GRATIS Firma A. H. i. WIJTENBURG t UIT DE OMSTREKEN. NIEUWE RIJN 89-90 HAARLEMMERSTRAAT HOEK TURFMARKT Bedoeling door het uitsteken van een arm of slok kenhaar le hebben gemaakt. Hierdoor was een botsing ontstaan, tengevolge waar van het motorrijwiel van A. Cohen, assu- xadour te Don Haag ernstige schade beko men had. De- schade ten bedrage van 1 144.65 wa9 echter reeds vergoed. Ook hier bekende beklaagde; hij was door een bode wagen in hel uitzicht belemmerd geworden, maar gaf toe verzuimd te hebben signalen le geven. Nadat als getuige was gehoord, lac. Oudshoorh, vrachtrijder te Voorschoten, cischte de Anibfbnaar f G boete^subs. 6 d. hechtenis. Hierna weid behandeld de zaak tegen H. van B., chaufleur te Katwijk aan Zee, die zich had lo verantwoorden, omdat hij onder de gemeente Noordwijkerhoutmet groote snelheid mei een autobus gereden had, ter wijl hij onder den invloed van sterken drank verkeerde, waardoor de autobus hevig over den weg slingerde en een aanrijding had veroorzaakt. Beid bekende, doch zeidc niet dronken te zijn geweest; in hel geheel,had hij dien dag 4 glaasjes bier en 3 glaasjes „ouwe klare" gebruikt. Hij toonde zich verder zeer berouwvol en verzocht terwille van zijn gloot huisgezin om een liehte straf. Als getuige werd allereerst gehoord de rijksveldwachter W. Eshuis uit Noordwijk, die zijn verklaring gestand deed; hij .erken de echter persoonlijk niet te hébben gecon stateerd, dat bekl. dronken was. Als tweede getuige trad op de chaufleur Van der Vliet uit Noordwijkerhout, wiens auto was aangereden op den weg lusschen Noordwijkerhout en den Ruige Hoek. Vol gens dezen getuige reed bekl. geheel links van den weg en hierdoor was de aanrijding ontstaan Of bekl dronken geweest was. kon ook hij niet vertellen. Tenslotte werd nog gehoord de voermans knecht G. J. van Tongeren uit Sassènheim, die bekl. ook was tegengekomen. Omdat Van B. toen zoo slingerde was hij met zijn paard en wagen maar ijlings aan den weg kant gaan staan; hieraan was het le dan ken. dat hij niet was aangereden. De Ambtenaar, requisitoir nemende, noemde de overtreding zeer ernstig; als be stuurder van een autobus is bekl. verant woordelijk voor de veiligheid van zijn pas sagiers. Hij eischic derhalve een hechtenis- straf van 14 dagen met ontzegging van het- recht om een mo(orrijtuig te besturen voor den tijd van 1 jaar. Nogmaals verzocht bekl., die zeer onder den indruk schoen, de uiterste clementie ter wille van zijn vrouw cn zes kinderen. Tegen J. F. v. d. B„ slager te Leiden werd wegens het niet-bijliouden van de loonlijs ten een boete van f G subs. 6 dagen hechte nis geêischt. J. S. had als „bestuurder" in de Nieuw- straat te Leiden blijkens de dagvaarding een overtreding begaan; waar echter niet ver meld stond of bekl. bestuurder van een kin derwagen dan we! van een vrachtauto was, zou het nog wel losloopem zei de Kanton rechter. Tenslotte werd legen den fabrikant C. J. If. J. M. uit Delft, die in de machinale Creierij aan de Haarlemmerstraat alhier 6 Arbeidstere te lang had laten werken, zes geldboeten van f 2 geêisclit. Uitspraak in al deze zaken over twee treken. HAAGSCHE RECHTBANK. Overtreding Wet op het Gedistilleerd. De timmerman J. B., thans te Rotterdam, vroeger wonende te Zegwaard en H. N. B., koopman te Zegwaard, stonden tereclil we gens verschillende overtredingen van de wet op gedistilleerd, zulks in verband met het hebben van een geheime branderij in een perceel onder de gemeente Zegwaard. Bekl. bekenden. Eisch legen ieder der bekl. 2X1 maand gevangenisstraf en 1600 boete subs. G maan den hechtenis, met verbeurdverklaring van het toestel. Uitspraken over veertien dhgen. RECLAME. 7176 Hillegom. De zaal van „Flora" was voor liet liefda'digheidsconcert van mej C. IV. M. Hoogcrvorst goed bezet, ondanks de storm- en sneeuwbuien, die de bezoekers hadden moeten trolseeren. Voor het dames- i zangkoor „Sursum Corda" den avond open de, voerde de heer Th. Jonkheer het woord. Hij deelde op verzoek van mej. Hoogrt1- vorst mee, dat mej. J. E. Wentholt door on gesteldheid verhinderd was de toegezegde welwillende medewerking te verlecnen. Hij was er van overtuigd, dat de verhindering haarzelf evenzeer speet als de toehoorders. Als plaatsvervangster zong mej. Ric Kruy- (lenberg cenige zeer mooie liederen, begeleid door mej, Ifoogervorsl. Het koor zong ver dienstelijk met pianobegeleiding van mej. Boortje Prins en sopraan-solo's van de da mes B. van der Paal en M. Versteege. De baritonsolo van den heer B. Heemskerk werd gaarne gehoord; deze heer heeft een mooie stem, Gemeenteraad. De raadsvergadering van Donderdagmid dag werd gepresideerd door wethouder Bal- Vers, omdat de burgemeester licht onge steld was. Het verzoek van C. Slruik, om vergunning tot plaatsing van een hek voor zijn woning is toegestaan. „Kracht door Oefening" kreeg een sub sidie van f 156; over het verzoek om subsi die der gewestelijke landstormcommissie staakten de stemmen. De comptabiliteitsbe- sluiten werden goedgekeurd. Na onderzoek der gemeenterekening 1924 is deze voorloopig vastgesteld, waarna de begrootingen van het gasbedrijf en van het -Waterbedrijf, benevens de gcrocentebegroo- ting werden aangeboden. De begrooting van het burgerlijk armbe stuur, groot f 18.000, werd goedgekeurd Over een wijziging van het tarief der wa terleiding is breedvoerig besproken. Voor gesteld werd, dat er per 3 maanden voo» openbare gebouwen i 12, verenigingsge bouwen f 8, en kerken f 4 betaald zal wor den. Velen meenden, dat verenigingsge bouwen te duur aangeslagen zijn. maar het slot was, dat het voorstel ongewijzigd aan genomen word. De schoolgelden zijn opnieuw vastgesteld. Een klacht over toepassing van het tarief van den besieHer der Holl. Spoor is door B en onderzocht en ongegrond bevonden. Het verzoek van den Hillegomschen Be- stuurderebond, om de werkverschaffing op 1 December aan le vangen en ook onge huwde werkloozen te werk te stellen gaf aan B. en W. aanleiding voor te stellen hieromtrent geen besluit te nemen. Er zal spoedig een commissie voor werkverschaf fing gevormd worden. Aan de School met den Bijbel zijn gelden beschikbaar gesteld voor verandering van een vloer en aanschaffing van sanitaire ar tikelen. Het rapport van onderzoek naar ver meende onregelmatigheden bij den bouw van woningen voor „Patrimonium", welk rapport vroeger is meegedeeld, gaf nog weer aanleiding tot discussies. Het werd ten slotte voor kennisgeving aangenomen. Het verzoek van het hoofd -der Openbare School voor U. L O., tot aanstelling van een derde leerkracht, wilden B cn W on der zekere voorwaarden inwilligen; weth. De Vreugd was er legen om de financiecle consequenties. De heer Vermeer diende een amendement in om bovendien aan de openbare lagere school een eerstbeginnenden kracht le be noemen, mits de bijzondere lager scholen ook niet meer dan één leerkracht zouden eischen. Dit geamendeerde voorstel werd met 9 tegen 3 stemmen verworpen; het voorstel van B. en W. werd daarna aange nomen met de stem van den heer De Vreugd tegen. De kantoorbediende Verhaar, ten kantore der Gemeentewerken kreeg een vaste aan stelling op een jaarwedde van f 1000 met 5 tweejaarlijksche verhoogingen van f 100 Een poging om het salaris te verhoogen, vond niet voldoende steun. Verzoeken om ontheffing van betaling van schoolgeld werden in geheime zitting behandeld. Bij de rondvraag kwam ter sprake elec- trische lantaarns, die niet branden, een noodtoestand in de Vossedwarsstraat bij regen, een riool in de Vossedwarsstraat, op haaldienst voor de belasting, het toewijzen van woningen van „Patrimoninm" aai» menschen, die in onbewoonbaar verklaarde woningen wonen. Op al deze zaken zei de voorzitter over wegingen toe. Wassenaar. Gemeenteraad. Tegenwoordig zijn alle leden. Naar aan leiding van de toegezonden notulen deelt de heer Th. H. Vogels mede, dat hij omtrent het punt salaris-verhooging in de vorige vergadering heeft vóór- en niet tegenge stemd. Besloten wordt de notulen in dien geest te wijzigen. Onder de ingekomen stuk ken zijn verschillende raadsbesluiten, o.a. het wegenplan-Persijn, de aanwijzing van de plaats voor de openbare U. L. O.-school, het pïoces-verbaal van opneming der boe ken en kas van den gemeente ontvanger. Ingekomen is een mcdedeeling van den heer P. H. Goemans, dat hij de toegestane subsidie voor de ziekenauto aanvaardt op de door de gemeente gestelde voorwaarden Daarna geschiedt medeJeeling van de goedkeuring van het uitbreidingsplan. De lieer Versteeg hoopt op een soepele uitvoe ring. De Voorzitter deelt mede,'dat enkele be langhebbenden bij H. M. de Koningin in be roep zullen gaan, terwijl het gemeentebe stuur vin 's-Gravenhage vernietiging der goedkeuring zal verzoeken, in hoofdzaak op grond, dat het natuurschoon niet voldoende gewaarborgd is. De Voorzitter zegt, dat God. Staten het plan hebben goeflgekeurd en bracht dank aan den heer Mutters voor dit knap stuk werk, aan den heer Van BovCu inspecteur van'de Volksgezondheid en aan de ambtenaren, die er aan hebben medege werkt. De heer Prins dankt den Voorzitter voor het voorloopig behaald succes. Naar aanleiding van 'het adres van de gemeente 's-Gravenhage, zegt de Voorzitter niet te kunnen begrijpen, dat de gemeente 's-Gravenhage, in al die jaren, welke met de uitvoering gemoeid zijn geweest, niet meer haar wcnschen heeft te kennen ge geven. Van mr. dr. C. P. Zaaijer, Dijkgraaf van Delfland, is (en geschenke ontvangen een overzichtskaart met alias van Delfland uit 1712. De Voorzifter bracht dank aan den schenker voor dit aangeboden cadeau. Door den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, zijn twee schilderijen af gestaan ten behoeve van het Raadhuis. De Voorzitter stelt dit zeer op prijs en stelt voor aan Zijne Excellentie dank te betui gen. Van den heer D. G. Knijnenburg, hoofd der openb. lag. schooi Nr. 2, is de mede- deeling ontvangen, dat hij eenige dagen rust moet nemen, In overleg met den inspecteur zal een tijdelijke leerkracht worden aan gesteld. De Vftorzitter deelt mede. dat B en W. een paard voor de gemeentereiniging hobben aangekocht voor f 660. Wordt goed gevonden. Ingekomen Is een verzoek van het R.-K. Kerkbestuur van den H. Willl- brordus om een voorschot op de vergoeding voor de U, L, O.-school. Wordt toegestaan. Vau de bewoners van het Kerkehout en omgeving is een adres ingekomen, houdende verzoek om alsndg in het Kerkehout een legeltrottoir aan te leggen. B. en W steller, voor alsnog een bedrag aan de Wassenaareche Bouwvcrceniging toe te staan ad f2181. voor aanleg van tegel trottoirs, omdat in alle stralen in deze om geving tegeltrotloire liggen B. en W slel- len voor om het raadsbesluit tot verhuur van een stukje grond aan H van Duijkeren in le trekken, omdat de huur nog niet be taald is. Aldus wordt besloten. Thans komt aan de orde een adres van den heer Van Kessel te, 's-Gravenhage om ontheffing van artikel 1 sub e der Bouwver ordening voor den bouw van een winkel huis met bovenwoning aan de Van Zuijlcn van Nijevellstraat. B. en W. willen de gemeente vrijwaren voor kazernebouw In dien geest is réeas vroeger besloten. De heer Drop zou dit punt willen uitstel len tol na de vaststeling der Bouwvcrordc- I ning. Aldus wordt besloten. Op een dertiental verzoeken om onthef fing der bouwverordening wordt gunstig lje-- schikt; eveneens op een tweetal verzoeken om ontheffing van schoolgeld Aan den j heer Schoonderwald wordt restitutie van het vergunningsrecht toegestaan, tot een bedrag van f 68,75 Hierna wordt besloten lot vast stelling van de pensioensgrondslagen van verschillende ambtenaren Van de geldleening, aangegaan voor de overname der Electrische Centrale worden uitgeloot 6 aandeelen a f 500 Besloten wordt de dokterswoning weder voor een jaar a f 1000 te verhuren aan dr. E. van Praag, het huis Haven No. 4 aan A. Gangtcvoort voor f 200, het huis Berkhei - straat 4, thans bewoond door den gemeente secretaris aan H. Brouwer, voor f400 per liiar. Gebleken is, dat het terrein voor de open bare U.LO.-school wat le klein is, zoodat later bij uitbreiding geen lokaal erbij zou kunnen worden gebouwd. B. en W. stellen voor 200 M. a f 8 bij te koopen, hetgeen wordt goedgevonden. Ingekomen is een adres van W. V. Mac Lean, vragende een tegemoetkoming voor liet diploma als gasfitter, vrij cokes en hetzelfde salaris als de slokere. B. cn W. willen voor het diploma f 25 toestaan, doch geen vrijdom van cokes en geen verhooging toestaan. Con form besloten. Tot "lede.", der Commissie voor de uitvoe ring der steunregeling worden bij acclama tie herkozen de heeren Gusscktoo, Versteeg en J. C. Vogels. De heeren A. C. Leijen cn Th. de Klerk worden herbenoemd tot leden der Commissie van advies inzake werkloosheidsverzekering. Tot leden der commissie van toezicht op het Correspondentschap dor arbeidsbemidde ling worden herkozen de heeren M. W. Loeijestijn, C. van Tol, en J. van Laar en gekozen de heer J. Remmerswaal. De heer C. van Tol wordt herbenoemd als lid dei' plaatselijke schoolcommissie. Aan de orde is de vaststelling van de re kening van het Burgerlijk Armbestuur. Deze sluit met een batig saldo van f 456,88. Wordt goedgekeurd. De begrooting van bet Burgerlijk Armbe stuur wordt zonder hoofdelijke stemming vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f4285,781. Aan het bestuur der RX Huishoud- cn Industrieschool alhier wordt een subsidie toegestaan van f 1723,41. Besloten wordt de begrooting, dienst 1925 te verhoogen met verschillende posten, waar onder een bedrag van f 1700, voor het ma ken van afdrukken van het uitbreidingsplan en een bedrag van f523680 voor het aan gaan van een geldleening B. en TV. stellen voor ^ene geldleening aan te gaan voor één jaar, groot f 655000 tegen een rente van 4 3/8 pet. bij de Graan Elevator Maatschappij, te Rotterdam, voor aflossing van een geldlee ning groot f 623680 en voor conversie van een geldleening per reslo groot f 105800 en voor aanleg van wandelpaden ad f25520. De heer Woulera vraagt, of de rente voor de Wassenaarsclie Bouvrvereeniging nu ook gewijzigd wordt. De voorzitter is daar niet voor, Omdat dan telkens wijziging noodig is. De voorzitter deelt mede, dat door den heer Drop een voorstel is ingediend om te verbieden, dat wagens met een gewicht van 2000 K.G. een geringere velgbreedte dan 11 c.M. hebben en tot het vaststellen van een monumentenverordening, houdende het be waren van het natuurschoon, in hoofdzaak de duinen. De heer Drop licht zijn vooretel len toe. De aanleiding hiertoe is de schan delijke toestand van den Meijendelschen weg en de hoofdwegen in de Kieviet. De oorzaak hiervan is het zandvervoer met te zware wagens van te geringe velgbreedte. Aanvan kelijk werd links, later rechts gereden. De politie is niet handelend opgetreden. Zelfs het verkeer werd er door in gevaar gebracht. Thans worden de bermen stukgereden. De heer Drop vindt het een schandelijken en or.houdbaren toestand. De verbetering der wegen heeft sommen gekost en nu is in een slag alles weer vernield. Dit is de reden van- de indiening van zijn eerste voorstel. De voorzitter zegt, dat de directies der maatschappijen misschien verhaal hebben op den aannemer. Hij is van meening, dat wellicht in de minne een regeling ware te treffen aangaande het herstel. De voorzitter zegt, dat B. en W. sympathiek staan tegen over het voorstel. Er is echter een wet be treffende het vervoer van vrachten, waarbij aan de Provincie de regeling is overgelaten. De gemeentelijke wetgever is dus naar zijne mcening hiertoe niet bevoegd. De heer Drop wijst erop, dat de gemeente toch aanvullend kan optreden. De voorzitter zegt, dat in de gemeente 's Gravenhagc een bepaling in de verordening is opgenomen, maar die is nooit toegepast vanwege de bezwaren. Thans wordt daar overwogen mildere bepalingen vast te leggen. De heer Wouters zegt, dat omtrent verbe tering der bedoelde wegen reeds onderhan deld wordt. De voorzitter zegt, dat B. en W. willen doen, wat gedaan kan worden, en stelt daarom voor het voorste in handen van B. en W. te etellen om advies. Aan de rege ling »tjn vele betwaren verbonden, omdat RECLAME. 7183 tijdens den ST.-NICOLAASTIJD een prima SIGARENAANSTEKER voor elk boopcr van 1 kistje Sigaren van 50 oï 100 stnks cn een PRIMA PMPENREIMGER voor elk kooper van onze Tabak. In vcrsckiUendc der z.g. ST.-NICOLAAS-VERPAKKINGEN (kistjes van 50, 25 ot 10 stnks) bevinden zich BONS, die recht geven op eenzelfde kistje o! ccn andere, op den Bon vermelde verrassing Bedoelde bons kannen tot cn met 10 Dcc. e.lr. ingeruild worden. de velgbreedte van alle wagens te gering is. i Er zal een termijn gesteld moeten worden, binnen welken de wagens in overeenstem- ming moeten gebracht worden, met de aan- I gegeven breedte. I Na eenige discussie wordt het voorstel j van den Voorzalter aanvaard. I f De heer Drop geeft vervolgens een toe- lichting op het tweede gedeelte van zijn voorstel. De WasseDaarsche duinen zijn in den verren omtrek bekend om hun naluur- schcxm en nu zou 't te bejammeren zijn, als dezo op verschillende plaatsen worden af gegraven. De gemeente 's-Gravenhage heelt onlangs aan de afgraving paal en perk ge steld, door de duinen op de monumenten lijst te doen plaatsen. Gaarne zal spreker vernemen, of B. en W. ook hier een veror dening in het leven willen roepen, waarbij de monumenten worden aangewezep. De Voorzitter zegt, dat B. en W. sympa^ thiek staan tegenover dit voorstel. Hij is van meening, dat de Commissie, welke indertijd de Politieverordening herzag, het bost deze zaak kan opknappen en stelt daarom voor de heeren Drop, Wouters en Provo Kluit hiervoor te benoemen. Aldus wordt besloten» I Hierna steli de Voorzitter aan de orde de bcgrooting der gemeente voor liet dienst- jaar 1926. De beer Versteeg wil iets zeggen omtrent het beleid van B. en W. bij benoemingen, meer speciaal ten aanzien van tijdelijk per soneel Vooral met de benoeming van een voerman bij de gemeentereiniging kan hij zich niet vereenigen. Behalve de benoemde had zich nog een geschikt persoon aange meld, maar deze kwam niet in aanmerking, waaruit sprekeT heeft opgemaakt, dat niet altijd op geschiktheid, maar op politieke kleur wordt gelet. Bij den reinigingsdienst zijn een 15-lal ambtenaren werkzaam, waarvan maar een enkele niet-Katholiek. Vervolgens vraagt spreker, wat de gemeente zal doen met bet aangekochte bouwterrein, j Spreker zou dit van de Jiand willen doen, want de prijs stijgt van jaar tot jaar. j De Voorzitter zegt ten aanzien van het j eerste punt, dat een vertrouwd man bij de j reiniging noodig was. De sollicitant door j den heer Versteeg bedoeld, werd door den Chef van Gemeentewerken minder geschikt geacht dan den thans aangestelde, en waar de chef moet werken met personeel wat hem aanslaat, hebben B. en W. dien9 advies gevolgd. De heer Rooijakkers betreurt het, dat de heer Yersleeg het doet voorkomen, alsof B. en W. alleen letten op de politieke gezind heid van de sollicitanten en wijst er op, dat er bij den reinigingsdienst minstens een vijf tal niet-katholieken werkzaam zijn. De heer Prins zegt, dat hij indertijd een onderzoek heeft ingesteld naar de wijze van benoeming van ambtenaren gedurende den tijd, dat de Katholieken dc meerderheid be zaten. Toen waren er in 't geheel 4 katho lieke ambtenaren meer dan niet-katholie ken. Dit kwam in hoofdzaak dooT de arbei ders, een gevolg van de algemeene verhou ding in de gemeente. Aan niet-katholieke ambtenaren werd echter ongeveerf 15.000 meer aan salarissen uitgekeerd, zoodat dc beste baantjes in banden waren van niet- katholieken. Spr. meent, dat de houding der katholieken dus wel mag worden vermeld. Spreker waarschuwt echter voor het doen van benoemingen naar de politieke kleur. De heer Drop is van meening, dat er wel iels tc zeggen is voor de bezwaren van den heer Versteeg. De geschiktheid van beide sollicitanten had beter gewogc-n moeten worden. Wat de benoemingen in het alge meen betreft, schaart hij zich aan de zijde van den heer Prins. Geschiktheid moet hoofdzaak zijn. De politiek moet zooveel mogelijk uit den Raad blijven. De heer Versteeg wijst er op, dat hij niet bedoeld heeft B. en W. een grief te maken van door fyen gedane politieke benoemingen. Verder wijst hij op het gevaar van. tijdelijke benoemingen. De Voorzitter zegt, -dal hel vaak moeilijk is te beoordeelen of een werkkracht, die er op een oogenblik is, noodig zal blijven. Ove rigens is hij er voor, zooveel mogelijk vaste krachten aan te stellen. Vervolgens zegt hij, dat de bedoeling mpt den aankoop van bouwterrein is geweest, dit te bewaren tot later, wanneer de gemeente het mocht noo dig hebben. Zij kan het nu wel met wat winst van de liand doen, maar zou te eeni- ger tijd weer bij de Bouwgrondmaatschap pijen moeten aankloppen, als er grond noo dig zou zijn. De gemeente kan op het oogen blik de rente nog wel dragen. De heer Drop heeft eén post gemist voor kosten van het voeren van rechtsgedingen. Hij acht dit met het oog op de processen, die aanhangig zijn, wel gewenscht. Aangezien moeilijk is te zeggen, welke de kosten zullen zijn, wordt besloten een me- moriepost te ramen. De heer Drop heeft voorts wel een post voor aanleg van wandelpaden aangetroffen, maar niet voor de bezoldiging van een op zichter, waartoe door de Commissie van Openbare Werken besloten was. De Yoorziltcr acht het beter een post op de begrooting te brengen, wanneer de be noeming eventueel aan de orde komt. Op artikelsgewijze behandeling wordt geen prijs gesteld, zoodat thans zonder hoof delijke stemming wordt besloten tot vast stelling der begrooting der gemeente voor don gewonen dienst in ontvangst en' uitgaaf met een bedrag van f 71G.231.44V» en voor den kapitaaldienst in' ontvangst met f 286.423.15Va, in uitgaaf met f 285.703 en al zoo met een batig saldo van f 720.05V3. De begrooting van het gasbedrijf wordt vastgesteld voor den gewonen dienst to ont vangst en uilgaaf met f 122.877.28 en voor den kapitaaldienst in ontvangst en uitgaaf met f 36 880. In de voortgezette vergadering komt ver volgens aan de orde de vaststelling van een nieuwe bouwverordening. Aan alle Raads leden is een exemplaar toegezonden, waar op slechts één schriftelijke opmerking is ingezonden. Op voorstel van den heer Prins worden enkele artikelen zoodanig gewijzigd, dat de daarin aan B .en W: toegekende bevoegd heid aan den Raad blijft. Verder wordt bepaald, dat de Raad den bcuw van een bovenwoning boven een win kel kan toeslaan op verzoek een be langhebbende. De heer Prins wil echter nadrukkelijk vastleggen, dat deze bepaling nimmer kan gelden voor gebeele winkel-complexen. Het verzoek van den heer Van Kessel wordt daarop ingewilligd en de verordening zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. De Voorzitter deelt vervolgens mede, dal is ingekomen een brief van den heer Prins, waarin hij verzoekt zelve de verlichting van de Sandthorstlaan te mogen uitvoeren. B, en W. hebben hiertegen geen bezwaar, zoo* dat het verzoek woTdt ingewilligd. Daarop wordt voorgelezen een brief van den heer Kist, waarbij gevrfftgd wordt verlichting van den Binnenweg, en een voor* stel van den heer Provo Kluit, om verliet* ting te doen aanbrengen op de Melenlaao en den Oud-Wassenaarschen Weg. De voorzitter stelt den heer Provo Kluit in de gelegenheid zijn voorstel nader toe ia lichten. De heer Provo Kluit maakt hiervai- gebruik om zijn in de vorige vergadering geuite beschuldiging in te trekken. Spr. zegt, dat hij onkundig was van de juiste strekking van het indertijd genomen raadsbesluit. Verder licht bij zijn voorstel nader toe. Naar zijn meening is verlichting van de aangegeven wegen noodzakelijk. De voorzitter zegt, dat B. en W. geenszins afkeerig zijn van uitbreiding der verlichting en nog wel op andere gronden dan de voor steller. De zedelijkheid laat dikwijls veel te! -wensclien over. B. en W. moeten echtej d<3 groote lijn volgen, dat geen precedent worde geschapen. Vroeger hebben enkele maat schappijen zelve voor verlichting gezorgd* terwijl anderen in hun plannen daaromtrent geen eischen gesteld zip). Tegenwoordig moot voor verlichting f 20 per M. worden gestort, waarvan bij gebeele bebouwing der*straat f 12 gerestitueerd wordt. Daarom is het B. en W. billijk voorgekomen aan hen, die eon oud stratenplan hadden, voor te stellen f 8 per M. bij to drngen. De Mij. „Het Centrumr beeft'dit voorstel reeds aanvaard. De voorzitter stelt de vraag, of de Raa^ zich hiermede kan vereenigen. De heer Prins staat op het standpunt, dat de gemeente een eenmaal verleende vergun ning loyaal moot uitvoeren. Als dus een weji voldoende bebouwd is, moet' de gemeente verlichting aanbrengen. Verder komt spr* er tegen op, dat oen zekere pressie op bO1* zitters van oude bouwplans zou worden uit* geoefend, wanneer zij eventueel piet zouden willen bijdragen in de kosten van ver* lichting. De lieer Drop wijst er op, dat het vooXh slel van B. en W. hoogst billijk is. Na een langdurige discussie lusschen deö voorzitter en den heer Prins wordt het voor* stel van B. en W. met algemeene stemmen aanvaard. Ten aanzien van de verlichting van den Oud-Wassenaarsche Weg, geeft de voor®* in overweging het aanhangige proces om trent verlichting af te wachten. Spreker doet de tcfezegging terstond daarna met voorstellen te zullen komen. Bij de rondvraag brengt de heer WoutwS hulde aan den heer HuibCTS, voor de bulten»-- gewone wijze, waarop hij de Commissld voor de samenstelling van een nicuwd bouwverordening heeft bijgestaan. De heer Prins en de Voorzitter sluiten zich hierbij gaarne aan. Besloten wordt voorts de huur van cenig^ perceelen teelland lang9 den Kalwijkschefl. Weg met een jaar te verlengen De heer Versteeg wijst er op, dat oen de® palen bij den toegangsweg naar Oud-Wae- senaar, die voor eenige weken werd stuSj gereden, nog niet hersteld is. De Yoorsittal zal tot herstel opdracht geven, - Daarna sluiting.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 10