CORRESPONDENTIE. Zóóvelen wenschten mij een prettigen St.- ücolaasavond; nu ik dank je allen voor lie wenschen. Ik vier eigenlijk geen Sint ücolaas, maar zoo'n enkel pakje verschijnt r gewoonlijk wel als een verrassing; dus ergeten word ik toch niet. heusch niet. Als leze kindercourant komt, dan zijn de meeste inderharten vol blijde verwachting, wat de vond brengen zal. De volgende week lees t dan natuurlijk wel in vele brieven ove: ille pret. Jansje Sjardijn, heb je de vorige week de orrespondentie niet gelezen; daarin ver- elde ik over de prijsraadsels. Ik vind hel ieel naar voor je, dat je moeder nu zoo iek is; nu kan het 5 Dec. geen dubbele eestdag zijn thuis. Van harte het beste hoor, k hoop dat jé mij spoedig betere berichten unt sturen. Annie van den Broek, zag je niet, dat ik erleden week schreef, dat ik hoopte 12 De- ember prijsraadsels te kunnen geven. Ik vist het niet lang te voren, dat ik in Leiden wam logeeren, daardoor kon ik niet waar- chuwen. Heb je broertjes die jonger zijn ian jij? Truus Sluivenberg, ik verklap niets hoor, vant dit mocht eens worden gelezen vóór Ie avond vol verrassingen voorbij is. Gerrit Kroes, heb je gezien, dat ik nu pas 3 briefje van verleden week kreeg? Maria en Nellie Kouprie, je bent beiden relkom en moogt mij Tante noemen. Koos Brouwer, die brug is wel een eind erdér dan waar ik logeerde; Nr. 15 is vlak ij de Plantage. Vroeger woonde ik op de [eerengracht, dat is zoo, 5 huizen van het ludeliedenhuis af. Jozef en Mientje Hanno, ellendig weer. .oor; dat ben ik met je eens. Ik blijf maar ustig in huis met al die natte sneeuw en ladheid; te meer daar ik verkouden en aan iet hoesten ben. Betsie Kalkhoven, ik miste Annie deze iGer. Neen, wees gerust, ik weet wel, dat ik n deze correspondentie nog niets mag chrijven over geheimen, die mij zijn toe ertrouwd. Dat raadsel, dat je nu opschreef ver dien appel, is niet geheel in orde, kijk iet nog eens na. Louis de Hertogh, geniet jij maar van n.eeuw en gladheid, als ik maar niet behoef ;ee te doen. Dé Wiersma, je briefje was zoo heel klein, :i je, nu dan mijn antwoord ook maar okel een groetje. Dirk Nieboer, je mag gerust meedoen. Herman Zaalberg, jij ook hoor; iedereen 3 welkom; je behoort nog tot de kleineren ot en met elf jaar. Nellie Mulder, je vindt het zeker wel >reltig om nog niet heele dagen weg te aan; gezellig 's middags altijd weer naar uis. Wat scheelt Bertha? Tk hoop, dat ze fuw weer beter zal zijn. Jasper Koevoet, wat- heerlijk trof dat. dal e net een kleurdoos kreeg, zoodat je mee on doen aan den kleurwedstrijd; is het oed gelukt en netjes geworden? Mini Metselaar. 5 en G December zijn 11e gedachten veel te zeer vervuld van Sint iicolaas om te gaan zitten denken en sehrij- en voor prijsraadsels-, dat komt wat later cel beter van pas, dat zal je zien. Wim en Jannetje Teljeur, jullie mogen iij gerust ook Tante noemen. Ja dal weet k, dat Gorrie nu in Leiden woont, dat :hreef ze mij al. Ilenk Klinkhamer, voor jou hoop ik ook, at 5 December een vroolijke dag zal zijn. de Jongh, als Annie werkelijk roodvonk eeft, dan zal ze wel weken lang niet kun- en en mogen meedoen. Piet en Betsie Verlint, natuurlijk mogen illie ook mee doen aan de prijsraadsels. Trijntje Serdijn, voor jou ben ik ook Tan- hoor, dal" Mejuffrouw is zoo stijf. Michela en Lena de Vleeshouwer, ik gun ilen die schaatsenrijden gaarne dat genoe- :n, maar ik doe er zelf niet aan mee en nu I die sneeuw en vuile straten en gladdig eid, daar genieten toch maar weinigen van Jopie Waldkötter, ik heb 't' verleden week ei gemerkt, dat er geen poesje kwam met in strik en een belletje aan. Nu weet ik a je brief goed, waar je precies hebt ge- oond. Gorrie Geenjaar, ik logeerde een week op Grootma is gauw jarig o, dat wordt een feeet, als er in haar woning nooit nog is geweest! Grootmama wordt tachtig stel je toch eenB voor: wat een hooge leeftijd f 's morgens zingt een koor Van de groote menschen en de kind'ren sa&m in den tuin beneden ODder Grootma's raam. En de kleintjes dansen nog een menuet bij 't guitaargetokkel van de lieve Jet. Wat zal Grootma kijken! maar 't moet keurig gaan ouaerwetsche jurkjes krijgen z' er bij aan. Druk wordt er geoefend; ja, die menuet geeft al vóór den feestdag heel wat schik en pret! HERMANNS, den Hooge-Rijndijk, ik woon daar niet. Ja, dat is altijd een groote drukte om te verhui- j zen, ik begrijp best, dat je toen geen tijd had om mij te schrijven. Nelly Lezwijn, je schrijft: ik zend u nu raadsels, maar ik vond niets, hoor. Zend ze dan later maai- eens, ik heb er niets geen 'haast mee, ik heb er nog genoeg. Lili Gaykema en Trientje Schouten, jullie i mogen nog gerust wat wachten met die nieu- we raadsels, ik heb er nog zooveel liggen. Ja, Woensdag was het een vreeselijke <torm; ik begrijp, dat je er 'savonds niet door durfde. Johanna v. d. Ham, heb je verleden week niet gelezen, dat ik schreef, dat ik 12 Deo. prijsraadsels hoop te geven. Ja er komen telkens nieuwe kinderen bij. Nita van Krimpen, je bent mij welkom. P. H. Smittenaar, wel gefeliciteerd met je verjaardag. Afls je dit leest, is de dag al voorbij, dus dan weet je het al, wat je moe der je beloofde. Al staat er eens een raadsel van je, daarom mag je daar toch ook nog wel het antwoord van opschrijven, als een extra-antwoord. Annie Coster, gezellig hoor, zoo met je vriendinnetje samen werken en dan om beurten bij elkaar komen. Wonen jullie dicht bij elkaar? Bram Linschotèn, 2 brieven van jou van daag. Alles erg aardig, wat je mij over school daar buiten schreef. Heerlijk hè, als je moeder je zelf kan wegbrengen naar de tram. Ik ben ook benieuwd wat de Sint je zal brengen. Nclie Ooslveen, ga je op de muziekschool voor Toonkunst, en is liet nu 23 December openbare les mo> 1 je alleen spelen of i mains? Tk bob ook op de muziekschool ïd Leiden pianoles gehad en moest ook ieder jaar op de openbare les spelen. Zoo, krijg', kleine zus al tanden! Liesbelih en Jaap Barnouw, daar weet ik alles van, dat als het mist, de booten naar Zeeuwsch-Vlaanderen niet gaan. Ik woonde 12 jaar in Kloosterzande, weet je waar dat ligt? en ik ga er nog dikwijls heen, als hei- goed weer is, 19 December weer. Als jullie dit leest in de St. Nicolaas al voorbij en mac ik dus vragen of je cadeautjes in den smaak vielen. Ik hoop voor jullie dat het nu a s. Zondag niet mist en de boot dus wel gaal. Gerrit van der Horst, dat waren vele ver langlijstjes, die bij jullie geschreven moesten worden. Dus kleine Thijs heeft wel zelf zijn naam gesset met Vaders hulp. kan hij ook een versje opzeggen of zingen voor St. Nico laas. Allen veel plezier hoor op den feest avond. Calharina van Egmond je brief der vorige week nu pas gekregen. Dat was heel goed voor dien jongen, dat hij een nat pak kreeg, dan had hij die olifant maar met rust moe ten laten. Frederika Bourgeois, dat begrijp ik best hoor, dat je de volgende week niet kunt schrijven. Waar woont je grootmoeder? bui ten Leiden? en ga je er ook de St.-Nicolaas vieren met je ouders? Emanuel El jou, ik hoop ook voor jou, dat je gelukkig zult zijn bij dien wedstrijd, je schrijft het mij zeker de volgende week wel. Ga je met St.-Nicolaas of Zondag naar Den Haag ?Ik zal je raadsel later eens plaatsen. Lien de Graaf, zijn alle handwerken en toebereidselen goed gegaan en op tijd klaar gekomen? nu verklap ik toch niets, want dat zou ik niet graag doen, want net zooals je schreef, groote menschen lezen de correspon dentie ook wel. Chili Burgerhout, je mag ook gerust mee doen. Ariena en Maartje Goljee, 2 brieven van daag van jullie ontvangen. Wie heeft dat mooie roodborstje geteekend en gekleurd in don brief van verleden week? Ik beloof, dat ik eens zal zoeken in al mijn papieren naar een raadsel door jullie ingezonden.' Je hebt gelijk, de maand December brengt heel veel prettige feestdagen mee en als men dan vei lig binnen zit in de warme kamer, kan men hel leelijke weer wel vergeten. Henk Verlind, zag je, dat ik nu 2 brieven van je vond in dit pakket? Rudi en Willy Horst, ik heb vandaag van jullie allebei 2 brieven gekregen, dus ook die van de vorige week. Ik ben voor jullie ook Tante ,dat spreekt vanzelf. Rudi, dat raadsel heeft er al eens ingestaan. Ja, ik herinnerde mij je naam wel. Zorg je zelf voor al je vischjes? En Willy, als er een hondje komt is dat dan van jou of van allen te zamen? Gretba v. d. Zwart en TrijntjeVoorma, wie is er weer zoo grappig aan het dichten geweest over 5 December? maken jullie ook versjes bij de cadeautjes? dat deed ik vroe ger heel veel. Louis Hartkamp, toen ik verleden week op den Iloogc Rijndijk logeerde, heb ik in den tijd, dat de scholen uitgingen, wel eens ge keken of ik je naar huis zag gaan, maar te vergeefs. Krijgt Kazan ook iets voor zijn St. Nicolaas? Ali de Groot en Bep Spierenburg, de brief der vorige week kreeg ik pas vandaag. Heb ben jullie nu gelezen, wanneer de prijsraad sels komen? Lena Ouwerkerk, dank voor raadseès «a

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 17