ledematen Klooster&alsem der Nedcrland's toetreding lot de conventie betreffende de organisalj" van liet statuut der Tanger zone, en het Nederlandsch-Tur- fcisch vriendschapsverdrag, ter inschrijving pn publicatie doen toekomen. Gisteren is .in Den Iiaag op 8G-jarigen jarigen leeftijd overleden de heer P. F: van Wage, gepensionneerd hoofdinspecteur van de administratie bij de Kon. Nederl. Marine. De overledene was ridder in de orde van Oranje-Nassau. Ds. J. C. Schuller, Ned.-Hcrv. predi kant in Den Haag, is door 'n fietsongcval waarbij hij een der knieën leelijk kneusde, verhinderd zijn ambtswerk te verrichten. Zondag' heelt het Tweede-Kamer-lid d9. C. A Lingbeek hem in den predikdienst ver vangen. B. en W. van Den Haag stellen voor een vervroegde traktementsverhooging van den geai.-feerctaiis en den gem.-ontvan ger wegens uitnemende dienstvervulling. De directie vau de K. L. M. deelt aan het Haagsche Ancla-kantoor het volgende mede: In verschillende bladen stond het bericht vermeld, dat de heer A. N. J. Thomassen h Theusink van der Hoop met ingang van 1 Januari a.s. den dienst der K. L. if. zou ver laten wegens ondervonden teleurstelling hij die Maatschappij na zijn terugkeer uit Indiö. Dit is juist wat de ontslagaanvrage betrelt; maar de reden, welke de heer Van der Hoop noopte afscheid te nemen van de K. L. M ls, dal hij zich wenscht te gaan wijden aan zijn bijzondere liefhebberij, de studie van tand- en volkenkunde. Zijn bedoeling is aan de Universiteit te Amsterdam den doctors graad in geogratie en elhnologie te behalen. In de gislcren gehouden eerste ver gadering van den Dclllschen Hoogeschool- raad werd tot voorzitter gekozen dr. W. G. Waller en tol secretaris prof dr. W. Rein- ders. Tol voorzitter en secretaris van de commissie vaD uilvoering werden resp. go- kozen prof. C. Feldmann en prof. dr. W. Reinders. In hel college van gecommitteer den werden benoemd: ir. jlir. H. Loudon, Ie Wassenaar, ir. G. F. Stork, te Hengelo, ir, E. L. C. Sclieff, lo Voorburg, ir. P. J. van der Voorst Vader, te Haarlem, en ir, A. F. Philips, te Eindhoven. Do predikanten G. W. Vunderink, bij de Ncd-licrv. Gem. Ie Haarlem, en R. J. Tockema de Sloppelaar, bij de Doopsgez. Gun. té Warga, herdenken heden hun zil- vi ren ambtsjubileum. ,I)o Voreeniging van Gemeentelijke WtTklucisheidsfondsen heelt gistermorgen te Amslcrdam haar jaarlijksche vergadering gehouden, waarin besloten is tot ontbinding van dé Voreeniging op een later te bepalen tijdstip. De Minister van Financiën brengt ter konnis van belanghebbenden, dat de com missie van deskundigen voor de vaststelling van do prijscourant ter berekening van het invocgm-M op versch of gekoeld vleesch in haar vergadering van 23 dezer bedoelde prijscourant heeft vastgesteld als volgt: Rund- en kalfsvleesch, versch of gekoeld, 10(1 KG. f 95; paardenvlcesch, versch of gekoeld. 100 K G. f 15. Gedurende Decem ber 1Ö25 zal mitsdien het invoerrecht voor de hierboven bedoelde vleeschsoorten be dragen 10 pCt. van de hiervoor vermelde waarden. Het overzicht der financiën van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers over 1925, meegedeeld in „De Dode", geeft als uitgaven aan f91.507.97, als inkomsten f 86.257.03. een nadeelig saldo van f 5250.91. De heer Palmer, thans Canadefsch liandolscommissaris te Rotterdam, is in die hoedanigheid le Milaan benoemd. Hij zal te Rotterdam worden opgevolgd door den heer Muddeman. thans Canadecsch handelscom- missaris voor de slalen in het Maleische Schiereiland en Ned. Oosi-tndië. RECLAME. Pijlï in de verdrijft de pijn 7062 •GEMFWGD nieuws. Dit Noorwijkerhouj me', dl men ons: Door luidruchtigheid der jeugd bij het uitgaan der SI.-Jozefschool raakten gis'eren twee paarden, gespannen voor een boeren wagen, op hol Ongelukkig werden (wee kinderen omgereden. Een vijfjarig knaapje werd ernstig gewend opgenomen en binnen gedragen bij de tamilie Muscgaas. die lief derijk hulp verleende en waar twee doctoren de wonden aaD hei hoofd hebben gehecht Daar het leven nog niet geweken was, werd hel kind per aulo naar het Acad Ziekenhuis te Leidpp vervoerd. Ook een meisje van Ven bloemist Van Leeuwen verkeert in zurg- liiken loesland. Gisteravond omstreeks zes uur vertrok de journalist dr. M. van B van Den Haag naar China Bij dit vertrek heeft zich aan het Staatsspoor Station een inci dent voorgedaan EveD vóór het vertrek van den trein, toen dr. Van B. zich met zijn fa? milie, en eenige kennissen op het perron bevond, kwam plotseling een lieer op het gezelschap toe en vroeg aan mevr. B of de heer Van B. zich onder de aanwezigen be vond. Dr. Van Bdit hoorende, irad op den heer toe, en deed hem mededeeling, dat hij degene was, naar wien gevraagd werd De Vïager gaf hierop dr. Van B. een klap ir. hel gezicht, met het gevolg, dat een vecht partij ontstond, waarbij beide personen op den grond terecht kwamen. Er werden hierbij flinke klappen uitgedeeld. Door om standers werden, de vechtenden vervolgens weer gescheiden. Direct daarop moest dr. Van B. in den trein slappen, die op het punt van vertrekken stond. Ilij had eenigo bloe dende wonden in het gelaat. Proces-verbaal van het gebeurde werd vervolgens opge maakt; hierbij bleek, dat de aanvaller was jhr. G. v. Z. Deze moet een grief tegen dr. Van B. hebben in verband met een verschil van mcening, ontstaan naar aanleiding van publicaties van dr. Van B. in de „N. R. CL". Tijdens de afwezigheidder bewoners heelt men _zich door inklimming toegang verschaft tot de woning van den heer B„ aan de Nassaukade (e Rijswijk (Z.-ll.). Ontvreemd zijn gouden en zilveren voorwerpen, laielkleedén, lijfgoederen, een fonograaf met platen en een paar kistjes sigaren. Men rernecnil, dal ie di- rcclie der Koninklijke Nederlandsche Sloom- boot-Maalschappij te Amsterdam voorne mens is in het begin van 1926 de salarissen van het personeel te verlagen. Door deze verlaging wordt zoowel het personeel aan den wal als liet varend personeel getroffen. Aangaande den moordaan- slag ie Bussuni meldt men nog het vol gende: Maandagmiddag kwam de Indische dame bij de buren niet een groot vleeschmes en verleide, dat haar Javaansche bediende haar hiermede had willen steken, omdat zij ge weigerd had hem weer geld le leenen. Het was gelukt het mes uit zijn hand ie slaan. ■Do politie, telefonisch gewaarschuwd, Irof den Javaan doodkalm, een pijpje rookend, in het buis aan. Ook gisèermorgen bleef hij zijn onschuld volhouden. Men meldt uit Schagen aan „De Msbode": In de laatste jaren heelt zich de teelt van suikerbieten in West-Friesland aanmerke lijk uitgebreid. De ieelt bleek meer loonend dan die van granen en peulvruchten. Het vervoer gaat evenwel met moeilijkheden ge paard. De Wesl-Friesche kleigronden blij ken zich goed voor de suikerbietenteelt te leenen. De opbrengst siijgt iot 15 000 K.G. per H.A., terwijl liet gehalte zeer bevredi gend is. Rekent men daarbij de waarde van koppen en bladeren, dan kan de totaal- opbrengsl op ongeveer f 800 per H.A. wor den geschat. Dit jaar is de teelt weer uit stekend gelukt. Gistermiddag is het 10.000s t e schip, voor Rotterdam bestemd in dit jaar, den Nieuwen Waterweg, binnengekomen. Het is het Zweedsche schip „Tor", kapitein Aiermark, varende op Malmör, dat thans van Londen kwam. Verleden jaar is het lO.OOOsle schip, voor Rotterdam beslemd, eerst op 27 December den waterweg bin- nengeloopcn. To Roosendaal heerschen in vrij erge maie roodvonk en mazelen. Reeds een viertal roodvonk-patiënten is in de barakken voor besmettelijke ziekten van het ziekenhuis „Charitas" opgenomen, ter wijl bovendien ook in enkele gezinnen rood- ïunk-jSatiênten thuis verpleegd worden. Onder de kinderen heerscht ook veel de mazelen, welke ziekte in verschillende ge vallen een tamelijk ernstig karakter draagt. De voorbereidende maatre gelen voor de vorming eener afzonderlijke groep Galanterie waren op de aanstaande Voorjaarsbeurs te Utrecht hebben een dus danig gunstig resultaat opgeleverd, dat de vorming eener zelfstandige galanterie- beurs op de aanstaande Voorjaarsbeurs ge garandeerd is. Voor deze groep zal een spe ciaal Paviljoen op het Vredenburg worden opgericht met een frontbreedte van 42 -Meter. Eenigen tijd geleden werd in de pastorie in Limmel, bij Maastricht, in gebroken. De dief moest zich tevreden stel len met een hoeveelheid kleingeld uit de offerblokken. De pastoor vertelde, dat zich onder het gestolene o.a. een duizendtal kromme, beschadigde en schceve centen bevonden. Do recherche trachtte nu uit te vindon of iemand soms kromme centen in betaling gaf. Eindelijk werd Woensdag ge rapporteerd, dat bij den winkelier S. iemand vijf kromme centen tegelijkertijd in beta ling had gegeven. Direct werd een en ander onderzocht. Het bleek, dat zekere R,. die in een kosthuis aan de overzijde van de pasto rie woonde, de geldstnkken had uitgegeven. R. blijft ontkennen, doch de bewijzen tegen hem zijn overstelpend. Detotalenctt o-p reductie van alle Limburgsche mijnen bedroeg over October 676.611 ton. Het totaal aantal ar beiders bedroeg op 1 November 1925: on- dcrgrondsch 22.128, bovengrondsch 8285 en in totaal 30.413. De valkenier Mollen te Valkcnswaard, heelt in dit 3eizoen slechts vijf valken gevangen, die, zooals steeds, voor Engeland zijn bestemd. Te Quair e-B ras, b ij V e e n- wouden (Friéslanjj), heelt gistermiddag een aanrijding plaats gehad tussch'en een auto bus van de Dokkumer Auto-Mij. en de stoomtram BergumVeenwouden. De auto bus reed dicht achter een anderen autobus, die den weg naar Veenwouden insloeg. De inzittenden van den Dokkumer auto riepen loen: „Daar koml de tram aan!" doch een aanrijding was reeds onvermijdelijk. De stoomtram reed tegen den autobus aan en slingerde dezen in een sloot langs den weg. De 17 inzittenden konden zich redden Een schooljongen had een gebroken been en "een lichle hersenschudding, terwijl ook een vrouw haar beeD heeft gebroken. De caros- serie is geheel versplinterd. De autobus deed op marktdagen als reserve dienst op de lijn LeeuwardenGroningen en kwam uit de richting Leeuwarden, De chauffeur is aangehouden. De controledienst van de Verceniging van Nederlandsche Gemeenten heelt in de kas van den gemeente-onlvan- ger van Franeker, don heer R. L. W., die geschorst is, een 'tekort van ongeveer f 38.000 vastgesteld. „Hu, ker'eltje, ik zal je wat lekkere poeders geven", sprak de dokter. „Jo maatje zal je wel zeggen noe je ze moet gebruiken." ,,0, dat weet ik net zoo goed als maatje; ik kan ze zelf wel op mijn gezicht wrijven." m RECLAME. Abdijsiroop it een krachtig werkend kruidenmiddel bij bron-1 chitis* influenza, kink hoest en verkoudheid. Het bevat geen ver- doovendc bcatanddeeien. Per fle»ch van 230 ar«m (in loker)f 150: 550 cram f2.75 70f3 BUITENLANDSCH GEMENGD. D<e recraienis van koningin Alexandra. Koningin Alexandra zal Vrijdag Ie Lon den begraven worden. Morgen wordt het stoffelijk, overschot van Sandringham over gebracht naar de koninklijke kapel in het paleis van St. James. Vrijdagochtend om elf uur vertrekt de stoet van daar naar de abdij van Westminster, waar de lijkdienst gehouden wordt. De kist zal geplaatst wor den op dezelfde scheepsaffuit, waarmee koningin Victoria en koning Eduard VII be graven zijn. 150 matrozen zullen de affuit trekken. De aartsbisschop van Canterbury zal de lijkdienst leiden. Na de plechtigheid zal het publiek gele genheid krijgen langs de kist te trekken om de overledene de laatste eer te bewijzen. 's Avonds om negen uur zal de kist wor den overgebracht naar de Albert Memorial Chapel te Windsor, waar Zaterdag de bij zetting zal geschieden. Treinbotsing. Bij het station Eisenbaan is een uit Saarbrückcn komende boemeltrein in bot sing gekomen mei een lokaaltrein, waarmee mijnwerkers van de nachtploeg naar huis keerden.Er zijn een doode en elf gewon den, onder welke 3 ernstig- Springvloed en wolkbreuk te Athene. Het vluchtelingenkamp te Athene, waar nog steeds duizenden dakloozen uit Klein- Azië verblijf houden, is Maandagavond door een springvloed, gepaard met wolkbreuken geteisterd, die een materieele schade van •40,000 p. st. veroorzaakt hebben. Voorloo- pig zijn 12 lijken gevonden en worden eenige honderden mensehen, vooral kinde ren, vermist. Aanval op een bank. Do inwoners van het stadje Cassopolis in Michigan werden Maandagavond tegen 10 uur opgeschrikt door een hevig revolver- vuur. Tien gemaskerde en tot de tanden ge wapende mannen waren met twee auto's naar het eenige bankgebouw in het stadje gekomen en begonnen onmiddellijk de# deu ren te forceeren, terwijl zij tde bevolking door onafgebroken schieten op een afstand hielden. Het bleek den vrederechter en eenige andere notabelen, di<^ hulp uit Chicago verwachtten, dat alle telegraaf- en telefoonlijnen doorgesneden waren, zoodat de inwoners op eigen krachten aangewezen waren. De bandieten konden het bankge bouw binnendringen, maar de kluis weer stond alle pogingen lot inbraak. In hun woede, en teleurstelling hebben de inbrekers daarna de huizen geplunderd van de 4 of 5 notabelen van het plaatsje. iDaar de buit niet meeviel, zijn de bandieten^ tegen 6 uur in den morgen in hun auto's vertrokken na nog een laatste algemeen salvo van vernie ling op het bankgebouw te hebben gelost. Koite metten. Voor het Assizenhof van Manchesier stond Maandag een 29-jarig man terecht wegens moord op een 23-jarig meisje. Hij had haar vermoedelijk uit jalouzie dood gestoken. De man bekende en daar hij rechtskundigen bijstand geweigerd had, liep het heele proces, dat met zijn terdoodver- oordeeling eindigde in vier minuten af. Een Amerikaansch vliegtuig verongelukt. Toen een Amerikaansch bombardeer vliegtuig langs de kust van Oahoe vloog, stopten plotseling beide motoren en viel het vliegtuig van 500 voet hoog in zee. Twee van de vier vliegers aan boord zijn ver drenken. Een vrouwenhater.' Te Toledo, in den staat Ohio, Ver. Sta ten, heerscht de laatste dagen groote schrik en ontzetting. Een reusachtige woest uit ziende kerel springt-, telkens in andere ge deelten der stad, plotseling uit den een of anderen schuilhoek te voorschijn en slaat dan alieenzijndè, onbeschermde vrouwen met een knuppel in het gelaat of op het hoofd. Reeds zijn enkele aangevallenen ge storven aan de bekomen kwetsuren. Alle signalementen luiden hetzelfde. Reeds meer dan tien vrouwen zijn op deze wijze aan gevallen. De geheeJe mannelijke bevolking van Toledo is gealarmeerd eo bewapend en zcekt naar den dader. Telkens duikt hij weer op, slaat zijn slachtoffer neer en is dan weer even snel weg. Auto-ongelukken in Amerika. De AmerikaaDscbe National Safety Coun cil heeft vastgesteld, dat ér per dag in de Vóreenigde Staten 55 personen bij automo- biclongevallen het leven verhezen. In 1924 werden 20000 personen gedood en 450.000 gejond bij auto-ongelukken. In 10 jaren zijn er 123.000 gedood. Het aantal doode- lijke ongevallen, gestegen van 5000 in 1914 tot 20.000 in 1924, is van zulk ccn omvang geworden, dat duizenden automobilisten zich des Zondags niet meer op de wegen wagen. Voor de steden met meer dan 100.000 inwonv3 heeft men vxastgesteld, welk aan tal doodelijke ongevallen daar per 100.000 inwoners voorkwamen. Als gevaarlijkste ste den verschijnen dan Erie met 20.4, Los An geles met 35.6. Camden met 33.8 en Cincin nati met 30.3. Chicago komt dan 19 plaatsen later met 20.2, Washington met 19.9, terwijl New-York en Philadelphia met resp. 15.9 en 15.8, het drukke verkeer in aanmerking genomen, niet zulk een slecht figuur ma ken, De laagste' cijfers vertooncn Yonkers met 4.7 en Norfolk met 3.1. Een ernstige beschuldiging. Gouverneur Fuller van Massachusetts (V. Cfc.) heeft Zaterdag, naar wij in de Paris Times" lezeD, dc ernstige beschuldiging geuit, dat zestig gemeente-ontvangers in zijn staat hun respectieve gemeenten in de laatste jaren stelselmatig hebben bestolen; het verlies is volgens hem onberekenbaar. De gouverneur heeft een commissie van onderzoek benoemd om het gestolen bedrag vast te stellen en de schuldigen aan Ue justitie over te leveren. Hij wees er in ver band met* zijn beschuldiging op, dat gedu rende het laatste jaar twaalf gemeente-ont vangers 'van Massachusetts veroordeeld zijn wegens verduistering. In zijn verklaring schreef de gouverneur de gepleegde misdrij ven toe a-n „clique rule", regeering door een kliek; volgens hem heeft een politieke ,,nng" hoofdzakelijk bestaande uit republi- keinsche renegaten (Fuller zelf is republi kein) zich de macht weten te verzekeren over dc schatikst van een aantal gemeen-1 ten. Deze kliek leidde het plunderen der' stedelijke schatkisten; de verduisterde be dragen werden verdeeld tusschen de ge meente-ambtenaren en de mannen achter de schermen. In sommige gevallen heeft het plunderen al vier jaar geduurd. Namen heeft gouverneur Fuller nog niet genoemd, noch van de betrokken personCD noch van de steden. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Er slonden Maamdag 43 zaken op de rol, 37 bestemd voor openbare behandeling en 6 kinderzaken. Hot eerst verscheen S. Cr., le Woerden, terecht staande terzake dat hij een zestal schapen naar de Leidsche'markt had ver voerd, lijdende aan rolkreupel. Beklaagde zeide geheel te goeder Irouw te zijn geweest. Had hij het geweten, hij zou stellig de schapen niet hebben aangevoerd. Dr. Sperna Weiland, keuringsveearts alhier had de schapen op de markt gekeurd en ge constateerd dat vooral een der dieren vrij erg kreupel was. De schippersknecht Mook liad de scha pen aangevoerd en het ook niet gemérkt, dat ze ziek waren. Do Ambtenaar vroeg nu vrijspraak. Jan van 't W., wonendo to Noordwijk, had een groote hoeveelheid slerken drank: jenever. brandewijn, bessenjenever en cognac voorradig gehad, een zoo groote hoe veelheid, dat aan een geheime distilleer- inrichting moest wrftden gedacht, hoewel er geen disleleertoestel werd gevonden. Een geleibiljet was trouwens ook niet aanwezig. Beklaagde verklaarde, dat de geleibiljet ten verloren waren geraakt. Do rijksveldwachter Eshuis uit Noord- wijk, die den drank in beslag had genomen, bevestigde zijn proce9-verbaal. Beklaagde zeide geen sterken drank to hebben verkocht. Dat heeft hij in den oor logstijd wel eens gedaan. Maar het is bij hem een vrooiijke boel. Zijn klanten komen A el eens een glaasje bij hem drinken Maar verkoopen doet hij het niet. Hij schenkt een glaasje. Den verbalisant had hij het eenigs- zins anders verteld, wat hij nu ontkende. 'Daar een der getuigen, zekeren Paquay, niet was verschenen, werd de zaak twee weken uitgesteld. J. van E., sigarenmaker te Leiden, was gedagvaard wegens valsche aangifte van een loonlijst. Iloewcl hij steeds bij de firma Wouters had gewerkt, verstrekte hij den voorziüer van den Raad van Arbeid valsche inlichtingen en vulde hij in dat hij werk loos was. Dat liep reeds over drie jaar. Beklaagde wilde doen uitkomen dat zijn palroon het hem had gesuggereerd. Hij deed het ook met andere knechts. De heer Goslinga zeide dat de lijst inder daad in geen drie jaren is ingevuld. Toen hij ontslagen werd heelt hij zijn palroon bij den Raad van Arbeid verraden. Hij heelt zich zelf in die drie jaren f 300 benadeeld. Hij achtte getuige Wouters trouwens ook schuldig en ook deze zal vervolgd worden. De Ambtenaar eischte f 25 subs 10 dagen J. P. de Br., te Leiden, had zich aan de zelfde overtreding schuldig gemaakt, trou wens niet in zoo erge male. Eisch f 10 subs. 5 dagen. L. K. v. d. V., kapper te Leiden, had de vorige week terecht gestaan wegens rijden op een rijwiel in de Donkersteeg en de over treding ontkend. De Kantonrechter wilde den verbalisant, den agent van politie J Schmals hooren. Die verklaarde nu dat de overtreding was gepleegd, en v. d. V. schitterde nu door afwezigheid. Eisch f 3 subs. 3 dagen Tegen J. L., die de vorige maal terecht stond wegen9 het innemen van een stand plaats met bloemen op straat, zonder ver gunning. werd, nadat de verbalisanten wa ren gehoord, f 1 of 1 dag geëischt. Nic. M., le Leiden, bestuurder van een motorvoertuig op vier wielen, had een groentenkar aangereden ïn de Kempenaer- straat te OegstgeesL Prof. H. Evers, te Delft, bouwmeesfBi o.a, van het Rotterdamsch Stadhnis, vierde gisteren zijn 70sten verjaardag. Nadat de houder van de groentenkar Del Sasso en het dienstmeisje Anna den Hertog waren gehooid, eischte de Ambtenaar f 10 of 10 dagen voor het geval hij geen schade vergoeding betaalde. Beklaagde' wilde f 4 vergoeden. De Kantonrechter zal er goede nola van nemen of liet geschiedt. Dan zal het met dp straf wel 9chikken. H. P. C. Cr., le Leiden, had volg ens het proces-verbaal met een vrachtauto een wa gen aangereden, waarop een paar ladders waren gelegd. Mej. Koning, die het geval had gezien, verklaarde, dat dc schuld hij den chauffeur lag. wat dc glazenwasscher Van P Tkel bee vestigde. Wilhelm Wurlz, eveneens giazen-i wasseher bevestigde deze verklaring ook nog Beklaagde zeide dal de kar best links had aunnen uitwijken. Eisch f 10 of 10 dagen, Abr. van der PI., machinist op de stoom- Irani HaarlemLeiden, wonende te Hille-i gom, was ten laste gelegd, dat hij met deze stoomtram van Oegstgcest naar Leiden rij-i dende, ter hoogte van het Posthof een wa gen had aangereden en had geweigerd te stoppen. Een der mannen, die dezen wagen bestuurde. De Ruiter, verklaarde, dat de schuld geheet lag bij den machinist, die dit weer ontkende. Gevraagd werd een vergoe. ding van f 124. Daarvoor moest de hear De Ruyter een civiele aclie indienen zei de Kantonrechter. Joh. Com, Wassenaar, te Oegstgeest, had het ongeval ook aangezien en vond even eens dat de schuld hij beklaagde lag. De Ambtenaar achtte beklaagde eveneens schuldig en eischlo f 10 of 10 dagen. Een der getuigen verklaarde nog, dat dei bestuurders der tram meestal onheusch op treden en dikwijls tegen de werklieden zeg gen: „Maak dat je wegkomt of ik rijd jef dood". J. H autobestuurder te Noordwijk Bad da vorige week terechtgestaan wegens het met een vierwielig motorrijtuig rijden, waarvan' bij avond slechts één licht brandde. Hij ont kende toen, waarom nu de verbalisanten Timmers en Smit werden gehoord, die hua proces-verhaal bevesligden. Do Ambtenaar eischte nu f 5 subs. 5 d. Uitspraak in al deze zaken over 2 weken. FAILLISSEMENTEN. Opgeheven; C. J. Koning, te Leiden. VRAGENPüRRfFK. W. V., lo L. Leiden, Brug-beiderdorp; Groenendijk. Brug-Koudekerk, Alphen, Zwammerdam, Bodegraven, Niouwerbnig, de Roskam, Woerden. Ilarmelen, de Meern, Utrecht, de Bildt. Soesterberg .Amersfoort, Nijkerk, Pulten .Ermelo, Tonsel, Harder wijk, Heerden, Nunspeet, Doornspijk, El- burg, Oldebroek, Duivendans, Wezep Ka- lerveer. Zwolle, Berkumerbrug, de Lichlmis, Rouveen,.Staphorst, Meppcl, Havelle, Tlffel- terbrug. Dievorbrug, nooger-Smilde, Smiide, Kloosierveen Assen Vries, de Punt, Hare- nermolen. Haren. Helpman, Groningen. i To laai 2456 KM. RECLAME. Wie geregeld dagelijks 'e morgens 's middags en 's avonds Odolmondwater volgens voorschrift ge bruikt, verzorgt zijn tanden op de volgen» den tegenwoordigen stand der weten schap meest volmaakte wijze. 7058

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6