Iet 25-jarig bestaan der Katwijksche Muziekvereeniging „Uitspanning na Inspanning". Sint-Nicolaas Reclame. UIT DE RIJNSTREEK. LAND- EN TUINBOUW. [ijn er in de laatste 25 jaren heel wat ver- lenigingen opgericht en spoorloos verdwe- len, mèt de twee zangvereenigingen, die in iet voorjaar jubileerden met een zilveren eest, behoort thans te worden herdacht de itabiliteit van Uilspanning na Inspanning". U. N. I. is vooral voor deze vereeniging ien veelzeggend motto. Er was heel wat inspanning noodig om tot litspanning te komen. De geschiedenis is daar om het te bewij- !en. Zes en twintig jaar geleden had Katwijk iin den Rijn, onder de eminente leiding van len heer W. A. Wassenaar als besturend- werkend lid, reeds een corps, dal er wezen nocht en waarvan verschillende jongelui uit ins zeedorp werkende leden waren. 't Was eigenlijk wel een klein beetje een loom in 't oog van sommige zeedorpbewo- ïers, dat het numeriek veel kleiner Rijndorp, 'n flink muziekcorps bezat en dit prik- telde te meer, wanneer dat corps hier zoo ;n dan eens liet hooren wat het iresteerde. De winter van het jaar 1900 stond voor Ie deur en velen zullen zich herinneren dat iet toen a.s. huwelijk van Koningin Wilhel- Diina met Prins Hendrik reeds druk bespro- en werd. De jongelui, die deel uitmaakten van het Katwijk aan de Rijnsche corps en alhier poonden, hebben toen aan den drang van ien klein deel van het publiek gevolg gege- en en getracht een aantal jongelui alhier te fcwegen om tot de oprichting van een eigen 7<7<iekvoreeniging te komen. Ze hadden een prachtig motief, want, als Iraks de Koninginneleeslen gevierd werden, ïoest Katwijk aan Zee toch ook een eigen ,orps hebben en niet afhankelijk zijn van inderen. Het duurde niet lang of er waren ongeveer leden „aangemonsterd". Tol zoover liep alles goed. Maar nu moesten er instrumenten zijn, want zonder die konden ze geen muziek ge ren. En ze hadden heel wat noodig ook. Zeshonderd gulden! Maar de heeren*A Keus, P. van Schie en Zwitser, de mannen van het initiatief, He len den moed niet zinken Na ampele bespre kingen onder elkaar stapten de heeren op zekeren avond naar den heer F E. Mecr- ïiiirg, legden hem hun plan bloot en. bin- len een paar dagen waren de duiten dispo- lihcl. Nu er een vereeniging was en geld voor landen om instrumenten te koopen, moesten een directeur en een bestuur zijn. en Pooral de voorzitter diende iemand te zijn, die een goede leiding aan de vereeniging kon ven. Daartoe ging men naar den heer L. Kruyt, die bereid was deze functie te vervullen, ter wijl met hem de heeren C. Haasnoot (overl), Taat, B. J. van Dijk Drent en C. Ouwe- hand Jr., bestuurslid werden. Directeur werd de heer J. A. Rupkens, uit Leiden. De heer J. A. HUPKENS. Het spreekt vanzelf dat al deze voorbe eldende maatregelen veel inspanning eisch- "en van het wakkere drietal voornoemd en pten begrijpt dat het een groote uitspanning Jpor hen was, toen ze op zekeren dag de kst met fonkelnieuwe instrumenten uit de fabriek van W. Hanzen te Amsterdam, in de .Werkplaats van den voorzitter uitpakten. Hu ging men aan 't oefenen. Dank zij de welwillendheid van het toen malige gemeentebestuur kreeg U.N.I. al spoe dig de beschikking over een lokaal in de „Fransche" school en het duurde niet lang of het „Wien Neerlands Bloed", „Wilhel mus" (O. T.), „Duin en Zee" en de marsch „Met frisschen moed" zaten er in! De eerste uitvoeringen werden gegeven in de groote zaal van het hotel „Du Rhin", welke daartoe welwillend was afgestaan door den heer A. van Leeuwen, toentertijd eigenaar van het hotel, die later cere-voor- zitter werd. Doch niet altijd kon deze zaal daarvoor gebruikt worden en toen heeft men in arren moede zijn toevlucht genomen zelfs tot een oude bomschuit en daarna tot een garnalen- boot! De grootste prestatie is door het corps geleverd in 1902, tijdens de groote visscherij- tentoonstelling alhier. Bijna avond aan avond was men in touw en van dat oogenblik werd de behoefte aan een muziektent sterk gevoeld. Ook deze moeilijkheid werd ondervangen. De heer L. Kruyt leverde de tent die thans nog op den boulevard staat, de heer C. A. Kruyt schilderde en enkele particulieren gaven het geld voor de windschutten. Het voorzitterschap was intusschen eeni- germate labiel geworden, want na den heer Kruyt was de heer Verkaik (insp. v. politie) als zoodanig opgetreden Na diens vertrek werd de functie toegewezen aan den heer Vos en vervolgens aan den heer Jb. Verloop Hzn., die geruimen lijd het voorzitterschap heeft waargenomen, en wel totdat de groote oorlog kwam en daarmede.de Nederlandsche mobilisatie. Het grootste deel der werkende leden ging in dienst, en toen de demobili satie eindelijk plaats had. waren hun instru menten niet meer toonbaar, zoodat men weer met dc handen in 't haar zat. Dc moed gaf men echter niet geheel prijs. De heeren Nic. Zwanenburg, Jb. Verloop Hzn. en A. Verdoes togen er op uit om geld te verkrijgen voor nieuwe instrumenten en na breede besprekingen met eenige zeer no tabele ingezetenen, was de Gemeente-spaar bank bereid aan U.N.I. het benoodigde be drag te leenen, waarvoor genoemde notabe len borg bleven Nu men weer op dreef was, werd de be- Trof den directeur 't vorig jaar ook een treurig verlies, doordat zijn echlgenoote hem ontviel en was hij daardoor zeer geschokt, ihans komt hij er weer wat bovenop en we mogen zeggen: al is hij klein van postuur, de leden der vereeniging respecteeren hem ten zeerste. Ook voor hem is het een voldoening dat deze vereeniging, die zooveel doorworstelde, thans een kwart eeuw bestaat en het is ook zijn wensch dat zij nog meer groeic en bloeie. Ten opzichte van het directeurschap heeft de vereeniging bij ontstentenis van den heer Hupkens, een grooten steun in den heer P. Langmuur, die vooral in de bewaarschool, waar den laatsten lijd gerepeteerd wordt, zijn krachten ten beste geeft en zich vele opofferingen getroost. Blijft er nu verder niets te wenschen over voor U.N.L? Helaas ja, lezer(cs). Twee idealen moeten dringend worden verwezenlijkt. Ten eerste, er zijn beslist weer eenige instrumenten noodig en ten tweede: de muziektent eischt hoog noodig vernieuwing enverplaatsing naar een meer geschikt terrein. Vijf en twintig jaar geleden werd U.N.L opgericht, en begin Februari van het vol gend jaar speelde men er lustig op los toen Koningin Wilhelmina in het huwelijk trad met Z. K. H. Prins Hendrik van Mecklen burg Schwerin. Straks is dat vorstelijk paar ook 25 jaar getrouwd en dan wil ons muziekcorps ook gaarne de feestvreugde helpen verhoogen. I Maar hoe zal ze dat goed kunnen doen, als haai' de noodige instrumenten ontbreken en j de „tent" allicht het hoofd gebogen heeft I voor een „stijve" Noordwester. Het is meestal de gewoonte dat een zilve ren jubileum verrassingen brengt in den vorm van cadeaux voor de(n) jubilaris(sen) en nu willen wij dit artikeltje besluiten met den wensch dat het den directeur, hef be stuur. de leden en ten slotte de vereeniging „Uitspanning na Inspanning" goed moge gaan. steeds Excelsior en dat op dezen dag U N.I. nog zoodanige verrassingen bereid liocfte aan een leidinggevend voorzitter meer worden dat ze haar wenschen vervuld ziet nn mr>r>r (Tdrop I rl 1 en meer gevoeld. Verschillende personen werden gevraagd, doch ten slotte was het de heer H. Vooijs, insp. van politie alhier, die U.N.l. uit de impasse hielp. Aan den heer Vooijs heeft de vereeniging I veel te danken, want onder diens bestuur ging het de vereeniging zeer naar wensch. Toen dit enkele jaren zoo gegaan was kwam er weer een kink in den kabel doordat i de heer Vooijs onze gemeente ging verlaten, I om te Alphen als commissaris van politie te j worden geïnstalleerd Op hem volgde de heer A. van Donk. Toen i deze heer naar Steenwijk vertrok, werd het werkend-bestuurslid de heer A. van Dijk voorzitter en deze heer is het nu nog. Met hem fungccren thans als mede-bc- sluursjeden dc heeren P. Langmuur, A. Ver does, P Guijt, G. Meivogel, Jb. Zwanenburg en 0. Langmuur. Dit jaar heeft U.N.L echter een zeer droe vig verlies geleden door het overlijden van het toenmalig bestuurslid Nic. Zwanenburg. Dit was de stille, groote kracht der vereeni ging, die zoowat voor alles zorgde. Nooit was hem iets te veel en men kon in alles op hem rekenen. Het is dan ook met weemoed, dat de leden zich deze nobele figuur steeds zul len herinneren. De vereeniging heeft menig ecreteeken aan het vaandel mogen hechten, doch de heer N. Zwanenburg is het middel geweest, dat die lauweren zoo roemrijk zijn geplukt Van het vaandel gesproken. Dat is ook maar niet zoo in eens voor elkaar gekomen. De heer A Keus, bij wien de kunstschilder Arthur Fendel in pension was, sprak er eens met dezen heer over en deze, de zaak wil lende helpen, gaf dirpet een prachtig olie verf-schilderij in lijst aan U.N.l cadeau. Deze werd verloot en de opbrengst er van legde de basis voor het aan te schaffen I corpsvaandel. En dat vaandel strekt de vereeniging tot groote eer. Men kan er mee voor den dag komen. Een massa medailles bengelen aan den kroon en zetelen op het fluweel. Behalve vele anderen behaalde U.N.L te Lisse in de 3e Afd den lsten prijs, plus de eere- en di- recteursprijsop het concours te Katwijk aan Zee in het vorig jaar in de 2de Afd. den 2den prijs en te Woerden in dezelfde afd. den lsten prijs en den 2en eereprijs. Zeer gunstige resultaten dus. Het is ook een bijzonderheid, dat de Ver eeniging steeds gewerkt heeft onder denzelf den directeur. Mede daardoor, en onder diens bekwame leiding is de vereeniging geworden wat ze thans is. en zonder zware zorgen op weg ga naar haar gouden jubileum. RECLAME. WINTERPANTOFFELS i 11.69, met hak. ACTETASSCHEN f 3.50. PORTEMONNA1ES i 10.S5, enz. VAN ESC Denk rsiecg 5 Naast de Stad Parijs. 7409 Alphen. Gemeenteraad. Voorzitter is de burgemeester. Secretaris de heer K. Salverd3. Afwezig met kennisgeving de heer Den Hertog. De notulen der vorige vergadering wor den na een opmerking van den heer Bergs- hoeff goedgekeurd en vastgesteld. Verschillende nussieves van Ged. Staten zijn ingekomen van goedgekeurde raadsbe^ sluiten, tot het aangaan van gefdleemngpn, koop en verkoop van eenige perceelen bouw grond en andere. Het proces-ver baal van het drinkwater- onaerzoek luidt, dat de scheikundige zoo wel als de bacteriologische samenstelling voor de bewaarschool te Gouwsluis. Deze adressen worden in handen gesteld van B. en W. ter afdoening. Adres van het Centraal Bureau ter ber- hartiging van de belangen van overheids personeel tot het vormen van een' parsoneele reserve. Eveneens is een adres ingekomen vaij ver schillende organisatiën van overheidsperso neel, waarin zij aandringen de pensioens bijdragen niet op de salarissen t9 verhalen, wordt voor kennisgeving aangenomen. Overgegaan wordt tot de algemeene be schouwingen over de gemeenlebegrooting. Den heer Herngreen bracht deze begroo- ling teleurstelling; in tegenstelling met vo rig jaar, toen de belasting werd verlaagd wordt deze nu weèr verzwaard. De pos' van f 5000 indirecte belasting, die uit de winst der bedrijven wordt geput, kan zijn goed keuring niet wegdragen, daar deze tactiek in het laatste geval moet worden toegepast, terwijl spr. hetzelfde standpunt inneemt te gen de heffing der 3 pet. pensioensbijdrage op de salarissen der gemeente-ambtenaren. De verhoogde belasting is niet oorzaak van verminderde inkomsten doch van vermeer dering van uitgaven. Belastingverhooging had niet noodzakelijk geweest, doch wij heb ben boven onzen stand geleefd. Hef aanleg gen en vernieuwen van stralen en plant soenen, 't is al'es zeer nuttig en noodig, doch het is in een te snel tempo gegaan. Wij moeten den belastingbetalers niet een zwaarderen druk opleggen; de uilgaven moeten minder woiden, doch sprekers mee ning is dat dit niet moet geschieden ten koste van de ambtenaren. De loonen die de gemeente betaalt zijn niet te hoog, ze zijn gewoon. En om de be grooting sluitend te maken had niet lot <Je- zen maatregel moeten worden overgegaan, daar dit voor de betrokkenen veel gewicht in de schaal legl en in hel andere geval slechts een paar posten geschrapt moeten worden. Dc financieele toestand is niet van dien aard dat men pensioensbijdragen moet gaan heffen; de toestand is volgens spr. be ter, dan uit de begrooting blijkt. De heer De Wolff juicht het toe dat liet Dag. Bestuur wil bezuinigen, doch bij be zichtiging der begrooting blijkt dal hel een verkeerde bezuiniging blijkt. De verminde ring van uitgaven moet niet gaan ten kóste van de ambtenaren. De levensstandaard is van dien aard dat een verlhgmg der loonen niet kan worden gedragen. De vorige burgemeester zeide bij zijn af scheid dat zijn opinie over de salarissen was, dat hel vooral bij de politie fatsoenlijk armoe lijden was. Later zijn de loonen Ling- zamerhand geslegen en nu ze bijna op pijl zijn stellen B. en W. voor ze weer te verlar gen door een pensioensbijdrage te eischen, terwijl het noodzakelijk levensonderhoud nog steeds stijgt. In het belang van het ge- meentepersoneel hoopt spr. dat de raad hier omtrent een beter inzicht heeft dan B. en W. liet Centraal Comité voor Kindervacantie- kolonies verzocht een subsidie van f 80; B. en W. waren tegen toekenning daarvan, ter wijl daarentegen een subsidie van f 82.50 wordt toegekend voor de burgerwacht. Het ec-ne wat tot ideaal heeft de zedelijke ver heffing van het menschdom wordt achteloos verworpen en het andere dat het tegendeel beoogt, wordt in de hand gewerkt. Dc indirecte belasting is spr. ook een doom in het oog. Deze belastingpolitiek is volgens spr. niet juist en leidt,tot ontevre denheid. De heer Koren verwondert het, dat hoe wel de gemeente zulk een goed figuur slaat tegenover andere, zij haar toevlucht neemt tot salarisvermindering, hoewel deze al zeer laag zijn. De levensstandaard is nog hoog en de salarissen geven geen aanleiding tot pre- mieverheffing. Spr. verwondert het tevens dat geen overleg is gepleegd en zou gaarne een- commissie voor georganiseerd overleg zien ingesteld. Als er bezuinigd moet worden kan dit z. geschieden op de post politie personeel. De raad kan immers een beroep doen bij de Kroon tot opheffing van het com missariaat, daar algemeen betoogd wordt dat dit voor onze gemeente overbodig is en de inspecteur van politie op wachtgeld stellen. Verder zag spr. gaarne dat de politic-agenten meer „speurkunst" zouden opdoen en niet alles moet aankomen op de capaciteiten van den inspecteur. Deze moet zijn kennis ook benutten om de agenten hierin te onderrich ten, zoodat zij meer zelfstandig zullen kun nen optreden. De heer Noomcn vindt het een bedroevend verschijnsel dat hoewTel er steeds gebouwd wordt er voortdurend minder grond gebruikt wordt van het grondbedrijf, en bewijst dit aan de hand van een ingesteld onderzoek. Deze achteruitgang is z. i. te verklaren uit liet feit dat de bouwgrondprijzen ie hoog zijn. De grootste vraag is naar woningen van f 3 a f 3.50 huur per week en op gemeentegrond kunnen tegen den huidigen prijs deze hui zen niet geëxploiteerd worden. Ook in de toe komst is hierin geen verandering waar te nemen. Spr. wil B. en W. in overweging ge ven een onderzoek in te stellen hij de betrok ken commissie naar de mogelijkheid tot ver laging der grondprijzen. De voorzitter antwoordt den heer Ilérn- grcen dat bezuiniging niet uit het oog ver loren wordt; de hooge uilgaven eischte de openbare werken. Enkele werken hadden wel kunnen wachten, doch het zou slechts uitstekend was bevonden. De heer BergshoeÜ had in een vorige uitstel van executie zijn geweest. Nu kun- vergadering de wensc-helgkheid ai g.-p.ok.n van betere verlichting van de Nied'.ve Sloot door het plaatsen van een lantaarn daar ter plaatse* Hel antwoord van B. en W. luidt, hierop niet in te kunnen gaan, daar dit een parti culier eigendom betreft, waarvoor dan ook de belanghebbende zelf dient te zorgsn. De uitkeermgen ingevolge het werkloozen- besluit 1917 hebben in de maand October 1925 bedragen f321.19. Ingekomen is een verzoekvan den keu ringsveearts te dezer plaatse om toestemming om de functie te mogen aannemen van rijkskeurmeester in brjzonderen dienst. Besloten wordt deze toestemming te ver- lee-nen. Schrijven van de Vereeniging tot bevor dering van Chr. Belangen om een subsidio voor de bewaarschool aan de St.-Jorisstr. van f5 per leerling voor het jaar 1926 en eenzelfde verzoek tot een gelijk bedrag nen we als deze werken achter den rug zijn eens aan den wal gaan zitten. (Wordt vervolgd.) Boskoop. Kerke 1. bericht, voor Zondag Ncd. Herv. Kerk v,m. 9'/3 uur ds. dö Bruin van Alphen.; nam. G uur ds. Horpers van Gouda Nederl. Herv. (Geref). Evangelisatie, vm. 9'/' uur en nam. 6 uur ds. Dekker van Op- heusden Geref. Kerk, v.m. 10 en n.m. 6 uur ds. Fernhout. De coöperatieve broodbakkerij alhier zal over het afgeloopen jaar 13 pCt. dividend uitkeeren. Gevonden voorwerpen: 1 paar kinder kousjes, 1 heerenhandschoen, 1 ceintuur da mesmantel, 1 fielssleutel, 1 zakdoekje, 1 kinderwantje. Inlichtingen bij de politie. Bodegraven. Bureerl. Stand. Gebo ren: hlora, D. v. L. Verduyn en li. Schoon hoven. OverledenW. C. Spruyt geh. met W4 van Ingen 71 j. II. A. BI ij le ven 2 j. Kerk. bericht, voor Zondag. Ned.-Herv. Kerk v.m. halfticn en 's avonds 6 uur: ds. Lans van Ouderkerk n. d. IJsel. Geref. Kerk halftien en G uur: Cand. II. den Boer, van Amsterdam. Geref. Gem. halftien precklezen, G uur ds. G. van Reenen. De landbouwer v. B. was op dc Zuid zijde aan het arren, toen plotseling het paard zich losrukte cn op hol sloeg. De ar sloeg tegen den hoogen dijk en viel spoe dig om. Een der inzittenden bezeerde zich nogal. Het paard werd verder door voorbij gangers gegrepen. Een vrouw aan de Emmakadc stapte 's morgens in dc vroegte door de achter deur uit haar woning, doch viel door do koude bevangen en de gladheid onvast ter been geworden, neer. Zo was onmiddellijk bewusteloos. Een koopman, die na gerui men tijd in het tuintje kwam vond haar zoo liggen en waarschuwde de omwonenden. Een ontboden geneesheer constateerde her senschudding. Toea ze later op den dag weer tot het bewustzijn weerkeerde was zo echter nog zóó onder den indruk dat zo niet spreken kon. Onze sluiswachter, dc heer K. do Graaf, heeft weer voor den tijd van drio jaar het recht op brug en sluis gepacht. In den loop dezer week hebben zich in onze gemeente de volgende personen ge vestigd: J. Brak, boerenknecht van Kame- rik; Joh. v. Brummen, schoenmaker van Apeldoorn; G. Goedhart, dienstbode van Oudewater; A. van Bek, dienstbode van Alphei, a. d. Rijn. Vertrokken zijn inmiddels: H. Booms, boerenknecht naar ApeldoornM. J. do Lange, zonder beroep, naar Bcnnekom (gem. Ede)E van Os, zonder beroep, naar Langerak. Hazerswoude. De eerste winteravond lezing, uitgaapde van de Chr. Jongelings- vereeniging „Eere zij God" werd in hel lo caal „Salvalori" gehouden door ds. mr. N. G. Veldhoen van Alphen, met als onder werp „Wet en Geweten". Een zeer talrijke schare luisterde met klimmende aandacht naar den redenaar, die zijn gehoor van het begin tot het einde wist te boeien bij de behandeling van dit pak kend onderwerp. Bij de Donderdag ten overstaan van den alhier gevesligden notaris Engelberte in het koffiehuis van den heer J. Angenent gehouden verkooping van 9 woonhuizen met schuren en erf en een perceel Tuin en Weiland gelegen aan den Voorweg, is koo- per geworden de heer R. Zaal alhier voor do som van f 16.435. De 4 woonhuizen in het Westeinde in bod gebracht op f 1700 en ge mijnd op f 100 werden niet gegund Tol notabelen dor Ned. Herv. gemeen te werden de beide aftredende heeren M. P, den Hollander en A. Qualm herkozen. Kerkelijk bericht voor Zon dag. Ned. Herv. Kerk voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. J. Luuring. Geref. Kerk, voorm. halftien en nam« halfzeven, ds. W. Gispen. Waddingsveen. Gisteren werd de Hooge Waddingsvcensche brug eens weer aange-* varen. Aan de brug werd aanzienlijke schade toegebracht. Nadat de schipper voldoende waarborgen had gegeven, kon hij zijn reis vervolgen Woensdagavond gaf de gemengde zang- vereeniging haar eerste winleruitvoering in de zaal van het hotel de Unie. De zangnummers vielen zeer in den smaak Daarna werden enkele tooneelstukjes opgc-? voerd, waarvan hel stukje „De landverhuL zers" bestierd vertolkt. Een gezellig bal besloot den goed geslaagden avond Nadat het mond- en klauwzeer onder de veestapel in deze gemeente geweken wae verklaard en de vereischte kenteekenen wa ren verwijderd is thans weer bij verschillen^ de landbouwers deze ziekte geconstateerd. K c r k e l ij k bericht, voor Zondag. Ncd.-Herv. Kerk, voorm. half tien leesdienst nam. zes uur, ds. H. A. de Geus. Geref. Kerk, voorn half lien en nam. half zes ds. W. Veder. Zwammerdam. Een der wagens van do autobus-dienst Gouda-Alphen, kreeg ter hoogte van de brug bij de Gasfabriek aLhier, plotseling een defect aan de constructie van het voorwiel, waardoor het wiel geheel uil zijn contact geraakte en plat tegen den grond kwam. De auto kon daardoor onmo gelijk verder; gelukkig zaten er juist geen passagiers in De chaulfeur wi9t zijn voer tuig nog midden op den weg te houden, waardoor ongelukken werden voorkomen. Eerst na geruimen tijd wist men het wiel er weer aan te brengen en werd de auto naar de garage van den exploitant den heer Van Bunningen alhier gebracht. Bij de herstemming voor een lid van het Kiescollege der Ned Herv. Kerk alhier (vacature Abr. lloogendoorn) werd gekozen de lieer D Hoogendöorn Jzn., die 11 slem- men meer verwierl dan zijn tegencandidaal de heer L. Hoogendoom Azn. Kerkelijk bericht, voor Zon dag. Ned. Iierv. Kerk, v.m. 10 uur (Doops-* bediening) en 's-avonds 7 uur. ds Kloots. Gerei. Kerk. v.m. halftien en 's avonds halfzeven, ds Wissink. Burgerlijke Stand. Onder trouwd: Gijsbert Imlhorn jm. 27 j. le Kat wijk en Catharina van der Leek jd. 20 j., alhier. Het snoeien van strnikvormen. Noemde ik in mijn vorig artikel den struikvorm en den leiboom de beste vor men voor vruchtboomen in kleine tuinen* van belaDg is heb ongetwijfeld na te gaan*

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 11