R.H.W. Cacao No. 20180. LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 23 December Derde Blad. Anno 1925. UIT DE RAADZAAL. UIT DE RIJNSTREEK. 1b Vier nederlagen voor B. en W. lo. inzake het officieel raads- veislag; 2o. inzake verlaging f woninghnren; 3o. verhuring vischwinkel; 4o. Kerstgave r voor de werkloozen. Op wat de laatste Raadszitting in 1925 beloofde te zullen worden, is het B. en W. allesbehalve voor den wind gegaan. Integen deel, de jongste zittingsdag was een ware dies ater voor het college, dat ook inderdaad geen gelukkige greep had bij de diverse voor stellen etc. In hoeverre de afwezigheid van den burgemeester dit ora droeve redenen daaraan mede schuld heeft, wagen wij niet te beslissen, maar zonder uitwerking was het toch geenszins, dat mag o.i. wel worden vastgelegd. Zonder daarmee onaan genaam te willen zijn aan den waarnemend voorz., den heer Reimeringer, die echter bul ten de leiding zich niet begaf en aan welh. Sanders, betrokken bij vrijwel alle gelegen heden, waarom het ging, geheel de verde diging overliet, gelijk in de gegeven omstan digheden ook niet anders te verwachten was. Een dies ater! Wanneer hebben B. en W. in den raad vier nederlagen in optima forma Achter elkaar geleden en in doorsnee me; niet te miskennen cijfers? Wij herinneren het ons niet. Het was, meenen we, een novum Het begon al, nadat benoemingen (waarbij in tegenstelling tot de anderen de heer Zui- dema bij zijn herkiezing in de Arbeidscom missie moeilijkheden ondervond) en klein goed waren afgedaan, bij het voorstel van B. en W., om wederom met de firma Groen voor 3 jaar in zee te gaan voor uitgifte van de officieele raadshandelingen, stukken enz. B. en W. deden dit voorstel, zonder andere drukkers in de gelegenheid te hebben ge steld, mee te dingen. Afgezien van prijs etc. relfs is altijd te bejammeren, wanneer niet in 't openbaar onder de ingezetenen wordt aanbesteed, hetgeen zich daarvoor leent. En daartoe rekenen ook wij dit werk. Is het toch bewezen, dat alleen deze firma voor dit werk geoutilleerd is? Geenszins. Bij aan besteding had daarvan dan kunnen blijken. En misschien was voor de gemeente zoo'n aanbesteding ook nog wel voordeelig ge weest, bovendien. Wij schrijven dit, zonder iels kwaads te bedoelen voor de firma Groen, die, van den heer Eerdmans alleen uitgezonderd, overi gens van allen niets dan lof oogstte. Maar het verzet tegen zoo'n ondershandsche gun- inning, zonder alle betrokkenen in de gelegen heid te hebben gesteld, om mee te dingen, kunnen we volkomen begrijpen en billijken. Ook de andere Leidsche drukkers verdienen een kans. Gelet op het tijdstip, waarop het voorstel ran B. en W. werd gedaan wel extra laat! viel er voor 192G weinig meer aan te doen en de heer v. Stralen bleef geheel ibinnen de perken der mogelijkheden door voor te stellen voor 1 jaar dan maar weer met de firma Groen zee te kiezen en in 1926 Openbare aanbesteding te houden, t Was het meest reèele voorstel, dal met 1813 ttemmen werd aangenomen. De heer v. Stralen verzette zich overigens bij voorbaat al tegen verdere inkorting van het verslag, hetgeen B. en W. zoo gek nog niet vonden. Hij vond daarbij gelegenheid, hm vreugde uit ie spreken, dat schrijver 'dezes niet het officieele verslag verzorgde, daar hij vreesde, dat dit dan wel heel kort '£ou worden. We hebben bewondering voor des heeren v. Stralen's profetischen blik. iWaren wij verantwoordelijk voor dat ver slag, het zou heel wat korter zijn, daar we met den heer Zuidema meenen, dat tot voor deel van de gemeentekas op al dat eindeloos „gepraat" heel wat zou zijn te besnoeien, om slechts een zake!ijken kern over te hou den. Waarbij heusch voor het nageslacht niets van waarde verloren ging. Zelfs dur ven we veronderstellen, dat de eerbied voor de huidige vroedschap er eerder door zou worden vergroot! Was het eerste succes voor den heer Van Stralen, het tweede bevocht zijn partijge noot, de heer Dubbeldeman. Stelden B. en W. ten aanzien van een zestal premiebouw plannen voor de annuïteilsrente van 6 op 5pCt. te brengen, waardoor de huishuren Verlaagd konden worden met 1932 of ge middeld 26 ct. per week, de heer Dubbel deman wilde verlaging lot 5 pCt hetgeen de huurverlaging verdubbelt en met 1714 stemmen won hij het pleit. En verbazen deed bet ons niet, daar eensdeels prijs ge steld wordt op huurvcrlaging van eenige beteekenis voor de betrokken categorieën, die dat zoo hard van noode hebbe», ander deels de heer Dubbeldeman niet ongeluk kig was in het aanloonen, dat B. en W.'s beleid in dezen wel wat al te voorzichtig mocht hoeten. De wethouder reageerde toch niet op het opgemerkte inzake de vergoe ding dor gemeente voor geld. geleend van de bedrijven, door den heer Dubbeldeman op 3 pCt. gesteld, zelfs niet, toen de heer Zuidema speciaal daarnaar vroeg, hoewel met bedrijvengeld in hoofdzaak moet wor den gerekend. Hoewel B. en W. aankondigden, dat zij niet hun laatste woord hadden gesproken en zij, als 't hun eenigszins mogelijk scheen, met verdere voorstellen zouden komen, hét mocht niet meer baten, de raad volgde nu eens een voorstel van wat minder groote voorzichtigheid, doch dat daarom nog niet gevaarlijk mocht heeten. Waar deze huur- verlaging 792 huizen betreft, is een mooi Kerstgeschenk gegeven. Mochten B. en W. voor de met Rijkssteun gebouwde complexen ook nog eens wat kun nen bereiken! Het amendement-Dubbeldeman, eenmaal aangenomen, vroeg wethouder Sanders stem ming over het voorstel, waarlegen zich nu alle wethouders uitspraken. De steun uit den raad bedroeg slechts drie leden 't Was een onnoodige verzwaring van geleden ne derlaag Als soort intermezzo volgde daarop de derde gecamoufleerde nederlaag van B. en $V. Zij kwamen met het spoedeiscbend voor ste 1 den Gem. vischwinkel, die immers 1 Jan. a.s. wordt opgeheven, te verhuren a&n een IJmuidenscben vischhandelaar. Van gelegenheid tot huren was nog nimmer ernstig sprake geweest. Yliertegen ontstak zich zulk een orkaan van sarcasme en ver zet, dat B. en W. het voorstel eerst maar weer opslikten Hel slot en levens de vierde nederlaag voor B. en W. vormde de kwestie van een Kerstgave aan de werkloozen. Vorig jaar werd zoo'n voorstel als de lieer v. Stralen nu belichaamde in een motie, met groote meerderheid verworpen (ook door ons ge billijkt) omdat B. en W.'s standpunt inzake onwettigheid toen onaantastbaar scheen. Maar, alhoewel bier en daar zoo'n raads besluit inderdaad vernietigd is. aan den an deren kant staat, dat elders het locli ook wel is getolereerd, zij het dan langs een achterdeurtje. Dat verandert de zaak zeer. Waar nog bijkomt, dat inmiddels de uit- keoringen aan de werkloozen verlaagd zijn, dat in vele van die huisgezinnen de nood al meer is geslegen en bet Kerstfeest toch schoone belofte nin zich draagt, meer dan welk feest ook. Was er daarom een leans, den ondersteunden eens wat extra toe te stoppen zonder groote bezwaren voor de ge- meente-financiën, da» was die best te ac cepteeren. Genoemd bezwaar bestond niet, want de motie-van Stralen zou van f 2000 f 3000 kosten. Te betreuren was daarom, dat het college zoo strak de voet tegen hield. Ook, toen .bleek, dat er veel voor geven werd gevoeld, al was toen nog niet te overzien, dat ten slotte zoo'n meerderheid zich zou uitspreken voor een extra-toelage. Dit heeft geleid tot niet minder dan een conflict lusschen raad en college. Anders vermcenen wij het niet le kunnen zien. Wethouder Sanders ging bij de bestrijding toch zoover, dat hij ver klaarde, dat B. en W. de motie, als ze werd aangenomep, naast zich neer zouden leg gen. Een gevaarlijke uitspraak, want zullen B. en W., gezien hoe tenslotte mot 24 7 stemmen (en onder die 7 vier weihouders- stemmen 1) zoo'n motie werd aanvaard, deze verklaring gestand kunnen doen? We twij felen zeer. Donderdag zullen we daaromtrent echter wel meer vernemen, want en vandaar onze aanhef dan is over deze historie een spoedvergadering bijeengeroepen. Het is een onverkwikkelijk einde van 1925 op 't terrein der gemeente-politiek. Maar keeren we nog even tot het verloop der kwestie in den raad terug. Nadat eenige sprekers zich meer of minder duidelijk voor een extra-gift hadden uitgesproken, trok de heer Zuidema plots stevig op zijn welbe kende manier van leer tegen de motie-Van Stralen om lot zijn verbazing, meenen we te hebben mogen constateren, van de meest diverse zijden te worden gekapitteld, eerst in interrupties, later door den heer Spendel, zeer ongezoulen.Hij nam daarop zijn draai, wat hem. hoe kon 't anders, niet be paald glad afging. De heer Spendel kapit telde het college van B. en W. eveneens in niet te misduiden (ermen. Daartegenover stelde wethouder Sanders een slap verweer, in hoofdzaak gebaseerd op onwettigheid, hetgeen le. niet zeker is, en 2e. met goeden wil omzeild worden kan, hoogstwaarschijn lijk. Na deze verdediging stond de nederlaag van B. en W. vast. Alleen zou nog moeten worden beslist, welke motie zou worden aanvaard. Naast de molie v. Stralen had de heer Heemskerk er toch een gesteld, die bij kans hetzelfde beoogde, doch meer in het algemeen kader der stcunvcrleening paste door de extra-gave niet geheel vast te leg gen op een bepaald bedrag, terwijl zelfs de heer Zuidema ook nog met pen zeer vaag gestelde molie om iets te doen kwam! En de heer Heemskerk zegevierde met onge dachte meerderheid, nadat de heer v. Stra len op 't nippertje was verslagen. Enfin, de heer v. Stralen zal zich wel troosten, daar immers toch wat.is bereikt, niet waar en de eer weinig lolt bij het doel vergeleken Op de publieke tribune, die tjokvol werk loozen was, die gaarne de eerste debatten op den koop toe hadden genomen en een paar maal zich» van leekenen van instem ming niet konden onthouden, heerschte be grijpelijkerwijze een vreugde-stemming, die zich overplaatste op de niet meer loegcla- tenen buiten Zal-de Donderdag wijziging brengen? RECLAME. Gii klaart over konde voeten Bij nat en vriezend weer; Maar Uw schoeisel, ia 't VERZOOLD Met PRIMA, PRIMA LEER? HET Adres; Lederhrus „P.RABANT", Haarl straat 299 B. 8241 Alkemade. Gemeenteraad. Afwezig met kennisgeving de heeren Rotte veel en dr. Van Dooren, zenden kennisgeving de lietr Van der Geest Voorzitter is de burgemeester. Na evening der vergadering met het ge bruikelijke gebed worden de notulen van de vorige vergadering gelezen en na een kleine opmerking van den heer Rietbroek onver- andero vastgesteld. Aan de orde de agenda: Vaststelling raads besluit lot onbewoonbaar-verklaring van de woning te Roelofarendsveec B 499. De Voorzitter leest het schrijven van da Gezor.dsheidscommissie te Alphen voor, waar bij zij adviseert deze woning wegens haar slechten staat onbewoonbaar te verklaren. B. ec W. stellen voor ^hiertoe te besluiten, welk voorstel z. h. st. wordt aangenomen. 2o. Vaststelling raadsbesluit tot verlen ging vaD den ontruimingstermijn van de woning te Rijpvetering D 164 en bewoond door het gezin P. Zoetemelk. De Voorzitter doet voorlezing van het hierop uitgebrachte prae-advies en waarbij B. en W. adviseeren, aangezien voor Zoetemelk geen mdere wo ning is te bekomen, den termijn weder met zes maanden te verlengen. De heer De Vette deelt den Voorzitter mede, dat in Rijpwetering wel een huis fceg staat. De Voorzitter zegt, dat zulks hom niet bekend is, doch als zulks het geval is, dan zal het nog de vraag zrjn, of Zoete melk deze woning wil betrekken en of do eigenaar genegen is hem die woning te verhuren Spr. zou niets liever zien, dan dat de woning zou ontruimd kunnen worJen De heer Horsman vraagt, of in 'de wet geen bepaling is te vinden, waarby B. en Tv. het recht hebben den eigenaar van een leegstaande woning te verplichten deze wo ning te verhuren. De Voorzitter antwoordt hierop bevesti gend, doch als dit moet geschieden langs deu weg van geweld, dan duurt een en ander nog al lang, zoodat verlenging tochr dient gegeven te worden. Spr. zegt, dat- deze zaak echter de volle aandacht heeft van B. en W. Hierna wordt z. h. st besloten, den termijn van ontruiming met zes maanden te verlengen. 3o. Voorstel van' B. en W. om over te gaan tot uitbreiding van het electrisch net aan den Langeweg te Roelo fa rends veen. Een vie rial bewoners aan den Langeweg, waarvan zich inmiddels een heeft terug getrokken, verzoeken om aansluiting van hun perceelen aan het kabelnet. B. en W. hebben zich in verbinding gesteld met de Lichtfabrieken te Leiden, die na langdurige onderhandelingen bereid zijn tot de uitbrei ding van het- net over te gaan. De kosten van de^9 uitbreiding zgn door Leiden ge stéld op f1655, in welke kosten door de drie bewoners £350 wordt bijgedragen. Het restant ad f1305 moet door Alkemade wor den betaald in drie termijnen en wel voor 1 Januari 1928. Voor ieder perceel, dat na de uitbreiding door Leiden wordt aan gesloten, moet de eigenaar betalen-een be drag ad f50 welk bedrag door Leiden aan Alkemade wordt gerestitueerd. Voorts is de gemeente voornemens langs den Langeweg een achttal straatlantaarns te plaatsen; de palen worden door Alkemade zelf geleverd en do gemeente betaalt voor de monteering dezer palen aan Leiden een bedrag ad_f577. Z. h. st. wordt besloten tot bedoelde uitr breiding over te gaan. 4o. Voorstel van B. en W. om aan de leden van de Schattingscommissie een toe slag te geven op het door het Rijk te be talen presentiegeld. De Voorzitter doet voorlezing van het te dezer zake uitgebracht prae-advies, waaruit blifkt, dat de leden van de Schattingscom missie van het rijk slechts een presentiegeld ontvangen van f40 per kalenderjaar, zoo- dat- naar een aantal vergaderingen van 5 per jaar do leden slechts een presentiegeld ontvangen van f2 por lid en per dagver gadering. De gemeenten Katwijk en Noord- wijk geven resp. f2 en f4 toelage per lid. De aan het ambt verbonden werkzaamheid vorderen van de leden veel tijd, zoodat B. en W. den Raad ernstig in overweging geven een toeslag te geven van f3, zoodat het presentiegeld thans wordt f5 per lid» cn per vergadering. Het voorstel van B. en W. wordt-z. Il st aangenomen. Tot lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim wordt na gehouden stemming benoemd de heer Th. van der Lugt By punt 6 en 7 der agenda, benoeming van een lid van het algemeen burgerlijk Armbestuur van Alkeraade en van een lid der Schattingscommissie, wegens vertrek van den lieer P. Juffermans, stelt de heer De Vette voor hierovert in geheime zitting te gaan, aangezien hij omtrent deze beide punten eenige mededeelingen wil doen van meer vertrouwelijken aard. De vergadering heeft hiertegen geen bezwaar, zoodat de deuren werden gesloten. Na heropening stelt de Voorzitter de btido punten weder aan de orde. Spr. doet allereerst voorlezing van het ingekomen ver zoek van P. Juffermans om ontslag uit de beide betrekkingen, welk ontslag hem eervol en onder dankbetuiging wordt gegeven. Voorts deelt do Voorzitter mede, dat de heer De Vette heeft medegedeeld, dat de heer Van der Poel voor de beide functies niet in aanmerking wenscht te komen, waarna tot stemming worat overgegaan. Na stemming vrije stemming en herstemming, wordt do heer De Vette als lid van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur gekozen met 4 st waarvan 3 op den heer Struyk en 1 blanco. De heer Do Vette neemt de benoeming aan. Tot lid van de Schattnigscomraissie wordt gekozen de beer S. Stryk met 5 stemmen, met één stem op de heeren J. v. d. Poel on De Vette en één stem blanco. Hierna benoeming van drie leden voor de Commissie van Toezicht op het lager onder wijs. Bij de eerste stemming worden benoemd de heeren P. de Jeu en G. Schuilenburg, beide met 7 stemmen. Op de heeren De Koning en. Van der Meer worden ieder 4 stemmen uitgebracht, zoa dat een vrije stemming moet plaats hebben. Ook hier verkrygen de beide heeren weder ieder 4 stemmen, hetgeen ook het geval is bij de herstemming, zoodat het lot moet beslissen. Het lot beslist ten gunste van den heer Van der Meer. 9o. Benoeming van een brugophaler voor de brug te Oude-VVetering. B. en W. bevelen hiervoor aan den heer N. Berbiers, Do Voorzitter doet voorlezing van een ingekomen schrijven van den heer A. Roden burg, waarbij hij verzoekt om eervol ontslag uit zijn betrekking van brugophaler en wel ingaande 1 Januari 1926. Het gevraagde ontslag wordt eervol verleend. De heer Los vraagt, of Berbiers op het zelfde salaris wordt aangesteld als £un voorganger, waarop (te Voorzitter bevesti gend antwoordt. De lieer Berbiers wordt met algemocne stemmen benoemd. lOo. Een ^yijftal reclames tegen den aan slag in het -cLoolgeld worden overeenkom stig voorstel van B. en W. afgehandeld. llo. Wijziging begrooting 1925. Wordt na toelichting door den Voorzitter goedge keurd. 12o. Ingekomen stukken. Tot de ingeko men stukken behoorden o.m. een drietal raadsbesluiten, welke in de vorige verga dering waren genomen en thans door Ged. Staten goedgekeurd; mededeelingen van Ged. Staten, dat over 1923 door deze ge meente aan Leiden voor den Keuringsdienst var. Waren is teveel betaald een bedrag ad £77.95, welk bedrag in mindering zaL worden gebracht op de eerstvolgende jaar- lijkscho storting; mededeeling van de Kon. goedkeuring van het raadsbesluit tot ver laging der opcenten op de grondbelasting. Adres van de bewoners van den Veenpolder onder Woubrugge, houdende verzoek om bij Ged. Staten de noodige stappen te doen om het gedeelte „de Veenderpolder" by de gemeente Alkemade geannexeerd te krijgen. De Voorzitter leest het adres voor. bene vens het aan Ged. Staten verzonden adres, en deelt in verband met het verzoek mede, dat eenige jaren geleden door Ged. Staten van Zuid-Holland werd voorgesteld om dit gedeelte bij Alkemade te voegen. De bewo ners wilden er toen echter niets van weten, in verband dat de belasting in Alkemade belangrijk hooger was dan te Woubrugge. Nu vragen ze er echter zelf om. Een ieder die zou vragen waar eindigt het dorp Roe- lofarendsveen. zou nimmer zeggen, daar bij de sloot, doch aan het eindpunt van den Veenderpolder. De heer Vette vraagt of de gemeente bij evenlueele annexatie er wel voordeel van zal hebben. De Voorzitter vraagt den heer Vette, wat voor nadeel cr zou kunnen beslaan, waarop de heer de Vette wijst op den weg aldaar. De Voorzitter antwoordt dat wanneer de annexatie met dat gedeelte tot stand zou komen hij wel degelijk verplicht was de menschen aldaar zooveel mogelijk ter wille te zijn en hij zou trachten hen uit hun isolement te verlossen. De heer Horsman onderschrijft ten volle de bewering van den Voorzitter en zegt dat hij hiertoe ook wenscht mede te helpen. Besloten wordt het verzoek van adressan ten te steunen. Aan den hoer C. T. de Graaf wordt over eenkomstig zijn verzoek een vergoeding uit de gemeentekas vereend ad f 48.75 per jaar voor het bezoeken van zijn zoontje op de Chr. school te N. Wetering als bedoeld bi) art. 13 der Lagcr-onderwijs-wet. Op een ingekomen verzoek van hel R.-K. Kerkbestuur van Oude-Wetering om be schikbaarstelling van een bedrag ad f81 voor nadere kosten eerste inrichting school lokalen. wordt z. h. s gunstig beschikt. Even zoo op bet verzoek van het R. K. Kerkbestuur van Roelof arendsveen om be schikbaarstelling van een bedrag ad f 43.23 voor meerdere kosten overkapping van de speelplaats der R.-K. Meisjesschool. Aan den volontair ter secretarie, den heer Th. Castelein wordt op voorstel van B. en W. over het jaar 1925 een gratificatie ver leend van f75. Hierna komt in bespreking het voorstel van B. en W. om machtiging aan den Raad, ten einde over le gaan in verband met de aanschaffing van een motorbrandspuit tot reorganisatie van de brandweer. De Voorzitter zegt, dat de motorspuit Is gearriveerd. Deze spuit kan bediend worden door 16 man. zoodat een geheele reorgani satie moet plaats hebben. Voorts dient er aangesteld te worden een monteur, die ge regeld de motorspuit beproefd. In Leimul- den ontvangt deze monteur een jaarlijksche belooning van f 50. De heer Horsman vraagt of door de aan schaffing van de motorbrandspuit de hand spuiten te Oude-Wetering en Nieuwe-Wete- ring zullen verdwijnen. De Voorzitter zegt, dat zulks wel in de bedoeling van B. en W. ligt, doch dat dit nog nader onder de oogen zal worden ge zien. De heer Rietbroek had eerst ook dezelfde gedachte, doch men heeft spr. op een ge vaar gewezen, nl. dat bij onweer de mo gelijkheid niet is uitgesloten, dat de bliksem op twee plaatsen zou inslaan en dan heert men bij opheffing slechls-één spuit, zoodat spr. bezwaar moet maken tegen de verdwij ning van de bestaande spuiten. - De Voorzitter zegt, dat bij zulk een geval als de heer Rietbrock bedoelt, het brand- bluschmaterieel altijd onvoldoende is. Spr. wijst op Haarlemmermeer, waar over een oppervlakte van 18.000 H L. slechts één motorspuit is. Voor onvoorziene rampen heeft Amsterdam zelfs te weinig brand spuiten. Een dergelijk geval heeft zich in deze gemeente nog nimmer voorgedaan; bovendien is deze motorbrandspuit in een onbezienen lijd in Oude- of Nieuwe-Wete ring. De heer Horsman merkt op, dat voor dergelijke gevallen als de heer Rietbroek op het oog heeft, het niet noodig is, om nog eens extra een spuit le onderhouden. De heer Los zou het bejammeren als de spuit te Oude-Wetering ging verdwijnen. De spuit heeft bij den heer Van der Poel een zéér goede plaats en belangrijke kosten zul len er wel niet mee gemoeid zijn De Voorzitter gelooft niet, dat men in den omtrek op zoo'n korten afstand een spuit ter beschikking zal hebben als waar de motorspuit komt te slaan, evenwel is dit nog voor la leren zorg. De heer Rodewijk wil maar liever zoo gauw mogelijk de spuit probeeren. Hierna worden B. en W. gemachtigd om tot reorganisatie over te gaan. Tot slot doet de Voorzitter nog mededee ling, dat de heeren Verkley, Bontje en Ver laan hun benoeming hebben aangenomen tol lid van het algemeen burgerlijk armbe stuur. Rondvraag. de heer Los wijst den Voorzitter op het vele water dat op den weg staal voor het perceel van den heer Pen ning de Vries en de autogarage vn.n den heer Beuk. De Voorzitter zegt toe hierover rr.-t ge noemde heeren te spreken ten.einde aldaar een behoorlijke afwatering te verkrijgen. Voorts wijst de heer Los nog op de schom- melbnjiken bij het Brasemermcer. Een voor ziening dient hier we! getroffen te worden. RECLAME. wordt bereid met koude ot wirmc molk f 1.3» f 0.70 f 0.50 per fl. by Uwen Winkelier. R. H.W. Fabrieken, Leiden, Tel. 122, 8478 De Voorzitter antwoordt dat do herstelling ter plaatse niet minder zou kosten dan f 1300, waarvoor hij wel wat geschrokken is. Bovendien heeft men hem verteld dialt deze balken daar slechts lagen voor het bre ken van den golfslag, waardoor het water niet op den weg kan slaan en zoodoende de paarden welke daar langs komen te doen schrikken. Nu eclibor het vervoer geheel per auto geschiedt zijn volgens spr. deze balkon niet meer noodig. De hoer Horsman wijst op de vele kuilen in don weg le Oude-Wetering. Do Voorzitter zegt dat bij werkbaar weer do gaten zullen dichtgemaakt worden. De heer Los vraagt van wie in het dorp Roelofarend'sveen uitgaat het zandstrooien, waarop de Voorzitter antwoordt van de vcr- eeniging „Arbeid Adelt." De heer Bouwmeester vraagt of er nog iels van de wegverbreeding te N. Wetering komt, waarop de Voorzit tec antwoordt dat alles niet in eens kan gebeuren. Bovendien zijn we nu nog in 1925 de gelden slaan op de begrooting voor 192G uitgetrokken. De heer Rielbroek wijst op den weg nabij de kerk te Roelofarenclsvcen. De Voorzitter antwoordt dal men juist hedenmiddag is begonnen om den weg Ler plaatse op te knappen. De heer Rodewijk bespreekt hel snocuw- opruimen door werkloozen. Do Voorzitter zegt dat dit in verband met de uitgestrektheid der gemeente en het toe zicht groote moeilijkheden oplevert. Boven dien zal dit de gemeente enorm veel geld kosten. De heer Horsman vindt dat het toezicht bij sneeuwopruimen wel geen bezwaar zal wezen en licht een en ander nog nader toe. De heer De Jong zegt dal sneeuwopruimen weinig zal uithalen, want de wegen hebben loch net zooveel te lijden. Blijft de sneeuw liggen dan zal men weinig opdooi hebben on ruimt men de sneeuw op. dan heeft men bij de minste vorst toch 'n modderigen weg. De heer de Vette vraagt om de lantaarns voor de perceelen van de heeren Verkley, Thijssen en Heemskerk te voorzien van groolere lampen. De Voorzitter zegt overweging toe. Hierna sluiting. Hazerswoude. In de Geref. Kerk alhiei heeft ds. Veldhoen van Alphen een linie rede gehouden, naar aanleiding van Zach. 8 5 en sprak naar aanleiding daarvan le over: Rijke belofte des Heeren, 2e. Hooge en Heilige Toeping; 3e. Welt een bron van kracht. De opkomst was, zooals we dat ge woon zijn, niet schitterend. Met onverdeelde aandacht werd de redenaar gevolgd. De Chr. Jonge Meisjesvereeniging ,,Fèbè" heeft gedurende het afgeloopen jaar niet minder dan 82 stuks goederen vervaar digd, welke over 18 gezinnen werden ver deeld. Tot Kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk zijn herkozen de heeren A. Heesterman en F. Wezelenburg Ivzn die zich deze benoe ming hebben laten welgevallen. In de gehouden vergadering van den Rietveldschen Polder is met algemeene stemmen besloten in den bestaanden watermolen een electrische hulpkracht, systeem ..Erecson" aan te brengen, teheinde bij eventueele windstilte deze in werking te stellen, waardoor in 't vervolg hel over tollige water kan worden weggemalen. Kerk el. bericht. Ned. Ilerv. Kerk, lsten Kerstdag, voorra. halftien ds Luuring, des avonds Kerstfeeslviering mei de kinderen der Zondagsschool. 2en Kerst dag voorm. halftien en Zondag voorm. half- toen en nam. halfzeven ds Luuring. Geref. Kerk, lsten Kerstdag voorm. half tien ds. Gispen, nam. 2 uur ds. Fernhout van Boskoop. 2en Kerstdag voorm. 10 uui en Zondag voorm halftien en nam. 2 uur ds. Gispen. De Kaag. Kerke 1. bericht. Ned.-Herv. Gem.; Eersten Kerstdag, 's mor gens. te halftien, ds. Van Baaien Tweeden Kerstdag, 's morgens te halftien. ds. W. W. Siddré. van Oudewetering; 's avonds, le zef uur. Kerstfeeslviering met de Zondac^schoot Zondag, 's morgens le halftien, de eerw. heer J. Smit. Rijnzaterwoude. Gemeenteraad. Afwezig de heer P. van der Meer. zonder kennisgeving. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, bun gemeester der gemeente. De Voorzitter opent de vergadering met gebod. De notulen der vorige vergadering worden gelezen, goedgekeurd en geteekend, nadat dg Voorzitter op verzoek van hel raadslid den heer Compeer de passage had voorgelezen, waarin de heer Visser verklaart zijn woon den te willen terugnomen. De Voorzitter zegt daarna, dat alvorens lot behandeling van de agenda over le gaan hij riaar aanleiding van het lezen der no tulen zich gedrongen gevoelt iets naar vo ren te brengen, hoewel het hem spijt we derom op een oude kwestie terug te moeten komen. Er slaat namelijk in de notulen o a. dat de h^er Visser zijn woorden wil terug nemen. Deze mededeeling is hem in die vergadering ontsnapt, maar volgens verkla ring van den heer Visser in de gehouden vergadering van B en W Geeft hij werke lijk die woorden gebezigd, ik heb dan ook in die vergadering mijn woorden lenig ge nomen en aangezien ik hel ook wel ge- wenscht vind, dat aan deze zaak een einde komt, ben ik van mijn kant ook zeer gaarne

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9