No. 20154. MAANDAG 23 NOVEMBER Anno 1928. üfficieele Kennisaevinaen. STADSNIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. Het voornaamste nieuws van heden. UIT DE OMSTREKEN. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTENTIEN 80 Cts. per regel. Bij regelabonnemenl belangrijk lageren prijs Kleine Advertentiên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts.. bij een maximum aantal woorden van 30. Inc\sso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers vooi Directie en Administratie 2500 Redactie 1507 Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden ƒ2.36, per week .r.Tnun L 0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week ;vr» „0,18, Franco per post 2.36 portokosten. Sü nummer bestaat uit 0RIE Bieden EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, iVischmarkl 18, tel. 1225, is DINSDAG ver krijgbaar: SCHELVISCH a f 0.10—f 0.17, éCHOL a f 0.13—f 0.25 en GEH. KABEL JAUW a f 0.15 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. J,ciden, 23 Nov. 1925. 6999 j De Burgemeester en Wethouders van Lei- den doen te weten, dat door den Raad dier i gemeente, in zijne vergadering van den 26en October 1925, is vastgesteld de vol gende verordening: VERORDENING, houdende wijziging van de verordening van A3 Mei 1912 (Gemeenteblad No. -18) op het Bijden, laatstelijk gewijzigd bij verordening van 1 September 1925 (Gemeentebl. No. 17). Artikel I. Na art. 17 wordt een nieuw artikel inge- voed, luidende als volgt: Ari. 17bis. Hel is den bestuurders van voertuigen verboden langs een stilstaanden tramwa gen te rijden, zonder voor het in- en uit flappen van de tramreizigers voldoende ruimte te laten. Art. 11. Na art. 32 wordt een nieuw artikel inge voegd, luidende als volgt Art. 32bis. Het is den bestuurders van motorrijtui gen en rijwielen verboden langs een stil staanden tramwagen te rijden, zonder voor het ir. en uilslappen van de tramreizigers voldoci.de ruimte tc laten. Art. III. In de laatste zinsnede van art. 62 wordt in plaats, van „de artikelen 16bis en 22" ge lezen: „de artikelen 16bis, 17bis, 22 en 82bis". Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden, in zijn openbare vergadering van dun 26en October 1925. De Burgemeester, N. C. DE GIJSELAAR. De Secretaris, VAN STRIJEN. Zijnde deze verordening aan de Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland, volgens hun bericht van den 16-17 November 1925, B, No. 1701, (2e afd.) G. S. No. 122-1, in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 23cn Nov. 1925. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. 7001 Het Stormramp-Comité. Bij den penningmeester van het Storm ramp-Comité is nog een gift ingekomen van v. B. f 10. Giften worden nog gaarne ingewacht bij den penningmeester, den heer F. Muys van de Moer. Plantsoen 49, Leiden. Achtste lr.strum van „Aesculapius". Zaterdagmiddag had de achtste lustrum viering plaats van de Pharmaceutische studentenvereniging „Aesculapius" afd. Leiden van de Nederlandsche Pharmaceuti sche Studentenvereniging. Na de Zaterdag nog door ons vermelde belangrijke lezing over „Het internationale in de Pharmacie" van prof. dr. L, van Itallie, in het Phar- maceutisch Laboratorium in de Hugo-de- Groot-straat, die door een groot aantal be langstellenden werd bijgewoond, hield het bestuur in den „Huize Bruyns" een druk bezochte receptie, waarbij de praeses van de Luslrumcommissie, de heer P. Brans de aanwezige afgevaardigden van de zuster verenigingen te Amsterdam en Utrecht en «ere- on oud-leden welkom heette en dankte Voor hun "tegenwoordigheid- De dag werd besloten met een gemeen- •chappelijken maaltijd, eveneens in 'den „Huize Bruyns". Adres aan B. en W. Aan LI. en W. van Leiden is volgend adres gezonden: Ondergetekenden, handelende namens en in opdracht van het bestuur der afd. Leiden van don Ned. Schildersgezellenbond, Secretariaat Zegersleeg 6, alhier, gevoelen zici, gedrongen ernstig te protesteeren tegen san wijzing van schilders leden onzer «■tidoeling, lot het volgen van een gedwon gen cursus voor vakopleiding. De Toelichting luidt: Is de vraag van het al of niet vakman ZlJu op zichzelf reeds moeilijk te beant woorden, onmogelijk lijkt ons zulks indien oit geschiedt door niet deskundigen, Het bewijs van de onmogelijkheid wordt gede monstreerd door het feit ,dat thans twee leden onzer organisatie, welke resp. t5 en 23 jaren in het schildersbedrijf werkzaam zijn, worden godwongen een cursus voor vakopleiding te volgen. Reden, waarom zij Uw College verzoeken maatregelen te nemen, dat het doel dezer vakopleiding wordt bereikt, daar wij anders genoodzaakt zullen worden den leden te adviseeren dezen opleidingscursus niet te volgen. Beleefd doch dringend verzoeken zij U een spoedig antwoord op dit schrijven te mogen ontvangen. Namens het bestuur afd. Leiden Ned. Schildersgezellenbond: w.g. A. C. v. d. Woerd, voorz.; A. v. Weizen, secretaris; H. v. Wijngaarden, penningmeester. Centr. Isr. Weeshuis. Onder voorzitterschap van prof. dr. J. L. Palace werd heden gehouden in het gebouw op den Stille-Rijn een algemeene ledenvergadering van het Gen Ir. Israël. Weeshuis. De voorzitter heette met een. hartelijk woord welkom den nieuwen eere-voorzitter, den weleerw. Opperrabijn I. Maarssen. Ook mej. C. van Loen, de nieuwbenoemde secretaresse der stichting, werd met een vriendelijk welkom begroet, terwijl den afgetreden secretaris, den heer Is. Leman, hartelijk dank werd gebracht voor het vele door hem voor de belangen van het Weeshuis verricht. De voorzitter deelde mede, dat met in gang van 1 Janfiari 1926 a.s als propagan diste was aangesteld mej. B. Hamburg. Voor Den Haag werd als regentes be noemd mevr. M. LevissonSimons en voor Amsterdam als regent dr. F. Manheimer. De begrooting voor het komende jaar was volgens de mededeeling van den voorzitter, door regenten vastgesteld op een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f 23.875. Concert Volkshuis. Het November-concert in „Het Leidsche Volkshuis" was voor den £2sten aangekon digd; het programma was vastgesteld en gedrukt. Daar kwam ziekte het verstoren. Échter heeft mevrouw C. Hespedu Mée, die piano-solo's van Mozart en Chopin spe len zou, allerwelwillendst bovendien de reconstructie van den muziekavond op zich genomen, zoodat deze kon doorgaan. Medewerking van mevr. A. Schreuder ,voor zang, en van den hoer N. van der Schelde, voor violoncel, werd verkregen en een nog jonge pianiste verleende eveneens haar hulp; door mevr. Hespe is alles be geleid. En slemden de toehoorders levendig in met den dank, dien de directrice van het „Leidsche Volkshuis" uitsprak voor deze groote toewijding, ten bate van het Volkshuis betoond. In afwijking met het gedrukte prograj-nma is nu ten gehoore gebracht: Sonate in D, vierhandig, en Sonate in G, tweehandig van Mozart; daarna een sonate van Eccles en „Kol Nidrei", Hebreeuwsche melodie van Max Bruch, voor violoncel en piano; de page-aria uit Mozart's „Figaro", in het Itali- aansch, de taal waarin de opera is gecompo neerd, en een lied van den Franschen com ponist César Franck. Mevr. Hespe speelde loon van Chopin: Mazurka opus 7 No. 2, Prelude opus 28 No. 15 en de beroemde Berceuse. Een Adagio van Locatelli, een Andante van Mann en een compositie van Popper, voor violoncel en piano volgden en met een lied van Schu bert An Silvia", „Mijn lieveke, zeg", van Calh. van Rennes, en een Wiegelied, ge componeerd door mevr. Hespe zelf, is de avond besloten. Autobas te water. Gisteravond omstreeks halfacht is aan de Haarlemmervaart tengevolge van een defect aan de stuurinrichting een autobus van den dienst LeidenWarmond v.v. ter hoogte van de Groenoordstraat te water geraakt. De bus kwam uit de richting Warmond en had juist tevoren gestopt tot het uitlaten van eenige passagiers. Bij het aauzelten van den motor hoorde de bestuurder C. J. H. uit Warmond iets kraken en schoof de bus op den glibberigen weg naar den waterkant, totdat zij ten slotte overhelde en in het water viel. De chauffeur behield zijn-kalmte en met groote tegenwoordigheid van geest sloeg hij de voorruit kapot om vervolgens ook de ruiten van den wagen in te slaan en door de aldus ontstane opening al de passagiers ten getale van zeven, waaron der een kind in veiligheid te brengen. Behal ve genoemd kind hadden alle inzittenden zich verwond aan de glasscherven. Nadat zij bij behulpzame bewoners waren binnen gedragen werden zij van droge kleeren voor zien en door den Eerste-Hulpdienst verbon den. Eén van hen bleek een gapende wonde aan het achterhoofd te hebben bekomen en werd ter verdere behandeling naar het Aca demisch Ziekenhuis overgebracht. Onmiddellijk nadat de passagiers aan. wal waren gebracht, begaf de chauffeur zich nog maals te water om door het water in de bus plassende nog eens nauwkeurig te onderzoe ken of zich geen personen meer in den wa gen bevonden en om de accumulator te ver wijderen, opdat geen kortsluiting zou ont staan. Hedenmorgen is door de firma v.d. Ameole uit Oegstgeest met het lichten van de bus begonnen en om twaalf uur liet het zich aan zien,, dat zulks spoedig geschied zou zijn. De politie heeft beslag op den wagen doen leggen daar bij het onderzoek gebleken is dal de autobus door de Leidsche deskundigen wae afgekeurd en dat dus de ondernemer, de heer Seh. uit Warmond geen vergunning had om deze wa gen in dienst te stellen, ook niet wanneer, zooals hier het geval was, de autobus, waar mede gewoonlijk de dienst WarmondLei den wordt onderhouden, defect was Met gunstigen uitslag is examen afge legd voor Ziekenverpleging in het Acad. Zie kenhuis door de zusters Heine, de Jonge, Van Helden, Alblas, Van Maanen, Pander, Nieu- wenhuis, De Kloe, Schalkwijk, De Visser, Siereveld, Schurink en Nool. Afgewezen nie mand. Donderdag 26 Nov. a.s. hoopt onze stadgenoot R. Akkerman den dag te her denken, waarop hij vóór vijf en twintig jaar in dienst trad bij de boek- en handelsdruk kerij der firma Battel'jee Terpstra, thans N.VBoek- en Handelsdrukkerij v. h. Balteljee Terpslra, alhier. Dien dag hoopt mej. S J. Guper te her denken, dat zij vóór vijf en twintig jaren in dienst trad bij de N. V. Clos en Leembrug gen, alhier. Naar wij vernemen zal de Leidsche Broodfabriek den Bakkerspatroonsbond voorstellen-den prijs van het wittebrood en het tarwebrood met 2 ct. per 800 gram te verlagen. De Kamer' van Koophandel en Fa brieken alhier ontving bericht van l'Admi- nistrateur Délégue de la Foire Internationale de Lyon, dM aan belanghebbenden in het district der Kamer gratis een exemplaar van de „Guide de l'Acheteur" zal worden toegezonden, indien zij daartoe een verzoek richten aan het adres van dien administra teur, hötel de viHe, Lyon. De eerstvolgende „Foire zal gehouden worden van 1 tot 14 Maart 192G. Het gebeurde in den laalsten tijd her haaldelijk dat uit het magazijn van de firma Waals aan de Haarlemmerstraat op geheim zinnige wijze goederen verdwenen. Het is den politie thans mogen gelukken ten huize van den 27-jarigen bontwerker J. van B. aan den Nieuwe Rijn een partij goederen ter waarde van f 300 in beslag te nemen; van B.is als verdacht deze diefstallen te hebben gepleegd in verzekerde bewaring gesteld. Mej. V. geb. T. wonende aan de Geere- graoht heeft bij de politie aangifte gedaan van vermoedelijke verduistering van haar handtaschje; inhoudende f 70 aan gelds waarden, dat zij Zaterdagmiddag in een kin derwagen in de gang van de zuigelingenkli niek aan &e Heerenstraat onbeheerd had achtergelaten. Zaterdagmiddag reed de 60-jarige N. G. met zijn rijwiel óp de Steenstraat vlak voor de autobus stadsverkeer. Door de gladheid slipte het rijwiel van G. en kwam hij op den grond férecht. Met uiterste krachtsinspanning wist de chauffeur van de autobus een onheil te voorkomen, zoodat G. er met eenige onbe duidende wondjes aan de linkerslaap nog goed afkwam. Na door den Eersten-Hulp dienst te zijn verbonden, werd hij per auto naar zijn woning in de Bakkerkorfstraat overgebracht. N. B. heeft zich bij de politie beklaagd terzake van mishandeling door zijn buur vrouw K., wier wederhelft zich op zijn beurt weer beklaagde over het feit, dat B. te zijnen nadeele eenig huisraad had vernield. -Een viertal personen heeft bij de po litie aangifte gedaan van mjshandeling. Zaterdagmorgen heeft op den hoek van Steenstraat en Morschstraat een aan rijding plaats gehad tusschen de stadstram, bestuurd door K. W. en de vrachtauto, be stuurd door T. V. uit Katwijk-aan-Zee. De trambestuurder verklaarde signalen te heb ben gegeven, doch V. had ze naar zijn zeg gen niet gehoord. Het gevolg was, dat van de tram een koplamp werd ingedrukt, ter wijl ook de auto eenigszins beschadigd werd. Gistermiddag omstreeks kwart over vijf had op de kruising van Hoogewoerd en Kraaierstraht een botsing plaats tusschen {len wielrijder J. d. V. en een luxe auto, waarvan wel het nummer, maar niet de be stuurder bekend is. Het rijwiel benevens de waterketel, welke aan het stuur hing, werd danig beschadigd. In de week van Zondag 16 t^n.Zater- dag 21 November zijn in de Stedelijke werkinrichting opgenomen 242 volwassenen en 6 kinderen, totaal 248 personen. ren. Het gaat crescendo en de oude roem van Jacob Cats schijnt kans te krijgen te herleven. De nieuwe spelleider, de heer G. Dommelshuizen, heeft er blijkbaar den wind onder cn zeilt in goede richtingI De keus was voor de opvoering van gis teren in een uitstekend bezetten schouw burg wij zagen bij Jacob Gats nog niet zoo'n goede opkomst gevallen op een blij spel van D. H. Scheffer, genaamd „Hanen gevecht". Van dezen auteur zagen wij reeds „Bergopwaarts", dat ons maar zeef inatig kon voldoen. De nieuwe kennismaking was een veel aangenamere. Het is een blijspel zonder pretenties, geborduurd op een wel bekend stramien er zijn een zestal op den voorgrond tredende personen, die precies drie paartjes vormen! maar dat het wel doet. al blijft het wat goedkoop grappig en oppervlakkig van dialoog. Niettemin weet het voor een avond wel te amuseeren. We zien tol elkaar komen een eerzaam rentenier en zijn schoonzuster, een losban dige dokter met een Engelsclie, die zoo ge zellig IIollandsch-Engelsch brabbelt en al lerlei gekke dingen zegt, en een schilder met ccn gymnasiaste. Dit nadat om laatst genoemde een waar gevecht is voorafgegaan tusschen de drie „hanen", hier vermeld. Over 't algemeen heeft Jacob Gats aan dit stuk een vertolking gegeven, die hoop doet koesteren, dat het crescendo, waarvan wij spraken, nog voort zal duren. Zeker, er waren nog enkele zwakke plek ken, de dictie kon nog wat beter verzorgd, er zou nog wel een goede vondst bij de ver tolking zijn te vinden geweest, maar wan neet is een opvoering geheel feilloos? Gedachtig aan het l'honneur aux dames willen wij eerst eens iets zeggen van de dames. De Trixy oordeelden wij het best geslaagd, hoewel ook Loes er zijn mocht. Beiden los en leutig gespeeld. Loes wist al die zetten leuk zoo voor den neus weg te lanceeren. Haar spel had nog iets leven diger gekund en aan baar plastiek iets meer aandacht geschonken. De schoonzuster was een zwakke plek in het samenspel. In het eersle bedrijf vreesden wij voor een tctale mislukking, doch later herstelde zij zich ge lukkig eenigszins, al was het onvoldoende. Het onhandige dienstmeisje was een dank baar object voor meer geweest. Van de „hanen" noemen we liet eerst de levenslustigo dokter, die het wat goed deed. De eerzame rentenier was het best in het derde bedrijf; toen hij zich moest inhouden, voelde hij zich blijkbaar niet geheel (huis in zijn rol. Ook de schilder was ,.i de be drijven van actie het best op dreef. Zijn vrijage en dit geldt ook voor Locs! had aan het slot natuurlijker moeten zijn. Piet verdient een goede nootl Summa summarum heeft Jacob Cats eer van zijn werk en wanneer de aanwezigen voldoen aan den dringenden oproep van den heer Keulemans bij zijn woord van welkom, om de vereeniging te steunen, dan gaat de vereeniging een nieuwe aëra van bloei tegemoet De spelende dames werden behoorlijk in de bloemetjes gezet, en Sappho luisterde de pauzes op en deelde in het gulle, hartelijke en welverdiende applaus. LEIDSCHE SCHOUWBURG. - Jacob Gat». ,- „Hanengevecht", blijspel in 3 bedrijven van D. H. Scheffer. Na de opvoering door Jacob Cat3 van „Een spaak in 't wiel" van onze vroegere stadge- noote, mevr. v. AmmersKühler, konden wij constateeren, dat er goede vooruitgang was waar te nemen bij deze oude vereeni ging. En het is met genoegen, dat wij heden wederom eenzelfde geluid kunnen doen hoo- Alphen. Bij de gehouden verkiezing van nota belen der Ned.-Herv. Gem. van Oudshoorn c.s., zijn gekozen de heeren P. Duinker Jr. en G. den Hertog Czn. Zaterdagavond is op baldadige wijze een gedeelte van den steenen muur. die den tuin van het St. Joseph-Gesticht scheidt van de Hoflaan, gebombardeerd De muur kon dit niet meer verdragen en viel over een lengte van ongeveer 10 Meter om, waardoor de daar slaande boompjes en heesters groo- tendeels werden vernield. De politie heeft de zaak in onderzoek. Boskoop. Ds. P. Desmit te Nieuwe Pekela is be roepen bij de Chr. Geref. Kerk alhier. Leimmden. In de gehouden vergade ring van het bestuur van de aideeling Lei- muiden en Rijnzaterwoude" van den Bij- zonderên Vrijwilligen Landstorm is beslo ten op i Dec. een gezelligen avond met schietwedstrijd te houden. In de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer P. Broekhuizen werd voorzien door de ver kiezing van den heer J. van Galen, alhier. De heer W. G. Kiebert heeft zijn be noeming tot lid van de commissie van toe zicht op het lager onderwijs aangenomen. De Raad dezer gemeente vergadert op Woensdag a.s., des namiddags te halfacht Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken 3. Behandeling gemeentebegrooting, dienst 1926. Oudewetering. Vrijdagavonwcrd ton huize van den heer H. P. Klein alhier een builengewone-algemeene vergadering gehou den van de Coöp. Boerenleenbank te Alke- mad, gevestigd te Oudewetering, tot wijzi ging der statuten. De directeur der Bank, de heer P. Roeloifs, opende deze vergadering met een welkomstwoord, waarna de Secretaris de notulen der vorige vergadering voorlas, die ongewijzigd werden goedgekeurd en vast gesteld. Tot zijn leedwezen moest de, voorzit ter verklaren, dat er niet voldoende leden -i~ BINNENLAND. Rede van mr. Marchant in de te Rottei dam gebonden vergadering van den Vrijzj Dem. Bond. De heer Vliegen over de Ministercrisis. Voorstellen van de directie der Med. Spoorwegen omtrent personeelraad cn ver* lofregeling. BUITENLAND. Het tweede kabinet Painlevé is in dl Fransche Kamer gevallen. De Duitsche rijksraad voor Locarno. Advies van het Permanente Hol van Justitie over Mosoel. Vervolging van vijf communistische Rijks» dagleden. aanwezig of vertegenwoordigd om dezen avond tot wettige besluiten te komen. Krachtens de nog bestaande statuten mo gen er slechs twee leden afwezig zijn of zij moeten zich schriftelijk voor wijziging heb-» ben verklaard. Besloten woidt de concept- statuten te bespreken opdat bij de tweede hiervan te houden vergadering direct lot' stemming kan worden overgegaan. Artikels- gewijze worden de verschillende wijzigingen door den secretaris voorgelezen en toegelicht, 1 terwijl over sommige door enkele der aanwe- zigen het woord werd gevraagd. Bij de rond vraag werden door eenige leden nog enkele vragen gesteld, die naar genoegen werdén beantwoord, terwijl namens het besluur werd. medegedeeld, dat er voor dc volgende verga dering bij den kassier een lijst ter tcckcning ligt, waarop men verklaart voor de wijziging te zijn, al9 men de volgende vergadering kan bijwonen. Hierna sluit de Voorzitter de ver gadering. De tweede algemeene vergadering werd hierna door hel besluur bepaald op Maandag den 36 November a.s. des avonds te 7 uur ten huize van den heer A. van den Bosch. Rijnzaterwoude. De heer Visser heeft zijn benoeming als wethouder dezer ge meente aangenomen. Haarlemmermeer. Mej. M. C. Verba, gen, onderwijzeres bij het bijzonder laget onderwijs alhier is in gelijke betrekking be noemd le Amsterdam. Aan de Chr. school in het Oosleindc is uit niet minder dan 179 sollicitanten lot on. derwijzeres benoemd mej. N. A. van Gel deren, te Tiel. Het bestuur van de II.-K. Kerk aan den Spaarnwouderweg nabij de Lijnden ai. hier besloot tot restauratie van het kerkge bouw, dat op verschillende plaatsen sporei. van desolalie begon te vertoonen. over te gaan. Met de ten-uitvoer-legging van dit werk is reeds een aanvang gemaakt. Als een belangrijk deel hiervan kan wel worden aangemerkt liet weder rechtzetten van liet scheefgezakie torentje. Katwijk aan den Rijn. K e r k e i ijk bericht. Geref. Kerk, Woensdag dankdag voor het gewas, v.ra. 10 uur ds II. Meijering, n.m. 7 uur ds. Wielenga uit Voor schoten. Katwijk aan Zee. Van welingelichte zijde deelt men ons mede dat de lieer J. Plug Mzn. zijn benoeming tot lid van den raad dezer gemeente niet aanneemt. Op hem volgt de heer G. van Duyn, Sluisweg. Deze heer zal het ambt aanvaarden. Mocht' door bijzondere omstandigheden, -die zich zouden kunnen voordoen, ook deze lieer be danken, dan komt de heer K. Haasnoot aan de beurt. In sommige opzichten is Katwijk nog zeer conservatief, doch op ander terrein weer modern. Als een staaltje van het modern medele ven diene, dat dezer dagen aan de hoeken der straten een tweede straatnaambord werd aangebracht. Vroeger was dit sleehls aan het eene eind eener straat, thans aan beide ingangen Men begrijpt dat dit voor de vele vreemdelingen die onze gemeente bezoeken, een groot gemak beleckenl. In de Geref. Kerk zal Woensdagavond 7 uur ds. J. J. Impeta voorgaan om „dank stond voor het gewas" te houden. In de Oude Kerk zal op den ze! Men tijd ds. Naula spreken. Lisse. De raad dezer gemeente komt morgen in openbare vergadering, d-s na middags te 2 uur. Punten van behandeling: 1. Aangehouden voorstel van B. en W. tot, den bouw véto een koetshuis met dubbel woonhuis'ten behoeve van openbare werken,1

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1