Van alles wat. CORRESPONDENTIE. scheiden kjort hij dan ook aan dc deur der heerlijk verwarmde huiskamer van mevrouw de Bruin, waar Johan bij de tafel al het moois en het lekkers bekijkt, en als hij vroolijk binnen" roept, verschijnt Karei tje met zijn schatten op den drempel. Vlug loopt hij naar het ventje toe, pakt hem bij den arm en trekt hem verder dc kamer in, roepend: „Kijk toch eens, wat ik allemaal heb gekregen!" „Nou, en ik dan!" roept Kareltje. „Kijk eens, wat het Kerstkindje mij heeft ge bracht „Maar het heek* mij iets gebracht, dat jij nog niet weot. En jij kimt het ook nog niet zien!" schatert Johan. „Wat is het dan vraagt Kareltje. „'t Is een broertje!" roept Johan. „O, dat slaapt dan nu zeker", zegt Ka reltje. „Kleino kinderen slapen altijd, zegt buurvrouw." „Maar jij slaapt toch niet!" lacht Johan. „Neen", zegt Kareltje. „Maar Jt broertje slaapt zeker in een andere kamer, hè Johan proest het uit. „Neen", gilt hij, „'t is hier en..." „Waar dan?" vraagt Kareltje en hij kijkt de kamer rond. „Wel, 't staat hier vlak bij mc", schatert Johan, „maar jij, jij kunt het nu niet zien. want... jij bent het broertje! Jij moogt altijd bij ons blijven wonen. En naar het Weeshuis ga je niet!" Toen even later mevrouw de Bruin aan Kareltje vertelde, dat zijn grootvader ge storven was, werd hij wel weer bedrocitl. maar al spoedig verdween deze droefheid voor de heerlijke gedachte, dat hij nu al tijd bij het jongetje-van-bcneden zou mogen blijven en niet naar het Weeshuis behoefde te gaan. Dien avond dankten, vóórdat ze gingen «slapen, iwee kleine jongens het Kerstkindje, 't Waren Johan cn Karei en beiden waren o, zoo gelukkig! Kunstje. Iemand in den waan brengen, dat men een geldstuk op zijn voorhoofd heeft vastgedrukt. Men toont het gezelschap, hoe men eed geldstuk op het voorhoofd vastdrukken en het ook weer verwijderen kan, zonder er met de handen aan te komen, alleen maar door rimpels in het voorhoofd to trekken. Wanneer nu een ander het ook probeoron wil, drukt men hem het geldstuk op bet voorhoofd, maar neemt het ook weer mee, zonder dat het door den ander opgemerkt wordt. De grimassen, welke hij maakt om het geldstuk, dat hij nog steeds op zijn voor- hoofd waant, er af te krijgen, doen hec hcele gezelschap hartelijk lachen. Kunstje met domino steen en. Do kunst is om met een spel domino- steencn het woord Eere le leggen. Je zult misschien denken: „dal is zoo moeilijk niet." Maar je moet dc volgende regels er bij in acht nemen. le. Elke letter moet hetzelfde aantal steènen bevatten. 2e. De steenen moeten aan elkaar slui ten volgens de regels van het gewone do- minosel, d. w. z. een 6 aan een 6,, een 5 aan een 5, enz. 3e. In elke letter moet de som van het aantal oogen gelijk zijn aan die van elke andere letter. Probeer het maar eens. SPELLETJE. Wat zou ik willen worden en waarom? Dc spelers of speelsters nemen allen plaats in een grooten kring. Ieder doet nvi aan het oar van zijn rechter buurman fluis terend de eerste vraag: „Wat wil ik wor den V' Deze vraag wordt dan door den buurman eveneons fluisterend beantwoord. Is dit in den geheelen kring gebeurd, dan komt de tweede vraag: „Waarom?" die eveneens fluisterend, doch nu aan den lin ker buurman wordt gedaan. Is ook hierop het antwoord zacht ge- volgd, dan tleeh. ieder medespeler luid dc beide antwoorden mee, welke hij gekregen heeft. Jullie kunt begrijpen, dat het daarh nooit aan de dolste en ongerijmdst-e r.K komsten hapert. B.v. Antwoord A: „Ik word kunstenaar omdat ik zoo mooi schoenen kan poeteen.' Antwoord B; „Ik word dokter omdat ik zooveel van zuurkool houd." Hoe ongewoner de antwoorden op dc tweede vraag zijn, hoe grooter vroolijkhcid er ontstaat. Jullie hebt venast opgekeken, loen daar op eens, mijn portret weer in de courant •slond. Nu ik ook hoor, ik wisi er niets van Ik kreeg zóóveel gelukwenschen van neci- jes en nichtjes, allen hartelijk dank hoor, en aan allen, die den wensch uitspreken, dal ik nog menig 5-tal jaren de Leidsche raad- scllanle mag blijven, antwoord ik hier dal ook ik hoop nog heel veel jaren voor mijn raadseljeugd te kunnen en te mogen werken, fk wil jullie nu wel eens vertellen, dat ik, toen ik 5 jaar geleden begon, nooit heb ge dacht dat dit werk mij zóó Hof zou worden. Ik ondervond in die jaren zóóveel hartelijk- Iveid en vriendschap, er zijn zóóvclen die ik door trouwe gezellige brieven heb leeren kennen, ook velen heb ik persoonlijk leeren kennen, dat ik steeds meer voel: die jeugd van de kindercourant is een heerlijk prettig stukje van mijn leven. En dan wil ik er ook nog eens bijvoegen, dat het mij zooveel, ple zier doet, dat dc ouders en zeer vele andere volwassenen mij toonen, dat ze belangstel len in mijn verhouding tot de jeugd. Moge dat nog vele jaren zoo blijven. Luistert nu eerst even goed naar dc ver andering voor de kerstvacanlie. De brieven nA 19 December moeten gewoon Dinsdags vóór 4 nnr aan het Bnrean L.D. worden be- zorgd, of over de post naar Kloosterzande (Zeeland). Zaterdag 2S December is Kerstmis das natumlijk geen contant. De kmdercon- rant kan dan pas Woensdag 30 December komen en dan niet weer Zaterdags 2 Januari maar 's Zaterdags 9 Jannari. Als het goed weer is, zoodat ik kan reizen .vertrek ik Zaterdag 19 December naar Kloosterzande en blijf er lot na Nieuwjaar. In de correspon dentie van 30 December vertel ik dan wel weer over de brieven na dien datum. Alle 20 gelukkigen gefeliciteerd incl hun prijs. De 10 getrouwen zullen waarschijn lijk allen wel al eens een prijs hebben ge had, maar die verdienen het dan ook wel, dat zal ieder met mij eens zijn. Wat zou ik dolgraag eens om oen hoekje kijken, als allen komen, om hun prijs tc halen Heel aardig hoor van degenen, die beloofden mijn jiorlret le plakken in den prijs, dien ze al hadden of in een nieuwen als ze tot de ge lukkigen zouden bohooren. Jullie ziet wol, dat ik ontzettend veel brieven heb gekregen, o zóóveel, maar ik klaag er niet over, ik stel het juist zeer op prijs, dat er zóóvelen een kansje hebber, gewaagd. Gelukkig kreeg ik Dinsdagmor gen al oen pakket, zoodat ik Dinsdags al den geheelen dag heb zillen lezen en schrij ven en loen verscheen er Woensdagmorgen weer een enorme massa Ik ben nu ge lukkig klaar met alles na te zien, te loten, en nu zal ik mijn best doen nog een woordji apart, maar dat zal niel zoo uitvoerig kun nen als anders, want niet alleen dal ik dan nooit klaar zou komen, maar ik zou ook de heelo kindercourant vullen, want ik neem natuurlijk al zooveel meer plaats in met die massa's namen en de lijsten van do prijswinnenden. De 10 getrouwen, die een prijs kregen zal ik nu maar niet ieder apart antwoorden, die hebben, hoop ik, alle lien al genoeg aan hun prijs, dien zij verdiend hebben, door zoo trouw mee te doen Willen jullie mij alle lien het plezier doen om in je prijs te schrijven, wanneer en waarom je dezen extra-prijs hebt gekregen; dat is aardig als je dan later het boek nog eens in handen neeml. Ik gun jullie allen van harte den prijs, het zijn allemaal goede bekende na men voor mij. De 10 anderen ook wel gefeliciteerd er mee; daar zijn ook veel namen bij, die ik al o zoo goed ken; ook verscheidene, die nog nooit een priis hadden, nu des te beter voor hen. Och, schrijven jullie ook maar in je boek wanneer je het kreeg. Antje Glasbergen, wel bedankt voor je portret; heel aardig bedacht van je moeder ik zal jc ook oen plaatsje geven in mijn album voor de raadseljeugd. Cornelis Valentijn (Polikliniek prof. 0 ik kreeg nu pas je briefje. Zeker mag jij meedoen. Vertel mo maar eens allerlei over je zelf, als je daar zin in hebt. Jasper Koevoet, gefeliciteerd met je ver jaardag; de anderen, die een prijs hadden, antwoordde ik niet apart, maar dit is ter eere van je verjaardag. Koos Brouwer, veel plezier in de vacajstie met al het moois, dat je op Sint Nicolaas kreeg. Cornelis Blaauw, dank voor je geluk- wensch; ik vind hel best hoor. dal je zoo Irouw gaat meedoen. Viertal uit Warmond, Breodijk en Ouds hoorn, de brieven der vorige week kreeg ik nu pas. Dank voor alle gelukwenschen en ik ben blij, dat jullie prettig St.-Nicolaas vierden. Scmien en Johanna Voorbrood, jullie hebt wel als getrouwen van vele jaren dubbel meegedaan, maar niet ieder kan gelukkig zijn, Gretha v. d. Zwart, hartelijk dank voor het alleraardigste vers, gemaakt ter eere van mnn 5-jarig bestaan als raadseltante. Ik vind het heel vriendelijk en hartelijk bedacht. Wie heelt het voor mij gemaakt' of ben je zelf al zoo ver in het dichten" Ik zal het bewaren, dat beloof ik je. Trijntje Voorma, ja, nu met de prijs raadsels moeten jullie apart inzenden. Heb je het aardige vers van Gretha gelezen, voordat zo het mij stuurde? Corrio dr Groot, je had groot gelijk, dat je voor de veiligheid der. brief nu zoo stuurde, want je brief der vorige week kreeg ik pas in dit pakket. Je begrijpt, dat jij hebt «icgen meeloten met de trouwen, maar ik an niet helpen, dat het zonder succes is geweest. Jaoobus van Veen, met de St.-Nicolaas- drukte ontbraken or zoovelen, dat was niet erg. Cbili Burgerhout, wat een grappig gedicht stuur jo mil- Wi© heult dat gemaakt? L»a© je zelf aan rijmpjes maken? Ik zoa ook liever zoo'u pop met verrassingen hebber;, dan een pak slaag met de roe. Jannie Horree, wil je mij een groot ple zier doen en niet meer met rootle inkt schi-jj. ven, dat schemert zoo voor de oogen. Je nieuwe postpapier vind ik keurig. Dank voor je gelukwenschen; ik hoop ook 'nog dikwijls een brief van je te krijgea. Trientjc Schouten, als je trouw mee blijft doen, dan ga ik je ook tot mijn groep trouwe luchtjes rekenen eu dan zal. hoop ik, jouw beurt ook wel eens komen, dat je een boek loot. Annie van den Broek, ook dank a3u jou voor je gelukwenschen. 'ïk vind het aardig als jo mij eens op komt zoeken, maar zomers in de vacantie ben ik meestal niet in Den Haag. Trijntjo Serdijn, in antwoord op jouw goede wenschcn zeg ik eveneens, dat ik hoop, dat je nog lang mijn raadsejnichtjo zult blijven. Bctsio en l'iet Vei'liat, ook aan jullie dank voor do gelukwenschen. Lena Ouwerkerk, ik heb zoo'n massa in gezonden raadsels liggen, die op eeo beurt wachten. Ik weet niet uit mijn hoofd ol dat van jou geschikt was en ik heb nu vandaag onmogelijk tijd om er naar te zoe ken. Hella ten Cate 'Brouwer, ach, dat begrijp ik, dat het gemakkelijker is voor jo om met de Kindercourant in Alpheo mee te doen, dat spreekt van zelf. De Sint uad je goed bedacht. Je zult nu misschien wel al weer spoedig op schaatsen staan. Junsje Sj&rdijn, ik begrijp, dat je het heel naar vond, dat je moeder naar het ziekenhuis moest, ik hoop van harte dat. het goed mag blijven gaan, zoodat je mij steeds betere berichten kan zenden. Dank voor je 'gelukwensch. Nees Moolenburgh, je hebt dus 2 feest dagen vlak na elkaar gehad, en veel ea. deaux gekregen. Dank voor je felicitatie voor mijn eerste lustrum. Hendrik Jan Brocksema, je bent aekae

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 18