No. 20164. LEIOSCH DAGBLAD, Vrijdag 4 December Derde Blad. Anno 1925. UIT DE OMSTREKEN. ivaoi Haarlemmermeer. Ds. E. Schouten, ^foorüeen predikant te Hoofddorp, kouii joor op het tweetal voor het geroepen van jen predikant bij de Gereformeerde kerk te Hilversum. Het aantal inschrijvingen voor dc op g en 10 December a.s. alhier vanwege de Haarlemmermeersche Hoenderclub te hou den Pluimveetentoonatelling is nog weer pet 200 vermeerderd en thans zoo groot, dat de tentoonstellingszaal te klein blijkt te zijn om zooveel inzendingen te bevat ten. Tot kerkvoogden der Hervormde ge- peente Haarlemmermeer zijn gekozen de heeren G. C. van Arendonk èn A. Breure. In de in hotel De Groot alhier gehou den buitengewone algemeene ledenvergade ring van de coöperatieve Boerenleenbank „Haarlemmermeer"', had een algemeene statutenwijziging plaats in verband met dc tiieuwe coöperatieve wet. Als gevofg hiervan werd overgegaan tót de stichting van een afzonderlijke spaar bank. Verder werden vastgesteld het nieuwe .reglement voor de Spaarbank, alsmede het I huishoudelijk reglement van de Boercnleen- i bank. De verschillende voorstellen werden pet op 2 na algemeene stemmen aangeno men. Burg. Stand. Geboren: Jan Dirk, Z. v. G. W. Bulk en B. van den Ak ker. Margaretha Maria, D. v. J. O. van iWoerkom en A. M. van der Geest. Ca- tharina Theodora, D. v. L. van den Broek en G. C. Kramer. Abraham Levinus Cor nelia Z. v. D. Buis en M. M. S. Moens. Maria Geertmida, D. v. F. A. van der Ma den en A. C. Kreike. Aaltje, D. v. H. G. J. Andriessen en M. Bulder. Theodo- nis Anthonius, Z. v. H. J. Post en A. P. Kouwenhoven. Willebrordus, Z. v. VV. Stolwijk en C. Selis. Willem, Z. v. G. Dekker en W. Verboom. Dingeman, Z. A. Schutte en A. M. de Berg. Teresia Maria, D. v. W. N. Bakker en W. M. Spie lings. Nicolaas Anthonius, Z. v. J. van der Kolk en P. M .E. Stam. OndertrouwdJ. Luimee 23 j. en E. van Dvereoin, 20 j. J. G. van Nieuwenhuijzen 89 j .en A. H. van Houwelingen 28 j. GehuwdA. Joren 24 j. en E. Beers 21 j. H. Reurekas 29 j. cn F. Korenstra 26 j. |h. Weasels 24 j. en J. van der Stad 26 j. Overleden: Elisabeth Goemaat 53 j. geh. met J. Gelein. Jacomina Filius, 55 j., geh. met J. Hennink. Evert dc Ruig 94 j., wedr. van E. Parelvliet. Levenloos geboren: Kind van het man nelijk geslacht van G. J. Bakker en M. Kooijman. Hillegom. De coöperatieve vereeniging „Onderling Belang" heeft haar vóór twee weken geschorste vergadering voortgezet ter afdoening van het punt salaris of ver goeding ad f 825 voor werkzaamheden van het Dagelijksch Bestuur buiten de bestuurs functies om in 1925. Het bestuur stelde thans de post ter beschikking van de ver gadering. Er werd gesproken door den heer Paasse jover het „salaris" als in strijd met de sta tuten en over een oud bonnenstelsel. Hij diende twee moties in, ten eerste om de boeken te onderzoeken, ten tweede om naar gelang van het onderzoek te besluiten over de f 825. Daarna spraken de heeren Spilker, G. Veelenturf (die een oude motie handhaaf de), Schooneveld, Rutten en v. d. Water. Bij de replieken van den voorzitter en de sprekers, ontstond een conflict tusschen het bestuur en den heer Paasse, die volgens den heer Balvers de commissarissen had beschuldigd met het woord ,,dief". De eer ste ontkende zijn beschuldiging in dien vorm uitgesproken te hebben. Het incident ver oorzaakte heel wat discussies. De post f 825 vcov het Dag. 3estuur werd verworpen met 191 stemmen tegen en 92 voor, zoodat dit bedrag op de rekening van het volgend jaar wordt geboekt. Toen werd gestemd over f2000 vergoe- ding aan het bestuur wat werd verworpen, waarna eindelijk goedgekeurd werd. f 1600 voor het bestuur en f 800 voor de commis sarissen. Dc moties kwamen niet in behan deling. Bij de rondvraag werd door den voorzitter toegezegd dat het bestuur zal trachten van de commissarissen gedaan te krijgen, dat geen rechtsvervolging iDgesteld zal worden wat de beschuldiging of belce- diging van de commissarissen aangaat. De opkomst was groot, de grootc zaal van „Flora" was bijna geheel bezet. Katwijk a. d. Rijn. Wie Maandagavond de Otto Baron van Wassenaar van Catwijk- school, hoofd de lieer J. Raadsvcld, passeer de, zal gedacht hebben, waarom dat licht aan? 's Woensdags is het gewoonte, dan krij gen de lokalen hun gewone beurt. Nu echter een extra, want de werkvrouw stelde er prijs op, dat morgen als er openbare les was. al les glom. En zoo was het, toen Dinsdagmid dag vele ouders gebruik maakten van de ge legenheid om de kinderen in school te zien werken en hun vorderingen na te gaan. De lessen gingen gewoon door, zoodat een in druk werd gekregen hoe de kinderen dage lijks in de school werden onderwezen. Dat zulks zijn goede zijde heeft blijkt hieruit, dat velen de taak van den onderwijzer anders gaan beschouwen en meer gaan waardeeren. Woensdagavond volgde de ouderavond De zaai „Kerkplein" zag er recht gezellig uit en velen hadden ook nu aan de uitnoodiging gevolg gegeven. Ds. Bollee, als voorzitter, opende het samenzijn na 't zingen.van Ps. 95 iters 1 en 4 en het lezen van eenige verzen uit Ps. 119, met gebed, waarna hij een kort Inleidend woord sprak on allen een goeden avond wenschte. 't Woord was nu aan de kinderen, die onder leiding van den heer Blansjaar een achttal liederen op verdien stelijke wijze ten gehoore brachten. Door J®ej. Locker werd een aangename en leer dame causerie gehouden over het handwerk- on der wijs op schooL Door het hoofd der school werden eenige rnededeelingen gedaan en vervolgens eenige gedachten in de verga dering neergelegd over „Gehoorzaamheid". 't Was al laat geworden toen de voorzitter het woord nam, om allen te danken voor hun diensten om dezen avond zoo gezellig te doen verloopen. Dat hierbij niet vergeten werden de dames, die voor een warm ..bakje" en een koekje hadden gezorgd, laat zich begrijpen. Na het zingen van Ps. 7*2 11 en dankzeg ging gingen allen welvoldaan huiswaarts. Katwijk-aan-Zee. Van de Katwijker haringloggers, waarvan de vangsten naar Katwijk worden verscheept, kwamen te LJrnuiden in de haringhaven aan- KW 66 met 50 kantjes; KW 172 met 112 kantjes; KW 148 met 212 kantjes; KW 127 met 254 kantjes: KW 22 met 125 kantjes; KW 38 met 161 kantjes; KW 65 met 56 kantjes; KW 158 met 102 kantjes-, KW 55 met 90 kantjes; KW 124 met 102 kantjes; KW 33 roet 43 kantjes: KW 15 met 30 kantjes; KW 21 met 30 kantjes. KW 7 met 42 kan tjes; KW. 144 met 256 kantjes; KW 159 met 170 kantjes, en KW 164 met 23 kantjes pekelharing. Aan den afslag van haring waren aan gevoerd 317 kantjes volle haring (Engelsche wal), waarvan verkocht waren 160 kantjes tegen f 19.95f 22.50; de rest werd opgehou den legen f 22.80f 23. 176 kantjes steurha- ring, waarvan 61 kantjes verkocht tegen f 20 de rest opgehouden legen (20.45f21.70; 9 kantjes ijle haring verkocht tegen f 20.45 f20.85; alle prijzen berekend tegen het kantje. Lisse. De „Sts. Crt." bevat de statuten van de N V. Cultuur-Maatschappij D. W. Lefeber en Co.", alhior. Bij de verkiezing van kerkvoogd van de Ned. Herv. Kerk werd met algemeene slem- men de heer J. L. Veldhuijzen van Zanten herbenoemd. Aan het postkantoor alhier werd gedu rende de maand Noveml>er 1925 ingelegd f 17356,83 en terugbetaald f 7697.51. Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5013. Burger 1. Stand. Geboren: Wil- helmina, d. van Th. Witteman en A. IIoo- gervorst. Abraham, z. van A Moolenaar en B. M. J. Brockers. Maria Elisabeth, d. v. C. v. d. Meer en C. Hoogkamer. WilheJ- mina Petronella Maria, d.. v. P. M. Witsen- burg en G. W. Weijers. Cornelis Johannes zoon van Th. Ffcriks en F. J. v. d. Horst. Kerkelijk bericht voor Zondag. Voorrn. 10 uur de heer Siderius van Kat wijk; nam. 5 uur ds. Rutgers van Katwijk. Geref. Kerk. 9.30 en 4 uur dr. Th. Ruys Jr. Christ Cer. Kerk 9.30 en 5 uur ds. C. S. v. d. Ven. Geref. Gemeente: 9.30 uur ds. II. A. Min- derman; 4 uur lecsdiensl. Ned. Prot. Bond 10.15 uur ds. E. L. Naula van Leiden. Nooidwijk-Bir.nen. K e r k e 1. be richt. Ned.-Herv. Gom.: Zondagmorgen, te tien uur, en 's nam., te halfzes, ds. Van Haaften. Door een bewoner alhier is bij de poli tie aangifte gedaan van het bij herhaling ont vreemden van te veld slaande kool van zijn land. I Nooidwijk. Bij den gemeentelijken keii- ringsdienst alhier werden gedurende de maand November ter keuring aangegeven 27 runderen, .5 kalveren en 152 varkens to taal 184 stuks. Het aantal huisslachtingen bedroeg 41 varkens, het aantal noodslachtin- gen bedroeg 1 rund, terwijl werd ingevoerd 1261 K.G. rundvleesch. Burgert Stand. Ondertrouwd Gerrit van der Voet, 34 jaar en Marijtjc van Roon, 27 jaar. Getrouwd: II. A. W. Jacobi, 26 jaar, te Leiden en L. v. _Nes, 24 jaar, te Noordwijk. J. Wallenburg, 27 jaar en .T. van Os, 25 j. Overleden- Leven!, aangegeven kind van het mann. geslacht van Jac. Alleman en G. Stelling. Maria Schenkels, 64 jaar, onge huwd Bij het alhier gevestigde correspon- dentschap voor arbeidsbemiddeling zgn deze week als werkzoekende ingeschreven 130 personen, n.l. 56 landarbeiders, 42 visschers, j 10 losse arbeiders, 8 opperlieden, 5 schil- ders, 5stucadoors, 2 timmerlieden en 2 j stucadoors. Noordwijk aan Zee. Kerkelijk be- I richt voor Zondag. Ned.-Herv. Kerk, i voonn. 10 uur en nam. 5 uur, ds. J. Ven- j meuien. Voorm. Bed; Hi Döópi Geref. Kerk, voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. Koers. Noordwljkerhont Op uilnoodiging van do Chr. JongeL Vereeniging trad alhier als spreker op onze voormalige predikant, ds. L. D. Poot uit Amsterdam. Van heinde en verre was het publiek toegestroomd om den ge- vierden redenaar te hooren en te verwel komen. De gezondheidstoestand van onzen burgervader is nog steeds niet in orde. Op nieuw werd hem- een ziekteverlof verleend. Officieur deelt men ons mede, dat bur gemeester Van Iersel bedankt heeft als kas sier van de Coöperatieve boerenleenbank, welke onder zijn l>eheer tot grooten bloei kwam Gemeenteraad. Afwezig: de burgemeester. Aanwezig: alle leden. Wethouder E. Oostdam Hzn. fungeert als voorzitter en opent de vergadering met gebed. Hierna mededeeling van eenige ingeko men stukken, van ondergeschikt belang. De R.-K. Kiesvereeniging vraagt o.a. om langs de Leidsche Vaart het hout weg te halien, met 't oog op eventueele ongeluk ken. welke daar reeds plaats hadden. Do hoer L. M. v. Noort meent te moeten wachten tot een volgend jaar, omdat de ge meente Leiden plan heeft de gronden langs de Leidsche trekvaart in grasland te doen Verandoren, waardoor het houtgewas dan van zelf verdwijnen zal. Hierna worden de geloofsbrieven onder zocht van het nieuw benoemde raadslid, den heer C. v. d. Klauw, welke in .goede orde bevonden worden. De heer v. d. Klauw legt daarop in handen van den voorzitter de vereischic eeden af. De voorz. wenscht hem hierop geluk mét zijn toelating tot lid van den raad, waarop de heer Klauw be looft, dat hij zooveel in zijn vermogen is, zal meewerken tot den groei en bloei der gemeente. Daarna wordt de heer P. Warmerdam (van den groenen tuin), lijdelijk wethouder, benoemd tot wethouder Deze neemt zijn benoeming aan. Het salaris van den 2cu ambtenaar ter se cretarie den heer J. de- Jong. wordt ver hoogd van f 500 op f 800: Bedoeld jong- menscli heeft zich -in den korten tijd, dat hij hier werkzaam is,, doen kennen als een bruikbare kracht, en moei daarom gewaar deerd en aangemoedigd worden. De gemeenlerekcning. dienst 1924, wordt voorloopig vastgesteld, alsook de vergoeding aan dc bijzondere scholen, als bedoeld in art. 101 der La gei-Onderwijswet 1920. De heer A. H. v. Noort neemt hierop hel woord en vraagt waarom op de begrooling 1926, welke straks aan de orde komt, ver schillende punten ontbreken, welke er zijns inziens noodwendig op hadden moeten staan. Zoo onlbreekt alweer het bekende punt „Gemeentereiniging'' Ook voor 1926 zal geen vuilnisman worden aangesteld. In dit opzicht koml onze gemeente zeer ten achter. Bij vele kleinere plaatsen in den omtrek geschiedt de gemeentereiniging reeds per auto, hier moet elk huisvader nog steeds zijn eigen kruiwagentje vuil eiken Zaterdag naar de gemeente belt brengen. Voor een bloeiende. vooruitgaande gemeenlc als Noordwijkerhout moest dit niet langer mo gen bestaan. Ook vindt dc lieer A. H. v. Noort het een ongerijmde zaak. dat de gron den, destijds aangekocht door de gemeente, nog sleeds renteloos liggen. Waarom daar geen nieuwe straal aangelegd met flinke huizen? Nu er verschillende woningen zijn afgekeurd is er beslist behoefte aan nuv-rdere woonhuizen. De heer E. Oosldam Jbzn. wijst er op. dal de woningnood hier nog niet zoo heel erg is. Huizen bouwen is gemakkelijk genoeg, maar de huizen van de woningbouwvereniging „Padua" brengen veel zorg mee. De huur- centjes komen zeer moeilijk binnen, en de huizen van f 6 per week zijn hier bijna niet te verhuren. Ze worden meestal bewoond door menschen uit andere plaatsen, wat niet de bedoeling was bij den bouw. Hier is behoefte aan goedkoope woningen, welke in dezen tijd moeilijk te bouwen zijn. Nu is aan de orde, de vaststelling der gc- meenlebegrooling. dienst 1926. De begroo ling wordt punt voor punt gelezen door den he r J. Pijnenburg. De belangrijkste punten werden besproken en bekritiseerd: Blijkens de laatst vastgestelde rekening over 1924 bedraagt het batig saldo vtui den gewonen dienst f 12.935.18. De rente van hypothecaire schuldvorderingen zal in '26 bedragen f2793. De schoolgelden van bijzonder onderwijs worden geraamd op f 7500. In verband inct het sterk verminderd aanial leerlingen der Openbare School (Dorp) wordt verwacht, dat de post school gelden slechts f 100 zaJ opbrengen, of de helft minder dan het vo rig jaar. Wegens wedde voor het schoolhoofd (Dorp) is uitgetrokken f 3414; tevens geniet hij vrije woning, waarvoor de wedde wordt verminderd met f 255; het totaal dier wedde zou dus f 3G69 bedragen. De uitkeering van andere gemeenten krachlens art. 205 der L. O. wet is in ver band met de wisseling van het aantal kin deren uit de buitengemeenten, veiligheids halve geraamd op f 3100 De uitkeering- aap andere gemeenten, in-, gevolge art 104 der L. O. XV. is geraamd op 40 maal f 12.50 of f 500. o. r. 40 kinderen uit deze gemeente in andere gemeenten ter school gaan. Het onderhoud van de ambtswoning van den burgemeester mag worden opgevoerd lot f340, terwijl het onderhoud van de ambts woning schoolhoofd (Dorp) is teruggebracht op slechts f 45. De verpleegkosien voor armlastige krank zinnigen zullen bedragen f 6040. De provin cie draagt in*de verpleegkosien bij. namelijk 1/8 dier kosten, totaal derhalve f2013.33. Dc rente van voorschotten verstrekt inge volge de landarbeiders wet. ten behoeve van 6 woonhuizen, bedraagt voor elk huis f 144, of in- t' geheel f 864 mot nog 3 andere der gelijke huizen zal in 't geheel aan rente f 1272 worden ontvangen. Het hcTfingspercentage van de belasting naar hel inkomen wordt nie-t verminderd van l1/* pCt op 1.4 pCt in verband met verminderde uitgaven. De heffing der bedrijfsU lasting kan vei lig geraamd woiden op f 2000. Ten gevolge van de politie-verordening. waarin de. bepaling werd opgenomen, dat het verboden ia. honden te laten losloopen op den openbaren weg., wordt het punt hon denbelasting teruggebracht van f 400 op f200. Thans wordt voor vastliggende hon den f 1 per hond en per jaar belasting be taald, en vroeger in hetzelfde geval f3. Het vergunningsrecht is verhoogd on thans bepaald op f 423. Voor subsidie van het openbaar vervoer middel, de auto-omnibus-dienst E.NA. van het dorp naar het station Piet-Gijzenbrug, wordt uitgetrokken f 300, zoolang als de noodzaak hiervan blijken zal. De ondersteuning van behoeftigen door de kerkelijke armbesturen is niet voldoende. In verband hiermee wordt het noodig geacht de armen ook te steunen van gemeentewege, f2000 wordt daarvoor noodig geacht. Voor de verpleging van arme öeken is f500 uitgetrokken, terwijl het salaris van dr. Romijn, als gemeente-geneesheer, be paald wordt op f 350. In 1926 zal een geldleening moeten wor den gesloten tot dekking van de kosten van buitengewone werken. De kosten van het sluiten van deze geldleening zijn moeilijk te ramen, waarom, de -post pro-memorie is xiit- getrokken. Voor onvoorziene uilgaven op f7571.04'/--. De gem een le-beg ivo tin g 1926 is geraamd op inkomsten gn uitgaven op f 144,871.99. De kapitaaldienst in inkomsten en uitgaven ep f 11.117. Voorgesteld wordt dit jaar te heffen S0 opcenten op' de hoofdsom der grondbelas ting op de gebouwde eigendommen; dit be drag wordt dan f 4703.75. Twintig opeenlen op de hooldsom der grondbelasting op de ongebouwde eigendom men-, dit bedrag wordt dan f 1361.56. Vijftig tot tachtig opcenten op de hoofdsom der per sonele belasting, f 6100. Zeventig opcenten op de hoofdsom der Rijksinkomsten-belas ting 1 22.500. Vijftig opcenten op de hoofd som der vermogensbelasting f 2285.50. De belasting naar het inkomen wordt geraamd op I 21.000. Bij den Kapilaaklienst buitengewone uit gaven worden verschillende werken voor gesteld, len behoeve der rioleering cn de verharding van den weg. te zamen f 8000. Naar aanleiding van een ingediend schrij ven door de heeren Langeveld, Parceren en v. Dijk om tc koiuen tol oprichting van een wegenfonds, wordt Insloten hiervoor f2000 jaarlijks uit te trekken, doch eerst het vol gend jaar. De heer A. H. v. Noort houdt een strenge philippic a over den gemeente-opzichter, als zou deze niet voortvarend genoeg zijn, om bij sneeuwval werkloozen te werk te stellen, zand te doen strooien en in '1 algemeen flin ker op. 1e treden. De heer R. v. Dijk bestrijdl dit. Deze heer !»eanl\voordt tevens alle op- cn aanmerkin gen van den heer A. H. v. Noort en geeft hem den raad, 'om zich liever mei eigen zaken te'bemoeien en zich niet'le begeven op het terrein van B. en XV. De heer A. II. v. Noort is wat al te opdringerig. De heer Van Noort zegt dit compliment in dank te aanvaarden. Een voorstel van hem om de politie te voorzien van een radio- seinloestel wordt niet gesteund. De heer Langeveld stelde nog voor om aan den heer H. Gooi-geen f300 subsidie per jaar lo geven, doch slechts f 75. Liever zag hij het geheele punt „subsidie aulo- omnibusdiensl" van de begrooling geschrapt doch met 5 tegen 6 stemmen bleef het punt gehandhaafd. In plaats van 50 tot 80 opcenten op de hoofdsom der personeele belasting, komen er in 't vervolg slechts 45 opcenten op. Het punt onvoorziene uitgaven wordt ge bracht op f 7061.92'/*. De hègrooling wordt hierna aangenomen. Bij de rondvraag wordt nog gevraagd om eenige lantaarns meer te plaatsen in de Kor- tenbach straat, alsook om een dreg beschik baar le stellen aan de Leidsche Vaart nabij dc woning van 11. Warmerdam, en om de boschjes tc kappen aan de Langelaan. Op al deze punten wordt goedkeurend beschik!. De heer C. v. d. Klauw vraagl de mede werking van de gemeente om gedaan te krijgen, dat het schoolhek der St. Jozef school geopend wordt een halfuur voor el- ken schooltijd. Gemakshalve doet de mees ter van genoemde school dit nog sleeds niet. Het gemeentebestuur zal zich thans wen den tel hel R.-K. schoolbestuur en wijzen op te-l noodzakelijke ervan, dat de kinderen l iet langer voor schooltijd langs den weg slenteren, doch zich op de speelplaats ver maken. die er voor bestemd is. Oegstgeasl. Kerke 1. bericht. Ned.-Herv. Gem. Zondagmorgen, te tien uur. in de kerk, dr. K. J. Brouwer, Zendings- direclor; 's nam. geen dienst. Woensdagavond te halfachl, in „Irérte*\ Bijbellezing. Loop der bevolking over' de maand November: Geboren 2 jongens en 4 meisjes. Gehuwd geen. Overleden 4 mannen en 1 vrouwen, waarvan 1 vrouw elders overle den. Ingekomen 27 m. en 44 vr., totaal 71. •Vertrokken 21 m. en <13 vr., totaal 64. In café „Central" hield de ijsclub „Oegslgeest" een algemeene vergadering. De voorzitter, de heer B. J. M. Kortman, roept allen een welkom toe. Hoewel er iu hel afgcloopen jaar geen ijs is geweest, zijn toch verschillende werk zaamheden door het bestuur verricht O.a. is tol sland gekomen de aansluiting bij de Zuid IIollandsche IJsvereeniging. Er wordt voor liet bestuur eener ijsclub een zekere moed en vastberadenheid vereischl, om sleeds wec-r werkzaam te zijn voor de be langen eener Vereeniging als deze, daar men maar enkele dagen in het jaar er iet* van bemerkt. Immers, zij beoogt niet alleen door haar locale werkzaamheden, het baantje rijden en de genoegens ter plaatse, maar door haar interlocale en interprovinciale bemoeiingen, bevordert zij het verkeer per schaats lus- sclien de plaatsen in ons waterrijk gebied, waardoor menige buitenlander en landge noot ons overschoon winterlandschap leert kennen. Zij bevordert dus het zoozeer ge- wensehte vreemdelingenverkeer met de gun stige gevolgen daarvan. Ook bevordert zij toch de openluchtsport en lichamelijke op voeding. Hiermede opent de voorzitter de vergade ring. De notulen der vorige algem. vergadering worden voorgelezen en goedgekeurd. De penningmeester geeft vervolgens reke ning en verantwoording over 19241925. Hieruit blijkt dat is ontvangen f 272 De uitgaven bedroegen f 93,131/*, alzoo een ba tig saldo van f 178,86l/t. De heeren Duyverman en Overvliel wor den verzocht de bescheiden van den pen ningmeester na le zien De heer Duyverman deelde hierna mede, dat deze in volmaakte orde bevonden waren en brengt een woord van dank aan den penningmeester. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat in het afgeloopen jaar het leden aantal 189 bedroeg. Er werden 3 bestuurs vergaderingen gehouden. Daar er geen ijs was, zijn er niet bijzon der veel werkzaamheden aan de orde ge weest. Den seerelaris wordt dank gebracht voor zijn keurig verslag. RECLAME. VOOR EEN St-NfCOLAAC-CADEAÜ. In Kinder- en Damesschorten, witte e» geklemde Kleedjes, verpakte Zeep en Eau- de-Cologne, Zakdoekjes, Heerenoverhemden* Dassen en Sokken, vindt U een zeer nitgebreide keuze. 7634 Aan de orde was vervolgens: Verkiezing van 4 leden van het bestuur, wegens perio dieke aftreding van de heeren: M J Spaar garen, L. van Nieuwkoop. G. Lubbe Thzn. en L. Schouten. De aftredende hoeren wer den allen met groote meerderheid van stem men herkozen. Hierna had de verloting plaats om 7 prij zen. De gelukkige prijswinnaars waren de heeren C. van Egmond. 1ste prijs- een paar schaatsen; G. N. v. d. Ameelc, 2de prijs, een paar schaatsen; J. de Ruiter. 3de prijs, sigaren; C- Versluis. 4de prijs, sigaren J. P. Breedijk, 5de prijs, sigaren: H. de Roode, Gde prijs, sigaren; J. Juffermans. 7de prijs, sigaretten. Van dc rondvraag maakt gebruik de heer d. Aracele, die vraagt of bij de aanbie ding van dc contributiekaarten de leden deze niet willen weigeren. Dit is eenigo koeren voorgekomen en zeer lastig 'bevonden. De voorzitter merkt hierbij op. dat vol gens de sla'uien opzegging dienl te geschie den vóór 1 October. Is dit niet geschied, dan is met verplicht bij de eerstvolgende aan bieding te voldoen. De heer A. Koelman bespreekt de moge lijkheid. mol het oog op het a.s. 25 jarig huwelijk van H. M. de Koningin en Z. K. II. Frins Hendrik, om een ijsfeest te organisee- ren. De alhier beslaande Oranje-Veroeniging zou hiermede kunnen samenwerken. De heer Donk acht deze samenwerking niet direct noodzakelijk, wal hel bepalen van een tijdstip aangaat. De voorzitter zal dit punt bij hol bestuur neder in bespreking brengen. Na het beantwoorden van eenige vragen van ondergeschikt belang, memoreert do Voorzitter de oprichting van de ijsclub „Oegstgc-est". In 1893 werd deze Vereeniging opgericht cn bij Kon. besluit van 30 April 1893 goed gekeurd. Het doel is „Werkverschaffing", di*or het aanleggen en onderhouden van ba nen. zoowel plaatsetijk als voor doortrek kende schaatsenrijders. U zult, aldus spr., mei ons instemmen, dat het zeer veel nut heeft, werkloozen gedu rende den voor hem zoo moeilijken winter tijd, voor zoover dit op onzen weg ligt. te helpen, door hen werk le verschaffen. Om dit echter te kunnen doen. meent het be stuur zich niet alleen van den moreel en, doch ook van den financieclcn steun der ingezetenen le moeten verzekeren. Vertrou wende, dal deze vereeniging met haar mooie, doch moeilijke taak uw hartelijke sympa thie zal genieten, noodigt het bestuur u uit, zooveel mogelijk leden of donateurs te ver werven. Naar aanleiding van onze aansluiting bij de Z.-H IJsvereeniging, deelt de voorzitter mede, dal verschillende belangen voor de loden hieraan zijn verbonden Zij hebben o m. recht op toegang op de in de omgeving afgesloten banen. Dit is voorwaar een voor de leden groote aanwinst. Hierna brengt de voorzitter dank aan de leden voor de groote opkomst en sluit deze zeer geanimeerde vergadering. Sassenheim. Kerke 1. bericht. Chr.-Geref. Gem. Kerklaan: Zondagmorgen te tien uur. en 's nam.. 1e vijf uur, Leeslccrk Ned. Prol-Bond: Zondagmorgen, (e half-, elf in de zaal van den heer B. Hoogstraten, ds. D. Drijver, van Haarlem. De raad vergadert Dinsdag 8 Decem ber des voormiddags 9Vk uur. De agenda luidt: 1. installatie .benoomd raadslid A. v. d. Voet. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Voorstel uitdoving prijs ten toonstelling Pluimveevereemging fcjassen- heim. 4. Aftreding en benoeming leden plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. 5. Begrootingen gemeen tebedrijven en gemeente, dienst 1926. Gedurende de maand November is aan het postkantoor ingelegd f4937.48 en terugbetaald f3003.87. Valkenburg. Kerke 1. bericht. Zondagmorgen, te tien uur (H. D.), en 's na middags. te vijf uur (1 Cor. 2). ds. Herma- nides. Woensdagavond hield de Kerkeraad dei Ned. Herv. Kerk zitting voor de inlevering van candidatenlijsten voor twee gemachtig den van hel kiescollege. Aangezien maar één geldige lijst ingeleverd werd, zijn de daarop geplaatste heeren gekozen verklaard Dit zijn J. P. v. d. Zwart, aftredend en Joh. v. d. Zwart in de plaats van den heer P. Oudshoorn, die niet herkiesbaar was. Voorschoten. De „Sts. Crt." bevat de statuten der Ateliers voor Edelsmeed en Penningkunst, voorh. Koninklijke Utrecht- srhe Fabriek van juweel en van C. J. Be geer (Koninklijke Begeer) alhier. Wassenaar. Kerk eL bericht Ned. Prot.-Bond: Zondagmorgen, ie halfelf, da J. Ph Makkink. Lulhersch pred. te Leiden. Zoeterwoode. Door de gladheid der straat is gisteravond de heer N. uit Lei den, met zijn auto ter hoogte van het ge sticht ..De Goede Herder" alhieT te water geraakt. De heer N., die alleen in den auto zat, kwam met den schrik vrij. De garagehouder Poptie uit Leiden heeft het voertuig weer op het droge gehaald.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9