No. 20157. DONDERDAG 26 NOVEMBER Anno 1925. Oficieele Kennisnwmnen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PHU3 DEB ADVERTENTIEN: 80 Cts. per regel. Bi) regelabonnement belangrijk lageren prija Kleine Advertentiên, uilsluitend bi] vooruitbetaling, Woensdags en (Saterdags 60 Cts bi) een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven TO Cts porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau NoordelndsplelD Telefoonnummers voor Olreotle en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèqus- en Girodienst No. 67055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COüRANTt Voor Leiden per 8 maanden f 2.86, per week vvJTT.wr.»? K 0.18, Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week" ...tan .0,18, Franco per post 2.36 portokosten. Bit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel. Vischmarkt 18, tel. 1225, is VRIJDAG ver krijgbaar: SCHELVISCII a f 0 09—f 0.20, SCHOL a f 0.15—f 0.31, GEH KABELJAUW a f 015 en ZEEUWSCHE MOSSELEN a 0.05 per K. G. N C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 26 November 1925. 7165 VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN LEIDEN, op MAANDAG 30 NOVEMBER 1925, des namiddags te twee om. De vergadering zal, zoo noodig, den avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van een lijaeujk leeraar in de Natuurkunde aan bet Gymnasium, voor den cursus 1 September 19251 Sep tember 1926. (256/ 2o. Voorstel om den heer J. J. Valkenburg, leeraar in de schei- en natuurkunde aan het Gymnasium alhier, voor den cursus 1925/1926, tevens te belasten met het geven .van onderwijs in de wiskunde. (256) 3o. Benoeming van een tijdelijk leeraar in de Wiskunde aan het Gymnasium. (224 en 257) 4o. Benoeming van twee leden van het Burgerlijk Armbestuur. (258) 5o. Praeadvies op het verzoek van dr J. J. E. Hondius, om eervol ontslag als leeraar in de oude talen aan het Gymnasium. (2591 6o. Rekening over 1924 van het Leidsch Muziekcorps. (260) 7o. Suppletoire begrooting, dienst 1924, van het Gereformeerde Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. (260) 8o. Rekening over 1924 van die instel ling. (260, 9o. Staat van af- en overschrijvingen op de begrooting voor 1924 van het Heilige Geest of Arme Wees- en Kinderhuis. (260) lOo. Suppletoire begrooting, dienst 1924, van die instelling (260) llo. Rekening over 1924 van die instel ling. (260) 12o. Begrooting voor 1926 van die instel ling. (260) 13o. Staat van af- en overschrijvingen op de begrooting voor 1924 van het College van Vrouwen-Kraammoeders. (2601 lio. Rekening over 1924 van dat Col lege. (260) 15o. Begrooting voor 1926 van dat Col lege. (260) 16o. Rekening over 1924 van dc Gezond heidscommissie. (260) I/O. Rekening, dienst 1924, van de Ver- eeniging tot Bevordering van den Bouw vai. Werkmanswoningen. (270 en 271) 18o Voorstel tot ophefling van de zeker heid, gesteld ten behoeve van wijlen den heer G. H. Kokxhoorn en van den heer J. W Lau, respect, als Gemeente-Ontvauger en waarnemend Gemeente-Ontvanger. (261) 19o. Voorstel tot verhuring van het huis „Zuiderzicht" met schuur en tuin. gelegen ten Zuiden van den Zoelerwoudsche-Singel, aan Dr. D. Plooy. (262) 20o. Voorstel tot overname in eigendom, en onderhoud bij de gemeente van eenige gedeelten voor straat bestemden grond ach ter de Heerenstraat, Sectie M. No 3965 ged. (272) 21o. Voorstel tot overname in eigendom <n onderhoud bij de gemeente van: a. de voor straat bestemde perceelen grond en water, bezuiden en benoorden den Rijnsburgerweg, Sectie P.*Nis. 16n, 169, 888, 890, 892, 987 en 949; b. de voor slraat bestemde perceelen grond aan- en nabij de Wasstraat, deel uitmakende van de perceelen Sectie M. Nis. 4257, 4259, 797, 4140 en 795 (273) 22o. Voorstel: a. om een strook water aan der. Oude- Rijn, groot ongeveer 15 vierk M niet meer voor den openbaren dienst be stemd te verklaren; h- om de sub a bedoelde strook water (e verkoopen aan J. Mechelse. (274) 23o. Voorstel: a. om de strook grond, deel uitmakende van het perceel Sectie D. No. 1658 (Korevaarstraat) niet meer voor den openbaren dienst bestemd te verklaren; b. om de sub a bedoelde strook grond te verkoopen aan de N.V. Leidsche Ex ploitatie-Maatschappij van Onroerende Goederen te Leiden. (275) 24o. Voorstel om aan de N.V. Leidsche sploUatie-Maatschappij van Onroerende oederen toestemming te verleenen tot het rschnjden van de voorgeschreven maxi mum-hoogte ten aanzien van den achter gevel aan het op den hoek Korevaarstraat Barbarasteeg te bouwen gebouw en ten aanzien van de borstwering van dat ge bouw. (276) 25o. Voorstel tol aanvaarding van de voprwaarden, waaronder door Gedeputeerde Staten vergunning is verleend voor den aanleg en de exploitatie van een hoogspan ningslijn ten behoeve van de electriciteits- voorziening der gemeente Warmond. (263) 26o. Voorstel tot wijziging der begrooting, dienst 1925, in verband met de door parti culieren gestorte bedragen ten behoeve va/, de kosten van straataanleg. (277) 27o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 8 Augustus 1921 (Ge meenteblad No. 14), regelende de heffing van een plaatselijke belasting voor het ge bruik van openbare gemeentewerken en -bezittingen te Leiden en voor diensten dooi de gemeente bewezen. (265 en 266) 28o. Voorstel tot het doen rooien en ver- koopen van boomen. (267) 29o. Voorstel: a. tot het aangaan van een overeenkomst betreffende de levering van electrici- teit aan de gemeente Voorschoten door de Stedelijke Electricileitsfabriek te Leiden; b. tot ljet aangaan van een overeenkomst betreffende de levering van gas aan die gemeente door de Stedelijke Gas fabriek te Leiden. (264) SOo. Voorstel: a. tot nadere vaststelling van den prijs van het gas; b. tot vaststelling van de verordening, houdende wijziging van de vérordening van 17 December 1914 (Gemeenteblad No. 37), betreffende de levering van electriciteit door de Stedelijke Fabrie ken van Gas en Electriciteit. (268) 31o. Voorstel: a. om tot H. M. de Koningin het verzoek te richten het maximum-aantal ver gunningen voor den verkoop van ster ken .drank in het klein te verlagen; b. om het verzoek van het Leidsch Drank- weer-Comité. in zake toepassing van art. 4, 2de lid, der Drankwet, als afge daan te beschouwen. (278) 32o. Praeadvies op het voorstel van den heer Van Eek, in zake het vormen van een reservefonds voor elk der gemeentebedrijven en voorstel in zake het overbrengen van een gedeelte van de te verwachten batige saldi van de rekening 1925 en 1926 op den ka- pilaaldienst. (254) 33o. Voorstel tot het instellen van beroep bi] de Kroon van de beslissing van Gedepu teerde Staten op de beroepen van een 3-tal schoolbesturen tegen het Raadsbesluit van 10 November 1924, betreffende de vaststel ling van de vergoeding, bedoeld in art 101 der Lager Onderwijswet 1920, over 1922, (269) i 84o. Voorstel: a. tot vaststelling van de verordening, houdende regeling van de jaarwedden der leeraren aan het Gymnasium, de Hoogere Burgerschool met vijfjarigen cursus en de Hoogere Burgerschool voor meisjes te Leiden; b. tot vaststelling van de verordening, houdende regeling van de jaarwedden der leeraren aan de Kweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen te Leiden en aan de aan die Kweekschool verbonden afzonderlijke cursussen; c. tot vaststelling van de verordening, houdende wijziging van de verordening van den 2den September 1924 voor de Kweekschool voor onderwijzers en on derwijzeressen te Leiden en voor de aan die Kweekschool verbonden cur sussen. (Gem. blad No. 23); d. tot intrekking van het raadsbesluit van 19 Mei 1924 (Ingek. Stukken No. 130); e. lot intrekking van het raadsbesluit van 23 September 1924 (Ingek. Stukken No. 242); f. tot verhuring van huis met erf en tuin aan de Pieterskerkgracht No. 5, aan M. A. A. Steyns; g. om het voorstel van den heer Verweij, inzake het treffen van voorzieningen ter voorkoming van verdere verlaging van de salarissen der leeraren aan het Gymnasium, de Hoogere Burgerscholen en de Kweekschool voor Onderwijzers, als afgedaan te beschouwen. (255). De eigenaai en de wetgever. In de groote Nutszaal werd gisteravond een buitengewone ledenvergadering gehou den van den „Verhuurdersbond voor Lei den en Omstreken", afdeeling van den Ned. Bond van Huis- en Grondeigenaren en Bouwondernemers, waarin mr. E. Hollander Jr., de rechtsgeleerde adviseur van dietj bond, optrad als spreker over ,,De eigenaar en de wetgeving." Spreker werd met een enkel woord door den afdeelingsvoorzitter, den heer H. D. van Weizen, bij de matig bezochte vergadering ingeleid, waarna hij begon met te verklaren, dat het onderwerp zoo uitgebreid is dat hij er slechts enkele grepen uit zou kunnen doen. Intusschen hoopte spreker toch aan'te toonen dat de „eigenaar" herhaaldelijk door de wetgeving in z'n belangen wordt beknot, weshalve organisatie een eerste vereischte is. Aller eerst dan begon spr. met de vraag of de huidige politieke crisis voor den eigenaar van belang is, bevestigend te beantwoor den. Omtrent de opheffing der huurwetten b.v. verkeert men nog altijd in het onze kere. Onder minister Aalberse bestond er een kansje, maar de daarna volgende crises hebben de situatie meer dan ooit onzekci gemaakt. Kn mocht nu de heer Marchant slagen in z'n poging tot het vormen van een ministerie, dan kan spreker Üirect wel verzekeren dat van afschaffing mets zal ko men! Ook de kwestie van den particulieren woningbouw met gemeente-steun brengt spr. ter sprake en hij wijst er daarbij op dat een circulaire van ex-minister Kooien stellig een stimulans in de goede richting is geweest. Doch ook hier mag de poging van den heer Marchant ongetwijfeld weer een andere richting doen verwachten. Is het dus wonder dat de eigenaar in dezm crisis bc'.acg stelt? Spreker verlaat dan het terrein der po litie om verder aan te toonen dat de eige naar door de wetgeving tot organiaeeren werdt gedwongen. Daarbij brengt hij in herinnering hoe de laatste wijziging der ge meentewet de gemeente een veel grooter vrijheid heeft gegeven in zake de belasting heffing, waarmede spr. dan de kwestie van de betterment-tax bedoelt, n.l. een belas ting, welke door de gemeente geheven kan worden van eigenaren, die voordeel hebben ondervonden van ten laste der gemeente in die omgeving verrichte werken. Ook in het „Leidsch Dagblad" van dezen avond, al dus spr., komt dit punt in het sectieverslag ter sprake. Een lid stelt daar voor die be lasting in te voeren, doch B. en W. gaan er niet op in, netgeen spr. voor Leiden een verheugend feit noemt, omdat het go- tuigt van een juist inzicht van het gemeen tebestuur. Vergoeding voor betterment brengt schadeloosstelling voor worsement mede, wat spr. met voorbeelden nog nader demonstreert. Intusschen is deze baat-be lasting alleen nog maar in enkele Zuidelijke gemeente ingevoerd, al blijft zij dan elders ook dreigen. Een tweede belasting, die de gemeente besturen mogen invoeren, is een belasting op bouwterrein, welke ten doel heeft de speculatie in zulk terrein tegen te gaan. En ook deze belasting is verwerpelijk om dat zij niet steeds voor het goede doel wordt aangewend doch, zooals b.v. te SchoteD, ook om de begrooting sluitend te maken. De andere belastingen, als de grond- en de vermogensbelasting enz., zijn voldoende be kend. Zij hebben er toe geleid dat de eige naar somtijds zelfs een onbetaalde ontvan- ger van het Rijk wordt genoemd. En dit is juist, doch hij is het tevens voor de hypo theekhouders en -gevers. En het is in ver band met wantoestanden op dit gebied dat de bond heeft overwogen of het mogelijk ia den eigenaar op voordeeliger voorwaar den crediet te verleenen. Men is daarmede nog weinig opgeschoten maar in Denemar- ken gaat het wel degelijk, dank zij coöpe- I ratieve hypotheekbanken van en voor huis eigenaren, en dus moet het ook hier mo gelijk zijn. Over de wenschelijkheid er van I behoeft niet verder te worden gesproken, j Ieder weet toch dat er duizenden eigena- ren zijn, die door den tegenwoordigen toe stand worden gedupeerd, mede ook omdat zij het niet voor anderen willen weten dat zij crediet noodig hebben en dientengevol ge bij verkeerde personen terecht komen. Voortgaande wijst spr. er op dat tegen woordig in Spanje ieder eigenaar verplicht is lid te worden van een betreffende orga nisatie, omdat de regeering op die manier de meest zuivere adviezen van een college uit die organisaties kan krijgen omtrent de wenschen der eigenaren. Ook in ons ons land nu zou een zoodanig college'zeer noodig zijn, hetgeen gelukkig hier en daar al wordt ingezien, zooals o.a. in Den Haag waar men voor woningbouw de adviezen wenscht van een college van bouwonderne mers. Een stap in de goede richting dus; maar alleen 4e actie van een sterke organi satie zal de gewenschte verbetering volko men kunnen maken. Spr. behandelt verder de noodzaak van een gelijke regeling van het kadaster in alle landen, welke op 't oogenblik heel wat te wenschen over laat ten aanzien van de be langen van den eigenaar, waarna bij ein digt met een opwekking tot aansluiting bij den bond. (Applaus). Tenslotte werden door eenige aanwezigen nog vragen gesteld, welke door den spreker werden beantwoord. Christelijke Jong.-Vereeniging „Uw Bewaarder zal niet sluimeren". Gisteravond herdacht bovenstaande ver- eeniging haar dertigjarig bestaan met een welgeslaagden feestavond in het wijkgebouw „Pniël" aan de Middelstegracht. De zaal wa9 nagenoeg geheel gevuld, toen de voor zitter, de heer W. H. v. d. Berg, de bijeen komst opende en den aanwezigen verzocht gezamenlijk Ps. 103 1 en 7 te zingen, om vervolgens voor te gaan in het gebed. Spr. heette hierna allen hartelijk welkom, speciaal de oud-leden en dg medewerkende musici, alsmede ds. Rieraens, die bereid 1 was gevonden op dezen feestavond het woord te voeren. Het_muzikale gedeelte^anj den avond werd verzorgd door de dames A. de Kier (zang) en A. de Bruin (piano) en den heer F. H. Kriek Jr. (cello), die zich op alleszins verdienstelijke wijze van hun taak kweten. Zoowel in het vocaal als in het in strumentaal gedeelte viel veel te prijzen en het hartelijk applaus, dat na ieder nummer weerklonk, was voor hen wel het beste bewijs, dat hun zang en spel door het ge hoor geapprecieerd werd. Nadat genoemd trio zich beurtelings had doen hoorer "^as het woord aan den voor zitter, den heer W H. v. d. Berg, tot hei houden van zijn herdenkingsrede over; ..Een blik in het verleden". Spr. ging hierbij uit van het tekstwoord Jesaja 41 4. Door de eeuwen heen is dit woord waar en zelfs op onze Vereeniging van toepassing gebleven. Spr. schetste dan hoe de eerste jongelingsvereenigingen wer den opgericht en wat hun doel was. Zij da teeren van omstreeks 1840, toen Georges Williams in Engeland zulk een vereeniging oprichtte. Beginsel en leiding moesten chris telijk zijn, verder moesten alle jonge-man- nen onder de beademing van Christus' Evan gelie worden gebracht, aldus de Kerk in haar arbeid steunend. Allengs breidde deze beweging zich uit en spoedig begon men ook in ons land de eerste voorteekenen er van te bespeuren. In 1853 werd ie Amsterdam het Ned. Jongelingsverbond opgericht; twee jaar la ter was ook de wereldbond daar. Later werd ook hier ter stede een afdeeling op gericht; alles te noemen, wat zich in de afgeloopen dertig jaar in dit gebouw heeft afgespeeld, is spr. onmogelijk, daar hem daartoe de noodige gegevens ontbreken. Spr. moedigt aan om voort te bouwen op heigeen onze voorgangers reeds hebben gegrondvest. Hc-laas, wanneer spr. eens den toestand der vereeniging nagaat, dan moet hij zich tot zijn spijt afvragen of er nog wel reden tot feestvieren is. Gelukkig zijn wij thans weer den crisistijd voorbij en gaat het nu weer bergopwaarts. Als levende getuigen willen wij staan in den stroom der tijden en Ilem danken voor Zijn hulp en bijstand, die ons in dezen strijd om het bestaan hebben doen overwinnen. Nadat staande door alle aanwezigen eenige coupletten van het Bondslied: „Komt, rei ken wij elkander de trouwe broederhand" gezongen waren en nog eenige muzieknum- mertjes ten gehoore waren gebracht trad de pauze in, gedurende welke de aanwezi gen tegen een geringe vergoeding onthaald werden op thee en gebak Na de pauze werd nog het woord gevoerd door ds. J. Riemens over het onderwerp: „Het geheugen". Spr. ving aan met een hartelijken geluk- wensch aan de jubileerende Vereeniging en brengt uit aller naam dank aan den heer v. d. Berg voor zijn mooie rede, die hij voorstelt alsnog met een gul applaus te be- loonen. Komende tot zijn onderwerp, zeide spr., dal een Vereeniging als deze steeds het oog gericht moet hebben op de toekomst, doch hierbij moet toch ook in aanmerking geno men worden, dat uit de periode, die achter ons ligt veel is te putten, wat ons in de naaste toekomst van groote practische waar de kan zijn. Het geheugen openbaart het geheim van ons leven en verbergt het tegelijkertijd. Wel is in onzen tijd het geheugen van niet zoo veel belang als voorheen, toen het mensch- dom nog niet de beschikking had over woor denboeken, encyclopaedieën, enz., die in den tegenwoordigen tijd ons geheugen dik wijls te hulp kunnen komen. De zangen van Homerus bijv. zijn honderden jaren achtereen voor de nageslachen bewaard ge bleven, zonder dat zij ooit opgeschreven werden. Welk een wonderlijk iets-is eigenlijk het menschelijk geheugen. Spr. zou dit in drie deelen willen verdeelen: lo. een bewaard blijven van zekere indrukken, 2o. het zich le binnen brengen op een bepaald tijdstip In den tegenwoordigen tijd; 8o. het locali- seeren van deze herinnering op een tijdstip In het verleden. Hier nader op in te gaan, zou spr. Ie ver voeren, daarom wil hij zich uitsluitend be palen tot het bespreken van eenige soorten van herinnering, waarbij spr. dan wenschte te onderscheiden een automatisch, een me chanisch en een logisch geheugen, zooals spr. nader met geestige voorbeelden uit het leven gegrepen verduidelijkte. Er schijnt in 't geheugen van den mensch een soort ideeën-associatie te bestaan, waar door meermalen twee zaken, die waarlijk niets met elkaar te maken hebben, in het geheugenonwrikbaar aan elkaar vastge- kopeld zitten. Het logisch geheugen is wel één van de grootste gaven door God aan den mensch geschonken. In het algemeen zijn er mijl palen in ons geheugen, die het mogelijk piaken ons bepaalde voorvallen uit het leven voor den geest te roepen. Dikwijls herinne ren wij ons uit onze kinderjaren heel nie tige gebeurtenissen, terwijl groote vaak weg gevaagd zijn. Hoe wonderlijk zijn wij mcnschen ge schapen; alles wat wij vanaf onze eerste jaren doen, hooren of zien, blijft bewaard in de schatkamer van ons geheugen Eens zullen wij die geestelijke schatten mee moe ten nemen naar de groote eeuwigheid cn wanneer wij dan geen vergiffenis^voor onzt^ BINNENLAND. B. en W. van Leiden stellen den Raai voor den gasprijs te verlagen. Bet antomobielvraagstnlr. Mededeelingen van minister De Geer ovet de opbrengst voor de slachtoiiers var) de stormramp. Stormongelnltken. De „Niiverheid I" op de Zuiderree met vier opvarenden vergaan Harken ondergeloopen. BUITENLAND. De Volkenbond en de ontwapening De Fransche crisis nog niet opgelost. Thans Herriot iormatenr. 12 communisten in Engeland veroordeeld. schulden hebben, hoe moet het er dan wel voor ons uitzien? Heerlijk te weten, dal het bloed van Jezus onze zonden afwischt en ons in staat stelt met een gelouterd geweten de groote reis te aanvaarden. Een warm applaus volgde op deze met aandacht gevolgde rede. Niet onvermeld mag ook blijven de xylo- phoonsolo van den heer Kriek, die dusdanig in den smaak viel, dal deze een tocgiflje moest geven. Het mooie „Panis Angelicus* voor zang, cello on piano, vormde een waar. dig slot van dezen gezelligen avond De heer v. d. Berg dankte in zijn slot woord allen, die tol het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt en verzocht ds. Riemens het dankgebed uit te spreken Met het zingen van Gezang 180 vs. 1 en 5 werd de bijeenkomst gesloten en had ..Uw Bewaarder zal niet sluimeren" haar dertig jarig bestaan op waardige wijze herdacht. Vereeniging voor Ziekenhnisveipleging. Eenige maanden geleden werd op initia tief van de vereeniging voor Ziekenhuisvcr- pleging Leiderdorp-Zoeferwoude (Hooge Rijn dijk) hier ter slede een vergadering belegd om te komen tot een uniforme regeling van het vraagstuk, hoe te handelen, wanneet een lid uit de ecne afdeeling verhuisde naar een andere afdeeling. De vergadering leidde toentertijd niet tot een resultaat, daar do meeningen te veel uiteenliepen. Er werd echter een commissie benoemd, die het vraagstuk nader onder de oogen zou zien en die dan een omlijnd voorstel in dieD geest zou indienen. Te dien einde waren gisteravond in de bovenzaal van café „In den Vergulden Turk" weer tal van afgevaardigden van de verschillende ziekenhuisfondsen uit Leidc» cn omliggende plaatsen aanwezig. De com missie stelde de volgende bepaling voor: .Leden, die van woonplaats veranderen, treden dadelijk in alle rechten der nieuwe vereeniging. wanneer zij zich direct als lid opgeven en bewijzen, dat zij aan hunne ver- plichtingen in de oude vereeniging hebben voldaan. Verpleegd wordende leden blijven echter nog voor rekening der oude vereeniging zoo lang tot het contract met de oude vereeni ging is afgewerkt." Evenals de vorige vergadering werd ooit deze bijeenkomst gepresideerd door den heer G. van der Bébk uil Leiderdorp, die de ver gadering opende met een woord van wel. kom tot alle aanwezigen. Gaarne had hij het aantal bezoekers grooler gezien, doch spr. zal dit maar toeschrijven aan de on gunstige weersomstandigheden. Nadat spr. nog den wenach uitgesproken had. dal deze vergadering tot het gewenschte resultaat zo* leiden, verkreeg dc voorloopige secretaris d« heer Van Klaveren, eveneens uit Leider dorp, het woord tot het lezen der notulen van de vorige vergadering. Do heer Langclaar (Warmond) merkt» naar aanleiding hiervan op. dat hij uit de notulen niet heelt kunnen opmaken, dat in die vergadering besloten werd elkanders leden over te nemen totdat door de com missie rapport was uitgebracht. Na eenige discussie over dit punt orden de notulen onder dankzegging aan den se cretaris onveranderd vaslgesleld. Hierna opende de voorzitter de discus*!/-? over het voorstel van de commissie. De heeren dc Koning (Leiden) cn Go/<i- hart (Zoeterwoude) betoogden de wensc'.u- lijkheid om de vertrekkende leden over te laten schrijven door den secretaris van d; oude vereeniging; in denzc-Ifden geest sprak ook de heer v. d. Wiel (Xoord«-ijk). De af gevaardigde uit Bodegraven, de heer Blnzi r gaf aan de afdeelingssocrelarissen in over weging om de leden van hun vereeniging/ n in kennis le stellen van de medc-aang/ -la ten vereenigingen. De beer Goedhart mcikle op, dat er nu niet hepaald een bond behoefde le worden opgericht, de kwestie waar hol hier om gaat het overnemen van elkan ders leden treft niet het interne leven van iedere vereeniging. Meent de vergade ring verder te moeien gaan door een kring

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1