Wvberf No. 20178. LEIDSCH DAGBLAD Maandag 21 December Derde Blad. Anno 1925. UIT DE RIJNSTREEK^ UIT DE OMSTREKEN. Alphen. In de kerkzaal der Martha- Slichlmg werd een concert gegeven door een muziekensemble onder leiding van den heer J. P. Meeuwse. uit Amsterdam. De op brengst was gedeeltelijk ten bate van de Martha-Stichting en gedeeltelijk voor dit en semble dat ten doel stelt de baten van haar uitvoeringen te bestemmen voor patiënten en verplegend personeel in inrichtingen van alle gezindten in en buiten Amsterdam. De zaal was matig beael, wat zeer te be treuren was, want het was een avond van waar kunstgenot. Ds. Voors opende deze uit voering met een toepasselijk woord en ge bed, waarna mej. Erdman (sopraan), op de piano begeleid door'den heer H. v Dalen het keurig voorziene -programma opende ■griet een stuk van Handel .l^h weisz, dasz jnein Erlöser lebl". Mej. Jo Meeuwse gat vervolgens op de viool eveneens geaccompagneerd op de piano, een sonate van denzelfden compo nist, een sluk waarmede zij toonde een rijk- begaafde vioolvirtuose te zijn. Ook de heer Van Dalen bespeelde het klavier op emi nente wijze, wal vooral lot uiting kwam bij xijn piano-solo's, o.a. Arabesque van De bussy. Het programma was vol afwisseling en de spelers hadden steeds een dankbaar applaus in ontvangst ie nemen. Het laatste pluk „Tambourin Chinois" van Fr. Kreisler pooest nog herhaald. Wij spreken zeer zeker in den geest van ide aanwezigen, wanneer wij den wensch llilspreken dit mnziekenscmble nog meer- jnalcn h r te kunnen liooren. Maar dan ivoor een slampvoile zaal. Alkemade. De raad der gemeente Ïergadert op Dinsdag 22 December, des na- ïlddags om halfdrie Onderwerpen ter behandeling: 1 Vaststelling raadsbesluit tot onbewoon- aarverklaring van de woning gemerkt 499. 2. Vas' -telling raadsbesluit tot verlenging pan de i ontruimingstermijn van de woning Jemerk' D 164 en bewoond door het gezin f. Zoetci: .11: 3. Voorstel van B. en W. om over te gaan _t uitbreiding van het electriciteitsnet aan [en Ln:i weg te Roelofarendsveen. 4. Yil van B. en W. om aan de leden f'an c' S haltingscommissie op het door iet Ri betalen presentiegeld ad f2 per ld en vergadering een toeslag te geven itid f3 |it lid en per vergadering. 5. Benoeming van een lid van de Com missie 1c1 Wering van Schoolverzuim, we gens v rlrok van den weleerw. heer E. Matho Voorstel van B. en W. om hiervoor ie benoemen: lo. Th. van der Lugt; 2o. H. ft. Ullcman. 6o. Benoeming van een lid van het Alge meen Burgerlijk Armbestuur van Alkemade, .wegens vertrek van den heer P. Juffermans. Aanbeveling van B. en W.: lo. J. van der 'Poel, 2o. S. Strijk. 7 Benoeming van een lid van de Schat- dngscommissie, vacalure-P. Juffermans. Aanbeveling van B. en W.: lo. J. van der Poel; 2o. S. Strijk. 8. Benoeming van drie leden voor de Commissie van toezicht op het lager onder- Wijs in deze gemeente, wegens ontstane Vacatures. Aanbeveling van B. en W.: vaca- lure-E. Mathot: lo. P. de Jeu; 2o. E. Beek. Vacature-J. J. de Koning: lo. J. J. de Ko ning; 2o. J. van der Meer Czn. Vacalure- P: de Jeu lo. O. Schuilenburg; 2o. C. van Lent. 9o. Benoeming van een brugoDhaler voor fle brug, gelegen te Oude-Wetering. Voor stel van B. en W. om hiervoor te benoe- pien: N. Berbiers te Oude-Wetering. lOo. Reclames schoolgeld, dienst 1925. llo. Wijziging begrooting. dienst 1925. 12o. Ingekomen stukken en mededeelin- gen. Hazerswoode. De Christelijke meisjes- yereeniging ,,Lydia" heeft in het afgeloopen Jaar niet minder dan 75 kleedirgislukken Vervaardigd, welke bij de as. Kerstviering der Zondagsschool aan de kinderen van meest behoeftige ouders zullen worden uit gereikt. Onze plaatsgenoot L. de Boer behaalde Ie Boskoop na 3-jarigen handelscursus, het diploma met lof. Katwijk aan Zee. Gisteravond werd in alle kerken dank stond voor de haiingvisscherij gehouden. Ds. Nauta in de Nieuwe Kerk had even als ds. Rutgers in de Oude Kerk tot tekst pekozen Hebr. 13 B en bepaalde zijn ge hoor by de drie volgende punten: le. Een vermaning, 2e. een eisch en 3e een belofte. Gezongen werden Pb. 24 1 en 2; 107 12 on 20, Gez. 170 5 en Ps. 140 4. Ds. Rutgers beschouwde in dezen tekst le. Vele vermaningen; 2e. een tweetal waarschuwingen en 3e. een belofte. Voorgelezen werd Philip. 4 620. Ge zongen werden Ps. 66 2; Ps. 62 1 en 4, Gezang 22 en Ps. 131 4. In de Geref. Kerk sprak ds. Impeta naar aanleiding van Job 2 9 en 10 en vroeg de aandacht voor het onderwerp: Job's verdraagzaamheid en eenswillendheid en wel le. zwaar beproefd; satanisch aan gevochten; heerlijk beloond en genadig ge prezen. Voorgelezen werd Job 2. Gezonden werden de Psalmen 42 7, 77 B en 6; 73 13 en 138 13. De kerkgebouwen waren meerendeels goed bezet. Op lsten Kerstdag zal de verkiezing in de Gereformeerde kerk plaats vinden yan een ouderling en diaken in de plaats fran de heeren D. Parlevliet en J. van Eg- loond. Voor de eerste staan op het dubbel, iel de heeren L. Parlevliet Jzn. en J. Plug ijzn.voor de tweede de heeren Egbert Yooljs en Jn Daalbergen. De Geref. Meisjesvereeniging „Dor cas" heeft weer een nuttig werk verricht door een aantal kleedingstukken te ver vaardigen, welke aan de armen en behoef- tigen der kerk geschonken zullen worden. Deze jaarlijks terugkeerende uitdeeling heeft steeds de belangstelling van vele, vooral dames-leden der kerk, die dit werk dan ook op hoogen prijs stellen. Dinsdagmiddag van 3—6 uur bestaat de gelegenheid voor belangstellenden om de werkstukken in de consistorie der Geref. Kerk te bezichtigen. Noordwijk-aan-Zee. Vereeniging Zeebad. In hotel Centraal alhier had Vrijdagavond de algemeene vergadering der Vereeniging Zeebad plaats. De voorzitter de heer A. Vermeulen heel de aanwezigen hartelijk welkom en spreekt den wensch uit dal de discussies vruchtbaar mogen zijn voor de Badplaats in het alge meen en de leden in het bijzonder en var- zoekt den secretaris de notulen der vorige vergadering voor te lezen. Deze worden on der dank gearresteerd. Thans was aan de orde het jaarverslag van den penningmees ter ,den heer YT. Mooyekind. De ontvangsten plus batig saldo 1924 be droegen f 559.11 ,de uitg. 1480.23, zoodat het saldo in kas bedraagt f 114.88. HierVan moet nog worden betaald f 35 aan reclame- poststempels, zoodat hel werkelijk saldo be draagt f 79.S3. Onder de uitgaven bevindt zich een groote post voor huurcontracten waarvan dus in den loop der tijden weder geld in kas komt, zoodat dit als een tijdelijk voorschot moet worden genoemd. De voorzitter verzoekt de heeren K. de Bes en G. van Leeuwen de re kening na te zien. De heer De Bes brengt namens beide hee ren verslag uit en zegt dat de boekhouding zeer correct in orde is beyonden en nimmer een zoo'n correcte boekhouding als deze heeft gezien. De penningmeester wordt on der damk gedechargeerd voor zijn accuraat beheer. Uit hel jaarverslag van den secretaris den heeT N. F. Mnier hoorden wij dat er zes besluurs- en 2 algemeene vergaderingen werden gehouden en dat er 9 nieuwe leden toetraden. Er werden 976 huurcontracten verkocht en wel 526 voor villa's en 460 voor pen sions. Als reclame werd er een vloei blad verspreid, deze werden 'voornamelijk gezon den aan een groent aantal doctoren en andere die volgens het bestuur hier voor in aan merking kwamen, ook de leden werd een expl. bezorgd. Sinds December '24 is het In formatiebureau een zelfstandig lichaam. De uitgaven loopen dus niet meer over de kas van de verg. V. V., doch worden door de penningmeester van Y. V. afzonderlijk be heerd. Een commissie van Beheer werd be noemd uit de heeren IJ. Elzinga, C. den Hol lander en Th. Verloop. De punten Zomerwoningen, Weeldebelas ting, Hanjdelsregisler en Telef. hebben nog steeds de voile aandacht van het bestuur. Gevallen van slecht veriiuren en oneenig- heid met 'huurders werden door hel bestuur in het voordeel der leden geregeld. Bij een geval moest d? rechlkundig adviseur in den arm worden genomen. De voorzitter brengt den secretaris een bijzonder woord van dank voor diens keurig en uitgebreid verslag. Thans kwam punt 4 Waterleiding aan de orde. Door het bestuur was besloten een adres te richten aam den Raad naar aanlei ding van onvoldoende watervoorziening in de zomermaanden. In de laatstgehouden Raadsvergadering was dit punt op de agen da geweest en hierover een en ander beslo ten waarom thans werd gevraagd qf men bedoeld adres niet beter achterwege xon la ten. De voorzitter was van meening het wel in te zenden om zoodoende eenigen drang achter deze zaak te zetten. Men was alge meen van oordeel dat het zoo onhoudbaar was niet alleen voor de badplaats, doch ook* voor de bewoners van Noordwijk-Binnen, daar pr zijn geweest die volgens enkele 7 u. zonder water waren. De heer Krau zegt dat het schrijven z. i. wel aan den Raad gezon den moet worden. Op beloften kun je niet aan. Indertijd toen spreker raadslid was heeft de adviseur ir. van Royen ook ge zegd dat het voor elkaar was en liet is nu nog niet voor elkaar. De Raad moest er eens achter heen zitten wondt thans besloten het volgende adres aan den Raad te verzenden: Mijne Heeren. •Het zal U Ed. niet onbekend zijn, dat dit jaar door de meeste hotel- en pensionhou ders weer een groote uitbreiding van vaste waschtafels en baden heeft plaats gehad. Weer zal het gebruik van water .veel grooter zijn dan in het seizoen 1924. In verband met hel bovenstaande mogen wij nu met zekerheid aanemen, dal de wa tervoorziening in Noord wijk onvoldoende is in seizoentijd Somtijds was er in het geheel geen water, dit kan ten gevolge hebben het springen van geisers, overslroomingen bij plotselinge toevoer hetgeen reeds voorgeko men is in verschillende inrichtingen, waar door zeer groote schade werd aangebracht, plus het onnoemlijke veel grooter gevaar bij het eventueel uitbreken van bramd. Van bevoegde zijde zijn wij er op attent gemaakt dat de toevoerleiding naar den wa tertoren niet berekend is op een dermate ge bruik. De toevoer welke thans een maxi mum kan bereiken van 80 M3. per uur blijft onvoldoende, alleen een tweede leiding van af het pompstation naar het reservoir, zal aan deze on houdbaren toestand een einde maken. Zoo meenen wij dam ook met alle billijkheid er op aam te mogen dringen, dal hierin voorzien zal worden Hopende eem bevredigend antwoord in deze te mogen ontvangen, teekenen wij na mens het bestuur der vereeniging Zeebad Noordwijk, A. Vermeulen, voorzitter. N. F. Meiér, secretaris. Vervolgens had de verkiezing van twee bestuursleden plaats wegens periodieke af treding van de heeren C. v. d. Wiel en W, Mooijekind. Beide heeren worden met alge meene stemmen weder herkozen. Genoemde heeren nemen hunne herbenoe ming aan. Na eenige bespreking wordt besloten de voorjaarsvergadering als feestavond te be stemmen om zoodoende de onderl. band bij de leden van Zeebad le versterken, echter zal het moeten geschieden buiten bezwaar der kas en dan in den geest als V. V. of de Reddingsbrigade dit deden. In de feestcom missie worden benoemd de heeren K. de Bes, N. F. Meier en L. van Wijk. Deze feest avond zal dan plaats hebben in de maand Februari '26. Bij de rondvraag spoori de heer Mooije kind de leden aan tot het werven van nieu we leden en hem "deze dan zoo spoedig mo gelijk op te geven. Thans komt ter sprake dat men niet met den gang van zaken in het informatiebureau tevreden was. Er waren klachten als zou den verschillende personen voorgetrokken worden door den beheerder, althans door hem zouden geen volledige inlichtingen ge geven worden. De voorzitter vraagt of er de finitieve klachten zijn, men moet voorzich tig zijn met iemand zoo iels te zeggen de meerdere z.g. klachten zijn onderzocht en geheel in het voordeel van den beheerder uitgevallen. Dit neemt niet weg als er wer kelijk klachten zijn deze naar voren kun nen worden gebracht. Ook in V. V. zijn der gelijke klachten geweest en is besloten een comm. deze zaak te laten onderzoeken in het bijzijn van klagers en beheerder. Ook kunnen klachten op schrift gesteld aan de commissie worden gegeven. Deze comm. bestaat uit de heeren IJ. Elzinga, Th. Verloop en G. den Hollander. Men was Van meaning dat wanneer er klachten waren deze direct aan deze com missie moes! en worden gezonden en deze niet in handen van hel bestuur van V. V. moesten blijven. De commissie kan dan des noods nog met de betrokken gasten spreken. Een der aanwezigen zal daar hij zelf niet de dupe wenscht te worden, de klachten op het papier stellen. De heer Verloop zegt dat hij als lid van de z.g. klaclrlen-comm. nimmer van klachten iels heeft 'ontdekt, hij zegt dat de klachten die inkomen bij de commissie bekend moeten worden gemaakt en niet in handen moeten blijven van het bestuur van V. V Ook wordt verzocht of het niet moge lijk is dat liet Inf. Bur. des. Zaterdags wat langer opengesteld kan worden. De heer De Bes stelt voor een lijst in het I. B. op te hangen van- personen waar e. v t. klachten kunnen worden ingediend. De heer Krau vraagt of het geen aanbe veling zou verdienen de commissie te doen bestaan uit gewone leden en niet uit be stuursleden. De heer Verloop vindt daar niets tegen mits het maar menschen zijn die de zaak serieus aanvatten. De heer Morijt vraagt of "de beheerder van het I. B. ook een instruotie Iveeft. wat de voorzitter bevestigend beantwoord. De naar voren gebrachte bezwaren zullen in de bestuursvergadering van V. V. tor sprake worden gebracht. De heer De Bes zegt «dat het hem uit de rekening van den penningmeester is geble ken dat er nog al veel voor zaal huur wordt betaald. De voorzitter zegt dat het bestuur dit in behandeling zal nemen naar aanlei ding 'hiervan wordt door den secretaris medegedeeld dat er een sohnjven is ingeko men van den heer C. Leuchlen waarin deze zijn zaal voor, niets ter beschikking stelt. De aandacht wordt gevraagd van de Egyptische duisternis bij avond en nacht aan den Rembrandlweg. Wordt besloten een verzoek aan B. en W. te richten lot het plaatsen van een lantaarn voor pension Duin en Dal. Geen der heeren meer het woord verlan gende sluit de voorzitter deze zeer geani meerde vergadering. Rijnsburg. Tusschcn een tweetal auto's loebehoorende aan de heeren W. de K. al hier en P. v. d. G. le Katwijk-Rijn, ontstond een aanrijding waarbij vooral laatstgenoem de auto ernstig werd beschadigd en voor- loopig buiten gebruik moest worden gesteld. De raad dezer gemeente vergadert- op Dinsdag 22 December, des namiddags drie uur. Onderwerpen ter behandeling: Ingekomen stukken. Adro* Winkalvereeniging „Vooruit" in- zake politiemaatregelen. Voorstel meerder aankoop grond langs de Sandtlaan. Mededeelingen over strooken grond fangs den Oegstgeesterweg. Vaststelling instructie gemeente-ontvanger. Machtiging verpachting havengeld, gras gewas on visscherrj. SaBsenheim. De meisjesvereeniging Ta- j bitha heeft dit jaar 112 kleedingstukken ver vaardigd, om deze week uit te deelen als Kerstgave aan de meest behoeftige leden der Hervormde kerk. In het K. S. A.-gebouw zijn tentoonge steld door de R.K. Vrouwenbond een groot aantal kleedingstukken, vervaardigd door de leden van dien Bond, om te dienen als Kerstgave voor de meestbehoeftige leden der kerk. Om het bezoek aan de tentoonstelling te animeeren, zijn in het gebouw verschillende vermakelijkheden als grabbelton, tombola, enz. De opbrengst dezer vermakelijkheden komt ten goede aan den Bond, die deze gel den weer besteedt voor de uitdeeling van de volgende Kerstmis. VOETBAL. n Uitstage* van gisteren. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Afdeding I, late klasse: H F. 0.Blauw WH 1—4 2e klasse A: SchotenD. W. S. 88. Be klasse B: A. F. 0.—V. V. A. 8—4. Afdeeiing O. lata klasse: U. V. f.—Haar lem 6 l( AjaxEd© 1 8. 2e klasse A: QuickD. H. C. 11; S. V. V.Transvalia 26. 2e klasse B: ViosA. D. 0. 24. Afdeeling III, 1ste klasse: .Wageningen— Enschedé 22. Afdeeling IV, Isle klasse: Bredania Wilhelnüna 01; B. V. V.N. A. G. 1 M. V. V.Eindhoven 81; De ValkRoer mond 18. Van Overal. Onze verwachting van een mislukten voetbal-Zondag is gisteren maar al te zeer bewaarheid. Slechts enkele wedstrijden hebben doorgang kunnen vinden, terwijl de rest wegens slechte terreingesteldheid en voorldurenden regenval moest worden afge last. In de Sleutelstad werd zelfs in 't ge heel niet gespeeld, hoewel bij den kamp A. S. C. HS. V. V. II de beslissing aan den arbiter was overgelaten. De eerste klasse van het Westen bracht een 4:1-zege van Blauw-Wit op II. F. C., welke na het fraaie succes der Haarlem mers tegen Sparta wel een tikje verrassend kan worden genoemd. Intusschen is de Amsterdamsche overwinning volkomen nor maal bevochten. Veel verrassender was echter de 2—1-nederlaag van Ajax tegen Edo. Wij schreven verleden week dat wij in Ajax geen kampioenselftal zagen, maar heb ben toch geen oogenblik kunnen vermoeden dat de Amsterdamsche MeerbewonerS onze meening zóó spoedig zouden bevestigen. Ajax was niet zwakker dan Edo, maar speelde weer haar uiterst onproductieve korte samenspel, waardoor doelpunten noodwendig moesten uitblijven. Rust kwam met 11, terwijl Edo daarna door Tanis de leiding nam om deze niet meer af te staan. De kansen van Ajax zijn aldus weer spoe dig minder mooi geworden, terwijl Edo zich geheel tot het leidende peloton heeft opge werkt. Ook aan den staart ontstond eenige wij ziging, namelijk doordat Li. V. V. thuis met 52 van Haarlem won. Zij wisselde dien tengevolge met Z. F. C. van plaats. In hot Oosten verloor Enschedé haar eer ste puntje in 11 wedstrijden. De draw tegen Wageningen doet haar positie echter zeer weinig verzwakken, gelijk uit den stand lusschen de drie sterkste ploegen blijkt: pnt. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Enschedé 11 10 1 43—12 21 Go Ahead 11 7 2 2 33—19 16 Heracles 10 6 2 2 30—14 14 In het Zuiden werd slechts één wedstrijd afgelast. N. A. C. werkte zich wat op de ranglijst omhoog door B. V. V. met 5l ie kloppen, maar zag den achterstand niet verkleind, doordat M. V. V. met 31 van Eindhoven on Wilhelmina met 10 van Bredania won. Ziehier een stand ter verge lijking: pnt. gesp. gcw. gel. verl. v.4. pnt. Wilhelmina .10 7 2 1 17—11 .16 M. V. V. 8 6 2 18—8 14 N. A. C. 9 5 13 19—10 11 N. O. A. D. 6 3 2 1 11—7 8 Tenslotte verloor De Valk met 31 van Roermond, zoodat onder aan de ranglijst niets is veranderd. CompetitieBtanden. Afdeeling I, 1ste klas. pnt. gesp. gew. gel. verl. v.1. pnt. Stormvogels 10 7 2 1 26—11 16 Sparta 9 6 1 2 28—11 13 V. 0. C. 10 4 4 2 23—27 12 H. F. C. 10 4 3 3 19—17 11 Blauw-Wit 11 5 1 5 27—22 11 n. C. H. 9 3 3 3 2222 9 H. V. V 9 3 1 5 26-24 7 D. F. C. 8 2 2 4 22—29 6 't Gooi 8 1 3 4 16—24 5 Unitas 8 2 6 4—2G 2 Afdeeling II, 1ste klasse. pnl. gesp. gew. gel. verl v.t. pnl. Ajax 10 6 2 2 25—12 14 E. D. 0. 11 6 2 3 20—10 14 Spartaan 10 6 1 3 24—15 13 H. B. S. 10 5 3 2 25—19 13 Excelsior 9 4 3 2 21—13 11 Feijenoord 8 4 2 2 19—13 10 V. V. 11 3 2 6 23—34 8 Z F. C. 9 2 3 4 18—28 7 A. S. C. 9 1 2 6 14—31 4 Haarlem 11 1 2 8 20—36 4 Kerst-wedstrijden. Naar wg vernemen, spieelt A. S. 0. a.s. Zondag tegen de Rest van Loideo. Op Isteu Kerstdag speelt A. S. O. en Hl combi natie tegen D. "V. V., terwijl vóór dien wedstrijd de A.S.C.-juniore6 in het veld komen tegen de D.V.V.-juniores. Teririnafkeuring „L. F. C.'\ De heer J. Rietbergen schrijft ons Reeds een vorige maal spraken wij ei onze verwondering over uit dat het L.F.C.- veld werd afgekeurd. Ook nu kregen wij de mededeeling onderteekend door den heer Van Gelder: „L.F.C.-veld afgekeurd." Het eigenaardige van het geval is ech ter dat dit bericht reeds Zaterdag binnen kwam. We willen nu onzen consul wel eena vragen lo. Wanneer heeft u het terrein afge keurd en op welke gronden 2o. Hoe kan u weten dat reeds Zaterdagmorgen vóór 8 uur Zondag niefc gespeeld kon worden ol dat het zou gaan sneeuwen 7 Dit willen wij nog wel ter opheldering zeggen, waarde heer, mocht u moeilijkhe den hebben met de beantwoording van bo vengenoemde vragen, laten wij u dan zeg gen dat Zaterdag vanaf 's morgens 8 uur tot s' middags 6 uur enkele bestuursleden en andere leden al dien tijd aanwezig zijn geweest om tevens enkele zwakke plekken m orde te maken, maar niemand is ge weest en niemand is gezien. Ten overvloede wae reeds Zaterdag vóór halfvier bekend bij den heer Devilee, Nieuwe-Rijn, bekend dat het L.F.C.-veld was afgekeurd. RECLAME. V/fcabletfen, 8307 VOOR ROOKERS (Wij vernemen, dat niet de heer Van Gelder, doch de vice-consul het veld zou keuren, zoodat inzender in dat geval ten deele aan het verkeerde adres is. Red. „L. D.") Baer van Slangenburg naar Indië. Het „Vaderland"' verneemt, dat de H.B S- speler en internationaal Baer van Slangen burg op lé Januari naar Indië zal ver trekken. De Engelsclie league. De uitslagen van Zaterdag zijn: BirminghamArsenal I0. Blackburn It.Leicester C. 00. BuryWest Ham U. 41. Cardiff CityBurnley 23. EvertonBolton Wanderers 21. IIudder9field T.Notts C. 2—0. Manchester C.Newcastle U. 2—2 Sheffield U.Liverpool 31. SunderlandAston Villa 32. Tottenham H.Leeds U. 3—2. W. Bromw. A.Manchester U. 51. De stand luidt thans: gsp. gw. gel. vrl. v.1. pnt. Arsenal 21 12 4 6 48—32 28 Sunderland 22 12 4 6 53—39 28 Huddersiield T. 19 9 7 3 38—31 25 Tottenham H. 21 10 4 7 42—43 24 Aslon V. 20 8 7 5 17—35 23 West Bromw. A. 20 9 5 6 45—34 23 Sheffield U. 21 10 3 8 52—43 23 Manchester U. 20 9 4 7 31—29 22 Bolton W. 21 9 4 8 42—35 22 Birmingham 21 9 4 8 34—33 22 Newcastle U. 20 7 7 6 38—37 21 Bury 20 9 2 9 43-44 20 Everion 21 6 8 7 43—46 20 Liverpool 19 6 6 7 27—24 18 Blackburn R. 21 0 6 9 44—41 18 Nolls C. 21 7 4 10 31—35 18 Cardiff C. 2t 8 2 11 30—37 18 West Ham U. 21 8 2 11 28—45 18 Manchester C. 21 5 6 10 49—59 16 Leeds U. 20 6 3 11 31—38 15 Leicester C. 20 5 5 10 35—44 15 Burnley 21 5 5 11 33—63 15 KORFBAL. De Competitie. De weersgesteldheid was gister van dien aard, dat er geen enkele wedstrijd gespeeld werd. In tegenstelling met het vorige jaar, toen omstreeks Kerstmis al 2/3 van het pro gramma was afgewerkt, bobben de meeste clubs nu nog pas de helft van hun wedstrij den achter den rug. Om den D.E.V.-Bokaal. Het programma voor de wedstrijden om den D.E.V.-Bokaal luidt als volgt: 20 Dec. 10 uur D.E.V.Nausikaa, 11.30 Nausikaa Fluks; 2 uur Fluks—D.E.V. Op 26 en 27 December spelen dus Vitesse en Fluks tegen vier van de zes Amslendam- sche eerste-klassers. Vitesse kornt tegenover Weslerkwarlier en D.T.V.; Fluks ontmoet D.E.V. en Naus. Wanneer de Leidsche ploegen niet al le onvolledig opkomen, kunnen de wedstrij den 'n goed beeld geven van de krachtsver houding lusschen de Leidsche eerste-klas sers en de voornaamste vertegenwoordigers van de hoofdstad. SCHERMEN. Om den Kramer-wisselprijs. De Leidsche Schermvereeniging wint. Zooals reeds te dezer plaatse was mede gedeeld, was door dén heer mr. J. Kramer te Rotterdam een wisselprijs uitgeloofd, welke lusschen de Rotterdamschc Scherm vereeniging „Thor" cn de Leidsche Scherm vereeniging op de drie wapens moest wor den verschermd. Zaterdag jl. had de eerslo ontmoeting le Rotterdam plaats^ onder leiding van den schenker van den wisselprijs. Leiden kon niet op haar sterkst uitkomen. Do heeren Henny cn Verkuy! waren verhinderd uit te komen. Ondanks deze verzwakking wist de Leidsche ploeg den Rollerdammers goed partij te geven. De strijd was uiterst span nend. Tot op het laatste oogenblik was het nog niet zeker, wie den wisselprijs zou be machtigen. Eerst de laatste partij tusschcn kapt. A. E. W. de Jong cn den heer Luijten bracht voor Leiden de beslissing. Zij .werd voor een jaar houder van den wisselprijs. De stand van den wedstrijd was als volgt: Floret werd door ..Thor' gewonnen met 9 tegen 7 partijen. Voor Leiden een goede prestatie, daar zij nooit op dit wapen oefent. Degen werd door Leiden gewonnen met 8 legen 4 partijen en 4 coups double. Op sabel behaalde Leiden 8 overwinningen tegen een gelijk aantal overwinningen van „Thor", zoodat in totaal Leiden 23 gewonnen par tijen boekte tegen „Thor' 21 gewonnen par tijen. De Leidsche captain kapt. A. E. W. de Jong heeft al zijn partijen gewonnen. Ten slotte zij nog vermeld, dat voor Lei den uitkwamen kapt. De Jong. luit Bruins en de heeren Abbinga, Lehman en Ham ming, laatstgenoemde alleen op degen. Voor „Thor" schermden op floret en degen de heeren Landa en Wiarda, op degen de heer Van Wieringen, op floret en sabel de heer v. d. Voogt, op sabel de heeren Quartern en Henken en op alle wapens de heer Luijten. ZEILEN. Kon. Verb. Nod. Watersportverenigingen. De data voor de Kaagweek. Onder leiding van den heer P. L. Lucassen hielden Ide Kon. Verbonden Nederlandsche Watersport vereen. Zaterdagmiddag hgar j&ar- lijksche najaarsvergadering in Krasnapoïsk/

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9