trent alles wat een gevoel van gezelligheid aanbrengt. De lichamelijke opvoeding van het kind behandelde spr. vanaf de prilste ■jeugd, tevens er bü voegend dat de geeste lijk? opvoeding van het kind helaas door zoovelen wordt vergeten en verwaarloosd, terwijl zenuwachtigheid volgens spr. niet is aangeboren, doch wordt gekweekt door bangmakerij. Betreffende de beroepskeuze wees spr. er vooral op dat in overleg geko zen moet worden en niet opgedrongen, ter wijl spr. ook in den breede sprak over het zedelijk leven van het aankomende kind. Voor do kwakzalverij waarschuwde hij ern- frtig, daar men in zoo niet alle, maar toch in vele gevallen, den tijd laat voorbijgaan dat een geneesheer, menige kwaal zou kun nen voorkomen en met een opwekking tot heer saamhoorigheid onderling, hetwelk meer levensgeluk zal aanbrengen, besloot Bpr zijn aandachtig gevolgde rede. Dr. Hermanides dankte eerstens als col lega, doch ook namens allen dr. Hartogh voor het gesprokene op dezen avond en hóópte op een tot weerziens. Vervolgens vroeg hij aller medewerking en steun voor het Groene Kruis, door leden te werveB, opdat het mogelijk zal zijn de lighal, welke de afdeeling heeft aangeschaft en reeds zulke nuttige diensten bewijst, te kunnen aanhouden. Lijst van onbesteldbare brieven en briefkaarten( van welke de afzenders onbe kend zijn. Terugontvangen in de 2d^ helft der maand November 1926: Brieven Binnen land: Mr. dr. F. M. Asbeck, Den Haag. Baron van Kundinger, Amsterdam. M. Je- nijsraa, Amsterdam. Mej. A. van Leeuwen, Den Haag. Brieven BuitenlandG. van Ravestijn, Chateau de Lour. Briefkaarten Binnenland: D. van Duin, ütrecbt. Noordwijk-Binnen. Meisje s-Pa t r o- naat. Vrijdag gaf de tooneelclub ..De Blijde Wereld" haar jaarlijkschen feestavond In het Juvenaat Opgevoerd werd het dra matisch spel in drie bedrijven „Veronica", een episode uit het lijden van Christus An dere jaren bewee9 deze jongedamestooneel- elub reeds, dat ze er mocht zijn; het boven genoemde stuk handhaafde de traditie. Het werd zeer verdienstelijk weergegeven. We gens de hooge onkosten werd in de pauze een verloting gehouden. Na de pauze werd gegeven het blijspel „Mama is nerveus", waarin wordt weergegeven het leven van een zorgzame-, mevrouw en de moderne- jeugd. Na afloop dankte de directeur van het Meisjes-Patronaat voor de medewerking en iteun van allen en sprak den wensch uit, dat door dezen avond de band tu9schen Patronaat en de ouders der beschermelin gen moge versterkt zijn. In den nacht van Zaterdag op Zondag, te ongeveer halftwaalf, werd H. V., alhier, in de Zeestraat door zekeren v. d. B .zoodanig met een bierflesch tegen het hoofd gesla gen, dat hij zich onder geneeskundige be handeling moest stellen. De politie heeft de zaak in handen. -Duivententoonstelling. Gisteren werd door het bestuur der posldui- venvereeniging alhier in café Flora van den heer P. van der Voort de aangekondigde post- en sierduivententoonstelling gehouden. Keurig stonden de korven in lange rijen naast en op elkander. Het aantal inzendingen bedroeg: postdui ven 164, sierduiven 23. koppels 8, totaal 190. De le eereprijs, een zilveren wisselbeker aangeboden door de heeren IJ. v. Duin. G. J. G. v. Parijs en C. Dieben, werd toege kend aan den heer J. de Mooij van Rijns burg, inzending met de meest behaalde punten (30). De 2e eereprijs, een zilveren beker, aan geboden door den heer P. M. Bosman, werd toegekend aan- den heer J. Robhorst, alhier met 29 punten. Verder werden 11 medailles en drie geld prijzen toegekend. We laten hieronder volgen de lijst van be kroningen in de diverse afdeelingen. Schoonheidsklasse. Blauwband: le klasse Doffer (oud), le prijs C. Caspers; 2e pr. B. Haasnoot; 2e klasse Duiven (oud), le pr. J-ac. van Ex tereervolle vermelding Th. 6teenvoorden, 3e klasse, Doffer (jong), le prijs B. van Schie; 3e prijs J. Koudijs, Noordwijkerhout; 4e klasse Duif (jong), le prijs N. v. BeverenSe pr. Jac. v. Exter. Blauwkras en Zwartkras: 6e klasse Dof ter (oud) le en eereprijs D. Vink; le prijs L. Steenvoorden; 2e Joh. de Mooij Rijns- burg; 2e P. M. Bosman; 6e klasse Duif (oud), le en eereprijs Jac. de Mooy; 2e pr. N. Meyer; eerv. verm. N. Meyer. 7e klasse Doffer (jong), 2 eere- en le prijs mooiste Doffer, N. Meyer; 2e pr. A. W, Krol; 3e pr. N. v. Beveren; E. Verm. B. van Bchie. 8e klasse, eereprijs leelijkste duif van de tentoonstelling J. de Mooy. Rood, Roodkras en Val. 9e klasse Doffer (oud), 3e prijs, J. de Mooy^JS.V. J. Rakhoret. 10e klasse Duif (oud) niet "ingezonden11e klasse Doffer (jong), 2e prijs A. W. Krol; 12e klasse Duif, (jong), eerv. verm. Jac. de Mooy; E.V. J. Koudijs. Noordwijkerhout. Bont en ooievaar: 13e klasse, Doffer (oud) pere en le prijs Jac. de Mooy; 2e prijs J. de Ridder; 3e N. Meijer. 14e klasse, le prijs J. Koudijs, duif oud. 16e klasse, 3e prijs J. Rakhorst, Doffer Öong), E/.V. J. Rabhorst, 16e klasse Duif Qong), niet ingezonden. Niet genoemde kleuren: 17e klasse Dof fer (oud), le pr. J. Rabhorst; 2e J. de Mooy; 18e en 19e klasse niet ingezonden; 20e kl. geen prijs toegekend. Vliegklasse 800 K.M. Blauwkras: 21e, Poffer, geen prijs toegekend; 22e, Duif,* schoonste duif 800 K.M. klasse; eere en le prijs J. Rakhorst, E.V. G. Bosman. Blauwkras Zwartkras: 23e klasse, Doffer, Be prijs Ant. Holst; 24e klasse, Duif, 8e pr. 'A. W. Krol. Rood, Roodkras en Vaal: 25e klasse, Dof fer. le prijs J. Rakhorst, 2e pr. J. Koudijs, 'en 8e pr. J, Koudijs; 26e klasse, Duif, niet toegekend. i Bont en Ooievaar; 27e klasse, Doffer, 2e pr. Jac. v. Exler. 28e klasse Duif, niet inge zonden. Niet genoemde kleuren; 29e klasse Doffer, eereprijs schoonste doffer in de 800 K.M. klasse en le prijs J. Rakhorst; 30e klasse, duif. niet ingezonden. Vliegklasse 500 K.M. Blauwband Sle klasse Doffer, eere en 2e prijs J. v. d. Eerg; 32e klasse Duif, le pr. J. Rakhorst. Blauwkras Zwartkras: 33e klasse, Dofter, le pr. A. W. Krol; 3e pr. J. de Mooy; E.V. •B. Haasnoot; 34e klasse Duif, le en eere prijs Jac. de Mooy, 2e N. Meyer, 3e P. M. Bosman, Z.E.V. J. Rakhorst, E.V. A. W. Krol. Rood, Roodkras en Vaal: 85e'klasse dof fer, niet ingezonden; 36e klasse Duif niet toegekend. Bont en ooievaar; 37e klasse Doffer, le pr. Jac, de Mooy, 2e J. v, Exter, Z.E.V. Rak- horst; 38e klasse duif, niet toegekend. Niet genoemde kleuren: 39e klasse Doffer, niet ingezonden; 40e klasse Duif, eere en le pr. J. Rakhorst. Vliegklasse 100 K.M. Blauwband: 41e42e klasse Doffer en Duif niet ingezonden. Blauwkras en Zwartkras: 43e klasse Dof fer, eere en le pr. J. de Mooy; 2e A W. Krol, 3e J. Koudijs; Z.E.V. J. de Mooy; E.V. Th. Steenvoorden; 44e klasse Duif, le en eerepr. D. Vink; 2e pr. J. de Mooy, 3e pr. J. de Mooy; Z.E.V. A. W. Krol. Rood, Roodkras en Vaal: 45e klasse Dof fer, le pr. N. Meyer, 3e pr. J. de Mooy; E.V. N. Meyer; 46e klasse Duif, niet ingezonden. Bont en Ooievaar; 47e klasse doffer, eere en le pr. J. de Mooy, 2e Dr. N. Meyer; 48e klasse duif, eere en le pr. J. Rakhorst, 2e J. de Mooy; 3e pr. N. Meyer; Z.E.V. D. Vink; Z.E.V. N. Meyer. Niet genoemde kleuren: 49e en 50e klassé" Doffer en Duif niet ingezonden. Jonge duiven 100 K.M. Blauwband: 51e klasse doffer, le pr. H. Dysselbloem, Voorhout, 2c pr. N. Bemel- man, Voorhout; Z.E.V. E. Cramers52e kl. duif, 3e pr. J. Rakhorst. Blauwkras en Zwartkras: 53e klasse doffer, eere en le pr. D. Vink; 2e pr. D. Vink; 3e pr. C. Caspers; Z.E.V. H. Dyssel bloem; Z.E.V. D. Vink, Z.E.V. L. Steen- voorden; Z.E.V. A. W. Krol; Z.E.V. Q. v. d. Meuten; Z.E.V. B. Haasnoot; E.V. J. v. d. Berg; E.V. A. W. Krol; 54e klasse, duif, le en eereprijs N. Meyer. Rood, Roodkras en Vaal; 65e klasse dol ler, le en eereprijs J. Koudijs; 2e pr. N. Meyers; 3e Q. v. d. Meuien; E.V. J. v. d. Berg; 66e klasse, niet toegekend. Bont en Ooievaar: 57e klasse, le en eereprijs J. Rakhorst; 2e pr. E. Cramers; Z.E.V. f. Exter; 58e klasse duif, eereprijs als schoonste duif van de tentoonstelling, eereprijs als schoonste bonte duif en eere prijs voor de 100 K.M. prijs en een le prijs Jac. de Mooy, RijnSburg. Niet genoemde kleuren: 59e klasse dol ler, le pr. J. Rakhorst, 3e J. de Ridder: 60e klasse duif, le en eereprijs J. Rakhorst. Koppels: 61e klasse 2e pr. N. v. Beveren. Sierduiven: Hollandsche Kropper9: le en eerepr. A ,v. Rooyen, 2e pr. A. v. Rooyen. Oud-Hotlandsche tuimelaars: le en eere prijs, A. v. Rooyen, 3e B. van Schie. Florentiers, niet ingezonden. Goudvinken: le en eereprijs A. van Rooyen, 2e pr. A. v. Rooyen, 3e J. de Mooy. Duitsche Sohiidmeeuwen, Z.E.V. H. Key- zer. Helmduiven niet ingezonden. Wit rood Chineesche meeuwen: le en eerepr. W. J. Bijleveld, 2e pr. W. J. Bijle- veld, 8e pr. Bijleveld en Z.E.V. W. j. Bijle veld. Zwarte Kitis: le en eerepr. W. J. Bijle veld. Engelsche Krappers: 2e pr. A. van Rooyen, 3e prijs A. v. Rooyen. Roode Pauwstaarten, 2e pr. A. v. Rooyen. Deensche tuimelaars. 2e pr. A. v. Rooyen. Wij kunnen niet anders dan een woord van hulde brengen aan het kranige bestuur voor de keurige regeling. In het zoo volledig mogelijke rapport van den keurmeester, den heer P. J. van Daalen van Haarlem (geen onbekende op dit ge bied) werden van iedere zending, de even- tueele gebreken enz. nauwkeurig aangïlee- kend, een voorwaar niet gemakkelijk, doch ter zake kundig werk. Na afloop der tentoonstelling had een ver loting plaats van door de vereeniging aan gekochte prijzen. Deze vielen ten deel aan de heeren: P. Bosman 1 waard, A. Bemel- man 1 paar sierduiven, H. Groothuis 1 kip, H. Deijzelbloem 1 postduif, Jac. de Ridder 1 kip, M. Koelewijn 1 sierduif, J. Choufour 1 krielkip, B. Eimert 1 sierduif, J. v. d. Berg, 1 krielhaan, P. van Eeden 1 sierduif, J. Rakhoret 1 konijn, B. v. d. Voort 1 sier duif, A. van Schie 1 wild konijn, C. West geest 1 sierduif, H. Menok, 1 wild konijn, G. J. G. v. Parijs 1 sierduif, A. Busman 1 wild konijn. Het bestuur kan met voldoening op deze welgeslaagde tentoonstelling terugzien. Noordwijkerhout Van de iwee kinde ren, die door hollende paarden werden om gereden, en naar 'l Acad Ziekenhuis te Lel den werden vervoerd, is het meisje naar de ouderlijke woning teruggekeerd. De toestand van het jongetje is nog steeds zeer beden kelijk. Burgerlijke Stand: Geboren: Johannes Adrianus, zoon van P. Heemskerk en H. van Wetten Cornelia Agatha, D. van-J. Weijers en P Wijnands Carel Simon, Z. van C. A. van Paridon en Th D. Zwetsloot Adriana Cornelia Maria, D. van C. P. van Stijn en M. M. Koot Frederik Jan, Z. van J. Wijgman en H. Jansen Maria ftelena, D. van C. J. Nul- kes en A. van den Burg Martina There- sin, D. vaD P. H. Geerlings en M. de Rijk Johanna Maria, D. van J. Jansen en M. C van Beelen. Huwelijken: Elle L. A. van der Lans 22 j. en Agatha P. van Schie 24 j. Jacobus G. Duyndam 22 j. en Christina 0. van Am sterdam 24 j. Oegstgeest. in de Bijzondere School aan den Endegeester straatweg was de groote bovenzaal in orde gemaakt om ouders en belangstellenden ta ontvangen. Het be stuur had met het hoofd der school, de heer B. J. v. d. Meene, een ouderavond georga niseerd, waarvoor de belangstelling groot was. Ds. Jansen Schoonhoven verzocht de aanwezigen te zingen Psalm 146 1, 3 en 8 en ging voor in gebed. Voorgelezen werd de 146e Psalm. Met een hartelijk woord opende ds. Jan sen Schoonhoven dezen avond. Het was, zoo zeide spr. een verblijdend en bemoedi gend verschijnsel zoo velen te zamen te zien. Een voorspoedig jaar is thans bijna weer achter den rug. De school, die in Maart j.l. 168 leerlingen telde, gaat nog steeds vooruit. Het aantal was in September j.l. gestegen tot 178 leerlingen. Bij het be reiken van 193 leerlingen zal wat het fi nancieel gebied der school aangaat, voor het bestuur een groote verandering geschieden. Een prettige geest heelt steeds in de ver gaderingen geheerscht, hoewel de te behan delen punten niet altijd aangenaam waren. Spr. hoopt op de belangstelling van de ouders en belanghebbenden in' den arbeid, welke dagelijks in de school wordt verricht. Hierin is in niet geringe mate mede te wer ken door 't gebed. Spr. bracht hiervoor on der de aandacht der aanwezigen het voor gelezen Psalmgedeelte. De leerkracht, wel ke hiefvan uitgaat, mogen wij ons tot voor beeld stellen. Hierna kreeg het woord de heer v. d. Meene, die de aandacht vroeg voor een tweetal samenspraken. Op bijzonder aardige wijze droeg een viertal meisjesleerlingen voor: „Een bezoek in een mantelmagazijn", waarna 5 jongens leerlingen ons een kijkje gaven in. een kap perssalon. Beide voorstellingen, die menig maal de lachspieren in beweging brachten, oogstten veel bijval en werden met luid ap plaus beloond. Vervolgens sprak mej. Rollandet, slojd- leerares te Leiden, die een inleiding over „Handenarbeid" gaf. Van de uitnoodiging om in een der loka len de voorwerpen, verkregen door handen arbeid. te bezichtigen, werd een ruim ge bruik gemaakt Menige uitlegging werd hierbij gegeven. Na de pauze gaf mej. Kooy een paedago- gische schets van een schoolkinderleven. Het slotwoord werd gesproken door den heer v. d. Meene. Spr. dankt mej. Rollandet die dezen avond sprak over „handenarbeid" Eenmaal hoopt spr. zijn wensch vervuld te zien met de instelling op deze school van dezen arbeid. De aanwezigen werden in de gelegenheid gesteld het woord te voeren, waarvan de heer J. den Ouden gebruik maakte en mej. Kooy namens alle oudeTs dank bracht voor 'haar door ieder hoog gewaardeerden arbeid Het is spr. niet mogelijk op andere wijze thans dank le brengen en spr. verzocht den aanwezigen mej. Kooy toe te zingen Psalm 121 4. Hierna werd deze avond gesloten door den heer v. d. Meene met gebed. In de plaats van den kommies-dienet- geleider bij de belastingen, J. Blok, is met ingang van 1 December als zoodanig be noemd de heer; Van Doorn, uit Koevorden. Rijnsburg. In de Herv. Kerk alhier werd Vrijdagavond door den organist, den heer H. Schouten een orgelbespeling gehou den. Mede wellicht door het ongunstige we der, was het kerkgebouw slechts matig be zet. Ds. A. AJtena opende de bijeenkomst, nadat was gezongen Psalm 150 1, met ge bed, en sprak vervolgens een kort openings woord. In tegenstelling met vorige malen was deze avond uitsluitend aan orgelmuziek ge wijd, zonder afwisseling van andere instru menten of zangnummers. Het programma telde vijf nummers en bevatte werken van Bach, Baelmann, Franck, Widor en Bossi. Gedurende een pauze tusschen de num mers werd gezongen Psalm 146 1 en te vens gecollecteerd, omdat voor deze uitvoe ring geen entree werd geheven. Van de op brengst van deze collecte zal afhangen of deze muziekavond door meerdere zal wor den gevolgd. Na afloop dankte ds. Altena, daarbij ze kerlijk optredende als aller tolk, den orga nist voor het meesterlijk en kostelijk spel, door hem ten gehoore gebracht, daarbij den wensch voegende, dat deze muziekavond spoedig door meerdere zou worden gevolgd. Nadat was gezongen de Avondzang, Ge zang 180 1, sloot ds. Altena met dank gebed. Sassenheim. Gemeenteraad, Voorzitter: de burgemeester, Eén vacature. Ingekomen stukken: I. Geloofsbrief van het nieuw benoemde Raadslid den heer A. v. d. Voet. De geloofsbrief werd goedgekeurd en er werd besloten tot de toelating van den heer v. d. Voet De heer v. Breda sprak er zijn leedwezen over uit, dat de heer v. d. Voet niet tot deze vergadering is toegelaten, waarop de voorz. antwoordde, dat met de wet in de hand, B. en W. geen vrijheid konden vinden tot toe lating. De heeren v. Zonneveld en Bisschops stel den voor, de begrooling tot een volgende zit ting uit te stellen, wanneer de heer v. d. Voet er bij kan zijn. De heer Speelman is van oordeel de be handeling van de begrooting niet uit te stellen, omdat volgens hem de heer v. d. Voet zijn geloofsbrief wat laat heeft inge stuurd. De voorzitter zeide persoonlijk naar den heer v. d. Voet te zijn geweest en te hebben aangespoord om aan te nemen. Toch zijn de stukken laat binnen gekomen. „En dan zal ik toch hebben uit te maken, of ik met de wet in de hand besluiten zal tot toelaten of niet," dit tot den heer v. Breda, die be twistte, dat de stukken te laat waren inge komen. Als de heer v. d. Voet vanmiddag wordt toegelaten, aldus de heer Wamaar, wat heeft hij er dan nog aan om de behandeling van de begrooting mee te maken. Hij heeft de stukken immers niet bestudeerd, is dus onvoorbereid en zal er niet veel aan heb ben, De heer Bisschops wilde liever niet meer op Vrijdag vergaderen met het oog op zijn werkzaamheden Hij verklaarde des namid dags niet le kunnen komen. Besloten werd de behandeling van de be grootingen uit te stellen lot Dinsdag 8 Dec. 2. Een schrijven van Ged. Staten, dat de Kooigrens door hen niet kan worden gewij zigd. Naar aanleiding hiervan maakte de heer Warnaar deze opmerkiDg: Men moet nu maar niet denken, dat wij hebben gezegd: bouw maar. Neen, de heer v. d. Geest is zelf naar Den Haag geweest en heeft daar den indruk gekregen om gerust te kunnen gaan bouwen. En nu deze uitkomst. Ik zal nog eens met den griffier van Ged. Staten spre ken, of er iets aan kan worden veranderd. De voorzitter deelde hierna mede, dat er op 't oogenblik 370 aangeslotenen zijn aan de waterleiding. Verder zeide hij, dat het water weer is onderzocht en gebleken van uitstekende kwaliteit te 2ijn. Wat er nu nog aan hapert, wordt met den tijd beter, mijn heer Speelman. De heer Warnaar kreeg toezegging, dal de druk in de morgenuren zal worden ver hoogd. Met 16 December zal de gemeente het wa ter moeten betalen. Over die maand zal het 1/12 van het vaste recht moeten worden betaald door de aangeslotenen. De heer Bader wilde nog meer spuien, om het water beter te krijgen, waarop de voor zitter zal aandringen. Aan het pompstation is 't water al uitstekend. Nog was ingekomen een schrijven van de fa. Baartman en Koning, waarin zij een stuk land aan den Rijksstraatweg willen afstaan voor woonwagenkamp. Ze zullen het zelf wel afrasteren. De heer Warnaar zeide, dat B. en W. zelf reeds plannen hebben, om aan den Menne- weg een woonwagenkamp in te richten en waarvoor reeds f 1000 is uitgetrokken. Op voorstel van enkele leden zal dit punt in be sloten vergadering worden behandeld. Aan de orde was: subsidie-aanvrage van de twee bewaarscholen. De onkostenrekeningen van beide inrich tingen werden voorgelezen. De heer Warnaar maakte de opmerking, dat de kosten per kind op de Zusterschool minder zijn dan van de Fröbelschool, waar om hij dan nu wilde besluiten aan do Zus terschool f 600 te geven en aan de Fröbel school f 300, evenals het vorige jaar. Hier in ging hij met den heer v. Breda mee. De heer v. Zonneveld wilde er nog oven op wijzen, dat de gemeente nu niet te veel moet doen, om daardoor het particulier ini tiatief le verminderen. Het voorstel van den heer Warnaar word met algemeene stemmen aangenomen. Dit geldt voor 1925. Hierna kwam in behandeling electrifiea- tie Menneweg tot woning Breedijk. De di verse bewoners hebben alle toegezegd een garantieverklaring te willen teekenen. De kosten van 615 M. kabel zijn, buiten het graafwerk, f 1760. De firma Baartman Koning garandeeren 500 K.W.U. van de 2100 K.W.U., welke over de kabel moet verbruikt v/orden. De gemeente neemt één zesde voor de Beukenlaan. haar garantie, omdat de kabel gedeeltelijk door gemeentegrond moet komen, n.l. door de Beukenlaan. Van gemeentewege zullen langs den Men neweg nog 4 straatlantaarns worden ge plaatst. Per lantaarn kost de aanschaffing torgeveer f 100. De kosten van verbruik per lantaarn komen per jaar op ongeveer f 35. De punten -4 en 5 van de agenda, om voor het Waterbedrijf een rekening-cou rant te openen bij de Haarlemsche Bank en voor het Grond- en Woningbedriit hij de Boerenleenbank, werden zonder discussie aangenomen. Rondvraag: De heer Speelman wees op op telkenmale voorkomende ongelukken. ICan de gemeente nu niet beginnen met het aanleggen van een wandelpad van af de Oude Post aan den Overkant van den weg? Als we moeten wachten op het* Rijk dan duurt het nog jaren. Nemen we nu een be sluit, dan komt het werk dit jaar nog klaar. De Voorzitter zeide, dat het Rijk de zaak in behandeling heeft en het wet voor elkaar zal krijgen binnen niet al te langen tijd. Laat ons dezo zaak,nu niet in de war stu ren. Met de werkverschaffing dringt hot dan toch niet zóó. Do heer Bader: Het Rijk verlangt 'n strook van 5 M. Dit willen de aanwonende eige naars niet afstaan. Laat ons nu van gemeen tewege 2 M. nemen, dan komt de zaak voor elkaar. Niemand van de eigenaars houdt dit tegen. Voorz.: Laat one nog even wachten dan verkrijgen we misschien wel wat we gaarne wenschen. Waar 6 M. vbrleend wordt, ver leent het Rijk zijn medewerking; voor het andere deel, waar minder verleend wordt, niet De eigenaare, die geen 6 Meier toeslaan, brengen de gemeente natuurlijk op onkosten. Dit punt werd niet verder besproken, zoo- dat dus zal worden gewacht op wat het Rijk zal doen. De heer v. Zonneveld wilde den Menneweg vedbreeden om beteren verkeersweg te krijgen naar de Beukenlaan. Hij vroeg, of B. en W daar al eene aan hadden gedacht De voorzitter zeide, dat B. en W. er al eens over hadden gesproken en het nu eens onder de oogen zullen zien. De heer v. Breda krijgt toezegging, dat de Werklaan zoo spoedig mogelijk zal worden geïsoleerd. Dezelfde klaagde over het spuiten van de fontein op Zondag. De voorzitter: Ik ben den zondaar, maar ik meende, dat' er zooveel kwaad niet in stak. Heb ik daar enkelen mee gekwetst, dan spijt mij dat. Ik doe het niet meer. De heer Bisschops- Ik kan mij heelemaal niet voorstellen, dat daar iets kwaads in steekt 's Zondags kunnen we er het meest van genieten. Waarom is het noodig zoo jets weer te berde te brengen. Zitten er hier, be halve een paar uitzonderingen, een stelletje heidenen? De heer v. Rijn; Ik ben A.R. en geloof niet, dat de Zondag gegeven is om lolletjes te ma ken. De voorzitter; Mijn onnoozelheid heeft mij J parten gespeeld. Maar laten wij er nu ni«f verder over spreken. Aldus werd besloten. Hierna geheime zitting. Iemand, die in de Tejjloosstraat zijn rijwiel een opgonblik onbeheerd had laten slaan, kwam tot de minder aangename ont dekking, dat zijn karretje door een onbe- voegde was meegenomen. De Hollandsche Maatschappij voot Landbouw, afdeeling Oegstgeest en Omstre ken heeft voor haar leden en voor de ouf. leerlingen van landbouwcursussen een voor- dracht laten houden over Erfelijkheidsleer, door den Rijksveeteeltconsulent ta 's-Graven' hage, den heer Tukker. De opkomst .vas tamelijk, vooral de leden der afdeeling waren slecht opigekomen. Deze lezing zal worden gevolgd door nog twee voordrachten over hetzelfde onderwerp. -De Coöperatieve Spaar- en Voorschot bank voor Land- en Tuinbouw heeft onder voorzitterschap van den heer J. W. Marbm een buitengewone ledenvergadering gehou den, ter wijziging van de statuten wat vol gens de nieuwe wet op de coöperaties moest gebeuren. In de oude statuten stond de zonderlinge bepaling, dat 3 leden wijzigingen konden te genhouden en de afw. leden werden geacht tegen te stemmen. Omdat geen enkele verga dering voltallig is, was dus eene wijziging der etatüten zoo goed als onmogelijk. Dit oude artikel is nu vervallen. De aangebrachte wijzigingen werden met algemeene stemmen goedgekeurd. Het bestuur had voor de vergadering alle leden laten teekenen, waarbij ze verklaarden' voor de wijzigingen te zijn. Als gevolg van deze statutenwijziging, moest ook een nieuw huishoudelijkreglement worden gemaakt. De artikelen hiervan wer den voorgelezen en ook met algemeene stem men goedgekeurd. De opkomst voor deze vergadering was ta melijk. Kerkelijk bericht, voor Dinsdag. Ghr. Ger. Gemeente(Kerklaan), nam 7 uur, ds. J. W. van Ree, uit Schiedam Voorschoten. De opbrengst van de op 11 en 12 November gehouden bazar voor het Groene Kruis bedraagt i 1081.50 3/4 van dit bedrag zal worden afgedragen aan de Prov. Zuid-Hollandsehe Vereeniging „Het Groene Kruis" ten behoeve van een te sbchten fonds voor het Kind ten plattelands en 1/4 aan de plaatselijke aldeeling van ,J3et Groene Kruis", zoodat er een algemeen plaatselijk belang bij het comité heeft voor gezeten toen deze bazar werd georganiseerd. Tot slot heeft het comité beslag kunnen leggen op de bijzonder interessante film, die speciaal voor het Groene Kruis is vervaar digd en een beeld geeft van doelmatige t.h.c.bestrijding. Deze tilm zal Vrijdag 1! December a.s. in het gebouw voor Chr. Be langen worden vertoond en gezien den zeer lagen toegangsprijs twijfelen wij niet of ook hiermede zal het bestuur succes hebben. Bij de verkiezing van notabelen voor de Ned. Herv. Kerk werden uitgebracht 33 stemmen. Hiervan verkregen C. Kooy (4), A. J. Turion (4), J. H. de Jong, G J. Yperlaan, J. Rodenburg, C. Werkhoven, L. Verhaar, W. Lekkerkerker, Dr W. D. van Wijngaar den elk 2 stemmen. A. v. Santen, Jac. v San ten, G. G. v. d. Plas, R. Eggink, J. Korswa. gen, A. C. Dijkman, G. H. de Ruyter en W. Jansen elk 1 stem en A. Verboon Azn. 68, B. Mechelse 66, Th. J. Broers 65, N. v d. Stoel 55 en ds. H. P. Fortgens 49 stemmen Alzoo werden gekozen verklaard de heeren A. Verboom Az., B. Mechelse, Th. J. Broers, v d. Stoel en ds. H P. Fortgens. Warmond. Tot kerkvoogd der Kei Herv. Gem. is gekozen de heer J. C. van der Voet Wassenaar. Bij het correspondentschap der ar beidsbemiddeling stonden op het eind der vorige week ingeschreven: 8 losse werklie den, 9 grondwerkers, 2 opperlieden. 4 schil ders, 1 timmerman, 1 metselaar en 1 chauffeur. De opening der wi n kei week. Zaterdag ia onder groote belangstelling de eerste Wassenaarsche winkelweek ge opend. Al vroeg in den avond bewoog zioh eeai groot aantal menschen door de straten, daarmee toonend, dat er iets bgaonders gaan de was. Nabij den Ouden Dejjl vereemgden zich te 5 uur de besturen der beide Midden- standsvereenigingen ter plaatse, alsmede bet muziekkorps „Excelsior" en zjjn bestuur, otn St-Nicolaas, die daar was afgestapt, te verwelkomen. Na de begroeting werd een optocht geformeerd, .en werd de goede Sint, gezeten op een schimmel en begeleid door Jan, de knecht, naar het Dorp geleid. De voornaamste straten van het Dorp kregen daarop bezoek van St.-Nicolaas en toen men bij het Wapen van Wassenaar was gekomen, werd halt gehouden. Nadat de brave man pepernoten had gestrooid ging hjj naar bin nen. In de zaal van het hotel waren in middels bijeengekomen do burgemeester en mevr. Storm van 's-Gravenzande, de wet houder A. L. Rooijakkers en de heeren B. C. Provo Kluit, A. Versteeg en C. G. van der Kroft, leden van den gemeenteraad, be nevens een groot aantal winkeliers en be langstellenden. Zoodra de genoodigden, de besturen en St.-Nicolaas hun plaatsen hadden ingenomea gaf do heer A. van der Lee het woorf aan den burgemeester. Spreker ving zijn rede aan met te z-^gen, dat hij met genoegen het verzoek had in gewilligd, om dese eerste Wassenaarscie Winkelweek te openen. Spr. stelde de vraag wat de bedoeling was van een Winkelweek, en gaf daarop dit korte antwoord: „om aan den kost te komen. Spreker zeide, dat ba antwoord kort, maar de volle waarheid was Spr .wees er vervolgens op, hoe onze meento besloten ligt tusschen twee groot» steden, die beiden hun schaduwen over oC werpen. Het verleidelijke licht van 'Den Haag lokt ons uit daar te koopen. Men moet é<d>h* niet vergeten, dat ook hier de bede klinkt. „Geef ons heden ons dagelijksch broodI, Spr. vond het een sympathiek idee, dat™ Middenstand nu eens wilde toonen, dat

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 10