De heer Bliek roept om even twee uur de volgende elftallen binnen de lijnen: Excelsior. Van Bergen Ryssel Bimmel Th. v. d. Ende Grobbe Stolk Sr. A v. d. Ende Jr. Bak Mout iianssen Huismans O Bliek Goslings De Ruyter Scholten Janssen Blom Stephanus Vreeken Josson Hegenbarth. Van der Meer A. S. C. De gasten missen dus Roem en Wamste- fcer, terwijl bij Excelsior Mout de plaats in neemt van Stolk Jr. De Ruyter heeft den „toss" gewonnen, zoodat Excelsior aftrapt met den schuin over het veld staanden wind iets tegen. De Leidsche rood-zwarten nemen direct den bal over en zijn in de eerste tien minuten het meest in den aanval. Herhaalde malen wordt het Excelsior-doel bestookt, echter zonder resultaat. In deze periode geeft de leidsche ploeg een zeer goed sluitend sa menspel te genieten. Er wordt goed gecom bineerd in de voorhoede, en de half-linie sluit zich aan bij den aanval. Aan den an deren kant mist Hegenbarth een scherp naar voren gespeelden bal en Bak komt voor open doel te staan. In de buurt van de hoek- vlag zoekt hij echter het A S. C.-doel. Bij de gasten volgt hierna een inzinking: nog even brengt de Leidsche voorhoede een be- izoek aan de Rotterdamsche veste en weet Van Bergen een hard schot van Scholten uit den linker-benedenhoek te grabbelen maar dan is het met A. S. C: gedaan Excel sior neemt het spel geheel in handen, en als, nadat er 13 minuten is gespeeld, hopelooze ipogingen worden aangewend om het leer naar de andere helft te doen verhuizen en liet A.S.C.-doel eenige malen slechte ten koste van hoekschoppen is gered, geeft Mout met een keurig schot zijn club de leiding (10). Excelsior blijft aanvallend en slechts met de grootste moeite voorkomt de Leid sche achterhoede verder onheil. In deze pe riode denkt Blom dat hij achter speelt Van steunen van de voorhoede is er nu bij hem geen sprake en ook Stephanus en Vreeken plaatsen doorgaans naar Excelsior-spelers in plaats van naar eigen clubgenoot™ De A. S. C -voorhoede is dan ook vrijwel uitge schakeld. Tot overmaat van ramp vlot het ook in deze linie niet meer bij de enkele malen dat de Leidenaars ten aanval trek ken. Janssen wil door den man heen en wacht telkens te lang met voorzetten. Voor Scholten is het zware veld opnieuw een handicap en De Ruyter mist meer dan ooit doorzettingsvermogen De linkervleugel doet heelemaal niets, dank zij het hopelooze fa len van Bliek Zoo verstrijkt de eerste helft. Even nog krijgt A S. C. een kans om gelijk te maken, als Janssen eindelijk eens den bal voor het doel plaatst naar den vrij staan den De Ruyter Een tam rollertje bezorgt Van Bergen echter geen moeite. Direct na de rust loopt Goslings, door de Excelsior-verdediging heen. geeft over aan Scholten. die rakelings langs de verkeerde zijde van den paal schiet. A. S. C komt te rug en in deze periode zou een doelpunt al leszins verdiend zijn geweest. Men accep teerde echter de velg goede k..nsen niet „A. S. C. wil geen goals maken", hoorden wij langs de lijn zeggen. Het leek er veel op. Excelsior komt daarna opnieuw in de meer derheid. Aangstige oogenblikken beleeft nu het A. S. C.-doel, waarin Van der Meer zich dapper weert. Josson is als een rots. Blom kopt en trapt in de meest onmogelijke stan den. Hoekschop op hoekschop wordt geno men, maar hoe angstig dicht de ba! ook voor het A. S. C.-doel moge zweven, over de doellijn gaat het leer niet De A S C.- voorhoede onderneemt van tijd tot tijd en kele zeer gevaarlijke aanvallen, meestal ge leid door Janssen. Tusschen hem en Schol ten en De Ruyter lubt het thans uitstekend.- Goslings zwoegt als een karre-paard om den bal op te halen en Bliek passagiert rustig mee. is doorgaans nergens en verknoeit een tweetal goede kansen. Aan den anderen kant stuift Van der Ende Jr. op het A S. C.- doel af. Van der Meer loopt uit; de bal bomt ergens bij de hoekvtag terecht. Een bijna teker doelpunt voorkwam de Leidsche doelman, maar met een verstuikte enkel werd hij van het veld gedragen. Blom gaal tusschen dé palen. Het overgebleven tien ui (waar waren de invallers? Red. L Dpu uit het ongeval blijkbaar kracht. Nog 1!' minuten is er te spelen. Dan plotselinr vreugde bij den A. S. C.-aanhang. Een voor zet van Janssen en met een geweldig knal passeert Goslings den langen Rottc-r damschen doelman (111 In welke samen stelling A S. C. de resteerende minuten speelde is ons niet duidelijk geworden. Alles liep door elkaar, alles verdedigde, maar dan op een verkeerde manier. In het wilde weg werd de bal getrapt, en met onfeilbare ze kerheid kwam de bal natuurlijk ook weer terug. Blom weerde zich in het doel ver dienstelijk en Goslings, die thans achter speelde, slaagde zoo nu en dan in, om den bal naar Scholtem of Janssen door fe geven. Deze twee avontuurden dan met De Ruyter op de Excelsior-helft en het had zoo waar weinig gescheeld, of in die laatste minuten had A S. C. nog gewonnen ook. Het zou al te rijkelijk beloond zijn geweest. Met het ge lijke spel mogen de Leidsche rood-zwarten meer dan tevreden zijn. Scheidsrechter Bliek debuteerde in de eerste klasse en hij deed dat verdienstelijk. LugdnnnmBodegraven 51. Deze wedstrijd, die geen oogenblik mooi is geweest, heeft een ietwat eigenaardig verloop gehad, doordat Lugdunum eigenlijk alleen maar v r de pauze heeft gespeeld. Daarna was de ploeg er zoo volkomen uit, en werd de vertooning zóó fultoos, dat wij ons niet geroepen voelen er veel woorden aan te verspillen. In die tweede helft schenen spelers en publiek meer te letten op den muzikant, die langs de lijnen z'n kostje trachtte te ver dienen. dan dat men aandacht bij het spel had, waardoor er op de onmogelijkste ma nier werd geknoeid. Het feit. dat Bodegraven zich toen nog het meeste inspande, gaf haar een dikwerf be duidend overwicht en zij heeft het werkelijk aan haar eigen machteloosheid te danken, dat haar aantal doelpunten toen niet veel grooter is geworden. Dit is zeker- aan Lugd. lag het niel. Het spel van groen-wit was het aankijken niet waard. Maar wij zouden hierbij toch de opmerking willen maken, dat het aanbeveling verdient voortaan geduren de den wedstrijd niet meer loe te slaan, dat er muziek wordt gemaakt. Er is gister middag duidelijk bewezen, dat het een ab soluut verkeerden invloed kan uitoefenen, hetgeen wij trouwens ook bij L.F.C. al eens hebben kunnen constateeren. Wat nu het eerste deel van den kamp 'betreft kan worden opgemerkt, dat Lugd. ook toen niet al te best speelde, dat echter voor een groot deel aan de slechte gesteld heid van het terrein moet worden toege schreven. En bovendien maakte de produc tiviteit van het aanvalsquintet weer heel wat goed. Er werd toen vijfmaal gescoord, maar daarbij moet in aanmerking worden, genomen, dat Bodegraven, hetwelk van voetballen nog niet zoo heel veel bleek te kennen, drie invallers lelde. De ploegen waren als volgt samengesteld flinks naar rechts): Lugdunum: doel: Van den Berg: achter: Bekkering en F. Goddijn; midden: Trouwée, Van Well en Van Deursen; voor: Keere- weer. Polanen, De Bruin, T. Goddijn en B. Goddijn. Bodegraven: doel: Weerdenbürg; achter: Blonk en Koster; midden: N. Kippersluis, Vermolen en Bosman; voor: Sauer, A Kip persluis, Van Dam. Stoppelenburg en Van Ingen. Scheidsrechter was de heer De Vletter, die te kwart over twee beginnen floot. Lugdunum trapte af, en binnen de twee minuten gaf Polanen op fraaie wijze aan groen-wit de leiding. 1—0. Daarna bleef de thuisclub in het offensief en een kwartier na den aanvang wist De Bruin, na goed combinatiespel met Polanen, den voorsprong reeds tot 2—0 te vergrooten. Drie minuten later laat de Bodegraven-verdeden» den Lugdunum-recbtsbuiten, B Goddijn, rustig het doel bestormen als hij het leer heef! toegespeeld gekregen, met het gevolg, dal keeper Weerdenbürg geen kans krijgt 30. Dan doet de zwakke Bodegraven-ploeg enkele uitvallen, waarbij alleen de midvoor r een enkele maal gevaarlijk wordt, dank zij j ontactisch opstellen van Bekkering en F. Goddijn, die dicht bij elkaar precies op één k si aan en Van Dam tusschen zich door zien ii glippen. Slecht schieten en een beetje geluk van den doelman voorkomen echter doel punten. Zeven minuten voor het einde plaatst T. d Goddijn bij een attaque naar Polanen. die onhoudbaar scoort, 4—0, terwijl T. Goddijn .direct daarop alleen doorbreekt en den stand i lot 50 opvoert. Over het verloop na de rust hebben wij al i vrijwel voldoende gezegd. Wij voegen er alleen nog aan toe, dat Bodegraven na 16 minuten een penalty kreeg toegewezen, i waaruit zij wist te scoren. i Alphen IHillinen I 70. Als er sprake is van een spel tusschen kat en muis, kan dit wel van dezen wedstrijd gezegd worden. Vanaf het begin tot het eind was Alphen sterk in de meerderheid en 't is doordat Alphen het zoo gemakkelijk opnam en Hillinen met man en macht ging verdedi gen dat de score niet hooger is opgevoerd. Bovendien deed de gladheid van het veld veel afbreuk aan het spel. Hillinen verschijnt met 2, Alphen met 1 invaller. Het begin geeft eenig heen en weer spelen, doch spoedig is een Alphenoverwicht merkbaar. Na 20 minuten spelen heeft zij dan ook succes, dadelijk gevolgd door een tweede goal.Steeds komt Alphen terug, de druk op het Hillinendoel wordt steeds zwaarder. De achterhoede staat hopeloos te schutteren en zij kan dan ook niet verhinderen dat Alphen voor de derde maal scoort. De vierde goal tracht de keeper vallende te houden doch het leder springt over hem heen in het doel. Nog maals wordt gedoelpunt doch dit wordt we gens buitenspet geannuleerd. Dan is het rus ten (40). Zooate altijd heeft Alphen ook nu weer vlak na de rust, niet het beste gedeelte van den wedstrijd, doch l;et is slechts'van korten duur. Weer wordt Hillinen teruggedrongen en weer volgt een doelpunt, dat echter off side is. Het' vijfde doelpunt is echler spoedig daarop geboren. DaD volgt een doorbraak aan de andere zijde. De rechtsbinnen komt voor open doel te «laan, maar schiet op 2 Meters hopeloos naast. 's Schijnt Hillinen opnieuw kracht' te ge ven want een paar maal wordt de Alphen- achterhoede geducht in het nauw gebracht. Haar voorhoede is echter geheel futloos en allerminst gevaarlijk. Bij een hernieuwden aanval van Alphen slaat een der backs bij een zeker doelpunt hands. Een penalty be zorgt Alphen het 6e doelpunt. Nog een maal wordt de keeper verrast en dan komt het einde. A.S.C. IIOiympia II 23. In een wedstrijd, waarin de Leidenaars gedurende den geheeten speeltijd verreweg in de meerderheid waren, zijn de Gouwe stedelingen er in geslaagd de beide punljes mee huiswaarts te voeren. De schuld van deze nederlaag is louter en alleen gelegen iu de volslagen impotentie van de rood-zwarte (I?) voorhoede, die niet bij machte bleek om de meest eenvoudige kansen te benutten. Speeigal Wamsteker en Brouwer waren grootmeesters in deze kunst, terwijl eerst genoemde bovendien te zelfzuchtig speelde. In het veld werd meermalen heel aardig gespeeld; er zat meer fighting spirit in de ploeg dan wij in de laatste weken konden bespeuren. Allen zonder uitzondering heb ben. zich lot het uiterste gegeven en ge zwoegd, dat het een lust was om aan te zien. Wegens een misverstand ontbreekt bij det gaslheeren Aarsse op het appèlin zijn plaats speelde Klaassen. Wanneer legen halfdrie wordt begonnen, loopt A. S. C. di rect hard van stapel en al spoedig weet Wamsteker Jr. zijn club met een fraai schot de leiding te geven (10), terwijl kort hier na Toon Janssen met een formidabele kei den stand op 2^-0 brengt. Wanneer nog vijf minuten voor de rust te spelen zijn, weet de Goudsche cenlervoor tegen te scoren om nog vóór de rust ingaat, de partijen op ge lijken voet weet (e brengen. Na de thee zwermt de Leidsche voorhoede meer onmiddellijk voce bet vyandeüik doei.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 14