UIT DE OMSTREKEN. LAND- EN TUINBOUW. BUITENLANOSCH GEMENGD SPORT. RADIO-PROGRAMMA. Haarlemmermeer. De dorpsyereeni- ging „Vijfhuizen", wier ledental ieder jaar toeneemt, hield een drukbezochte vergade ring. Verschillende belangrijke zaken in ver band met het ernstig streven om den voor- uilgang van dit dorp en de belangen van de inwoners te bevorderen, werden besproken, o. a. de toestand van den ouden z.g. Veld weg, de verlichting van den Zwarten weg, telefonische aansluitingen en verplaatsing van de waarschuwingsborden maximum snelheid. Nu de handelaren in fijne zaden zich in een centrale organisatie vereenigd heb ben, worden door de besturen van alle land bouworganisaties in deze omgeving krach tige pogingen aangewend om het daarheen te leiden, dat alle fjjnzaadverbouwers zich ook zullen vereenigen om te zamen hun be langen te bevorderen, zoowel bij het con tracteeren als bij het afleveren der produc ten. Waar er in den Haarlemmermeerpoider en de aangrenzende polders steeds meer contracten voor den verbouw van fijne za den worden afgesloten, zal het voor dc landbouwers ongetwijfeld van groot belang zijn hiervoor eenzelfde regeling te treffen, zooals dit jaar -reeds met veel succes in het Noordelijk deel van deze provincie beeft plaats gehad. Door den landbouwer V. aan den Spie ringweg alhier, werd een schaap vermist. Hoe groot was echter zijn verbazing, toen men op onderzoek uitging en het dier geheel onder de sneeuw bedolven werd teruggevon den. Hel schaap had van z'n verblijf in deze voor de kou beschutte schuilplaats wei nig geleden. Naar wij vernemen, reed de autobus van den heer Suidgeest, waarmede een dienst werd onderhouden van Nieuw ven nep over Bennebroek èn Heemstede naar Haar lem in den laafsten tijd niet geregeld meer. Het reizend publiek kon er niet meer op aan, hetgeen groot ongerief veroorzaakte. Gelukkig is er nog intijds een bevredigende oplossing gevonden. De heer S. heeft een overeenkomst aange gaan met de ondernemers van den lsten Haarlemmermeerschen autobusdienst, die dadelijk pogingen in het werk heeft gesteld om de stagnatie in den Nieuwvennepschen dienst op te heffen. Hillegom. De praatjes bij plaatjes over Canada, die de heer F. M. Wachter voor de Nutscommissic voor Volksontwikkeling gaf, hebben iets meer belangstelling ondervon den dan de voorafgaande avond van deze organisatie, waarvoor de voorzitter dank baar was. Toch was de zaal nog dunnetjes bezet, het aantal leege stoelen was legio. De spreker vertelde iets van de plaatselijke en staatkundige gesteldheid van Canada, de Indianen en prairiën, om dan te vervolgen met landbouw, veeteelt, enz. Aardige licht beelden werden vertoond, waaronder ook "gekleurde. Katwijk-aan-Zee. Van de Katweker haringloggers, waarvan de vangsten naar Katwijk worden verscheept, kwamen in de haringhaven te IJmuiden binnen: KW 29 met 60 kantjes, KW 85 met 940 kantjes en KW 116 met 153 kantjes pekelharing. Te IJmuiden kwam binnen en aan de markt de logger KW <0 met 6 last pekel haring. Aan den haringafslag kwamen 5 par tijen. Prijzen per kantje als volgt: VolleAa- ring (Engelsche wal) f22.25122.80; Yle haring f 19.90f20.40; Steurharing (Engel sche wat) f 19.85f20.45. De heer A. Dubbeldam, directeur der Ambachtsteekenschool, is in zooverre hersteld dat hjj z(jn dagelrjksche werkzaamheden we der heeft kunnen hervatten. B.nnenkort hoopt hjj ook weer zijn arbeid aan de Ambachts- teekenschool te hervatten. Door de gladheid van de Zuidstraat viel H. M., toen zijn Eets slipte, zoodanig op een knie, dat voortgaan hem onmogelijk was. Door zijn vriend G. H. werd hjj per kmiwagen naait dr. Lodder vervoerd, die een verband legde. Per zelfde primitief vervoermiddel bracht G. H. hem thuis. De lessen aan de Zeevaartschool zjjn weder aangevangen. De directeur, de heer Schuuring, die sedert eenige jaren hier in Duinoord woonde, heeft zich dezer dagen metterwoon te Oegstgeest gevestigd. Noordwijk-Binnen De „Willem van den Bcrgh-shchling" alhier is toegelaten als lid van den „Cenlralen Bond voor Inwendige Zanding en Christelijk Philantropische In richtingen." Noordwijk-aan-Zee. De bazaar in hei nieuwe Vereenigingsgebouw tegenover de Ger. Kerk is thans geopend. Ds. Koers open de. nadat gemeenschappelijk was gezongen Psalm 138 vs. 1. met gebed. Hierna sprak hij een openingswoord, waarin herinnerd werd aan liet feit. dat dit gebouw eerst in Januari '26 olficiocl zal worden geopend dus dat voorzichtigheid tegen beschadiging ten zeerste werd aanbevolen. Wijzend op het vele dat ten verkoop zal worden aange boden. beveelt spr. den bazaar warm aan. Verder werd dank gebracht aan de gevers en geefsters van vele goederen en voor veel, arbeid vooral aan de handwerken besleed. De balen 'zullen voornamelijk strekken voor de meubileering van het gebouw. Na het openingswoord werd de gelegen heid geboden lot bezichtigen, koopen, enz. Naar we vernemen zat er ook radio- muziek gehoord kunnen worden. Over het bezoek op den eersten dag is niet te klagen geweest. Vooral in de avonduren was het druk. Tot predikant bij de Ned.-Herv. Gem. alhier is beroepen (toez.) ds. Wormgoor, van Alblasserdam. Sassenheim. De pas gevallen sneeuw lokte A oensdag den heer S.uit een tochtje per f' 'e, maken. Het ging goed tot midden in net dorp, waar moest worden uitgeweken 'oor een auto. De ar bleef achter de tram rails. haken en tuimelde omver. De twee in zittenden kwamen in de sneeuw terecht en het paard ging er met de ar vandoor. Het dier draafde in Hinken draf door tot Lisse, waar het bij een boer het erf opliep en werd gegrepen. Zoeterwoude. Gedurende de afgeloopen maand werden 14 werkloozen bij het cor respondentschap der arbeidsbemiddeling in geschreven. Hiervan konden er 2 door den correspondent geplaatst worden. Op het einde der maand stonden nog 5 werkloozen ingeschreven. Door den heer A. den Haan is wegens vertrek uit deze gemeente ontslag gevraaga als lid en secretaris van de commissie tot wering van schoolverzuim en van de com missie van toezicht op het -L. O. In de Geer hebben een paar bewoners een Hinken vischotter weten te bemachtigen. Een drietal schoten konden het beest niet doodelijk verwonden. Men heeft het ten slotte doodgeslagen. RECLAME. PLUIMVEE. In de Stadsren. De winter is daar en met hem komen meerdere zorgen voor ons pluimvee. Niet al leen is het onvoorwaardelijk noodig goed- ingerichte slaaphokken en beschutte rennen te hebben, voor veel of minder dieren, maar het is van het hoogste belang, dat het aanwe zige hoenderverblijf cok goed gebruikt wordt. Velen toch begaan de fout, dat het in het slaaphok te warm kan worden in den langen winternacht Door een goede ventilatie kan hierin worden voorzien, maar een allereer ste voorwaarde is, dat er beslist geen tocht mag zijn. Het spreekt vanzelf, dat van het toegangspoortje de schuif niet is neergelaten, maar dat tevens in geen geval de koude nachtwind direct op die toegangsopening staat Daarom is het goed, dat het bedoelde poortje van een tochtscherm is voorzien of anders uitkomt in een ren die beglaaöd en voor koude winden onbereikbaar is, dan zal de lucht, die binnenkomt, niet ijzig koud zijn Als nu verder de dieren rusten op een bree- den zitstok, worden hun pooten door de borst- en buikveeren als onder een warme deken gedekt en lijden de rustende dieren veel minder van de kou aan pooten, dan wanneer de stok smal en dun is, omdat dan de teen en onbedekt zijn en het al gauw te kwaad krijgen. De kam en kinlellen, ook al zeer gevoelige deelen worden tusschen de rugveeren en on der den vleugel voldoende beschermd, tenzij de kam onnatuurlijk groot is, zooala bij som mige enkelkammige Leghorns, enz. Toch heeft het bevriezen van de naakte kopdeelen nog eerder plaats in den vroegen wintermor gen bij den overgang uit het te warme hok in de open ren. Een zeer goede maatregel is den bouw zóó in te richten, dat overdag een uur lang de deur van het slaaphok ter luchtver- versching wijd open kan slaan om zoo mo gelijk zon er in te laten komen, die de even tueel e ziektekiemen doodt en ook vernieti gend werkt op 't misschien aanwez. ongedier te, hoewel men niet moet meenen, dat zelf9 de sterkste vorst hiervoor afdoende zal zijnl Het is dus noodig dat de legnesten voor de hennen bereikbaar rijn buiten het nachthok om. Een andere zorg is de laag, waarop de die ren overdag vertoeven. Kaf, baksel en ook stroo zijn goed, maaT droge boombladeren bijv. van beuken of iepen zijn misschien nog beter, waarom wij er dit jaar eens een proef mee hopen te nemen, om later den uitslag mee te declen. Het drinken geeft in den winter ook meer zorgen. Voorop wilier, we echter herinneren, dat de behoefte aan drank in dit jaargetijde veel minder is dan in den zomer. Het feit helpt ons mee, dat de kippen gaan drinken kort na het eten. Daarom is het goed bij vriezend weer een paar malen daags na het voeren gelegenheid te geven tot het opne men van een weinig verwarmd water. Door het zachtvoer komt ook wat warm vocht, hetzij lauw water, lauwe karnemelk, afkook- water van viscli of groenten uit de keuken, omdat in zulk water veel echte voedingszou- len aanwezig zijn, die anders zonder eenig nut den gootsteen ingaan. Ook het onmis bare groen mag niet beijzeld of besneeuwd of nat zijn, daar zulk3 a1 gauw darmstoornissen veroorzaakt. Wat fijngesneden rauwe uien door het zachte voer of bij hel groenvoer ge voegd, doet in koude winterdagen goed. De gelegde eieren dienen -meermalen in den korten dag binnengehaald te worden om be vriezen te voorkomen. Tram ongeluk. Bij Mahriscb-Oslrau is een tramwagen ontspoord en omgeslagen; daarbij werden 6 personen gedood, waaronder de wagenbe stuurder en de conducteur. Hotel-ratten gevat. Toen de Parijzenaars Zondag in den na middag terugkeerden van een wandeling in het Bosch, werden zij bij de Maillot-poort opgeschrikt door een oploop. Poli tie-agenten hadden twee „hotel-ratten", die in een- ho telletje in de Malakoflaan op diefstal waren betrapt, na een iangdurigen wedloop inge haald. Toen een der boosdoeners revolver- scholen op de politie loste, schoot deze terug en trof een hunner, waarop deze man zijn wapen legen zich zelf richtte en zich voor het hoofd schoot. De man wa9 op slag dood. De tweede Boosdoener werd gegrepen; het was, evenals zijn medeplichtige, een Rus, die onderofficier is geweest in het leger van Wrangel. De verontwaardigde menigte heeft den man leelijk toegetakeld. Twee millioen francs voor één woord. Te Toulouse is onlangs een zonderling, Vallier, overleden, om wiens testament tus schen de erfgenamen een groole strijd is ontbrand. Even eigenaardig als zijn leven was ook zijn sterven. Vallier leefde sedert eenigen tijd met een nicht in onmin, daar zij zich niet naar zijn wil en zienswijze wenschte te schikken. Toen de man echter zijn einde voelde naderen, ontbood hij juist die nicht. Hij zou haar zijn geheele vermogen schen ken, als zij een verlangen van hem na kwam. Het geheele fortuin zou haar toebe- hooren, wanneer zij zijn geheele bezit in één woord zou kunnen samenvatten. Vallier had voor dit doel een oorkonle doen vervaardigen en acht notarissen bij zich geroepen, die getuigen zouden zijn. Het meisje werd in de kamer ontboden, waarin de negen mannen aanwezig waren. Vervolgens werd haar de vraag voorgelegd. Zij aarzelde een oogenblik, maakte toen eenomvattende handbeweging en riep: „mijn". Vallier was verbluft, glimlachte, maakte eenzelfde handbeweging en zei: „dijn" Natuurlijk willen de andere erfgenamen het testament bestrijden. De notarissen kon den evenwel getuigen, dat de zonderling zijn geestelijke vermogens ten volle bezat, toen hij de schenking deed. Zoo kwam het meisje door haar tegen woordigheid van geest in het bezit van twee millioen francs, welke haar één woord had den gekost. De knots-hanteerder van Toledo. Een dag of wat geleden ontleenden wij aan Amerikaansche bladen het bericht, dat te Toledo, in den staat Ohio, een krankzin nige misdadiger aan het rondwaren was, die eenzame vrouwen aanviel en haar met een knots zware slagen op het hoofd toe bracht. Tien vrouwen had hij aangevallen en twee had hij doodgeknuppeld. De misda diger verdween na iederen aanval weer spoorloos, om dan elders in de stad weer op te duiken. De geheele mannelijke bevol king was gealarmeerd, en goedbewapende politiemannen en soldat-en sloten zich bij de klopjacht aan. Het heeft echter een volle week geduurd vóór men den dader te pak ken kreeg. Hij had zich na zijn laatste euveldaad op Dinsdag een volle week schuil gehouden, maar dezen Zondag werd hij op gemerkt, onmiddelijk achtervolgd en gegre pen. Het was een haveloos gekleede reus, die volmaakt krankzinnig scheen te zijn en die onverstaanbare taal uitbracht. Onder de aangevallen vrouwen zijn er die den man hebben herkend als den dader. Toen de man gepakt werd zwierf hij doelloos door de buitenwijken der stad, met een zwaren hamer in de hand. Het is een man van reusachtige lichaamskracht, die ongeloof lijk hard kon loopen. Het is voor de heele bevolking van Toleda een ware opluchting, dat de geheimzinnige boosdoener althans onschadelijk is gemaakt. Amok aan boord van een schip bij Singapore Aan boord van bet s.s. ,,Klang", van de Straits Steamship Company, heeft zien even na het vertrek uit Singapore op Za terdag 31 October een geval van amok voor gedaan bij een Maleier. Hij doodde den kapitein en zeven andere personen aan boord en verwondde vijf anderen, onder wie de eerste machinist. Dc „Klang" had Euröpeesche passagiers en meer dan 200 dekpassagiers aan boord. Er werd om hulp geseind, waarop de politie aan boord kwam. Na vergeefs getracht te hebben Qeo amokmaker te overreden zijn mes te laten vallen, maakte een politieman hem on schadelijk met een schot in het been. De eerste officier gelastte vervolgens den man neer te "schieten, hetgeen geschiedde. Een duel-geschiedenis. Te Epolp in Pommeren is de heer Von Somnitz wegens vier duels, waarbjj hg één van zjjn tegenstanders doodde, tot 2 jaar en 9 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Yoq Somnitz was officier van de garde- kurassiers, maar stonds in het civiele leven meer links dan zulks onder de Pommersche jonkers doorgaans het geval is.^ Hg werd daardoor veelal gemeden, doch in Januari j.l. na een jachtdiner door drie van zijn tegenstanders aangegrepen en afgeranseld. Von Somnitz daagde daarop agn gastheer en twee van ^rjn tegenstanders tot een duel uit. Den derde achtte hg niet „satisfaktions- fahig'' en deae kwam dus niet in aanmerking. Deze laatste drong zich echter voortdurend op en presenteerde ach zelfs ook m den ochtend van den tweekamp. Deze eerzucht kwam hem echter duur te staan, want, ofschoon Von -üomnitz hem slechts in het been raakte, ble.fc hg ter plaatse dood. De drie andere provocateurs kwamen heel huids uit het avontuur te voorschgn, maar kreging ieder 6 maanden vestingstraf. Een Duitsch geleerde in gevaar in Afgani8tan. De Duitsche wetenschappelijke reiziger Emil Sauer, is op 17 November in de buurt van Kaboel door Afganen overvallen. iuj heeft toen een zijner aanvallers neerge schoten en getracht over de Indische grens Eugelsch gebied te bereiken. Bij deze poging is hij gevangengenome o en de Afgamsche overheid heeft den Duit- schen gezant te Kaboel doen weten, dat de doodstraf voor Sauer onvermijdelijk is. De gezant heeft nu de tusschenkomst van de Duitsche regeering ingeroepen. Sauer reisde in Afganistan in opdracht van het Aardrijkskundig genootschap te Leipzig. Een nieuwe filmstad. Het zal met de glorie van Hollywood, de buitenwijk van Los Angeles, waar de Ame- rikaansche filmartiesten hun paleizen en hun werkplaatsen hebben, misschien op den duur niet goed gaan. In ieder- geval dreigt er in de V. Si. een tweede film-wonderstad te verrijzen. Dat zal echfceT niet zijn in het Westen, doch in het Oosten der Unie, n.ï. op Long Island bij New-York (stad). Na tuurlijk niet vlak bij de wereldstad, doch wat meer achteraf, in de beboschte heu velen, diep het eiland in. Onder de voor mannen, die het nieuwe plan hebben ont worpen en heb gaan financieren, zijn en. kele met zeer bekende namen, b.v. de po- plaire film-acteur Douglas Fairbanks, de politicus en advocaat McAdoo (schoonzoon van wijlen president Wilson) en Joseph Day en August Heckscher, beiden zeer bekende makelaars in onroerend goed. De terreinen, die reeds voor het doel zijn aangekocht, n.l. een streek bosch- en bergland ter grooï- te van £00 acres, zijn gelegen nabij het plaatsje Hollis. De plannen voor den bouw van een villastad in den trant van Holly wood, maar dan mooier, ruimer en beter, zijn ook al gereed. In de filmkringen der Ver. Staten is men van oordeel, dat vele filmsterren, die thans hun voornaamste verblijfplaats hebben te Hollywood en Los Angeles, Douglas Fairbanks en Mary Pick- ford zullen volgen naar Hollis. BILJARTEN. Leidsche Biljartbond. Het verdere competitie-programma van den L. B. B. luidt: December: le afdeeling: D. O. S. I Excelsior I; R. A. V. IFlora I; De Pool I vrij. 2e aid.: R. A. V. 11De Pool II; Groenen dijkD. O. S. II; Excelsior II vrij. 3e afd.: D. O. S. III—De Pool III; De Pool IIIYellman. J a n u a r i: 1ste afd.D. O. S. IFlora I Excelsior IDe Pool I; R. A. V. I vrij. 2de afd.: De Pool IIExcelsior II; D. O. S. IIR. A. V. II; Groenendijk vrij. 3e aid.: D. O. S. III—Vellman; D. O. 3. III —De Pool III. Februari: 1ste afd.: R. A. V. I D. O. S I; Flora IDe Pool I; Excelsior vrij 2e aid.: GroenendijkDe Pool II; R. A. V. II—Excelsior II; D. O. S. II vrij. 3e afdeeling: VeltmanDe Pool III; D. O. S. ni vrij. Maart: lste afd.: Excelsior IFlora I; De Pool I—R. A. V. I; D. O. S. I vrij. 2e aid.: GroenendijkR. A. V. H; D. O. 3. IIExcelsior II; De Pool II vrij. De 3e aid. speelt een dubbele competitie. De uitslag van den wedstrijd Veltman D. O. S. III, voor de 3e afdeeling, gehouden in caié „Veltman" aan den Lage Rijndijk luidt car. brt. h-s. gem. N. N. 39 28 4 1.89 P. v. d. Berg 100 29 13 8.44 A. K. 100 63 10 1.88 v. B. Henegouwen 99 53 14 1.86 L. A. v. d. Heyden 82 43 14 1.90 Sneeboer 100 44 21 2.27 F. Veltman 88 49 11 1.79 L. de Grool 100 50 8 2 J Everts 100 61 8 1.68 D. Fasseur 73 61 7 1.19 Veltman behaalde dus 409 an D. O. 3. 472 car. Totaal: D. O. S. ni 950 car. en Veltman S39 car. De competitie-standen, bijgewerkt tot en met 1 December zijn: lste aid.: 1. D.O.S. I 1415 car.; 2. R.A.V.I met 1397 car.; 8. De Pool, met 1233 car.; 4. Excelsior I, met 1181 car.; 5. Flora, nog niet gespeeld. 2e afd.: 1. Excelsior H 1246 car.; 2. D.O. 5. II 1110 car.; 3. De Pool II 1098 car.; 4. Groenendijk 896 car.; 5. R.A.V. II n. gesp. 3e afd.: 1. D.O.S. m, 930 car.; 2. Velt man 839 car.; 3. De Pool III n. gespeeld. ZWEMMEN. De crisis in den Ned. Zwembond. Zal het bondsbestuu r terugkomen? Gisteravond hebben op uitnoodiging van de Rotterdamsche Zwemclub zes Rotterdam- sche zwemvereenigingen benevens de zwem- vereenigingen uit Schiedam, Utrecht, Leiden Dordrecht, Gouda en Den Haag in café Suisse te Rotterdam vergaderd ter bespre king" van de crisis in den N. Z. B„ ontstaan door het veelbesproken geval van hardhan dig geuit meeningsverschil tusschen de pre sidenten van de Rotterdamsche Dames Zwemclub en van de Onderlinge Dames- Zwemclub. Aanwezig waren o.m. ook de heeren H. v. Essen cn H. J. Visser, leden van de Amster- damsche bemiddelingscommissie. Na langdurige gedachtenwisseling werd de volgende motie aangenomen: „De vergadering enz. haar afkeuring uitsprekende over het op treden van de presidente der R. D. Z., van oordeel zijnde, dat deze kwestie groot nadeel heeft berokkend aan den goeden naam van den N. Z. B. en zijn leden, benoemt een commissie, die zij opdraagt, pogingen in 't werk te stellen, het bondsbe- stuur te bewegen op zijn besluit tot aftreden terug te komen" Tot leden van de in deze motie die met op twee na algemeene stemmen werd aan genomen ook de R. D. Z. stemde vóér bedoelde commissie werden benoemd de hee ren: J. v. Wijk, Den Haag; C. E. W. Krediet, Schiedam; J. de Boer, Gouda; J. W. v. Krim pen, Utrecht en J. J. Oster, Rotterdam. Deze commissie zal voeling zoeken met de Amsterdamsche bemiddelingscommissie. ROEIEN. De Euröpeesche kampioenschappen. De Zwiisersche roeibond heelt te Bern ver gaderd en besloten de Euröpeesche kam - pioenschappen 1926 te Luzern te doen plaats vinden en wel in de maand Augustus. Het programma der andere wedstrijden werd als volgt samengesteld, 20 Juni, internatio nale roeiwedslrijdcn te Lausanne; 3 en 4 Juli. int. wedstrijden te Zürich; en eind Aug. de Euröpeesche kampioenschappen te Lu» zern. KORFBAL. Protest O. S. C. R.Fluks. In het heden verschenen „Korfbal" vin» den we het officieele bericht van de afwij- zing van bovengenoemd protest. De ui tal af blijft dus 11. BOKSEN. Een verboden demonstratie. De beroepsbokser Schulp, die onlangs te Leiden een demonstratie gaf tegen den 12-ja- rigen Donnars, i9 thans, wegens eenzelfde geval in „Seinpost" te Scheveningen, dooi den Ned. Boksbond geschorst Men weet dal wij over deze demonstralie onze afkeuring hebben uitgesproken en het i3 dan ook mei een zekere voldoening dat wij van voor noemde schorsing melding maken. OLYMPISCH NIEUWS. Plaatselijke Olympische Commissies. Het Nationaal Financieel Comité te An» sterdam heeft zijn taak als geëindigd be schouwd. In verband daarmede heeft het co mité 1928 zich thans tot dc Plaatselijke Olympische Commissies gewend met verzoek tot aan de Olympische Spelen in 1928 iï functie (e willen blijven. SCHAKEN. Leidsch Schaakgenootschap. Uitslagen van den winterwedslrijd tver» volg) Groep B: C. Drossaart v. Dusseldorp ver liest van G. Bosscha; H. G. Hoiman wint van M. J. Dieben; M. Bloem wint van Dross. V. Dusseldorp. Groep C: C. H. Hins winl de afgebrokeD partij van D. Noteboom; W. H. Bosscha speelt remise met M. M. Segaar, de tweede partij tusschen dezo spelers werd afgebro ken. Groep D: G. Bol wint de afgebroken partij van G. Schoppen; ds. C. R. Rijnenberg ver liest van A. Th. Cahen. Groep E: J. J Swaan Jr. wint beide par tijen van L. DriessenTh. A. M. Couwen- berg verliest van Driessen; Driessen verliest de 2e partij van Couwenberg. De stand in de verschillende groepen ia thans de volgende: Gr. A: Demmendal b'/i uit 6, v. d. Nat B'/t uit 5, Ir. Francois 1 uit 4, Nieévold 0 uit 4, v. Olterlo 4 uit 6. Karnin 1 uit 5. Gr. B G. Bosscha 71/» uit 8, Dross, v. Dus seldorp 4 uit 7; Bloem 4'/> uit 8; Dieben f uit 8 en H. G. Hofman 1 uit 7. Groep C: Hins 3uit 6; M. M. Segaar I uit 4; van Slijpe 2'/i uit 4; De Jong 1 uit 4; W. H. Bosscha 2uit 6 en Noteboom 1 uit 5. Gr. DBol 4 uit 4; De Bruin 0 uit 8Ca hen 2 uit 6; Schoppen 8'/t uit 5, Ds. Rijnen berg uil 6; Ir. van Hoek 6 uit 7. Gr. E: Swaan 8 uit 4; P. C. Segaar 6 uit 6( M. B. Holman 1 uit 8; Kapt. Kuyper 1 uil li Couwenberg 2 uit 6; Driessen 2 uit 8 en Van Goor 1 uit 3. DAMMEN. Simultaan seance P. Kleute Jr„ den Haajg Gisteravond gaf in café „Zomerlust" de bekende problemist en simultaanspeler R Kleute Ir. een damsimultaan-seance voor da leden der „Leidsche Damvereeniging". In totaal namen hier 19 spelers aan deel. Dat er harden tegenstand geboden werd blijkt wel uit deD uitslag. De heer Kleute won 8 partjjen, speelde er 10 remise en verlooi er één. Duur der seance was pl.m. 8jj| uur of gemiddeld 11 minuten per partij. Da L. v. d. Vlist, J. J. v. LeeuweD, O. G. v. Veen, P. v. d. Stel, A. H. v. d. Geest, J. Bejj, A. de Lange, S. v. d. Reek, O. Altorf en G. Brugmans maakten hun partij remise, terwijl alleen de heer B. Slegtem- horst ar in slaagde zijn partij te winneet VOOR DONDERDAG 3 DECEMBER. 5.05. Birmingham (479 M. 5IT) Namid dagpraatje. Manchester (378 M. 2ZY) Auto piano Rei cital door J. Meadows. 5.20. Hamburg (S92 M.) Ooncert. Mu ziek van Beethoven. Brussel 265 M.) Conoert voor kinderen, Cardiff (353 M. 5WA) Cardiff Radio. „Five o' Clok's. Concert. 6.20. Londen (365 M. 2L0) Dansmuziefc Birmingham (479 M. 5IT) Ix>zells Picture House Orchestra. Bournemouth (386 M. 6BM) Causeriei Manchester (378 M. 2ZY) Muzikale Inter- mezzo. New Castle (404 M. 5N0) Concert Glasgow (422 M. 5SC) Weerbericht voot de landbouwers. 7 uur. Londen (365 M. 2L0) Lezing „Some Humours of Scouting". 7.20. Londen, Daventry, (365 M. 2L0 en 1600 M. 5XX) Tijdsein van de Big-Beiv Weerbericht. 7.50. Frankfort (472 M.) Concert Londen, Daventry (365 M. 2L0 en 160C M. 5XX) The Halle Orchestra, uitgezonden van uit The Frcs Trade Hall te Manches ten 8 uur. Hilversum (1050 M.) Koersen ea Weerbericht vanwege het Persbureau Var Dias te Amsterdam. 8.20. New Castle (404 M. 5N0) A. bon- der F'oray, uitgezonden door „5XX". Bari» ton, fluit. Het stationsorkest Koor. 8.35. Londen, Daventry (366 M. 2LO en 1600 M. 5XX) The Village Concert Dirigent: Vivian Foster. „The Vicar oI Mirth", werken van Erio Fogg. Dale Smith (bariton). The Virtuoso Quartet. Marjoria flayward (viool), Edwin Virgo (viool), Ray» mond Jeremey, Cedrio Sharpe (violoncello)! begeleid door Sidonie Goos3ena (harp). 8.50. Brussel (265 M.) Concert. 9.20. Parijs (1750 M. SFR) Concert. Londen, Daventry (365 M. 2LG en 160(1 M. 5XX) Dale Smith, begeleid door quartet en harp. „Ode to a Nightingale" flute opg vooring te Louden). 1

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 11