berging uit gevaren mannen. Inbraak. Te Bloemondaal is inge broken in de 's winters onbewoonde illa van den heer E. K., te Amsterdam. Een dame, wier aandacht getrokken was door- j dat oen deur opeu stond, waarschuwde de i politie. Allo kasten bleken opengebroken. I Wat vermist wordt, kan nog niet worden opgegeven, doch de familie heeft de gewoonte 1 om zilver enz. mee naar Amsterdam te nemen. Geschil omtrent een overweg. Naby -hot Biesbosch onder Leur bevindt zich de drukke spoorwegoverweg wachtpost 8 op Atlaken. Da spoorwegen arjn van plan ondanks request en protest der bewoners van Leur dezen wachtpost op te heffen. Nu stond echter bij dien overweg nog steeds een wacbterswoning, en dat huisje, ofschoon eigendom der spoorwegen, mocht YOlgéns de verordening der gemeente Etten-Leur niet zonder toestemming dezer gemeente worden afgebroken. Wat heeft men nu gedaan7 Hedennacht hebben 40 arbeiders der spoor wegen de woning gesloopt en Is dus den requestranten een wapen uit de hand ge slagen. Bij het opheffen van den overweg kan thans do spoorwegmaatschappij er ziel op beroepen, dat er geen wachterswonmj meer aanwezig is. Een van de drie gebroeders M. le Barnevcld, die, zooals gemeld is, op Nieuwjaarsdag met elkaar aan het vechten zijn geweest, de 26-jarige J. M., is gisteren overleden. De toostend van den oudsten M is nog vrij ernstig. Een stoombootje gezonken. De stoomboot Beurtman van de firma Bak ker te Nijmegen is gezonken. Vermoedelijk had zij een lek gekregen bij het laden bij de slijfsolfabriek Hollandia. Onder de Nijmcog- sclie brug merkte de machinist dat de boot water maakte. De opvarenden trachtten zoo snel mogelijk den kant te bereiken. De ka pitein slaagde erin zijn boot naa9l een andei schip. Concordia, le krijgen. Reeds stond de machinist lot zijn knieën in het water. Per soonlijke ongevallen zijn niet gebeurd. Al leen de inboedel van den kapitein werd ge red. Te Oppenhuizen is de wedu we J. II. M. door de duisternis misleid, in de vaart gestrompeld en verdronken. Volgens mededee ling van het Handelsinformatiebureau van Van det Graaf Co.'s Bureaux voor den Handel zijn „Ik wed vier tegen één op Johnson Vier legen één tegen den Onbekende. Wie neemt het aan?" Uit het Engelsch door ARTHUR APPLIN. Vertaling van Merr. M. J. LANDRé—TOLLENAAR (Nadruk verboden). 21 'Hel was niet le gelooven, dat Johnson drie kilogram zwaarder was dan Puk; men zou eerder vijf-en-twintig gedacht hebben. Hij was een centimeter of vijf grooter. Zijn voohoofd was laag, zijn neus plat en breed; zware vooruitstekende kaken; een korte, dikke nek en breede schouders. Hij was iets te laag op de beenen, maar dat leek mis schien zoo door de enorme dijen en de zware spieren. Hij bewoog zich onverschillig, een tikje onhandig zelfs. Toen hij daar een oogenblik stond met de armen 9lap langs het lijf, het groote hoofd en de schouders voor over gebogen, was hij een oermensch ge- gijk, een aapmensch. Hij toonde twee rijen sterke, witte tanden; toen hij lachte tegen ®ijn bewonderaars Een paar toeschouwers nadelen medelijden met Puk; er waren er ook, die zich teleurgesteld voelden en ont- ?ƒ-■ )Tat voor kans had deze slanke, - ifc-T, Jonge man tegenover een stormram, »is Johnson? «El? hahitu,é9 ^adden hun geld-niet gegeven ^^spartij zonder strijd. Hel scheen g L meer dan een paar ron- Mfl-i 2011 W0Ix^n- Uit het weddpji «leek de vrees van de meerderheid: wint." Het was Bert Tompson's stem. Puk herkende hem en wierp een blik op Marton, die juist den ring ver.. Niemand durfde het blijkbaar aan op Puk te wedden. Weer bood iemand vier tegen één aan. Het werd aangenomen; twee, drie maal. Er was een helsch lawaai. De scheidsrechter stond mid den in den ring en stak de band op om stilte te gebieden. Hier en daar stond iemand op en schreeuwde: „Zitten....", ,,Ik neem het aan „Statte'...Zitten blijven." „Ileerenl Als het u blieft, heeren!' De scheidsrechter verhief de stem boven het ge raas. Hij zei, dal de wedstrijd niet plaats zou vinden, als er niet onmiddellijk stilte heerschte. Langzamerhand werd het stilmaar het was nu duidelijk, dat er raenschen waren, die er nog niet zoo zeker vam waren, dat Johnson het makkelijk zou hebben. Toen de gong weerklonk was het be9le bod twee tegen één tegen Puk. Johnson trad snel naar voren. Puk trad hem glimlachend tegemoet. HOOFDSTUK XIII. Johnson had zijn drie laatste wedstrijden gewonnen en blijkbaar zonder veel inspan ning. Hij was een geboren bokser en hij was eerzuchtig. Zijn vrienden .vuurden hem aan. Hij dacht er over eerstdaags den bekenden Kennett uil te dagen, den Engelschen zwaar gewicht-kampioen Hij maakte du9 gebruik van iedere gelegenheid, die hem geboden werd. Hij schatte Puk in ©en oogopslag: ama teur. nogal verwaand. Johnson had het land. Wat voor nut had hel hem zoo iets voor le zetten? Hij wildé vechten. Hij wou kunnen toonen, wat hij kon. Dit mooie, blanke jongetje was niets voor hem Zoodra Johnson aanviel begon hij le stoo- ten met de rechtervuist; Puk ontweek kalm zijn 9lagen. Korten tijd ging Johnson door, overwegend of hij hem dadelijk knock-out zou slaan of dat hij zou doen of ze heusch vochten. Een knock-out in de eerste of tweede ronde zou zijn naam ten goede ko men en mooi staan in de krant, maar het publiek zou er niet over gesticht zijn. Hoe wel hij dikhuidig en ongevoelig was, was hij toch bewust van een onrust in de zaal. Stemmen gonsden, nu eehs luider, dan weer zachter. Als hij Puk meteen knock-out 9loeg, zou er misschien een 9oort oproer ont staan. Hij bleef dus nog" wat met Puk «pelen om het piddiek zoel te houden. Maar Johnson was geen dwaas; hij waagde niets. Tegen het einde van de eerste ronde, begon hij iets le zien in zijn tegenstander, dat hem van zijn stuk bracht. Er was een uitdruk king in zijn oogen, die hij niet begreep. Deze eigenaardige heldere oogen schenen duidelijk te zeggen: „Wat een goede mopl" Toch zeiden ze nog iets anders ook. Be halve het plezier was er nog een zeer be slist doel. Toch was het duidelijk, dal Puk niet kon boksen. De toeschouwers begonnen dit nu ook in te zien. Het scheen of Johnson hem trof, wanneer, waar en hoe hij wilde. Toch kwamen slechts enkele van John son's stoóten aan. Hoewel Puk langzaam scheen te zijn, slaagde hij er toch in ze te ontduiken. Hij dekte zich handig en sprong telkens op zij. En voortdurend met dien ge lukkigen, onweersfaanharen glimlach. Plotseling riep een ruwe stem: „Waarom vechten juMie niet" En toen nog een: ,,Pas op dat je hem geen pijn doet, Johnnie I" Johnson grijnsde en veranderde zijn tak- tick. Hij deed een slap achteruit en liet de handen zakken, maar Puk maakte geen ge bruik van de gelegenheid Daarna' sprong Johnson vooruil met een paar venijnige stompen. De slagen konden duidelijk ge hoord worden door de geheele zaal, maar het waren slagen van handschoen tegen handschoen. Een verbaasd gemompel ging op, gevolgd door een hoonend gelach en Johnson werd ongeduldig. Hij trachtte met de linkerhand Puck's kaak te treffen. Maar deze bukle zich. Een oogen blik verloor Johnson het evenwicht, maar Puk liet zijn kans voorbijgaan. Johnson clinchte. Op hetzelfde oogenbUk ging de gong. Er waren nu menschen, die zagen, dat i Johnson het nog niet zoo makkelijk zou i hebben. Tot voor een paar seconden wisten j zijn bewonderaars, dat hij nog niet zijn best had gedaan; maar nu waren op hel laaJsle oogenblik zijn pogingen mislukt. Toen de gong voor de tweede ronde luid de, riep men Johnson toe, „er op los slaan en er een eind aan te maken." Hij had dezen raad niet noodig. Hij had ingezien, j dat het geen nut had, een schijngevecht te houden. Zijn tegenstander wou of kon niet boksen, maar hij had ontdekt, dal zijn ver- i dediging niets le wenschen liet. Johnson kwam snel uit den hoek in zijn geliefkoosde j gebukte houding. Een gejuich ging op. dut dadelijk weer verstomde. Johnson keek nu nijdig. Hij stoof op Puk af, maar miste een langgerekt „01" steeg op uit de menigte. Johnson'9 armen l>ewogen heen en weer als zuigers van een stoommachine Hij joeg Puk den ring rond. Doffe slagen weeklon- ken, maar bijna geen enkele stoot bereikte zijn doel. Toen het publiek het merkte ging er een stroom van opwinding dUor hen heen. Johnson werd kwaadaardig en greef Puk vast. Zoo schuifelden zij ceriige telle» door den ring, lijf aan lijf, totdat de scheids rechter hen scheidde. Johnson gaf Puk een venijniger] sloot mol den elboog, toen zij uil elkaar gingen. Bijna onmiddellijk viel hij weer aanPuk dekle zich en ontliep hem. Johnson vuJgde hem den heelen ring rond. bleef toen plotse ling 9taan en maakte een schijnbeweging; hij bukle zich en viel plotseling uit. Op een haar na had hij Puk geraakt. Maar deze lachte. Weer pakten Johnson hem vast. llij scheen hem met één arm te omvatten, ter wijl hij mei den andere uil alle macht stompte Weer haalde de scheidsrechter hen uil elkaar. Weer viel Johnson aan, maar Puk ontweek hem. al duikend,en bukkend Aan alle kanlen begon men te roepen, te fluiten en te schreeuwen „Waarom sla je hem niet knock-oul „Geef hem er van langs. Johnnv „Ga door. sla Imm neer .JToud vol. Puk laat je niet kennen Maar toen het langzamerhand tol de toe schouwers doordrong, dat Johnson hem niet ..neer kon slaan", keerde de stille lerufc. Toen de tweede ronde uit was. klonken er stemmen boven het applaus uil: ..Hier, ik wed zes legen vier. Wie neemt hel aan, zes tegen vjer voor Johnson!' Tuk wendde langzaam het hoofd om en keek Marton aan. Hij knikte. Voor den eer sten keer, sind« hij den ring betreden had, liet hij den blik gaan over de loeschouwert. (Wordt veryottrdJ

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 5