fi Het Rott-ea-damsche middenvak was dui delijk het zwakste deel van de ploeg. Dit vark maaxte één go.ed doelpunt, door een fout van de H.K.V.-verdediging. Toen de sfcaad 2—1 was, maakt O.S.C.R. met een gedekt schot 31, welk doelpunt den wed strijd besliste. In de O.S.C.R.-verdediging deed Brijers veel goeds, maar dikwijls rijkelijk hardhan dig. De jeugdige invaller in dit vak, speel de een aantrekkelijk spelletje. In de beide Overgangsklassen hebben resp. Swift en het Zuiden de leiding be houden en veroverd. Swift sloeg D.D.V., wat ons van de schoolclub niet meevalt. Het Zuiden bleef met flinke cijfers Eiber nest de baas. De overige wedstrijden leverden mets verrassends, In de 2e klasse G. verloor Vitesse II zeer onverdiend van Fluks II. Toen de stand 22 was, trachtte Fluks met één-handscho- ten de leiding te veroveren. Een manier van spelen die, naar onze meening, niet bij het spel der Leidsche ploegen hoort. Het winnende doelpunt werd gemaakt, terwijl de tegenspelende Vitesse-dame op den grond kg S.D.O. werd in Den Haag de dupe van haar sportiviteit. Een der H.K.V.-heeren bleef weg en S.D.O. liet uitvallen- In de tweede opstelling was S.D.O. sterker maar m den aanval had de Leidsche aanvoer der geen steun van de speelsters, en doel punten bléven nit. Het werd een trieste ver tooning die H.K.V. II geflatteerd won. F&aks III verloor met 6—1 van Emma. Stand 2de klasse 6. g« sip. gew. gel- vrl. put. v.-t. gem. Me Hagbe 5 4 /I 8 16-10 1.00 Fluks II 4 3 6 14-9 1.60 Emma. 4 2 8 18-10 1.33 S. D. O. 6 4 2 8 20-1-2 1.33 H. K. V. n 5 3 2* 6 17-0 1.20 Vitesse II 4 1' 3 2 10-16 0.50 Fluks m 4 1 3 1 6-21 0.25 H. S. V. H 6 1 5 1 9-24 0.16 BOKSEN. Wedstrijden van „De Pugüisf*. Zeer groote belangstelling. De amateurs-wedstrijden in de Graan- beurs, georganiseerd teT gelegenheid van het éénjarig bestaan van de vereeniging „De Pugilist" alhier, hebben Zaterdag een on gedacht groot aantal bezoekers getrokken, zoodat de zaal bijkans te klein was om alle belangstellenden een behoorlijke plaats te geven. Het is dan ook in verband hier mede wij meenen dit wel direct even te mogen verklappen dat het bestuur van „De Pugilist" het voornemen koestert over ongeveer een maand andermaal wedstrijden te organiseeren, maar dan in de groote Stads zaal, waar heel wat meer toeschou wers kunnen worden geborgen. Zoo moge lijk zullen dan tevens eenige partijen voor beroepsboksers op het program worden ge plaatst. Zaterdagavond zijn er eveneens eenige profs in den ring geweest, namelijk Schulp (instructeur in Den Haag) en Baan (instructeur van „De Pugilist"), maar toen enkel voor het geven eener demonstratie, respectievelijk tegen den 12-jarigen Don nare (het jongste lid van de school van Schulp) en Hofman (amateur-kampioen zwaar-middengewicht). Vooral de verrich tingen van den jeugdigen en goed gebouw den Donnare trokken daarbij ten zeerste de aandacht Er schuilt ongetwijfeld in hem een bokser met toekomst, maar. wij wa gen het onze afkeuring uit te spreken over het feit dat men zulk een jongen, die toch nog een kind is, in het openbaar laat optre den en bejubelen. En wij betwijfelen het bovendien of het de toch al niet algemeen populaire bokssport goed zal doen! Overigens moeten wij zeggen dat de avond uitstekend is geslaagd, al waren de verrich tingen dan ook niet steeds van uitstekende kwaliteit. Op dit laatste kon eigenlijk alleen de partij TurksmaVan der Vlist maar aan spraak maken. Vooral Turksma. de kam pioen vlieggewicht. bokste zeer goed en dat de arbiter hem in deze spannende match tenslotte de overwinning toekende, kunnen wij volkomen billijken. f», De wedstrijden stonden onder leiding van den heer Crone, uit Den Haag, terwijl de medische keuring werd verricht doof dr. Nathans, eveneens uit de Hofstad. Na de reeds genoemde demonstratie tusschen Schulp en Donnars kwam Bromet (Leiden) in den ring tegen Bernard (Den Haag). Deze- zoowel als volgende partijen, ging over 4 ronden van 2 minuten. Bromet, die vrij Veel. zwaarder bleek te zijn. was voortdu rend in den aanval, maar vertoonde intus- schen toch maar heel weinig goeds. In de vierde ronde kreeg Bernard een directe linksche stoot in het gezicht, waardoor hij opgaf, en Bromet winnaar werd. -v Thans kwamen tegen elkaar Godhelp (Leiden) en Kaffé (Den Haag). Het werd een vrij spannende kamp, waarin Kaffé op pun ten won. dank zij z'n goede manier van dekken en ontwijken. De derde partij bracht weer een Leidsche zege. Zitman (Leiden) trad zeer actief op tegen Van den Berg (Den Haag) en wist, ondanks de gjootere lengte van z'n tegen stander, die een ietwat zonderlingen indruk maakte door met den rechtervoet vóór te boksen, meerdere troffers te plaatsen. Voor al z'n rechtsche hoek trof herhaaldelijk doel. waardoor hij op punten won. Van der Berg ging in de laatste ronde tweemaal voor 9 tellen tegen den vloer. Veel spoediger was de ontmoeting Van der Ende (Leiden)Heygen (Den Haag) ten einde. De Leidenaar was veel langer, maar maakte er onvoldoende gebruik van en kreeg reeds in de eerste ronde zulk een harde rechtsche hoek op de kaak, dat hij volkomen groggy was, waarna een volgende slag hem den knock-out toebracht. Vervolgens kwam Van Rossum (Leiden) in den ring tegen Van Es (Den Haag). Het werd een enthousiast, maar onbesuisd ge vecht, waarin de Hagenaar de techniek iets beter bleek te beheerschen en bijgevolg vol doende punten behaalde om te winnen. Na de pauze demonstreerde de leider van „De Pugilist", J. P. Baan, tegen den ama teur-kampioen, zwaar-middenge wicht. Hof man, terwijl tenslotte Van der Vlist (Lei den), 1ste prijswinnaar veder-gewicht bij de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland, in het strijdperk kwam voor 6 ronden van 2 minuten tegen Turksma. kampioen vlieggewicht. Heel veel verschil was er daarbij niet. Van der Vlist trachtte z'n meerdere lengte handig uit te buiten door steeds op een afstand te blijven, terwijl Turksma daarentegen z'n succes zocht in lijf-aan-lijf-werk. Technisch bokste de Ha genaar stellig beter. Z'n schijnbewegingen, z'n voetwerk en z'n dekking vielen zeer te prijzen, en hij won dan ook, na meerencleels in den aanval te zijn geweest, welverdiend op punten. Na afloop daagde Van der Vhst z'n te genstander uit voor een revanche-partij in Den Haag. waarop Turksma direct inging. Omstreeks elf uur waren de goed geslaagde wedstrijden ten einde. HOCKEY. TogoLeiden 6—0. In een zeer slechten wedstrijd heeft Lei den een zware nederlaag geleden. Zeer ze ker moet als excuus gelden, dat de Hage naars doorloopend vrouwe Fortuna aan hun zijde hebben gehad, maar 't geknoei wat wij gisteren hebben moeten aanschouwen tart alle beschrijving. In de achterhoede was de doelverdediger nog 't beste, vooral na half time wist hij nog al eenige malen te redden, al deed hij dan ook al niet erg zeker. De backs bleken ook hun dag niet te hebben, en sloegen nogal eens levensgevaarlijk over den bal heen. Wat de aanval betreft, dit was al heel weinig, in 't veld ging 't soms nog wel eens, maar voor doel leek 't naar niets. Wat den strijd zelf betreft kun nen wij kort zijn. Leiden speelt in de reeds eerder door ons vermelde opstelling. In 't begin is Togo iets in de meerderheid, zender echter te kunnen doelpunten Daar- aa gaat de strijd gelijk op. totdat de Haag- sche rechtsbuiten met een tam schot de score opent Vrij spoedig daarna volgt een tweede goal als v Dusseldorp de bal blijk baar te laat ziet, 20. Ondertusschen zit de Leidsche voorhoede niet stil, en doorleeft 't Togo-doel eenige angstige oogenbhkken, maar gedoelpunt wordt er niet. 't Is meestal ae linkervleugel die de aanvallen leidl. De rechterwing krijgt trouwens niets te doen dan eenige te hoog aangegeven voor- zeten van links, daar Hehewerth en ook Franck, ofschoon deze soms niet onverdien stelijke dingen deed, 't spel niet erg ver deelden. De rust gaat in met 40. Na de hervatting een repetitie van 't voorafgaan de. Alleen zijn onze stadgenooten nu sterke1 en zitten elk oogenblik voor 't Haagsche doel, maar alle kansen worden verknoeid. Bij een Haagsche aanval wordt Tjeenk Wil link geblesseerd, en moet 't veld verlaten Leiden speelt nu met 10 man verder. Togc maakt er nog 2 doelpunten bij, zoodat met 60 't einde komt en Leiden 2 kostbare puntjes in de residentie heeft achtergelaten. SCHERMEN. Om den „Goedewaagen-Beker". De Leidsche Schermvereen, nummer vier. Gisteren vond in de schermzaal der In- cassobank te Amsterdam de equipe-wed strijd plaats om den Goedwaagen-Beker. De volledige uitslag was als volgt: 1. Ploeg A zaal Aerfcs 42 gewonnen part, 46 gegeven treffers; 2. Utrechtsche Scherm- vereeniging 37 gew. partijen, 46 geg. treffers 3. zaal Giandomenici 35 gew. part, 44 gege ven treffers; 4. Leidsche Schermver. 29 en 38; 5 .Studenten Schermvereen. Olympia (zaal v. Hulssen) 29 en 35; 6 B-ploeg zaal Aerts 28 en 35; 7. Schermzaal v. Hulssen 23 en 32; 8. Zaal Bouillet 22 en 31; 9. Bus- sumsche Schermvereen. 21 en 30; 10. Club huis te Werve 20 en 27; 11. Haag9cb4 Schermbond 20 en 25; 12. Ploeg C zaal Aerts 18 en 25; 13. Incassoband A 17 en 21; 14 Zaal Paoli 15 en 21; 15. Incassobanx B 11 en 17. De beste persoonlijke resultaten werden behaald door de heeren Hubert v. Blijen- burgh 12 overwinningen, 13 gegeven tref fers en A. E. W. de Jong, 12 overw., 12 ge geven treffers. Om het floret-kampioenschap. Een veertiental dames hebben Zaterdag middag in de zaal-Bouillet, te Den Haag, deelgenomen aan de wedstrijden om het floretkampioenschap 1925. De uitslag was als volgt: 1. Mej. J. J. de Boer (zaal Aerts) 6 gew. part. 11 ontv. tr.; 2. mej. G. v. d. Berg (zaal Paoli) 5 gew. part. 9 ontv. tr.; 3. mej. v. Holkema (zaal Giandomenici) 5 gew part 10 ontv. tr.; 4. mevr. Admiraal (zaal Aerts) 4 gew. park 15 ontv. tr.; 5. mej. KrooD (zaal Giandomenici) 4 gew. part., 16 ontv. tr.6. mevr. Stokhuyzen, uit Leiden (zaal Bouillet) 3 gew. part. 17 ontv. tr.; 7. mej. Mazzoleni (zaal Giandomenici) 1 gew. partij 20 ontv. tr.; 8. mej. Van Gigh "(zaal Bouil let) 0 gew. part. 21 ontv. tr. Onze stadgenoote, mevr. Stokhuyzen, kreeg een extra-prijs, als de best geplaatste scherm ster van de zaal Bouillet GYMNASTIEK. De technische bondsvergadering van het K. N. G. V. Aan den vooravond van de technische bondsvergadering van het K. N. G. V werd Zaterdag in het gebouw „Seinpost" te Sche- veningen een keur-uitvoering gegeven, wel ke hoofdzakelijk het adspiranten-turnen gold. De nieuwere oefeningsvormen k la Loges en Niels Bukh werden uitstekend ver tolkt en trokken groote belangstelling. Ach tereenvolgens werd gedemontsreerd door de vereenigingen: „Kracht en Vlugheid te Amsterdam; „Bato", te idem; ..Turnlust", te Rotterdam; „W. I. K." en ,,'s-Gravenhage", te Den Haag; „Hercules", te Rotterdam; „Olympia". te Groningen; en „Olympia", te Den Haag. Gisteren werd de bijeenkomst, volgens de „Tel." voortgezet met eenige vereenigings- lessen en een lezing van dr. J. H. 0 Reys. Tenslotte vond de stedenwedstrijd Rotter dam—Amsterdam plaats, waarbij de Am sterdammers wonnen met 128V» tegen 126 punten.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 16