ANEKDOTES. anecdotes, die ik later zeker eens zal plaat sen. Ali van Rijn en Anlje Glasbergen, van daag 2 brieven van jullie. Ik begreep eerst heusch niet, wat er in dien brief zat; wil den jullie mij laten zien, dat er zooveel bloe men waren geweest bij het feest van Ali's ouders? Is Antje toch niet ziek geworden? of alleen maar verkouden? nu dat ben ik ook hoor. Ja zeker lees ik ook de kindercou rant, verbeeld! je dat de raadsel tan te dat niet deed. Niesje de Gelder, van jou ook 2 brieven. In een groole familie met veel kinderen is het natuurlijk wel veel vroolijkcr. dan wan neer je rnet heel weinig menschen bent. Ik vind, dat je St. .Nic. en zwarten Piet heel grappig hebt uitgeteekend. Ik hoop voor je dat je zuster ook thuis kan komen feestvie ren. Neeltje en Annie van Leeuwen, ik ben het zoo gewoon om aan jullie samen te ant woorden, dat ik het nu toch maar doe, al kwamen o wonder jjullie brieven ieder apart. Bij Annie dus dubbel feest op De cember. Ik begrijp, dat je zuster met liet kleintje van 3 maanden niet kan komen. Neeltje, ik verklap niets, ik hoor er de vol gende week zeker wel over. Klazien Parlevliet, 2 brieven vandaag. Als het verleden week niet altijd zulk heel slecht weer was geweest, zou ik je geschre ven hebben; kom nu eens op de fiets naar mij toe. Dan haddon wij ook nog eens kun nen praten over een en ander, want ik kan niet alles in de correspondentie zetten, be grijp je wat ik bedoel, hel is over hetgeen je in je laatsien briel schreef. Verscheidene van die liederen ken ik heel goed in het Duit3ch, er zijn zeer mooie bij. Drie zusjes Uit ten bogaard, eerst zal ik Diewerljc eens feliciteoren met haar ver jaardag, jij opent dus de rij van alle ver jaardagen. die nu spoedig komen. Ik ben verleden Zondag niet met de auto voorbij jullie huis gekomen, dus je kon rïiij niet zien. Ik miste Annie wel al doel ze pas kort rnee. Er zijn o, zóóvele kinderen ziek, da.t hoorde ik in Leiden ook al. en hier in _Den Haag ook erg veel. Hoe wordt dat paar- denbit gemaakt? Mar iel je en Annie Kwaadgras, nu pas den brief der vorige week. ontvangen. Hoe jam mer als je aan een handwerk bezig bent en je kan liet niet afmaken omdat zo nergens meer die kleur zijde hebben, wat moei je nu beginnen? Prettig van dal goede rapport als je hard er voor hebt geblokt, is het echt fijn, zooals je hel zelf noemde. Clnzina van Venetië, neen hoor, ze zien mij dezer dagen niet op straat met die natte en gladde boel; het is maar om verkouden b worden, als ik het niet al was. Ik denk. dal niemand naar do prijsraadsels zou kij ken, als ik ze nu gaf. Annie Smit je was gelukkig weer gauw beier en kon dus deze week weer meedoen. Zeker vind ik dat jammer van je konijn, ■ils je er plezier in hadt. Je brief was houscli lang genoeg; hel behoeven niet zulke lange brieven te zijn. Calharina van Egmond. nu krijg je nog even een woordje, orndaf ik je tweeden brief ontving, nadat ik je al op den eersten antwoordde. Corrie en Bastiaan van Leeuwen, hebben jullie zoo lokker gesleed? Maar nu zal het v/el uit zijn. hier in Den Haag is ten minste de sneeuw voorloopig opgeruimd, want op wat er nog liet op straat, kan niet gesleed worden. Annie en Marictje Kwaadgras, nog een brief van jullie gekregen. Jullie hebt ook echt genoten van sneeuwballen, inwrijven, glijbaantjes enz. Jan Stark, gezellig hoor als de kinderen St.-Nieolaasliedjes zingen; krijg je geen zin om mee le doen. als je ze in het lokaal naast je hoort zingen. Jet du Croix. wat een alleraardigste naam Pierreke; heet je broertje zoo? Ali do Groot en Bep Spierenburg, ik be grijp het evenmin als jullie; als ik het wel begreep, zou ik het jullie uitleggen Dat is antwoord op de brieven van deze week. Drietal Küklear. ik hoop. dat jullie allen cczond en wel Sint Nicolaasavond zult vieren. Gerprda en Marictje van der Revden, ▼roeger vierde ik wel St.-Nicolaas met mijn ouders, broers en zusters, dof gezellig hoor. Of er hier ook zoon moddersneeuw ligt? Geweldig hoor, echt vuil. Nogmaals allen veel plezier toegewenscht ^door DE RAADSELTANTE. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIG NUMMER; 1. Venlo, Alkmaar 2. Een uurwerk dat speelt alvorens te slaan. 3. Een zaag. 4. Eene schaduw. 5. Argentinië, ar, Gent, tin, tien. G. Staal, kaart, staalkaart. 7. Geen enkele, men moét*ze er in doen. 8. De pen. 9. Een wandelstok. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN; Neeltje van Leeuwen. Annie v. Leeuwen, Gretha van der Zwart, TrijAtje Voorma, Lies- beth Barnouw, Jaap Barnouw, Lien do Graaf, Jacobus van Veen, Louis Hartkamp, Marijtje Uitenbogaafd, Diewertje Uittenbo- gaard, Corrie Uittenbogaard, Wim Teljeur, Dirk Nieboer, Willy Horst, Rudi Horst, Mini Metselaar. Dé Wiersma, Louis de Hertogh, Nellie Mulder, Bertha Mulder, Lucas Mulder, Brdm Linsehoten. Anljé Glasbergen. Ali van Rijn, Mientjc Hanno, Jozef Hanno, Piet Se gaar, Betsie Kalkhoven, Bep Bróeksema. Hendrik Jan Bróeksema. Catrientje Smit, Koos Brouwer, Cornelis de Vink, Klazien Parlevliet, Truus Stuivenberg. Annie van den Broek, JansjC Sjardijn. Jasper Koevoet, Frederika Bourgeois. Marie Affourtit Jo de Lange, P. H Smitienaar, Clazina van Vene tië, Marie van der Reijden, Margar'etha Sie- rag, Lili Gaykema, Trientje Schouten, Ger- rit van der Horst, Niesje de Gelder. Johanna van der Ham, Nelly Lezwijn, Corrie Geen jaar, Ariena Coljee, Maartje Coljee, Jopie Waldkotter, Piet Nieboer, Michela de Vleeshouwer. Lena de Vleeshouwer, Ema nuel Eljou, Sjaan Döll, Trijntje Serdijn. Piet Vcrlint, Betsie Vorlint, Annie Smit. Wijna Lokerse, Jo de Jongh, Henk Klinkhamer, Chili Burgerhout, Henk Verlind, Annie Coster, Pieter, Sloos, Herman Zaalberg, Lena Ouwerkerk, Bertus Pont. Corneli9 Jan Lis- senberg, Nellie Broers, Corrie Broers. Aart v. d. Nadort. Nog brieven der vorige week ontvangen van Henk Verlind. Nita van Krimpen, Maartje Coljee, Ariena Coljee, Alie de Groot. Bep Spierenburg, Niesje de Gelde». Calharina van Egmond, Klazina Parlevliet, Willy Horst Rudi Horst. Bram Linsehoten. Nelic Oost- veen, Ali van Rijn, Antje Glasbergen, Marie Kouprie, Nellie Kouprie, Gerrit Kroes, Ma rictje Kwaadgras. Annie Kwaadgras. I>aler ontving ik nog brieven met goede '-.plossingen van deze week van Louis Af fourtit, Ali dc Grooi. Bep Spierenburg. Ge- rarda van der Reijden, Marietje van der Reijden. Jet du Croix Annie Kwaadgras. Ma- rietje Kwaadgras. Maric Kükler, Piet Ktikler Lena Kükler, Jan Stark. Corrie v. Leeuwen, Bastiaan v. Leeuwen, Calharina v. Egmond. RAADSELS. Voor allen om uit te kiezen, de grooteren 4, de kleineren 3jn 1. Ingezonden door Annie Cosier. Mijn geheel is een straat in Leiden van 12 letters. 10. 11, 7 is een lokmiddel. 8, 2, 3, G is een lichaamsdeel. 1. 10. 11. 12 is iets heel lorlijks, 1. 2, 3. 4 is een persoon. II. Ingezonden door Wim en Annctje Teljeur. Ik ben iets waar men op klimt, onthoofd mij en ik word een leelijk (lier. LU. Ingezonden door Mientje Roman. Mijn eerste is een voorzetsel, rnijn tweede en derde samen een Hollandsche jongens - naam, mijn geheel is onmisbaar aan een s^hip. IV. Ingezonden door Betsie Kalkhoven. Er liepen 3 mannen op een rijtje over een brug en niemand liep in het midden, hoe kan dat? V. Ingezonden door Mini Metselaar. Mijn geheel bestaat uit 20 letters en is iets dat altijd welkom is, 5, 6, 7, 8" i9 een verkorte jongensnaam. 4, 2, 3 is een metaal; met 15, 16, 17, 10, 20, 18, 19 en dammen vermaakt men zich dikwijls 's avond9. Met levend 11, 10, 1 vangt men de grootste vis- schen. Paling in 13, 14, 9, 18, 6 is iets voor smullers. VI. Ingezondeh door Annie v. d. Broek. Ik ben heel wat zwaarder dan een veer. Ontneem mij 't hoofd, ik ben een lichaamsdeel. En ontneem mij dan nog ééne keer Het hoofd, dan ben ik niet eens als 2 zooveel VIL Ingezonden door Jansje Sjardijn. Ik ben een woord van 3 lettorgrepen, de 2 laatste lettergrepen zijn zoete vruchten, de eerste lettergreep zit aan je hoofd, en het ge heel smaakt allesbehalve zoet. VIII. Ingezonden door Jannie Horree. Mijn geheel is een straat in Leiden van 13 letters, 11, 7, 7, 3, G is een meisjesnaam, 1. 2, 3, -{, 5 is een vorstelijk persoon, 13, 11. 12. 10, 9 is eene groote tractatie. Ingezonden door Hendrik Klinkhamei. Dame (tot een jongen, die met een vreeso .lijk mageren hond loopt). ,,Zeg jongen, we; r onvgeef .je dien hond niet meer eten. hij ziet er uitgehongerd uil." Jong o; „O. mevrouw, ik wou er een haze windhond van maken." Ingezonden door Jannie Ilorree. Moeder; „Jantje loop eens vlug naar bo ven om het wollen truitje voor je zusje L- halen" Jantj ..Neon, daar heb ik geen zin in .Moeder ..Ho, wat ben je toch onaardv.' Als je ni*it gaat. dan doet je nieuwe zus;- maar weer haar vleugeltjes aan en vliegt terug naar de ooievaar." Jantje. „O, als ze dat kan doen, clan kan ze nu ook wel naai vleugeltjes aandoen cv. naar town vltcecn, rm zeil haar truitje te halen." Ingezonden door Margaretha Sierag. ..Weet je wat je doet. Jan? Loop eens even vlug naar boven. Op de plank in mijn kleerenkast liggen. ..Sigaren, meneer", vulde Jan aan. „Hoe heb iij die gevonden?" vroeg mijn heer verbaasd. „Uitstekend, meneer", reel Jan goed keurend. Ingezonden door Mini Metselaar. Grappige vader. A; ..Heb je je vader om gold getelezra- pheerd?" B: ..Ja". A; „Heb je antwoord gekregen?" B: ..Ja. Ik telographeerde: Waar blijft het geld? en mijn vader antwoordde; „In mijn zak." Ingezonden door Piet Nieboer. Bedreiging. Koopvrouw; „En als u nog langer blijh afdingen, dan zeg ik nooit meer „Mevrouw' tegen u."

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 18