AGENDA. Toonkamer DE PLOEG - Rapenburg 3 - Leiden EXPOSITIE VAN KERSTGESCHENKEN A. HUISMAN, Binnenhuis-architect, Leeraar N.O. GEMENGD NIEUWS. „u. a-) BUITENLAND. TELEGRAMMEN LAATSTE BERICHTEN, UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Zaterdag. Slad9zaaJ: Feestavond Ver. „De Leideche Padvinders." 8 uur. „De Sier kan'' (Haarlemmerstraat 62 d): Poétduivententoonstelling van „De Blauw- kras". Volksgebouw: Radio-avond. 8 uur. Wijkgebouw Langestraat 6769: Gezel lige bijeenkomst Neutrale Geheelonthou- dersver. „Door Wilskracht Sterk". Van 8 tot 10 uur. Zondag. „Jeruël" (Groenesteeg 16)Samenkom sten te 10 uur (spr. de heer J. v. d. Zwart, van Voorschoten) en te halfzeven («pr. de heer J. de Nie). Leger des ïïeils (Langebrug 4): Samen komsten te 10 uur, kalfvier en halfacht. Morschweg 59: Evangelisatie-samenkomst. 8 uur. Schouwburg: Groot Tooneel. De Land haaien. 8 uur. „De Sierkan" (Haarlemmerstraat 62 d): Postduivententoonstelling van „De Blauw- kras." Volkshuis: Kerst-concert. 8 uur. -■>. Daooliikt. „Casino-bioscoop". Hoogewoerd: Voor- Btellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot t uur kinder- en familie-matinée. „City-theater", Haarlemmerstraat: Bios coop- en Variélé-vooretellingen te 8 uur. 's Woensdag en 's Zaterdags matdnée te 2 uur. „Luxor-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen Dagelijks to 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „De Lakenhal": Tentoonstelling van wer ken uit Spanje, door W. H. van deer Nat. Van 6 tot 20 December; van 10 tot 4 urn*. 'b Zondags van 1 tot 4 uur. Den Haag, „Scala": Kerstprogramma. 8 uur. Zondag matinéa 2 uur. De apotheek van de „Hulp der Mensch- heid". Hooigracht 48, is altijd geopend, doch van n.m. 8 uur lot v.m 8 uur alleen voor spoed-recepten. Alleen voor leden van dat fonda De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei- apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 December a.s. waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duys- ter, Nieuwe-Rijn 18. tel. 523. De geneeskundige Zondagsdienst le Leiden wordt van Zaterdagavond, te acht uur, tot Maandagmorgen, te acht uur, waargenomen door de doctoren Seret, tel. 581; Kors, tel. 2538, Mulder, tel. 990; Rassere, tel. 1469; Van Voorthuysen, tel. 7. Deze dienst wordt dan te Oegstgeest waar genomen door dr. Varekamp, tel. 1916. Al is de sneeuw weg, toch nebben de Vogels bulten nog gebrek I loopjes er met gemak uitgegooid, dan mis ken ze hun uilwerking nooit. De celliste is hierin letterlijk niets schuldig gebleven en ze heeft er dan ook het gemoed der toehoor ders mede in lichte-laaie gezet. Na eenige keeren te zijn teruggeroepen zette ze zicli nogmaals aan haar instrument voor een loe- giflje (een niemendalletje van den Engelsch- Amcrikaanschen componist Herbert). De kunst van begeleiden is een. zeer déli- a catc kunst. Geldt dat in 'l algemeen voor alle begeleiding, voor 'l accompagneeren der violoncel evenwel in zeer bijzondere male. Zang en viool kunnen nog wel eens wat klavieruitbundigheid verdragen, maar de cello zit al heel gauw onder den piano- klank. De pianist moet zich hier in dubbele male beperking opleggen. Dat is Theo van der Pas, den voortreffelijken pianist en den j voortreffelijken begeleider, uitnemend ge- lukt. De celliste heeft zeer terecht den pianist in de haar gebrachte hulde doen I declcn. Behalve veel cn warm applaus van het talrijk publiek mocht mevrouw Bokor ook nog een fraaien ruiker in ontvangst nemen. RECLAME. Zooals Glas-, Aardewerk- en andere Kunst-Nijvcrheidsvoorwerpen 8278 Het strand is den volgenden Maandag, Dinsdag en Wornsdag, telkens van elf uur tot halfdrie, van Scheveningen tot katwijk onveilig wegens schieten met go- schut. Het strand is slechts dan weer voor het publiek toegankelijk, wanneer de vlagg-o, wanrmede de onveiligheid van het strand wordt aangeduid, zijn ingehaald. lien controleur van deu nacht- veiligheidsdienst meldde gisternacht aan do brandweer, dat het in de Studenten-Sociëteit op het Janskerkhof te Utrecht niet pluis was Onmiddellijk rukte het aan de wacht zijnde personeel met een der auto-spuiten uit. Na aankomst in P. H. R. M. bleek, dat enkele muzen-zonen den gashaard wat hadden wil- Icd bestoken. Daartoe hadden zij kisten met atroohulzen en wat afval op de gasvlammen geworpen in de hoop, dat het in de soos wel iel of wat behaaglijker zon worden. Het vuurtje nam echter zulke afmetingen aan, dat zjj het niet meer meester bleven. De brandweer bracht ten slotte redding. De eigenaar van het eiland Schiermonnikoog, graaf Bernstorff, heeft f25.000 aangeboden voor den aanleg van een nieuw landingshoofd, rails de gemeente het geld leene. Hg zal de helft der rente en aflossing voor zjjn rekening nemen. De Raad heeft dit aanbod aanvaard. Wegens slapte in het bedrijf heeft het personeel van de afdeeling gieterij der Doeitinchemsche Ijzergieterij aanzegging gekregen, dat van de volgende week af de arbeidstijd wordt ingekrompen tot 33 uur per week. De heer Gever, uit Dinxper Io, het tweede Blachtoffer van het ongeluk op den onbewaakten overweg te Gaanderen, is in het St.-Antoniagesticht te Terborg aan de gevolgen overleden. Het bleek, dat be halve de beide armen, ook een been ge amputeerd moest worden. .Volgens mededeelingen van liet Handelsinformatiebureau van Van der Graaf Co.'s Bureaux voor den Handel, zijn over de afgeloopen week, eindigende 17 December, in Nederland uitgesproken 76 faillissementen, tegenover 83 in dezelfde week van liet vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 17 December 1925 4044 faillissementen, tegenover 4344 over hetzelfde tjjdperk van het vorige jaar. Een net heer had ruzie met iemand gehad en schreef hem toen woe dend den volgenden brief. „Mijnheer. Mijn secretaris is een dame. Die kan ik dus niet laten schrijven hoe ik over u denk. Dr zelf ben een heer, ik kan het dus zetf niet denken Maar u bent geen vaD beiden en zult dus wel begrijpen hoe ik het meen." DE ALGEMEENE TOESTAND. Mosoel-ontnapening. Nog steeds is onbekend, wat Angora zal doen inzake Mosoel. Engeland schijnt zeer vredelievend. Weliswaar wordt tjgenge6pco- keD, dat generaal Harrington met een bij zondere missie naar Angora gaat, doch iets in dien geest schjjnt toch wei de bedoeling te zjjn. Eenigen tjjrl geleden heeft de „Westminster Gazette" haar hoofdredacteur Spender naar Angora gestuurd en deze zendt thans een waarschuwend telegram daarvandaan. Hjj is tol de vaste overtuiging gekomen, dat de toestand hoogst ernstig is. Het is hem- niet gelukt zegt ng, de Turksche autoriteiten er van te overtuigen, dat, na de beslissing van den Volkenbond, de openbare meening van Europa achter Engeland zou staan, in dien Turkije zich tegen de beslissing mocht verzetten. Er -hangt een ondoordringbare atmosfeer van argwaan, waartegen de En- gelschman machteloos staat. Het secretariaat van den Volkenbond deelt thans den tekst mede van de aan Duitschland, sovjet-Rusland en de Ver. Staten gerichte uitnoodiging om vertegenwoordigers aan te wgzen voor de commissie van voorbereiding der ontwapeningsconferentie, welke commis sie qp 15 Febr. 1926 te Genève bijeenkomt. De uitnoodiging bevat het werkprogram der commissie en z?gt dan: „Heit overleg in den Volkenbcndsraad heelt geleid tot de eenparige slotsom, dat de politieke, economische en technische vraag stukken, die met de wapeningsbeperking samenhangen, slechts dan een stellig voor uitzicht op een volkomen bevredigende op- lossrng geven, als die vraagstukken in hun geheel overwogen en in samenwerking van alle volken behandeld worden. Dd methoden en de organisatie van de voorzetting der studie over het ontwageningsvraagstuk moe ten mitsdien van universeelen aard z$n. Da Vol ken bondsraad acht het oogenblik geko men voor een toetsing van de praktische mogolgkbeden, om de beperking der bewa- peuiDgen onder leiding en verantwoordelijk heid van de regeeriugen to verwezenlijken ea hoopt op de volle medewerking van de belanghebbeudo regieringen te mogen reke nen voor een werk, waarvan 111 zoo hooge j mate de wereldvrede afhangt." DUITSCHLAND. Toenemende werkloosheid Amnestie in Beieren. De werkloosheid blijft zich zeer uitbrei den. Tc Berlijn in de 2e helft van Nov. zelfs met 4.1 pCt.l Einde Nov. waren daar 678.000 werkloozen. De Beiersche Landdag heeft in zijn laat ste zitting voor de vacantie het amnestie- ontwerp, zooals het in de commissie uitge werkt was, aangenomen. Alle straffen, op gelegd wegens vergrijpen tegen de uitzon deringsbepalingen uit de jaren 1919'23 vallen onder deze amnestie. FRANKRIJK. Steun der industrie? Syrië De telegrammen hebben gisteren gemeld, hoe de Fransche industrie zich wil inte- resseereu voor de Staatsfinanciën. Geheel bekend zijn de plannen echter nog niet. Morgen zullen zij volledig aan Doumer worden' meegedeeld. Of het- voorstel een uitweg zal bieden 1 In de Kamer is een interpellatie over Syrië gehouden, waarbij het naai* aanlei ding van voor of tegen Sarrail, die zelf op de publieke tribune, was, bijkans tot een handgemeen kwam. Het heet eens weer, dat de kansen op vrede iu Syrië groeien. We zullen het af wachten. ENGELAND. Mosoel De Iersche politie buigt. Wanneer Maandag Mosoel in het Lager huis wordt behandeld, wordt volgende mo tie ingediend namens den eersten minister en den minister der dominions Amery, „dat dit Huis de handelwijze goedkeurt, gevolgd door de vertegenwoordigers der regeering van Z. M. te Genève, om de uit spraak van den Raad van den Volkenbond te aanvaarden inzake de grens van Irak." Het parlement zal Dinedag om 12 uur ver daagd worden. De politie van Noord-Icrland heeft be sloten, zich te onderwerpen. Alleen zal men nog trachten 3 in plaats van 2 maanden soldij te verkrijgeD. ARABIE. Djeddah's val aanstaande? Er verluidt, dat de val van Djeddah, reeds zoo lang door Ibn Saoed belegerd, aanslaan de is. Koning Ali zou geheel klaar zijn om de stad te verlaten. VEREENIGDE STATEN. j Borah tegen het Int. Ge- rechtshof Belastingver laging Mitchell veroor deeld. De republikeinsche senator Borah heeft in een rede in den Senaat heftig verzet aangeteekend tegen de motie voor de toe treding van Amerika tot het Internationaal Gerechtshof. Hij beweerde dat het hof ge bonden is aan den Volkenbond. Engeland heeft het in zijn macht den bond te dwin gen om de beslissingen van het hof met wapengeweld uit te voeren. Hij maakte nog verdere reserves, o.a. dat er geen ge weld of economische sancties gebruikt mo gen worden om de besluiten van het hol uit te voeren. Het Huis van Afgevaardigden heeft de wet tot verlaging der belastingen met 325 millioen dollar aangenomen. Uit Washington wordt bericht, dat de krijgsraad, waarvoor kolonel Mitchell, de vroegere bevelhebber der luchtmacht, heeft terecht gestaan, hem voor schuldig ver klaard en voor 5 jaren in zijn functie ge- schorst heeft. Mitchell had, zooals men zich zal her inneren, zware beschuldigingen geuit tegen het luchtvaart-departement. BUITENLANDSCH GEMENGD. Levensmoede? De twee kinderen van regeeringsraad Riess zijn uit de derde verdieping van de ouderlijke woniiig te Berlijn-Marienbad, op de binnenplaats gesprongen. Het 10-jarig jongetje was op slag dood. Z^jn 12-jarig zusje is met zware kneuzingen naar het zieken huis gebracht. De ouders konden geen enkel motief voor de wanhoopsdood opgeven. - In Schöneberg is de filmster Lya^de- Pu ttis in nachtgewaad op de stoep van haar woning liggend aangetroffen. Zij bleek uit do tweede verdieping op straat gevallen te zijn, maar kon zich niets herinneren. Zij is nagenoeg ongedeerd ter observatie in een ziekenhuis opgenomen. Bevroren bii den brand. In de buurt van Rage in het graafschap, Kent is een brand uitgebroken in een sana torium. De patiënten werden gelukkig gered, maar een groot gedeelte van het gebouw ligt in asch. Een merkwaardig feit deed zich voor bij' dien brand. Een der brand weermannen, die boven op een ladder stond, bleek onder het werk vastgevroren t9 zijn aan de ladder Vier milliard dollars afbetalingen per jaar. Eenige jaren geleden kwam verkoop op afbetalingen in Amerika slechts voor voor goederen van geringe waarde. Thans wordt vrjjwel alles op afbetaling gekocht. -Jaarlijks wordt er voor ruim vier milliard dollars zaken gedaan op die wijze. Meu kan zich een heel huis met volledige inrichting op af betaling aanschaffen; 70 80 pet. der auto's worden op die wijze gekocht. Een onder zoek heeft een paar maanden geleden uit gemaakt, dat er van de 556 groote meubel zaken slechts 13 zjjn, die alleen tegen kon tante betaling leveren. Voor meubelzaken is deze methode trou wens niet niepw; haar veralgemeening is echter hoofdzakelijk te danken aan de orpooto propaganda welke de auto-industrie ra de laatste twee jaren voor die wijze van verkoopen gemaakt heeft. Het crediet, dat de verkoopers door zuike zaken krijgen wordt door speciale banken verdisconteerd. Er zijn zoowat 1400 „in stalment companies" welke van een soort disconto een specialiteit garoaakt hebben. Dene banken, waarvan het aantal in de laatste jaren verdubbeld is, doen prachtige faken. Verliezen door wanbetaling bedragen slechts 1 pet. Vier visschersschepen vermist. Te Memel worden vier visschersschepen vermist met 19 koppen bemanning. Men vreest, dat de schepen vergaan en de men- schen verdronken zijn. Een bankroof. Uit Dows in den slaat Iowa wordt weer een bankroof gemeld. Gewapende bandieten drongen het stadje binnen, na eerst de tele graaflijnen onbruikbaar te hebben gemaakt, overmanden de politie en drongen het bij kantoor van een der groole federale banken banken binnen. Zij zijn met groolen buit in automobielen ontkomen, maar de Slaats- miiitie, die juist kwam opdagen, toen ze verdwenen waren, heeft de vervolging met vliegende colonnes op zich genomen. De „Rückwirkungen". PARIJS. 19 Dec. (V.DJ De „Matin" meldt uit Straatsburg, dat de intcrgeallieerde con trole-commissie, die sedert 1918 le Karlsruhe werkzaam was, wordt opgeheven. De fumleeung der Italiaansche schaltl. ROME. 19 Dec. (Belg. Tel. Ag). De Kamer heeft met 257 tegen één stem het wetsont werp aangenomen nopens de uitvoering van de overeenkomst van Yfashington, welke op 14 Nov. 1925 tusschen IlaJië en de Vereen. Staten is gesloten voor de consolidatie der Italiaansche schulden. De Tsjechische regeering. PRAAG, 19 Deo. (Belg. Te). Ag.) Minister president Seshla heeft in de Kamer een uit eenzetting gegeven van het programma der regeering. De regeering is voornemens de meest dringende fiscale hervormingen onmiddel- Hjk uit te voeren, zoo bijv. de herziening der spoorwegtarieven, vereenvoudiging der ad ministratie, handhaving der stabiliteit van het geldmiddel. De regeering zal een funda menteel financieele politiek voeren en dit wel met een begrooting die in evenwicht ie. De regeering zal de politiek van bet vo rige kabinet voortzetten vooral waar het be treft vreedzame verbindingen met de na- buurslalen. Deze politiek is reeds tot uiting gekomen .door het sluiten van verdragen met Oostenrijk en door het regelen van ver schillende kwesties met Hongarije. Seshla wenschte zich gelui met de at mosfeer van vrede en vriendschap welke voorlaan tusschen Slowakije en Polen zajl heerschen en hij zeide dat de regeering trouw bleef aan de verplichtingen der kleine entente.- Met Frankrijk en Engeland werd de samenwerking door liet verdrag van Locar no hernieuwd, terwijl het mei Duitschland gesloten arbilrageveidrag de samenwerking tusschen beide landen gemakkei ijker maakt. De rede van Sehla werd met applaus ont vangen terwijl de nationalisten zich over gaven aan luidruchtige manifestaties. Ernstig spoorwegongeluk. BOEKAREST, 19 Dec. (V.D.) Op den spoorweg KlausenburgGrosswardein is na bij het station Sanktanna een personentrein geloopen. Er zijn dertig ernstig gewonden, onder wie eenige bekende persoonlijkheden uit Transsylvanië. Televisie. PARIJS, 19 Dec, (Belg. Tel. Ag.). De „Pe tit Parisien" meldt, dat een Fransche uit vinder te Berlijn gisteren aan de Société francais photographique heeft medegedeeld, dat zijn pogingen tot oplossen van het pro bleem der televisie eindelijk met succes be kroond zijn. Hij zal zijn eerste experiment in het openbaar houden. Het apparaat is bijna gereed. STADSNIEUWS. Bevorderd zijn tot apotheker: mevr. J. G. S. van den HeeverPomper en de hceren C. Boekmeulen, Til. Exter, J. A. C. van Pinxteren en P. F. van Senus. Voor den Indische® Dienst is bestemd mr. N. da Man, alhier als ambtenaar bij het Binnenlandsch Bestuur. Hedenmiddag tien minuten voor twaalf slipte in de Haarlemmerstraat de autobuB van do ondernemers Van Maarn Kroon, te Loimuiden, bestuurd door den chauffeur v. d. L., met het gevolg, dat de autobus door een winkelruit reed van den heer Sein, Haarlemmerstraat 149. Persoonlijke ongeluk ken hadden niet plaats, maar de materieele schade in den winkel aangericht is aan zienlijk. Als oorzaak werd opgegeven, dat een wielrijder, die voor den autobus uit reed, plotseling de Janvossensteeg wilde wr 1 slaan, waardoor de chauffeur krachtig moest j remmen «n de autobus slipte. De Kabinetscrisis. Naar wij vernemen betreffen de be sprekingen over de kabinetsformatie, door dr. De Visser gevoerd nog steeds de vor ming van een rechts getint extra-parlemen tair Kabinet. De Nederland sche gezant te Weenen geopereerd. De Nederlandsche gezant le Weenen jhr. mr. W. M. van Wcede van Berencamp, die lijdende is aan nierontstekiDg, heeft gister avond een spoedoperatie ondergaan. De operatie is gunstig verloopen. De uitsluiting in de mandesindustrie. Dezer dagen is door den Rijksbeiniddelaar een voorstel geformuleerd, en aan beide par tijen toegezonden. Dit voorstel houdt in. dat er een commissie wordt benoemd van twee werknemers, twee werkgevers cn een door deze vier aan te wijzen, onpartijdige!) voor zitter. Deze comm. zal tot taak hebben, binnen de door partijen gedane voorstellen een regeling te ontwerpen, die voor beide par tijen bindend is. De uitspraak moet binnen vier weken plaats hebben. Daar geen uit spraak kan worden gedaan voor en aleer een voorzitter is aangewezen, kunnen er zeer zeker méér dan vier weken verloopen, eer er een oplossing komt. De vierhonderd mandenmakers hebben hierover vergaderd en niet dan met zeer veel moeite heeft het hoofdbestuur van den R.K. Houtbewerkcrsbönd deze arbeiders weten te bewegen, deze bemiddelingspoging la aan vaarden. Dat de arbeiders zoo kopschuw staan te genover elke bemiddelingspoging, vindt zijn oorzaak in het verleden en in de verbitte ring van 't oogenblik, dat in dit jaargetijde zij zonder meer op straal zijn gezet, omdat ze hun karig loon nog niet wenscliten te laten verminderen. Het feit, dat beide partijen zich onvoor waardelijk bereid moeten verklaren, de uit spraak te aanvaarden, heeft hen doen be sluiten. dit voorstel te aceepteeren. In dezen geest is do Rijksbemiddelaar door den arbeiders geantwoord, waarbij is gevraagd, de al of niet aanvaarding van de werkgevers, spoedig le mogen vernemen, daar bij afwijzing door hen, de noodige maatregelen zullen worden genomen. Deze boekj'es, welke worden uitgegeve* in 4 soorten, bevatten 24 zegels van resjj, 2, 10 of 15 cent, dan wel 6 zegels van 1, vaD 2, van 5, en van 10 cent. De pr(~ dei- boekjes bedraagt resp. 10.48, f 2.4 f3.60 en fl.08. UIT NED. OOST-INDIE. De Volksraad. ',j BATAVIA, 19 Dec. (Aneta). De Volks- raad nam z.h.s. liet ontwerp-spoorwegwet- geving aan en vervolgens met 36 tegen stemmen, een motie-Schneider, waarin d^' Regeering wordt uitgenoodigd, den Volk*< raad in de gelegenheid te stellen, een oor* deel uit te spreken over de definitieve onte werpen-ordonnantie, betreffende het ten' uitvoer leggen van het Koninklijk besluit,- inzake de spoorwegwetgeving. Vervolgens neemt de aftredende verte genwoordiger van Boedi-Oetomo, wien het vertrouwen door zijn vereeniging was op gezegd, afscheid, uiterst waardeerend toe gesproken* namens de Regeering en deni Raad. Vervolgens wordt de najaarszitting ge sloten. Een brand. TJEPOE, 19 Dec. (Aneta). Tijdens een on* weer is een zware brand uitgebroken hot boorterrein NglopeD, twaalf paal van' Tjepee gelegen. Do brand betreft slechts een put, ge vuld met onbruikbaar gas, dat door mid* del van leidingen, van het boor terrein wordt afgevoerd. De vuurgloed van het brandende; gas maakte den indruk van een zwaren brand. Iniemcsring. BATAVIA, 19 Dec. (Aneta). Bij Gouver-: nemcnts-besluit zijn de Soerabajasohe com munisten Ali Archam, Darseno en Mardjo* ban te Merauke (Zuid-Nieuw-Guinea geïm lerneerd. - De directeur-Generaal der Posterijen en Telegrafie brengt ter kennis, dat op alls j kantoren der Posterijen weder postzegel- beekjes verkrjjgbaar zijn. Alphen. Kerke 1. bericht. Ned. lïerv. kerk, Julianastraat, v.m. haHtien ds. de Bruin en nam. halfzeven ds. J. W, Groot Enzerink van Leiden. Hulpgebouw, Gouwsluis n.m. hallzeven ds. Veldhoen. Ned. Herv. Kerk. Oudshoornscheweg, v m, 10 uur ds. Zillingen Molenaar, uit Dordrecht Evangelisatiegebouw Hooflstraat. voorm, halftien en nam. halfzeven ds. v. Wijngaar. den van Linschoten. Geref. Kerk, Raadhuisstraat, v.m. 10 uur, en nam. 6 uur de heer Nauta. Geref. Kerk, Hooftstraat, v.m. 10 uur en nam. 6 uur ds. Wientjes. De heer G. Hulscher is lot ouderling der Ned. Herv. Kerk benoemd en heeft dez® benoeming aanvaard. Katwijk aan den Rijn. Kerkelijk bericht voor morgen: Ned.-Herv. Kerk, voorm. halltien en nam. 6 uur, ds. Bollee, Geref. Kerk, voorm. 9.30 en nam. 6 uur, ds. Meijering. Sassenheim. Burgerlijke Stand. Ge trouwd: P. C. Havenaar 28 j. en P. de Rid der 29 j. P. v. d. Neut 24 i. en R. C. M. Elterink 21 j. Geboren: Adrianus Petrus Canisius, van A. G. v. d. 7wet en W. H. Langelaan, Vrijdagavond had in „Hert Bruine Paard" de jaarvergadering plaats van onz# Orsnjo-Vereeniging. Voorzitter de heer Bis- scliops. Als gewoonlijk wordt de vergadering een half uur te laat geopend. Zo was goed bezocht. De voorzitter memoreerde in zjjn openings woord, dat op dcee jaarvergadering bespro ken kan worden de wgze, waarop elk jaar feest gevierd zal worden. Het is daarom 20.1 noodig, dat er zooveel mogeljjk leden komen, want dan kan deoe zaak goed wor den besproken. Men moet er op bedacht zgn, dat onze Vereeniging leden van vee- schillende richtingen telt. Daarom dient ec altjjd wat te worden geschipperd, want men kan het niet iedereen naar deu sin makea. Na deze inleiding werden do notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Uit de boeken van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten hebben bedragen f2334.39 en de uitgaven 1939.17, zoodat er een batig saldo is van f395.22. Aan de beurt was nu de verkiezing van twoe bestuursleden, wegens aftreding van de hecren H. van Dam en A. Warnaar. D« eerste stelde zich niet weer verkiesbaar. D® tweede werd herkozen. Als nieuw bestuurs lid werd gekozen de heer Bjjl en als toege voegd bestuurslid de heer Dannjjs. Hierna waren we genaderd aan de rond vraag. i- De beer A. v. d. Voort klaagde over het feest van het vorige jaar. Hij zon na eens twee dagen willen feestvieren en wed zooals dat bgv. gebeurt in Noordwijk. Daar gaat het vrooljjk en eensgezind toe. Hg vindt het een vereischte, om na den drukken zomertijd eens prettig te kunnen feesten, bijv. half September. Kramen mogen niet ontbreken en ook geen draaimolen. Wat kwaad steekt daar toch in? Zgn er geen vermakelijkheden, dan wordt er te veel ster ken drank gebruikt. Het voorstel van den beer v. d. Voort were met daverend applaus begroet en werd door deu voorzitter wel aannemelijk genoemd, maar hg zeide, we moeten trachten te geven ca to nemen. De tegenstanders van eeoi draaimolen Zijn bang, -dat de kermis zoo tersluiks zal worden binnengehaald. Dit kunnen en zullen we evenwel altijd voor komen. Maar zoo het het vorig jaar is geweest moet het niet weer. De heer v. d. Voort zeide er odk tegen to zjjn om weer een kermis in te voeren- Het bestuur bestaat evenwel uit personen van verschillende richting eo dat is reeds een waarborg voor ontaarding van een feest

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 2