UIT DE OMSTREKEN. RECHTZAKEN. Haarlemmermeer. De chauffeur van een auto, wilde Maandagmorgen te Hoofd dorp van de brug den Hoofdweg opdraaien, terwijl op hetzelfde oogenblik een met een paard bespannen boerenwagen kwam aan rijden, waarvan de bestuurder vermoede lijk niet voldoende uitweek. Het gevolg hiervan was, dat de auto botste tegen den wegwijzer van den A. N. W. B., waarvan door den schok een paar stukken naar be neden vielen. De chauffeur van het motor rijtuig; dat eenige schade had opgeloopen, riep nog aan den bestuurder van den wa gen om even te stoppen, maar deze reed door alsof er niets gebeurd was. Mej. L., Maandag per rijwiel op weg zijnde naar Haarlem, had 't ongeluk de macht over het stuur kwijt te raken en onderstboven te slaan. In bewusteloozen toestand werd ze opgenoipen en een wo ning binnengedragen, alwaar het nog ge- ruimen tijd duurde eer ze weer. tot bewust zijn kwam. Haar toestand is bevredigend Tot onderwijzeres aan de bijzondere school te Hoofddorp (hoofd de heer J. J. Dengerink) is benoemd mej. J. G. L. Vcrn- liout te Haarlem. Hillegom. Burgerlijke Stand. Bevallen: B. J. ApswoudeKres d. Overleden: C. Benjamin m. 68 jaar. Het electrieiteitsbedrijf zal tegen Ja nuari een prijsverlaging invoeren van 5 cent per K.W.U. op elke tarief-groep. Bo vendien wordt de Spertijd verkort, deze zal des avonds eindigen om 10 uur in plaats van om 11 uur. Naar wij vernémen zullen eerdaags als brandmeesters benoemd worden de hee- ren D. Sistermans Jr., Adr van Riek en J. Schoondërbeek. Een goede maatregel is, dat het oude, vochtige brandspuithuis thans verwarmd wordt-, zoodat de materialen niet van vocht te lijden hebben. Katwijk-aan-Zee. De kwestie van de verduistering bij de Coöp. Verbruiksvereeni- ging „Helpt Elkander" schijnt met allerlei verwikkelingen gepaard te gaan. Zoowel van onzen correspondent als van politiezijde ont vingen wij berichten daarover, en 't merk waardige daarvan was, dat zij elkaar ge woonlijk rechtstreeks tegenspraken. Hoe de zaak nu werkelijk staat begrijpen wij niet meer. Gisteren ontvingen wij naar aanlei ding van een bericht in ons blad van Za terdag een tegenspraak van den inspec teur van politie, en zie 'hans zendt het bestuur van „Helpt Elkander" ons een offi cieel schrijven, dat als volgt luidt: „Naar aanleiding van het bericht in uw nummer van 21 Dec. j.l., deelen wij u mede, dat de daar aangegeven feiten, zoowel ten opzichte van het geldelijk bedrag, controle en over de politiezaken, geheel bezijden de waarheid zijn. Het bestuur stelt een ieder, dio 7.ioh daarvoor interesseert, Ln de gele genheid zich van de ware toedracht dezer kwestie ten kantore der vereeniging te ko men overtuigen." De installatie van het benoemde hoofd der Chr. School aan den Sluisweg alhier, den heer Van Hulzen, zal plaats hebben op Maandag 4 Januari a.s., 's middags te 3 uur. gelijk met het afscheid van het tegen woordige hoofd, den heer J. Holtrust. Een comité, bestaande uit de heeren J..R. Bloot, L. Guyt. ds. J. J. Impela, J. v. d. Meer, J. Farlevliet, C. v. d. Rliee en C. van Tongeren, zal bij die gelegenheid het scheidende hoofd namens oud-leerlingen en vrienden een blijk van waardeering aanbieden. Van het personeel der Isle Openb. lag. school alhier komen 1 Juni a.s. op wacht geld de heeren A. Kuyt, J. Schaap, A. den Haan en mej. E. Ouweleen; van het perso neel der Chr. School voor M.u.l.o. alhier de heer J. R. Jansen en M. J. v. Tuuren. Dc winkels mogen Donderdagavond a.s. lot 11 uur voor het publiek geopend blijven. De inenting door dr. Dc 'Ruiter Zijl- kcr, die Woensdagmiddag a.s. te 2 uur in het Weeshuis zou plaats hebben, za! thans in het bureau van politie worden gehouden op hetzelfde uur. Gistermiddag te kwartier voor 3 uur bewoog zich een 3-molorig vliegtuig, door 3 personen bemand hoven de gemeente. Het bood echter plaats voor 10 personen Do naam van het vliegtuig was G Ebik. Het was van Engclsche afkomst en was van de Imperial Airways Ltd. te Londen. Het vliegtuig werd bestuurd door mr. Ro bert Henry Mac. Inlasch. Ifet was op weg van Amsterdam naar Keulen en kwam van Schiphol. Ilct vliegtuig was in de mist ver dwaald en kreeg door velen tegenslag Ui vreinig benzine. liet maakte een noodlan ding aan de grens KatwijkNoordwijk op het strand. Een groolc inenschenmassa heeft Jiet kunnen gadeslaan. Heden zou het weer vertrekken. Vanuit Schiphol was de politie verwittigd en was haar telefonisch hulp verzocht. Ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Noordwijk. Loop dor bevolking. Aan gekomen personen - J. van dor Wiel, onder wijzeres, van Brunssum, Hoofdstraat 60b M. A. Triggc, dienstbode, van Zoelerwoude, Bronckhorstslraat G9 II. Kingma en fam., zonder beroep, van Borculo, Koepelweg 8a J. H. Schaart en fam., motorschipper, van Katwijk, Hoofdstraat 7a C. J H. Bekkering, huishoudster, van Cegstgcesfc, Kerkstraat 13 Vertrokken personen: J. P. de Roode, dienstbode, naar Voorhout. VoorhoutorlaAn bij Van Velscn C. M. H. Braun. Lloera- kwecker, naar Kopenhagen, Denemarken T. C. M. Runge, leerling-verpleegster, naar Amsterdam, Barsenburgstraat 16 III G. G. van- Scha ik, onderwijzer, naar JVoordwijker- hout. Schtppcrslóotwég F. 59. Noordwijkeihout. Een kindje van. den heer Aartman werd door een noodlottig toe val omgereden door de bekende bloemen- auto alhier. liet kind werd ernstig gewond. Toen de heer B. alhier op straat moest niezen vloog het kunstgebit uit zijn mond. Daar het al begon, te schemeren, kon hij het niet terug vinden, hoewel verschillende helpers direct bereid waren om mee te zoe ken. Kerkelijk bericht, voor Woens dag. NecL-Hervormde Kerk. Woens dagavond, zes uur, Kerstfeestviering voor de kinderen, ds. P. Hofstede. Noordwijk-aan-Zee. Alhier is door een inwoner op het strand gevonden oen goed gesloten bus. Deze bus hield in een kij kertje, een sigarettenkoker, een dameshomd, een daraesbroek, een onderrok en eenige pa- i pieren, waaruit bleek, dat de bus met in- i houd afkomstig was van een 2den stuur man van een Amerikaansch schip Waarom deze vreemde verzameling overboord ge worpen is, is niet duidelijk. De kleedingstukkcn moeten beschouwd worden als eèn soort „Mascotte". De collecte, j.l. Zondag in de Herv. Kc-rk alhier gehouden Voor het Kerstfeest van de Zondagsscholen .hééft opgebracht ruim f43. i Wegens periodieke aftreding als Kerk- j voogd bij de Ned.-Herv. Kerk zijn candi- dalen gesteld voor de verkiezing de heéren J. Plag Jzn. (aftr.) en J. Marbus. Oegstgeest Burgerlijk-' Stand. Geboorten Petronella Cornelia d v. II. C Juffermans en J M. Diiesscn - JJeoba He lena Maria, d. van B. J. Averdieck en D. C. van Z 'p. Overlod n: van der Gugien, 42 ;artn De gemeenteraad zal in openbare ver gadering bijeenkomen Donderdag 24 De cember des namiddags 2 uur, ter behande ling van de volgende agenda: L Médedeeling ingekomen stukken. 2. Adres J. van Noord inzake vergoeding ver volgonderwijs. 3. Adres inzake bestrating De Kempenaërstraat. 4. Voorstel tot vast stelling verordening op de honden. 5. Vast stelling der vergoeding art. 103 der L.O.- wet voor 1924 en de verrekening voor de jaren 1922, 1923 en 1924. 6. Vaststelling pen sioengrondslag van A Koot. 7. Verzoek en voorstel uitbreiding waterleidingbuizen Warmonderweg. 8. Vaststelling kohier ver volgonderwijs van Januari en Februari 1926. 9. Comptabiliteit. 10. Voorstel tot wijziging stemdistricten. 11. Benoeming le den Commissie advies Werkeloosheidsver- zekering. Sassenheim. Aanbesteed is alhier het bouwen van een bloembollenschuur met kantoor, voor de Gebrs. Bader, waarvan de uitslag is: Kiebert f 52.480; De Gunst en Dodeij f 52.900; Reeuwijk f 54.693; Gebrs. I van Breda Co. f 54.970; J. E. Dijkstra 1 f 55.225; Parquin 1 56.720; De Wreeds f 57.200; Donselaar f 59.000, Gebrs. Slin gerland f 59.417 en Blanke f 62.000, Voorschoten. Evenals in andere ge meenten zal alhier ook in den loop dezer weck een collecte worden gehouden, waar van de opbrengst is bestemd voor het geven van een huldeblijk aan H.M. de Koningin ter gelegenheid van haar zilveren huwelijks feest. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Maria Gerarda, dr. van H. W. v. Meygaarden en M. J. Noordermeer Kety, dr. van M. Smits en J. M. de Bruin. Overleden: Tr. MoolenMekkes, 83 jaren. Voorhout Loop der bevolking. Gevestigd: J. M. van Beveren en J. P. de Roode, komende van Noordwijk J. L. Klerkx van Waal wijk P. L. Th. Koks van Rotterdam A. P. van Schie en M. J. van Dijk van Noordwijkerhout. Vertrokken: J. A. Uljee en gezin naar Rotterdam M. C. Ruiter naar Veur Q. M. Bentvelzen naar Breda B. Pol en ge zin naar Amsterdam J. P. A. Bertram naar Rotterdam. Burger 1. Stand, GeborenMaria Christina, D. van P. J. van den Berg en C E. A. van der Hoeven Hcndrica Petro- nella, D. van J. den Haan en M. Meel Bartholomeus Jacobus, Z. van P. M. v. Vliet en P. A. van der Ploeg Cornelis Johannes, Z. van J. H. van der Voet cn Ch. M. Zon neveld. 9 Ondertrouwd: Joseph Berkhout jm. en Maria Adriana Diemei j.d. niet kon begrijpen. Hij is als landbouwer oud geworden en weet er alles van. Zijn ar beider, ook bejaard, had er evenmin iets van gezien. De dierenarts, de heer Fros had de ziekte geconstateerd op de markt en verklaarde dat beklaagde het wel had kunnen weten. Eisch f 5 subs. 2 dagen. Malthijs van D. te Leiden stond terecht terzake dat hij Van een militair, nog in dienst zijnde, een .jekker heeft gedragen wat niet geoorloofd is. Als getuige werd gehoord de betrokken militair zekere Rosier, die zeide dat hij hem den jekker geleend had omdat zijn kleeren doornat waren. De Ambtenaar eischte f 5 subs. 2 dagen. Dc Kantonrechter stelde hem gerust. Hij zou een kleine boete krijgen. M. II. R. van D., te Leiden had met een rijwiel zonder licht gereden, en vermoedelijk een valschen na^ra opgegeven. Nadat de verbalisant H. L. Tibben was gehoord eischte de Ambtenaar een boete van f 3 subs. 2 da- HOOGE RAAD. Het geknoei met handteekeningeu voor een R.-K. school te Arnhem. De Hooge Raad heeft gisteren verwor pen het cassatieberoep van Ch. V., tegen een arrest van het Hof te Arnhem, waarbij hij is veroordeeld tot 1 maand gevangenis straf wegens valschheid in geschrifte (heb plaatsen van valsche handteekeningen op lijsten, welke gecirculeerd hadden om te komen tot de stichting van een bijzondere school). KANTONGERECHT TE LEIDEN. Er stonden Maandag voor het Kantonge recht 83 zaken op de rol, waarvan 79 be stemd voor openbare zitting en 4 kinder zaken. P. J. D. te Alphen aan den Rijn moest le- ■cht slaan wegens overtreding van de Ar beidswet n.l. liet niet doen van aangifte aan den Raad van Arbeid. Beklaagde bekende al had hij eenige redenen aan te voeren die hem, naar zijn meening, konden doen ver ontschuldigen. Als getuige werd gehoord de voorzitter van den Raad van Arbeid alhier„de heer T. Goslinga, waarna de Ambtenaar f 10 subs. 5 dagen eischic. Tegen P. J. M., eveneens (e Alphen, die voor dezelfde overtreding was opgeroepen, werd na het hooren van den. heer Goslinga een gelijke straf gevraagd. J. R., landbouwer te Leiden, was gedag vaard wegens het naar de markt vervoeren van twee aan mond- en klauwzeer lijdende runderen. Beklaagde zeide dat hij het zich I gen. Huig van B. te Katwijk had reeds eerder terecht geslaan terzake dat hij als bestuur der van een autobus woest had gereden en daardoor de veiligheid van het verkeer in gevaar had gebracht Beklaagde en enkele I getuigen waren nu niet op de terechtzitting aanwezig. Nu werd nog gehoord dc garage houder de heer Wolzak bij wien beklaagde Had aangebeld die verklaringen moest afleg gen over den toestand, waarin beklaagde verkeerde. Getuige zcido dat hij den stelli- gen indruk verkreeg dat beklaagde beschon ken was. De Ambtenaar vroeg nu zeven dagen hechtenis met ontzegging' van het recht voor den tijd van een half jaar om een motor voertuig te besturen. J. II v. d. G., slager te Leiden, had een bediende laten werken op een uur waarop dit niet geoorloofd was.. De bediende, zekere Mulder bevestigde dit, waarna de Ambte naar f 5 subs. 5 dagen eischte. W. A. K., te Leiden, was gedagvaard we gens overtreding van de ïjkwet. Bekl. zeide dat de dagvaarding niet in orde was. Hij was geen grossier, maar 'directeur van de N. V. van der Reyden's meelhandel. De ge wichten werden trouwens ook niet meer ge bruikt. De Ambtenaar meende dat de aanwezig heid er van voldoende was en eischte tien geldboeten van f 0.50. Tegen Jac. D. v. d. Bte Leiden werden wegens dezelfde overtreding vijf geldboeten van f0.50 gevraagd en tegen Simon S. te Katwijk, die als vi9scherman ook wel met visch ventte en een ongeijkt gewicht voor radig had gehad één geldboete van f 0.50. J. J. L., wagenbestnurder bij de N. Z. H. tram Je Leiden had reeds eerder terecht ge staan wegens het aanrijden van cën auto ter hoogte van het kruispunt Hoogewoerd Kraaicrstraat. Alsriu werd nog gehoord 'de rijwielhande laar Kweslroo, die het geval had aangezien en die meende dat noch.de wagenbestuur der noch de autobestuurder schuld had. Zij hadden beiden een .signaal gegeven. De Ambtenaar meende dat de schuld hier aan lag, dat beklaagde de vaart r.iet had verminderd. Eisch f 3 of 2 dagen. Beklaagde zeide, dat hij wel langzamer had gereden dan gewoonlijk. Een viertal jonge menschen uit Warmond G. A. van K., C. N. v. W., J. A. E. K. en J. Th. B., die beschuldigd werden van bal dadigheid op straat kwamen daarna voor de balie. Zij hadden o.a. een ruit ingegooid bij een dorpsgenoot, den oud-gemeenteontvan ger Piët. Een der beklaagden zeide, dat zij werden gezocht. „Nu", zeide de Kantonrechter, „dan hebben ze je nu gevonden". De Kantonrechter las-daarna een brief voor van den burgemeester dier gemeente, waarin deze zeide, dat deze jongens echte lummels waren, vooral Corn, van K. Ilij hoopte dat de Kantonrechter deze jongens maar eens flink strafte. Als eersle getuige werd gehoord de heer R. van Fulpen, tijdelijk opzichter bij de waterleiding aldaar, die van zijn kamer met sneeuwballen had zien gooièn en ruiten hoorén breken. J. F. de Feyster, een jongeman, die toe vallig bij dit gezelschap was geweest, zeide dat hij wel bij het geval is geweest, maar hij herinnerde zich er nu niets meer van. Bij de politie had hij echter anders ver klaard. De Ambtenaar stelde nu voor de zaak nog eenigen lijd te schorsen om dezen getuige te doen nadenken. Mocht hij nog fn ^ijn onwetendheid volharden, dan zal hij hem vervolgen wegens meineed. Na eenigen tijd teruggekomen bevestigde - getuige De Feyster zijn verklaringen bij de politie gedaan, waarna de Ambtenaar tegen ieder f 20 subs. 2 dagen eischte. Beklaagden bleven ontkennen en zeiden in Warmond te woTden gezocht. Pieter P., arbeider te Oegstgeest, zou een mantel van een onderofficier hebben ge dragen, zonder dat hij daartoe gerechtigd was. Do man, die bij hem had ingewoond en nu niet thuis was, had er geen bezwaar tegen gehad. Nadat de militair Lagerwey was gehoord, eischte de Ambtenaar f5 subs. 2 dagen. Beklaagde vond dit veel. Hij wist niet dat het niet mocht. De Kantonrechter zou nog eens zien, wat hij zou doen. L. C. O., te Leiden, stond wegens over treding van de Arbeidswet terecht en wel nadat hij binnen den tijd van een halfjaar reeds voor deze overtreding veroordeeld was. Nadat de jonge man, die hij ha3 laten werken, Chamela genaamd, was gehoord, eischte de Ambtenaar f2Q subs. 10 dagen. De Kantonrechter waarschuwde hem niet weer dezelfde overtreding te plegen. Htf zal dan een hechtepisstraf krijgen. <W. Sm., koetsier bij de gemeentereiniging te Leiden, stond terecht, omdat hg aan de Binnenvestgracht, nabg dè Lammerenmarkti, onvoorzichtig had gereden met een met een pjaard bespannen wagen, waarmede hg de Jules Moes gehuldigd. Gisteravond heelt Jules Moes ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum gejubileerd té Den Haag in Lohengrin. - Veel woorden van hulde, veel bloemen en kransen. Moes in een zijner vete creaties. Tot geneesheer-dirëcteur der Valeriuskli- niek te Amsterdam is benoemd dr. S. T Hei- dema, thans als eerste geneesheer aan deze kliniek verbonden Tc Amsterdam is overleden op 82-jarigen leeftijd de heer James Chambers, predikant van de English Episcopal Church te; Amsterdam. veiligheid van het verkeer in gevaar bracht en den heer Raar, die er met een rijwiel pass eerde, had aangereden. Nadat genoemde Raar en de getuigen Wjjnnobel en Vos-waren gehoord, eischte de Ambtenaar f10 subs. 10 dagen. J. Sch., te Leiden, was in verzet geko^- men tegen een vonnis, waarbg hij wegens het loopen met een geweer in jagen Je hou ding in den Roomburgerpolder tot f5 subs. 3 dagen was veroordeeld. Nadat als getuige was gehoord de ver verbalisant, de brigadier bij de Rgkspolitie Fieters, te Leiden, die zijn verbaal beves tigde, vroeg ook de Ambtenaar bevestiging van het vonnis. Opk tegen H. v. B., te Leiden, die in het vpld had geloopen met een carbidlan- taarn en tegen wien eenzelfde straf was geëischt, werd bevestiging van het vonnis gevraagd. H. v. d. K.t los werkman te Leiden, had met een rijwiel zonder licht gereden. Eisch f2 subs. 2 dagen. Gok W. St., te Voorschoten, stond voor dezelfde overtreding terecht. Tegen hem werd eer» gelijke boete gevraagd. J. M., vertegenwoordiger eener firma 'te Rotterdam werd nu opgeroepen. De man bleek een Engelschman le zijn en niet bij machte om de Nederlandse he taal te spre ken. De zaak werd nu lot 4 Januari uitgesteld lc#neinde daarbij een lolk te doen optreden. T. N. te Noordwijk was in een jachtveld toebehoorende aan den heer Gevers met los- loopende honden aangetroffen. Beklaagde zeide dat hij naar zijn eigen land ging. Vol gens het procesverbaal hadden de honden het jachtveld doorkruist en waren zij zoe kend rnod gaan loopen. Eisch f 10 subs. 10 dagen C. P. H. te Noordwijkerhout was beschul digd van het plaatsen van wildstrikken. Be klaagde had de strikken echter niet gezet maar herstelt. De ^Ambtenaar moest nu wel vrijspraak vragen doch hoopte hem op nieuw te dagvaarden. C. P. Koopman te Leiden had een.hond onder eén kar laten loopen met een pijnlijk tuig. Eisch twee geldboeten van f 3 subs. 2 dagen voor elke boete. Uitspraak in al deze zaken over twee we ken. KANTONGERECHT TE ALPHEN. G. A. W. had goederen van den land- stormer W. K. in gebruik genomen. Bekl. zeide van zijn vriend alleen de broodzak te hebben geleend 'voor een reisje. De amb tenaar achtte bewezen, gehoord de infor maties, dat een vrijwillige landstormer mi litair is en "verzocht daarom een geldboete van f 3 sub. 3 dagen, waarna de kanton rechter- hem conform den eisch veroor deelde. j P. F. G. te Ter-Aar had een niet gé- ijkte maat in zijn bezit. Bekl. zeide hem niet te gebruiken; de maat lag in de schuur. De verbalisant deelde mede, dafc zeker kon worden aangenomen dat de maat gebruikt werd, daar in de schuur het pe- troleumreservoir stond, waar de maat op; stond met een hoeveelheid petroleum er in.i Eisch f3 subs. 3 d. Uitspraak conform den eisch. E. J. R., was verbaliseerd, terzake dafc hij een auto die hem door signalen te ken nen had gegeven te willen passeeren hier toe niet de gelegenheid had gegeven door. voortdurend in zig-zag beweging te blijven rijden. Bekl. was niet verschenen. De amb tenaar van het O. M. verzocht een geld boete van f 10 subs. 5 dagen. Uitspraak f 8 subs. 8 dagen. J. ,W. te Koudekerk had aldaar zekeren U. op baldadige wijze van zijn fiets getrok ken, waardoor zijn horloge op den grond viel en werd vernield, terwijl een 40-tal in een mand zijnde eieren eveneens waar deloos werden. Getuige U. vertelde de geheele situatie,- als vermoedelijke oorzaak opgevende dafc hij schuld had bij bekl. Bekl. bevestigde dit, doch ontkende het horloge stukgetrokken te hebben. De kan tonrechter veroordeelde bekl. tot een geld boete van f 5 subs. 5 dagen. H. A. C. W. had, na het sluitingsuur,^ vastgesteld in de plaatselijke politie-veror- dening in zijn winkel verkocht. Bekl. wafl niet verschenen. De verb, bevestigde zijn' verbaal en deelde mede dat bekl. reeds meer voor dit feit was verbaliseerd. Uit spraak f subs. 5 d. S. den H. had geloopen op particulieren' grond, terwijl door een bord was aangege ven dat de toegang verboden was. Bekl*

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 11