Winterhanden 1 PUROL UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Een paar mannen hebben Vrijdagavond, gebruik makende van de St.» Nicolaasdrukte, ingebroken op het kantoor van de Turmac, Turkish-Macedonian To bacco Company, in de Hoogstraat, te Rotter dam. Uit een geldkistje, staande in een opengebroken schrijfbureau, werd ongeveer 1600 gestolen en uit op het kantoor staande Vitrines eenige gouden en zilveren horloges. De heer Krijgsman, die in betrekking is bij Üe firma J. J. Harte, in kristal en porselein, welke firma het benedenhuis en de andere verdiepingen van het pand in gebruik heeft, en die met het oog op de St.-Nicolaasdrukte laat in de zaak was, heeft de inbrekers be trapt, toen zij na het plegen van de inbraak omstreeks halféén door de zaak van de firma Harte de straat trachtten te bereiken. Hij maakte alarm, liep de vluchtende inbre kers na en waarschuwde een paar politie agenten. De agenten maaklen daarop van hun signaalfluiten gebruik. Dit hoorde een waker van den gecontroleerden particulie ren nachtveiligheidsdienst, die op den Vie- echersdijk liep en zich in de richting van het alarmsignaal naar de Groote Markt spoedde, waar hij een vluchtenden man zag, flien hij tot staan bracht en aan politie agenten overleverde, tiet was een der inbre kers, die naar het politiebureau aan de Langc-Torenstraat werd gebracht en in het bezit bleek te zijn van het gestolen geld en ienige horloges. De tweede inbreker is ont komen. Twee gouden en ëen .zilveren hor loge worden nog vermist. De schipper van de motor- óoot „Onderneming", in de Wohveversha- ven te Dordrecht, wilde vertrekken, maar toen hij in het vooronder den knecht wilde wekken, kwam hem bij het openslaan van het luik een hevige kolendamp te gemoet. De knecht C. J. v. d. E., uit Rotterdam, lag op den grond en de levensgeesten waren Teeds geweken. Ernstig on.geluk op de .Schelde. Uit Vlissingen wordt gemeld: Op de Schelde in de richting van Antwer pen heeft een ernstige aanvaring plaats ge had tusschen het Engelsche stoomschip „Ashton" en het stoomschip „Federal". De „Asthon" is gezonken; vier personen zijn verdrouken, waaronder de Hollandsche ri- vierloods Schrijver, woonachtig te Vlissin gen. Vijf leden der bemanning zijn é^red en te Antwerpen aan wal gebracht. Uit de berichten, die Havas van dit onge- i'uk geeft, blijkt, dat de aanvaring Zaterdag ochtend ter hoogte van Oostruweel heeft plaats gehad. Zoowel de „Ashton" als het Amerikaansche s.9. „Federal" kwamen uit Antwerpen. Er hing een dikke mist. De „Ashton" brak in tweeën en zonk in enkele oogenblikken. Nog -wordt gemeld, dat de vier opvaren den, die niet werden gered, zijn de kapitein H. Scard, de matroos Canon, de stoker Coock en de reeds gemelde Nederlandsche loods Piet Schrijver. Het valies van laatst genoemde werd later op den linkeroever van de Schelde gevonden. Gevreesd wordt, dat een der vijf geredden krankzinnig is ge- Worden. Het schip zonk 150 M. van den oever.- Bij iaag water zijn de toppen der masten en pchoorsteenen te zien. De „Federal" is op de plaats des onheils voor anker gegaan. De gevreesde hoender- tiekte. die zich te Sittard voordeed, heeft zich thans aanmerk.elijk uitgebreid. Uit ver schillende plaatsen uit Zuid- en Midden- Limburg komen berichten van toornen kip pen, die door de ziekte aangetast zijn en sterven, o.a. in Hoensbroek. Susleren en Stevensweert. De pluimveebond te Sittard heeft maatregelen genomen om de ziekte tegen te gaan. Gewaarschuwd wordt tegen importeeren van vreemde kippen, die smet stofdragers zijn, vooral- de vreemde kuikens uit België. Door de paters van het Franciskaner klooster te Venray is, nu de groote parochie-kerk is afgebrand, de patro naatzaal tijdelijk als noodkerk ingericht en gisteren als zoodanig in gebruik genomen. In de in „O n 9 Huis" te En schedé gehouden druk bezochte vergadering van de afdeeling Enschede van den Textiel- arbeidersbond „De Eendracht" werd het voorstel van 'bet hoofdbestuur, om geen me dewerking te verleenen tot verlenging van Hen werktijd, met algemeene stemmen aan genomen. T e V ij 1 e n-V a a 1 s is de 7 0-j a r ige landbouwster wed. D. levend verbrand in haar woning. Blijkbaar zijn de kleederen der vtouw, die in haar leunstoel naast de kachel zat, met het vuur in aanraking gekomen. De ongelukkige wist zich niet te redden en heeft zóó hevige brandwonden bekomen, dat zij zeer spoedig overleed. Verbrand. Terwijljuf- frouw H. L., te Meppel, naar de markt was, voorzag het dienstmeisje het acht maanden oude kindje in de wieg van een warme kruik. Ongelukkigerwijze ging de stop er van lo9; het kindje werd door het uitstroo- mendc water zóó ernstig aan beenen en rug gebTand, dat het des nachts is overleden. Te Lemmer is zonder roer binnengeloopen de salonboot „Holland", ka pitein Doornspleet, van de Holland-Fries- land-Groningen-lijn, op reis van Amsterdam naar Lemmer. Deze boot had op een halfuur afstand voor de haven in het ijs haar roer verspeeld, maar de kapitein wist met de boot nog zood&nig te manoeuvreeren, dat hij op eigen kracht te Lemmer kon binnenkomen. De commiss. v. politie te Alphen, waarschuwt tegen d»* praktijken van een on bekend, als heer gekleed manspersoon, die voorgeeft vertegenwoordiger te zijn van den aldaar wonende Opticien, Mellema, en op diens naam brillen enz. te koop aanbiedt. Signalement: ongeveer 40 jaar, middelma tige lengte, gewoon postuur, gekUed met grijs colbertcostuum, zwarte gleuf hoed en bruin leeren koffertje, welk koffertje is inge licht om brillen enz. te bewaren. De Opti cien Mellema heeft nimmer een verlegen-. woordiger aangesteld, terwijl bij onderzoek gebleken is, dat de verkochte brillen enz. waardeloos waren." De commissaris van p o 1 i t I e te Eindhoven geeft een ieder in zijn eigen belang in overweging om alvorens handels relaties aan te knoopen met P. v. Bakel, koopman, won. te Eindhoven, Laag9tr. 25, zich eerst tot hem te wenden om inlichtin gen. „Mammie, ik wou graag een nieuwe pop hebben." „Maar, kmdje, je oude pop is toch nog heel goed?" „Ja, mammie, maar ik ben ook nog heel goed, en u hebt toch een nieuwe Uaby laten komen." RECLAME. gesprongen handen Doos30*60*90ct Tube 80ct. Bij Apoth.en Drogisten 7696 Alphen. Ingekomen en vertrokken per sonen. Ingekomenvan SSteenwijk, fl. Bourgonje, Julianastr. 10. Uit Ter Aar C. de Leeuw echtg. van J. C. de Jong, Brit- tenruststr. 4. Uit Utrecht E. C. van Oude water, Bloemhofstr. 32. Woubrugge, K. J. Blom en gezin, Mauritsstr. 1. Delfzijl, E. Lommerts, echtg. van J. J. Schollaardt, Emmalaan 31. Linschoten, Ja. W. O. van Laar, Gouw&luischeweg (31. Zwammerdam, A. v. d. Louw, echtg. van G. C. de Groot, Hoorn 280. Leiden, M. Faas, echtg. van A. Bek, Hoorn 90. Rotterdam, S. R. Cap- pel, v. Mandersloostr. 9. Apeldoorn A. R. v. Veen echtg;. van A. Looijen, Za-arberg- straat 25. Vertrokken: J. E. Bogaarts, naar Ter Aar. H. C. Blom, naar Utrecht. P. Haven, naar Leeuwarden. B. Fieseler, naar Lei den. Ja. J. Moesman, naar Uitgeest. La. M. Odijk naar Leiden, M. C. v. Eijk, naar He kendorp, A. v. Beek, naar Bodegraven. T. Bergshoeff, naar Den Haag. In Hotel ,/s-Molenaarsbrug" verga derde de ijaclüb ,,De Rijnstreek", voor de laatste maal onder voorzitterschap van den heer H. H. v. d. Kloot Meijburg. Uit de notulen en rekening van den penningmees ter bleek, dat plm. f 800 in de laatste ijs- periode aan werkloozcn was uitbetaald, welk loon bedroeg voor gehuwden 30 ets. en ongehuwden 20 ets. per uur. Verder kon het bestuur mededeeling doen, dat de ge meente Alphen bereid was f 700 en de ge meente Koudekerk f.150 bij te dragen voor werkverschaffing. Het batig saldo van de vorige rekening bedroeg plm. f 1100, terwijl hierbij aan nog te innen contributies ongeveer f 900 voor de aanstaande ijscampagne zullen bijko men. Bij de bestuursverkiezing werden gekozen tot» voorzitter de heer D. ten Cate Brouwer en tot penningmeester de heer W. J. Het» zei. De aftredende heeren v. d, Kloot Meij burg en C. Pannevi9 stelden zich omreden huu leeftijd niet meer herkiesbaar. Deze weiden later op de vergadering bij accla matie tot eereleden der vereeniging be noemd. Bij de rondvraag werd de wenschelijkncid uitgesproken, dat indien de Rijn om te rij den onbruikbaar mocht zijn, kleinere banen in orde te maken b.v. op de Oude Aar of de spoorhaven. Alkemade. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes Cornells, z. van Antonms Cornells van der Wereld en van Johanna Maria van Klink Johannes Martinus, z. van Cornells Martinus Kerkvliet en Cathan- na Martina Pouw. Overleden: Willem Ignatius Maria Her- soheit, 73 jaar. In den loop der algeloopen maand zijn ter secretarie aangegeven de volgende slach tingen: Bedrijlsslachtingen: 16 koeien, 14 en, 14 varkens en 1 geil varkens en 1 geit; Huisslachtingen' 27 var kens en 9 koeien; Noodslachtingen: 1 geit, 4 koeien, 1 kali, 4 biggen, 9 varkens, 1 paard en 3 schapen. Ingevoerd werd uit gemeenten buiten de cenlralea keuringsdienst van Lei den 716 K.G. vleescJ). Het ontvangen keur loon bedraagt I 359. Loop der bevolking gedurende Novem ber. Ingekomen: Th. W. M. van der Lugt van Stompwijk L. Schaaf van Amsterdam W. Piet van Amsterdam A. van Wi ria- gen van Leimuiden J. van der Hoorn en gezin van Rijnzaterwoude H. Daleman van Oegstgeest M A. Stockmann van den Haag P. J. A. Dingjan van Leiden J. C. Moerkerk van Zoeterwoude. Vertrokken: C. J. Dijkstra en gezin naar Rheine Westphalen M. Hoogenboom naar den Haag J. A. M Bakker naar Woerden A. Mulder en gezin naar Leiderdorp P. Post naar ^alsmeer P. Juffermans cn echlgenoote naar Nieuwerkerk aan den IJsel H. M. Zandvliet naar Leimuiden N. Semp naar Hillegom A. Vuyk naar Nieu- we-Amslel M. L. van Ruilen naar Bever wijk W. van Beek en gezin naar Nieuw koop H. J. Bjkhout naar Sassenheim A Heegers en gezin naar Bunnik D. van Staveren naar Warmond A. J. F. Lucas naar Rotterdam. Leimuiden. Vrijdagavond te hallacht hield de Bijz. Vrijwillige Landstorm, afdee ling Leimuiden. een schietwedstrijd in de groote zaal van den heer Sneeboer. De heer J. A. Bakhuizen, voorzitter van de afdeeling, opende de vergadering met een woord van welkom tot de aanwezigen. Hierbij gaf hij te kennen, dat het hem een groot genoegen deed majoor De Veer, commandant van de stelling Amsterdam, ook aanwezig te zien. Daarna ging men over tot den wedstrijd, die' in verschillende afdeelingen werd ge schoten. In de hoofdklasse werd de eerste prijs gewonnen door K. Breedijk met 37 punten. In 'de overgangsklasse werden de volgende prijzen behaald: 1. A. Rietdijk met 45 p., 2. L. Bouthoorn met 44 ptn., 3..F. v. d. Knijff met 43 pin., 4 D. Molenaar met 36 ptn. Begin-klasse1. Th. Bosman met 46 ptn., 2. C. J. Kempenaar 41 ptn. Aanmoedigingsklasse: 1. J. v. d. Berg met 46 punten, 2. J. v. d. Voort 40 p., 3. J. Boere 36 p., 4. J. L'Ami 36 p., 4. J. Semp 84 p., 6. W. van Dijk 32 p., 7. B. J. van Graas 31 p., 8. J. van Immerzeel 28 p., B. H. van Rijn 25 p., 10. N. de Koning 23 ptn., 11. J. W. Boere 20 p., 12. B. J. de Hollander 11 p., 13. A. Berends 10 p. J. v. d. Berg ontving een prijs voor het hoogst aantal punten, den geheelen avond behaald. De prijs voor het laagst aantal punten werd toegekend aan A. v. d. Hei ligenberg. Het bij den wedstrijd te halen aantal punten was 50. Nadat de prijzen door den heer J. A. Bakhuizen waren uitgereikt, werden onder leiding van den heer A. van Loon nog eenige vaderlandsche liederen gezongen. De heer v. Loon gaf nog enkele voordrach ten te hooren, waarna de voorzitter, nadat nog het woord gevoerd was door majoor de Veer en den heer Van Galen, het nieuw benoemde bestuurslid, de bijeenkomst sloot. Roelofaiendsveen Vrijdagavond had in de Pancratiuszaal alhier een buitengewone algemeene ledenvergadering plaats van de Coöperatieve Boerenleenbank voor Roelof- areiklsveen e.o. Een groot aantal leden vulde de zaal toen de Voorzitter, de heer P. van der Moer, om omstreeks 8 uur de vergade ring opende met een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen. De notulen van de vorige vergadering werden hierna door den kassier gelezen en onder applaus goed gekeurd. De heer Bakker, kassoer werd door de vergadering wider ale secretaris be noemd. Hierna kwamen aan de orde Statu tenwijziging en vaststelling Huishoudelijk reglement, welke beide punten in de vorige vergadering niet deiinitief afgehandeld kon den worden, wegens onvoldoende opkomst der leden. De lieer Visser, hoofdinspecteur der Centrale Bank gaf nog enkele nadere in lichtingen, waarna beide onderwerpen zon der hoold. stemming werden aangenomen. Bij punt 6 van de agtnda Beraadslaging over de oprichting eener afzonderlijke spaarbank, werd door den heer Visser medegedeeld, dat tot definitieve oprichting van die bank nog niet kan worden overgegaan daar de statu ten nog niet notarieel zijn verleden. Spr. vraagt den leden of zij het bestuur en raad van commissarissen kunnen machtigen om het besluit tot oprichting eener afzonderlijke spaarbank t.z.t. te kunnen nemen, waartoe z.h.s. wordt besloten. Bij de rondvraag vraagt de heer Gr.mdadam of de leden ook een exemplaar van statuten en huishoudelijk reglement ontvangen, waarop de Voorzitter bevestigend antwoord Hierna wordt aan be- stuur, raad van toezicht en leden dank ge bracht voor de prettige en aangename wijze waarop de besluiten in de twee laatste ver gaderingen tot stand zijn gekomen Gehoopt wordl dat het de Boerenleenbank in alle opzichten wel moge gaan, en dat ieder lid van de Bank het Zoover zal weten te bren gen dat hij op zijn spaarbankboekje zal krij gen het maximum bedrag van f 25 000 (ap plaus). Hierna sloot de Voorzitter de verga dering. Waddingsveen Voor de geteisterde stre ken is bjj net comité nog ingekomen een gift groot f 10, zoodat de totaal opbrengst be draagt f 1148,80. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand November 1.1. ingelegd f 3664,38 en terugbetaald f 3745,89. Het laat ste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3334. RECLAME. 7689 Haarlemmermeer. Een wielrijder gleed op den Kruisweg plotseling uit en kwam daardoor in botsing met een passeerende auto. Hij werd over den weg geslingerd, doch kwam er als dopr c-en wonder met eenige ontvellingen af. De fiets kwam onder de auto terecht en werd geheel vernield. De timmerman v. d M. had 't ongeluk met z'n hand in aanraking te komen met een in werking zijnde electrische zaagma chine, waardoor twee vingers nagenoeg ge heel werden afgesneden. Geneeskundige hulp werd onmiddellijk ingeroepen. Op den Kruisweg gleed een voor een wagen gespannen paard van den koopman V. uit, met 't gevolg, dat 't kwam te val len en een poot brak. Nabij den Hoofdweg kwam een auto door het slippen der wielen in de wegsloot terecht. De bestuurder wist er intijds uit te springen. Het motorrijtuig werd deerlijk gehavend. Een man gleed op den Hoofdweg uit en sloeg achterover tegen den grond. In be- wusteloozen toestand werd hij een woning binnengedragen, alwaar gelukkig spoedig het bewustzijn terugkeerde. Zijn toestand is bovredigend. Onlangs maakten wij er melding van dat in een in hotel de Landbouw alhier ge houden vergadering van de vereeniging van opstalrechthouders na een breedvoeri ge bespreking werd besloten tot het be stuur van den Haarlemmermeerpolder het ernstig verzoek te richten om niet over te gaan tot verhooging van het tarief der op stalrechten, omdat een recht van f 120O per H.A. te hoog werd geacht eD te zwaar om door belanghebbenden te worden opge bracht. Thans kunneD we mededeelen, dat het Polderbestuur besloten heeft afwijzend op het verzoek te beschikken. Voor vele bewoners van den Ringdijk zal dit ongetwij feld een groote teleurstelling zijn. Bij het vaststellen van de begrooting van den Haarlemmermeerpolder voor het dienstjaar 1926, werd besloten om een flinke reserve te krijgen voor onvoor ziene uitgaven een bedrag uit te trekken van f47831.16, met het oog op de hooge uitgaven voor uit te voeren belangrijke wer ken, zooals verbetering van de vele brug gen, verbreeding en verharding van we gen, uitdiepen van het zuidelijk deel van de Hoofdvaart enz. Hillegom. Bur ge rl Stand. Ge trouwd: G. v. d. Zwart en T. Mainz. Bevallen: G. J. Warmerdamvan Opzee- land, d. M. P. KauffmanVoges, z. S. J. BakkerStassen, z. H. Veldhuizen Noteboom, d. D. Wesselster Borg, d. A. C. LommerseGoemans, z. Overleden: H. Boomkens m., 86 jaar. De gemeenteraad, die Vrijdag a.s. ver gadert, krijgt een voorstel te behandelen om rooilijnen voor de Beekkade en Vinken- laan vast te stellen ingevolge een verzoek om vergunning tot gedeeltelijke vernieu wing van 6 werkmanswoningen aldaar: De Ohr. Burgerschool wil een electrische installatie aanleggen en heeft gelden daar voor gevraagd. De ontruimingstermijn van onbewoonbaar verklaarde woningen moet weer eens ver lengd worden. B. en W. zijn niet voor de instelling van een ophaal en stortingsdienst. De finan- cieele offers zouden te groot zijn. Er zal wederom een commissie voor werk verschaffing ingesteld worden. De leden zullen benoemd wordeü. De plannen eener bad- en zweminrichting, die onlangs gepu bliceerd zijn, worden door B. en W. aan vaard. Zij stellen voor het plan uit te voe ren en nader te besluiten of de gemeente dan wel de vereeniging de inrichting zal exploiteeren. De bouw van de nieuwe Sfc.-Joseph- kerk is opgedragen aan den laagsten in schrijver N.V. Aannemers-Mij. firma Kop pen te Tilburg vooi f 152.000. Het plan is met Januari te beginnen. De oude toren van de St.-Martimiskerk wordt niet afgebroken zooals de oude kerk. De toren wordt gerestaureerd in overeen stemming met de nieuwe kerk, die gedeel telijk klaar en gedeeltelijk in aanbouw is. De heer J. J. van der Loo Jzn., alhier, heeft bij een simultaanseance te Lisse van de 17 partijen er 14 gewonnen, 1 verloren en 2 remise gespeeld, Op de Gemeentebegro'oling voor het jaar 1926 komen de volgende werken voor: Bestraten van het tweede gedeelte Sta tionsweg, van Asselcrbrug tot het Stations plein f 2-1000, verdere bijkomende koeten f 6000, totaal f 30.000. Bestraten van den in- rij .van den Hof tuin tusschen Hoofdstraat en Raadhuisstraat f 1955. Betegelen van het voetpad in de Krociitstraat f 1866. Zoo mo gelijk betegelen van het voetpad der Leid- schestraat tusschen de Veenenburgerlaan en de huizen van den, heer Van Rooden f 3500. Riolecren van de Weereteinstraat be noorden de Weerlaan f 12700. Deze post wordt van 1925 overgebracht op 1926. Rio- leeren tweede bouwplan van Patrimonium f 8100, idem bestraten f 9900, totaal f 18000. Beide rioleeringen houden verband met het werk in den Rijksstraatweg; een en ander moet op elkaar aansluiten. Gedeelten oude houten beschoeiing aan de Haven vervaügen door een betonbeschoeiing f 18500 overbreng post. Verbouw der centrale verwarming in stallatie in de openbare school f 5500. Clo sets in die school f 2000, totaal f 7500. Stichting van een brandspuithuis op den hoek van de Julianastraat f 6000. Bouwen van een wagenloods en berg plaats in den tuin van den gemeente-op zichter f 2500. Aankoop van een autosproei wagen zooals in gebruik is te Gouda f 7500. De bedoeling is een Fordchasis met een losse bak zoodat de wagen ook als vuilnis wagen is te gebruiken Nieuw uurwerk in de gemeentetoren f 1000. De begrooting van het Gasbedrijf voor 1926 sluit met een eindcijfer van f 146.974.13 en een geraamd batig saldo van f 2971.38, hetwelk in 1924 was f 1091 421/A- Katwijk-aan-Zee. Naar wij vernemen is de onlangs gewijzigde verordening op de stxaatpolitie, welke aan de politie het Techt geeft om eiken hond die des avonds na 9 uur losloopend op straat wordt aangetroffen, dood te schieten, door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland goedgekeurd. Men houdc „Hektor" dus binnenshuis of „aan 't lijntje." In de Geref. Kerk hoopt Woensdag avond 7 ure voor te gaan ds. van Hcijnin- gen van Ter Aar. De collecte vour de Zending in de Her vormde Kerken gehouden, heeft opgebracht plus enkele giften f 323.31. De dankstond voor de haringvisscherij zal in de beide Herv. Kerken gehouden wor den op Zondagavond 20 dezer. De diaconie dar Ned.-Herv. Kerk werd verblijd met een som van f 600 als bate van de uitgifte van het „Kerkblaadje" Zaterdag kwam een zesjarig zoontje van den heer J. den Hollander, dal bij zijn vader op de fiets za». zoodanig te vallen dat het ventje een been brak en per ziekenwagen naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden moest worden vervoerd. Toen een dochtertje van J. Hoek al hier aan het sleden was kwam zij zoodanig te vallen dat zij een been brak. Ook zij werd naar Leiden vervoerd. Nooidwijk. De comn^ssaris van politie verzoekt ons het volgende te melden: Weggeloopen is een groote gele Duitsche herdershond met zwart dek. Ze luistert naar RECLAME. 1413 den naam van „Baldo". Opsporing en dwai bericht wordt verzocht. Aan dengene, die den hond opspoort, r vangt en terugbezorgt, zonder eenig fefee] wordt f 100 belooning gegeven. Noordwijkerhout. Vrijdagavond wesdi- de Chr. School een ouderavond gehouden. D vcorz. der Schoolvereeniging, ds. P. Hofrted opende op de gebruikelijke wijze e* fcc paalde de talrijke aanwezigen bij een Br belgedeelte, dat ouders en opvoeders groote verplichtingen oplegt in betrekking bet kind. Het vijftal zangnummers, dat daarna doe: leerlingen, onder leiding van het hoofd de. school, den heer K. J. Noy, met zeer veel ge voel werd gezongen, vormde met het van den voorz.een waardig geheel. Mej. J. Aalbers, onderwijzeres, mocht toe: de belangstelling ervaren voor de ntaeir: van behandeling van een schoolvak, a! „Kennis der Natuur", in de eerste leerjaren De heer Noy leidde in: „De Fantasie ia kt Kinderleven". Onder ademlooze stille hij gevolgd. In de pauze (conversatie, chocolad: koekjes, sigarenII) maakten allen gaarne# bruik van de gelegenheid het schrifUlrji werk der leerlingen te bezichtigen. De keningen, waarmede de wanden in den eet ten zin van het woord waren „behangen' trokken bijzonder de aandacht. De bespreking der inleidingen na de pauz- gaf blijk van groote interesse bij de aanwe zigen. Het hoofd gaf daarna met enk«l woorden een terugblik op het jaar, dat rtnd: den vorigen Ouderavond voorbijging. De voorz. kon in zijn slotwoord vae« tweeden welgeslaagden ouderavond spre- ken! Het eerste ijsongeluk had hier rwè plaats. De jeugdige Rooyakkers waagde ait: te ver en ging kopje onder in de vaart vai Guldemond. De heeren J. en II. Parlevliet hebben bh eigen levensgevaar den drenkeling oadar ijs vandaaji gedregd. Tot onderwijzer aan de R.K. St Jczü school alhier'is benoemd de heer A. Drie sen, alhier. Een missie-zuster uit Z.-Afrika alhier een collecte in de R.K. kerk voor te! vrijkoopen van „Blanke Slavinnen". t>. bracht ruim f 180 op. Oegstgeest. Meldden wij voor eonii weken dat een kleine jongen werd vallen en mishandeld door een groote ho van de fam. v. D. alhier, Zaterdagmidd koos het dier wederom een slachtoffer ju den 10-jarigen Piet Schoonderwoerd. D hond bracht den jongen 13 wonden toe aü een der beeneri* De knaap is, na rerbondc te zijn door de R.K. wijkzuster, in behandi ling genomen door dr. Timmermans. Di waarschuwing door de politie gegeven, h««f. blijkbaar niet tot eenig resultaat geleid. Di vader van den jongen, den heer S. k«l thans proces-verbaal doen opmaken. Naar wij vernemen, zal het waekt huisje van de N. Z. H. Tram aan de hall' Endegeest, verplaatst worden tot het mui- den van de z.g. vluchtheuvel voor pass giers. Wel zal het aan denzelfden kant blij ven bij het hek van Endegeest. Ook de roode verlichting van de viuebi' heuvels zal veranderd worden door het plas sen van andere palen, die niet zoo rend zijn als de thans bestaande. Rijnsbnrg. Ook in deze gemeente is cc comité gevormd, tot aanbieding van eei huldeblijk aan H. M. de Koningin. Daartf hebben zitting genomen vertegenwoordigd van de Oranje-vereenigingen, Patrimonii® de Werkmansbond e.a. De commissie is door den burgemeester, fe het gemeentehuis alhier, geïnstalleerd. Vermoedelijk zal door leden van meisjesvereenigingen een inzameling larf de huizen worden gehouden. Woensdag a.s. van 23 uur natniddi bestaat ten gemeentehuize alhier gelegenbw tot kostelooze inenting. Door de winkeliersvereeniging „Vod uit" alhier is besloten in de a.s. Paaschwa! een winkelweek ter plaatse te organiseert Verwacht wordt dat dit plan door de tedö met ingenomenheid zal worden begroet, dat werkelijk iets bijzonders tot stand worden gebracht. Getracht zal worden prijzen, medailles schikbaar te stellen voor een etalage-w* strijd, De 5 a 6-jarige B. alhier begaf trots het verbod van zijn vader op hef f aan den Vliet, met het gevolg dat hij erdocj zakte. De kleine werd door het ijs aan W voorhoofd verwond, doch kon door onwte* dors gered worden. Ten nadeelc van den heer H. A albij is tijdens het bezorgen van vlecsch bijJ klanten een bijna nieuw rijwiel ontvreet* Naar den dader wordt een onderroek gesteld. Valkenburg. Burger 1. S I a a d Overleden: Adr. J. Schoenmaker 63 j-, gcnoole van J. K. van Leeuwen. De collecte in November in de K^jj Herv. Kerk alhier heeft opgebracht voor diaconie f41.50. voor de kerk f 106.56 f 18.38 in de bussen, alzoo voor de f 124.94. Voorschoten. Burger 1. Stand. Geboren: Wilhelmus Petrus Canirtue, van W. Meijer en M. H. Juffermans. nelis Andreas Bastiaan, zoon van J- C- der Peet en W. G. Oomen. Bastia®* *r

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6