ANEKDOTES. lijk te lezen gekregen, hoe groot de blijd schap was. Terwijl ik dit schrijf, heb ik nog geen brief van Nicsje, misschien krijg ik later nog brieven. O, dat is altijd zoo dat er met de prijsraadsels veel meer kin deren meedoen dan anders. Mientje Roman je had best een boek kunnen winnen, al deed je pas kort mee, want je hebt natuurlijk met de grooto groep mogen meeloten. Zeg aan je vrien din Emmie Sloot dat ze ook mee mag doen. jullie mogen dan sumen de raadsels oplos sen en mij sturen, dat gaat best. Piet Esderts dank voor je heilwenscben. Jc schrijft mij natuurlijk wel hoe of je prijs heet. Manetjc en Annie Kwaadgras ik begrijp dat jullie thuis vroolijk kerstfeest vieren als ieder zoo zijn best doet om bij te dra gen tot de feestvreugde. Speelt Annie dan mooie kerstliederen op het orgel 1 Een verrassing niet waar dat Annie een prijs had. Zijn jullie samen gegaan om het boek te halen 1 Aart van de Nadort heb je een kerstpak ket gekregen hoe heerlijk, en toen ook nog naar oen kerstfeest geweest in het Wijkgc- bouw Jo de Jongh een kort briefje is mij ook welkom, je vertelt mij maar, waar je zin in hebt, en ik vind heel aardig dat je van plan bent om een trouw nichtje te worden, Martha Overvliet zeker mag je zusje ook mee gaan doen, als ze al 9 jaar is. Waar was dat kerstfeest, waar die lichtbeelden werden vertoond. Barrie Kenbeek dat begreep ik wel dat je erg in je schik zou zijn, als je je naam las bij de prijswinnenden. En plak je nu mijn portret in je boek? vindt je dat het goed lijkt, want je kent mij al goed, niet waar Bep Broeksema een vroolijk ontwaken is dat voor jou geweest toen je moeder je kwam vertellen dat je een prijs had ge wonnen. Ja, die school weet ik wel op het Rapenburg. Ik wensch je beiden een ple zierige vacantie. Rika Bliek dat weet ik best hoor dat jo lange brieven kunt schrijven, want die heb ik dikwijls genoeg van je gekregen. Als ik zoo met al jullie brieven zit, en die ga lezen en beantwoorden, dan zit ik ook al tijd alleen, dan kan ik het rustigste wer ken. Is je poes zoo mooi dat zo haar daar om graag zouden willen hebben. Marijtje, Corrie, Diewertje^ Annic Uit- tenbogaard, nu maar eens aan jullie vieren tegelijk want nu heb je met je vieren aan mij zitten schrijven. Dus voor Diewertje met recht een verrassing, dat ze het bijna niet kon gelooven dat ze een prijs had. Ben je zelf gegaan om je boek te halen of had je toen nog geen vacantie Op dat eene geheim antwoord ik bier nu niet. Jullie zult wel braaf pret maken in de vacantie zoo allen met elkaar, want jullie bent een vroo lijk troepje, die smakelijk kunnen lachen, dat weet ik wel. Victorke Congulaise heb je vroeger in België gewoond blijven jullie nu in Leiden wonen 'l ga je daar ook op school 1 Zorg jij zelf voor al die konijnen 1 Lien dc Graaf je verdient een prijs, want je doet altijd trouw mee, en loten is loten, ik weet ook nooit wie de gelukkigen zullen zijn, dus jc hebt den prijs niet aan mijn goedheid te danken, maar daarom mag je mij gerust bedanken voor de moeite, al doe ik mijn werk voor mijn raadseljeugd met liefde. Uitstekend bedacht van je, om een kindercourantje te vragen voor het portret uit te knippen, omdat jij je courantjes laat inbinden. Jopie Waldkötter je bent zeker Dinsdags zou gauw mogelijk naar het Bureau gegaan om je prijs te halen. Ben je alleen gegaan? Corrie Geen jaar ik wensch jou en je oudere ook gelukkige prettige feestdagen toe. Marie, Marianna, Nelly en Paul Kouprie ik ontving in dit pakket pas al jullie brieven met de oplossingen van het prijsraadsel wel jammer, dat ik ze te laat kreeg want nu heb ben jullie niet kunnen meeloten Ik dank jullie ook nog wel voor alle gelukwenschen Jasper Koevoet wat trof dat bijzonder aar dig dat je juist Dinsdag jarig was. toen jo je prijs mocht gaan halen, dat was dan ook een verjaarscadeau- 75 iaar geleden bestond er nog gccne kindercourant van het Leidschc Dagblad. Je wensch t mij toe dat ik over 25 jaar nog de raadseltantc zal zijn, nu dal vind ik een aardige wensch. Ililde Ivöning woon je al lang in Holland? Je mag mij wel met potlood schrijven, als liet met inkt nog te moeilijk is voor je maar dan alsjeblieft met 'n potlood dat wat zwar ter schrijft, dit kon ik zoo moeilijk lezen. Cor Valentijn dank je wel voor je langen brief. Natuurlijk mag je mij met potlood schrijven, als je in bed ligt Aardig hoor dat je een kalender hebt gekleurd voor je moe dor, daar zal ze wel °rg blij mee zijn als ze die krijgt. .Us je zin hebt, schrijf je mij maar weer. Lal er ontving ik nog mooie kerstkaarten van Niesje de Gelder en Clazina van Yenelie vriendelijk dank er voor. Nogmaals wensch ik allen een gelukkig Nieuwjaar. Mej. A. KOOPMANS VAN BOEK ER EN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. llyacinlhcnbol. Nellie bol cacao, h, h hen. 2. Mazelen. 3. Een pil. 4. Klok met een sliuge.. 5. Asch, as. 6. S pa oom - nero s p o II s 7. Van zaaien komt maaien. 8. Schoenen en laarzen. 9. De tanden in je mond. 10. Eerste lustrum raadseitante. lus, eersten rum, t, raad, lam, nat, slee. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN Jan Stark, Lien de Graaf, Victoire Coa- gulaise, Jopie Waldkötter. Corrie Geenjaar, Marijtje Uittenbogaard, Annie Uit ten bogaard, Bep Broeksema, Hendrik Jan Broeksema, Barrie Kenbeek, Jhantje Lek, Martha Over vliet, Rika Bliek, Jo de Jongh, Aart van de Nadort, Marietje Kwaadgras, Piet Esderts, Mientje Roman, Emmy Sloot, Clazina vaxi Venetie, Annie Smit, Janny Jansen, Marie van der Reyden, Frederika Bourgeois, Wim Teljeur, "Jannetje Teljeur, Anuie I/>oyen- sleyn. Truus Stuivenberg, Emanuel El jon, Jaiiuie Harree, Mientje Hanno, Jozef Haniio, Jasper Koevoet, Ifannie Mieloo, Frans Bruyns, Klazien Parlevliet, Hilda König, Wietske Osinga, Michela do Vleeshouwer, Lena öe Vieeshouwei', Louis de FJertogh, Corrie de Heriogh, Annie Galjaard, Cornells Galjaard, Arie Rjjnsburger, Cornells Lefeber, Jaantje Lefeber, Piet Nieboer, Johanna van der Ham, Marietje de Jongh, Lill Gaykema, Trientje Schouten, Catricntje Smit, Dé Wiersma, Gretna Smit, Maartje Col jee, Ariena Col- jee, Ali de Groot, Bep Spierenburg, J. F. van Halm, Herman Zaalberg, Anuie van Leeuwen, Neeltje van Leeuwen, Lc.r.a Ouwer- kerk. Marie Küklcr, Lena 'Kükler, Neeltje Oudshcorn, Gr eet je Breed\jk, Cornells Jean Lissenberg, Koos Brouwer, Gerbraud Bree- dijk, Leon Oudshoorn, Corrie van Leeuwen, Bastiaan van Leeuwen. Sjaan Döll, Piet Smittenaar, Mini Metselaar, Cornelis Blaauw, Ar.nir- van den Broek, Jans.ie Sjardijn, Se- mien Voorbrood, Johanna Voorbroöd, Chili Burgerhout, Lceudert Elderhorst, Theo El- derhorst. Trijntje Voorma, Gretha van der Zwart. Marie Couprie, Marianne Kouprie, Nellie Kouprio, Paul Kouprie. RAADSELS. Vooi allen om uit te kiezen, de grooteren 4, de kleineren 3. I. Ingezonden door Clazina van Venetie. Mijn eerste is een herkauwend dier. mijn tweede c?n gebak, mijn geheel een vogel. n. Ingezonden door Ma,rie Affourtit. Niemand dan ik zelf kan. zeggen, wie ik ben. "III Ingezonden door Hendrik Klinkhamer. Ik ben een verkorte jongensnaam, ont hoofd mij, dan word ik een dier. IV. Ingezonden door Jaanljje Lafeber. Wat wordt er altijd heel dun op het einde van het jaar? V Ingezonden door Annie van den Broek. Zes heeren speelden een geheelen avond met elkaar en aan het eind hadden ze toch allen gewonnen. IIoo kan dat? VI. Ingezonden door NeWy Lezwijn. Als ze dicht is, gaat ze open, en als. ze open is, dan gaat ze dicht. VII. Ingezonden door Trijntje Voorma en Greta v. d. Zwart. Mijn geheel van 3 lettergrepen en 13 let ters is een dag die eens in hot jaar voor komt. 11, 12. 13 is het tegenovergestelde Tan nacht. 7, 12, 9 zit aan een halm. 7, 9 vervoermiddel als er sneeuw ligt. 6, 12 tegenovergesteld van neen. I, 2. 3, 9 heeft ieder mensch wel meer dan eon. II, 3, 4, 9 zit aan en in iéder huis. 8, 11, 12 is een meisjesnaam. VIII. Ingezonden door Bep Spierenburg en Ali de Groot, Wat drukt men niet, met woorden uit? IX. Ingezonden door Michela en Lena dc Vleeshouwer. Mijn geheel is iemand van 12 letters en 3 lettergrepen. 4, 5, 6 is een dier. 0, 8. 11, 12 is een vrucht met piljes. 1, 2. 3. 4, 5, 9 is iels waarmee men knipt. 6, 8, 12. 1 is iets waarmee men drukt. 7, 5, 12. 10 is niet zacht. Leest dit allen. 2 Januari geen kinder courant maar Zaterdag 9 Januari. De oplos singen van deze raadsels moeten M a a n- dag 4 Januari vóór 4 uur bezorgd zijn of gezonden naar Den Haag. Frederik Hendrik- laan 157. Ingezonden door Jannie Horree. Niet schoolzick. Moeder: „Man. Kareltje klaagt weer over hoofdpijn, zal ik den dokter laten komen?'' Man: „Och, hij zegt altijd dat hij hoofd pijn heeft." Moeder: „Nu zal het wel waar zijn, want hij heeft vandaag vrij van school". Ingezonden door Jansje Sjardijn en Annie v. d. Broek. Meesier op een -dorpsschool: „Wie weet wat je moet doen om de tanden schoon eh zuiver te houden? Jongen: .Ze poetsen, meester. Meester: ..Zoo en waarmee? Jongen: „Met een tandenborstel". Meester: „Heel goed .hebben jullie thuis er allemaal een?" Jongen: „Wel neen, we gebruiken er geen van allen een". Meester: „Hoe weet je het dan zoo goed?" Jongen: „Wel, we verkoopea ze in onzen winkel",

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 16