iva&i \J(0 Voor liet koude Jaargetijde Flanellen Damescombinations, Flanellen Damesnachtponnen, H. P. H. KEEREWEER, LAND- EN TUINBOUW.^ woord. In hoofdzaak werd-er over gesproken om deze voorloopige commissie om te zetten in een bestaande vereeniging. Een woord van hulde werd aan de commissie gebracht voor de vele gedane werkzaamheden, in 't bijzonder tot den Voorzitter, die, buiten de neringdoenden staande, deze functie op zich had genomen en tot het einde op zoo bijzonder aangename wijze had vervuld. De Voorzitter was voor deze woorden van hulde zeer dankbaar. Wat het instellen van een vaste Vereeniging aangaat, zoo ceide de Voorzitter, is dit geheel gelegen aan den middenstand uit onze gemeente. Ontmoedi gend niet alleen, doch fnuikend, blijkt he denavond de slechte medewerking van den middenstand zelve. De opkomst is zeer ge ring. Nooit kan iets goeds tot stand komen zoo niet met kracht wordt aangepakt. Niet alleen zedelijke steun is noodig, doch ook daadwerkelijke. Vele moeilijkheden waren aan de orde van den dag en nu als dank een geringe opkomst. Stemmen gingen dan op om te komen tot oprichting van een Neutrale Middenslands- verceniging. Do Voorzitter gaat vervolgens na de ont wikkeling en instelling van deze Winkel week-Commissie, die in beginsel was uitge gaan van de R.-K. Middenslands-vereeni- ging alhier, die zeker wel bereid zal worden gevonden niet alleen de R.-K. belangen, doch die van 't algemeen le willen helpen bevorderen Eendrachtig samenwerken kan niet anders dan ten goede komen aan het algemeen belang. Uit deze opkomst blijkt wederom dat de middenstand in deze ge meente haar werkelijke belangen nog niet heeft ingezien. Hierna werd op voorstel van Jen Voorzitter de commissie gedéchargeerd en een woord van dank gebracht voor de verleende medewerking. En vervolgens werd uit én door de vergadering een nieuwp voor- loopigo commissie benoemd, die gesteund door de overgebleven gelden, de eerste, werk zaamheden op zich zal nemen om zoo mo gelijk te komen tot oprichting van een Win- kcliersvcreeniging. Benoemd werden de hee- ren B. J. Avcrdieck. G. D. Caspair, Ed. H. 3e Bruyn, A. F. Meyer en P. Singeling. De heer Kortman wenschte geheel buiten benoeming te blijven. Het secretariaat zal voorloopig worden waargenomen door den heer B. J. Averdieck', die aller medewerking vraagt en vervolgens namens alle belanghebbenden den heer Kortman dank brengt voor hetgeen hij voor den Middenstand heeft gedaan en de hoop uitspreekt hem bij een volgende gelegenheid bereid te vinden het voorzitterschap op zich te nemen. Hierna werd de vergadering gesloten. In een gehouden vergadering van het college van notabelen der Ned,-Herv. Gem. la herbenoemd als kerkvoogd de heer J. G. M. van Griethuysen en is in de vacature L. den Ouden benoemd alq kerkvoogfi de heer G. R. P. Cromelin. Met ingang van 1 December is de aommics-dienstgeleider de heer Blok over geplaatst naar 's-Gravenhage. Burger 1. Stand. .Geboren: Nicolaas Francesco, Z. v. N. F. Delpqsso en M. C. Langèveld. Marytje Alijda Jacoba, van W. H. R. Giezen en L. C. le Maitxe. Overleden: Geertruida Jacoba Schraftia, 14 j. Diewertje de Mooij, 55 j., echtg. S. Star. Maria den Haan 63 j., echtg; D. v. Egmond. Ferdinand Groenhuizen 63 j. Hendrik Willem Glasbergen 2 j. Abra ham Nicolaas Fakkel 34 j. Ondertrouwd: A. P. v. d. Valk te Pretoria en A. Glasbergen, te Oegstgeest. Sassenheim. Twee wielrijders reden naast elkaar in de Hoofdstraat. De een kreeg het te kwaad met de-tramrails, waardoor de onder plotseling moest uitwijken. Dat zou wel goed zijn gegaan, als er geen auto, naar men zegt met te groote snelheid, hen achter op was gekomen. Hij die moest uitwijken moest zijn lijf bergen, sprong van zijn fiets en liet deze in den steek, wat wel goed ge zien bleek, want op t' zelfde oogenblik werd het rijwiel door de auto gegrepen. Hadden de Inzittenden van de auto nu maar niet ge stopt, dan was alles kalm afgeloopen. Nu niet. De automobilist ging zelfs zoo ver den wielrijder dronken te noemen, wat toch heusch niet waar was, want die mijnheer kwam Vólkomen nuchter van zijn kahtopr en wilde juist naar huis een kopje thee drin ken. Dat raar klinkende woord „dronken" trok de wielrijder zich zoo aan, dat hij den autobestuurder een opstopper toediende. Hierover was deze weer niet te spreken, waarom hij naar 't politiebureau reed, om z'n beklag in te dienen. Maar ook de wiel rijder had te klagen, dus die hem na. De chef-veldwachter hoorde beide partijen en vroeg zoo terloops even het rijbewijs van den eersten aanklager te mogen zien. Daar had mijnheer stellig niet op gerekend, want hij had het niet bij zich, waardoor hij zich vast al een bekeuring op den hals haalde. Hoe het verder zal afloopen is nog niet te zeggen, 't Beste zal zijn de zaak in der minne te schikken, want waar twee kijven, is 'tniet waar? Kerkelijk berich t voor Donder dag, Chr. Geref. Gem., nam. 7 uur, ds. Joh. Jansen, van Leiden. Bij den spooroverweg aan den Rijks straatweg is een auto door een der slagboo- men gereden, waardoor de slagboom zooda nig werd beschadigd dat ze buiten gebruik moest worden gesteld, en nu overdag door een ketting te spannen, de afsluiting "wordt verkregen, s Avonds wordt door spoorweg personeel met rood licht geposteerd en het sein tot sloppen gegeven. Voorschoten. Gemeenteraad. Voorzitter: de heer E. Vernède, burge meester. Aanwezig alle leden. Na opening der zitting worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en on veranderd vastgesteld. Voor kennisgeving worden aangenomen enkele ingekomen stuk ken van Ged. Staten, waarbij goedgekeurd worden teruggezonden genomen raadsbe sluiten o.vaststelling wijziging bouwver ordening en verlenging onbewoonbaarver klaring perceelen Steenenmuur. vWaar in een vorige vergadering door de heeren J. Braggaar en D. Limburg omtrent de looncn en Zondagsarbeid inlichtingen waren 'gevraagd betreffende personeel wa terbedrijf, hebben B. en W. inlichtingen ingewonnen bij den gas- en watermeester, die z'n antwoord in een rapport heeft uit, gewerkt. Uit het rapport blijkt det Zon dagsarbeid extra wordt vergoed en bin nenkort is te verwachten, dat hierin ver andering zal komen, wanneer de vereischte uitbreiding zal plaats hebben gehad. De heer J. Braggaar ziet niet alle vragen be antwoord. Zijn vragen hielden verband met de begrooting, daar niet was te begrijpen wat het loon van den hulpfitter was. Alhoe wel hij het loon van den hulpfitter betrek kelijk laag vindt, zal hij daar thans niet over spreken; alleen ziet bij een tweetal vragen niet beantwoord en wel: Wanneer komt hij aan zijn maximum en is het niet wcnschelijk de vierde tijdelijke aanstelling, waar personeelovervloed hier niet is, m een vaste aanstelling te doen overgaan. De voorzitter zal deze vragen in het col lege van B. en W. ter sprake breügen, waarna de heer Braggaar er nog wel van hooren zal. De heer J. A. Mens heeft inlichtingen gevraagd betreffende de opheffing van de huurcommissie, Uit den ontvangen brief kunnen B. en W. geen aanleiding vinden tot het doen van een voorstel tot wijziging van dezen post. Er werden verleden ja-ar 20 ge vallen en in 1925 reeds 14 gevallen behan-" deld. De preventieve werking is zeer op den voorgrond gezet. De heer J. A. Mens werischtj er niet op terug te komen. Wegens een te lage raming en een administratieve overboeking worden enkele besluiten Comp tabiliteit genomen. Op het verzoek van A. A. Hilgeirsom om ontheffing hondenbelasting wordt afwijzend beschikt cn aan G. J. Yperlaan woidt ont heffing verleend van hondenbelasting. Door de Gew. Vrijw. Landstormconunis- sie Zuid-Holland West, was subsidie ge vraagd, daar het Rijk geen subsidie meer verleende. B en W. stellen voor afwijzend op dit verzoek te beschikken. Ter plaatse is de Burgerwacht, die reeds subsidie van de gemeente ontvangt en deze Landstorm- commissie is juist zooiets als de Burger wacht, alleen met dit verschil dat de Bur gerwacht meer voor de gemeente en de Landstormcommissie voor het Rijk is. De heer J. Taal is 't met dit argument niet geheel eens, daar de Bijz. Vrijw. Land storm toch ook de gemeente steunt. Is hij goed ingelichtj dan zit de zaak zoonet Rijk geeft een bepaald bedrag subsidie. Dit bedrag is al opgebruikt en nu kan er niet meer geoefend worden. Hij zou de subsidié van de Burgerwacht van f 160 willen ver deden met deze landstorm, b.v. vrij van zaalhuur geven. Dit kost dan de gemeente niet veel. Zijn voorstel geeft hij bij B. en W. in overweging om het voorstel van thans in dien geest te wijzigen. De voorzitter geeft toe dat 't ongeveer juist is. Zij betalen f 48 zaalhuur pn nu krijgen zij geen geld meer van het gewest. Het voorstel van B. en W. zou dus aange nomen kunnen worden, en indien er een verzoek kwam voor een vrije zaal, zou dit verzoek overwogen en al of niet toegestaan kunnen wordep. Nadat de heer J. Taal zijn voorstel heeft ingetrokken, wordt het voor stel van B. en W. om afwijzend te be schikken op het verzoek om subsidie z.h.s. aangenomen. In 1922 en 1924 hebben wijzigingen plaats gehad in de salarissen van enkele gemeen te-ambtenaren. Echter zijn nog niet de pen sioensgrondslagen vastgesteld. Voor D. J. Brinks, S. v. d. Meer en L A. Mooten wor den deze grondslagen, nadat enkele heeren het woord hebben gevoerd, overeenkom stig de jaarwedden vastgesteld. Waar de chef-veldwachter en de beide agenten tijdens de ongesteldheid van den vorigen gemeentebode in en buiten den dienst verschillende bezigheden hebben ver richt wordt hen, door den raad, op voor stel van B. en W. een gratificatie verleend van f 60 en de beide agenten eik van f 26 Vervolgens is aan de orde hefr opdragen van de herziening van het uitbreidingsplan aan den heer W. Verschoor,, architect te 's-Gravenhage voor f 3000. De heer J. A. Meüë vraagt waarom het zoo'n grootsch en uitgebreid plan moet worden. Er is toch een uitbreidingsplan. Hij is bang dat bet plan te groot en te ondoelmatig zal worden en geen nut zal afwerpen. De heer J. F. de Kleermacker noemt het bedrag niet te hoog. De heer J. Braggaar is het met den heer Mens eens. Is dit nood zakelijk, kan 't niet eenvoudiger? De Voor zitter heeft ook gedacht dat het een heel bedrag is. Maar de heer Verschoor heeft B. en W. een toelichting gegeven. De werk zaamheden zijn niet gering te achten. In gxootere gemeenten worden de teekeningen gemaakt, maar de heer W. VerschooT moet hier alles zelf laten doen. De gemeente is ongeveer 1300 H.A. groot en voor dit plan komt ongeveer 700 H.A. in aanmerking. Spr zal van 't vorige plan geen kwaad zeg gen, maar 't nieuwe plan zal eveneens in aansluiting zijn bij andere gemeenten. Bo vendien zouden Ged. Staten er op aan kun nen dringen. Spr. gaat na dat Voorschoten door zijn betere verbindingen tusschen twee groote plaatsen gelegen meer voor bebou wing in aanmerking zal komen, o.a. wijst hij op den Rijndijk. Het gaat er om in hoofdtrekken aan te geven wat 't worden zal. De stroom, 't is toch wel te verwach ten, zal ook naar hier komen en dan moe ten wij deze toch in een behoorlijke bedding kunnen leiden. De heer J. A. Mens zal over den prijs niet spreken, maar op het bestaande plan zijn wegen geprojecteerd die nog niet eens bestaan. De Voorzitter wijst den heer Mens er op dat onderdeelen nog wel voor wijzigmg vat baar zijn, maar dat men klaar moet zijn voordat anderen ons voor zijn. In hoofd trekken moet dit vaststaan. De heer O. Eg- ginlc $r., wethouder, noemt den prijs niet hoog na de toelichting van den heer Ver schoor. 't Is een reusachtig werk. En uit welwillendheid jegens deze gemeente heeft de heer Verschoor dezen prijs zoo bepaald. RECLAME. IN VOORRAAD: in Wit cn Gekicnrd 7100 Er kan op het voorstel worden ingegaan, 't is aannemelijk. Nadat de heer W. G. Duynisveld nog een vraag heeft gesteld en de Voorzitter nog enkele punten heeft weerlegd, wordt het voosrtel aangenomen. Door Ged. Staten is een kleine opmer king gemaakt in het besluit tot conversie van de jeldleeningen. Een clausule in het contract, moet nog in het besluit .worden opgenomen. De ge meente iB bevoegd tot meerdere aflossing dan in het plan genoemd. Nadat de heer W. Q. Duynisveld dank heeft gebracht aan het College van B. en W. voor de wijze waarop deze zaak is tot stand gekomen in het belang van de gemeente wordt tot deze aanvulling besloten. Tot slot nog een punt niet op de agenda vermeld. Het advies van den heer ir. Stok- huyzen, adviseur dezer gemeente, wordt voorgelezen en hieruit blijkt dat het wen- schelijk zou zijn en voor de gemeente niet nadeelig wanneer werd besloten z.g. huur- leidingen te doen aanleggen, hetgeen door huurders wordt betaald, naar het aantal lichtpunten, per jaar. Tevens is het goed zooveel mogelijk be kend le zijn, voor een bepaalden datum, met heb aantal directe aansluitingen, waar voor dan een reductie zou kunnen gegeven worden van b.v. op I lichtpunten 1; op 6 tot 9 lichtpunten 2; en voor 10 en meer lichtpunten, 3 lichtpunten B. en W. hebben gedacht binnenkort circulaires door de ge meente te doen verspreiden, waarop geant woord kan worden, vó6r een bepaalden da tum, hoeveel stroom of licht men denkt ta Afmen, Besloten wordt het advies te volgen. Ech ter vraagt de teer J. F. De Kleermaeker naar den prijs. Deze kan de Voorzitter niet noe men maar er zal een maximumprijs worden aangehouden, die niet zal worden over schreden. en zoo goed als zeker lager zal zijn, De Voorzitter deelt eveneens nog mede, dat 't zoo góed als zeker is dat de Rijndijk eveneens eleciriciteit krijgt waar ongeveer 60 60 huizen zich voor aansluiting hebben aangemeld. De Rijndijk krijgt de electriciteit rechtstreeks uit Leiden, maar komt onder de directie van Voorschoten. Bij de rondvraag vraagt de heer W. G. Duijnisveld naar het laten aanbrengen van waterafvoergeulen aan den Leddscheweg nabij mej. wed. v. Haaster. Vooral bij regen is de toestand daar gevaarlijk. De heer Ver boom klaagt over de bestrating tusschen de rails in de Schoolstraat. De bestrating is erg verzakt. De heer J. A. Hens'vraAgt of het werk aan de Oranjekade is aanbesteed en of etr een bepaling is gemaakt voor werkkrachten uit de gemeente. B. en W. waren gemachtigd voor uitvoe ring. Zij hebben gemeend dit zoo voordeelig mogelijk te hebben gedaan. Het arbeidsloon is aanbesteed, de levering van materialen doet de gemeente zelf. Twee menschen voe ren het uit. Op verzoek van den heer J. Taal zal er op gewezen worden dat bij gebrek aan werkkrachten, gemeentenaren zullen voor gaan. De heer Mens zag gaarne den prijs vastgesteld voor het gemeentelijk bouwter rein. De voorzitter verschilt met den vrager van meening. Het is een kwestie van loven en bieden en hij is niet tegen winstneming. Laten,B. en W. deze zaak afwikkelenI De heer Taal Jdaagt nog over onvoldoende verlichting op een gedeelte Wijngaarden- laan nabij de spoorbaan. De verschillende klachten zullen onder de oogen worden gezien. Hierna sluit de voorzitter de open bare vergadering. Warmond. Van een jongetje van den heer P., dat op den bagagedrager van een rijwiel zat. geraakte gisteren een der voe ten tusschen de spaken van het achterwiel, waarbij het eenige bloedende wonden op liep en eerst een vijftal spaken moesten afgeknipt en verwijderd worden alvorens het zijn voet weer vrij kreeg. Naar aanleiding van het bericht van de autobus-aanrijding met een koe wordt ons van andere zijde bericht dat niet de dartelheid der koe aanleiding was van de aanrijding doch het snelle rijden van de autobus, die ook nog den drijver aangereden had. Deze was daarover wel zoo in toorn ontstoken dat hij de ruit insloeg en den chauffeur nazette, doch moet daarbij niet de reizigers gestompt hebben. In een vergadering van de afd. van den Ned. R.K. Volksbond in de Stad Rome ge houden, werd door de afdeeling „Winter- zorg" de afrekening gegeven van den brand- stoffenaankoop die een voordeelig saldo voor het reservelondsjjaf van bijna f 130. Voor het voor de kinreren te geven Sinterklaas feest van de leden der afd. werd een com missie van 5 leden gekozen, waarvan 2 uit het bestuur en 3 uit de leden Van de bijge woonde cursusdagen, le Amsterdam, waar o.m. de Landarbeiderswet was besproken, werd door de afgevaardigden een uitvoerig verslag uitgebracht. Burger 1. Stand vanaf 1 Septem ber. Geboren: Trijntje, dochter van K. van Leeuwen en T. Komen. Johannes Gerar- dus Marinus, zoon van H. M. Broekmeulen en G. E. M. van Kessel. Ida Jacoba, doch ter van W. Kaak en P. I. Nuijens. Willem zoon van P. de Vos en A. M. Bolman. Nicolaas Johannes Maria zoon van A. A. Koppers en A. E. Beugeisdijk. Maria The- resia dochter van A. J. Haverkort en Chr. M. F. v. d. Voort. Gerardus Cornelis, zoon van A. van Moorsel en F. W. v. d. Berk. Engbert, zoon van A. Sieders en H. Booij. Wilhelmina Alida Maria, dochter van C. J. de Vroomen en P. M. Schulte. Elisabeth Johanna, dochter van A. Zekveld en J. H. de Bruin. Martinus Jacobus, zoon van J. J. Kortekaas en H. E. Sikking. Hendrik, zoon van C. J. A. Meskers en V. C. Meerleveld. Petrus Wilhelmus, zoon van G. P. Meskers en P. van Houten. Adriana Theodora, dochter van P. J. van Wijk en A. Th. Steen winkel. Overleden: Jansje Hessels (wed. Bladel) oud 80 j. Cornelia Warmerdam, echtge- noote van D. A. van Rijn, oud 31 j. Gehuwd: W. Mulder, 31 j. en Johanna Wilhelmina v. d. Meer, 25 j. Nicolaas Breedijk, 26 j. en Trijntje Breedijk, 25 j. Gerardus Wilhelmus Bakker, oud 32 j. en Cornelia Maria de Groot, 33 j. Petrus Ma rinus Kokshoorn, 31 j. en Margarethe Leht, 30 jaar. Ondertrouwd: Adrianus van Moorsel, 12 j. en Johanna Alida de Vroomen, 31 j. Bastianus Gerardus van Stijn, 25 j. en Jo hanna Elisabeth van der linden, 26 j. Nicolaas de Jong, 27 j. en Cornelia Johanna Blansjaar, 30 j. Gemeenteraad. Voorzitter de burgemeester. Alle leden zijn tegenwoordig, behalve de heer C. van Schie. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de secretaris de notulen leest, die goedgekeurd worden. Onder de ingekomen stukken komen voor eenige goedgekeurde raadsbesluiten, een dankbetuiging van het bestuur der Christ. Nijverheidsschool, voor de verleende 1 150 subsidie, het verslag van den Keurings dienst te Leiden, en een goedgekeurd besluit van Ged. Staten over de electriciteit. De heer v. Stijn zeide, over het punt elec- tricileil, dat het hem hekend was, dat op een tijdige aanvraag, de aanvrager nu be richt had gekregen over 11 dagen aanslui ting te krijgen, waardoor deze aanvrager in zijn nieuwe woning 11 dagen van verlich ting vensloken Is. Een onderzoek wordl toe gezegd. Verder heeft de heer Benkhey, leeraar in hel teekenen, de naimen ingezonden van elf leerlingen, ie den cursus wilden volgen. B. en W. hebben intusschen al bericht, dat de ziekenbarak niet voor het doel kon worden algeslaan. De heer Molhuljzen vraagt, of dan geen bewaarschoollokaal is te verkrijgen, waar op niet veel hoop ie, naar de voorzitter antwoordt. De heer Van Stijn zou een oplossing vin den in een leegstaand hearten huis. De heer Oudshoorn zou dezelfde subsidie wenschen te geven; als men zelf eea lokaal kon aanwijzen, waarmede de raad aceoord ging. Door het Herv. Anribesluur is een voor-: dracht is een voordracht ingezonden van twee namen, voor een lid van genoemd bestuur, in de plaats van den heer J. Scho- neveld, die per 1 Jan. a.e. als zoodanig onlslag heelt gevraagd. De voordracht bevatte de namen W. K, Heijl en A. Overvliet. Bij stemming werd met 1 stemmen van de 5 de eersle gekozen. Door den heer J, L. M. Bakker is een aanvrage ingezonden voor verleening van een buitengewone vergunning voor „Meer- rust" op grond van artikel 6 van de Drank wet, waaronder deze inrichting volgens de toelichting kan geacht worden te vallen. Het voorstel tot verwijzing naar B. en W. om advies wordt goedgekeurd. De voorz. deelde hierop nog mede, dat bij de opening van de waterleiding te Hillegom door den voorzitter der commissie, den heer Voorn, te Hillegom, een geschiedkundig overzicht was gegeven van de waterleiding waarvan voor het archief een exemplaar was afgestaan, wat voor de ledenter in zage was le bekomen. Hierna kwam het voorstel om adhiesie te betuigen aan hel ZoeteTwoudsche Zonier- tijd-afschaJfings-adre9, waarover de slem- men in de vorige vergadering staakten, in stemming. Hel voorstel werd nu verworpen mei 4 tegen 2 stemmen. Aan de orde komt hierna het agendapunt „Beheer Drinkwaterleiding". De voorz. doet mededeeling, dat B. en W. besloten hebben er geen bedrijf van te maken, doch het door de Gemeente-reke ning te laten loopen, waardoor de admini stratie-kosten nihil zijn. Eohter is, en zeer zeker het eersle jaar, technisch toezicht noo dig, waarvoor B. en W. bereid hebben ge vonden den heer Ouweneel. Deze heelt le zorgen voor toezicht, kleine reparatiên, meteropnemingen en controle, enz., en zou daarvoor genieten een jaarwedde van I 750. Dit zoolang het aantal aansluitingen bleef beneden de 500. Thans zijn 1-40 aansluitingen tol stand gekomen, terwijl de tegenwoordige aanne mer tot 200 afwerkt onder toezicht van den opzichter Vulpen. De overige 170, die zeker moeten komen, komen dan onder toezicht van den heer Ouweneel tot stand. Nadat deze zaai ruim en breed bespro ken was, werd, mei een toevoeging van den heer Molhuijzen. dat alle toezicht op toe passing der verordening aan den heer O. zal worden opgedragen, hel voorstel van B. en W. goedgekeurd Mededeeling geschiedde hierna nog, dat de betaling van hel water zal ingaan, zoo dra Hillegom het water legen betaling gaat leveren, en de boekhouding van Januari tot Januari loopt, zoodat een afzonderlijke in ning plaats heeft voor 1 Januari, en daarna per 3 maanden bij vooruitbetaling. De heer Molhuijzen zegt bij deze bespre- RECLAME. AALMARKT 16 - TEL. 861 MEUBELMAKER - STOFFEERDER. ALLE REPARATIE!*. 3846 RECLAME. tvalet;s«Ï 5 Het eenige apparaat, dat ZJjn agen mesjet automatisch eifjpt. Vraagt demonstratie taj ure leverancier. Agent: ZIKMA 8.MEINDERSMA Den Haag 55» king, dat veel der huishoudelijke regtlj aan B. en W. dient te worden overgelajq en de raad zich er niet altijd het zeggijj, recht van moet toeeigenen. Spr. bedoelt!, de lijn zoo scherp te trekken als in grvi gemeenten. De prettige samenwerking u toch wel behouden blijven, en dit zal v« het algemeen ook beter zijn. De heer Haverkort is voor behoud i aangename bespreking, doch wil op hoogte blijven, en wenken geven. Doch i grens is hier moeilijk te treffen. De heer Heyl gaat hiermede ook accooij wijl de raad steeds de gelden voor uitgau moet noteeren en dus toch wel iets hee mee te praten. Volgens den heer Molhuijzen lag het ni, in de bedoeling zonder meer alles te ialj passeeren, doch niet te veel vast te leg# door een besluit, dat later om de onuitvoe baarheid achterwege bleef. Wenken geve enz. en kritiek op uilgaven waren z. j integendeel wenschelijk. Bij de hierop volgende bespreking over 8 be9telloonen van de spoorweggoederen, had den B. en W. op grond van de cijfers aai leiding gevonden, deze onveranderd li laten, wat de raad, na inzage daarop kon goedkeuren. Thans komt in behandeling de subsidié aanvrage van den ondernemer van da Autobusdienst LeidenWarmond v.v. De voorzitter noemt deze zaak er ea van algemeen belang voor de eommunical met Leiden. B. en W. hadden geoogdee^ alvorens de aangevraagde f 500 toe le ka. nen, een commissie van onderzoek te be noemen, ten einde te onderzoeken of hel ij '1 adres aangevoerde, dat dit geld noodii was voor een geregelde, met goed material! te onderhouden dienst, juist was. Do heer Molhuijzen is van gedachte, dat naar aanleiding van het autobus-ongevil dezer dagen, zonder de subsidie-aanvrap deze toch wel besproken zou zijn gewoi den, daar het wel terdege noodig is, dal deze aangelegenheid eens goed onder di oogen wordt gezien. Z. i. i9 er roekeloos gt handeld, en al is het goed afgeloopen. en herhaling moet tot iederen prijs voorkeur: worden. Het toezicht is onvoldoende geweest a Waar het een algemeen gemeehtebelaii geldt, zou spreker in vereeniging met Lé den een beter toezicht wenschen. De heer Oudshoorn merkt op, dat de but een gekeurd moeten zijn door deti districts keurmeester, wat voor deze niet was (i> schled. 11 i De Voorzitter weet, dat het toezicht i( Leiden zeer goed is, doch' hier is het niil gemakkelijk te doen, al gééft hij vaak ord? ér toe. Overlading kbittt gèWóëhljjk eert voor bij het verlaten van de gemeente. De heer v. Stijn merkt op. dat het gevaai ltjke rooken ook niet steeds verboden wortl De heer Haverkort heeft de överbelastini nogal eens waargenomen, doch het valt niet mee voor den een om te blijven slasi en voor den ander om een passagier at ti wijzen. De heer Oudshoorn stelt voor eerst dn uitslag van het politioneel onderzoek at wachten en alsdan de zaak te behandel» waartoe besloten wordt. Bij de rondvraag vraagt de heer v. SlijJ of de adviezen van „Heemschut" opgevolji moeten worden, wat de voorzitter ontket nend beantwoordt, doch wat de heer t. Stijn op het oog heeft wil de Voorzitter li geheime zitting wel nader beantwoord» Dë heer Haverkort vestigt de aandacht «1 de wegen, die begrind dienen te wordffl daar kolenasch en zout9lakken ni« afdoende blijken. Door den wethouder Oudshoorn werd 1* gezegd bij den wegenschouw er aandacü aan te wijden, waarna de raad in geheiw zitting ging. Wassenaar. De heer H. J. le Winkel te Tiet, is benoemd fot onderwijzer aan 4 Chr. u.-l.-o.-kopschool alhier. In den ouderdom van 84 jaren ore: leed alhier de heer J. J. Grevers, die li» schen 1870 en 1880 en van 1893 tot 19# lid van den Raad dezer gemeente was Ons Raadhuis is wederom verrijkt më een tweetal schilderijen uit het Mauri1.' huis te 's-Gravenhage en met een bont beeld van wijlen Z. M. Koning Willem 1 Aan de tirma W. Visser en ZoneD 's-Gravenhage is door het gemeentebestuur opdracht verstrekt tot het maken van wegen in het plan-Deijleroord. Zoetarwonde. Aan den heer A- Haan is overeenkomstig eigen verzoek vol ontslag verleend als hoofd der openbaë lagere school alhier met ingang van 1 W 'a.s in verband met zijn vertrek naar Sa-' senheim, alwaar hij benoemd is tot hooit der Ned.-Herv. School. PLUIMVff In de stadsien. De leg gaat beginnen. Nu vanlieverlede de eene jonge hen vodi de andere na, aan den leg gaat, is het 's morgens direct bij het' voeren eens DaU keurig in het nachtho]^ te zien of er 90 geen ei gevallen is gedurende den nac^nt in den donkeren Qjorgen. Men neemt DJ dan dadelijk weg het kan na flinke scbofl maak gebruikt worden en mocht het' s°' reeds gebroken zijn, dan is het raadzaam delijk alles weg te ruimen om de nieuws# rige dieren niet in de verzoeking te brenf® er aan te gaan peuzelen. Voor goed de dieren is dat eigenlijk niet hinderlijk, zijn reeds van hun kuiken tijd af er aan Pj woon met steenen eieren om te gaan, waardoor ze naar éen el buiten het nest

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 10