ANEKDOTES. deren apart te antwoorden, dan toch wel aan jou, omdat het de laatste keer was. Ik zal je missen, want je hebt eenige jaren trouw meegedaan, maar ik begrijp volkomen, dat je werkzaamheden, kantoor en lessen te veel van je tijd vragen en je dus niet langer mijn raadselnichtje kunt blijven. Het ga je goed! Comelis Valentijn, een zieke heeft een streepje voor. Zoolang je in het ziekenhuis bent, mag je mee blijven doen, hoor, maar als je^naar een sanatorium gaat, zal het niet meer kunnen, denk ik, want daar krijg je deze kindercourant dan niet. Je ingezon den raadsels zal ik later eens plaatsen, maar o, ik had er nog zóóveel liggen. Veel kinderen vragen mij of ik een Kerst boom heb gehad. Nu wel geen eigen boom, maar de familie waar ik logeerde, had een mooien boom, met vele lichtjes, ik heb dus evenals zoovelen van juMie, de vreugde ge had van een versierden Kerstboom met die aardige vroolijke lichtjes te zien. Weer vele anderen vragen of ik Oude jaarsavond tot 12 uur ben opgebleven en alle klokken heb hooren slaan. Ja, ik ben opgebleven, tot het Nieuwe jaar begon en toen hebben we elkaar veel heil en zegen loegewenscht. Alle klokken hooren slaan, dat is iels anders. I'k logeerde vlak bij het gemeentehuis en dat heeft een klok die slaat, dus dat heb ik gehoord. Dat is op een dorp heel iets anders dan in een stad. waar dan het stadhuis en vele kerken 12 uur 9laan. De neefjes en nichtjes, die mij over een zieke tbuis schreven, wensch ik van harte beterschap met de patiënten, ik hoop in den volgenden brief betere berichten te ontvangen. Annie van Leeuwen (Nieuwveen), doordat op je brieven, waarin je vroeg om je prijs te willen opzenden, je builenop Raadseljeugd had geschreven, zijn die aan mij opgezon den, dus die heb ik weer terug moeten zen den aan de Red. L. D., nu is de zaak, hoop ik, in orde. Al degenen, die vragen waarom of ik hun naam had vergeten in de vorige kindercou rant, hebben nu hoop ik, al gelezen, dat ik dat niet had vergeten maar dat ik later nog een massa brieven heb ontvangen, kijkt maar naar at die namen onder de lijst na men van deze week. Waar ik logeerde in Zeeland, was geen bepaalde watersnood zooals helaas in vele streken van ons land, wel stond er overal ontzettend veel water, in de tuinen, de kel ders, de landerijen, enz. Op mijn terugreis van Zeeland naar Den Haag heb ik wel heel veel water gezien, vooral bdj Roozendaal. Als antwoord op een vraag, die steeds weer verschijnt in brieven: de kleineren' zijn van 7 tot en met 11 jaar, maar wil men zoodra men 11 jaar is geworden, met de grooteren mee gaan doen, mij best hoor. De grootenen mogen tot en met 16 jaar mee doen. Annie v. d. Broek, ja, mijn vader was pre dikant. Eén kind vraagt mij: bijt uw broertje u wel eens? Nu gelukkig niet. Ik heb maar één broer nog en die is in de vijftig, dus dat zou ail heel vreemd en raar zijn. Annie Bavelaar, ik ben blij, dat je nu een portret zonder vlek hebt. Nu is. hoop ik, mijn raadseljeugd toch nog tevreden. Ik heb heusch alles gelezen, wat in de brieven stond; al heb ik er nu niet aan ieder apart op geantwoordhet is toch nog een flinke brief geworden, geschreven is het nog vele vellen vol, al lijkt het wed- j nig ails het gedrukt staat. Allen hartelijk gegroet tot de volgende week. Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Gelukkig had ik deze correspondentie nog niet naar Ledden verzonden, toen ik nog mooie briefkaarten en een kaartje ontving om mij Nieuwjaar te wensch en. Ze zijn zeker door de overgroote drukte op postkan toren met Nieuwjaar ergens blijven liggen. Mijn haartelijken dank aan: Cornells Jean Lissenberg. Barrie Ken- ibeek, Marijtje Üittenbogaard, Corrie Üitten bogaard, Dieuwertje Üittenbogaard. Jacobus van Veen, Jo de Jongh, Gretha van der Zwart, Trijntje Voorma. Klazien Parlevliet. Ik ben blij dat ik jullie nu net nog kan bedanken anders zouden jullie denken dat se verloren waren. OPLOSSINGEN DER RAADSELS IN HET VORIG NUMMER: 1. Koe, koek, koekoek. 2. De tong. 3. Jaap, aap. 4. Een scheurkalender. 5. Het waren 6 muzikanten, die geld verdienden. 6. De Ijsbaan. 7. Nieuwjaarsdag, dag, aar, ar, ja, nier, deur, Ada. 8. Een citroen. 9. Schaapherder, aap, peer, schaar, pers, hard. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Wietske Osinga, Louis de Hertogh, Corrie de Hertogh, Semien Voorbrood, Johanna Voorbrood, Chili Burgerhout, Annie van den Broek, Koos Brouwer, Piet Smittenaar. Jo Alkemade, Greta Smit, Catrientje Smit, Sjaan Döll, N. van der Linden, Jo de Lange, Hannie Mieloo, Margaretha Sierag, Nellie Broers, Corrie Broers, Ali van Rijn, Corrie de Groot, Mientje Hennv. Mini Metselaar, Corrie van Leeuwen, Bastiaan van Leeuwen, Cornelis Jean Lissenberg, Herman Zaalberg, Trientje Schouten, Martha Overvliet, Jo Overvliet, Catharina van Egmond, Barrie Kenbeek, Jopie Waldkötter, Annie Galjaard, Cornelis Galjaard, Siebe de Roos, Paul de Roos, Gerrie de Roos, Cor ten Haken, Piet Nieboer, Jasper Koevoet, Wim Teljeur, Jan netje Teljeur, Leendert Elderhorst, Theo Elderhorst, Gerrit van der Horst, Mientje Roman, Emmy Sloot, Maartje Coljee, Adriana Coljee, Mientje Hanno, Corrie Geen- jaar, Cornelis Lefeber, Dirk Schmidt. Jaantje Lek, Marie Affourtit, Betsie Kalkhoven, An nie Kalkhoven, Nelly Lezwijn, Marie van der Reyden, Louis Affoutit. Lien de .Graaf. Cornelis Blaauw, Maud Nash. Kittv Kwartel, Piet Kükler, Marie Kükler. Lena Kükler, Mien Affourtit, Bep Spierenburg, Ali de Groot, Emanuel Eljou. Michela de Vlees houwer, Lena de Vleeshouwer, Effie Pijpin- ga. Aart van de Nadort, Annie Coster, Elsje Spijker. Jaantje Lefeber. Marietje de Jongh, Annie Üittenbogaard. Pukkie Post. Hilde König, Victorke Congulaise, Annie Bavelaar, Noortje Mulder, Jannie Horree, Johanna van der Ham, Trijntje Serdijn. Hendrik Klinkhamer, Piet Esderts, .Tet du Croix, Ma- rietje Kwaadgras, Annie Kwaadgras, Cor nelis Valentijn, Bram Linschoten, Antje Glasbergen, Niesje de Gel(Jer, Gretha van der Zwart, Trijntje Voorma, Annie v Leeu wen, Jo de Jongh. Jan Stark, Jansje Sjardijn. Nog achterstallige brieven der vorige laadsels ontvangen van: P. van Leeuwen, Nita van Krimpen, Tine Meulenberg, Nico Kwestroo, Nelly Lezwijn. Annie Bavelaar, Niesje de Gelder. Henk Verlind, Jo de Lange, Lucas Mulder, J. v. d. Meeberg. Bram Lin schoten. Louis Hartkamp, Ali van Rijn, Aütje Glasbergen, Dirk Nieboer, Bertha Mul der, Nellie Mulder, Betsie Kalkhoven, Annie Kalkhoven. Hendrikus van Daal en. Mien van Zwieten de Blom, Jo van Zwielen de Blom, Annie Alkemade, Catharinrf van Eg- mond. Marie de Jongh. Een brief zonder naam. wit papier in groot grijs couvert, van wie? RAADSELS. Voor allen, om uit te kiezen, de grooteien 4, de kleineren 3. I. Ingezonden door Johanna v. d. Ham. Mijn geheel is een straat in Leiden van 11 letters. 10. 8, 4, 2 is een jongensnaam. 7, 9, 10, 8. 11 is een tractatie. 2, 4 is versterkend. 1, 4, 3, 4 is een verkorte meisjesnaam. IL Ingezonden door Gretha v. d. Zwart eu Trijntje Voorma. Verborgen diernamen. Hij en Anna zijn vanmorgen op reis gegaan. Willem heeft Ko elf knikkers gegeven. in Ingezonden door Nelly Lezwijn. Welke bloemen kan men niet plukken? IV. Ingezonden door Piet Smittenaar. Welke wagen zonder wielen vindt man in ieder huishouden? V. Ingezonden door Sjaan Döll. Iets waar wat afgaat en niets bijkomt en dan toch grooter wordt. Wat is dat? VI Ingezonden door Piet Esderts. Welk onnoodig iets wordt dikwijls uit de sloot gehaald? VU- Ingezonden door Laesbeth en Jaap Barn au w. Mijn geheel bestaat uit 8 letters en is iets waar men dikwijls in zit. 9, 6, 7 is een dier met horens. 5, 6, 7 heeft men noodig als men 's mor gens zijn toilet maakt. 7, 2, 3, 4 een klein knaagdiertje. Door een 9, 8, 7 staat een trein, tram, auto stiL VIII. Ingezonden door Mien en Jo van Zwieten de Blom. i z X X X X X x X X B X A X X Een klinker. Een ander woord voor ieder. Iemand die komt helpen als er een heel klein kindje komt. De gevraagde stad in Noord-Holland. De lentemaand. Een jongensnaam. Een medeklinker. IX. Ingezonden door Nelie Oostveen. Wie kijkt er van buiten Brutaal door de ruiten Doch zegt toch nog niet Al wat ze daar ziet? Allen worden vriendelijk verzocht, voor- loopig geen nieuwe raadsels en anecdotes te sturen. Ingezonden door Hendrik Klinkhamer. Jantje: ..Moeder, krijg ik nou eens een koekje?" Moeder: .,Heb je dan nog niets gehad?" Jantje: „Neen moeder, ik heb er nog geen een van u gehad, ik heb er wel al vier ge nomen." Ingezonden door Louis Affourtit. Dokter: „En mijnheer, denkt u er vooral aan. dat uw vrouw veel meer lichaamsbe weging moet hebben." „Meer lichaamsbeweging? Maar dokter, dat is ontzettend, nu trekt ze al minstens 6 keer per dag een andere japon aan. dan beweegt haar lichaam toch. Ingezonden door Clasina van Venetie. „Grootmoeder, vergroot uw bril?" „Zeker jongen, ik zie er alles veel grooter door." ^Grootmoeder, wil u dan als je blieft voortaan uw bril afzetten, als u weer eens een stuk tulband voor mij moet afsnijden." Ingezonden door Louis Hartkamp1. In de dierkumdeles. Meester: Frits, wat kan jg mij van èen aal vertellen? Erite; 3$ is zoo giad als een aal

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 20