EET MEER CHOCOLADE REEPEN )E JOCKEY No. 20175. LEIDSCH OAGBLAD, Donderdag 17 December Tweede Blad. Anno 1925. GEMEENTEZAKEN. v oec/zaa m v&rster*ken<J FEUILLET0H. Benoemingen en ontslag. Danoemd moeien worden 5 leden en 5 pi. vervangende leden der Commissie van Advies betreffende de arbeids en diensl- yoorvraarden aan het personeel in dienst der gemeente Leiden. Aftredend zijn in T eerste geval de heeren l Zrndema. J. Wilbrink, P. Heemskerk, orof- B. D. Eevdmans en H. J. Baart en in hel tweede de heeren B. J. Huurman, J. Splinter Gzn., Th. M. W. Bergers, K. Sijtsma en F. Kooislra. Tegen inwilliging van het verzqek van mej. L. M. Kievit om ontsla-g uit hare be trekking van onderwijzeres aan de Oplei dingsschool voor U. L. O. aan de Langebrug X bestaa/t bij B. en W. geen bezwaar. In de vacature, welke bij aanneming van dit voorstel zal ontstaan, kan h. i. door ^verplaatsing worden voorzien. In overeenstemming met het gevoelen van den heer Inspecteur van het Lager Onder wijs in de inspectie Leiden, wien§ advies in de Leeskamer ter inzage ligt, geven zij der halve in overweging mej. J. B. van Heuven, pndorwijzeres aan de O. L. School aan de Duivenbodestraat A, met ingang van een nader door hun College te bepalen datura, Over te pdaalsen naar de Opleidingsschool ree* U. L. O. aan de Langebrug A. Kasgeldleeningen. iB. en W. geven den Raad in overweging fiun Ooilego te machtigen, gedurende het le kwartaal 192G over te gaan tot hel sluiten yan kasgeldleeningen tot zoodanig bedrag, dat op geen enkel tijdstip xn dat kwartaal Je kasechuld de som van f 750.000 te boven «aat en onder de voorwaarden door hun col lege nader vaat le stellen. Do Stadsgehoorzaal aan de „Plnimvee- vereeniging." Door het Bestuur van de Leidsche Pluim- vec-vereeniging werd ook nu weder het ver- toek tot B. en W. gericht om beschikbaar stelling van de Stads-GehoorzaaJ ten behoe ve van de door die vereeniging in de maand Januari as. te houden Pluimveetentoon- etelling, en wel kosteloos of tegen betaling Tan een verminderd tarief. Op grond van de bekende en reeds meer malen medegedeelde motieven, geven B. en W den Raad ook nu in overweging hun dollege te machtigen de verschillende iocali- teiten van de Stadsgehoorzaal in de maand Januari a.s. gedurende een zevental dagen Ïf te staan tegen betaling van een som van 25 gulden. Verhuring van de voormalige H.B.S. Onder mededeeling, dat de verhuring van de gedieele voormalige H.B.S. voor Jongens aan ..Mathesis" afzonderlijk bij den Raad aanhangig zal worden gemaakt, geven B. en W. den Raad thans in overeenstemming meit hei advies van de Commissie van Fabricage overweging A. aan de vereeniging „Armenzorg tot wederopzegging liegen belading van een ver goeding van f 20 per jaar in gebruik te geven eenige door B. en W. nader aan te wijeen vertrekken van het perceel Pieterskcrkgraoht Mo. 11; B. aan de vereeniging „SchooLkindervoe- dtng en kleeding" tot wederopzegging tegen betaling van een vergoeding van f 25 per jaar in gebruik te geven eenige door B. en W. nader aan te wijzen vertrekken van batzei We pand; een en ander met ingang van een datum ftn onder de voorwaarden nader door B. en !5r. te bepalen. Verlenging der verordening betreffende bijslag op pensioenen. Onder verwijzing naar desbetreffende Voorstellen reeds vroeger gedaan geven B. en W. in overweging ook voor het jaar 1D20 Weer een bijslag op de pensioenen te verlee- nen overeenkomsten de thans geldende be palingen, waardoor in de verordening de Woorden „1 Januari 1926" moeten worden Vervangen in „1 Januari 1927". Verhuring van landerijen. Op 31 December a.s. eindigt de huur van Verschillende landerijen en zal derhalve we der in verhuring daarvan moeten worden voorzien. Gemakshalve zijn de terreinen in d« navolgende rubrieken ingedeeld: I. a. De perceelen wei- en teelland benoor den den Lage Rijndijk, thans verhuurd aan J. de Graaf Gzn. voor f 90 per H A. en per jaar, voorzoover een gedeelte niet aan de 1 huur moest worden onttrokken ten behoeve van don woningbouw van „de Eendracht" en den bouw van do zweminrichting aan de Zijl. Van het aan de huur onttrokken gc- I deello zijn later weder tot 31 December I 1926 strooken in gebruik gegeven aan P. Glasbergc-n en J. Wervelman voor f 176 per H.A. b. De perceeden teelland verpacht aan P. Glasbergen voor f 70 per H.A. en per jaar. Tlians komen, in verband met een en ander, ter verhuring beschikbaar: 1. De perceelen weiland ten noorden van de Ringsloot, groot 5.29.20 H.A. Hiervoor heeft zich o.a. als gegadigde aangemeld A J. Rodenburg, die hét land thans reeds in onderhuur heeft en bovendien tot 31 Decem ber 1926 -rechtstreeks van de gemeente voor -f 400 in totaal per jaar in gebruik heeft het aan de overzijde van den spooweg gelegen perceel weiland, groot 1.88.50 H.A. De heer j Rodenburg biedt voor de vrijkomende lan derijen bij een huurtermijn van 5 jaren (ein digende alzoo 31 December 1930) een prijs 1 van f 180 per HA. en per jaar, dat is dus het dubbele van de tegenwoordige op brengst, terwijl hij verder genegen is over eenkomstig den door B. en W. geuiten wensch nu reeds eveneens lot 31 December 1930, met handhaving van den thans gel denden prijs, te verlengen de huur van het terrein Sectie N no. 177. Aangezien laatst genoemd land alleen over de perceelen ni9 173 en 174 is le bereiken, is een dergelijke combinatie in één hand ongetwijfeld wen- schelijk, terwijl een regeling volgens welke dc huur gelijktijdig afloopt, met het oog op do ligging, ook ten zeerste aanbeveling ver dient. B. en W. hadden reeds besloten aan den Raad voor te stellen de huur aan den lieer Rodenburg te gunnen, toen zich de heer W. van der Meij door lus9chenkomst van mr. P. E. Brtet tot hen wendde, met het ver zoek ook voor de huur van de perceelen nis 173 en 174 in aanmerking le mogen ko men. Aanvankelijk bepaalde hij zich tot de bereidverklaring een hoogeren prijs dan de heer Rodenburg to geven, zonder een bepaal de som te noemen, doch naderhand deed hij een bod van f 225 per H.A. Hoewel, deze prijs niet onbelangrijk hoo- ger is, zoo konden B. en W. toch geen aan leiding linden op deze aanbieding in te gaan, omdat het 9ladium, waarin de onder handelingen met den heer Rodenburg ver keerden, toen reeds te ver gevorderd was, om deze af te breken; o.a. was diens bod bekend. Tc minder termen achtten zij daar toe aanwezig, onryiat hun was gebleken, dat de bewering-van den heer van der Meij als zou de heer Rodenburg het land. dat thans bij dezen 'in onderhuur is, hebben verwaarloosd, niet strookt met dc feiten. In tegendeel heeft laatstgenoemde den grond, die aanvankelijk in slechten toestand ver keerde. belangrijk verbeterd, zoo. zelfs, dat hij nu het dubbele wil geven van den prijs, dien het land tot nog toe opbracht. Van den goeden staat, waarin het land thans ver keert. te profiteeren, komt in de eerste plaats toe dengene, aan wien die betere toe stand is te danken. B. en W. meenen daar om geen wijziging te moeten brengen in hun reeds genomen besluit, om den Raad in overweging te geven de landerijen op den aangegeven voet aan den heer Rodenburg te verhuren. 2. a. de westelijke strook van het ten noorden van den toegangsweg naar de Zweminrichting ..de Zijl" gelegen kadastrale perceel Sectie N. no. 203, ter grootte van 0,25.00 H.A.; b. de oostelijke langs de Zijl gelegen strook van bedoeld perceel, alsmede de ka dastrale perceelen Sectie N. nis 201 en 202, eveneens gelegen ten noorden van boven- genoemden toegangsweg. De heer F. Wervelman, alhier, huurder van aangrenzende aan de gemeenten toebe- hoorende strooken. heeft verzocht dezen grond voor den tijd van één jaar te mogen huren voor den prijs van f 176 per H. A, voorzooveel betreft de sub a. bedoelde strook cn voor de som van f 30 in totaal voor wat betreft den sub b. genoemden grond. 3. a. de perceelen teelland, gefegen ten zuiden van den zooeven genoemden toe gangsweg ter grootte van 3.50.00 HA. b. het perceel teelland. gelegen ten noor den van dien toegangsweg, ter grootte van 0 42.00 H.A. Als huurder van dezé perceelen voor den tijd van één jaar heeft zich aangemeld de heer P. Glasbergen te Rijnsburg, eveneens reeds huurder van aangrenzende aan de gemeente toebehoorendo strooken, die voor de sub a. genoemde pefceelen een huurprijs van f 100 per H. A. en voor het sub b. be doelde perceel een van f 176 per H.A. biedt. Wordt overeenkomstig het sub 2 en 3 ver melde besloten, dan eindigen alle door de heeren Wervoiman on Glasbergen gepachte landerijen op één datum. II. De ten westen van de trambaan 's-Gra- venhageVoorburgLeiden gelegen percee len weiland, thans verhuurd aan C. L. van Velzen. alhier, voor de som van f 300 per jaar, welke huur indertijd is overgenomen bij den aankoop van de N.V. v.h. Gebrs. de Graaft en die tegen 1. Januari a.s. dezerzijds werd opgezegd. Het perceel M. 4135, groot 0.56.70 HA., komt voorloopig niet voor verhuring in aan- mèrking. aangezien de Dienst van Gemeen tewerken bieppver dc beschikking behoeft als zodenlerrein. Het land M. 4138, grool 0.55.10 HA., wenscht de heer G. F. Hemerik. alhier, voor den tijd van drie jaren te huren tegen' een jaarlijkschen huurprijs van f250 per HA". Met deze huursom kan volgens B. en W. genoegen worden genomen. III. De ten westen van de trambaan 's-GravenhageVoorburgLeaden gelegen moestuin met daarop staande schuur, be-v hoorende bij het landgoed „Zuideracht", groot 0.20.28 HA., thans verhuurd aan den heer J. de vGraaff voor de som van f 60 j per jaar. Waar de tegenwoordige huurder niet meer voor het gebruik van den grond in aanmerking wenscht te komen, kan volgens B. en W. aan het verzoek van G. J. van den Berg alhier, om den tuin voor 3 jaren, tegen den thans geldenden huurprijs van f 60 per jaar te mogen huren, woVdon voldaan. IV. het ten westen van genoemde tram baan gelegen perceel teelland groot 0.53.10 H.A. De tegenwoordige humder, B. Siim- mers. alhier, wenscht de huur, voor den tijd van 3 jaren, te conlinueercn tegen den (hans geldenden huurprijs ad f 125 per jaar. V. de perceelen tuinland in de Waard, kadastraal bekend Sectie N. nis 333. 334, 335 en 336. groot 1.68.44 H.A De tegenwoordige huurders. W. en N. Bink alhier, hebben verzocht de perceelen wederom, voor den tijd van 2 jaren, tegen denzelfden huurprijs, ad f 800 per jaaT, te mogen huren, waartegen geenerlei beden king bestaat. B. en W. geven den Raad in overweging overeenkomstig bun voorstellen te besluiten. Opdracht tot uitvoering van de Ingekomen Stukken en het Sleno-Anaiy'dsoh Verslag. 27 November 1922 weid, overeenkomstig een voorstel van B. en W., besloten de Han delingen van den Raad le beginnen met 1 Januari 1923 steno-analytisch te doen be werken. De levering van de Ingekomen Stukken en van het gedrukte steno-analy tisch verslkg werd voorts voor den tijd van 3 jaren, ingaande 1 Januari 1923, opgedra gen aan de N.V. Boek-, Courant- en Han delsdrukkerij v.h. J. J. Groen Zoon, tegen de minimum tariefprijzen van de Nederland- sche Drukkerijbonden, benevens een vergoe ding van f 90 per zitting voor het samenstel len van het steno-analytisch verslag. Omtrent de levering van dit drukwerk, na 1 Januari 1926, dient derhalve thans een beslissing te worden genomen. B. en W. hebben daarom bijtijds onder handelingen aangeknoopt met de N.V. v.h. J. J. Groen Zn. omtrent een verdere con tinuatie van het contract. De firma is bereid wederom voor den tijd van drie jaar zich met het drukken le belasten en wel tegen een prijs van f 15.25 per pagina. Tegen hand having van de vroegere bepaling „tegen de j minimum tariefprijzen van dc Nederl. Druk- kerijbonden" bestond bij B. en W. bezwaar. Met den prijs, nu gesteld, kunnen zij zich vereenigen en waar de firma steeds lot bij zondere tevredenheid het werk uitvoert, ge ven B. en W. in overweging de levering we der voor drie jaar aan deze firma le gunnen. RECLAME. 812 r* N.V.hüllan\^ |Z.WiTSF.R CHOCftLADE- Fi Wijziging der annuïteit ten aanzien van een zestal premiebouwplannen. Voor een zestal .7.g. premiebouwplarraua werden de voor de stichting benoodigde gelden na aftrek van do van het Rijk geno ten premie, door de gemeente uit eigen kas verstrekt tegen een rente van 6 pOt. Aangezien het grondvooTschot in 75 ja ren en het bouwvoorschot in 55 jaren moet worden terugbetaald werd de annuïteit in vorband met dit rentepercentage vastge steld op 6.Ó77 pCt. en 6.253 pCt.. Het be treft twee gemeentelijke bouwplannen, tweo van „De Eendracht", één van Tuinstad- wijk'' en een van „Ons Doel." In het geheel moest de gemeente daar voor een bedrag van ruim f 2.32O.CO0 four- necron. Hiervan werd door de gemeente zelf nog slechts een som van f 350.000 ge leend, en wel een bedrag van f 320.000 a 5% pCt. ten behoeve van het lo gomeentelijk bouwplan en een bedrag van f 230.000 a 6 pCt. ten behoeve van het lo bouwplan van „de Eendracht", in beide gevallen ver hoogd met de provisiokosten, waardoor deze leeningen der gemeente feitelijk ko men te staan op ruim 6 pCt. en 6!4 pCt. per jaar. Het overige benoodigde kapitaal, ad plm. f 1.770.000, werd intusscken nog niet in een vaste leening opgenomen .doch kon, voor zoover de gewone kasmiddelen der ge meente niet toereikend waren, worden ge put uit de deposito's der bedrijven, zoo noodig aangevuld met tijdelijke kasgcldop- nemingen. Terwijl nu, gelijk werd opgemerkt, bij de kapitaalverstrekking voor deze bouw plannen bepaald werd, dat aan do gemeen te een annuïteit moest worden voldaan, 'be rekend naar een rente van 0 pCt., is do rentevoet inmiddels gedaald en behoeft de gemeente op haar beurt voor do genoemde déposito's en kasgeldopnemingen geen 6 pCt. te vergoeden en zal zij ongetwijfeld ook bij het sluiten van een vaste leening voor een lager percentage slagen. Er zijn daarom naar meening van B. en W. termen aanwezig tijdelijk dc aan de gemeente ver schuldigde rente over de verstrekte bouw- kapitalen te verlagen, wat uiteraard een vermindering van huurprijzen medebrengt. Het is thans nog nietr met zekerheid te zeggen, wanneer en voot welk doel een de finitieve leening zal worden gesloten, doch het komt B. en W. voor dat, in afwachting daarvan, de door de Vereenigingen en de Stichting te betalen interest, voorloopig voor den tijd van jaar, derhalve tot 1 Juli 1926, op 5Vè pCt. kan worden gesteld Tegen dien tijd kan onder oogen worden gezien, wat na dien datum dient te ge schieden; de alsdan te nemen maatregelen zijn, zooals van zelf spreekt, afhankelijk van heb al of niet consolideeren dor vlot tende schuld on van den prijs van het geld op dat oogenblik. Bij deze voorloopige vermindering der rente zouden B. cn W. buiten beschouwing wenschen te zien gelaten de hierboven ge noemde reeds gesloten leeningen van f320.000 a 5 3/4 pet. en f230.000 a 6 pet.; weliswaar is de daarover door de gemeente verschuldigde rente eenigszins hooger, dan zij bij aanneming van hun voorstel over het tijdvak 1 Januari1 Juli 1926 van de be- tiokken Vereenigingen en van de Stichting ontvangt, doch men mag, zonder dat een juiste berekening daarvan is te geven, aan nemen, dat dit betrekkelijk geringe verlies wordt goed gemaakt door de marge, die ook nu nog blijft bestaan lusschen het te ont vangen tijdelijk verlaagde 'rentepercentage en dat, hetwelk de gemeente zelf verschul digd is, een en ander gerekend over öc be doelde zes plannen. De door B. en W. gewenschte maatregel kan zich uiteraard alleen uitstrekken tot die bouwplannen, die de gemeente zelf finan cierde cn waarover zij dus volledige zegging schap heeft. Zij kunnen een voorstel van gelijke strekking derhalve niet doen ten aan zien van de complexen, waarvoor door het Rijk op den voet der Woningwet voorschot ten worden toegekend, om de eenvoudige re den, dat slechts het Rijk en niet de ge meente daarover te beslissen heeft, welke laatste immers slechts als intermédiair op treedt tusschen vereeniging en Rijk. Men kan dit betreuren, maar men zal zich daar bij hebben neer te leggen zoolang het Rijk, met liet oog op de voorwaarden van zijne loopendo leeningen, niet cenzcHde gedrags lijn kan volgen. Inlusschen dient in het oog le worden ge houden, dat juist de plannen, die wegens do hoogc huurprijzen de meeste zorg baren, thans toch niet van de daling van den rente voet zouden kunnen profiteeren, omdat voor die complexen de voorschotten, tezamen groot f 4.800.000 door het Rijk werden ver leend tegen 5 pet. Bedoeld zijn: het lc plan „Tuinstadwijk" 208 woningen (f 8.05) het 2e plan „De Goede Woning 150 wo ningen (f7.20); het le plan „Ons Doel" 50 won. (f7.16); het 2e plan „Eensgezindheid" 114 wonin gen (f6.47); het 3e plan „Eensgezindheid" 36 wonin gen (f 6.15). Voorschotten a 6 pet. werden door hel Rijk tot een totaal bedrag van f 1.672.000 toe gekend voor onderstaande plannen: 3e plan (afbouw) „de Eendracht" 9 wonin gen (f 6.34); 5e plan „De Eendracht" 60 woningen Cf 4.95) Uit het E n g e1s c h door ARTHUR APPLIN. Vertaling van Mevr. M. J LANDRé—TOLLENAAR. (Nadruk verboden). V) Hij hield van Fay hetzij omdat, hetzij iliel:ejenstaar.de dat hij in haar zijn vrouw terug zag. Hij hield nog meer van hel Jog. Hat Jog had aan zijn zijde geleefd, had met hem gestreden, gewerkt en gewed. Hij was nooit teruggedeinsd voor zijn ijze ren discipline. Als hij aJ en toe eens een af rammeling kreeg had hij het gedragen als een manMarton zag nog net het kleine donkere hoofdje boven den schoor steenmantel uitsteken. En toen zag Marton nog iela anders, dat hem snel deed afstijgen en naar huis terug deed kecren. Het Jog draaide zich om, toen hij hem hoorde ko toen en blies een rookwolkje uit, toen zijn vader op hem toetrad, de zweep in dc hand. ,Jk dacht, dat u weg was," zei hij kalm. De trainer bleef voor zijn zoon staande scherpe trekken van zijn gezicht kwamen Merk uit. „Gooi die sigaret weg. Ik heb je gezegd, •kt ik je, den eersten keer, dat ik je zag "token, een pak slaag zou geven." „Dat is zoo. Maar het is tang geleden." ..Maar hebben zal je het." zei Marton Hij stak de hand uit om hel Jog bij «Jn kraag te pakken. Maar de jongen keer- <lf' z;ch om en liep op hem foe. Hij richtte zichtte zich op en keek hem recht in de oogen. „Vader, ik ben geen jog» meer. Doe dat als het u blieft niet meer." Marlon keek zwijgend in de blauwe oogen. Toen liet hij den arm zakken. „Dat vergat ik," zei hij kortaf. „Dan is het goed, vader." Het Jog liep te rug en nam de sigaret weer in don mond. „Ik rook niet dikwijls; alleen als ik denk." „Ik heb je gezegd, dat het beter was niei te denken," zei Marton heesch. Plotseling sloeg hij den arm om zijn zoon, kuste hem op het donkere kroeshaar en ligp toen snel naar buiten, steeg op en reed in draf de op rijlaan af. - Het Jog rookte zijn sigaret op en ging toen terug naar de stallen. Om één uur was hij in zijn slaapkamer; een laag vertrek met zware bafken-zoldering. Om het open staande raam bloeiden bijna het heele jaar door maandroosjes. Hij verwisselde zijn grove slafpak voor een mooie rijbroek, nieu we bruine schoenen en leeren beenkappen. Hij deed een boord om en strikte met einde- looze zorg zijn blauwzijden das. Toen hij klaar was bekeek hij zichzelf geruunen tijd in den spiegel. Het beeld, dat hij daarin zag vermaakte hem blijkbaar, wamt zijn mondhoeken begonnen te trillen en hij kon een glimlach niet onderdrukken. Hij zelle een blauwen villhoed op, ging naar buiten, spande een dikken pony, die bekend was onder den naam van „Sprotje", voor den pony-wagen, en reed naar het slniion in Epsom. HOOFDSTUK UI. In Londen trok Fay Marton de aandacht. Buiten verspreidde ze een aangename sen satie. Hel was misschien meer haar per soonlijkheid daal haar schoonheid. Ze ver heugde zich in het bezit van blond haar en donkere oogen: fijne, frissche lippen en eem blank, roze teint. De mode kleeddde haar goed: korte rokken en korte mouwen. Ze maakte meestal haar jurken zelf en besteed de de rest van haar geld aan kousen en schoenen. Het Jog verafgoodde haar; hij bewonderde haar smaak en hield van haar kleeren. Alles was volmaakt aam Fay. maar hij deed zijn uiterste best zijn liefde en be wondering 1e verbergen onder een spot tend air. Men kon geen grooter tegenstelling den ken dan tusschen deze-twee, zooals ze daar zaten en den ponywagen, waarvan het ko per glinsterde. Een schilder zou er door geïnspireerd worden. In Epsom maakte het alleen kwade tongen los. „Daar gaat Marlon's stelletje," zeiden de menschen en haalden de schouders op, ter wijl ze omkeken „Een raar paar, net' zoo raar. als de pairden, die te trainen." „Die man, Bert Tompsoo, is verliefd op me," vertelde Fay aam Tony. „Ik heb er naar gehunkerd om het je te vertellen. Het"Jog haalde zijn smalle schouders op en zette de pony aam. „Ik hoop, dat je met hem zult trouwen." Fay's bleek gezichtje bloosde. „Tony, wat een idee. Ik geloof, dat je eigenlijk niets om me geeft. Trouwen met Tompson I" Ze hui verde. Ik begrijp niet, waarom vader hem nog langer duidt" Het Jog grinnikte. „Omdat het met vader bijna gedaan is. We zijn hem geld schul dig. Bert Tompson heeft ons er in laten vlie gen voor dien bokswedstrijd, aanstaanden Dinsdag. Ale het een beetje wil zuilen va der en ik nog straatzangers moeien worden tenminste ails er niet gauw verandering komt." Er gleed een angstige uitdrukking over Fay's gezichtje. Maar die verdween even snel als ze gekomen was. „Maar de Kameel is er toch nog. Je hebt me gezegd, dat die ons uit den nood zou helpen." „Ze willen hem niet vertrouwen. Ik heb aan juffrouw Etaikes gezegd, dat ze voor thee zou zorgen, als je kwam," zei (iet Jog. toen hij de oprijlaan opreed en stil hield voor het huis. „Ik kom dadelijk terug. Dan gaan we gezellig bij hel vuur zitten pro» ten." „Daar heb ik zoo naar verlangd," zei Fay en staple uit. Ze liep snel de hall in, maar bleer plotseling slaan. Er stond een raam met zijn rug naar het vuur, de handen in de zakken. Het was Bert Tompson. „Hallo, Fay, .dat is een verrassing," riep hij uit. ,J<et dogeen, die ik het liefst van alles zou zien." Hij stak beide grove, roode hamden uit en trok haar naar zich toe. Fay trachtte haar afkeer te verbergen Ze had er naar verlangd een heelen middag met Tony bij het vuur te zitten pratent En daar was nu juist die mam Ze had nooit anders dam terloops aan Tompson gedacht. Ze had het vervelend gevonden met hem te dansen, omdat hij dik en grof was en zijn partner altijd stijf vast hiehl, alsof het oen koude nacht was en zij een warmwater- kruik; hij was de soort man, die de heele dansinrichting als van hem beschouwde en dacht, dat alle meisjes er waren om hem bezig te houden, aHeen omdat hij betaald had om het voorrecht te hebben er te mo gen dansen. Ze had wel eens medelijden met hem gehad, zooals ze met iedereen medelijden had, die onhandig, lomp en lee- Hjk was. Toen nu zijn warme, groole handen de hare drukten, liep een koude rifling over haar rug. Genegenheid voor Dikken Toml Ze lachte, toen ze ineens het bespottelijke van den ioesland zag. In Londen met zijn steen- en betonmassas, zijn mist en donde rend verkeer kon hij nog wel door den beu gel. Hij was één van het lawaaiige soort. Hier, in het nette eenvoudige dorpje viel hij geheel uit het kader, was bij bijna weer zinwekkend. „Het Jog heeft me niet gezegd, dat u hier was; hij zei, dat u er geweest was, maar weer weg was. Waar is vader?" Fay zei dit alles in één adem en maakte zich iegelijk los. Voordat hij antwoordde, haalde Tompson een groole sigaar te voor schijn uit een gouden koker, beet de punt af en slak haar aan. „Naar Galwick om zijn laatste duiten ie verdoem aan Sneller." Hij knipoogde. „Ik vind niet, dol hij heele- maal eerlijk is tegenover jou en hel Jog." „Vader is ailijd eeriijk" antwoordde ze snel. Ze had haar hoed en mantel op een stoel gelegd en stond nu op een voetcbankje haair haar glad te strijken voor den spiegel; ze haalde een poederdonsje te voorschijn en begon haar gezicht te poederen. Tompson sloeg haar gade; zijn oogen straalden van bewondering, maar hij lachte sportend. Toen ze op den grond sprong, griste hij het poederdons uit haar handen en zwaaide het rond aan het rood zijden koord. „Race wezens zijn jullie vrouwen. Ik bob nooit veel te maken gehad met vrouwen." Fay keek Tompson aan met de handen op den rug. „Dat meen ik ook op te maken uit de manier waarop u zich tegenover vrouwen gedraagt." (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 5