DE JOCKEY No. 20190. LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 7 Januari Tweede Blad. Anno 1926. GEMENGD NIEUWS. FEIIIll.PTON. BIMNFWI AMD. De Kabinetscrisis. Dr dc Visser, die belast' is met dc samen- ateUloc Tan een kabinet, heeft gisternamid- opnieuw naar de Koningin begeven Voor seo conferentie. Vol#ens de „Msbde" is de oplossing der prias wcr spoedig te verwachten. Spoor- en Tramwegpersoneel. Naar wij vernemen zijn bij het hoofdbe stuur van de Nederlandsche Vereeniging Tan Spoor- en Tramwegpersoneel thans nieuwe voorschriften inzake de dienst- en rusttijden in bewerking. Deze ontwerpbe- palincen zijn gebaseerd op den grondslag van de 48-urige werkweek, terwijl ten aan- Eion van de verschillende artikelen, die be trekking hebben op den duur en het tijdstip van aanvang en einde der vrije dagen, de rusten tussclien twee diensten, het dienst tijd-dag-maximum en gemiddelde enz., wij zigingen van de bestaande voorschriften in voorbereiding zijn, die geheel in overeen stemming zijn met dc in de laatste jaren gebleken onvolledigheden in de desbetref fende artikelen van de A. R. B. (algemeen reglement voor den dienst bij de Spoorwe gen). In het begin van 1926 zullen do ont- werpbepalingen geheel gereed zijn, waarna het de bedoeling is, om een krachtige actie te voeren, teneinde lot oplossing van de be zwaren tegen de beslaande voorschriften en lmn toepassing ie geraken. Het hoofdbestuur van de Nedeiiandsc.be Vereeniging heeft als gedelegeerden in den peiuoneelraad aangewezen de hoeren fP. Moltmaker, H. J. van Braambeek, en G. Joustra en als liun plaatsvervangers de hee- ren A Groenewoud, hoofdconducteur, F. P. A. Landlrroon, chef-commies en E. v. Hinte, machinist, allen lid van het hoofdbestuur fier vereeniging. Afschaf ting pasvisa. Het bestuur van het R.-K. Werkliedenver bond in Nederland heeft aan. den minister van arbeid, handel en nijverheid een adres yeiTcnden, waarin het, naar aanleiding van de onderhandelingen met Duitschland over afschaffing van de pasvisa, schrijft, dat eer- eie voorwaarde voor het afschaffen der pas- ylsa wederkeerig lijkt. Wordt het pasvisa ©Chter zonder meer afgeschaft, dan wordt er een, naar het oordeel van adr., onaanvaard bare ongelijkheid geschapen met betrekking tot het wederzijds toelaten van buitcnland- sohe arbeidskrachten. Ons land zou onder die omstandigheden do Jrerklaringen der arbeidbeurzen laten verval enwelke thans noodig zijn voor sommige groepen van arbeiders, die in ons land willen komen werken. Dat beteekent, dat buiten- landsche arbeidskrachten zonder eenige be lemmering, dus ongeacht of er groote werk loosheid is in een bepaald bedrijf, in ons land kunnen werken. Omgekeerd staat de zaak geheel anders Handhaven de Duitsche autoriteiten ondank3 de afschaffing van het pasvisum, de belem merende bepalingen voor onze arbeiders, die in Duitschland willen gaan werken, dan be- teebend dit voor on9 land 'n nadeelig ver schil. Bedoelde Nederlandsche arbeiders toch mogen overeenkomstig de „Verordnung über die Einstellung und Beschaftigung auslandi- acher Arbeiter" niet in Duitschland gaan werken, zonder oen speciale vergunning der Duitsche overheid. Wanneer in Duitschland in een bepaald bedrijf werkloosheid bestaat, wordt door de openbare arbeidsbemiddeling afwijzend be- scliikt op oen verzoek om tewerkstelling van buitenlandsche arbeidskrachten, gelijk al ook uit ervaring bekend is. Het wil hem derhalve voorkomen, dat het allerszins redelijk is, dat ons land-hetzelfde voorbehoud maakt tegenover Duitschland als dat land meent tc moeten maken tegenover ons. Hoewel het Verbond dus gaarne zou zien, dat het pasvisum wordt afgeschaft, verzoekt het het daarheen te willen leiden, dat ook betreffende het tewerkstellen van arbeiders van beide landen met gelijke maat gemeten worde. Wij zien geen ernstige rede nen waarom onze arbeiders'bij de Duitsche zouden dienen te worden achtergesteld. Nederlandsche landbouwers naai Zuid-Afrika. Dc heer Arthur Canham, secretaris van de Zuid-Afrikaansche Nationale Unie in Londen, deelt mede," dat generaal Kemp. .Minister van Landbouw voor de Unie van Zuid-Afrika, die in 1924 Nederland bezocht, als zijn bijzondere» wensch heeft te kennen gegeven, dat Iwaalt" h. vijftien Nederlandsche landbouwers zich zouden aansluiten" bij dc rondreis van Brilsche landbouwers door Zuid-Afrika in het voorjaar van 1926. Deze rondreis waaraan honderd Engelsehe, Scholsche en lersche landbouwers zullen deelnemen en die Februari 1926 aanvangt is voorbereid door do Zuid-Afrikaansche Nationale Unie in samenwerking mot de Regeeringsdepartemenlen en Maatschap pijen van Landbouw in de Unie van Zuid- Afrika. De lieer A. Canham zou gaarne zien, dat Nederlanders, die in de rondreis belangstel len en daaraan willen deelnemen, zich met hem in verbinding stelden. Brieven moeten geadresseerd worden aan A. Ganham Esq.. The African National Union, 237233 Moorgatc Station Chambers, Londen E C. 2. Het Jack London Verbond. De hoer J. van de Wall, le Rotterdam, heeft wegens drukke bezigheden als pen- ningmeeslcr moeten bedanken. Jkvr. E. des Tombe heeft tijdelijk het penningmeester schap op zich genomen. De algemeene jaarvergadering van het Verbond zal 30 Januari te Leiden worden gehouden. Van de voorstellen van het bestuur noe men we: Actie bij Circusbczoek, regeling Kinderlidmaalschappen en de wijze van protest aan de Theater-Directies. Na de thee zal jkvr. E. des Tombe een voordracht met lichtbeelden houden. De Communistische Partij. De Rolterdamsche correspondent van ,.Het Volk" schrijft: Dinsdagavond is onder leiding van het presidium der Communistische Partij Hol land uit Amsterdam, waarvoor aanwezig waren de heeren Lou de Visser en Seegers, een huishoudelijke vergadering gehouden van de (nieuwe) afdeeling der C. P. H. Deze vergadering was bijeengeroepen, ten einde den vertegenwoordigers van het presidium gelegenheid te geven een schrijven van het hoogste partijbestuur uit Moskou te behan delen en toe te lichten. In dit schrijven wordt aan het presidium opgedragen, alle genomen schorsingsbesluiten van bestuur ders en leden der C. P H. afdeeling Rot terdam op te heffen en het oude afdeelings- bestuur'in zijn functie te herstellen. Uit de vergadering gingen stemmen op, die de vraag stelden, waarom het presidium dit schrijven uit Moskou, dat reeds vorige weck te Amsterdam gearriveerd is, niet in „De Tribune" gepubliceerd heeft. Er werd op deze vraag geantwoord, dat publicatie was nagelaten, omdat er in den brief nogal wat onaangenaamheden staan over het sec- tarisch optreden van de Nederlandsche N. A. S".-bestuurders. De vergadering besloot zich bij het niet- publicéeren neer te leggen. Verder werd besloten, dat het presidium nog deze week een gecombineerde vergade ring 'zal uitschrijven voor de (oude) ge royeerde en de (nieuwe) afdeeling Rotter dam. In deze gecombineerde bijeenkomst zal dan nogmaals het besluit van Moskou worden behandeld. Als gevolg daarvan zal de nieuw-gestichte afdeeling dienen te wor den opgeheven, terwijl de oude bestuurders volledig in al hun oude rechten worden hersteld. Dit wprdt dus een algeheel herstel o. m. van de heeren Van Burink en Van Rave- steijn. De correspondent heeft zich met het com munistisch raadslid den heer Van Burink in verbinding gesteld en hem gevraagd, of hij hiervan iets bevestigen kon. De heer Van Burink, die zijn verwonde ring niet onder stoelen of banken stak, deelde mede, niets „officieels" te weten. In de bovenbedoelde vergadering liet het presidium doorschemeren, dat Moskou wel eischt den brief volledig te publiceeren, maar men zou aan dit bevel niet voldoen om anderer gevoeligheden te sparen. Het conflict in de manden-industrie. De burgemeester van V lijmen, de heei G. v. d. Ven hccffc aan heb bestuur van den lioutbcwerkersbond te Utrecht in ver band met de staking in de mandenindu strie te Vlijmen en .omstreken het volgen de schrijven gericht: In antwoord op het schrijven van den Rijksbemiddelaar van 30 Dec. j.l., gericht aan de mandenfabrikantcn, heb ik de eer u mede tc deelen, dat de fabrikanten Maan- dag hebben vergaderd en mij verzochten u als volgt te berichten Ten einde in deze benarde tijdsomstan digheden de staking zocdra mogelijk te doen ophouden, willen de patroons Maan dag 11 Jan. a.s. wederom hun werkplaatsen openen, mits zij di-t uiterlijk Donderdag 7 dezer weten, zulks met het oog op liet gereedmaken der grondstoffen. Zij willen toegeven een nieuw contract aan te gaan van 15 Januari 1926 tot 15 Januari 1927, met een jaar verlenging, als dit niet een maand te voren is opgezegd. Zij willen zich verbinden die arbeiders te ontslaan, die hun lidmaatschap van uw vereeniging hebben opgezegd, alvorens daarvan 3 maan den achtereen lid te zijn geweest Gelet op de practijk in het verleden kun nen de patroons zich niet vereenigen met een z.g. houtcommissic met al de daarvan t-i verwachten kwesties. De patroons willen het contract vernieu wen op de oude loonen, dus geen 5 pCt. loonsverlaging, en van de niet genoemde soorten het loon betalen zooals in het af- geloopen seizoen. Een loonlijst gelieve u hierbij aan te treffen. Het oordeel der pa troons is, dab aan deze loonen een behoor lijk weekgeld kan worden verdiend. Doze loonen zijn aanzienlijk hooger dan die in andere streken betaald worden. Het be drijf is tot heden gaande gehouden door met aanzienlijke risico's op voorraad te werken, zoodat geen werkloosheid ontstond, waarvan de kosten de gemeenschap in hoofdzaak moet dragen. De fabrikanten zijn beslist van oordeel, .dat een verder toegeven aan uw eischen tot ontwrichting van heb bedrijf, tot werkloosheid en tot nadeel van alle 'betrokkenen zou leiden. Men verzocht mij u ten slotte mede te deelen, dat verschillende leden, zelfs be stuursleden uwer vereeniging, in strijd met het afgeloopen contract werkzaam wa ren en thans nog zijn bij niet contractueel gebonden fabrikanten. Geschiedt dit ook in do toekomst dan wcnschen de fabri kanten zich contractueel het recht voor te behouden een eventueel contract zonder opzegging buiten werking te stellen. Bij A. G. baron Bentinck, voorzatter van de commissie voor werkverschaffing van den Ghristelijken Volksbond, is een be langrijke gift van de Koningin ingekomen. RECLAME. Wie Zenuwachtig is. Onrustig en Overspannen, en zijn gewone Kalmte wil herwinnen, gebruike eenigen tijd de kalmeerende en zenuwsterkende Mijnhardt's Ze nu wtab letten. Glazen buisje 75 et*. Bij Apotli. en Drogisten. 9037 De Minister van Justitie brengt ter kennis en waarschuwt, dat vol gens bericht van den Nederlandschen Ge zant te Madrid zich weder 'gevallen heb ben voorgedaan, waarbij van uit Spanje pogingen tot oplichting van Nederlandsche onderdanen gedaan zijn door het schrijven van brieven met bedriegclijke voorstellin gen door z.g. Spaansche schatgravers. Dit maal wordt aan de geadresseerden medege deeld, dat een familielid in Spanje overle den is, wiens vrij belangrijke erfenis be schikbaar komt; voor de afwikkeling van eenige formaliteiten is echter nog een klein bedrag benoodigd hetgeen men wanneei men den eersten brief beantwoord heeft in een nader schrijven verzocht wordt over te maken. De Commissaris van Politie der Afd. D. te 's-Gravenhage waarschuwt tegen het aangaan van relaties met S. H. Nijhuis (adres te VCravcnhage was Rijs- wijkscheweg, doch hij is thans vermoede lijk naar Rotterdam verhuisd), en N. A. v. der Schouw, Noordwal 49a, te 's-Graven hage. Zij doen groote bestellingen vnl. bij landbouwers; betalingen blijven achter wege. Ook tracht Nijhuis waardclooze ,,"\Vabash"-aandeelen te verzilveren. D e C. v. P., afd. D., t e 's-G raven- hage waarschuwt tegen het aangaan van relaties met do Naamlooze Yennootschap ..Pallantis", Anna van Hannoverstraat 30 oi Koningin Sophiestra.it 12 aldaar. Ge noemde onderneming" ontbiedt sollicitan ten naar betrekkingen, op briefpapier, waarop o.a. een groot fabrieksgebouw voorkomt, hetwelk echter slechts in de ver beelding van de „leiders" dor vennootschap bestaat. Van de sollicitanten wordt ver langd het nemen van f 1000 of f 5000 aan- deelen, hoewel het gehoele gestorte kapi taal, volgens eigen opgave in liet Handels register, slechts f 5000 bedraagt. In de zaak zijn betrokken de bekende E. D. de Mimc.k en J. F. v. d. Boomen, te gen wieu reeds herhaaldelijk is gewaar schuwd. Op de Nieuwe Maas tus- sschen Schiedam en VlaaHingon zijn een motorschip en een stoomschip door onbe kende borzaaJc tegen elkaar goloopen. Het motorschip, ,,dc Beurs"/ schipper J. J., kwam uit Vlaardingen, het stoomschip „Midland" der Steenkolen- en Handcl-Mij. te Rotterdam, uit tegenovergestelde rich ting. Dadelijk na de aanvaring bleek het motorschip boven de waterlijn totaal open gescheurd te zijn en liep vol water. De ka pitein heeft het nabij de villa van Wilton aun don grond gezet. Ontploffing. Gisteravond even over negen sprong op het hoogoven- bedrijf te Veisen een der plaatvorraon, waardoor de gassen zich eon uitweg kon den banen. Vier arbeiders bekwamen brandwonden aan het gelaat- De knal werd te Bloemendaal gehoord cn veroorzaakte in de omgeving ernstige ongerustheid. Een paar wek en geleden is melding gemaakt van een diefstal uit een lieeren-modemagazijn aan do Bilderdijlc- straat te Amsterdam. Goederen, voor ccn totale waarde van ongeveer f 4000, waren verdwenen. Van braak was geen spoor te ontdekken, maar nu is uitgekomen, hoe de dieven waren binnengekomen Zij hadden zich toegang verschaft tot het trapportaal van een boven het magazijn gelogen wo ning. In dit portaal is een luiic, waardoor ïuon onder den vloer kan komen. De ruimte, waartoe het gat toegang geeft, etrekt zich ook onder het modemagazijn uit. In den vloer van het magazijn is ook een luik. De dieven moeten zijii gekropen, het eene luik in, het andere uit. Do politie heeft nu in twee woningen, waarop men het oog had, in buurt Y Y een huiszoeking gedaan. Van heb gestolen* is niet alles teruggevonden, maar toch wel zooveel dat er termen waren om de be woners mede te nemen. Gearresteerd zijn in de ééne woning twee mannen en een vtouw, in de andere één man. Bij de fouilleering bleken do arrestanten uit het magazijn gestolen voorwerpen op het lijf te dragen. De aangehoudenen zijn tusschen de 20 en 25 jaren. Je geld of je leven. Toen Zaterdagavond de heer G. II. Gremer, wo nende Nimrodlaan te Hilversum, om kwart over tienen met zijn vrouw huiswaarts i keerde, werd hij in de Sweelinoklaan doo: een gemaskerden man met een revolver be- j dreigd.^die riep: „Je geld of je leven!" De heer G. liet zich niet intimideeren, maar gaf den aanrander eenige slagen met zijn wan del slok, waardoor deze verdoofd op den grond viel. Toen daarop de heer Gremer en i zijn echtgenoole zich verwijderden, loste de gemaskerde eenige revolverschoten, echter zonder te treffen. Aan de politie gaf de lieer Gremer als het signalement op: een 22-jarig jongmensch met een laf uiterlijk. De politie stelde een onderzoek in, doch slaagde er tol dusverre niet in iets te ontdekken. Tramconflict. Te Doetin- chem is Dinsdagavond een openbare vei- gadering gehouden van de Ned. Vereeni ging van Spoor- en Tramwegpersoneel, waarin het hoofdbestuurslid dc lieer Re verse een uiteenzetting heeft gegeven van het dreigende conflict, bij de Tramweg- Mij ZutphenEmmerik. Hij deelde mee, dat bij referendum het gcheele personeel op één na zich voor slaking heeft uitge sproken, en (lat bij niet-inwilliging van de* eischen langs minzamen \yeg een staking onvermijdelijk was. Bij 6taking zal de Ned. Vereeniging ten gerieve van het publick autobussen langs de lijn laten loopen. In dien andere maatschappijen bij staking hulp verleencn aan de Tramwegmaatschap pij, zou niet worden nagelaten, ook tegen die maatschappijen met alle kracht op te treden. Inbraak. Dinsdagmiddag drongen twee Duitsche meisjes de woning binnen van den slager E. te Bloyerhcide en stalen uit de kast van de slaapkamer welke kast zij door middel van eon breek ijzer forceerden, een som van f 1800. Onmiddellijk stelde de gemeente-politie, in samenwerking met do Duitsche politie oen onderzoek in. Gearresteerd werden A. H., vroeger dienstbode van K., wonende te Kohlschcid, en A. IC wonende to Her- zogenrath. Beiden legden een bekentenis af. Ze zijn naar Aken overgebracht en al daar ingesloten. (,,L. K.") De aardschokken in Lim- burg. Te Venlo zijn gisternacht 22 uur twee hevige aardschokken in horizontale richting gevoeld, welke elk circa 1 seconde hebben geduurd. Te Maastricht werden ongeveer vijf kor te schokken gevoeld. Een noodlottige twist. Te Breskens heeft een SL-jarige landbouwers- knecht in een caié een revolverschot gelost op een 22-jarigen fabrieksarbeider le Groede. Deze werd in het achterhoofd ernstig, dooh niet levensgevaarlijk gewond. De landbou wer werd aangehouden. To Axel zijn weder op vidr plaatsen inbraken goplecgd; evenals do vorige malen zijn do daders nog onbekend. Woning omgewaaid. To Schoonloërveld (Dr.) is tijdens do storm de woning, bewoond doo J. Oldcbenning omgewaaid. De vals c-h e bankbiljetten. Ten huize van prins Windisch-Graelz zijn 30,000 valschc biljetten van 1000 frank ge vonden. De prins, die tot de grootste land- heeren van Hongarije behoort, is de laatste maanden van den oorlog minister van voed selvoorziening geweest en heeft toen den bijnaam gekregen van "aardappel-prins" in verband met onregelmatigheden in de voed selvoorziening van Boedapest. Prins Windisch-Graetz. Hel „Wiener Journal" meldt de terug roeping van den Hongaarschen gezant Paul Uit het Enge'sch door ARTHUR A P P L I N. Vertaling van Mevr. M. J LAN PRé—TOLLENAAR.. (Nadruk vrboden). 19) - „Ik zou morgen zoo dolgraag komen kij ken," bekende Fay, zoodra de trein vertrok, heb Tony probeeren over le halen me een pak van hem tc leenen om me als jon gen te verkleeden. Maar hij wou er niels van weten." „Natuurlijk niel. Ik zou- niel gaan, als ik jou was. Het za-1 heu9ch niet de moeite waaird zijn." Hij sprak verlegen en keek het raampje uit. Fay boog zich naar Puk toe; hij rook den zachten bedwelmenden geur, die van haar uitging. Hij begon le wenschcn, dal hij een vroegeren trein genomen had. Het was gek. zoo verlegen als hij was, zoo dra ze alleen waren. Thuis met Marlon en Tony. T\r van aan. „Waarom wil je me zien boksen?" zei hij. „Ik heb nog nooit eclil gebokst, uit ï^Cne?rS' .^dcel 'k- Alleen maar voor dc «pT;- Aooit, dat er iels op het spel stond. Nooi op lev;-,, en dood." yoor j!iu?"Cl he' nie' op 'even cn do0'1 „Nietf" v/'J ^e\ '';iar aan. Woer moesl hij den- «rh.n i J°e' oogen had hij; ze «™«Acn ieder oojenblik van Jcleur le ver wisselen. Ze waren ondoorgrondelijk even als de oogen van een hond of een paard. En zijn mond ook. Hij had geen warme, roode lippen zooals Fay. Het was een ferme kleine mond, vol verrassingen. „Is hel je heusch zoo veel waard?" Hij schrok op. „Ja, het is op leven en dood voor jou, niet waar?" ..Voor vader." Puk schudde het hoofd. „Niet voor hem. Met hem, oen man, is het nooit gedaan voordathet voorgoed met hem gedaan is. Ik geloof wol, dat een vrouw dood kan gaan, ais ze den verkeerden man neemt. Daaraan heb ik al verschillende vrouwen dood zien gaan in het Westen en een hecle- boel in onze stodenIk kan jou niet op die manier laten eindigen en het Jog ook niel." Fay leunde achterover. Ze antwoordde niet dadelijk. Ze wachtte, lot de trein een slation binnenkwam en weer verirok. „Tony heeft me gisteravond verteld dat je het weet. Peter, niemand anders weet liet, nie mand behalve jij." „ik ben het al weer vergelen. Tenminste, ik za! het vergeten," sprak hij. „Wil je me vertellen, waarom het is? Is zc -als jongen opgevoed of I'ay knikte. „Ja. Toen moeder stierf', ze aarzelde en wendde het hoofd af; met angstige oogen staarde ze naar buiten, „toen moeder stierf zond vader ons samen naar een pensionaat. Tony ze heet eigenlijk Tonia was niet gelukkig. Ze was jonger dan de andere meisjes en anders. Ze liep weg. Tol twee keer toe liep ze weg. Na den tweeden keer kwam ze niet weer terug en toen ik met vacantie thuiskwam, merkte ik, dal ilc geen zusje meer had." Fay lachte even. „Ze was veranderd in een jongen. Ik ben er zoo aangewend, dal ik me slechts ai en toe afvraag, wat er van haar moet wor den, als ze ouder wordt. Ze is een jongen in zekeren zin. Een soort Peter Pan. Ik heb een gevoel of ze nooit groot zal worden. Maar als het gebeurt ben ik bang, dat ze zooveel verdriet zal hebben. Wat er van haar zal worden, als Tompson ons het huis uitjaagt, daar durf ik niet aan te denken." Puk knikte. „Ik ben blij, dat ik ga bok sen." Fay keerde snel hot hoofd om. Er klonk iets in zijn slem, dat ze nooit eerder gehoord had. Er lag een uitdrukking in zijn oogen, die ze er nooit eerder in gezien had. Hij was nu lang zoo knap niet Het viel haar op, hoe scheef zijn neus was en hoe koppig'zijn kin. Zijn oogen waren nu lang niet zoo vriendelijk en vroolijk. „Ik geloof, dat ik diep in mijn hart altijd verlangd heb naar iets groots, iets roman tisch,vervolgde hij. „Je weet wel, zooals je in boeken leest. Ik heb altijd gehoopt, dat •het zou komen. En nu is het er." Plotseling nam hij de krant op, als had hij te veel gezegd. Geen van beiden sprak meer, voordat de trein het Victoria Station binnen reed. Fay trok een handschoen uit en stak hem haar hand toe. „Dank je, Peter," zei ze. „Ik zal morgen komen kijken." „Neenl" „Ja. In vroeger dagen deinsden de vrou wen er ook niet voor terug hun ridders voor hen te zien vechten. Jij bent onze kam pioen, Peter. Ik weet niet waaroim." „Ik ben een boon, als ik het zelf weet," zei Peter verlegen, terwijl de conducteur het portier opende. „Maar ik ga vechten. Vech ten voor jou en het Jog." Fay voélde een plotselinge jaloezie. Was het omdat Puk Tony's geheim ontdekt had? Ze was tenslotte nog maar een jog. Een gril lig wezen, net als de KameelI Arme kleine Tony! HOOFDSTUK XU. Puk deed al zijn zaken af in de stad, lunchte en bood weerstand aan de verleiding om Fay op te gaan zoeken en een paar uurtjes naar haar Thé Dansant le gaan. Hij vroeg den weg naar Epsom en liep terug naar Cranleigh Heath House. Hij kwam er aan om zes uur en toen hij niemand aan trof, ging hij naar zijn kamer om een uurtje te slapen. Aan het eten zette juffrouw Raikes, de huishoudster, hem een groote, half gare bief stuk voor. „Dat is medicijn," zei Marton lachend. „Het Jog heeft het speciaal besteld en ik heb de opdracht er op te lellen, dat je hel naar binnen werkt." „Dat zal wel lukken. Maar waar is het Jog?" „Hij voelde zich niel heel lekker," ant woordde Marton, „en is daajom maar naar bed gegaan. Voel jij je goed?" Puk hoorde de bezorgdheid in de stem van den trainer. „Kiplekker. Ik heb mijn advocaten opge snord en hun mijn plan voorgelegd. In het begin een beetje pessimistisch en toen ik om geld vroeg, een tikje achterdochtig. Maar het is allemaal in orde." Hij haalde achteloos een pakje bankbil jetten te voorschijn en wierp het den trainer toe. „Dat i3 om Tompsons' verantwoorde lijkheid over te nemen. Zorg er voor, dat alle3 schoon schip is, zoodat er later geen moeilijkheden kunnen zijn. Hij heeft er nu niets meer mee te maken, voor zoover het ons aangaat." Marton knikte en begon de biljetten te tellen. „Vijfhonderd pond le veel," zei hij zonder op te kijken. Puk legde zijn mes cn vork neer. Hij werd een beetje verlegen. „Tompson zei, dat hij tegen me zou wedden, niel waar Als iemand I nu bepaald legen me wil wedden, zouden i we er toch wel een paar pond aan kunnen 1 wagen, vindt u niet?" „Ik dacht, dal je wist, dat ik geen gelde lijke verantwoordelijkheid op me kan ne men. Het spijt me, Derringlon, ik wou. dal ik je kon steunen, vooral na de manier, waarop Tompson er tusschen uit is gekne pen en mij in den steek heeft gelalen. Zelfs al dacht ik, dat je niet de minste of geringste kans hadt. dan zou ik mijn geld nog op jou zetten en je hebt kans. het kan niet an ders, te oordeelen naar de manier, waarop je mei mijn aanranders afrekende." „Natuurlijk heb ik kan-. Maar ik hc-b er niet veel verstand van. Ik ben geen beroeps bokser. Maar nu ik iets heb om voor te vechten. Hij hield zich plotseling in „Hel spijl me, dal hel Jog niel lekker is. Ilij mag morgen toch zeker wel komen kijken?" De maaltijd was geëindigd. Marton was opgestaan en stond nu voor het vuur met den rug naar Puk. „Ik heb het liever niet. Het is een ruw gedoe. en. „Pay komt ook. Ze zei het tenminste. Daar zal Tompson in ieder geval we! voor zorgen. Hij denkt niet, dat ik kans heb en het zal hem 'goed doen, als zij er is om le zien, hoe Johnson me knock-ou-t slaal." (Wordt vervolgd'.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 5