CORRESPONDENTIE. Dat voederen duurt net zoo lang, totdat de mand leeg is. Nooit zal de oppasser een paar vischjes overhouden- Dat is hem ook zoo voorgeschreven, want al houden we heel veel van den man we kunnen alles best op, en als hij ons niet allee gaf, zou- dep we gevaarlijk kunnen worden- Dat heeft eens een oppasser in een andere dier gaarde ondervonden. Die deelde de helft van zijn voorraad uit. Toen keerde hij zich om en hij wou de andere helft weer meene men. Ik weet niet, of hij zijn Zondageche broek aan had, maar een van de zeeleeuwen beet er een gat in zoo groot, dat hij het ternauwernood met zijn pet kon bedekken. Hij keerde de mand om, zoodat de zee leeuwen wat beters te doen kregen, en maakte dat hij weg kwam. De menschen, die buiten het hek ston den, lachten tranen met tuiten, Toen we dien middag ons maaltje binnen hadden, zwommen en doken we nog wel een uur lang, om te onderzoeken, of er hier of daar nog een vischje achtergebleven was. Onze huisgenooten, de drie groote man telmeeuwen, zorgden or voor, dat ze buiten ons bereik bleven. Als ze spatten tegen zich aan kregen, schudden ze de veeren, alsof ze bang waren, dat het vlekken zou geven. ,,Die zijn meer te beklagen dan wij", zei ik tot mijn man. toen we een poosje later op den rand van 't bassin in 't zonnetje lagen. „Ze hebben kunnen vliegen, zwem men en loopen, en doordat ze gekortwiekt zijn, is hun het vliegen, het mooiste van alles, onmogelijk gemaakt. Voor ona is zwemmen het voornaamste en dat is ons ten minste vergund." „De armste zeehond in de Schelde heeft het beter dan wij", bromde hij weer. „Mannetje, mannetje 1 Hoe kun je dat zeggen!" riep ik uit .„De menschen bewon deren ons. Eiken dag kun je het hooren „die zeeleeuwen zijn toch veel mooier dan de zeehonden. Ze hebben een fijneren, spit sen kop; bun hals is langer; en dan die mooie kleine oortjes! Die mist de zeehond totaal!" En ook weet je even goed als ik. dat de visschers op de Zeeuwsche stroomen de zeehonden doodschieten, niet alleen om hun huid en hun spek te kunnen verkoo- pen, maar ook omdat de zeehonden volgens hen echte» vischdieven zijn. Ons doet niemand kwaad. Wij worden uitstekend verzorgd. We staan eigenlijk ge lijk met. rijke menschen, die in een deftig pension zijn En de kinderen zijn dol op ons. Als ze in Artis geweest zijn en er wordt hun ge vraagd„Welke dieren vondt je hèt aar digst V' dan roepen zeODe leeuwen, de olifanten, de apen en de zeeleeuwen!" Wij worden nooit vergeten." „Ik had liever, dat ze mij hadden opge nomen in een Circus", zei hij zachtjes. „Hoor eens! Dat komt, omdat je niet weet, hoe het daar is. 't Is wel waar: een zeeleeuw in een Circus wordt ook -geroemd om zijn behendigheid. Een bal opvangen op zijn neus, een steen uit het water halen, een pistool afschieten dat wordt-hem al lemaal geleerd. Maar denk je, dat dit zoo gemakkelijk is 1 Je kunt er wel hoofdpijn van krijgen, van al die studie. En een be hoorlijk groote zwcmgclegenhcid houden ze er in zoo'n Circus niet op na. Kom! Laten we eens doen, wie in den kortsten tijd het bassin vijfentwintig keer kan rondzwem men. Daar ga ik al. Hoepla j" Ik sprong in 't water en hij ook. Ik haastte me niet al te veel, om hem jde wed denschap te doen winnen. En toen we zoo ronddartelden, zeiden de menschen: „Kijk die zeeleeuwen eens verbazend snel zwemmenEn dan dat draaienHoe gauw! Je kimt wel zien, dat ze het hier goed naar hun zin hebben!" „Hoor je het, man V' vroeg ik. „Ja, \touw. Ik geloof, dat je gelijk hebt. We hebben het hier nog zoo kwaad niet. Vier en twintigvijf en twintig! Ik ben klaar. Hoeveel heb jij 1" „Drie en twintig." „Ha! Dan heb ik het gewonnen 1" riep hij lachend en hij sprong met zoo'n vaart op den rand van 't bassin, dat de toeschou wers yerschrikt achteruit stoven- Een bijzonder dik pakket, dat zien juHm wel aan bet aantal namen, maar belaas waren er ook weer heel veel brieven der vorige week bij, dat vind ik aMijd erg jam mer als ik die een week te laat krijg. Ik geloof, dat mijn raadsedjeugd al erg naar ijs en schaatsenrijden verlangt, ten minste zóóveel brieven spreken er van. Nu. ik gun het jullie van harte, al doe ik er zelf niet aan mee. aan die prei. Niesje de Celder, dat is zeker, dat jij niet iedere week evenveel kunt vertellendal hangt er erg van af. wat er is gebeurd. Je mag mij wel nieuwe raadsels sturen, maar om je de waarheid te zeggen, heb ik op bet oogenb.lik nog aardig wal liggen. Piet Segaar, vandaag twee brieven van je ontvangen, dus ook je eerste brief, waarin je vroeg ol je voortaan mee mag doen. Ja zeker. Catharina 'van Egmond. zoodra je lijd hebt. vertel je mij maar eens over die lichtbeelden. Martha Overvliet, je behoeft volstrek! niet op te houden als je 12 jaar wordt. Men mag tot en met 16 jaar meedoen; ik heb wel neefjes en nichtjes, veel ouder dan jij Corrie Geenjaar, waarom zou je mij geen Tante durven noemendat doet iedereen, dus ga gerust je gang. Vind je het prettig om in Leiden te gaan wonen? En waar precies ga je dan wonen en naar welke achool? Mientje Roman, je moet mij, de volgende week eens schrijven, hoe je moeder van zich zelf heet en waaneer ze Mj die dsme woonde, want ik bezoek Se dame hier nog wel in den Haag en dan zal ik haar de groeten van je moeder overbrengen. Mien en Jo van Zwieten de Blom. zag je. dat ik nu 2 brieven ontving. Je raadsel zal ik stellig bij gelegenheid eene plaatsen. Jansje Sjardijn, je bent mij welkom, ik hoop, dat jij en je vriendinnetjes er vee! plezier in allien krijgen. Corrie en Bastiaan van Laeuwen, doen jullie dus voortaan samen mee, dat is best, hoor. Wel Corrie wat een massa boeken heb je op je verjaardag gekregen, nu heb je voorloopig genoeg te lezen. Drietal Kükler, ik feliciteer Lena nu maar vast met haar varjaardag, ik hoop, dat ze veel plezier zal hebben dien dag. Zeg Piet. wat heb je toen met al die visch gedaan? Mee naar huis genomen? Marietje en Gerarda van der Reyden, er doet nu ook een Marie v. d. R. mee, dus dan is het gemakkelijk voor mij, dat een van de twee zich Marietje teekent; zullen we dat afspreken, dat degene, die bij Gerar da hoort, zich Marietje noemt voortaan. Annie Coesel, je schreef, dat je zóóveel van lezen houd!, dat je de letters op eet Maar ik denk. dat er in St.-Nicolaastijd wel lettere zijn, die je nog veel liever echt op eel. Janny Jansen, ik ken die verhalen uit de Camera Obscura heel goed, dus begrijp best, dat de vertooningen op dien avond zeer geestig zullen geweest zijn; o, die ver guld-partij is zóó aardig. Liesbeth en Jaap Barnouw, jullie raadsel krijgt later ook eens een beurt. De poppen van Liesbeth komen wel uit verre landen; 2 uit Amerika, Hoe komt dat; heb je daar familie? Betsie en Annie Kalkhoven, zeker ben ik voor jullie ook Tante, want Juffrouw is zoo stijf. .Ta, St.-Nicolaas begint al te naderen en als dat dan voorbij is, nadert het heer lijke Kerstfeest weer. Leeren jullie mooie liederen? Bram Linschoten, je schrijf mij heel giappig over al je duiven. Och ja, duiven vechten net zop goed als alle andere dieren, al lijken het zulke zachte diertjes en al wordt er gezegd, zooals jij schreef, dat een duif vrede beleekent. Mini Metselaar, dit jaar en verleden jaar Leb ik wel in Leiden gelogeerd en dan had ik van te voren in de correspondentie gezet, waar ik logeerde en dan kwamen veel kin deren mij daar begroeten, om kennis te maken. Dus als dat weer eens gebeurt, moet jij ook maar eens komen. Lien de Graaf, vroeger toen wij in mijn ouderlijk huis SL-Nicolaas vierden, toen maakte ik tegen 5 December ook altijd een verlanglijstje net zooals jij nu doet, JEMC m mt ik am M-^vajitrn a°tr pth ijs, dat gun ik allen graag, maar geeu sneeuw, want gladde straten vind ik af schuwelijk. Dé Wiersma, wil ik je eens wat vertel len? Ik dacht, dat je een jongen was. maar nu weet is goéd, dat je 'n meisje bent, na wat je over je cadeau schreef. Waar is Dé een afkorting van? Heb jij een eigen piano gekregen? Wat een prachtig cadeau! Ali van Rijn en Antje Glasbergen, zagen jullie, dat ik nu pas den brief der vorige week ontving. Ik vind het ook al Hink koud en zit ook dicht bij de kachel-, ik vind koude lijden een van de ellendigste dingen, die ik ken. Als jullie dicht bij mij woonden, dan zou ik zeggen, kom mij eens afhalen, aks je gaat sleden. Annie van den Broek wat bedoel Je met het invullen der raadsels net zooala andere, bedoel je als de raadsels in de courant staan, die je zelf hebt ingezonden 1 Ale er daar een van staat, zet je ook maar gewoon het antwoord er van bij de andere antwoor den. Jo de Lange nu geloof ik, dat ik weet hoe het kwam, jou briefje was veel kleiner opgevouwen, vandaag>ook en zat daardoor veel dieper onder in het couvert. Ben jij ook al naar dien aardigen Hildebrandavond geweest Hendrik Klinkhamer, wat je mij stuurae, zal ik bjj gelegenheid stellig eene plaateen, ditzelfde geldt ook voor je vriend Piet Se dert*. Louis de Mertogh wae dat een film waar je heen bent geweest en waar je den hee- len avond zoo hebt gelachen Cor Blaanw je raadsel krijgt later eek eene een beurt. Hichela de Vleeshouwer dank voor je raadsel. Lena Ouwerfcerk je bent welkom bij de raadselniehtjee. Adriana Döll je onderbrekende nu Sjaan, wordt je thuis zoo genoqmd, zal ik het voortaan ook doen Margarctha Sierag, dat was goed hoos, dat je de oplossingen van 2 weken stunrde. Ik weet het, je woont een heel eind van het Bureau al. Hoe rreeselijk aardig wat je kleine broertje heeft gedaan met dat kaars je, dat vind ik werkelijk allergrappigst ver zonnen van het kleine ventje. Annie Smit, geheimen zijn heel veilig bij mij opgeborgen, als ik weet dat het een ge heimpje is en zoo slim was jij wel geweest om mij te waarschuwen. Ik hond erg veel dieren, dat heb je goed geraden in de eerste plaats van huisdieren, waar men ge zelligheid van heeft. Natuurlijk ben voor jon evengoed Tante als voor alle an deren. Nelly Lezwijn ik ben benieuwd in je vol genden brief te lezen over den avond, toen je moest meezingen. Jet du Croix van jou ook 2 brieven van daag. Ben je de week herfstvacantie in Scheveningen geweest? waar logeerde je toen Als je niet te ver van de Frederik Hendriklaan was, had je eena bij mij moe ten komen om kennis te maken. Jopie Waldkótter, waar in Gelderland woonde je vroeger? Een halfuur van Ooe- terbeek af, maai- waar precies? Was daar een heuvel waar je dan met de slee var. af gleed? We hebben hier in Den Haag geluk kig bijna geen sneeuw gehad. Annie Coster, zooals ik net schreel over sneeuw hier, is ook antwoord op jou vraag. Neen, ik ga nooit schaatsenrijden, doe jij er wel aan? P. Smittenaar, jc 2 i-aadsels zal ik bij den voorraad leggen, die op een beurt wachten. Jan Stark, ja zeker, mag je voortaan mee doen. Nellie en Corrie Broers, nu beerijp ik het beier, maar Corrie zal het mij niet kwalijk nemen, dat ik dacht dat hij een meisje was. Corrie de Groot, ik ben het volkomen met je eens. maar ik hoop nog her' veel malen je brieven te ontvangen, al jaren lang doe je zoo trouw mee, van af het begin, is het niet? Iili Gaykema en Trientje Schouten, héb ben jullie prettig samen Trientjes verjaar dag gevierd? Nog wol gefeliciteerd hoor. Is er bij Lili thuis radio? Leendert Elderhorst, neen voor je j.lezaer ga je neker niet naar een tandarts, dal weet Jk t» iTflfTWrtmfi. SOME Ali MM

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 19