UIT DE OMSTREKEN. RADIO-PROGRAMMA Haarlemmermeer. Donderdagmiddag begaf de 54-jarige héér J. de Jong, landbou wer, wonende aan den Slotenvcg alhier, na de Beurs te Hoofddorp te hebben be zocht, zich per auto huiswaarts. Op den Sloterweg gekomen, gevoelde de J. zich plotseling onwel. Hij wist het eif van den heer v. A. nog tc bereiken en de auto tot stilstand te brengen, waarna hij op het erf ineen zakte. Direct was er hulp bij de hand om hem de woning binnen te dragen en ge neeskundige hulp te gaan inroepen. Deze mocht echter niet meer baten. Spoedig daarna is hij overleden, na nog voorzien zijn van de Heilige Sacramenten der ster venden. De heer De Jong heeft door z'n veel zijdige kennis op landbouwgebied als an derszins veel bijgedragen aan de ontwikke ling van den Haarlemmermeerpolder, waar in hij meer dan 50 jaren heeft gewoond, en was ook met betrekking tot den binnen in buitenlandschcn paardenhandel een be kende persoonlijkheid. Vrijdag werd te Nieuw-Vennep een groote demonstratie gehouden. Het was een drukte van belang. Honderden belangstel lenden waren aanwezig. Uit Haarlemmer meer waren vele landbouwers aanwezig; •naar ook uit omliggende polders en zelfs van de Zuid-Hollandsche eilanden waren op landbouwgebied vooraanstaande boeren per auto gekomen om hun kennis te ver meerderen. Het was cok zeer interessant, wat er tc zien werd gegeven. Het terrein was met oordeel gekozen eu leende zich buitenge woon goed voor dit doel; langs een lang landpad lagen verschillende perc. bouw grond van ongeveer dezelfde kwaliteit en allo ongeveer even groot ('n kwart hectare). Een 20-tal ploegen van verschillende constructie en fabrikaat waren meege bracht; sommige werden door tractors, an dere door 5 paarden getrokken en alle door deskundige handen bestuurd. Nu was het de bedoeling ora te laten zien, welke ploe gen voor h t bedrijf het meest geschikt wer den geoordeeld en teveDs om te bepalen welke trekkracht vereischt werd. Als jury voor de beoordeeling van de doelmatigheid traflen op de heerenNie. Geertsema, T. Ilazekamp, Adr. 'Breure uit Haarlemmermeer; B Biesheuvel Azn., uit Halfweg en Corn. Geeilings uit Anna Pau- lowna, terwijl do trekkracht werd opgeno men door prof. M .F. Visser, hoogleeraar in de cultuurtechniek te Wngeningen. Van de tractors waren aanwezig de" fa brikaten Fordson, Case,- Internationaal cn Austin. Aangezien deze demonstratie veel tijd in beslag nam kon de definitieve uitslag nog niet w.prden bekend gemaakt. Dg groote winlerpaardenmarkt zal' le Hoofddorp worden gehouden op Woensdag 15 December a.s. Gedurende de maand December zal iedc- ren Donderdag aldaar een veemarkt wor den gehouden. Hillegcm. Jaarvergadering „Onderling Belang". De Hul. Coop. Broodbakkerij cn' Verbruiksverecniging „Onderling Be lang" hield een vergadering, waarvan wij geen convocatie ontvingen. De voor. wees op de gunstige resultaten der Vcreeniging. De notulen werden daarna gelezen cn. onveranderd yaslgcsteld. Bij den aanvang van het boekjaar bedroeg hét aan tal leden G86. Toegetreden zijn 27 leden, af gevoerd 31, zoodat per 1 Sept. het ledental G82 bedraagt. Met vreugde werd gewaagd over de schitterende resultaten, die de afd. Kruidenierswaren heeft bereikt, terwijl de Bakkerij de verwachtingen zeer heeft over troffen. Dc samenwerking tusschcn perso neel cn leiders was uitnemend. Uit het fin. verslag bleek, dat de omzet van den winkel geslegen is mei f 11.459=53. Het overschot van den winkel gaf een vermeerdering van f G.GG8.36. liet overschot der bakkerij was f 2.328 975 hooger dan het vorig jaar. Het totaal overschot bedraagt f 24.94-1.495. Bij de behandeling van het jaarverslag ontstond over post Salarissen Dag. bestuur een groote verwarring, waardoor een zeer scherpe dis cussie ontstond ei» de verdere behandeling verschoven werd naar punt 8 der agenda. De heer Paase sprak zijn afkeuring uit over de verloting van de groote koek bij gelegenheid der feesten en tevens over het meedoen aan den étalage-wedstrijd. Als bestuursleden werden herkozen de heeren J. A. Kauffman en F. Selhorst; ge kozen werd de heer G. van Ast. Als com missaris werd herkozen de heer Th .Kroone en gekozen de heer W. J. H. Gijselaar. Het dividend voor de bakkerij werd ge steld op 9 pet., voor den winkel op 4 pel. Voor het pcrsoncclfonus werd f l'OOO uitge trokken. Vervolgens kwam aan de orde: Vaststel ling Schadeloosstellingen, waarbij de post Salarissen Dag. Bestuur. De heeren Balvers en Vooren zetten de werkzaamheden van het Dag. bestuur uit een cn deelden mede, hoe deze gelden andere jaren onder een andere benaming verantwoord en uitbetaald werden. t "Wederom ontstonden vrij scherpe discus sies; 2 moties kwamen binnen, nml. een van den heer C. Veelenturf, die zegt, dat f 825 in strijd is met de vergoeding en die alsnog dc vergoeding wil geven voor den buiten de gewon5 werkzaamheden gepres- leerden arbeid, en een van den heer SchoonevcJd over afkeuring over tocüige- aing. Bij zitten en opstaan werd over de tweede motie gestemd, die aangenomen werd, en waardoor de molie-Veelenlurf verviel. liet bestuur kwam nu met het voorstel om de f 825 te mogen betalen voor dit jaar en I 900 uit te trekken voor de volgende jaren. Wederom knetterden discussies, die het bestuur aanleiding gaf hun voorstel le split sen. Hoe deze voorstellen afliepen kunnen we niet constateren, want hot was zoo rumoerig geworden, dat de voorzitter het r.oodig achtte dol schorsing der vergadering over te gaan, lot over 14 dagen. „Gezellig Samenzijn" speelde een combinatie medaille-wedstrijd tegen de R.-K. Damclub „Tot ons plezier", fe Sassen- heim. Deze strijd was spannend en zeer leerzaam. Goed positiespel werd afgewisseld met interessant slagzetspel. Na 4 uur was de laatste partij beslist, waarbij Sassenheim met 119 won. Kaiwijk. Burger 1. Stand. Ge boren: Anna Janna, D. van A. Ilagesteijn en J. E. Buskens Huig, Z. van H. van Duijn en D. de Best Wimpje, D. van J van der Meij en W. de Lange Jacob. Z. van II. Nijgh en J. van Rijn Pieter, Z. van J. van Rijn en G. Meijvogcl Adnana, D. van T. van der Plas en A. van Duijn Cornelia, D. van J. van der Boon en A de Vreugd Adriana, D. van T. van Schie en M. Masineijer Cornclis, Z. van A. van der Marei cn P. IIus Wilhelmina Aria, D. van J. van der Plas en L. den Hollander Jan, Z, van J. van der Perk en A. de Wit Cornclis, Z. van G. Vooijs en J. de Jong. Overleden- Gerrit Spierenburg 84 j., we duwnaar van II. Zwiezerijn Dirk Kraaije- oord 7 ja., Z. van A. Kraaijeoord en II. Guijt-Jacoba van der Linden 88 j., wede. van J. F. Scherrer Elisabeth Ouwehand 2 j., D. van W. Ouwehand en M. van Duijn. Ondertrouwd: Chrisliaan Snijder en K. van der Meij. Getrouwd- ÏI. van Duijn en P. E. Wasse naar L. Zwanenburg en M. Müller Joh. van der Guglen en A. den Haas A. G. S. van Heel en II. G. Meerburg. Lisse. Burgerl. Stand. Geboren Petronella Johanna. D. van P. J. Ruigrok en T. M. van der Star Jozef Jacobus. Z. van P. J. Schoone en E. Sleenvoorden Cornelia Geert ruida en Nicolaas, D. en Z. van J. L. Hoekstra en M. Bingmeyer. Gehuwd: M. Hordijk en M. van Blitters- wijk. Rijnsfourg. Veilingvereeni- ging „Bloem e n 1 u s t". Gister avond vergaderde bij den heer J. J. Yerbree alhier de veilingvereeniging „Bloemenlust" De vergadering werd door den voorzitter, den heer Adr. den Heijer, geopend. In zijn openingswoord sprak de voorzitter de hoop uit, dat zijn goede verwachtingen bij den aanvang van het verccnigingsjaar geuit, voor de leden in vervulling waren gegaan. Na voorlezing van de presentielijst, wer den door den secretaris, den heer R. W. v. d. Burg, de notulen van de vorige vergade ring voorgelezen en onder dankzegging van den voorzitter, ongewijzigd vastgesteld. Hierna werden namens het bestuur eeni- ge mcdedcelingen gedaan. De voorzitter deelde o.m. mede, dat van het toegestane crediet ad f 200 ten behoeve van den heer Geclen fe Utrecht, geen gebruik behoefde tc worden gemaakt. Tevens deelde de voor zitter mede, dat het vorig jaar ten behoeve van eenige exporteurs credieten zijn ver- j strekt, welke alle geheel zijn terugbetaald. I Waa$ weer spoedig het trekken een aan vang zou nemen, stelde hot bestuur voor, ook dit jaar daarmede voort le gaan. De heer Jac. Samson vraagt of de leden i daar wel belang bij hebben, of dat dit iets is, dat alleen het bestuur aangaat. De voorz. antwoordt, dat alleen credieten j worden verleend aan hen. die goede borgen j hebben, zoodat de risico niet groot i9, maar dat toch, ingeval er gelden zouden achter- blijven, dc leden het tekort zouden moeten I bijpassen, zoodat die wel belang bij hebben. Naar aanleiding van de vraag van den heer Samson merkt de heer G. Vos nog op, 'l dat weliswaar de leden in een eventueel te- I kort, waarom echter geen vrees behoeft te 1 bestaan, zonden moeten bijpassen, maar daartegenover deelen allen in de voordeelen van den export, door de verhoogde prijzen Zonder hoofdelijke stemming werd het voorstel van het bestuur daarna aangeno men. Tenslotte deelde de voorz. nog mede, dat de contributie-inning ter vergadering geen volledig succe9 had opgeleverd en dat de overblijvende contributiekaarten door mid del van de post geïnd zouden worden. De heer Ilogcwoning stelde voor, hen die niet uit eigener beweging de contributie be taalden lo royeeren, welk voorstel echter geen steun vond. Bij de rondvraag werden allerlei huishou delijke zaken ter sprake gebracht. De heer W. de Winter vroeg of het aantal loontrekkende vervuilers van een functie bij de Veiling niet verminderd kan worden, waarin de voorzitter geen bezwaar zag, en nader overweging toezegde. De heer W. v. d. Mey Szn. vroeg afschaf fing van -het plaalsengeld. en noemde het een verkeerde stelregel, de gemakken en ver beterde inrichting op de klanten te verhalen wat bij geen enkele winkel b.v. het geval zal zijn. Hoe mooier gelegenheid en hoe heter in richting hoe meer principalen er zullen ko men. wat wel tegen liet verlies van het plaat- sengcld zal opwegen. De voorz. is in principe vóór dit voorstel, doch moet toch aanneming om financieele redenen ontraden. De kosten zijn voor de principalen OT^eleekenend, doch voor de vcreeniging niet zonder belang. Dit jaar reeds zijn de veilingkosten met 1 pCt ver laagd, wat een vermindering aan inkomsten van f 1G70 beteekent. Gaarne echter wil het bestuur de zaak nader overwegen en in dien de financiën het toelaten een voorstel lot afschaffing doen. Aldus wordt besloten. De heer v. d. Meij meent dat de kosten wel op apdere wijze waren fe verhalen, o.a. door strikt de bepaling te handhaven, dat alle leden alle9 veilden, en indien zij uit de hand verkoopen. dit opgeven en de vei lingkosten, desnoods 3 pCt, betaalden. De voorz. deelt mede hiervoor altijd te hebben geijverd, doch niet altijd met succes. Bepalingen die aan het uit de hand verkoo pen een eind maken, zijn bijna niet te troffen, Spr. hoopt, dat alle leden hun eigen be lang in dezen zouden zien. Hoe grooter de aanvoer i9. hoe meer principalen de veiling zullen bezoeken, en dat is in aller belang. Het bestuur zegt echter toe nogmaals maatregelen te zullen overwegen. De heer D. van Egmond deelt mede do boeken te hebben onderzocht en in goede ofde le hebben bevonden. Verder vraagt spr. of iemand aangewe- Vrijdag werden bij Nieuw-Vennep in de Haarlemmermeer vergelijkende ploegde- monstraties gehouden door de Ned. Vereeniging van landbonw-tractcr-gebrnikers, in samenwerking met de afdeeiing Haarlemmeemeer van de Holl. Mij. v. Landbouw. Op deze foto ziet men het ploegen met bactoi. zen wordl voor het opsteken en of dit werk gecontroleerd wordt Do Voorz. antwoordt, dat de heer Soele- man daarvoor is aangewezen. Het gebeur! wel eens, dat principalen het mooie goed hoven leggen en minderwaardig goed onder op. Dit kan niet steeds gezien worden Wel echter is er een controle. Een goede sortee ring is nog altijd van groot belang. Ten slotte vraagt de heer Van Egmond, mede in verband met de besprekingen om trent het plaatsengeld, of niet besparing kan worden verkregen door het aantal be zoldigde bestuursfuncties met éón te ver min deren. De heer R. Heemskerk meent, dat deze vraag wel bevestigend beantwoord kan worden. Namens liet bestuur geven de voorzitter en de heer K. W. v. d. Burg een uiteen zetting van den loop der zaken en de ver deeling van de werkzaamheden. Do meeningen der leden blijken verdeeld. De heer D. Knijff acht het van groot be lang dat er steeds iemand beschikbaar is om toezicht te houden. Het meerendccl is het blijkbaar hiermee eens, zoodat de toestand zooals deze thans is, en de kwestie op de voorjaarsvergadering weder aan de orde komt. De heer R. Heemskerk vraagt of het niet mogelijk is te beletten, dat leden van een gezin lid zijn van verschillende veilingsver- eenigingen. De voorz. antwoordt, dat daar moeilijk wat aan te doen zal zijn. Ten slotte deelde de voorz. nog mede, dat besloten was in het veilingslokaal een telephoon te doen aanleggeD, waarmede de vergadering accoord ging. Hierna volgde een verloting om vele fraaie prijzen, waarna ten slotte de voor zitter met een woord van dank voov de trouwe opkomst deze geanimeerde verga, dering sloot. Sassenheim. Burgerl. Stand. Ge boren: Martina, D. van C. Luijk en L. M. Bette Agatha Gerarda, D. van M. Beijk en E. Kortekaas. Overleden: B. Hassingliillenaar 76 j Ondertrouwd: P. Kooger 25 j. en A. van Sleensel 22 j. Getrouwd: A. Verhoog 25 j. en W. Bette 24 jaar. Loop der bevolking: Ingeschreven: G. Slegtkamp en gezin van Lisse. J. A v. d. Berg van Noordwijk B. C. Spniyt en, gezin, van Warmond II. M. Hoogervorst van Oegstgeesl. Vertrokken: Mej. J. II. Overvliet naar Den Haag A. Verhoog naar Voorhout W. J. Kooten naar Linschoten M. Qualm Janse naar De Haag. Warmond. Ged. Stalen stellen voor, de perceelen, kadastraal bekend gemeente Warmond, Seclie E. nrs. 220, 267, 277. 394, 395, 396 en 413, samen groot 3.32.14 H.A., en tevens den Watergang, gelegen ten N.W, van den Buurbrug, binnen de grenzen van den Warmonderdam en Alkemaderpolder te brengen. Vrijdagmiddag werd alhier officieel de waterleiding geopend. Behalve het groote aantal belangstellende gemeentenaren, war ren daarvoor bijeengekomen burgemeesler, wethouders, leden van den Raad, en een groot aantal genoodigden met hun eehtge- noolen om de opening, die verricht werd door mevr. Schölvinck, bij te wonen. Alvorens hiertoe over te gaan, hield de burgemeester, de heer A. .1 Schölvinck. een toespraak. Waar wij Donderdag reeds een uitvoerig verslag opnamen van 't bedrijf voor de 4 gemeenten in z'n geheel, meenen wij thans kort te mogen zijn. Hier zij daarom alleen nog vermeld, dat na de opening nog het woord gevoerd werd door mr. Molhuyzen, als lid van de waterleidingcommissie, den heer De Graaft, voorzitter van de Gezond heidscommissie te Alphen, den heer Van Spall, directeur der Leidsche Duinwater- Maatschappij, den heer W. F. Leemans, oud-hoofdinspecteur van den Rijkswater staat en Staatsraad in buitengew. dienst, en dr. Watenkamp als gemeente-geneesheer. De burgemeester bracht den sprekers een woord van dank. Behalve de reeds genoemde personen hadden ook nog aan de uitnoodiging gevolg gegeven mgr. Taskin, pastoor Oudejans, notaris Romeyn, ds. Wildendorp, de aan nemer der werkzaamheden, enz. Voor het raadhuis was een gazon met een rotspartij aangelegd, waaruit op het oogenblik der opening een fontein opspoot, en was tevens een straal van brandblus- sching aangesloten, die over de school ge richt en passant nog aantoonde, dat zij niet geheel lekvrij was. Van do zijde van het publiek was de belangstelling zeer groot Het geheele plein was gevuld met toeschouwers, terwijl van verschillende woningen het dundoek wap perde, Wassenaar. De raad dezer gemeente vergadert op Woensdag 25 November, des voormiddags kwart voor tienen. 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Ontheffingen Bouwverbod. 3. Reclame Schoolgeld. 4. Reslitutie vergunningsrecht J. Schoon- derwald. 5. Vaststelling pensioensgrondslag diver se gemeente-ambtenaren. 6. Uitloting obligation geldleening. 7. Verhuur dokterswoning en huis aan de haven. 8. Aankoop meerder terrein voor open bare U. L. O.-school. 9. Verhooging jaarwedde gasfitter vcor bezit diploma. 10. Benoeming leden Commissie steun regeling. 11. Benoeming leden Commissie van ad vies werkloosheidsverzekering. 12. Benoeming van leden Commissie van Toezicht Arbeidsbemiddeling. 13. Benoeming lid Plaatselijke School commissie. 14. Rekening cn bcgrooling Burgerlijk Armbestuur. 15. Subsidie R.-K. Huishoud- en maus- trieschool. 10. Wijziging begrooting 1925. 17. Geldleening. 18. Voorstel wijziging Politieverordening. 19. Gemeentebegrooting 1926. 20. Vaststelling nieuwe Bouwverordening 21. Uitbreiding straatverlichting. Burgerl. Stand. Geboren: Wil helmina, D. van J. Mens en G. Snelder- waard Geerlruida, D. van II. L L. van de Vlekkèrt en II. van Egmond Cornelia Maria, D. van W. L. Vogels en G. IJsselt Jacobus Cnrnelis, Z. van J. Th. van Beek en C. J. de Klerk Ondertrouwd: Y. Bakcma cn kt. Grocne- veld. Overleden: Pieter van der Ham 77 j., m. van Chr. van der Velde. Bij het correspondentschap der ar beidsbemiddeling «laan ingeschreven- 4 schilders, 1 timmerman, 1 opnerman, 1 met selaar, 4 grondwerkers, 3 losse werklieden, 1 banketbakker, 1 chauffeur en 1 huishoud- sier. VOOR DINSDAG 24 NOVEMBER. 8.50 Hamburg (392 Ml Morgenomroep. 10.15 Amsterdam (1950 M) Tijdsein van het Persbureau Yaz Dias (Offic. Amsterd. Tijd). 10.50 Daventry (1G00 M 5XX) Tijdsein van de Big-Ben, Weerbericht. 11.20 Daventry'(1600 M 5XX) Concert, uitgevoerd door het Radio-Quartet, bariton, sopraan en piano. 11.50 Newcastle (404 M 5NO) Concert, scpraan Robert, Malia, tenor. Bournemouth. (386 M GBM) The Wireless Trio. 12.50 Parijs (1-750 M SFR) Concert Lu- cien, Paris. 1.20 Londen, Davenlry (365 M 2LO en 1U00 M 5XX) Tijdsein van Greenwich-Con cert tijdens' de lunch uitgezonden vanuit Restaurant Holborn. 1.35 Manchester (378 M 2ZY) Speciale Dinsdagmiddagconcert, .kamermuziek, uitge zonden vanuit The Houldsworth Hall. 3.20 Cardill (353 M 5WA) Gramophoon- ConcerL 3.35 Cardiff (353 M 5WA) Radiotelefonie voor dc school. 3.45 Manchester (378 M 2ZY) Radiotele fonie voor de school. 4.05 Bournemouth (386 M GBM) The Art of Fencing door Mr. W. F. Mugford. Concert uitgezonden vanuit The Electric Theatre. Cardiff (353 11 5WA) The Station Trio, viool, vioolcello, piano. Manchester (378 M 2ZY) Aulo-piano Re cital door J. Meadows. 4.20 Londen (3G5 M 2 LO) Tijdsein van Greenwich, Mrs. Flora Annie Steel: „Some Reminiscences of India". 4.30 Amsterdam (1950 M) Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias (Offic. Amst. Tijd) 4.35 Newcastle (404 M 5NO) Concert uit gezonden vanuit Tilley Restaurant. Manchester (378 M 2ZY) Tea-Time Con cert The Station Quartet. Cardiff (353 M 5WA) Tea-Time Concert, uitgezonden vanuit het Carlton Restaurant. Birmingham (479 M 51T) Lozells Picture House Orchestra, dirigent Paul Rimmer. Londen (365 M 2LO) Orgel en Instrumen taal Concert, uitgezonden vanuit Shepherd's Bush Pavilion. 5.05 Birmingham f479 M 5IT) Bert Neil- son, Modern Dancing, General Hints, con tralto. 5.20 Brussel (265 M) Concert. Bournemouth (386 M 6BM) Muzikaal In termezzo. Cardiff (353 M 5WA) Cardiff Radio Five O'clock's." 5.35 Londen (865 M 2LO) Kinderhoekje, Concert 6.20 Londen (365 M 2LO) Dansmuziek. Birmingham (479 M 5IT) Lozells Picture- House Orchestra, dirigent Paul Rimmer. Bournemouth (386 M 6BM) Muzikale In-. tormezzo. Manchester (378 M 2ZY) Concert uitge voerd door The Majestic Celebrity Orchestra uitgezonden vanuit Hotel Majestic, St. An. nes on the Sea. Newcastle (404 M 5NO) Concert, uitge voerd door The Station Trio. Aberdeen (1495 M) Gramophoon Concert. Glasgow (422 M 5SC) Weerbericht voor de landbouwers 7.20 Londen, Davenlry (365 M 2LO en 1600 M 5XX) Tijdsein van dc Big-Ben, Weerbericht 7.45 Londen, Davenlry (365 M 2LO ev 1GOO M 5XX) Lichte Muziek. 8 uur Hilversum (1015 M) Hilversumsche Draadlooze Omrcep. Koersen en Weerbe< richt van het Persbureau Vaz Dias te Am sterdam. 8.10 Avond van de Kath. Radio-Omroep, 8.20 Londen, Daventry (365 M 2LO en 1600 11 5XX)- Een programma van Wagner, dirigent Albert Coates, The tireless Sym phony Orchestra, ouverture „Tannhauser", 8.35 Brussel (265 M) Concert. Londen, Davenlry (365 M 2LO en 1600 M 5XX) Vervolg van het Wagnerconcert. 8.50 Parijs (1750 M SFR) Concert. 9.10 Londen, Daventry (365 M 2LO en 1600 M 5XX) Vervolg van het Wagner-pro- gramma: „Siegfried's Rhine Journey". 9.40 Londen, Daventry (365 M 2LO en 1600 M 5XX) Vervolg van het Wagner-pro. gramma. 10 uur Hilversum (1015) Koersen en Pers berichten van het Persbureau Vaz Dias ts Amsterdam. 10.20 Londen, Daventry (365 M 2LO en 1600 M 5XX) Tijdsein van Greenwich. 10.50 Londen, Davenlry (365 M 2LO eö 1600 M 5XX) Jack Hylton's Bands, uitge zonden vanuit The Piccadilly Hotel. RECLAME. 4413 WEEKBLADEN. „DE VRIJDAGAVOND" schrijft oven langs knechtschap en nijd naar do Joodsche vrijheid, een merkwaardige briefwisseling, het Jodendom in de Fransche litteratuur* iets over wasschen, 6 jaar arbeid in het) Joodsche land van dr. Mezachem Ussischkidl een optreden van den Nederlandschen ge zant. in Denemarken in 1864, de Joodsche schilderes Uendrika van Gelder, de Bijbel naverteld, enz. „HE, LEVEN" brengt kiekjes van een ergerlijk staaltje van zelfverwaarloozing in Boven-Knijpe, den tarwebouw in Indic, ar- tistenleven in Amsterdam, het verkeers- vraagstuk te Amsterdam, een dijkbreuk id China, enz. „De WERELui'üST" brengt o.m. in' beeld den Lord-Mayordag in Londen, het kunstleven in Thibet, de laatste mede, een fraaie collectie Venetiaansch glaswerk, dr. L. P de Cosquins de Bussy (onder de ru briek Nederlanders van beteekenis), eed serie interessante spnrtkickjes, enz. „DE HAAGSCHE POST" bevat artike len over den buitenlandschen politieken toestandc afwisseling in de voeding, vier motorige vliegtuigen, het geldwezen, toe risme, de koersen der rubberaandcelen* John Buziau's 30-jarig kunstenaarsjubileum, „RE REDE" heeft beschouwingen over! „Het werk wacht"; onze volkshuishouding* de politieke crisis; ond-Scheveningenle vensverzekering, enz. GEVEILDE PERCEELEN. Gehouden verkooping in het Notarishuis to Leiden op Vrijdag 20 November 1925, ten overstaan van: 1. B. H. Stumpel, notaris te Leiden: Drie huizen met tuinen aan den Warmonder- weg bij de Eminalaan, kooper C. L. van Dam, voor f24.200; Noordeinde 51. A J- van der Poel, voor f 10.000; Borgerslraat 12, C. J. Oudshoorn voor- f 2635Genestetslraat 29 is niet gegund. 2. Mr. PI. M. A. Cocbergh, Notaris le Lei den: Molen'steeg 12, A. J. v. d. Poel es. voor f 3350: Langebrug 12, C. Batelaan voor f3600; Wielmakerssteeg 18, J. W. Reijhe- vekl voor f 930; Wielmakerssteeg 17 en 19: F. J. Van Noort. voor f1475.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6