No. 20167. LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 8 December Derde Blad. Anno 1925. UIT DiRIJNSTREEK. Negen dagen verkouden. UIT DE OMSTREKEN. RECHTZAKEN. RADIO-PROGRAMMA Bodegraven. De lieeren W. M. v. d. Bunt en T. Poot Uebben liun benoeming respect, tot ouderling en diaken der Ned - Hervormde kerk .aangenomen. In de Ned.-IIerv. Kerk is tbans aan nagiften voor de z g Najaarscollecte nog bedrag van f 145 ingekomen, zoodat het totaal-bedrag der collecte nu de respectabele som van f 1350 bedraagt, Met toestemming van hel gemeente bestuur is een collecte langs de huizen ge houden voor het Nationaal Blindeninstituut te Wolfhezen. Deze heeft in totaal opge bracht f 119.07. De heer J. W. Drewes. tijdelijk onder wijzer aan de Groen van Prin3terer-school ▼oor Mulo, hoofd de heer Maaskant, alhier, is benoemd aan een Chr. school te Zaandam. Hazerswonde. Burger 1. Stand. Bevallen: W. M. van der Yoort geb. Vrij burg, Z. Overleden: W. G. van Ooijen wed. van W. J. Ravensberg, oud 89 jaar. Leiderdorp. Ingevolge de Vee- en Vleeschkeurmgswet zijn in de maand Nov. ter secretarie aangegeven: 13 runderen, 16 varkens en 1 schaap als bedrijfsslachting; als huisslachting 11 varkens en als nood- slachting 1 rund, 1 varken en 2 schapen. Aan keurloon werd ontvangen f 213,50 - Nieuwe-Wetering. Vrijdagavond hield de groep Nieuwe-Wetering vau den R.-K. Landarbeidersbond afd. Roelofarendsvetm ibaar jaarvergadering in bet café van de wed. de Wit alhier. De Voorzitter, de heer Klerks opende de vergadering met den chr; s te lijken groet en een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen. In het bijzonder richtte hij het woord tot den nieuwbenoemden advi seur, den weleerw. heer Th. van der Lugt. Spr. hoopte dat bestuur en leden aangenaam met den adviseur zullen samenwerken. De notulen werden hierna door den secretaris gelezen en onveranderd goedgekeurd. Hierna kwam aan de orde de periodieke aftreding van bet lid Kouwenhoven. Deze werd door de vergadering wederom bij accla matie herkozen. Als lid voor bet afdeelings- bestuur, waarvoor de heer Kouwenhoven had bedankt werd gekozen de heer Klerks. Beide genoemde hoeren namen de benoe ming aan. Het afdeelingsbestuur dankte den heer Kouwenhoven voor hetgeen bij voor de afdeeling heeft gedaan. Hierna weid in den breede besproken de werkloosheidsbestrij ding, waarna de geestelijk adviseur het woord nam en in het kort memoreerde wat zijn voorganger, de weleerw. heer E Mathot in (Me jaren tot stand had gebracht Vooral wees hij het op zijn initiatief opgerichte kin. dertoeslagfonds, welk fonds, zoo goed kan Werken vooral in de dagen der werkloosheid en spr. spoorde de leden aan steeds blijmoe dig hun offertje voor dat fonds af te staan om zoodoende in de zorgen der groote gezinnen eenigszins tegemoet te komen. Hierna werd de vergadering door den Voorzitter op de getuTükelijke wijze gesloten. Roelofarendsveen. Zondagmorgen reed de heer G. S. landbouwer te Nieuwe-Wele- ring naar de kerk. Ter hoogte van den heer S. brak plotseling de streng waarmede het paard aan het rijtuig bevestigd was, waar door de wagen, waarin 4 personen zaten •aohteruit op het ijs gleed. Gelukkig bleef het Tijtuig op het ijs slaan, zoodat de inzittenden met den schrik vrij kwamen. Het voertuig werd door behulpzame handen weder op den weg gebracht. De wagen was iels bescha digd. In het verslag van Vrijdagavond over da oprichting van een damclub staat dat de Leidsche Damvereeniging aan de seance zal meedoen, hetgeen moet zijn de Leider- dorpsche Damvereeniging. Waddinxveen. Gemeenteraad. Uitgezonderd de heer Galama zijn alle leden aanwezig. Voorzitter: de burgemeester, de heer P. A. Troost. De notulen worden onveranderd vastge steld. Ingekomen is een schrijven van het be stuur van het genoodschap tot zedelijke verbetering van gevangenen te Rotterdam, waarbij dank betuigd wordt voor het ver- leenen van een subsidie van f 25 uit de ge meentekas over 1925 MededeeliDg wordt gedaan van de goed keuring dtior Gedep. Staten van de volgende raadsbesluiten: Besluit tot continueering van het coju tract met de beide asch- en vuilnisophalers in deze gemeente.gedurende 1926 Idem tot verkoop van grond aan de hoe ren C. Kroon en K. Ende, beiden alhier. idem tot ruiling van grond met den heer J. van Nielen alhier. Door Ged. Staten is teruggezonden een besluit van den raad tot het verleenen van een bouwvoorschot aan de Woningbouw- vcreeniging „Waddinxveen", met verzoek eenïge redactiewijzigingen aan te brengen. Z. h. s. besloten hieraan te voldoen Aan de orde is thans punt 3 der agenda, het verzoek van de firma W. Mulder en Zn. I2 Waddinxveen, om motorgas te mogen ontvangen tegen den prijs van 6 cent per kub. M. B. en W. adviseeren op 'dit verzoek af wijzend te beschikken. Het gaat niet aan, den prijs van het industriegas te verlagen. Immers wordt deze verlaagd, dan willen vele fabrikanten hun electrische drijfkracht afschaffen en daarvoor in de plaat- stellen gasmotoren, en dit zou tengevolge hebben, dat het electriciteitsbedrijf in u*jnd'r gun stige conditie zou geraken. Bovendien zou er dan heel wal inecr gas moeten worden afgenomen, legen den ver minderden prijs, voordat men op tie vroe gere financieele basis zou zijn aangeland. De rapporteur van de commisvr voor de financiën, de heer Tafianie, deelt mede, dat de commissie het standpunt van B. en W. mt koopmansoogpunt beschouwd kan bil lijken. Evenwel kan zij er zich niet mede .Vcrecniger.. dat den eenen industrieel -krachtgas wWlt geléverd voor 6 cent pjr kub. M,, wat het geval is met deu lieer Broer alhier, die gas voor zijn bedrijf ont vangt a 6 cent-per kub M terwijl'anderen daarvoor. 12V* ct. per kub. M moeten be talen. De voorzitter merkt op, dat de heei Broer geen kracktgas ontvangt, maar ver- warmingsgas. Wel gebruikt deze bet in zijn bedrijf, maar louter voor vervarmings- doeleinden. Hij waarschuwt den raad op bet- gebied der gasprijzen voorzichtig te zijn, want hiervan hangt het wel en wee der ge meentebedrijven af. Wethouder Visser waarschuwt eveneens tegen hefc verlagen der prijzen voor kracht- gas. De heer Fafianie, vindt het onbillijk, dat de eene industrieel meer moet betalen, dan den ander, en daarvan is hier z.i. sprake-. Immers de heer Broer gebruikt het gas wel degelijk ten behoeve van zijn bedrijf, ai gebruikt nij het m verband met zijn be drijf meer voor verwarming dan voor kracht. De heer Jonkheid is van hetzelfde gevoe len, eveneens de heer Van der Hee. De heeren Barbier en Vis vinden hel eveneens alleszins billijk dat door alle in- dustrieelen hetzelfde wordt betaald. Het ia voor die allen hun broodwinning en hier mede dient zeer zeker gerekend te worden. De heer Van Lange merkt op, dat inder daad het gas geproduceerd wordt uit de zelfde steenkolen en door hetzelfde pijpje, de verbruikers bereikt. Er is dus opper vlakkig beschouwd alles voor te zeggen, dat allen voor het gas denzolfdon prijs be talen. Maar in verband met het electrici teitsbedrijf is het noodzakelijk de vastge stelde prijzen voor krachtgas to handha ven. Bovendien, indien de heer Broer er toe mocht willen overgaan een gasmotor aan te schaffen, dan zou hij wel degelijk den hoogen prijs hebben tc betalen, voor het gebruik van krachtgas. Spreker is het er niet mede eens dat de heer Broer kracht gas ontvangt voor 6 cent, hij gebruikt dit wel in zijn be da-ij f maar louter voor verwar ming. Wethouder Herfst wijst er op, dat het voorstel van B. en W. een schijn van on billijkheid heeft, maar het kan onmogelijk anders. Wanneer de prijzen van het kracht gas verlaagd worden, zal dat een zeer na- deeligen invloed uitoefenen op het electri citeitsbedrijf. Vele industrieelen zullen dan him eleotrische krachtwerktuigen afschaffen en er gasmotoren voor in de plaats stellen. Het voorstel van B. en W. wordt thans, waar de oppositie enkel gericht is op het verschil in de gasprijzen, aangenomen met 10 tegen 2 stemmen. Punt 4 der agenda is een verzoek van het bestuur der afdeeling Waddings veen van den Bond van pluimveehouders in Zuid- Holland, om van gemeentewege, voor den in het laatst van December 1925 te hou den pluimveetentoonstelling, een eereprijs beschikbaar te stellen. B. en W. advi seeren een bedrag van hoogstens f 15 voor dit doel beschikbaar te stellen, voor de aanschaffing van een medaille of kunstvoor werp. Evenzoo adviseert de commissie voor de financiën. De heer Barbier kan zich met den in houd van dit verzoekschrift, voor zooveel men het houden van pluimvee een algemeen belang noemt, niet vereenigen. De heer Van Lange bestrijdt den vorigen spreker. Z.i. dienen de pluimveehouders wel degelijk het algemeen belang en spreker hoopt, dat het dezen gelukken mag in hun streven zoover te slagen, dat de kippen binnen niet al te langen tijd per dag 3 eieren zullen leggen. Dit is voorzeker een algemeen belang. (Gelach). Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Punt 5 der agenda: Voorstel van B. en W. om de helft der kojsten van aansluiting aan het telefoonnet van de woningen der plaat-selijke geneesheëren voor rekening der gemeente te nemen Dit voorstel heeft de instemming van dc commissie voor de fi nanciën en wordt z.h.s. aangenomen. Thans volgt het voorstel van B. cn W. tot herziening der belooning van de schoon- maakster der '0. L. School aan de brug. Toen de gasveiwarming in die school was aangebracht en dientengevolge, de werkzaamheden in de wintermaanden min der werden, werd het salaris der schoon maakster in de wintermaanden gelijkgesteld met dat in de zomermaanden. Maar aange zien in het natte jaargetijde de school toch veel vuiler wordt, dan in den zomer en dus gedurende dat jaargetijde het schoonmaken der school meer tijd neemt, meende de schoonmaakster gedurende dien tijd recht te hebben op. hooger salaris n.l. f 7 per week tegen f 5.40 per week gedurende de zomer maanden. B. cn W. adviseeren deze ver hooging welke hun billijk voorkomt, le ver leenen. Evenzoo adviseert de commissie voor de financiën. Het voorstel wordt zonder h. s. aangenomen. Aan de orde is het voorstel van B. en W. tot liet verleenen van eervol ontslag aan een leerkracht aan de O. L. School aan de Brug. Daar het aantal leerlingen dezer school terugloopt, zal er overeenkomstig art 5 der wet van 30 Juni 1924 (Staatsblad no. 319. op 1 Januari a.s. een leerkracht te veel aanwezig zijn. In overleg met den In specteur van het L. 0. te Gouda en met het hoofd van voornoemde school, adviseeren B. en W. aan mej. J. J. van Nijendaal. als zoodanig met ingang van 1 Januari a.s. ont slag te verleenen. Dit voorstel wordt z.h.sh aangenomen. Punt 7 der agenda: voorstel van B. en W. tot conversie der volgende geld leeningen: a. een geldleening van f 25 000 voor uit breiding der gasfabriek tegen een rente van 6Va pCt. 's jaars, welke leening thans nog groot is f 18.750; b. Idem van f 3500 voor hetzelfde doel tegen dezelfde rente per 31 December, nog groot f 3000; c. Idem van f 16.000 voor ambtswoning burgemeester tegen een rente van 7 pCt. 's jaars per 31 Dec. a.s. nog groot f 14.400; d. Idem van f38.400 voor de Mulo-school tegen een rente- van 6 pCt. 's jaars. welke per 31 Dec. a,s. nog groot is f cö.200; totaal f 71350. Deze leeningen kunnen geconverteerd worden bij de Maatschappij voor gemeeixte- crediet in een leening tegen 5 pCt. 's jaars. Bl on W. adviseeren het aanbod van voor noemde maatschappij te aanvaarden. Even zoo adviseert de commissie voor de finan ciën. Hot voorstel 1 wordt z. h. $1. aange nomen. - v Punt 8 der agenda. Herziening van het reglement voor de levering van gas. water en eleclrieileit wordt na eenige op- en aan merkingen vastgesteld. In verband met de conversie der geldlce- ningen stellen B. en W. voor de begrooling dezer gemeente dienst 1926 le wijzigen. Z.h.st. wordt hiertoe besloten. Hicropi sluit de voorzitter de veren dering. RECLAME. Er wordt beweerd, dat een neusverkoudlieid 9 dagen duurt en dan van zelf verdwijnt. Iedere behandeling zou doelloos zijn; maar dat is bijgeloof. Een neusverkoudheid kan men dikwijls in eenige uren mei „Forman" kwijtraken. Forman brengt direct verlichting; slijm- afscheidingen, gloeien en opzeilen van het gelaat houden op en daarmede ook de hoofd pijn en benauwdheid. Forman is in alle Apotheken en Drogislerïjen verkrijgbaar. Vraagt niet naar „een middel legen ver koudheid", doch eischt „F o r m a n" voor den prijs van Fl. 0.4o per doos.773 f Haarlemmermeer. De echlgenoote van den melkhandelaar St le Aalsmeer kwam Zondag door de gladheid van den weg zoo danig te vallen, dat zij bewusteloos bleef liggen. Bijgebracht bleek, dat zij een sleutel been had gebroken. Naar w ij vernemen was de toestand van den 13-jarigen H. Driessen, die op den Hoofdweg in de Haaïlemmermeer met z'n fiets door een auto van de firma V. en D. uit Haarlem werd aangereden en ernstig ver wond naar dc Maria-stichting aldaar werd overgebracht, in de laatste dagen plotseling zorgwekkend geworden. De knaap i9 thans in genoemde inrichting aan de gevolgen overleden. Zaterdagmorgen bad in de Beurs te Hoofddorp een bijeenkomst plaats van de besturen van dc afd. Haarlemmermeer van de Holl. Maatschappij van Landbouw, den R.K. Land- en Tuinbouwbond cn de Chr. Boeren- en Tuindersbond cn een groot aan tal fijnzaadverbouwers, om te komen tot een regeling met betrekking tot bet afsluiten van contracten met den zaadhandel, in verband met de teelt van fijne zaden in den Haarlem mermeerpolder enz. Na breedvoerige bespre king, waarbij zich ten aanzien van som mige punten nogal verschil van inzicht openbaarde, werd toch tot de oprichting van een Bond van fijnzaadverbouwers besloten. Voor het Polderhuis aan de Hoofd- vaarl alhier staat de witte vlag als een tee- ken dat de vvalermachines van den Ilaar- lemmermeerpoldc-r in werking zijn gesteld. Voor schaatsenrijders al zoo een ernstige waarschuwing om de noodige voorzichtig heid in acht te nemen. De heer W. de Jong hoofd van de bij zondere school le Abbenes in deze gemeen te is in gelijke betrekking benoemd te Rijs- scn (O. Eillegom. In de raadsvergadering van Vrijdag zal ook nader gestemd worden over het verzoek van de gewestelijke Landstorm- commissie, waarover de stemmen in de vo rige zitting slaakten. Dij punt is nog aan de agenda toegevoegd. Dehardrijderij per schaats Maandag middag op de Ijsbaan had tot uilslag; L. van Braam, le prijs, paar schaatsen; A. Dij man, 2e prijs, horlogeen A. Yledder, 3e prijs, portemonnaie. Er waren 13 deelne mers. Heden, Dinsdagmiddag, nogmaals hardrijden, Woensdag schoonrijden en 'sav. avondfeest (als het niet gaat dooien). Katwijk aan den Riin. Pastoor H. J. Maas alhier is benoemd als zoodanig te Vlaardingen. Na kapelaan te zijn geweest der parödhic St. Jacobus té Den Haag, werd hij op 18 Nov. 1921 alhier benoemd als pastoor. Hij is dus ruim 4 jaar hier geweest. In zijn plaats is thans benoemd kapelaan Spoorman te Delftshaven. Katwijk aan Zee. Aan den gemeente lijken afslag van haring waren 4 partijen aangevoerd 205 kantjes volle haring (Eng. wal) f21.15f22.10 die opgehouden is; 35 kantjes ijle haring (Eng. wal) f 19.10-f 19.60 en 132 kantjes sleurharing (Eng. wal) meest opgehouden, f 19.10f 20.55. Noordwijk. Loop der bevolking. Aan gekomen personen. A. H. M. Eijken en fam., zonder, den Haag, de Ruyterstraat 30. H. Siewert, dienstbode, Alkmaar, van Speykstraat 4. Mevr. de wed. J. G. Rahder, zonder, den Haag, Gooweg 16b. Mej. de wed. J. Hondsmerk, huishoudster, Leiden, Gooweg 13. Th. J. Bekkerin, ma trassenmaker Leiden, Wassenaarschestr. 1. P. Koekebakker. arbeider Rijnsburg, Bronck- horststr. 12. Vertrokken personen. L. van Nes, zon der. Amsterdam, Schipbeekstr. 15. J. Boon, banketbakkersbediende, Leiden, Her- zogstr. 18. J. C. Zwirs, arbeider. Alke made, Rijpwetering. Noordwijk-Binnen. Door de politie werd gearresteerd v. d. W. alhier wegens poging tot kippendiefstal. Na opmaking van proces verbaal is hij weder op vrije voeten gesteld. Noordwijkerhoni Een meisje, genaamd Mina D., die zich op het ijs vermaakte, kwam door een scheur zoodanig te vallen, dat ze haar pols brak. Op aanraden van dr. Ro- mijn werd ze direct gebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. In plaats van den heer Marijnen, is tot collectant in de R.K. St. Jozefkerk be noemd dc lieér J. Balk, alhier. Aan den postbode J. Draak is verlof verleend wegens ziekte, in zijn plaats doet dienst onze dorpsgenoot P. v. d. Bosch. Nooidwijk aan Zee. Tot ouderling en diaken bij do Ned. Hen'. Kerk alhier zijn herkozen, resp. de heeren J. G. de Witt en C. van Duin Pzn. Oegstgeest De Bijbellezing morgen avond zal niet in „Irene", maar in de Be waarschool aan den Ilóoge-Morschweg plaats hebben. Rijnsburg. Alhier is opgericht een Christelijk Comité voor WinteHezingen. „s in den loop van deze maand hoopt dit Comité zijn werkzaamheden aan te van gen en dc eerste lezing te doen houden. Naar velen met leedwezen zullen ver nemen is, na slechts korte-ongesteldheid, overleden de heer D. G. Knijnenburg, leider van den Landbouw-winlercursus alhier. Al hoewel de heer Knijnenburg slechts korten tijd aan dezen cursus werkzaam was, heeft hij zich toch doen kennen als een niet le onderschatten leerkracht, wiens heengaan zeer gemist zal worden. In de zaal achter het Weeshuis ver gaderde gisteravond de Vereeniging v. Zie- kenhuisverpl. „Draagt Elkanders Lasten" alhier. Nadat gezongen was Psalm 81 laatste vers, ging ds. A. Altena, voorzitter der veree niging, voor in gebed. Vervolgens sprak de voorzitter een kort openingswoord, als uitgangspunt nemende den naam der verecniging, waarin spr. de leden opwekte aan dien naam steeds ge trouw te blijven, cn als rechte leden der vereeniging. Christus' wet van liefde in toe passing te brengen. Dit maakt noodig het lidmaatschap van nog een vereeniging n.l. de Kerk van Christus. De liefde van Christus zal dan allen dringen elkanders lasten le dragen. Hierna las de secretaris; de heer dr. II. G. Jonker de notulen der vorige vergadering. Nadat deze zonder op- of aanmerkingen on gewijzigd waren vastgesteld, dankte de voorz. den secretaris, alsmede diens voor ganger, den heer Jac. Kromhout voor de werkzaamheden in het belang der vereeni ging verricht. Vervolgens werd overgegaan tot verkie zing van een commissie voor het nazien van de boeken en kas van den penningmeester. Bij meerderheid van stemmen werden ge kozen de heeren P. Kort Jr., D. van Egmond Nzn. en A. in 't Veld. Waar deze laatste echter bedankte, werd in diens plaats be noemd de heer A. Driebergen. Bij de rondvraag deelde de beer D. v. Bie zen mede, dat door de zustervereeniging le Katwijk een ziekenauto is aangeschaft, wat voor het bestuur wellicht aanleiding kan zijn met dat bestuur te confcreeren, teneinde zoo mogelijk een contract tc sluiten voor even tueel vervoer van zieken uit deze gemeente. De voorz. deelt mede, dat een ziekenauto reeds in bestuursvergadering een onderwerp van bespreking vormde. Aanschaffing van een eigen auto zou belangrijke contribulie- verhooging meebrengen, wat niet gaat. Daarna is overwogen, oprichting van een afzonderlijke aufo-vcrceniging, wat echter het bezwaar medebrengt, dat mindergegoe- den er niet van zouden kunnen profiteeren. Z i. verdient daarom het voorstel van Bie zen ernstige overweging, omdat dit het ver voer veel goedkoopcr zal maken. De lieer A. in 't Veld vindt het zeer be zwaarlijk, dat uit den aard deY zaak niet altijd van deze auto gebruik gemaakt zal kunnen worden, omdat natuurlijk steeds de mogelijkheid blijft beslaan, dat de auto te Katwijk noodig is. Dr. H. G. Jonker zegt dat het resultaat van de besluursbespreking is geweest, dat de kwestie in dc vereeniging „Ziekenhulp", op wier weg dit meer ligt, ter sprake te bren gen, en dat spr. op zich genomen heeft, dat te doen. Spr. stelt daarom voor, eerst die be spreking af te wachten, waarna altijd nog met Katwijk kan wojden geconfereerd. Aldus wordt besloten. Ten slotte deelt dr. Jonker nog mede dat de statuten thans zijn gedrukt en dat allen leden, gratis, door den bode, een exemplaar zal worden .uitgereikt. Niets meer aan de orde zijnde, werd na bet zingen van den „Avondzang" de vergadering door den voorz. met gebed gesloten. Dc strenge vorst heeft groote schade teweeggebracht aan de nog in de kassen staande Chrysanthen. Voor sommige kwee kers is de schade van beteekenis. Ook voor verschillende producten der tuinders, welke voor een dergelijk winterweer niet voldoende voorzien waren, wordt gevreesd. Warmond. Nadat Sinterklaas vorige week een goed geslaagd kinderfeest in de openbare school door zijn tegenwoordigheid opluisterde, bezocht hij gistermorgen de R.K. school en gistermiddag in De Zon de kinderen van de leden van den Volksbond, waarvan er bijna honderd bijeen gekomen waren. Ook daar was bet een gezellige drukte en werden de kinderen op geschen ken onthaald. RECHTBANK TE BREDA. Fraude. Gisteren stond voor de arrondissements rechtbank te Breda terecht de ontslagen gemeente-secretaris van Bergen-op-Zoom beschuldigd gedurende de jaren 1921 tot de eerste vijf maanden van 1925 zich gel den toegeëigend te hebben, die als heffing van leges en voor rechten voor huwelijks voltrekking aan de gemeente behoorden. Het gezamenlijk tekort bedroeg ruim f 7700. De thans ontslagen gemeente-ontvanger kreeg van den bekl. wel de lijsten, doch niet de gelden. In de jaarlijksche kas verant woording schreef deze de posten als geïnd, doch in het hoofdjourna! en het grootboek niet. Op het einde van Juni 1924 werd de heer H. Stulemeijer burgemeester van Ber gen-op-Zopm, De kasopneming van 16 Ja nuari 1925 gaf den burgemeester aanlei ding lot onderzoek van de administratie cn toen kwam de fraude aan het licht. Bekl. bekende schriftelijk. Bekl. zeide bij het verhoor, de niet afge dragen golden van den ontvanger ten ge^ schcnke gekregen le hebben, toen hij za wilde overhandigen, welk verweer er bij do rechtbank niet in wilde. De verdediger, mr. A. Diryen_ uit Bergen- op-Zoom, vroeg schorsing, omdat prof. mr, Cramer, die een accountantsonderzoek in deze zaak had ingesteld, door een ongeval' verhinderd was te komen. De officiervan justitie, mr. Couvëe, wenschte, vóór de rechtbank daartoe ter be spreking in raadkamer ging, onmiddellijke in-hechtenis-neming van bekl., wegens vrees voor ontvluchten, gezien den toestand der zaak. De rechtbank gaf last daartoe, waarna mr. F. Couvée in zijn requisitoir* wegens verduistering, twee jaar gevangenis straf eischte. VOOR WOENSDAG 9 DECEMBER. 8.50: Hamburg (392 M.) Morgenomroep. 10.15: Amsterdam (1950 M.) Tijdsein van. wege het Persbur. Vaz Dias (Off. Amst. tijd)- 10.50. Davenlry 1600 M. 5XX) Tijdsein van de Big-Bcn - Weerbericht. 11.20. Davenlry (1000 M. 5XX) Concert vioolsolo piano. 11.50. Glasgow (122 M. 5SC* Middag uit-, zending. 12.15. Munster (110 M.) Tijdsein vat Kanen. 12.50. Parijs (1750 M. SFR) Concerl. Cardiff (353 M. 5WA) Concert tijdens de lunch, uitgezonden vanuit Cox's Café. I.20 Londen, Daventry (365 M. 2LO eft 1600 11. 5XX) Tijdsein van Greenwich Concert. 3.20. Bournemouth (386 M. GBM) Winters Garden Programma The Municipal Or chestra, dirigent: Montague Birch Dans muziek cn ballet. Cardiff (353 M. 5WA) Concert, uitge voerd door liet Falkman Orkest. 3.35. Londen (365 M. 2LO) Radiotelefonie vnnr fl o oplinAl 3.45. Manchester (378 M. 2ZY| Radiote lefonie voor de school. 4.05. Birmingham (179 M. 5IT) The Sta tion Piano Forte Quintet Concert. Manchester (378 M. 2ZY) The Lanca shire Military Band. 4.20. Londen (365 M. 2LO) My part ol the Country" door A. Bonne Laird Manchester (378 M. 2ZY) Namiddag praatje. 4.30: Amsterdam (1050 M.) Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias (Officieete Am- sterdamsche tijd). 4.35: Londen (365 M. 2LO) Concerl uit gezonden vanuit Het Kapile Theater. Manchesier (378 M. 2ZY) Tea-Time Con cert. The Lancashire Military Band 5.05: Birmingham (479 M. 5IT) Namid- dagpraaljc. 5.20: Bournemouth (386 M 6BM) Cau- S°Cardi(f (353 M. 5WA) Cardiff Radio-Fiva O'clock's. 5.35: Londen (365 M. 2LO) Kinderboekje. 6.20: Londen (365 M. 2LO) Dansmuziek. Birmingham (479 M. 5IT) Lozells Picture House Orchestra. Bournemouth (386 M. 6BM) Muzikale In termezzo. Manchester 3(78 M. 2ZY) Muzikale In termezzo. Ncw-Castle (404 M. 5NO) Concert. Glasgow (422 M. 5SO Weerbericht voor de landbouwers. Aberdeen (495 M. 2BD) Gramoplioon Concert. 6.50: Cardiff (353 M. 5WA) Dansmuziek. 7.20: Londen, Daventry (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX) Tijdsein van de Big-Bcn. Weerbericht. 7.15: Londen, Davenlry (365 M. 2LO ei 1600 M. 5XX) Muzikale Intermezzo. 8 uur: Hilversum (1050 M.) Koersen van wege hel Persbureau Vaz Dias te Amster dam. (Hilversumsche Drnndtooze omroep). 8.20: Londen (365 M. 2LO). The Roo-lcrs- Some reminiscences om Jerusalem. Daventry (1600 M. 5XX). Het 3000sl Or gel Orkest gegeven door Dr. Herbert Brewer (dirigent! uitgezonden van uit de Cloueesler Cathedral. Koor-, zang-, orgel-muziek van Handel, Bach, Elgar etc. 8 35: Brussel (265 M 1 Concerl. 9.20: Daventry (1600 M. 5XX). The Wire less Orchestra, bariton-zang door Peta Bernard. voordrachtskunstenaar (Muriel White!. 9.30: Daventry (1G00 M. 5XX). Lichte Muziek en Humor. 10 uur: Hilversum (1050 M-). Koersen, Weerbericht en Persberichten vanwege het Persbureau Vaz Dias te Amsterdam 10.20. Londen, Daventry (365 M. 2I.O) Tijdsein van Greenwich, Weerbericht. 10.50: Lenden (365 M. 2LO!. The Week's Feature. II.20: Davenlry (1000 M. 5XX). Th? Sa voy Orpheans-Savoy Havana Bo en Savoy Tango Band. Hilversum »che Draadlooze Omroep. Hilversum (1050 M n.D.O. 12 uur en 7.15 Politiebericht. 67.20. Concert door 't H.D O -orkest. 7.207.45. Lezing door den lieer II G. Cannegicter, over: „Hel kind in liet boek'. 7.45. Programma van den Chnstelijken Omroep: Uitzending van de Evangelisatie- samenkomst in de Luthersche kerk te De venter. 7.45 Orgelmuziek; 8 uur Openings rede. Gemeenschappelijk gezang (Psalm 42 vers 15. Bijbellezing. Gebed. 815 Rede van Ds van Heest over: „De levensvraag". Zang: Psalm 43 vers 16. 8.45 Rede van den heer Tijssen, over: „De onrast der ziel". Zang: ,lk heb den vasten grond gevonden", 9.15 Rede van Ds. C. van der Zaal, over; „De Zielerusl". Psalm 27 vers 211. Dank gebed. 9.4510. Orgelmuziek.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9